Raad Heerhugowaard. Raad Si. Maarten. Tweede Blad. Donderdag 12 December 1929 72ste Jaargang. No. 8579 Dinsdag te half twee kwam de Raad onzer ge meente in voltallige zitting bijeen. Voorzitter en Secretaris burgemeester Van Sloo- ten. Na opening der vergadering werden de notulen ge lezen der vergadering van 10 Octobcr, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ingekomen was een schrijven der commissie van den gehouden lcgwedstrijd, uitgeschreven door ver- eenigingen van Pluimveehouders. Uit dit schrijven bleek, dat deze wedstrijden ter bevordering van de pluimveeteelt jaarlijks worden gehouden, doch een nadeclig saldo veroorzaken, weshalve gevraagd werd om een jaarlijksche bijdrage. Dit verzoek ging verge zeld van een memorie van toelichting, waarna de zaak door den voorzitter nog nader werd toegelicht. B. en W. zijn van oordeel voorloopig nog maar niet op dit verzoek in te gaan. De heer Kostelijk zou gaarne de meening vernemen van de hier bestaande pluimveevereeniging, waarop door den heer Wuijs werd meegedeeld, dat hier al leen een vereeniging bestaat voor het fokken van piepkuikens, terwijl spr. oordeelde, dat door pluim veehouders in onze gemeente niet deelgenomen zal worden aan deze wedstrijden. Na nog eenige bespreking, werd besloten in te gaan op het advies van B. en W. Twee vliegen in één klap. Subsidie aanvragen. Door het fanfarecorps „Hou en Trouw" was een verzoek ingediend, wederom een subsidie te mogen ontvangen, gelijk aan vorige jaren, terwijl een gelijké aanvraag was ingekomen van „HUGO". Zonder eenige bespreking werd besloten aan beide vereenigingen weer f75 toe te kennen. Nog een verzoek. Ingekomen is een schrijven der vereeniging ter be hartiging der belangen van ziels- en zenuwzieken; in een toelichting werd de werking dezer vereeniging uiteengezet en er op gewezen, dat ook personen uit de gemeente zoo noodig met hulp en raad gediend zouden kunnen worden, weshalve gevraagd werd tot deze vereeniging toe te treden, tegen een contributie van f50 per jaar. Door B. en W. werd geadviseerd voorloopig afwij zend op dit verzoek te beschikken. Met dit advies ver- eenigde zich de Raad. Rapport kasonderzoek. Bij de kascontrole door B. en W. ingesteld bij den administrateur van het G.E.B. bleek, dat in kas was een bedrag van f9927.37; de kascontrole bij den_ ge meenteontvanger wees aan een bedrag van f 5595.65. Voor kennisgeving aangenomen. Adres inzake de classificatie der gemeenten. Op dit reeds in de pers vermelde adres der vereeni ging van Burgera. en Gem.-Secretarissen, waarin wordt opgekomen voor de belangen van het onderwijs op het platteland, werd adhaesiebetuiging gevraagd. Door den heer Krom werd er op gewezen, dat de klassenindeeling inderdaad onbillijk is voor het platteland. Met het oog op de opvoeding van zijn kin deren heeft de stadsbewoner veel voor op de bewoners van het platteland. In gelijken geest wordt gespro ken door den heer Kostelijk, die er den nadruk op legt, dat wisseling van onderwijzend personeel ten plattenlande zeer veel voorkomt, zeer ten nadeele van het onderwijs, zoodat ook spr. er alles voor gevoelt adhaesie aan dit adres te betuigen. Ook de Voorzitter deelt dit gevoelenen acht het gewenscht, dat men ook in Den Haag leert inzien, dat met betrekking tot de salarieering de klassenindeeling onbillijk is en schadelijk voor het onderwijs op het platteland. Besloten werd tot adhaesiebetuiging aan het adres. Verzoek om extra-bijdrage. Door de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten werd voor 1930 van onze gemeente een extra bijdrage gevraagd van V* ct. per inwoner. Door den voorzitter werd dit verzoek toegelicht en meegedeeld, dat dc bijdrage voor 1930 dan met onge veer f 12 zou worden verhoogd. Algemeen goedgevonden. Verzoek om salarisverhooging. In een adres werd door den heer A. Kwantes, belast |met de inning der gelden voor het G.E.B., er op ge vezen, dat zijn taak steeds wordt verzwaard door de restadige uitbreiding, zoowel door aansluiting van •eeds bestaande, meestal veraf gelegen panden, als loor nieuwbouw, weshalve door hem werd gevraagd ijn salaris met f200 te verhoogen. Waar door den "oorzitter werd gevraagd, wie over dit verzoek het /oord verlangde, werd door den heer Kostelijk ge- jvraagd, of dit verzoek niet was besproken door B. ien W. en met de commissie van bijstand. Spr. acht het wel gewenscht, dat dc Raad eerst hiermee in ken nis wordt gesteld. Door den Voorzitter werd nu meegedeeld, dat B. fen W. en ook de Commissie van Bijstand van oor- deel zijn, dat de uitbreidingen inderdaad ook voor I Kwantes meer werk brengen, doch hij kan elke taaand nog behoorlijk den rondgang maken en heeft een salaris van f 1500. Bovendien komt er wellicht wijziging met betrekking tot de pensioensbijdrage, Ik0fcoodat door B. en W. wel gevoeld wordt voor aan- '011 h°lKl'n£ van verzoek tot na Nieuwjaar. Wordt tlan verbetering noodig geacht, dan kan men die ook verklaren van terugwerkende kracht te zijn. i De heer Kostelijk spreekt als zijn oordeel uit, dat He arbeider zijn loon waardig is, wat bij ook hier In toepassing gebracht zou willen zien. Spr kan er kich wel mee vereenigen, het verzoek aan te houden, aldus werd besloten. Verzoek om meer licht. Door het kerkbestuur der parochie van het H. Hart tverd in een schrijven gewezen op een zeer donker punt in de omgeving der kerk aan het Kruis en de ar tobere verlichting daar in het algemeen, waarom ge- .vraagd werd, daarin verbetering te willen aanbren gen. Door B. en W. en de Commissie van Bijstand s deze zaak besproken. Inderdaad werd de afstand Ier lichtpunten te groot geacht, wat trouwens in iet Noorden ook zoo is, zooals door den Administra- eur was meegedeeld. [Be heer Van Langen verklaarde, dat het aan 't Jjvr^ruis inderdaad treurig is. Vooral in den voor- lö.5*vond, later op den avond wordt hot iets beter, Waarop door den heer Tromp werd opgemerkt, dat paaruit is af te leiden, dot het niet in de lampjes tit, doch in te zv, -re belasting voor behoorlijk licht, vandaar dan ook voorstel 11 der agenda: het bouwen van een transformatorhuisje aan het Kruis. Besloten werd in de groote tusschenruimte een lamp aan te brengen. Begrooting Keuringsdienst voor Waren. Ingekomen was de begrooting bovengenoemd voor 1930. Hieruit blijkt, dat door de gemeente per inwo ner 1G.12 cent bijgedragen zal moeten worden. Ook is ingekomen de rekening over 1928, welke sluit met een batig saldo, zoodat de gemeente daarvan een evenredig bedrag terug zal ontvangen. Voorschot landarbelderswet. In behandeling kwam nu de aanvraag van J. Beers Pz., om een voorschot van f 3G00 voor den aankoop van een bedrijf dat voor f4000 gekocht kan worden. Aangezien hierover reeds in de vorige zitting is ge sproken, werd na een korte toelichting door den Voorzitter besloten dit voorschot te verleenen, mits de gemeente over dit voorschot uit 's Rijks kas de beschikking hiervoor bekomt. Aankleeding van het Provinciaal ge bouw. Het verzoek om een bijdrage voor dit doel werd door den Voorzitter voorgelezen en in het kort nader toegelicht. Waar echter van de gemeente een bij drage werd gevraagd van f300, werd dit door B. en W. wel wat hoog geacht. Het college is van oordeel, dat een bedrag van f 150 voor onze gemeente wei behoorlijk kan worden geacht De heer Tromp kan zich met het voorstel van B. en W wel vereenigen, doch stelt de vraag, of op die wijze het plan dan wel tot uitvoering zal kunnen komen. Door den heer Van Langen werd opgemerkt, dat door een gemeente ook al eens een bedrag van f 50 is toegezegd, terwijl de heer Kostelijk als zijn mee- in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PUROL in te wrijven en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep. 