Raad Barsingerhorn, Staatsloten', subsidien voorzichtig dient te zijn, eveneens sis het Rijk zeker ook doet, terwijl zij bovendien een contributie van minstens f 50 in het jaar, voor hier onredelijk hoog zou vinden. B. en W. adviseeren daarom hierop alsnog niet in te gaan. Aldus wordt besloten. Voor den legwedstrljd. Van de Commissie voor den legwedstrijd te West- Graftdijk, gevormd door vertegenwoordigers der Alge- meene Noordhollandsche Pluimveevereeniging, Is het verzoek ingekomen, haar te vereeren met een subsidie ter bevordering van het pluimveebedrijf. B. en W. hebben wel waardeering voor het goede doel, dat door die Vereeniging bevorderd wordt. n.1. het beschikken over geselecteerd fokmateriaal, dat zich geheel aanpast aan het Noordhollandsch klimaat, maar stellen voor geen subsidie te verleenen. Het klppenhoudersbedrijf is toch in onze gemeente van geen groote beteekenis en bepaalt zich In hoofdzaak tot het nevenbedrijf en door hieraan subsidie te verlee nen, schept men een precedent; mogelijk meerdere aan vragen zullen kunnen Inkomen, zoowel voor tuinbouw als veeteelt ter veredeling van gewassen en van het vee en zou bij inwilliging dat voor hier bovendien te be zwarend kunnen worden. B. en W. zijn eveneens van meening, dat zulks meet ligt op den weg van belanghebbende vereenigingen en hare belanghebbende leden. Zonder discussie vereenigt de raad zich met het ad vies van B. en W. en wordt dus afwijzend op het ver zoek beschikt Do classificatie der gemeenten. Van het Comité der Vereenigingen van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn (waaronder Me- demblik), Purmerend, Alkmaar en Schagen is het ver zoek gedaan adhaesle te willen betuigen aan het adres, door gemeld Comité ingediend bij den Minister van On derwijs, en de Tweede Kamer, het daarheen te willen leiden, dat het „Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1928" in dien geest wordt gewijzigd, dat daardoor meer waarborgen worden gegeven voor een gelijk poll van het onderwijs over alle deelen des lands, zoowel ten plattelande als ln de steden. B. en W. gaan hiermede volkomen acctord en juichen het ten zeerste toe, dat dusdanige pogingen worden aan gewend voor een langer behoud van goede onderwijs krachten ten plattelande, waarom zij den Raad voor stellen, hieraan adhaesle te betuigen. Algemeen wordt goedgevonden adhaesie te betuigen. Voor het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Van de Commissie der bijdragende gemeenten voor het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is een brief inge komen, met verzoek, nu niet alle gemeenten, welke zijn gevraagd om te willen bijdragen, in het eventueelo tekort op de exploitatierekening van het Ziekenhuis, daaraan hebben voldaan en het te garandeeren bedrag niet hooger is geworden dan f 9200.inplaats van f 15000.— op het Ingedachte zijnd tekort van f 65000. het destijds genomen besluit in te trekken en opnieuw een besluit daarvoor te nemen. B. en W. stellen voor dit nieuwe besluit te nemen met intrekking van dat, op 26 October 1925 genomen en den Raad van Alkmaar voor de benoeming van twee Regenten aan te wijzen de heeren S. G. L. F. Baron van Fridagh, Burgemeester van Schoorl en C. Haring huizen, Burgemeester van Wieringerwaard. I>e bijdrage zal nimmer meer dan f 100 bedragen. De heer Stoop verzoekt aanteekenlng dat hij om de zelfde redenen als in 1925 meegedeeld, tegen de te verleenen bijdrage is. Met 6 tegen 1 stem wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het brandwezen. B. en W. brengen den Raad rapport uit over het onderzoek, dat door hen is gedaan inzake het aanbren gen