BIJZ. SAMENKOMST Kruideniersbediende, een net Meisje, een net Dienstmeisje, Jongste bediende r' DEN HELDER. OUDE NIEDORP. NIEUWE NIEDORP. RARSINGERHORN. WINKEL. ALKMAAR. Moderne Nikkelen Bril Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schap. Binnenlandsch Nieuws. Op het perron door een trein gegrepen. Een visite, die noodlottig werd. De treinenloop boren Amsterdam. Verloren Zeeuwsche grootheid. 80.000 gulden gestolen. Bange uren op het droogdok. Chaotische toestand in China. Het drama op het Slot Jannowitz. het „Vosje", Advertentiën. 8 12 en IS 8,er' 8 een Ramlam, VERGADERING op Woensdag II December '29, een beste hit dag zouden hoben. Plet liet ze eenige liedjes zingen en na versnapering en limonade gehad te hebben, togen de kinderen tevreden met de hun geschonken pakjes huiswaarts. De heer Vergaaij dankte in zijn sluitings woord de vereeniging Concordia, die altijd bereid is te helpen en de dames die de behulpzame hand hadden geboden. ANNA PAJLOWNA. Zaterdagavond is de heer H. Cornelissen alhier, vracht rijder op Alkmaar, met zijn auto door den afsluitboom op den overweg aan de Molenvaart gereden. Toen hu op de lün was, zag hij den trein, die om ongeveer half tien uit Den Helder vertrekt, naderen. Hij gaf toen di rect volgas en ls zoo ook tegen de tweede afsluiting go- botst. De auto kwam nu naast de rails te staan, waar langs de trein het station Anna Paulowna moest binnen komen, De machinist kon niet voorkomen, dat de eerste boom nog verder omgekraakt ^erd. De trein gleed juist langs de auto. Met beschadigde radloteur en lampen kon de auto nog op eigen kracht naar een herstellings plaats worden gebracht Door de politie is van een en ander proces verbaal opgemaakt. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Lourina, dochter van J. Voorthuijzen en van F. van der Vaart; Jurrijen, zoon van N. Goed; Magda- lena Rozalia Amella, dochter van A. F. Haijette en van A. O. Heijens. Ondertrouwd: Geert Schoonbeek, oud 22 jaar, landar beider en Anna Mulder, oud 24 jaar, dienstbode, beiden wonende te Anna Paulowna; Remmert Blankvoort oud 23 jaar .radiohandelaar, en Augustina Catharlna Ellsa- beth Webeling, oud 25 jaar, zonder beroep, beiden wo nende te Anna Paulowna. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. Rijbewijs ingetrokken. In de Staatscourant komt een bericht voor, waarbij aan,De Graaf, landbouwer te Den Helder, de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen, is ontzegd voor den tijd van één jaar, ingaande 27 November j.1. Maandagavond werd alhier in het lokaal van den heer Balk het Sint-Nicolaasfeest gevierd met de kinde ren van de Openbare Lagere School. Het hoeft geen betoog, dat ook al was de Sint dit jaar wat laat hij kan toch ook overal niet tegelijk zijn de geest op het kookpunt was. Een vroolijk liedje klonk alras helder op. Mevr. Nolles uit Den Haag gaf met de poppenkast een vertooning. Het is genoeg bekend, dat deze dame de ware takt bezit om de kinderen een avond te geven die heugt Vol enthousiasme speelden de kinderen mede in het stukje „Slimme Hans" dat opge voerd werd. De noodige chocolademelk, taai en specu laas en een aardig cadeautje voor ieder kind deed de rest. Het was een aardlgen, leuken avond, die bijge woond werd, niettegenstaande het stormweer, door vele ouders en anderen. Zondag 8 dezer, des namiddags half twee werd door de kolfclub „Over de Helft" in 't café Prins Maurits alhier een onderlinge kolf- en biljartwedstrijd gehouden. Aan den kolfwedstrjjd werd door 21 leden deelgenomen. Er werd met groote ambitie gespeeld en menige span nende partij kregen we te zien. Tot eindeiyk de drie laatste spelers, de heeren Jb. Langereis, J. Keuken en A. Sanders in de baan kwamen, om met elkander om de drie prijzen te kampen. Reeds bij den eersten slag bleek dat de favoriet, de heer Langereis, in kalme