Alttitti Niiiit- KEUR-UITVOERIHG .Liefde is blind van S. KROM. op Vrijdagavond 13 December a.s, Uilgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Turnkring „Holl. Noorderkwartier"' in hei N00RD-H0LL. KOFFIEHUIS te Schagen, Stoomerij en Ververij 20°/o Prijsvermindering. Donderdag 12 December 1929. 72ste Jaargang No. 8579 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, Donder dag en Zaterdag Bij inzending tot s morgens 8 uur, worden Adver tentie!) nog zooveel mogelijk in hel eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.G5. Losse nummers 6 cent ADVLRTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT ÜIT TWEE BLADEN. ,Zitting van Dinsdag 10 Dcc. 1929. Uitspraken van Dinsdag 26 November. Dirk B., Warmenhuizen, eendendiefstal, f 40 boete of 40 dagen. Bern. (1., Schermerhorn, thans Hoofddorp, ernstige mishandeling, 4 maanden gev Arie S., llelder, hooger beroep, overtreding wet Koopmansregister, vonnis bevestigd. P. J. E., Alkmaar, hooger beroep, overtreding ar beidswet, vrijgesproken. Pieter KI., Spanbroek, overtr. motor- en rijwielwet, hooger beroepzaak, vrijgesproken. Pieter K., Ilarenkarspel, mishandeling, f 40 boete of 40 dagen, met toewijzing civiele vordering. Jan St., Hoogwoud, hooger beroep, overtreding motor- en rijwielwet, f2 boete of 2 dagen. Jan H., Blokker (in voorarrest), zedenmisdrijf, art. 250 bis Wetb. v. Strafrecht, 8 maanden gev. met 3 maanden aftrek voorarrest. NIEUWE ZAKEN. DEFILé VAN BALIEKLUIVERS Het edelachtbaar regiment der engelenbakbezetting was Dinsdag nauw ter zaïe ingetreden of het bevel klonk alweder: extra vonnis! Allemaal weer naar buiten, aangezien in de eerste plaats zou worden voortbehandeld een zaak met een. twijfelachtig geur tje tegen den heer Wilhelmus D., uit Wersvershoof, waaraan de ongetrainde reukorganen der oningewij- den niet mochten worden blootgesteld. Na behande ling van den heer Willem D.'s justitieele besognes met gesloten deuren, werd het scherm weer opge haald en een aanvang genomen met een zeer be langrijke aanrijding bij Tante Truitjes borstbeeld te Alkmaar, op 10 December 1928, 'n heel frisch zaakje dus! IIET RECHT VAN DEN STERKSTE! Gelukkig maar dat deze stelling door de motor- en rijwielwet niet wordt gehandhaafd, want dan zag het er voor voetganger en wielrijder ai zeer penibel uit. De heer Salomons, petattershandelaar engros, uit Heiloo, ondervond althans op gezegden 10 December hoe aangenaam het is, op je rijwiel tegen een lompe verhuisauto, die links van den weg komt aanronken, op te boksen. De heer Salomons lag dan ook in min der dan geen tijd met zijn verbarrelde fiets op de straat te kronkelen en mocht waarlijk van geluk spreken, dat hij er met geringe lichamelijke schade afkwam. Tegen den chauffeur met zijn linksche manieren, Simon E. te Amsterdam, werd echter een strafver volging ingesteld en stond hij terecht voor den Alk- maarschen Kantonrechter, die in twijfel verkeerend omtrent de schuld van verdachte, deze vrijsprak. Te gen dit vonnis kwam de ambtenaar in appèl en werd deze zaak in hooger beroep op 19 Nov. behandeld, doch alweer verdaagd wegens ontstentenis van den getuige Selie, Dinsdag stond dit nummer, dat zijn vele opvoeringen vreemd genoeg beleefde door ge- jbrek aan succes, opnieuw ap het repertoire. De heer jSelie was nu present, dus kon men den officier toe roepen: Mem liebchen was willst du nog mehr? Maar dit alles macht helaas niet baten. De Officier kreeg zoo min als de Kantonrechter een juist inzicht FEUILLETON door ELINOIl GLYN. et En Lord Austel had tegen Benjamin Levy gezegd: „Dwing me niet. de rol van verloofde te spelen of |k laat alles in het honderd loopen; maak de wettelijke £n kerkelijke kant van de kwestie maar zoo gauw mo gelijk in orde, en laten we het kort maken." Toen voegde bij er aan toe: „Ik weet niet van welken godsdienst uw ,mïochter misschien is. maar ik sta er op, dat het huwelijk w-ordt voltrokken in St. Margaret's Westminster mij- ïe familie is gewoon, dergelijke plechtigheden daar te enloen plaats hebben." Benjamin Levy was niet van humor ontbloot en m'ijntjes antwoordde hij ze „Mijn dochter is gewend aan de gedachte, dat ze den Ë^qodsdienst aan zal nemen van den echtgenoot, dien het nij goed dacht voor haar te kiezen." l.ar ,,'n Bewonderenswaardig systeem," en His Lordship ar-tak een cigaret op. Eigenaardig genoeg konden de "»eide mannen best met elkaar overweg als ze elkaar 'ioo nu en dan eens moesten spreken! Hubert had er voor gezorgd, dat zijne bruid tijdens ijno afwezigheid passende geschenken zou ontvangen >n bij het eerste zond hij haar een briefje. Geachte Mejuffrouw Levy. Ik hoop dat U dit klein bewijs mijner achting zult tillen aannemen en dat Uwe ongesteldheid van korten juur moge zijn. Hoogachtend, St Austel. de ou rtuaiei ae Geen erg hartelijk minnebriefje voor een meisje, ee"elfs, hoewel Vanessa door Madame de Jainon getraind rAvas in de school van haar eigen grootmoeder, uit de •j^agen van Louis Phllllppe was ze er toch niet erg yftee ingenomen. Madame de Jainon fronste de wenk- inetrauwen. VV<Sk"JoUW hmveliJ"k is niet «>oa]s het huwelijk van andere °be!sjes tegenwoordig is. beste maar zoo doet men -u eenmaal bij den Engelschen adel." irutf, "^Iaar ,k zal *ock zÜne vrouw worden zal hij dan Kon°0it ecn woord tegen me spreken me nooit lief- lDeRebben?" he! Madame de Jain°n verzekerde haar, dat de huwelij ke# van het gebeurde en meende dus niet beter te kun nen doen, dan vrijspraak uit gebrek aan bewijs te requireeren. HET RAADSEL VAN DEN ACHTTIENDEN AUGUSTUSNACHT. Deze scnsatietitel, uitnemend geschikt voor ecn griezelroman, van Edgar Wallace kan ook wel wor den toegepast op de mysterieuse vechtpartij in het café van den heer Visser tusschen de heeren Hendrik Aart O. van Noordscharwoude en den smid Vroo- ling, die door ecn nadrukkelijk tikje op zijn abriko- zenpet bloedend was verwond geraakt. De vrouw van den caféhouder, op wie de laatste hoop was ge bouwd, kon geen voldoende licht ontsteken en de bestaande hiaten voldoende aanvullen. Zij had wel opgemerkt, dat het geen botertje tot den boóm was tusschen Hendrik Aart en de zoon van Vulcanus, maar van de eigenlijke vechtpartij had ze niets ge zien, daarvoor had ze 't te druk gehad met haar eigen zaken. De verwijzing naar haar verklaring voor de politie afgelegd, waarin de juffrouw dan een meerdere bekendheid met het duel had geopen baard, had geen noemenswaardige uitwerking cn ge lukkig scheen de offocier de afwijking der diverse verhooren niet ernstig genoeg te achten om schorsing der behandeling te verzoeken, De officier was inte gendeel nogal optimistisch en meende het zonder medewerking van mej. V. toch klaar te kunnen spe len om vriend Hendrik Aart tot f50 boete of 50 da gen veroordeeld te krijgen. Onnoodig er bij te voegen, dat deze belanghebben de vertolker van de hoofdrol in geer.en deele kon medegaan met het requisitoir van den officier en zich standvastig bleef vasthouden aan het idéé, dat hem geenerlei schuld trof en hij dus onherroepelijk vrijgesproken moest worden. RINALDO RINALDINI, DE SCHRIK DER DORPEN Johannes Adrianus de G., 'n 23-j. te Warmenhuizen