van verbeteringen betreffende het brandwezen in onze gemeente, waarover in comtié reeds besprekingen hebben plaats gehad. Ie. Omtrent het aanbrengen van brandkranen op een eenigszlns afdoende wijze zijn reeds gegevens bekend gemaakt en was men in de vergadering van den Raad, gehouden op 12 Augustus j.1., vrij algemeen van ge voelen, dat met een gedeeltelijke voorziening men niet kan volstaan, terwijl B.enW. afdoende aanbrenging voor- loopig te kostbaar vonden. Bij het aanbrengen van een vrijwel op afdoende wijze van brandkranen, zouden er te Sint Maarten nog 7 moeten worden bijgeplaatst, te Valkkoog ln het geheel 4 of 5, te Groenveld 2, te Stroet 8. te Rijp (ln de toekomst) 8, te Eenigenburg 6, dat is te zaroen 35 a 36 stuks, waarvan de kosten ongeveer bedragen f 5000. 2e. Over het aanschaffen van een motorbrandspuit, welke ongeveer f 4500..a f 5000 zal kosten, is men het er wel over eens, dat een dergelijke spuit voor een ge meente te hebben van groot belang is. Het vervoer daarvan naar een brand zou hierdoor veel bespoedigen, vooral indien ook een oplossing was gevonden, dat een veel spoediger bericht van een brand ons hier ge wordt, terwijl de kosten bij een brand met een motor spuit veel geringer zijn, dan met een handspuit, Indien men niet zoo fortulnig is als In de laatste jaren. Van 1922 tot heden kwamen In deze gemeente slechts 5 branden voor, waarvan de kosten niet meer bedroegen dan tezamen f 235.85 of gemiddeld f 27.in het jaar. Voor rente en aflossing, geregeld toezicht en aanschaf fing van een betere berging van een motorbrandspuit, zullen de uitgaven per jaar vrij groot zijn, terwijl men door het niet hebben van telefonische verbinding hier door nog wel bereikt, dat de motorspuit zoo vroeg op de plaats des onheils zal zijn, dat onmiddellijk gevaar voor de belendingen wordt voorkomen. Daar staat tegenover, dat men met de handspuit daar r.og verder van af is, terwijl bij een brand van eenlge importentie de kosten met de vele benoodigde en duur dere werkrachten veel hooger zullen zijn, dan met een motorspul L Aangezien het aanschaffen van voldoende brandkra nen over de geheele gemeente een betrekkelijke groote uitgaaf voor hier vordert en eveneens het aankoopen van een motorbrandspuit, komen B. en W. niet met het voorstel daartoe alsnog over te gaan. Toch hebben B. en W. er noch eens een bespreking over gehouden, en, hoewel zij adviseeren vandaag nog geen beslissing te nemen, oordeelen zij toch dat het wel overweging verdient eenige brandkranen te plaatsen in geisolecrde deelen der gemeente {Rijp uitgezonderd, om dat dit nog geen waterleiding heeft). Voor bescherming van belendende perceelcn verdient het wel aanbeveling Do heer Gootjes verbaast ^ch er over dat B. en W. het onderzoek nog niet ais geëindigd beschouwen, hij had dat niet uit het advies gelezen. Wel voelt spr. de moeilijkheid van de oplossing, maar spr. hoopt dat de gemeente straks wat uit haar finantieele moeilijkheden zal raken. Er dient toch iets te gebeuren. Do Voorzitter zegt dat B. en W. zelf ook gevoelen dat de gemeente zwak staat, als een brand zich voordoet De heer K. Wit heeft gedacht ln combinatie met de gemeente Harenkarspel iets te doen. De buitenwijken van St Maarten zijn zeer goed vanuit Dirkshorn te be reiken. En waar de gemeente Zljpe een motor-brandspuit heeft vraagt spr. zich af ,of Harenkarspel en St Maar ten tezamen grootor zijn dan Zijpe. De kosten zullen dan heel wat verminderd worden. De heer Gootjes wijst op het gemis van telefonische verbindingen en geeft meer voorkeur aan brandkranen De heer Brak had dezelfde overweging als de heer K. Wit, maar