ZUPE. WSERINGERWAARD. WIERÏNGEN. ANNA PAULOWNA. plaatselijk Nieuws. Uit onze Omgeving. „SPARTA". Zondag had Sparta een ware „pech" dag. Regen, storm en toen ons 3e en adsp. elftal aan de trein stonden bleken G spelers te laat te zijn. Welgemoed werd echter de reis aanvaard, doch het was niet te verwonderen, dat de adsp. met 9 man spelend tegen een sterk Alcm. Adsp. elftal verloren, zij het dan ook eervol met slechts 4—1. liet eveneens onvolledig zijnde 3e elftal wist Alcm. tot de rust tegen den storm in goed partij te geven, Rust 2—0 voor Alcm. Na rust verkleinde Sparta den achterstand 21 en is nu overwegend sterker., doch komen zij bij de Alcm. veste, fluit de eveneens uit Alkmaar komende scheidsrechter voor „hands", bui tenspel, natrappen of iets dergelijks. Na een kwartier krijgt de scheidsrechter echter kwestie met z'n Alcm. leden, zendt er een uit, terwijl er 3 uitloopcn en de wedstrijd wordt dus gestaakt wegens onvolledigheid van Alcm. Als de Spartaspelers in het verkleedlo- kaal zijn, wordt het echter tot aller verbazing tus schen de Alkmaarders op een accoordje gegooid en laat de scheidsrechter weer beginnen. Hij kent Alcm. nog 2 penalty's toe, en Sparta heeft met 41 ver loren, volgens hem. Sparta protesteerde echter zeer terecht tegen het onreglementair laten meespelen van de Alcm. spelers, welke er uitgeloopen waren en tegen hei verder spelen van een wegens onvolledig heid van een elftal gestaakten wedstrijd, zoodat deze wedstrijd over gespeeld wordt. OUDESLUIS. Zondag j.1. was het voor de D.O.S.K.O.-elftallen een voetballoozcn Zondag, daar er geen competitiewedstrij den waren vastgesteld, vanwege den landenwedstrijd Hol landBelgië, en de vriendschappelijke ontmoeting D.O.S.K.O. IISparta Hl wegens de zeer ongunstige weersomstandigheden niet doorging. Zondag a.s. speelt D.O.S.K.O. I te Oudesluls een zeer belangrijken wedstrijd, zij krijgt nJ. bezoek van Bree- zand I, welke de tweede plaats op de ranglijst op het oogenblik inneemt B. heeft nog een prachtkans voor het kampioenschap, terwijl D. moet willen, wil zij haar klei ne kans behouden. Het kan er a.s. Zondag dan ook wel eens geducht spannen. EEN SINTERKLAASFEEST. Het storn: chtige weer van Zaterdagmiddag was voor Sint Nico'aas cn zijn onafscheidelijken Piet geen reden geweeet voor de vriendelijke uitnoodiging van het bestuur 'tr afdeeling Schagen van de Nederlandsche Vereeniglng van Spoorwegpersoneel te bedanken. Was dat wel zoo geweest, hoe groot de teleurstelling voor velen zou zijn geweest, we hadden het kunnen billij ken. Want het lijkt ons nogal wat zóó uit het warme zuiden, naar dat barre, gure noorden, brrr. En het zou ©ns dan ook n!eta verwonderen, als Sint, die zijn eerste Jeugd toch al achter den rug heeft straks de heilzame werking van een partij Thermogene-watten op de proef zal moeten stellen. Maar hoe dan ook, ze waren pesent, Zaterdagmiddag in Cérès, waar, voor zoover de dienst het toeliet de leden der afdeeling, hunne vrouwen en hun kroost bijeen wafen. En het waren een paar gezellige, genoegelijke uurtjes die daar werden doorgebracht. De kinderen werden ruim getracteerd op chocolademelk, koek, enz., aardige Sinterklaasversjes werden gezongen. Het bewuste boek bleek ook hier een goede handleiding to zijn, de een moest met tranen in de oogen nu toch erkennen dat er heusch een Sinter klaas bestond, de ander beloofde voortaan beter te eten, terwijl een derde de waarschuwing in ontvangst had te nemen, voortaan niet meer zoo brutaal tegen groote menschcn te zijn. Maar er waren ook kleuters die uit eigen beweging hun versjes voor Sinterklaas kwamen zingen. En de kindervriend vertelde op gemoedelijken toon wat er alzoo sinds verleden