geboren boerenarbeider, 'n jongmensch, met een niet onder leiding o.a. van den Zwitserschen Keurturner MELCHIOR WEZEL, 8 uur precies, Medewerking wordt verleend door de Scha- ger Gymnastiekvereniging „L Y C U R G U S". Entrée 10.75 bel. Leden van het K.N.G.V. op vertoon van diploma I 0.50 -f- bel. m Na afloop Bal 3(8J; ken van den Engelschen adel niets hadden uit te staan met vulgaire hartsaangelegenheden. „Maar is de liefde dan iets vulgairs?" had het arme kind gevraagd?" Het was een ontzettende teleurstelling voor haar ge weest, dat ze den avond van dat eerste diner koortsig en rillerig te bed had moeten liggen en nog wel haar aanstaande familie moest leeren kennen, zonder dat haar verloofde er bij was De Marchioness of Hurlshire was heel alleen naar Hampstead Home gekomen om kennis te maken met haar aanstaande nichtje, en Va nessa had met haar ouderwetsche gratie en eerbied het hart der oude dame gestolen. Een andere Peeress, die zeer veel aan Benjamin Levy te danken had, was opgedragen voor het huwelijksuit zet en de trouwjapon te zorgen en het was een gansch andere Vanessa, die aan haars vaders arm de kerk bin nentrad. Een sneeuwwitte bruid, die geen andere ju- weelen droeg, dan de prachtige paarlen van hare moeder De tullen sluier verborg haar bleek gezichtje en Hubert stelde er in ieder geval te weinig belang in, om het te willen zien. Een cynische woede laaide op in zijn hartdit alles was de prijs, dien hij te betalen had, om zijn vrienden trouw te kunnen blijven en het moest gedragen worden, zooals een man ieder andere ramp te dragen had zonder dat de wereld er iets van merkte Vanessa's heele engagement was voor haar eene aan eenschakeling van nooit gekende emoties geweest afwisselend voelde ze zich diep ongelukkig, of dól van blijdschap Iedere twijfel werd door haar vader zoetjes weggeredeneerd, want hij kende de aandoeningen van het menschelijk hart en wist precies, wat er in deze dagen in zijn dochtertje omging. „Alles zal best in orde komen, als ze maar eenmaal met hun beidjes alleen zijn." overdacht hij bij zichzelf. „Ze zal een heerlijke verrassing wezen voor de ecnings- zlns vertroebelde verbeelding van His Lordship." Hubert's eenig verdriet bestond hier in, dat Ralph Dangerfield er niet was om hem er door heen te helpen. Hij had naar Parijs moeten gaan, om zich daar onder behandeling te laten stellen en was uit Engeland ver trokken, zonder Miss Levy zelfs te hebben gezien. De bruidsdagen zouden op St Austel worden doorge bracht en ze zouden na een kleine week naar Londen terugkeeren, omdat de bruid bij de eerste Junl-receptle ten hove, moest worden voorgesteld, Alice, Duchess of Lincoinwood, had er zwaar over gedacht, naar het buitenland te gaan, om op den bewus- Vanaf heden, tijdelijke DepotB. G. G. König, Hoogzijde. onknap, maar brutaal gezicht en 'n krullebol als 'n Somali neger van Hagcbeck, stond heden terecht ter zake een geheele serie brutale diefstallen, gepleegd in verschillende dorpen van N'oordhollnnd met een onbeschaamdheid, inderdaad 'n gehaaide jatter uit de hootdstad waardig. Deze romantische jongeling is feitelijk ecn jam merlijk mislukte reclassant, wegens een gepleegd vermogensdelict begunstigd met een voorw. veroor deeling en onder toezicht van de R.C. reclas- secring gesteld, die hem had geplaatst als knecht hij een veehouder te Limracn, die echter al heel gauw zijn bekomst had van den brutalen snijboon, welke zich niet ontzag hem met moord cn brandstichting te dreigen, toen de boer zijn tanden eens liet zien. liet liedje was dus op I.immen