men zit vooral wat Eenigenburg betreft met do telefonische verbindingen. De hoor Stoop vraagt of er dan in 't Rijpje niets ge beurt Geoordeeld wordt dat dit een aansporing zal zijn om bij het waterleidingnet aangesloten te komen. De heer Glas govoelde oorspronkelijk voor de aan schaffing van een motorbrandspuit maar met het oog op de moeilijkheid berichten te krijgen, geeft spr. voor keur aan brandkranen. Het is niet de bedoeling 't Rijpje achter te stellen, maar op 't oogenblik is daar geen wa terleiding. De heer Stoop bepleit het brengen van electriciteit naar 't Rijpje, dat zou het komen van telefonische ver bindingen bevorderen. De Voorzitter wijst er op dat de electriciteit wacht op do conferentie met de directie van het F.E.N. B. en W. zullen het vraagstuk van het brandwezen nog eens in overweging nemen en daarbij de hier uitge sproken gedachten bespreken. Do wratziekte ondier de aardappelen. In verband met het verzoek van het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor bloembollencultuur, om ook in deze gemeente een verordening daar te stellen, waarbij wordt verboden het verbouwen van bepaalde aardappelsoorten, welke vatbaar zijn voor de wrat- ziekte. wegens het gevaar voor de export, hebben B. en W. zich gewend tot de drie Tuinbouwvereenigingen In deze gemeente om advies. Deze deelden mede. dat ge noemde soorten hier bijna niet verbouwd worden, maar ln het belang van den uitvoer der producten, kon men er zich wel mede verecnigen een verbodsbepaling te maken. Van de Rijkstulnbouwconsulenten te Alkmaar en Hoorn en den Rijkslandbouwconsulent te Schagen Is echter een circulaire Ingekomen, met verzoek, alsnog geen verordening vast te stellen, alvorens een uitvoerig verslag is ingekomen van deskundigen, waaruit het voor- en nadeel van een dergelijk verbod voor de in gezetenen zal blijken. Bovendien Is, naar mededeeling, in een andere pro vincie door Ged. Staten een dergelijke verordening aan de Kroon ter vernietiging voorgedragen. B. en W. stellen dan ook voor alsnog geen beslissing te nemen, maar hiermede nog wat te wachten. A.s. Maandag zal te Alkmaar een vergadering worden gehouden, tot welke vergadering B. en W. zijn ultge- noodlgd. Het betrekkelijke vraagstuk zal in die ver gadering worden besproken. Besloten wordt een afwachtende houding aan te nemen. Naar aanleiding van het adres van de Vereeniging voor wettelijke dierenbescherming, om in de gemeente lijke bouwverordening bepalingen op te nemen, waarin eischen worden gesteld, waaraan veestallen moeten voldoen, hebben B. en W. zich tot die vereeniging ge wend, met verzoek, te willen mededeelen, op welke wijze men de veestallen denkt in te richten, waarop den 7en October j.1. is medegedeeid, dat zij zeer binnenkort het daarbij gevraagde advies hopen te kunnen uitbrengen, hetwelk nog niet is ontvangen. B. en W. stellen dan ook voor, omtrent dit punt nog een afwachtende houding aan te nemen. Het aantal vergunningen. B. en W. stellen den Raad voor, een verzoek te doen aan de Kroon, om het maximum-vergunningsaantal voor den verkoop van sterken drank in het klein te bepalen voor deze gemeente op drie thans is dit vier, en deze te verdoelen als volgt: één te Sint Maarten, één te Valkkoog, en een te Eeni genburg. De Kroon kan om de vijf jaren, op voorstel van den Raad. voor de gemeente een verlaging van het maxi mum der vergunningen vaststellen. Aangezien de gele genheid zich thans voordoet, nu de heer Zwakman zich ln het hoofdcafé alhier heeft gevestigd en In zijn vorig perceel geen vergunning meer wenscht te zien en op ons dorp nog een flink verloflokaal aanwezig is., meenen