jaar was gebeurd met een paar Amsteidamsch© kinderen die toen mee-in-den-zak waren geraakt. Onder ademlooze stilte werd die vertel ling door de kinderen aangehoord. En wat een pret, toen het scherm op ging en daar een tooneelstukje werd ver toond, var, den schoenmaker die zoo graag eens panne- koele wilde eten. Maar Ja, als je pas getrouwd bent, heb Je nog niet direct alles in de puntjes en zoo ontbrak hier de pannekoekspan. Die van buurvrouw bracht red ding cn tot dank zou zij' een pannekoek krijgen. Maar de pannekoeken smaakten wel zoo lekker, dat ze allen werden verorberd cn toon wilde noch de schoenmaker, noch zijn vrouw de pan terugbrengen en de wedden schap werd aangegaan dat hij of zij die het eerst sprak, do pan zou moeten wegbrengen. Moeten we het nog vertellen, dat de vrouw de weddenschap verloor?! Niet noodig hè. En als dan tenslotte de verschillende pakjes worden uitgereikt, dan is wel het hoogtepunt der vreugde be reikt en dan hebben de dames en heeren, die voor dit feest veel beslommeringen hebben gehad, hun belooning ruimschoots ontvangen. De heer Wismeijer sprak nog een hartelijk woord van dank aan allen die het mogelijk hadden gemaakt, dit kinderfeest to organlseeren en dat Sint Nlcolaas niet nlieen Is een groot kindervriend, maar ook meeleeft met de wenachen cn verlangens der grooten, bleek wel, toen hij den wensch uitsprak dat het personeel der Ned. Spoorwegen straks zou mogen ontvangen de extra ult- kccrlng van 3 weken loon, voor welke uitkeerlng door de organisaties wordt geijverd, als deel in de buiten- gowone baton die het dienstjaar voor de Nedorlandsche Spoorwegen heeft mogen opbrengen. Wil dan deze uit- keering. zoo sprak Sint Nicolaas, ook als een surprise beschouwen. Dankbaar voor het uitstekend slagen van dezen middag ging men huiswaarts. ZOO GAAT HET. Op twintigjarigen leeftijd zegt de zoon: „Och, vader zal Jk maar niet vragen, die is zoo ouderwetsch." Op dertig-Jarigen leeftijd zegt de zoon: „Ik zal toch vader eens vragen hoe die er over denkt." Op veertig-jarigen leeftijd zegt de zoon: „Ik doe het niet eer ik er met vader over gesproken heb.". Op vijftigjarigen leeftijd zegt de zoon: „Hè, leefde va der nog maar. Die wist altijd zoo'n goeden raad te ge ven." EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal er Donderdagavond een bijzondere samenkomst wor den gehouden, in lokaal Bethel. Do zangvereeniglng zal eonlgo liederen zingen, terwijl 2 bekende sprekers als onderwerp zullen behandelen: Tweeërlei oogstverwach- tlng. REGENT WEESHUIS. Als regent van het N.H.-Weeshuis alhier is benoemd de heer D. Jimmink, Burghorn, Schagen. POLDERVERKIEZING. De heer P. Buis heeft om leeftijdsredenen bedankt als lid van het dagelyksch bestuur van den polder en de fcanne Schagen. In zijn plaats is gokozen de heer Alb. Grootes. VERPACHTING. Maandag 9 December had te Opmeer d« verpach ting plaats van landerijen onder deze gemeente, ho- hoorende tot het fonds Bregman alhier. De 5 percee- len werden alle door de vorige huurders weer voor vier jaar ingehuurd, legen lager prijs. De vorige ver huring hrnrht op f2800, die van dit jaar f2300. Op de verhuring was niet veel publiek. LANDARBEIDERSWET. Door den heer G. Zeeman alhier, is een verzoek in - gediend, om ingevolge de Lanclarbeiderswet, in het bezit te worden gesteld van een plaatsje, gelegen in de Zij pc, TURNKRING „HOLLANDS NORODERKWARTIER". Bovengenoemde Kring hield 8 December hare jaar vergadering te -Schagen. Deze vergadering werd te 2.45 uur door den heer T. Kemp uit Den Helder, als voorzitter, met een wel komstwoord geopend. Hierin constateerde hij oen op gewekt turnleven, getuige de groote deelname aan de wedstrijden en de goede finantieele uitkomsten. Hij memoreerde de verschillende jubilea welke dit jaar gevierd waren. Een volledig jaarverslag en notulen van den heer C. Wismeijer als secretaris, werden voorgelezen en zonder op -of aanmerking onder dankzegging goed gekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. J. Sleutel, eindigde met een batig saldo, hetwelk door een kascoinmissic werd nagezien en onder dank zegging in ord-e werd bevonden. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van het K.N.G.V., waarin werd geïnfor meerd, hoe of de nieuwe regeling, dus na opheffing der gewesten, werkte. Algemeen was men van oor deel dat deze regeling onze kringen niet dat gebracht heeft, wat men er van verwachtte en aan het oude stelsel de voorkeur gaf. Betreurd werd dta 't bonds- bestuur van het K.N.G.V. f20.eischtc, als wij van do laatste les van den Zwitserschen keurturner een openbare les wilde maken, om zoodoende van entrees een tegemoetkoming in de onkosten te ontvangen. Dit standpunt van het K.N.G.V. vond men bekrompen, doch hoopte men bij doorzetting nog eenige recette te mogen ontvangen. Ook werd besloten een vervolg cursus aan te vragen op denzelfden avond. Daar de secretaris wegens pmstandigheden bedank te voor zijn functie, waren er twee vacatures in het bestuur ekomen, deze werden aangevuld door het kiezen an de hoeren S. Keesman en J. v. d. Wijk als secretaris. Daar deze niet aanwezig was, moet zijn antwoord afgewacht worden. De Technische Commissie werd in haar geheel her kozen, mocht cc. 5e T. C.-lid noodig zijn, dan zal deze in de voorjaarsvergadering gekozen worden. Plannen voor het komende jaar werden kenbaar g maakt, waarin opgenomen oen z.g.n. Stcden\,edstrij met den A.T.B. De informaties hieromtrent zijn gaan de. Verder zaalwcdstrijden, 2 Athletiekdagen en een Turnkringuitvoering, welke laatste men in Den Hel der wenschte te geven. Bij de rondvraag drukte de scheidende secretaris zijn dank uit voor de ondervonden steun, medewer king, en vertrouwen. Ook de voorzitter dankte den secretaris voor het vele werk hetwelk hij ver richt had, niet alleen, maar ook' voor den omgang en de prettige samenwerking, welke steeds in de meest vriendschappelijke verhouding hebben plaats gevonden. Na het slotwoord nam men afscheid van den secre taris, welke bereid werd gevonden, bij het niet aan nemen van de functie als secretaris door den heer c. d. Wijk, het secretariaat dan tijdelijk te blijven waarnemen tot de voorjaarsvergadering, waarop dan een ander gekozen zal worden. DE GOEDE SINT OP DE BEWAARSCHOOL. Zaterdagmiddag is Sinterklaas een bezoek wezen brengen aan de bewaarschool, vergezeld natuurlijk van zijn onafscheidelijken Pictorknecht, met diens zwarte gezicht. Dagen van te voren hadden de kleinen het over niets anders dan over St. Nicolaas, en eindelijk was dan de dag aangebroken, waarnaar ze zoo verlangd hadden. Het was daar een gejoel van belang Zater dagmiddag in de bewaarschool. Verscheidene ouders waren meegekomen om in de blijdschap van hun lie velingen te deelen. En ze hebben er ruimschoots van genoten. Muisstil was het op het moment, dat de grijze Sint binnenstapte en ook Zwarte Piet met een grijns zijn hoofd om het hoekje van de deur stak. Maar toen de peuters van de eerste schrik want een beetje schrikken ze toch altijd wel bekomen waren, schal den de hooge stemmetjes weer luid door het lokaal. Ze zingen Sinterklaas een welkomstlied toe, waar voor ze natuurlijk niet weinig beloond worden en ze zijn tenslotte wel zoo op hun gemak, dat ze den goeden Sint graag een handje geven. Als het groote boek met al hun namen er in, voor den dag komt, betrekken de gezichten wel een beetje, en degenen, die niet goed hebben opgepast, moeten beterschap beloven en dat doen ze maar al te graag. Spelletjes worden gedaan cn versjes gezongen en als dan eindelijk tot de uitreiking der cadeautjes wordt overgegaan, stijgt de vreugde ton top. Het is één stralende lach op die kleine gezichtjes, wanneer ze hoogst voldaan, de ouders niet het minst, naar huis gaan. Ook de leidsters van de Fröbelschool vergat de goede Sint niet. Burgemeester Cornelissen en diens echtgenoote, als ook wethouder Leguit, woonden het kinderfeest bij. ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat voor den eerstvolgenden Nuts avond alhier in studie is genomen, het hoogst boeiende tooneelstuk in 3 bedrijven .Mesalliance" van J. B. Schuil Door de zeer gewaardeerde medewerking van uitsteken de krachten, is de opvoering van dit stuk mogelijk ge worden. Verder zal de zangvereeniglng „Zanglust" van St. Maartenavlotbrug onder leiding van den heer P. Grln haar medewerking verleenen. De avond zal worden afgewisseld door eenige radio nummertjes van het nieuwste N.S.F.-toestel van den heer Kossen. Uit eên en ander blijkt wel. dat den bezoekers een hoogst genotvollen avond te wachten staat. Waar deze bijeenkomst alleen toegankelijk zal zijn voor leden en gelntroduceerden, twijfelen wij er niet aan of velen zul len zich als lid van de vereeniglng opgeven. BURGERVLOTBRUG. Vorige week hield het bestuur der vereeniglng „Nut en Genoegen" eene vergadering In het lokaal van den heer P. de Nfjs alhier, ter bespreking van het houden der tweede en laatste nutsavonden. Besloten werd die op 15 en 16 Februari 1930 te houden en met een beroep op aller medewerking sloot Voor zitter deze vergadering. T ZAND. Men deelde ons mede, dat de Coop. Zuivelfabriek .Nieuw Leven" alhier over het tijdvak 18 Oct. '29 t.m. 10 Nov. '29 f 11.51 per 100 K.G. geleverde melk aan haar leveranciers uitbetaalde. Ter gelegenheid der St. Nicolaas had mevr. wed. P. Ruls alhier een aardige attractie voor de bezoekers aan haar sigarenzaak. In de etalage was n.1. een stuk rood lint van onbekende, doch respectabele lengte tusschen de artikelen slingersgewijze verwerkt Ieder bezoeker werd nu in de dagen voor 6 Dec. in de gelegenheid gesteld, naar de lengte van het stuk lint te raden. Degene die precies de lengte zou raden, ont ving een kistje assortimentrslgaren ter waarde van f 5. Werd de juiste lengte echter niet precies opgegeven, dan kreeg degene, welke er het dichtst bij raadde, alsmede de daarop volgende. re3p. een kistje f 3 en f 2 cadeau. Na meting op 6 dezer bleek de lengte van het lint 51.75 M. te zijn, zoodat de gelukkige winnaars waren: A. Bellis. Koegras met 48.05 M. en Mej. Mulder, Kolk- sluis alhier met 48.03 M. De uitslag der door C. Johannes alhier gehouden raderU voor bezoekers van zijn rijwielhandel, naar een rijwiel als hoofdprijs en twee carbidlantaarns als troostprijzen, welke bestond uit het juiste aantal rijwiel- kogels in een verzegeld glazen fleschje te raden, was als volgt: Juiste aantal was 453 stuks, waardoor J. 8HJ- kerman, Belkmerwcg alhier met 451 stuks den hoofd prijs bekwam, terwijl C. Hooij alhier met 450 en „Wou ter" met 465 de troostprijzen veroverden. Op Zaterdagavond 7 dezer hield de Vereeniglng „Nut en Genoegen" alhier haar eerste Nutsavond In dit winterseizoen op de bovenzaal van café Schrieken, waar bij 38 dames en 50 heeren leden en genoodlgden aanwezig zijn. Als allen zijn gezeten, opent de voorzitter, de heer Dr. Oterdoom, deze besloten bijeenkomst met woorden van welkom aan alle aanwezigen zonder uitzondering, tw. ook de held van dezen avond, n 1. Daan Pool van Oudesluia In bet bijzonder heet spreker hartelijk wel kom de verschillende ge noodlgdcn