'tVoldoet iedereen. zou moeten zijn. De heeren Tromp en Krom oordeelden, dat bij eersten rondgang wel meer dan 50 aansluitin gen zouden komen. Door den heer Kostelijk werd opge merkt, dat de hoofdzaak ls, welke voorwaarden door Winkel gesteld zullen worden. Besloten werd. dat door de raadsleden persoonlijk een onderzoek zal worden ingesteld naar het aantal aansluitingen, terwijl dan verder met Winkel in onderhandeling getreden zal worden. Af- en overschrijvingen. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van 1929 naar den post onvoorziene uitgaven. Suppl. begrooting 1929. Zonder eenige discussie werd goedgekeurd de indie ning eener suppl. begrooting 1929. nadat door den voorzitter verschillende posten waren voorgelezen, welke deze indiening noodzakelijk maakten. Benoeming Comm. van Bijstand. Door den Voorzitter werd meegedeeld, dat de leden der Comm. van Bijstand voor het G.E.B. moeten aftre den, doch herkiesbaar zijn. Spr. verzoekt tot stemming ning uitspreekt, dat een bedrag van f150 voor een gemeente als de onze met een 46 4700 inwoners wel wat schriei geacht moet worden. Spr. stelde voor f200 bij te dragen. De heer Krom meent, dat gemeenten in dit opzicht niet met elkaar vergeleken kunnen'worden naar het anatal inwoners, doch dit dient te geschieden naar de financieele draagkracht; spr. oordeelt, dat er wel rekening mee gehouden mag worden, dat de hoofdbronnen van bestaan geen gunstige uitkom sten geven. De heer Quant is het met den heer Krom eens. Het voorstel-Kostelijk werd niet ondersteund, het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Toeslag omgezet in salarisverhooging. Door den Voorzitter werd ter toelichting meege deeld, dat mej. G. van de Pal had gehoopt, dat de toeslag, welken ze van de gemeente zou ontvangen, in aanmerking zou komen voor pensioen, doch waar dit niet het geval blijkt te zijn, werd door haar ver zocht haar salaris met dit bedrag te verhoogen. Van daar het voorstel van B. en W., het besluit tot het verleenen toeslag in te trekken en te besluiten het salaris met hetzelfde bedrag te verhoogen. Algemeen goedgevonden. Verzoek aansluiting aan hot Electxisch net Door C. Bleeker en W. Hoogland ls het verzoek In gediend om aan het electr. net te mogen worden aan gesloten. Naar aanleiding van dit verzoek is een bere kening gemaakt van aanleg- en exploitatiekosten, als mede van de opbrengst Hieruit blijkt, dat bij normaal stroomverbruik deze aansluiting f 15 per Jaar te kort zou opbrengen. Na ingewonnen advies der Comm. van Bijstand wordt nu voorgesteld deze aansluiting tot stand te brengen, mits beide aanvragers een afname garan deeren van f 37.50 per jaar. Door den Voorzitter werd nog meegedeeld, dat hiertegen geen bezwaar zal worden gemaakt, zoodat besloten werd het verzoek in te willi gen. Verslag onderzoek gaa. Door den Voorziter werd verslag uitgebracht betref fende het onderzoek naar de mogelijkheid een deel der gemeente van gas te voorzien. Eerst werd een tamelijk uitgebreid rapport uitgebracht van het onderzoek te Castrlcum met betrekking tot siching van een eigen fabriek. Hoewel het gasbedrijf aldaar uitstekend werkt, dient er rekening mee gehouden te worden, dat voor onze gemeente een veel uitgestrekter buizennet ver- eischt zou worden. Met een betrekkelijk nog klein bui zennet heeft Castricum thans 707 aansluitingen. Even eens werden mededeelingen verstrekt omtrent eventu- eele aansluiting bij de gasfabriek te Winkel. Deze me dedeelingen leidden tot de conclusie, dat gasvoorziening op die wijze zeer wel doenlijk zou zijn, al moesten dan ook eerst nadere gegevens omtrent de aansluitlngs- voorwaarden worden verkregen. Aansluiting bij Winkel komt B. en W. veel aannemelijker voor dan het stichten van een eigen fabriek. Door den heer Krom was bij het onderhoud gevraagd, welke