B. en W. dat met twee gelegenheden hier ruim voldoen de in een behoefte daaraan kan worden voorzien, ter wijl dit eveneens het geval is, wanneer ln één daarvan vergunning wordt verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein. Zoodra een gunstige beschikking hierop wordt ver kregen, zal bij verordening de regeling, als hierboven bedoeld, worden vastgelegd. Algemeen goedgevonden. Vastgesteld wordt een suppletolre begrooting voor den dienst van 1929, in ontvangst en uitgaaf gorot f 1230.59. Vervoer van schoolkinderen. Van den heer N. Mulder te Grootven is het verzoek ingekomen, evenals vorig jaar, hem voor het bezoeken zijner kinderen van de R.K. school te Rijp, vergoeding te verleenen voor schoeisel en klompen en wordt ge vraagd, of er geen kans bestaat, nu er geen bus of trom rijdt, dat zijne kinderen gehaald en gebracht worden. B. en W. adviseeren het volgende: Bij besluit van den Raad, dato 2-1 December 1928, is besloten zich bij de beslissing van Ged. Staten neer te leggen, n.1. dat aan N. Mulder eene vergoeding volgens artikel 13 der lager onderwijswet 1920 moet worden toe gekend. Deze vergoeding is bepaald op f 0.50 per kind per maand, voor zijne leerplichtige kinderen. Zoolang het tegendeel niet is of wordt beslist, blijft deze vergoeding gehandhaafd en stellen B. en W. dan ook voor, het eerste gedeelte van bovengemeld schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Wat het tweede ge deelte betreft, verklaren B. en W. dat, zoolang er nog geen bus of tram rijdt vanaf of langs de woning van Mulder naar de R.K. school, er wel weinig kans voor zijn kinderen zal bestaan, door een middel van vervoer die school te kunnen bereiken. B. en W. stellen dan ook voor, het tweede gedeelte eveneens voor kennisgeving aan te nemen. De heer Stoop zegt dat er wel kans bestaat dat de kinderen gehaald en gebracht worden, maar de vraag is of dat verantwoord zou zijn. Spr. zou er zijn stem niet aan geven, tenzij de noodzaak voldoende bleek. De Voorzitter zegt ook dat de kosten veel te hoog zouden zijn. De heer Stoop beaamt dit, het is te veel gevraagd, en dat moet Mulder zelf inzien, spr. vindt dus goed het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. Voor den applicatiecnrsus. Van de vereeniging van Burgemeesters en Secretaris sen in het kanton Schagen is de mededeeling ontvangen, dat uit deze gemeente door 3 leerkrachten van hier, n.1. de heeren A. de Vries en M. Kriek en mej. H. H. Wi- cherink, wordt deelgenomen aan den applicatiecursus ter bekwaming voor het geven van onderwijs in licha melijke oefening, waarvan de kosten der deelnemer om streeks f 20 bedragen. Aangezien de gemeente mettertijd het onderwijs moet geven, is het voor haar van financieel belang indien de onderwijzer die akte van bekwaamheid heeft, aangezien anders daarvoor een van bulten de gemeente zou moe ten worden benoemd, met vergoeding uit de gemeente kas. Voor het onderwijzend personeel is het eveneens van belang voor hunne solllcltatlën die bekwaamheid te be zitten en van dezen ingesteiden cursus op zoo'n goed- koope manier te hebben kunnen gebruik maken, waarom B. en W. voorstellen de helft in deze kosten bij te dra gen. Allen voor. Voor do veiligheid ten plattelande. In verband met het instellen van een nachtveiligheids dienst in de verschillende kantons, n.1. Iloorn, Medem- blik, Purmerend, Alkmaar en Schagen, blijkt de noodza kelijkheid, om 's nachts telefonische doorverbinding te kunnen verkrijgen met al die gemeenten in het kanton gelegen en ook met belangrijke punten daarbuiten, voor het opsporen van misdrijven. In overleg met de Directie der Posterijen