„CARPE-DIEM firaet-Schoorl. WÏERINGEN. LANGENDIJK. Waarnaar men luistert Tweede Blad. Uit onze omgeving. BERTELS,, KUHSTK0RREI" Dinsdag 10 December 1929 72s(e Jaargang. No. 8577 De uitslag der openbare verkooping ten overstaan van Notaris Obreen op j.1. Zaterdag, in café C. Scheltus te Hippolytushoef ten verzoeke van mej. de wed. P. Mulder Jz. en kinderen te Westerland is als volgt: Perceel 1 en 2 Huis en erf en tuin, groot 1.01.90 H.A. f 3094.40. koopster El. de Haan; perc. 3, Bovenstekrocht 43.80 aren, perc. 16, Ridderke 25.50 aren, perc. 17, Vet- land, 26.90 aren, tezamen f 1660, aan B. H. Kraan, M. Minnes en J. Klein z.; perc. 4 Jan de Haanskrocht, 67 aren f 1050. aan L. Wiegman Cz.; perc. 5 Wilkrocht 90.75 aren. perc. 18, Ventje van P. Kooij, 18.10 aren f 1816; aan C. Wiegman Lz.; perc. 6 Hoek van de Roode Keet 8.40 aren, perc. 7 De roode keet, met erf en land be zuiden den weg, 35 aren, perc, 8, P. de Vries'krocht 15.40 aren, perc. 19 Rietbreking 25.70 aren, tezamen f 1915; aan P. Mulder P.Jz.; perc. 9, Hontje 18.90 aren f 350, aan G. Doves Jz.; perc. 10 Hellinge 41.90 aren f 800, C. Mostert Nz.; perc. 11 Eewesten-Ringers 23.80 aren, perc. 12 Bezuiden Ringers 10.40 aren, tezamen f 770, N. Mul der P.Jz., perc. 13 Zandkuil 38 aren f 650, J. Timmerman perc. 14 Hoekventje 25.10 aren f 480, M. de Haan Cz.; perc. 15 Damsterven 24.40 aren f 625, C. Sprenkeling Klz. Totaal opbrengst f 13210. Uitgaande van den Centralen Bond van Transportar beiders, werd j.1. Zaterdagavond een St. Nicolaasfeestje gegeven in de zaal van Bruul voor leden met hun kin deren. Een kinderfilm werd vertoond en de aanwezigen werden op lekkernijen getracteerd. Het was een gezel lige mooie avond, met de Sint en zijn knecht in het midden. Vergadering R.K. Volksbond afd. „Wieringen." Te 8 uur opende de waarn. Voorzitter J. Poppen de vergadering op gebruikelijke wijze. Tevens*heet spr. al len welkom, in 't bijzonder het Centraal Bestuurslid v. d. Akker die zal behandelen de ziektewet. Wegens fa milieomstandigheden kon de inspecteur der Centrale Volksbank, de heer Jongezeelen, niet aanwezig zijn. Na deze korte inleiding verkrijgt de heer V. d. Akker het woord tothet behandelen der ziektewet. Na een korte voorafgaande beschouwing waarin spr. weergaf hoe het plan de ziektewet door de verschillende mi nisteries na wijziging werd bezien met tot slot, dat deze sociale wet op 1 Maart 1930 in werking zal treden. Na deze beschouwing gaat spr. over tot het behandelen der wet. De inhoud der wet wordt door spr. op zeer duide lijke wijze artikelsgewijs behandeld. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruikt gemaakt. Na de leerzame rede van den heer V. d. Akker brengt de waarn. Voorzitter een woord van dank aan spr. voor zijne zeer duidelijke uiteenzetting. Hierna worden- behandeld de ingekomen stukken, wel ken enkele bespreking uitlokken. Hierna rondvraag, waarvan enkele leden gebruik ma ken. De afgevaardigde naar de vergadering te Amsterdam wordt nog eens opdracht gegeven de situatie der Zui- derzeearbeiders tegenover de standsorganisatie te be spreken. Eveneens de verstrekking van lectuur. Daar er verders niets aan de orde is, sluit de waarn. Voorzitter de vergadering met een woord van dank tot de weinige aanwezigen. De wegblijvers hebben dezen avond zeer veel gemist. Jaarvergadering R.K. Brandstoffen-Spaarkas Zondagmiddag 3 uur hield bovengenoemde vereenl- Iging hare 6e jaarvergadering. j De Voorzitter G. Rasch heet allen welkom en betreurt