maatstaf aangelegd zou kuunen worden om eenig oordeel te kunnen krijgen over het gebruik van gas tegenover petroleum bijv. Hierop was geantwoord, dat gerekend mag worden met een kub. meter gas evenveel spijzen gaar te kunnen krijgen als met een liter petroleum. Waar nu het gas vermoedelijk op 13 a 14 cent per kb. meter zal komen, kan men eenige vergelijking maken; bij hooger gas verbruik wordt de prijs per kub. meter lager. Door den Voorzitter werd geoordeeld, dat eerst ze kerheid verkregen dient te worden omtrent het aantal aansluitingen in het te bestrijken deel der gemeente, vóór er verdere stappen gedaan kunnen worden. Spr. oordeelde, dat Indien van de ongeveer 540 woningen in de betrokken dcelcn der gemeente zekerheid werd ver kregen omtrent 50 aansluitingen, men al tevreden over te gaan. Met op één na algemeene stemmen wer den de heer P. Tromp, H. A. M. Wuijs en A. Quant her kozen. Allen nemen de benoeming aan; de Voorzitter feliciteert de benoemden en beveelt opnieuw de belangen van het bedrijf bij de heeren aan. Vleeschvernletiglng. Voor de vernietiging van afgekeurd vleesch is de ge meente tot nog toe aangesloten bij de inrichting te Mid- woud. Van uit Schagen was echter de mededeeling ge komen, dat Midwoud wat sterk bezet ls door steeds nieu we aansluitingen, waarom Heerhugowaard beter met Schagen een contract zou kunnen aangaan. Door den Voorzitter zijn inlichtingen ingewonnen te Midwoud, waaruit bleek, dat men daar geen bezwaar maakte tegen verbreking van het contract. Besloten werd na eenige discussie tot aansluiting bij Schagen, vermoedelijk kan deze overgang plaats hebben tegen Februari e.k. Voorstel aanbrengen van een transformator. Met het oog op de herhaaldelijke uitbreiding van het Electr. net achten B. en W. in overleg met de Commissie van Bijstand en een hoofdambtenaar van het P.E.N., het gewenscht, dat aan het Kruis een transformator- huisje wordt gebouwd. Door den Voorzitter werd het voorstel hieromtrent nader toegelicht. De bedoeling is, dat door het P.E.N. hierin wordt voorzien en dat dan het G.E.B. daarvoor huur betaalt Na eenige bespreking werd hiertoe besloten. Vervoer schoolkinderen. Voor eenige kinderen, wonende aan de Berkmeer, werd vervoer gevraagd naar de school aan den Hcnden- weg. Gebleken is, dat 2 kinderen op geringeren afstand dan 4 KAL van de school wonen, zoodat deze niet in aanmerking komen en er dan maar twee overblijven. B. en W. achten het nu gewenscht eerst nog eens met de betrokken ouders te spreken, hetgeen door den raad goedgekeurd werd. Verpachting van eenige perceelen grond. Hoewel als regel geldt, dat gemeenteeigendommen welke verpacht worden, vallen onder openbare verpach ting, is totnog toe voor eenige zeer kleine perceelen door Ged. Staten onderhandsche verpachting toegestaan B. en W. stellen nu voor. onder nadere goedkeuring van Ged. Staten die verschillende perceeltjes weder aan de tegenwoordige gebruikers te verpachten. De raad gaat hiermede accoord. Schoolgeld-inning. Hoewel tot nog toe het Innen van schoolgeld voor de openbare scholen is opgedragen aan de hoofden der scholen, achten B. en W. het meer gewenscht dit in het vervolg te laten doen door den gem. ontvanger. Na eenige toelichting werd hiertoe besloten, zoodat de hoofden der scholen van deze verplichting, in de aan stelling opgenomen, worden ontheven. Door den heer W. Groenland ls ingediend de vraag of er niet meer te doen is tegen het zeer snel rijden van auto's en motorfietsen aan het Noordeind. Door den heer Groenland werd toegelicht, dat dit snelle rijden, vooral in de nabijheid der scholen daar veel gevaar oplevert; het komt spr. gewenscht voor daar afstandsmeters te hebben. Door den Voorzitter werd toegezegd daar eenige hoo rnen van den witten ring te voorzien. Uit het debat bleek, dat de voorgeschreven snelheid in de kommen der