van dezen avond, welke voornamelijk zijn nieuwe Inwoners van hier. Spreker memoreert hierna even, dat mede door aan allen welbekende oorzaak in zijn familieven deze eerste avond wat laat In den tyd wordt gehouden. Hij spreekt daarna zijn genoegen uit over het feit, dat ondanks het zeer slechte weer de opkomst nog zeer goed is; niet vreemd hieraan zal wel zijn de omstandig heid dat hedenavond voor ons optr eedt de by allen wel bekende voornoemde voordrachtkunstenaar. Na namens de aanwezige dames en den heer Pool aan de heeren te hebben verzochth et rooken te willen nalaten, hetgeen echter als een verzoek en niet als een gebod moet worden beschouwd, daar Voorzitter veron- órestelt, dat alle heeren als welopgevoede Nederlanders en meer nog als welopgevoede Zandteners aan dit ver zoek zonder uitzondering zullen voldoen, verklaart voor zitter den avond voor geopend en verzoekt den secreta ris, den heer Blaauw, de notulen van het vorig seizoen gehouden laatsten Nutsavond op 19 Maart '29 te willen voorlezen. Als naar gewoonte heeft de heer Blaauw deze ook thans weer zeer geestig en op rijm opgesteld, waardoor bij voorlezing ervan herhaaldelijk wordt ge lachen. Onder dank volgt hierna onveranderde goed keuring, waarop de voorzitter gaarne het woord en wat daartoe nog meer noodig mocht zijn, verleent aan Daan Pool. Deze begint hierna, na een korte toespraak met zijn liedje: „De vrouwtjes van het Nut", waarbij het .efrelntje door allen mee kan worden gezongen, zoo .Daan" zegt om de stemming er wat in te brengen. Daarna volgen: Moederweelde, Strandaischeid, de Jon gens van Spruit zeventien (extra nummer) Achter de wolken schijnt de zon. Zóó moest het wezen, Geef mij Uw zegen, In de penarie en Carnaval, waarna tot pauze van een kwartier wordt besloten. Na de pauze volgen nog: Schaam je nooit, 't Had veel erger kunnen zijn en Jaap op de Alkmaarsche kermis, waar tusschendoor op verzoek nog worden gegeven: De nachtwacht van den Gemeentelijken particulieren nacht veiligheidsdienst, Klndje's laatste wensch en de Jordaan in de lucht. Alles wordt hierbij keurig afgewerkt, vooral Achter de wolken schijnt de zon en Carnaval met daarbij ge bezigde kleurlichteffefcten doen een zucht van bewonde ring door de zaal gaan, terwijl „Daan" In de oerkomische klucht Jaap op de Alkmaarder kermis onbetaalbaar is wat uitbeelding en uitspraak betreft. Daan Pool moet o.i. om meer dan één reden gewaar deerd worden n.1. en om zijn talent en zijn zang en duidelijke uispraak en zijn schitterende mimiek en ver lichting en niet in het minst doordat hij vóór ieder te gegeven stukje, hetwelk daarvoor in aanmerking komt, een korte toelichting op Inhoud en strekking ervan geeft hetwelk er veel toe bijdraagt dat dit daardoor vlot kan worden gevolgd en als gevolg daarvan goed wordt be grepen. Na afwerking van zijn programma stelt „Daan" voor een hoera aan te heffen resp. voor het Nut met zijn bestuur, den caféhouder Schrieken met diens huie- genooteh, den pianltt van hedenavond, den heer D. Ko ning en ten slotte voor Abr. Vogelzang, zijn medehelper achter de coulissen, waarna hy allen een tot weerziens in vriendschap toeroept Voorzitter dankt hierna den heer Pool voor zijn dezen avond gegeven krachten, alsmede de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor. Spreker stelt voor, ook voor „Daan", die zich zelf vergat, een hoera uit te roepen, waaraan spontaan gevolg wordt gegeven, en sluit hier na dezen welgeslaagden avond. Zondagmorgen na de Godsdienstoefening heeft in de Ned. Herv. Kerk eene verkiezing plaats gehad van vier gemachtigden in het kiescollege wegens perio dieke aftreding van de heeren C. Zwaag, J. Ouden dijk en W Peereboom, allen