gauw gezongen en toen kwam hij in dienst hij een bejaarden landbou wer te Ursem, die hem echter ook niet vertrouwde cn al heel gauw geld begon te missen, met gevolg dat jongeheer Johannis ook hier met bekwamen spoed de laan werd uitgebonjourd. Daarop nam de landbouwer Kieftenburg te Abbekerk hem in dienst, maar daar toonde hij zoo weinig bang te zijn voor arbeid, dat de baas hem ecnige malen rustig slapend bij het werk aantrof en aangezien wel n „slapende dame", maar zeker niet een slapende boerenknecht geschikt is om veel te presteeren, kreeg de snaak ook hier weer zijn congé. Johannes raakte nu dak loos en zwervende en kwam toen op het lumineuse idéé, zijn verschillende patroons, die hem juist niet erg na aan het harte lagen, .eens ongevraagd te be zoeken en hen wat van hun aardsche bezittingen te ontlasten. liet was dan in die dagen, dat verschillende raadsel achtige diefstallen met insluiping ten platten lande in onzen omtrek plaats vonden. Onder meer werd bij den landbouwer Koelemeij te Ursem een bedrag van f300 uit een geldkistje, staande op de bedde- plank van Koelemeij's mafkist, geheimzinnig ont-; vreomd. De knecht miste zijn horloge met ketting, dat op den koegang hing en een portemonnaie met f4, die hij in zijn „opgnappers" pak had weggesto ken. Daarop kreeg de veehouder Groot te Limmen, ook een gewezen patroon, een beurt. Deze miste op 11 October zijn rijwiel, 4 belastingplaatjes, 'n overjas en 'n paar schoenen, terwijl de dienstbode. Trijntje Scholten, het verlies van haar portemonnaie met f5.50, verstolen in haar Zondagsch sjansjapon, moest betreuren. De veehouder Kieftenburg werd ook niet vergeten, de nieuwbakken boerenland-apache vergat niemand van zijn vroegere werkgevers en in zijn woning drong Johannes door middel van een kapot ruitje, dat hem gelegenheid verschafte het raam te openen. Hier maakte de dief verschillende kleedingstukken, 'n vulpenhouder en n portemonnaie met inhoud, f 1.50 buit. De opbrengst van de verschillende diefstallen, voornamelijk rijwielen, werd door Johannes besteed aan kleercn, levensonderhoud en amusementen, de bioscoop niet te vergeten. Maar de kruik ging zoo lang te water tot er een barst in kwam. De lande lijke Renaldo Renaldini werd te Abbekerk door ma joor Korver gearresteerd cn aangetroffen in een boet of schuur, waar hij een nog zoo dreigende houding aannam, dat de majoor meende hem door een waar ten datum afwezig te kunnen zijn, maar blijkbaar had haar trotsch haar toch doen blijven om de plechtigheid bij te wonen, en een van de weinige dingen, die zich scherp in het geheugen der bruid griftten, toen ze aan den haar niet al te gretig aangeboden arm van haren bruidegom de kerk verliet, was het gelaat van diezelfde mooie vrouw, die ze in de opera had gezien, en die nu aan het eind van een der kerkbanken stond en plot seling overviel haar een onberedeneerd gevoel van Ja- louzie. Hubert was bitter gestemd, toen hij de verschillende geloften aflegde Vanessa voelde een plechtige ernst over zich komen De dienst was zeer uitgebreid er. duurde een vol uur. Maar eindelijk zaten ze dan in de auto, voor het eerst van hun leven alleen. Hubert's gelaat was een masker Het hare zag even wit als de leliën van haar bruldsboucquet. Ze was zoo diep ontroerd Wat zou hij nu tegen haar zeggen? Sir Lancelot! Het zou zeker wel iets wonder-heerüjks wezen zou hij haar hand vatten? Zou hij nu iets la ten blijken van de groote vereering, die hij toch zeker voor haar voelen moest, want had Madame de Jainon haar niet herhaaldelijk verzekerd, dat hun huwelijk