en goede conditie was en hy bereikte dan ook in prachtigen styl, geheel onbedreigd den eersten prys. De heeren Keuken en Sanders leverde een spannen de partij, maar de heer Sanders begon aan het einde even 'te verzwakken en kon het tegen het kalme spel van den heer Keuken, die den tweeden prijs won, niet bezetten en moest zich met den derden prijs tevreden stellen. De biljartwedstrijd was verdeeld in eerste en tweede klasse. In de eerste klas werd door 13 spelers deelgeno men, met als uitslag: le prijs J. Keuken, 2e prijs J. Peetoom, en 3e prys Nic Stammes. Inde tweede klas speelden 12 personen, met als uitslag: le prijs P. de Boer, 2e prys Jn. Hart, en 3e prijs J. v. d. Steen. De spelers waren in beide klassen gehandicapt. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen en werden te ongeveer half tien, door den Voorzitter, den heer J. B. Wilken, met een toepasseiyk woord uitgereikt. KOLIIORN. Een Zaterdagmiddag is door den hevigen storm een modderbak van J. C. Kooyman op 't IJselmeer van zyn anker geslagen en op 't strand aan de Noordkoop gezet. Tot lid der Landbouwcommissie in plaats van wyien den heer G. Stuy, is door den Burgemeester benoemd de heer K Over te Winkel. Dammen. Woensdag 11 Dec. spelen de»heeren P. J. Waiboer en C. Rezelman van Anna Paulowna en D. Kleen en C. Amels alhier de 2e en 3e ronde van den vierkamp dam men, ten huize van den heer Laan. Er wordt gespeeld met de wedstrydklonk, tempo 25 zetten per uur. Onza medewerker schrijft ons: Wat de tand des tyds niet vermocht, bewerkstelligde de Purmerender Stoomtram. Vrydagmorgen is ter hoogte van den Schermerweg, door de stoomtram AlkmaarPurmerend aangereden en vermoedelijk ernstig gewond de 78-jarige markthande- laar en straatventer, Jacob Kroon, een bekend straat type als sinds onheugelyke jaren door den volksmond aangeduid als: „Scheele Japie". Het is een mager, krom loensch mannetje, de laatste Jaren permanent logéé van het volkslogement „De Ster" iemand met een benijdenwaardige gezondheid en onver woestbaar vitaliteit, waarop de tyd geen vat scheen te hebben. Zyn uiteriyk is voor zijn leeftyd nog jeugdig en zyn boog-helle schreeuwstem, waarmede hy steeds zijn wa ren, goedkoope galanteriën, almanakken en scheurka lenders, alnaar het seizoen opleverde, annonceerde en aanprees, klonk nog hulzen ver met onverminderde kracht en duidelykheid. Aanvankelyk was hy klein wte- keller, welk bedryf hem niet tot kapitalist stempelde... Integendeel! Voor een 25 jaar terug scheen Jaap animo te hebben voor den klassenstrijd en revolutionaire politiek en ves tigde hij met zyn getrainde ventersorgaan in den avond van die dagen, toen artikel 202 der algem. politieverorde ning nog niet bestond, de aandacht op de door hem vef kochte pamfletten, gewoonlyk van niet vleiende en ta melijk persoonlijken aard. die door vele liefhebbers van pikante lectuur graag gekocht en gelezen werden. Ook heeft Jaap eenmaal neiging gevoeld tot een huiselijk en meer geregeld leven en veroverde hy het fcart van een eerzame weduwe, doch het scheen dat dit experiment niet byzonder gelukkig uitviel en gaf de Jonge vrouw weldra door het verkoopen van schuur zand, op eigen gelegenheid, ten einde in haar levens onderhoud te voorzien, duideiyk biyk geen waardeering meer te gevoelen voor het ontvangen van Jaap's echte- lykc gunsten en weldaden. Sinds dien tijd is Jaap ontmoedigd door den last van Amor's juk, weer tot het kluizenaarsleven teruggekeerd •n heeft hy zich alleen bemoeid met zyn kleinen handel op markt en straat en zyn welbespraakheid, die wel •ens gevaarlyk kon worden als men zyn ontevreden- zwart overtrokken compleet met ronde glazen f3.50. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en Goedkoope Optiek. held opwekte, speciaal gewijd ter aanpry'zlng van zijn artikelen. Thans is dit bedryvige leven eensklaps gewelddadig stil gelegd, doch laten wy hopen, dat het uur van oude Jaap nog niet ls geslagen en hem, zooal niet moer de levenskracht van den krassen ouderling, dan toch nog eenige rustige en onbekommerde ouderdomsjaren ten deel mogen vallen. Nader wordt bericht, dat de gewonde tengevolge het bekomen inwendig lichaamsletsel, vermoedelyk hersen schudding, nog steeds niet tot bewustzyn is gekomen en is dus met het oog op zyn hoogen leeftijd, de mogeiyk- heid niet uitgesloten, dat deze persoonschets ook zijn necrologie zal zyn. Met verbrijzelde hand en een gapende hoofdwonde opgenomen. Zondag heeft op het perron te Hoorn een treurig ongeval plaats gehad. De heer H. Sindarm ging met zijn zoon naar den voetbalwedstrijd te Amsterdam, waarhij laatstgenoemde vermoedelijk te dicht langs een aankomenden trein heeft geloopen, met het ge volg, dat hij werd gegrepen en met een verbrijzelde hand en een gapende hoofdwonde werd opgenomen. De verwondingen waren van dien aard, dat de arm gedeeltelijk moest worden geamputeerd. AUTOBUS OMGESLAGEN. Elf meisjes gewond. Te Doetinchem is gistermorgen een autobus der G. T. M., welke meisjes naar de Enka vervoerde, bij Laagkeppel omgeslagen. De twaalf inzittende meisjes werden allen op één na door glasscherven min of meer ernstig gewond. De gewonden zijn per trein huiswaarts gebracht. Het ongeluk is veroorzaakt door het defect raken van de stuurinrichting. GEVECHT TUSSCHEN VADER EN ZOON. Te Maastricht heeft Zaterdagnacht in het Bosscher- veld bij de Sandersbrug zekere Willcms zijn 25-jari- gen zoon bij een worsteling vier messteken toege bracht, waarvan één in de long. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht; zijn toestand is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. EEN LANDBOUWER OVERREDEN. De auto de grens over. In den nacht van Zondag op Maandag is, naar de „Limb. Koerier" meldt, op den Tongerscheweg weder om een autobusongeluk gebeurd. Drie jongelui keerden, omstreeks half een, van Maastricht terug naar Wolder, toen zij achterop gere den werden door 'n auto, die eveneens uit de rich ting van de stad kwam. Ter hoogte van café Paulus- sen, greep de wagen een van de jongelui, den 25-ja- rigen landbouwer L. v. d. Weert, wonende aan de Pletzerstraat. Hij vloog tegen den grond en werd deerlijk gewond bij P. binnengedragen. De gewonde is naar Calvariënberg overgebracht, waar hij Maandagochtend nog altijd bewusteloos was. De auto, die de aanrijding veroorzaakte, is er hard vandoor gegaan en heeft zijn heil over de grens ge zocht DE REVOLVER GING AF... Zondagavond was iemand uit Rotterdam met zijn vrouw op bezoek bij het echtpaar R., dat in de Ak- kerBdijkstraat woont. Terwijl zij met hun vieren in de huiskamer zaten liet R. aan zijn vriend een auto matisch pistool zien en toen Iileyn hem dit teruggaf en R. het aanpakte kwam zijn vinger aan den trek ker van het geladen wapen. Een schot ging af; Kleyn werd, daar de loop van het wapen juist op zijn borst gericht was in de hart streek getroffen en zakte ineen. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, doch bleek daar bij aankomst reeds te zijn overleden. Het wapen is in beslag genomen Op last van de justitie is het lijk gister naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht; gister middag werd er sectie op verricht. Nog een late trein Amsterdam—Alkmaar. Nadat vele Alkmaarders reeds jarenlang bij de Spoorwegen hebben aangedrongen op het laten loo- pen van een trein, die zoo laat van Amsterdam ver trekt, dat de bewoners van de streek om Alkmaar in de gelegenheid worden gesteld de avondvoorstel lingen in de hoofdstad tot het einde toe bij te wo nen, heeft de inspecteur te Alkmaar thans bericht, dat gedurende drie weken een proef genomen zal worden, door Donderdagsavonds den trein, die om 12 uur uit Amsterdam vertrekt en tot dusver tot Uit