herkiesbaar en voor den heer F. Zwaag, die inmiddels diaken is gewor den. De drie eerstgenoemden werden herkozen, ter wijl de heor J van der Knaap werd gekozen in de plaats van den heer F. Zwaag. De heer H. van der Woude heeft voor een der beide Kerstdagen geëngageerd den alom bekenden Humo rist Hcnri Durant. Evenals met Kees Pruis het ge val is geweest, zal het ook nu wel weer een mooie avond worden, zoodat tijdige plaatsbespreking wel is aan te bevelen. Gistermiddag opende de heer S. de Vries zijn nieuwe kapperszaak aan de Hoofdstraat. Alles zag er buitengewoon verzorgd uit. Een mooie étalage ver sierde den voorgevel. In de zaak was een vaste waschbak aangebracht, 6 bloemstukken waren ge schonken. De nieuwe zaak zal vast en zeker heel wat klanten lokken. DEN OEVER. Zaterdagavond hield de zangvereeniging Bevorde ring tot Toonkunst, afdeeling Wieringen, eene open bare uitvoering in het lokaal van den heer H. Koster te Oosterland, directeur de heer T. de Hoogh. De voorzitter, de heer J Greveling, opende deze bij eenkomst met een woord van welkom en sprak tot de aanwezigen, dat dezen avond gevuld zou worden door zang, muziek en dan nog door het houden van eene Amerikaansche verkooping, wat dan ook alle maal is gepresteerd. Ook hoopte voorzitter, dat de aanwezigen niet te hooge eischen zouden stellen aan den zang, omrede de vereeniging daar nog ie jong voor was. Ook betreurde voorzitter de door het slechte weer geringe opkomst; toch waren nog GO belangstellende dames en heeren in de zaal aanwe zig. Zang en muziek vielen in goeden smaak, zoo dat er telkens een daverend applaus in de zaal weer klonk. Daarna werd er bal gepresenteerd en tusschen dat bal werd de Amerikaansche verkooping gehouden. Deze liep echter zeer goed van stapel en bracht de kas van Toonkunst in een goeden staat. Velen gin gen met een prachtig koopje huiswaarts Toen alles ten einde was, sloot voorzitter de uitvoering met een dankend woord aan de aanwezigen en hoopte dat nog eenige dames en heeren als werkend lid zouden toe treden. Onze plaatselijke tooneelvereeniglng „Ormenlo", die haar 10-jarig bestaan herdenkt, heeft dit willen vieren, door het houden van een natlonalen wedstrijd,, waaraan door een viertal vereenigingen wordt deelgenomen, ter wijl de jubileerende vereeniging zelf, buiten mededin ging en als slot het tooneelstuk „Bergopwaarts" zal op voeren. Als prijzen zijn medailles en bedragen in geld beschikbaar. Zondag, 8 December, trad nu de eerste der mededin gende vereenigingen op, n.1. „Door Inspanning Uitspan ning", uit Haarlem, met „Dolle Hans", een Indo-drama, ln 3 bedrijven, van Jan Fabriclus. Niettegenstaande het geweldig slechte weer, waren velen gekomen om dit mooie stuk, waarin de kort gele den gestorven acteur Henri Brondgeest, zoo menigmaal ln den titel schitterde, te zien. De vele, getrouwe vrien den van „Ormenio" hadden zich door den storm niet laten afschrikken. Maar een wedstrijd stelt hooge eischen aan de kas van de ontvangende vereeniging en als we hierop letten, was het bezoek te gering. Zoo kon men denken, dat het bestuur van „Ormenlo" daarom voor den aanvang met niet al te opgeruimde gezichten rond liep. Daar was echter nog een andere, ernstiger reden voor. De voorzitter, de heer V. Kaan, gewaagde daarvan in zijn openingswoord. Na alle aanwezigen welkom geheeten te hebben, richt te hij zich In het bijzonder tot de juryleden, bestaande uit Mevr. Joh. v. d. VeenWllson van Schagen,. en de heeren A. J. van Wielink van Zaandam, en Vincent Berghegge van Amsterdam. Voorzitter vertelde, dat eerst de genoemde heeren als juryleden waren aange zocht en dankt hen, voor hun bereidwilligheid, die taak op zich te nemen. Als