gemeenten zeer vaak wordt overschre den. doch algemeen acht men ook het voorschrift van 20 K.M. maximum snelheid vrijwel onhoudbaar. De heer Kostelijk noemde dit een bepaling, welke buiten de steden vrijwel een paskwil geacht moet wor den. Na eenige discussie werd besloten de goedkeuring van Ged. Staten te vragen op wijziging van 20 K.M. in 30 K.M. Hierna sluiting der openbare vergadering, om over te gaan in comité-vergadering. Vergadering van den Raad op Woensdag lt Decem ber 1929. des morgens half 10. Alle leden zijn aanwezig. Voozitter, de heer A. Klerk, burgemeester, tevens se cretaris. Met een woord van welkom opent de Voorzitter de vergadering, waarna de notulen van de vorige vergade ring onveranderd worden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. Proces-verbaal kasverificatie op 27 September j.1., waaruit blijkt, dat de ontvangsten op dat tijdstip bedroe gen f 34572.55*4de uitgaven f 31214.08, saldo f 3358.47';., terwijl, behalve dit saldo, aan de Boerenleenbank in re kening-courant is gebracht f 10000. b. Van de besturen der bijzondere scholen te Stroet en Rijp is bericht ingekomen, dat aldaar dezen winter geen ontwikkelingscursussen worden gegeven; in dc openbare scholen te Eenigenburg, Sint Maarten en Valk koog daarentegen wel, met respectievelijk 8. 14 en 10 leerlingen. c. Dat de nachtveiligheidsdienst voor onze gemeente met ingang van 1 October j.1. is begonnen, waaraan ook door onzen veldwachter wordt medegedaan. d. Dat de schoolbanken voor de scholen te Sint Maar ten en Valkkoog zijn geleverd, welke hebben gekost de 42 stuks f 987. e. Dat de Directie van het P.E.N. te Bloemendaal reeds tweemalen is opgebeld, n.1. den 28en September en den 19en October d.a.v., met verzoek B. en W. aldaar voor een conferentie te ontvangen over de straatver lichting in deze gemeente, aangezien door haar bij brief van 13 September j.1. werd meegedeeld, dat het bezwaar- was naar hier te kunnen komen. Telkens werd beloofd spoedig te zullen berichten wanneer, maar tot heden is die dag nog niet door hen bepaald, waarom onwillekeu rig de gedachte ontstaat, dat ze met B. en W. daarvoor zeker liever niet een bespreking wenschen te houden of dat de Directie het verbazend druk heeft. 't Is zeer eigenaardig, zegt de Voorzitter. B. en W. hebben besloten voorloopig maar een afwachtende hou ding aan te nemen. f. Dat aan ieder der ingezetenen een circulaire is uit gereikt, in verband met het vervuilen der slooten in onze gemeente, welke circulaire dus den leden van den Raad bekend is. g. Dat blijkens Prov. blad no. 110 van 1929 uit de Provinciale kas eenige tegemoetkoming kan worden verleend ter bestrijding kosten onrendabele gebieden be treffende watervoorziening. Voor de Rijp bedraagt die bijdrage pl.m. f 200. waardoor nog overblijft, voor de gemeente een jaarlijksch bedrag van ongeveer f 470. B. en W. hopen hierop in een volgende vergadering te rug te komen. De gemeenterekening 1928 is door Ged. Staten goed gekeurd. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het oude liedje. Ingekomen is een verzoek van het bestuur der ver eeniging tot oprichting en instandhouding eener open bare leeszaal en boekerij te Alkmaar om voor 1930 een subsidie toe te kennen ter tegemoetkoming in de vele onkosten, als aanschaffing en onderhoud der boeken, vrachten enz. Een dergelijk verzoek is ook in de vorige jaren be handeld en geregeld is daarop afwijzend beschikt. Ook thans stellen B. en W. voor geen subsidie te verleenen, overeenkomstig het advies in vorige Jaren gegeven. Er is n.1. een bibliotheek voor Sint Maarten, Valkkoog en omgeving, die door bijdragen in stand wordt gehouden en wanneer deze nu niet geheel voldoet aan daarvoor te stellen eischen en herziening gewenscht is. zal daarin mogelijk wel verbetering zijn te brengen, door daarover allereerst met den uitvoerder