geest reed, door te laten loopen naar Castricum, Hei- loo en Alkmaar, waar de trein te 1.02 zal arriveeren. Blijkt uit deze proef, dat er van den trein voldoen de gebruik gemaakt wordt, dan is de directie der Spoorwegen bereid deze geregeld een avond per week te laten loopen. De electrificatie der spoorlijnen boven het IJ. De electrificatie van de spoorlijn van Amsterdam over Uitgeest naar Alkmaar en van Velsen naar Uit geest moeten, zooals reeds gemeld is, in 1930 gereed zijn, zoodat op 15 December van dat jaar een proef rit kan worden gehouden. Met het versterken van de banen en het plaatsen van de masten is men sinds enkele maanden bezig. Het traject Velsen—Uitgeest is in zoover gereed, dat nu de bovenleiding moet worden gelegd. Van Alkmaar en van Uitgeest uit wordt aan de baan tusschen die beide plaatsen gewerkt. Aan de noordelijke viaduct, ten westen van het Centraal Station te Amsterdam, die door de treinen naar Zaandam wordt gebruikt, zal binnenkort wor den begonnen met het plaatsen van de masten voor de bovenleiding. Aan de te electrificeeren lijnen zullen enkele oude stations worden gesloopt en door nieuwe worden vervangen. Dat zal het geval zijn te Krommenie, Koog, Castricum en Heiloo. MIDDELBURG IN ROUW. (Men zie ook de foto-paginia in dit nummer.) De felle brand te Middelburg, waaromtrent elders in dit nummer uitgebreide bijzonderheden zijn opge nomen, heeft de Zeeuwsche hoofdstad in rouw ge dompeld. De dag van den 7den December, waarbij nog nimmer een zóó felle brand zooveel ingezetenen dier gemeente heeft getroffen, zal nog lang in de ge- heugenis achterblijven. Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft een schrijven gericht aan dat van Middelburg, om harte lijke deelneming te betuigen met de ramp die deze gemeente door den geweldigen brand heeft getrof fen. Wij zeeuwen, aldus het gemeentebestuur van Vlissingen, zijn trotsch op onze mooie hoofdstad on deelen in het onherstelbaar verlies, dat zij geleden heeft. De fraaie huizenrij in de Lange Delft was ons lief. Geen moderne architectuur kan deze huizen, die aan vervloden Zeeuwsche grootheid herinnerde, ver goeden. Het nablasschlngswerk. Gisteravond seinde men uit Middelburg: De brandweer, dio reeds was ingerukt, is opnieuw gerequireerd; de beide motorspuiten zijn weer naar het terrein gedirigeerd om op mogelijke gebeurtenis sen voorbereid te zijn. Zij hebben weer enkele malen moeten nablusschen. Do politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand en een groot aantal getuigen in verhoor genomen, maar tot nog toe is niets komen vast te staan hoe de brand is ontstaan. Minister Ruys vraagt advies. De les van Middelburg. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Naar wij vernemen heeft de minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw zich tot de Kon. Ned. Brandweervereniging gewend met verzoek om advies aangaande maatregelen, welke zouden kun nen worden genomen ten einde catastrophale bran den als die te Middelburg te voorkomen. EEN AMSTERDAMSCHE KANTOOELOOPER AANGEHOUDEN. Gisternamiddag tegen 1 uur heeft zich op het Konings plein te Amsterdam een zonderling voorval voorgedaan. Een 16-jarige jongen, werkzaam by een groote bankiers firma aldaar, die aan verschillende kantoren een groot bedrag aan contanten en een kleiner bedrag aan che ques had opgehaald, reed volgens zyn verhaal op den hoek van de Heerengracht, tegen een auto aan. Hy zegt dat hy daardoor kwam te vallen en versuft geraakte. Zoo gedroeg hy zich ook toen hy eerst door een man naar het trottoir werd geleid en daarna bin nengebracht in een kunsthandel op de Heerengracht, waar men hem een glas water gaf, en hy wat by kwam. Toen verklaarde hy, dat hy zyn tasch, waarin f 70.000 aan contanten (bankpapier) en f 4000 aan cheques was, kwyt was. Het laatst was hij geweest by de firma Gil