derde lid zou de leider van „Or menio", de heer P. Visser, fungeeren. Deze ls echter ziek, en daarom was men een veertien dagen voor dezen avond genoodzaakt, Mevr. Van der VeenWilson te vragen. Ook deze had dadelijk toegestemd, maar de hoop uitgesproken, dat haar aanwezigheid niet noodig mocht blijken, daarmede dus wenschende, dat de heer Visser dan weer hersteld mocht zijn. De heer Kaan dankt haar voor haar toestemming, maar meer nog voor de door haar geuite, sympathieke gedachte. Hij zeide niet in staat te zijn en daarom ook niet te willen trach ten, ln woorden uit te drukken, wat de vereeniging ge voelt, nu deze eerste wedstrijdavond gekomen is, ter wijl haar leider, die kleine, maar voor haar zoo groote man, ziek is. Hij toch is het die „Ormenlo" tusschen haar zustervereenigingen uit den om'rek een zoo eer volle plaats doet innemen, en het stemt droevig hem nu niet in ons midden te hebben. Spr. heette daarop ook nog in het bijzonder de op dezen avond optredende ver- aeniging welkom en sprak de hoop uit, dat zij ln staat mocht zijn een aangenamen mooien avond te geven. Voorts werd aan de pers verzocht geen critisch ver slag te willen maken, om niet op het werk van de jury vooruit te loopen. Nu kwam dus „DXU." met „Dolle Hans" voor het voetlicht Gevolg gevend aan bovenstaand verzoek, zullen wij ons dus van een beschouwing over de opvoering onthou den. Alleen willen we even vermelden, dat „DJ.U." de zware taak had. ons ln een zonnige Indische omgeving te verplaatsen, terwijl men ln de zaal het bulderen van den storm en het gekletter van den regen hoorde. Het publiek volgde, doodstil, het spel en menig neusgesnuit als gevolg van lastige tranen, die we toch vooral niet willen laten zien, klonk in het tweede en derde bedrijf. Was daarom misschien het applaus wat minder krach tig, dan we verwacht hadden of was men teruggeschrikt voor het verzoek aan de pers gericht, om zich van alle crltiek, dus ook welwillende, te onthouden? Maar dat is natuurlijk de bedoeling niet geweest van den voorzitter en zeker doet het publiek er goed aan een vereeniging die in een haar geheel vreemde omgeving optreedt, door een hartelijk applaus voor het gebodene te danken. Voor rekening van den heer C. Oudsboorn wordt aan den Meerweg een woonhuis met schuur gebouwd. Het werk is opgedragen aan E. Muntjewerf, aannemer alhier. Naar wij vernemen zal in deze gemeente in het jaar 1930 een herschatting van alle perceelen voor de perso neel e belasting plaats hebben. Door de belangrijke stijging der huurprijzen geduren de de laatste jaren wordt herschatting zeer noodig ge acht Politie. Gevonden: een nummerplaat van een auto, een zwarte damesschoen, een gewicht en een geldstuk. Verloren: twee reservebanden en een rand met glas van autolantaarn. Inlichtingen ter secretarie. BREEZAND. Mej. C. B. M. Buijkes, onderwijzeres aan de R.K. school te Anna Paulowna, is thans als zoodanig benoemd aan de R.K. school te Breezand. VAN EWIJCKSLUIS. Het Sint Ni co Laas feest. Dat was weer een drukte Vrijdagmiddag. AI ver vóór twee, waarop de aanvang van het Sinterklaasfeest was vastgesteld, waren tal van kinderen reeds aanwezig en toen op den aangegeven tijd de zaal van den heer Wal- boer werd opengesteld, was deze al spoedig met een blijde kinderschaar gevuld. De voorzitter der commissie, de heer G. Meuleveld, opende de bijeenkomst met enkele toepasselijke Wóórden, waarbij hij o.m. den Ed.achtb. heer burgemeester danK bracht voor het vrijgeven der kinderen, aan de velen die op zoo ruime wijze op de lijsten hadden geteekend voor het bijeenbrengen der benoodigde gelden, aan het onderwijzend personeel voor de door hem betoonde mede werking en aan den heer