de zeer slechte opkomst. Tevens geeft spr. een kort Ioverzicht der werkzaamheden in het afgeloopen jaar, wat reden tot tevredenheid geeft I Na deze korte inleiding leest de secretaris de notu- jlen voor welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna geeft de secretaris een keurig jaarverslag weer waaruit bleek alsdat de vereeniging op 't oogenblik 29 leden telt. I De Voorzitter brengt dank aan secretaris voor zijn (uitgebreid verslag. j Hierna brengt de Voorzitter wegens ziekte van den penningmeester het finantleel verslag uit Uit het ver slag bleek dat er op het oogenblik een batig saldo be staat van f 33.10, wat tevredenheid schenkt. Bij monde van den heer J. Engel brengt deze rapport uit van den stand der kas en, boeken. Daar alles in or de is bevonden, brengt Voorzitter dank aan den penning meester voor zijn richtig beheer. Den verificateurs brengt Voorzitter dank voor hunne werkzaamheden. Volgt bestuursverkiezing wegens aftreding van den heer P. Rasch, voorz., en vacature J. Koster Jr. Tevens is een aanvulling van het bestuur noodzakelijk met een commissaris. Na stemming is G. Rasch herkozen. Th. Rasch en M. de Haan gekozen, resp. als penningmeester en commis saris. Van de rondvraag maakten enkele leden gebruik, welke naar genoegen door Voorzitter worden beant woord. Aan het einde gekomen dankt Voorzitter de aan wezigen en spreekt den wensch uit dat het nieuwe boek jaar wederom succesvol voor onze vereeniging zal zijn. Bloem» en Boomkweekery Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. OUDKARSPEL. Algemeens vergaderinig van de Tuinbouwvereeni- ging „De Eendracht" op Zaterdag 7 Dec. 1929, ten hui ze van den heer C. Vis. Voorzitter de heer Jb. de Boer, secretaris de heer A. Timmerman. Om ruim kwart na zeven opent de voorzitter de vergadering Spr. uit zijn spijt over de geringe belang stelling. Door het slechte weer was dit wel eenigszins te wachten, maar 45 van de ruim 180 leden vindt hij toch ook onder deze omstangiheden te weinig. Van de bestuursleden was alleen de heer De Geus afwe zig en wel wegens familie-omstandigheden, gelukkig echter niet van droevigen aard. De voorzitter heette allen hartelijk hartelijk welkom en speciaal den Bur gemeester, die ook nu weer blijk van belangstelling gaf, en tevens de pers. Spr. hoopte, dat de besprekin gen van vruchtbaren aard mochten zijn en verklaar de de vergadering geopend. Vervolgens leest de secretaris de notulen der vorige vergadering voor. Onder dankzegging van den voor zitter worden deze onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken waren er geene. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat de heer Mallekote van Noordscharwoude, ook nu weer het koolzaad ge heel belangloos had ontsmet. Hiervoor werd genoem den heer dank gebracht. Besloten werd, dat de se cretaris ook nog een schriftelijke bedanking zou stu ren. Ook nu weer is de heer Mallekote bereid gevonden, het zaad te ontsmetten Ook zouden er dezen winter weer lezingen worden gehouden. De voorzitter was de meening toegedaan, dat den heeren, die deze lezingen zouden houden, een kleine vergoeding moest worden gegeven. Tot nu toe was dit altijd belangeloos geschied. Spreker verzocht hiervoor aan de vergadering het bestuur te willen machtigen tot het geven van vergoeding. Gevraagde machtiging wordt met algemeene goedvinding gegeven. De voor zitter hoopte, dat de lezingen groote belangstelling mochten ondervinden bij de leden. Voorzitter deelt mede, dat de nieuwe