lissen. Men raadde hem aan naar de politie te gaan en aangifte te doen van de vermissing. Aldus deed hy hy ook. De politie stelt een onderzoek in. Tot zoolang wordt echter de jongeman op het politie bureau vastgehouden. Een politie, die vlak by de plaats stond, waar de jongen werd aangereden, heeft niets gezien. Verhalen van ooggetuigen over de ramp. Hartverscheurende tooneelcn on de woeste zee. Hoe 't dok brak en in de diepte ver dween. Ontzettend moeten de uren zyn geweest, doorgemaakt door de mannen, die belast waren met het versieepen van het 11000 ton's dok, toen het convool In den orkaan raakte, welke Zaterdagmorgen over de Noordzee is los gebarsten, en waarover elders ln dit nummer reeds het een en ander ls opgenomen. De kapitein van een der sleepbooten, die inmiddels te Rotterdam zyn binnengekomen, heeft een uitgebreid re laas gegeven van de ramp. HU vertelt dan, dat ze zagen, hoe plotseling het dok ln tweeën brak. wat als oorzaak gehad moet hebben, dat het met zyn uiteinden op twee zeeën is gekomen, waar door in het midden een ledige ruimte ontstond. Toen het dok doorgebroken was, hebben de sleepboo ten de trossen gekapt en getracht zoo dicht mogelyk in de nabijheid van den zinkenden kolos te komen. Ofschoon het ontzettend gevaarlijk was, gooide de „Witte Zee" een lijn uit. De eer3te lijn werd gegrepen door den matroos A. VoogL Deze bond zich met twee halve steken de lijn om het lichaam en werd door de onstuimige golven onder het brekende dok door aan boord van de „Witte Zee" gehaald. Weer paste de Witte Zee aan en weer werd een lijn ultegworpen.-doch niemand durfde te grijpen. De dok-kapitein C. Ver waard riep toen nog: „Wie wie nu"maar niemand durfde. En om den an deren moed in te brengen greep hij zelf de lijn. Sloeg haar om zijn lijf en werd eveneens aan boord gesleept Toen ging het niet meer en moest de in doodsangst verkeerende bemanning van het dok met zwemvest aan in de kokende golven springen. De twee verongelukte runners Sluis en van Buu- ren hebben zich waarschijnlijk, toen het dok reeds overeind stond, niet meer vast kunnen houden en zijn zoo een prooi van de woeste golven geworden. Een van hen greep de lijn met zyn tanden, omdat zyn handen geheel verstijfd waren, en zoo werd hij aan boord getrokken, waar hij als dood bleef liggen. Omtrent het slachtoffer van Buuren, vertelde een der geredden, dat hy het laatst was gezien door den ma chinist Van Buuren moet nog geroepen hebben: „Ik kan mij niet meer houden," en is toen naar beneden gevallen en ln het hol van het dok terecht gekomen, Er was daar heel wat wrakhout en ik denk, dat hy in het water i» doodgeslagen. De kapitein van de „Witte Zee", zoo vertelde deze geredde ook nog, had nog geroepen: „Jullie moeten springen, anders kan ik niets meer voor je doen'. Maar de wind huilde zóó, dat slechts twee van ons dit geroep hoorden. Zij gaven ons toen een teeken, dat we ons moesten laten zakken. En wij lieten ons zak ken van de eene versterking op de andere, doch op eens glipte de versterking en wij vielen allen in de kokende golven. „Dat is het laatste" moet ieder wel gedacht heb ben en zoo heb ik ook gedacht. Kapitein Verschoor van de „Witte Zee" vertelde nog, dat als men dit drama had kunnen vastleggen op de. film, dat dan eerst een buitepstaander zich een denkbeeld zou hebben kunnen vormen van de ellende en doodsangst uitgestaan door deze mannen. DE OPSTAND BREIDT ZICH UIT. Naar Uit Nanking wordt gemeld, zal deze stad door 50.000 man worden verdedigd. Dit zal de oorzaak ge weest zyn ,dat Tsjang Kai Sjek, die reeds maatregelen getroffen had om af te treden, op zijn besluit is terug gekomen, nu de troepen zich in de provincies bereid hebben verklaard, zich achter de regeering van Nanking te plaatsen. Met dit al wordt de toestand daar in het Hemelsche ryk meer en meer uitgebreid. Reuter