Waiboer voor de welwillende wijze, waarop deze zijn zaal ter beschikking had gesteld. Met het zingen van verschillende Sint Nicolaasliedjes, welke door den heer Zon op de plano werden begeleid, en het nuttigen van versnaperingen, welke door een aantal dames werden rondgedeeld, werd daarna eenigen tijd zoek gebracht, om vervolgens Sinterklaas, die be richt gezonden had, dat hij met zijn knecht met den tram van 2.43 zou arrlveeren, in optocht van het sta tion te halen. Groot gejuich steeg natuurlijk op, toen de goede heilige verscheen. In de zaal teruggekeerd, hield de Sint allereerst een toespraak tot de kinderen, waarbij hij hen vertelde van de verre reis, enz. Daarop volgden enkele filmnummers, die niet alleen bij de kinderen, maar ook bij de aanwezige ouderen bij zonder ln den smaak bleken te vallen. Vervolgens kwam Sinterklaas weer aan het woord, ditmaal om een prettige vertelling te houden, waarna opnieuw enkele leuke films werden ten beste gegeven. Natuurlijk werd dit alles afgewisseld door toediening van chocolade, speculaas, borstplaat, enz., terwijl telkens opnieuw de kinderzang opschalde. Omstreeks vijf uur werd aangevangen met het uit- éeelen der cadeautjes, voor elk kind Iets, waarbij aller eerst de kleinste werden geholpen. Na het ontvangen van zijn (of haar) cadeautje, moest elk kind dan bij den Sint komen, die er bijzonderen slag van bleek t« hebben, om met de kleinen om te gaan, want met allen, niet één uitgezonderd, hield hij een praatje. Te ongeveer zes uur was dit prettige feest, dat naar het algemeene oordeel schitterend geslaagd is, weer afgeloopen en trokken ouders, zoowel als kinderen, in opgewekte stemming huiswaarts. (Door vertraging eerst heden te plaatsen). VAN EWIJCKSLUIS. Toen Vrijdagavond de heer W. met zijn auto van Den Helder huiswaarts keerde, en hij zich juist op het smalste gedeelte van den Stoomweg even ten Oosten van de Middenvliet bevond, stuitte hij daar op den brandstoffenwagen van den heer L., die niet verlicht was. Een aanrijding volgde, met dit gevolg, dat de auto in de zich naast den weg bevindende sloot te recht kwam. Na enkele uren is deze door den heer K. Jonker, met behulp van enkele takels, daar uit verwijderd. Zoowel brandstoffenwagen als auto heb ben betrekkelijk weinig schade geleden. Door den hevigen storm is eene schaftkeet, staan de op het werk van de fa. Klos aan den afsluitdijk, totaal in elkaar gewaaid. BREEZAND. Zondagmiddag vierde Breezand zijn St. Nicolaasfeest. Was 't vorige jaren de gewoonte, dat St. Nicolaas te paard door het dorp trok, voorafgegaan door muziek van Concordia en gevolgd door een kinderschaar, nu was deze rondgang wegens het slechte weer afgelascht en kwam St Nicolaas per auto van den Helder. In de zaal van den heer Jb. Borst werd hjj door Conoordla verwelkomd en toegezongen door de kinderen. Daarna richte de heer Vergaaij het woord tot de aanwezigen en sprak: „Voor de zooveelste maal zijn weer kleine en groote menschen aanwezig om het aloude Sint Nicolaas feest te vieren. Eerst zeg ik kleine menschen, omdat het voornamelijk een feest voor de kinderen is, en wan neer de kleintjes vreugd hebben, zullen de ouders wel dubbel genieten bij 't zien van de blijde gezichtjes van de kinderen. Ik zal maar geen lang openingswoord spre ken, daar Sint Nicolaas en Zwarte Plet ook nog wat willen zeggen." Sint Nicolaas wendde zich daarna tot de kinderen en vertelde door de groote drukte en het slechte weer eerst; nu zijn bezoek in Breezand te hebben kunnen brengen.) Sint hoopte evenwel, dat allen toch een prettigen mld' kn kei tnt 5 Voc tigi var bin koe toei Pik C hui kaï exp jon zan onë tnei Ujk S la op een

Schager Courant | 1929 | | pagina 2