ziektewet in Maart in werking treedt. De „Tuinbouw Onderlinge" is genegen het personeel der leden van de „Een dracht' te verzekeren. Spr. raadt den leden vooral aan, hieraan met spoed gevolg te geven met het oog op mogelijke verliezen bij nalatigheid. Voorzitter deelt mede, dat er cursussen zullen worden gehouden in motoronderricht met het oog op het waterverkeer. Spr. wijst op de belangrijkheid hiervan. Reeds hadden zich een veertigtal cursisten opgegeven. Besloten was er om dezen cursus in tweeën te splitsen. Voor Oudkarspel zou er ook een gehouden worden, daar het aantal deelnemers er voor reeds voldoende was. Woensdagavond a.s. zal de eerste les worden gegeven. Het gemeentebestuur was reeds verzocht om gebruik te mogen maken van een schoollokaal. Hoewel de officieele toestemming ervoor nog niet was binnengekomen, verwachtte spr. dat dit wel in orde zou komen. De secretaris deelt vervolgens de bestelde hoeveel heid steenkool en kunstmest mee. De prijzen zijn be rekend per 100 K.G.: Steenkolen 5/4 wagon. 53000 K G. kalizout f6.62. 3800 K.G. kalk f 1.30 22200 K.G. patentkali f7.16. 88050 K.G. super f2.96. 39900 K.G. ammoniok f 10.85. 27550 K.G. chili f 11.15. 8450 K.G. ureum f25.40. 29150 K.G. kalksalpeter f 10.10. Vervolgens deelt de secretaris mede, dat er in de pootersbewaarplaats in totaal 6771 bakken waren geplaatst. Het bestuur had besloten om de kwitan ties voor 1 Januari aan te bieden met het oog op 't afsluiten der boeken van de Boerenleenbank. De voorzitter vraagt, of de leden reeds kaarten van den Raad van Arbeid hebben ontvangen betreffende WOENSDAG, II DECEMBER. Hilversum (298; na 6 u. 1071). 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Mid- -Sogmuziek Avro-kwartet; 2.00 Gramofoon; 3.00 Naaicur sus; 4.00 Studiemuziek voor piano, door Egbert Veen, roei. L. Schmidt; 5.00 Voor-avondconcert Omroeporkest; 1.00 Tijdsein, 6.30 Koersen. 6.45 Itallaansch; 7.45 Polilie- Jeriehten; 8.00 Tijdsein, gramofoon; 8.10 Aansluiting, (Stadsschouwburg. A'dam. Eere-avond Chris de Vos; 9.30 Mcoholvrije Avro-cocktail, 10.00 Nieuws; 10.10 „Short Drln", 10.25 Platen, 11.00 Dansmuziek. Huizen (1875 M.) 8.15 Morgenconcert; 10.30 Tijdsein; 11.00 Platen; 1130 jTarmoniumbespeling; 12.30 Tijdsein, Middagconcert; 2.00 njdsein, 2.00 Concert: 2.45 Chr, Lectuur; 3.15 Concert; 115 Platen; 5.00 Tijdsein: kinderuurtje: 6.00 Cursus Clectrotechniek; 6.30 Statistische Berekeningen; 7.00 «langles; 8.00 Mededeelingen; 8.30 Uitzendavond, Spr. Mr. C. Gerbrandy (Sneck): Socialisme en Christendom; oneert; 10.00 Radio-lezing: „Koptelefoons en luidspre- ers", door Ir. W. Stenfert. Nieuws. Zeesen (1635 M.) 8.50 Rondvaart door Hamburg's Haven; 11.20 Platen; 20 Concert; 3.05 Voor de vrouw; 3.50 Concert; 4.50 I 'luitmuziek. 7.20 Waarover men spreekt; 7.50 „Iscar t>nd Spree", het radio-orkest; 8.40 „Geselligkeit", muziek Mi Declamatie. Dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 3.20 Militaire Muziek; 5.50 Kinderuurtje; G.50 Licht ncert; 8.20 Billy Manders; 9.20 Orkestconcert; 10.35 aD3muziel Londen (1553 en 356 M.) 2.50 Schooluitzending; 5.05 Licht Klassiek Concert; 5.35 Kinderuurtje; 7.05 Muziek voor Blaasinstrumenten; 8.00 omroeporkest; 11.20 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen; 4.05 Omroeporkest; 6.55 Platen; 8.20 „De Klokken van Corneville". Weenen (516 M.) 10.20 Morgenconcert; 2.50 Middagconcert; 5.35 Volks- gezondheidsuurtje; 6.00 Feestconcert, Academische Ver eeniging; 7.50 Biedermeieravond. Hamburg (372 M.) 8.50 Rondvaart door Hamburg's haven; 12.35 Engelsch voor scholen; 3.35 Goed geheugen aankweeken; 3.50 concert voor harp en viool; 5.35 Concert; 6.20 Nederduit- sche Volksaard; 7.20 Gestspel Nederduitsch Tooneel; 9.20 Actueele afdeeling; 9.40 Heruitzending van buitcnl. stations. Langenborg (479 M.) 6.20 Morgenconcert; 8.50 Hamburg's Haven; 9.50 Gra mofoon; 10.40 Muziekuitzending voor scholen; 11.30 Pla ten; 12.25 Concert; 2.20 Kinderuurtje; 3.05 Voor de vrouw; 3.25 Boekbespreking; 3.45 Luchtschepen; 4.50' Concert; 6.35 Voor de arbeiders; 7.20 De onsterfelijke stem. Opnamen van Mattia Battlstin; 8.00 Symphonie- concert, dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Radi^ trio; 6.50 Platen, 8.35 Concert Radioorkest. KWALITEIT HOLLAND/CH El BOVENAAN DOOP (Volledig Pluimveevoeder) daar deze uit ideale grondstoffen is verve nrdigd en qéén vischmeel bevaf. Alles vereend in één korrel.niefs byvoeren SederL 1925 is de pluimveeteelt verrgkt met Bertels.Künstkorrel'het wetenschap pelijk ïde3le.voordeeliqer en volledige voeder voor kuikens, kippen.eenden enz waarin de granen.vleeschmeel. vitaminen.voedinqszouten enz. in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver kregen wordt; arbeidsbesparing, lagere productie kosten en betere bevruchting v.h,ei.grooteren smake lijker eieren, sterker en mooier dieren en 50%méér eieren dan metdeomslachtiqe dubbel voedering met Ochlendvoeder en qemengd graan. Alle foutief voederen, waardoor noq millioenen verspild wor- den.wordt door de. Kunstkorrel "in eens opgehe ven. In Nederland voert men reeds 2. millioen kippen en eenden met £eAÏe/s\XuAistkcVi£/M ÓfM 50 kil° f' 9.50 P°sfv Vraagt brochure üclrooi reeds verkregen in Belgiê.Canada,Engeland, Frankrgk.ltalië. HonqarQe. Polen. 5panje,Zuid-Afrika. de nieuwe Ziektewet. Genoemde kaarten moeten voor 15 dezer worden ingeleverd bij den Raad. Nogmaals raadt spreker de leden aan hun personeel te doen verzekeren bij de „Tuinbouw Onderlinge" en voor zoover de kaarten nog niet weg waren, hierop dan in te vullen, dat de verzekering bij de meergenoemde vereeniging zcu plaats hebben. Verzekering hij de vereeniging „IIulp in Nood" is volgens de wet niet mogelijk. De premie van de .Tuinbouw Onderlinge" zou in geon geval hooger zijn dan de Rijkspremie. Verloting manden. De gelukkige winnaars bleken te zijn de heeren: W. Bakker, K. Kroon, C. Vlug, P. Paarlberg, J. Kokkes, W. de Vet, J. van Wielen. Ge noemde heeren ontvingen allen gratis een mand. Verkiezing Bestnar. Aftr. de heer P. Wijn, en de heer C. Borst, her kiesbaar. Uitgebracht werden 45 stemmen, waarvan de uitslag als volgt bij monde van den heer J. v. Abeele hekend werd gemaakt: De heer C. Borst 42 stemmen, de heer P. Wijn 41 stemmen ,de heer J. v. Hout Jzn. 1 stem, de heer C. Vlug 1 stem, de heer L. Kalverdijlc 1 stem, blanco 1 stem. Hieruit bleek, dat de aftredenden met groote meer derheid waren herkozen. De beide heeren nemen hunne benoeming aan, waarna de voorzitter de le den, bestuur en de heeren Wijn en Borst feliciteert met de benoeming van laatstgenoemde heeren. Openhonden Burggracht. Dit punt had op andere plaatsen zeer veel stof doen opjagen, maar de leden waren het hier „roe rend" eens. De voorzitter gaf een korte uiteenzetting. Spr. zegt, dat deze kwestie jaarlijks terugkeerde en wijst op den vorigen winter. In tegenstelling met de kwestie hoopte spreker, dat de winter spoedig terug mocht keeren. Vorig jaar was er zeer veel ijs gehakt, maar veel profijten