meldt nog uit Londen: In bevoegde kringen ontvangen telegrammen melden, dat de opstand tegen de regeering van Nanking over een groote uitgestrektheid algemeen wordt. Een generaa.' der opstandelingen heeft den plaatselyken autoriteiten aangezegd, dat zy Hankau moeten verlaten, dat bUjk- baar door de regeeringstroepen ontruimd wordt. DE MOEDER VAN DEN BEKLAAGDE GEHOORD. In het proces te Hirschberg naar aanleiding van den moord op graaf Stolberg Wcrnigerode werd gisteren naar het W. B. meldt, de weduwe van den vermoorde gehoord. Zij verklaarde, na het gebeurde buitenge woon geschokt te zijn geweest: man dood, zoon in hechtenis, en ten slotte de berichten in de bladen. Zij verwachtte een huiszoeking, he tdenkbeeld, dat vreemden van haar intiemste aangelegenheden zou den kennis nemen, kon zij niet verdragen en daarom had zij een groot aantal brieven verbrand. Zij had haar dienstmeisje gezegd, de commissie van onder zoek er niets van mede te deelen. Get. kan bezweren dat er in de brieven niets omtrent den moord stond en dat zij met haar zoon niets had afgesproken, zij ontkent ten hoogste verontwaardigd, dat zij met haar zoons over het uit den weg ruimen van vader zou hebben gesproken. POLITIE. Gevonden: een tasch. Verloren: een rijwielplaatj». TE KOOP: benevens kar en tuigen. C. WINK, Dlrkshorn. Heden overleed onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader Jan de Boer, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Uit aller naam, A. DE BOER—Jonker. Winkel, Weere, 7 Dec. 1929. Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland, na een langdurig lijden, onze geliefde Zoon, Broe der, Zwager en Oom Meiert Pieter Boon, in den ouderdom van 22 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, Wed. Jac. BOON—Looman. Breezand, 9 Dec. 1929. Ondertrouwd: R. BLANKEVOORT Jr. en S. WEBELING. Anna Paulowna, 6 Dec. 1929. Huwelijksvoltrekking 21 Dec. a.s. OOOÖOOOiOOfOQOCX) Den 17 December hopen on- X ze geliefde Ouders, 8 JACOB SCHUIT S 8 en 8 o AAGJE DELVER 0 2 hunne 25-jarige Echtvereeni- q ging te herdenken. q Hunne dankbare Kinderen, q K ALIE. Q PETRONELLA. Q X WILHELMINA. ft 0 MARTHA. X q willi. y 0 Dampfkaserei Bienen, 2 Millingen, Duitschland, December 1929. (XlOOOOOOCXJaOOiOOiO post Geboren: Hendrik Johan, Zoon van Joh. DE VEER. H. DE VEER—Borst. Schagen, 10 December 1929. Het Bestuur der R.K. Kerk te SCHAGEN houdt zitting tot het ontvangen der Landhuur op in hei PATRONAAT, OSOOOCOOSOOiOaOOSOCX) K Op den 17 December hopen n onze geliefde Zwager en Zus- 2 o JACOB SCHUIT o 0 en 8 AAGJE DELVER 8 te Bienen in Duitschland, 8 hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Q De Familie DELVER. 0 2 Burgerbrug, Dec. 1929. 2 O00Ö0B0C900I00I00É0CÉ0 Donderdag 12 Dec. 1929, in lokaal „Bethel" nabij het Station, 's avonds 8 uur. Sprekers: dehr. Joh. J. van Kempen, Haarlem de heer U. Kooiman, Amsterdam. De zangvereeniging zal eenige liederen zingen. Toegang vrij. Allen welkom. Vermist: van de Markt van Donderdag j.1., gemerkt met blauwe stip op den kop. Inlichtingen verzocht door J. K. BOONTJES te Schagen. Gevraagd: Een 15-16 jaar, genegen de klanten langs den weg te vragen. Brieven onder letter KD. Bur. van dit blad. Gevraagd voor direct: voor dag of dag en nacht NIESTADT, Schagen. Gevraagd: voor dag of dag en nacht, bij E. DE BOER, St. Maartensbrug. Ziekenfonds A.A.Z.A. Afd. «Barsingerhorn. der Leden, des avonds half 8, bij A. DE GRAAF. 1. Bespreking Contributie-verhooging. 2. Verkiezing Vertegenwoordiger. DeVert.: LANQEDIJK. kan geplaatst worden bij de Rotter- damsche Bankvereeniging, kantoor Schagen, alwaar schriftelijke sollicita ties worden ingewacht. TE KOOP: (ruim 10 jaar) mak voor alles, en een bakwagen met tuigen. En te huur: een vrije Ga rage en vrij pakhuis. Fr. br. bur. v. d. blad, onder no. 228,

Schager Courant | 1929 | | pagina 3