en Telegrafie is zulks mogelijk door be taling van een jaarabonnement van f 12.50, terwijl het dan bovendien noodzakelijk is, dat de Burgemeester door een neventoestel wordt verbonden met het gemeentehuis waarvan de jaarkosten bedragen f 21, olzao tezamen f 33.50 ln het jaar. B. en W. zyn van meening, dat in het belang van den nachtveiligheidsdienst nuttig en noodig kan zijn, dat ook deze doorverbinding voor onze gemeente, ter beveiliging van het platteland, tot stand komt. waarom zij advisee ren, daaromtrent een gunstige beslissing te nemen. Goedgevonden. Ged. Staten waken! Van héeren Gedeputeerde Staten is de gemeente- begrooting, dienst 1930, terugontvangen met een drietal bemerkingen, waarvan één wijziging daarvan tengevolge heeft, n.1. dat naar hun oordcel de post Onvoorziene uitgaven voor een gemeente van 1300 te zielen te laag is geraamd. Deze is groot f 380.49, terwijl verzocht wordt dien post te verhoogon tot ongeveer f 1000. B. en W. stellen voor den post met f 700.te ver- hoogen, eveneens de Inkomstenbelasting met een gelijk bedrag. De cvcntueele wijziging der begrrooting als de aan hangige salarisrcgeling voor burgemeester, secretaris en ontvanger door de Kroon zal zijn goedgekeurd, kan, meent de Voorzitter, later ter sprake komen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Aanbouw van de bijzondere school te Stroet Van het bestuur der Bijzondere school (School met den Eijbel) te Stroet is het verzoek ingekomen aan den Raad, gelden beschikbaar te stellen voor het maken van een derde lokaal. B. en W. hebben het schoolbestuur gevraagd, een voor- looplg plan met kostenberekening te willen inzenden, waaraan gevolg ls gegeven, terwijl nadien een confe rentie heeft plaats gehad, met gemeld Bestuur, dat gaarne zag dat een post centrale verwarming gehand haafd blpef, terwijl het acoord ging met het idéé van B. en W., de aanbrenging eener overdekte speelplaats te doen vervallen. De raming is hierdoor geworden on geveer f 10.000. Bij nader inzien blijkt het B. en W.. dat deze uitgaaf gevoteerd moet worden voor thans slechts 3 kinderen, welke teveel zijn in het eerste lokaal. Dit biedt de ge legenheid aan, overeenkomstig het aantal aanwezige banken, voor 48 kinderen, terwijl het aantal leerlingen bedraagt 51. In het tweede lokaal kunnen ook 48 kin deren worden geplaatst, terwijl er slechts 38 aanwezig zijn. Het schoolbestuur schrijft wel, dat, als zich geen bijzondere omstandigheden voordoen, zullen op 1 Mei a.s. 17 leerlingen de school voor het eerst gaan bezoe ken, terwijl 9 die zullen gaan verlaten, doch deze mede deeling geeft B. en W. echter geen voldoende zeker heid, om vast te kunnen aannemen, dat deze opgegeven cijfers werkelijkheid zullen worden, aangezien bij een tuinbouwende bevolking verwisseling van arbeidend personeel soms groot is, wat van grooten invloed kan zijn op de schoolgaande kinderen. Het ligt, naar de meening van B. en W., op den weg van het schoolbestuur, den Inspecteur van het Lager Onderwijs voorloopige dispensatie te vragen, waardoor een drietal leerlingen meer in het lokaal kunnen worden geplaatst, dan waarvoor het bestemd is. Ingevolge het rondschrijven van den Minister van Onderwijs, dato 6 Maart 1924, zal aan de hand van de uitlegging op arti kel 17 daardoor kunnen worden voorkomen, dat tot uitbreiding van het aantal lokalen wordt overgegaan, zoolang niet is gebleken, dat blijvende toeneming van het aantal leerlingen aan- of verbouw rechtvaardigt. B. en W. staan niet vijandig tegenover een dergelijke aanvraag, waarvan het schoolbestuur de overtuiging wel zal hebben verkregen, maar bij nadere overdenking .is het College van oordeel, dat deze verbouw nog geen dringende noodzakelijkheid behoeft te zijn, en dat met eenige medewerking deze mogelijk voorloopig kon uit blijven. Het schoolbestuur gevoelt met ons, dat een uitgaaf van f 10.000.wegens verbouwing eener in 1925 nieuw gebouwde school, voor deze reeds zoo over belaste gemeente een groot financieel bezwaar is en zal, mogen wij aannemen, wel bereid zijn, mede te willen helpen door te trachten, dien verbouw, welke o.i. als nog voorkomen kan worden, op te schorten. B. en W. stellen dan ook den Raad voor, alsnog geen gelden voor dezen verbouw toe te staan en het school bestuur te verzoeken zijn medewerking te willen ver leenen door het aanvragen van dispensatie en den ver bouw nog geen doorgang te doen hebben. Aan den Inspecteur van het L. O. is dit verzoek eveneens gericht, terwijl het schoolbestuur mededee ling is gedaan van het advies van B. en W. aan den raad. In een daarop vólgende conferentie heeft het schoolbestuur medegedeeld, dat beslist geen dispen satie zou worden aangevraagd, omdat het Bestuur van oordeel is, dat 1 Mei a.s. het aantal kinderen voor een klas beslist 56 zal worden, terwijl gewezen werd op de steeds toenemende bevolking der school. De aanvrage is gebaseerd op den toestand op 1 Mei 1930. Gewezen wordt nog op d6 kosten als in een hulp lokaal moet worden voorzien en het bestuur is over tuigd dat de Inspecteur geen dispensatie zal ver leenen. In een schrijven van den Inspecteur wordt door dezen er op gewezen, dat nu reeds de behoefte aan aanbouw van een lokaal bestaat. Bij een bezoek, gister, heeft de Inspecteur ook persoonlijk medegedeeld, dat de reeds verleende dispensatie niet meer zou worden verlengd. B. en W hebben een en ander nader overwogen in hunne bijeenkomst van hedenmorgen en komen nu tot de conclusie te moeten voorstellen de aange vraagde gei len toe te staan. Voorzitter deelt nog mede, dat de heer Glas had opgemerkt, de gelden alléén voor het te bouwen lokaai beschikbaar te stel len, niet voor de centrale verwarming. De architect Saai oordeelde, dat de exploitatiekos ten van centrale verwarming opwogen tegen de ex ploitatiekosten van kachelwarmte en bovendien ver wacht men dat de centrale verwarming het bevrie zen der closets zal tegengaan. Een definitieve op gaaf over de exploitatiekosten van centrale ver warming door den heer Saai toegezegd, is nog niet ontvangen. Gelijke monniken, gelijke kappen. De heei Glas is in principe wel voor centrale ver warming, maar bij de stichting der school zijn de allerbeste kachels aangeschaft, die een langen le vensduur zouden hebben. Wel mag de heer Nieuwon- huizen zeggen, dat die kachels dan beschikbaar zijn voor de openbare scholen, maar spr kan er niet nan meewerken. Spr. wil alleen het striktst noodzakelijke toestaan en wijst op de houge kosten van onder wijs, op het feit dat er meerdeie scholen, zijn, enz. De heer Gootjes wijst op de mededeeling, dat de exploitatiekosten van centrale verwarming niet hoo ger zullen zijn cn op hel bevriezen van closets. De heer A. Wit oordeelt, dat een winter als verle den jaar sporadisch voorkomt. Door de uitlegging van den architect is spr. niet tegen centrale ver warming, maar hij had niet verwacht dut de school meester ter conferentie aanwezig zou zijn. De con ferentie was voor B en W. met schoolbestuur en ar chitect. De heer Blom zegt, dat de gelden noodgedwon gen beschikbaar moeten worden gesteld, maar spr. zou de quaostie van verwarming willen aanhouden totdat de heer Saai zijn uiteenzetting heeft gezon den. Dc Voorzitter zegt, dat het wel gewenscht is de cen trale verwarming