er een was. dat berustte op groote wederzijdsche appre ciatie. Wat hij zeide was „Ik geloof dat we regen krijgen." En hij keek uit het raampje, om eens naar de lucht te zien Een paar kleine, witte wolksjes, verduisterden do zon! Vanessa wist niet. wat te antwoorden. Toen ze bij Ritz aankwamen, waar de receptie zou worden gehouden, was het bijna vier uur en behalve nog een paar onnoozele opmerkingen over het weer, hadden ze geen woord met elkaar gewisseld En nu stonden ze naast elkaar, om de gelukwenschen in ont vangst te nemen. Iedereen was van meening, dat het bruidje het liefste, exotische bloempje was, dat ooit in een ruikertje veldbloemen verdwaald was geraakt, „Ze ziet er heelemaal niet Joodsch uit," zei een vrouw tegen een man, die altijd alles van alles en ledereen wist. „Haar moeder was een Italiaansche. en zoo Roomsch, als je maar hebben kunt; een van de Mon- tanitni's geloof ik." „O St Austel ziet er naar uit alsof hij haar waar deert." „Een ontzettend gesloten kerel, die ouwe Hubert!" „Natuurlijk ze is schoon als eene Godin Wat heb ik het land aan haar!" waren Allice Lincolnwood's over peinzingen. Goed vijf uur ging Vanessa zich verkleeden. Ze was schuwingsschot wat te moeten kalmeercn, Inpikken en onschadelijk maken, was toen natuurlijk het con signe. Toen onze avontuurlijke vriend Dinsdag terecht stond, kreeg hij al zijn vroegere patroons als verzwa rende getuigen tegen zich en was hij ook inaar zoo wijs, al zijn misstappen te erkennen. De officier was echter thans niet meer geneigd tot eenige clementie en eischtt tegen dit gevaarlijke heerschap niet minder dan 3 jaar gevangenisstraf. De verdediger mr Thomas uit Iloorn, had ook juist geen aangename taak, maar drong bescheiden aan op een minder zware dan de gevorderde straf en re fereerde zich overigens aan het oordeel der Recht bank. VAN EEN BOT <T .F,NB AKKERT JE, DAT DE ZEEëN WOU BEVAREN. De uit Harenkarspel geboortige 19-jarige bakkersknecht Loubertus Jacobus A. is een welgedaan jongeling met 'n paar bolle wangen, die hem cp een plafond-engeltje doen gelijken. Kwaad is hij nu direct niet, doch hij had het als gezel bij den bakker Hazebelt te Zijpe zoo raar versierd, dat hij als verdacht van diefstal en valschheid ln geschrifte en gebruikmaking van dit vervalschte ge schrift om zich wederecrhtelijk te bevoordeelen, thans als tijdelijk logé vertoefde in het huis van bewaring te AJkmaar. Meneer L«ambertus, die nogal wat fantas tisch is aangelegd, had zich toegeëigend 'n gulden, tot broche omgewerkt en op een valschelijk opgemaakt en met den naam van zijn patroon geteekend briefje ge tracht op afbetaling bij den schoenwinkelier Berkvens te Schagen ecn paar nieuwe schoenen los te wurmen, welke truuk dan ook volkomen was geslaagd. De edelachtbare heeren hadden zich met betrekking tot het bakkertje nogal wat moeite gegeven en zelfs een zenuwarts uit Bakkum, Dr. Ter Raa, opdracht gegeven hem eens te observeeren. Het bleek dan dat de patiënt, wiens torenklok op 14 is blijven staan, terwijl zijn lichaam tot de proporties van 19 is doorgegroeid, een jongensachtige begeerte heeft naar de zeevaart, ofschoon hij weinig of niets van het werkelijke harde varensgezellenleven op de groote vaart afweet. Hij wilde nu maar dolgraag wor den aangemonsterd als stoker en beschouwde zijn plat voeten als niet bezwaarlijk. Doch de Officier, die 10 maanden voorwaardelijk requireerde met 3 proefjaren en strenge voorwaarden, vond het meer geschikt den toekomstigen Mlchiel de Ruijter voorloopig in ecn doorgangshuis gastvrijheid te verleenen, terwijl