werden er niet van getrokken. Het bestuur was verbaasd geweest hoeveel er destijds ge reden is. Auto's kwamen van heinde en ver. De mo gelijkheid van rijden is toen wel degelijk bewezen, noewel erkend moet worden, dat de prijzen ook zeer goed waren, maar spr. wil hopen, dat dit weer zoo zou worden. De bedoeling was nu om bij oventueelen winter zoo lang mogelijk te boeieren en alleen met dooi te hakken. Mocht boeieren niet langer mogelijk zijn, dan zou men tot rijden overgaan. De vergadering vond, dat het boeieren zoo lang mogelijk moest doorgaan en dat er voeling gehou den moest worden met Noordscharwoude. Bekend making zou wederom moeten geschieden per hoorn. Zonder eenige discussie neemt de vergadering het Bestuursvoorstel aan. Aanbieding wortelzaad. Het vorige jaar was er een wortelzaadcommissie benoemd in verband met de slechte resultaten van den wortelbouw. De genoemde commissie bestond uit de heeren Kal verdijk en Van Wielen. Den heer Kalverdijk wordt verzocht om verslag van hunne bevindingen uit te willen brengen, waaraan hij gaarne voldoet. De heer Kalverdijk wijst dan op de slechte resul taten van de vele proeven met vreemd zaad, zooals dit ook in Noordscharwoude het geval was. Van een vertrouwd persoon, den heer J. Smit uit Noord scharwoude, waren wortelen betrokken en ingekuild. Ondanks den strengen winter waren de wortelen uit stekend gebleven en de mooiste exemplaren zijn er toen uitgezocht. Een contract voor den verbouw werd gesloten en zoo werd er lM snees verbouwd. Het resultaat hiervan was, dat er 46 pond zaad is ge wonnen, waarvan de vereeniging „de Eendracht" 23 pond kon krijgen, welke nu voor de leden disponi bel werd gesteld. Spr. heeft de overtuiging, dat de kwaliteit wel prima zal zijn. De prijs kon spr. niet bepalen, doch liet hij aan het bestuur over. De voorzitter brengt den heer Kalverdijk dank voor zijn mededeelingen. Vanaf heden werd de gelegenheid geboden, om de hoeveelheid, welke men wenschte, op te geven. Het geldt hier: wie eerst komt, wie eerst maalt, zoo lang dus de voorraad strekt. Verscheidene leden de den reeds hunne bestelling. Salaris Secretaris-Penningmeester. De voorzitter zegt, dat er thans veel meer werk aan verbonden is dan vroeger, doordat er steeds meer commissies etc. bij komen. Het salaris daarentegen is steeds hetzelfde gebleven. Het bestuur had nu gemeend, de vergoedinig voor het werk te moeten verhoogen met f 50 en nu te bren gen op f 175 per jaar. Dit voorstel werd met alge meene stemmen goedgekeurd, waarna de voorzit ter den secretaris feliciteert met de verhooging. Rondvraag. De heer Kalverdijk wijst op het gesukkel met de spoorwagens, zoodra er eenige vorst van beteekenis icomt. Spr. vraagt, of er niets aan te doen is. De voorzit'er voelt alle bezwaren zeer goed, even als de Noordermarktbond. Er is reeds een bijeen komst geweest van de veilingleiders en vertegen woordigers der Directie van de Spoorwegen. Verschil lende wenken werden er gegeven, maar de kwestie is en blijft zeer moeilijk. Wel kan er gezegd worden hoeveel kool er zoo ongeveer in totaal zal worden verzonden, maai een bepaalde tijd van verzending kan nooit worden gegeven. Wanneer er een be paald aantal wagons worden aangevraagd, dan moet hieraan ook worden voldaan. Veel is reeds op deze kwestie gehamerd en er zal zoo veel mogelijk voor gezorgd worden. Het is als het ware force majeure, Samenwerking zal hopelijk verbetering kunnen brengen. Er wordt in gewerkt. De Voorzitter wijst op de