in overleg te treden, des noods met aanbieding der contributiën, die thans voor de openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar worden ge geven. Wordt algemeen goedgevonden. Willen is kunnen. Door de Gymnastiekvereeniging „W.I.K." te Stroet, wordt verzocht, haar, evenals het vorige jaar, wegen3 een nadeelig saldo, met een subsidie te steunen. B. en W. stellen voor, voor het jaar 1929 een subsidie te verleenen van f 25, Uit de overgelegde rekening, dienst 1928, blijkt, dat ondanks de subsidie, over dat jaar verstrekt, deze sluit met een nadeelig saldo van f 4.65. Zonder een subsidie zal deze nuttige vereeniging niet in stand kunnen blijven, waarom wordt voorgesteld haar met bovengenoemde bijdrage te steunen. Allen voor. Voor het vereenigingshuis Door het Bestuur der afd. Noord-Holland van de ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten, wordt verzocht voor het Vereenigingshuis, gesticht door de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, mede bij te dragen in de kosten van een te geven geschenk door de aange sloten gemeenten. B. en W. stellen voor deze bijdrage voor een geschenk aan de vereeniging te verleenen. Het bedrag zal niet hooger worden voor deze gemeente, dan ongeveer f 3.25. Zonder discussie goedgevonden. Nog een geschenk. Van den heer Burgemeester van Harenkarspel en Warmenhuizen is een schrijven ingekomen, naar aan leiding van een ontvangen brief van een lid van Ged. Staten dezer provincie, om ook onze gemeente, in sa menwerking met de gemeenten Warmenhuizen, Haren- karspel, Egmond-Binnen, Koedijk en Oudorp, in de ge legenheid te stellen een geschenk aan te bieden voor het nieuwe Provinciehuis. Voor dit doel wordt opgege ven een fraaie bank voor een der hallen; in die bank te beeldhouwen de zes wapens der schenkende gemeenten. De kosten daarvan zullen bedragen pl.m. f 400. per in woner omgeslagen zouden die worden ongeveer 3*4 cent per inwoner of in totaal dus een bedrag van pl.m. f 42.67 B. en W. stellen voor, deze uitgaaf, welke slechts één maal voorkomt, toe te kennen, om daarmede bij te dra gen in het geschenk voor ons nieuwe Provinciehuis. De heer Blom vindt het een tamelijk bedrag, f 400 voor een bank. De Voorzitter denkt dat de bank in overeenstemming zal zijn met het gebouw. De heer Blom voelt er niet zoo veel voor of het wa pen der gemeente in die bank voorkomt. De Voorzitter zegt dat het ook niet om het wapen gaat. maar om een blijk van instemming met het nieuwe huis. Opdat verschillende gemeenten niet dezelfde ge schenken aanbieden, geven de heeren Bomans en Mi- chels leiding. Spr. voelt er wel voor. De heer Stoop gaat persoonlijk met het voorstel ac coord, maar wil als dat gewenscht wdrdt, eens informee- ren wat er voor het bedrag geleverd wordt. De Voorzitter oordeelt, dat men in dezen vertrouwen moet stellen, dat voor overeenstemming wordt gezorgd. De heed Gootjes stelt het op prijs dat St, Maarten mee doet en gaat accoord met het voorstel van B. en W. De heer Blom heeft ook geen bezwaar, alleen komt het bedrag hem wat hoog voor. Spr. vermoedt jdat de gravures der 6 wapens nogal wat zullen kosten. De heer Glas meent ook, dat we vertrouwen moeten stellen in de heeren. die deze zaak op zich hebben ge nomen en hopen dat zij ons niet teleur zullen stellen Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt met al gemeene stemmen besloten. Voor zenuw- en ziels-zieken. Van de Centrale Vereeniging ter behartiging der maat schappelijke belangen van zenuw- en zielszieken te Amsterdam is het verzoek Ingekomen ais lid dier ver eeniging toe te treden tegen een minimum-contributie van f 50 in het jaar. Hoewel deze vereeniging nuttig werk zal verrichten, zijn B. en W. van oordeel, dat onze gemeente, die niet tot de financieel krachtige behoort, in het verleenen van

Schager Courant | 1929 | | pagina 5