de ver dediger, mr. Judell, eveneens die zeevaarders-adspiratie maar op zij schoof, doch meer de voorkeur gaf aan. opname in een gezin. Maar het jonge mensch bleef maar hardnekkig vast houden aan zijn navigatische fantasieëën, wat zijn Juri dische redders niet hoopvol moet stemmen. DE ARTIST-KAN VOOR DE EDELE VUURVRETERS KUNST ALS VERLOREN WORDEN BESCHOUWD. In den loop van de Heldersche kermisweek werd er in een der volksgemeenten aldaar ontvreemd een trom meltje, inhoudende een flink geldelijk bedrag, van welke diefstal werd verdacht een loge, de dikhoofdige kermis reiziger Teunis A.. die gedurende de kermis was opge treden als consument van aangeglommen briketten, brandende vuurmakers en meer dergelijke pikante deli catessen cn aan zijn kunstenaarsloopbaan ecn einde ge maakt door deposito in het huis van bewaring. Deze vuurspeclalist gedroeg zich daar tamelijk buitennissig, simuleerde of laboreerde aan vallende ziekte, zoodat een omstandig zielkundig onderzoek werd gelast en zoowel op Bakkum als te Leiden verschillende zenuw specialiteiten den vuurvreter nauwlettend in obser vatie namen. Dit onderzoek was nu beëindigd en aan de hand der deskundige rapporten was ook de officier blijkbaar overtuigd, dat monsieur Teunis ongeschikt was voor de samenleving, reden waarom Z.Ed. requl- nu uitgeput van opwinding en verbazing. „Moet je toch eens hooren," zei Mr. Harding in ver trouwen tegen den butler van St. Austel, later op den dag. „Terwijl ik His Lordship hielp, zijn trouwpak uit en een gewoon colbertpak aan te trekken, sprak hij maar aan een stuk door over zijn nieuwe geweren te Purdy en over de schade, die de regen al of niet zou hebben aangericht onder de jonge korhoenders alsof hij voor de jacht naar het Noorden ging bewaar me!" Het ging tegenwoordig niet meer, zooals in jou jonge jaren, stemde Mr. Podder, de butler toe; toen waren de menschen op hun trouwdag altijd nog een beetje opge wonden. Toen ze eindelijk in de Rolls Royce stapten, was er onder al degenen, die hen nog eens het beste toewensch- tcn, niet een, die na kon gaan. hoe dat huwelijk feite lijk tot stand was gekomen Het zou wel een huwelijk uit liefde wezen, met zoo'n beeldig vrouwtje, was de algemeene opinie En het was net iets voor Hubert, om zich zoo koud als ijs voor te doen, en niets te laten merken! Benjamin Levy had zijn dochter goeden dag gekust. Hij was te ontroerd om te kunnen spreken en Ma dame de Jainan's laatste woorden waren: „Onthoudt goed, chère enfant, dat er in het huwe lijk vele dingen zijn, die voor een Jong meisje een groot mysterie lijken. Maar met onderwerping aan en hoog achting van je man, wen je daar wel aan." „Wat een ellendig gezeur, die verkeersdrukte was de Interessante opmerking, die de bruid hoorde, toen ze Hammersmlth Bridge passeerden. Ze was nu zoo ze nuwachtig en overstuur door het zwijgen, dat sedert hun vertrek nog niet verbroken was, dat ze bijna begon te gichelen. „Ja, is 't niet kon ze nog net even fluisteren. „Houd je van bulten?" Hubert voelde, dat dit een dankbaar onderwerp was, waarop hij-nog wel een poosje zou kunnen doorgaan. Maar ze zeide, dat ze nog niet veel van het Engelsche buitenleven had meegemaakt en nog nooit op een landgoed was geweest. „Gaan we op St. Austel wonen?" vroeg ze verlegen. „Het is een mooie, oude plaats, om zoo nu en dan eens heen te gaan maar van echt wonen hier of daar zal wel niet veel komen Er zijn zooveel verschillende dingen te doen op verschillende tijden van het jaar," zei Hubert Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 1