kooltelling en dringt op klaarmaking van de briefjes aan Gewoonlijk zijn er leden, die er zeer traag toe overgaan, doch hij hoopte dat dit nu niet het geval mocht zijn. Anders werd kool beneden het pond niet geteld, thans is dit wel het geval en den leden werd verzocht hiermede rekening te houden en alles zoo nauwkeurig moge lijk op te geven, De heer Swager deelt mede, dat de Spoorwegdirec tie was verzocht.om wagons te huren van Duitsch- land of België. De directie wilde hiervan niets we ten, daar dit veel te duur kwam. Wel werden er 3200 rtieuwe wagons aangemaakt, en hopelijk brengt dit eenige verbetering, hoewel het een druppel in een emmer water is. Verder werd er van de rondvraag geen gebruik gemaakt Met een woord van dank voor de opkomst en ge zellige besprekingen sloot de voorzittei de vergade ring, na eerst nog een woord van dank aan de pers te hebben gebracht en onder het uitspreken van de hoop, op vorst en prijsverhooging verklaarde hij deze vergadering voor gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. De R.I.O.B. winkelweek, die de vereenigde winkeliers uit deze gemeente hadden georganiseerd bij gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, behoort weer tot het verleden. Zaterdagavond werd deze week gesloten en kwamen tal van belangstellenden, daartoe uitgenoodigd door het Bestuur, in de Kolfbaan van den heer Rijper in de Koog samen, ten einde deze week eenigszins feestelijk te sluiten. De zaal was zoo goed als geheel gevuld, terwijl op het podium een drietal raadsleden, de heeren Bekker, Groen en Du Burck hadden plaats genomen, onder wier toezicht de prijzen zouden worden toegewezen, welke hun waren verstrekt en die konden worden verkregen op de gratis uitgereikte bonnen aan hen. die voor 50 cent hadden gekocht. Dat er door de winkeliers weer voor vele malen tot dit bedrag verkocht was, kon al dadelijk worden gecon stateerd, toen de groote ton, waarin de bonnen waren gedeponeerd, in beweging moest worden gebracht. Dit ging met inspanning van groote lichaamskracht ge paard, doch krachtige handen waren gaarne bereid hierbij assistentie te verleenen. Alvorens de eigenlijke werkzaamheden aan te vangen, hadden de heeren raadsleden de oplossingen der puzzle nagegaan Als attractie had het R.I.O.B.-bestuur n.1, een drietal prijzen beschikbaar gesteld voor het samen stellen van een zin, gevormd uit een 57-tal letters, welke ln de verschillende etalages waren gelogd, en welke zin betrekking had op deze attractie. In 't geheel waren 21 oplossingen ingekomen, waarvan er 4 foutief waren. De 17 goed oplossingen waren van: P. Langedijk Cz. te Noordscharwoude, mej. W. J. Ploeger, Mevr. P. Berk houtDekker, M. Benschop, Mevr. J. de GrootVis, J. Welner, Mevr. N. KramerSnijders, mej. M. S. du Burck, Ans Greidanus, mej. D. Mooi, Mevr. I. Bouman- Boon en P. Ploeger, allen te Zuidscharwoude, C. Smit Jnz., Mevr. P. BakDekker, mevr. wed. Reijer Slot Wagenaar en Mevr. M. BakRiedel te Broek op Lan- gendijk. Bij loting moest worden uitgemaakt, wie de gelukkige winners(sters) waren. De eerste prijs viel daarbij ten deel aan den heer P. Ploeger. 