hij den bouw van het lokaal in or de te maken. Bij de verdere bespreking wijst de Voorzitter op het feit, dat men bij het aanbrengen van central? verwarming een precedent schep» ten aanzien van de andere scholen. De finantieele toestand in deze tuinbouwstreek is bovendien weer niet rooskleurig. De heer Glas blijft bezwaar maken tegen deze uit gaaf van f1200 voor centrale verwarming. De Voorzitter merkt nog op. dat het schoolbestuur aanvankelijk niet zóó op centrale verwarming aan drong, en de heer Stoop meent dan ook, dat het schoolbestuur het niet kwalijk zou nemen als niet besloten werd tot centrale verwarming. De heer Brak merkt op, dat in de toekomst de kos ten van centrale verwarming worden, voor 5 scho len 5 maal f 1300 en daar zal spr. zijn stem niet aan geven. Met 1 stem tegen, die van den heer Gootjes, wordt besloten, de gelden beschikbaar te stellen voor den aanbouw, doch met uitzondering van de gelden voor centrale verwarming. Benoemingen, Van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur is eei aanbeveling ingekomen voor de vervulling der vaca ture wegens periodieke aftreding op 1 Januari a.j van den heer J. Schermerhom als Armvoogd. Dea aanbeveling luidt: no. 1 J. Schermerhorn; no. 2 P. Blaauw. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Ou- derwijs is een aanbeveling ingekomen wegens pe riodieke aftreding van den heer A. de Vries op Januari a.s., luidende ais volgt: No. 1 A. de Vrie (aftredend); no. 2 W. C. Speets Voor beide functiön worden de aftredenden herbo noemd, respectievelijk mei 5 en 7 stemmen. Bij de rondvraag brengt de heer A. Wit de wen. schelijkheid naar voren gunt op het schoolplein u Valkkoog te doen opbrengen. Zal geschieden. Hierna sluiting, waarbij de Voorzitter zoowel den radsleden als de pers dank zegt voor de prettige samenwerking in 1929 en den wcnsch uitspreekt dat deze ook in 1930 weer zal voortduren. Trekking van Dinsdag 10 December. 2e klasse 2e lijst. No. 13031 f 1000. Nos. 7563 en 12093 elk f 400. Nos. S083 17731 en 20S70 elk f 200. Nos. 1924 8815 12019 13207 en 17492 elk f 100. Prijzen van f 30. 41 348 430 525 564 599 695 722 765 774 796 v 813 856 861 901 933 1044 1054 1056 1131 1290 3324 1414 1441 1475 1485 1509 1542 1596 1639 1642 1700 1774 1782 1S27 1833 1835 1S78 1953 1996 1998 1999 2065 2092 2105 2106 2122 2134 2253 2372 2442 2460 2528 2551 2602 2708 2819 2898 2942 2945 2956 2969 3017 3037 3130 3204 3359 3383 3401 3551 3560 3573 3606 3629 3653 3688 3715 3746 3757 3765 3S08 3828 3900 3901 3910 3959 3090 4001 4020 4048 4059 4176 4180 4231 4284 4328 4410 4414 4566 4661 4682 4771 4834 4856 4859 4870 4930 4955 4964 4991 5211 5244 5257 5279 5372 5399 5416 5441 5470 5491 5606 5639 5657 5665 5688 5714 5741 5746 5770 5783 5790 5915 5922 5945 6059 6077 6114 6194 6231 6303 6306 6313 6342 6347 6367 6415 6518 6441 6471 6476 6605 6623 6637 6681 6715 6768 6847 6880 6902 6911 6926 6957 7058 7102 7157 7162 7188 7212 7223 7269 7281 7312 7314 7370 7396 7413 7458 7482 7513 7550 7564 7590 7620 7626 7628 7714 7749 7774 7854 7936 7937 7969 7979 8014 8085 8100 8132 8178 8238 8384 8466 8550 8562 8586 8684 8714 8770 8775 8808 8875 8900 8924 9018 9026 9028 9100 9109 9187 9294 9421 9501 9507 9622 9656 9735 9799 9800 9815 9S46 9858 9952 9964 9974 10080 10187 10213 10223 10300 10339 10319 10355 10422 10431 10469 10490 10499 10520 10585 10720 10728 10832 10837 10846 10942 10954 10984 11051 11059 11066 11077 11095 11115 11245 11254 11268 11276 11297 11315 11362 11374 11431 11503 11515 11605 11631 11687 11691 11694 11731 11745 11808 11907 11943 11952 11956 11978 12061 12180 12231 12282 12284 11292 12323 12338 