2e prijs mej. M. S. du Burck, 3e prijs mevr. N. KramerSnijders, allen te Zuidscharwoude. De heer K. Stam sprak daarna een kort inleidings woord. Hij herinnerde aan de voortdurende actie der RI.OF. en wees er op, dat bij haar werkzaamheden voorop staat een zuiver en correct ^itvoeren van het vastgestelde plan. Ten aanzien der beschikbaar gestelde prijzen heeft het Bestuur daarom de leden van het ge meentebestuur uitgenoodigd en bereid gevonden, de toe wijzing onder haar toezicht te doen geschieden. De medewerking van de winkeliers was uitstekend; om verzekerd te zijn, dat ook deze de opdrachten stipt na kwamen, werd een controle-commissie ingesteld, die alles perfect in orde bevond. Het weer heeft niet mee gewerkt; niettemin was de belangstelling zeer groot. De R.I.O.B. laat zich door ongunstig weer niet ont moedigen, doch gaat opgewekt verder. Het geheel heeft een gezellig verloop gehad en spreker dankt allen, die b rtoe hebben meegewerkt, om deze St. Nicolaas-attractie weer zoo buitengewoon te doen slagen. Toen ving het trekken der prijzen aan, er waren er niet minder dan 150. Ze alle te noemen, is ondoenlijk. We volstaan met te vermelden, dat de le prijs werd toegewezen aan den heer H. Stins, een twaalftal taartvorkjes in étui met schep, 2e prijs, een pracht pluche-tafelkleed de heer J. Koenis. beiden te Zuidscharwoude. Dat meermalen een gulle lach door de zaal klonk bij een zonderlinge combinatie van prijs en prijswinner is begrijpelijk; dat een of ander voorwerp, als prijs iemand toevallend, hem of haar Juist van pas kwam, eveneens. En dat er zoo een geanimeerde stemming heerschte, behoeft als van zelf geen betoog. Zoo verliep op gezel lige wijze dit slot van de zoo uitmuntend geslaagde St. Nicolaasweek van de R.I.O.B. Vermelden we tenslotte nog. dat de bode, de jonge heer Otsen. werd verblijd met een vork en lepel van sola-zilver en een portemonnaie; dat de oplossing der puzzle luidde: Hoera, St Nicolaas zal evenals vorig Jaar de R.I.O.B. winkels bezoeken; dat de voorzitter aan het slot allen dankte voor hun belangstelling en medewer king en dat wij zelf de hoop en wensch uitspreken, dat de winkeliers in eendrachtige samenwerking nog vele malen er aaji mogen bijdragen, om ook in Zuidschar woude wat leven en vertier te brengen, wat hier heusch geen overbodige luxe is. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling Zuidscharwoude van den Bond van Ned. Schilderspatroons hield Zaterdag 7 Dec. j.1. een leden vergadering in „Het Oude Slot" te Schagen. In verband met het 50-jarlg bestaan van den Neder!. Bond van Schilderspatroons werd besloten aan leden deelnemers aan de te houden prijsvragen en vakwedstrijden ter ge legenheid van de Nationale Vaktentoonstelling te 's- Gravenhage in September 1930 een vergoeding voor on kosten uit te keeren teneinde de deelname aan te moe digen. Belanghebbenden kunnen zich hiertoe wenden tot den secretaris den heer K. de Vries te Noord-Schar- woude. Aangaande de binnenkort in werking tredende ziekte wet werd het van zeer veel belang geacht, zich op het desbetreffende formulier van den Raad van Arbeid op te geven als deelnemer aan de in te stellen bedrijfsver- eeniging van den Alg. Bond van Schilderspatroons. Als afdeelingsvoorzitter werd gekozen inplaats van den heer C. Oudendijk, de heer A. Blok te St. Pancras, en als penningmeester de heer Woestenburg te Wie- ringerwaard. In verband met de geringe medewerking van Schagen cn omstreken werd nog voorgesteld de zetel der vereeniging te verplaatsen naar den Langendijk hetgeen echter nog werd aangehouden, In verband met de aanmelding van eenige nieuwe leden aldaar, waartoe de gelegenheid alsnog tot de volgende voorjaarsverga dering blijft opengesteld. Nadat nog verschillende Interne aangelegenheden op geanimeerde wijze waren geregeld en den afgetreden

Schager Courant | 1929 | | pagina 5