12370 12380 12400 12450 12678 12796 12870 12914 12932 12967 13024 13043 13064 13075 13221 13223 13224 13364 13381 13432 13528 13546 13548 13574 13606 13613 13617 13628 13701 13720 13733 13846 13900 13945 13965 13981 14148 14166 14175 14178 14218 11288 14328 14348 14395 14509 14515 14618 14653 14732 14775 14824 15009 15029 15153 15207 15242 15276 15304 15457 15486 15516 15612 15629 15630 15661 15696 15793 15865 15878 15899 15962 16074 16090 16105 16127 16151 16172 16205 16280 16320 16343 16419 16464 16601 16658 16660 16669 16673 16711 16760 16765 16S33 16S56 16945 16977 16988 17000 17022 17034 17066 17100 17138 17152 17169 17264 17297 17348 17418 17436 17480 17536 17584 17644 17730 17745 17746 17787 17799 17806 17900 18017 18040 18082 18091 18102 18143 18152 18201 18257 18355 18366 18475 18479 18502 18527 1S543 18561 18595 18628 18G43 18677 18721 18734 18737 1S780 18826 18834 19085 19098 19176 19178 19215 19279 19293 1D299 19322 19338 19359 19395 19475 19505 19601 19605 19623 19652 19700 19762 19S17 19825 19847 19918 20002 20005 20012 20024 200S0 20133 20185 20193 20222 20266 20271 20277 20284 20408 20452 20495 20542 20632 20682 20762 20790 20837 20919 Vergadering van den Raad op Woensdag 11 De cember 1929, des middags 2 uur. j Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer K. Breebaart Dz., burgemeestei r secretaris de heer Loggers. De Voorzitter opent met een woord van welkom a f vergadering. j j Na een opmerking van den heer Smit, worden dj j notulen, onder dankzegging aan den secretaris vasj gesteld. t Van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaai Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Raad» besluit van 13 October 1925, houdende berekening vaj een subsidie ten behoeve van het Centraal Zieker huis te Alkmaar. In de Raadsvergadering van 22 October 1929 wei» op voorstel van den Voorzitter besloten, dc beslissinj j- omtrent dat voorstel aan te houden, in verband mt daartegen bij den Burgemeester van Alkmaar gereze bezwaren. Die bezwaren zijn thans blijkens een schii d ven van den Burgemeester van Alkmaar van 1 N< ZI vcmber 1929 vervallen. Algemeen goedgevonden. ei Ingekomen stukke) a. Schrijven van de Commissie voor den Le-gwej strijd te Westgraftdijk, d.d. 16 October 1929, houdend verzoek, een jaarlijksche bijdrage te verleenen ten b *J hoeve van haar legwedstrijden. b. Schrijven van het Bestuur van de Centrale Va n ecniging tot behartiging der maatschappelijke belai ni gen van zenuw- en zielszieken te Amsterdam, dj November 1929, houdende verzoek, als lid dier Vq 61 ecniging te willen toetreden (minimum-contributi f50.per jaar). I c. Besluit van Ged. Staten van G November 19a za No. 5, houdende goedkeuring van het Raadsbeslif van 22 October 1929 tot vaststelling van een rooilij voor de Zuidzijde van ccn gedeelte van den Westfrj schen dijk te Kolhorn. j B. en W. stellen voor de onder a tot cn met c noemde stukken voor kennisgeving aan te nemenJ Aldus wordt besloten. Vr d. Schrijven van J. L. II. J. Westenberg te Barsl®P gerhora, d.d. 6 November 1929. houdende verzoek, he ingaande 1 Januari 1930 eervol ontslag te willen v Iconen uit zijne betrekking van onderwijzer bij openbaar lager onderwijs in deze gemeente. e. id. d.d. 8 November 1929 van W. J. Blaauboer Kolhorn. B. en W. stellen voor, nan beide adressanten gevraagde ontslag eervol te verleenen, ingaande Februari 1930, of zooveel eerder als in de vacati zal zijn voorzien. Voorzitter brengt de heeren Blaauboer en West berg dank voor het vele dat zij in het belang van onderwijs hebben gedaan. (Teekenen van insh ming.)

Schager Courant | 1929 | | pagina 6