VOOR HET KANAAL SCHAGEN-K0LH0RN. STOOMTRAM SCHAGEN-WOGNUM. Goud=doublé Bril Radioprogramma Plaatselijk Nieuws. Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schagen. Predikbeurten. f. Verzoek van T. Veenstra—Riemersma, school- schoonmaakster te Barsingerhorn, om verhooging van haar werido als zoodanig. B. en W. stellen voor een verhooging toe te kennen van f25.'s jaars, onder voorwaarde, dat bij evcn- tucele invoering van centrale verwenning hot sala ris weer op den ouden voet wordt teruggebracht. Algemeen goedgevonden. De heer Dr. Werncr zond dankbetuiging in voor de toegekende gratificatie. Ged. Staten berichtten dat zij de beslissing over het besluit inzake de overname der wegen hebben ver daagd. Ingekomen is het bekende verzoek van het Comité uit de Vereenigingcn van Burgemeesters en Secreta rissen in de kantons Pui-merend, Hoorn, Alkmaar en Schagen omtrent wijziging in de classificatie der ge meenten. B. cn W. hebben het verzoek nog niet be handeld, maar algemeen is men voor adhacsiebetui- ging en daartoe wordt dan ook besloten. De afdecling Kolhorn van den Centralen Bond van Transportarbeiders, verzoekt van gemeentewege op de bondsuitkeering een kleine bijdrage te vcrleencn en de leden der afdecling op te nemen bij.de werkver schaffing als slooten e.d. B. en W. hebben dit verzoek nog niet behandeld en stellen voor het to tde volgende vergadering, die ip het begin Januari zal worden gehouden, voor de Be noeming van een onderwijzer te Kolhorn. Voor het provinciehuls. Voorstel van B. en W tot aanbieding van een ge schenk voor het Provinciehuis. Door den Burgemeester van Schagen is een schrij ven ontvangen van den heer A. W. Michels, lid van Ged. Staten van Noordholland, dd. 29 October 1929, waarin er de aandacht op wordt gevestigd, dat de animo bij de Gemeentebesturen om het nieuwe Pro vinciehuis te helpen aankleeden en versieren alge meen blijkt te zijn en Ged. Staten het zouden be jammeren, indien er ook maar één gem^onte niet in het gebouw vertegenwoordigd zou zijn. Aangezien kleine gemeenten geen groote dure geschenken kun nen geven, stelt de heer Michels voor, dat Schagen tezamen met Callantsoog en Barsingerhorn een klok voor één der zalen beschikbaar stelt. De kosten zouden pl.m. f300— bedragen, terwijl het ontwerp in overleg met den Rijksbouwmeester zal dienen te worden gemaakt en de drie wapens der schenkers er in dienen verwerkt te worden. B. en W. stellen voor, ten behoeve van gemeld doel een bedrag bsschikbaaf te stellen van hoogstens f100.(het aandeel der gemeente, vastgesteld naar het zielental, bij een geschenk, kostende hoogstens f300.—). De heer Kooijman spreekt zijn verbazing uit over de eigenaardige samenvoeging van deze enkele ge meenten als Schagen, Barsingerhorn en Callants oog. Voorzitter licht in, dat dit zoo is aangegeven en andere gemeenten weer zijn saamgevoegd. Met algemeene stemmen aangenomen. Door den heer Kater werd schertsend opgemerkt, dat het wellicht goed zou zijn er een wekker bij te geven, welk idee bij den heer Engel nogal in goede aarde valt. Wijziging verordening. Wijziging verordening, regelende de heffing van schoolgeld. Naar aanleiding van de door den Raad in zijn vergadering van 22 October 1929 vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld, declen Ged. Staten bij schrijven van 18 November 1929, 5e Afd., No. 36o/19439, mede, dat het aanbeveling ver dient in art. 1, 2e lid van bedoelde verordening te bepalen, dat de grondslag der heffing voor ieder schooljaar zal zijn de belastbare som, bedoeld in art. 37 der wet op de Rijksinkomstenbelastinig 1914, waardoor de toevoeging „verminderd met den kin deraftrek, geregeld in art. 38 der laatstgemelde wet", vervallen kan. Aangezien de door Ged. Staten aangegeven redac tie hetzelfde uitdrukt, als die, neergelegd in voren genoemd art. 1, 2e lid, der verordening, stellen B. en W. voor de verordening aldus te wijzigen. Goedgevonden. Wijziging Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van den Vleeschkeurings- dienst. Door den Raad is 5 Juli 1929 besloten bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten een tijdelijke lee ning te sluiten, groot f 125000.tegen nader overeen te komen voorwaarden en deze leening te zijner tijd om te zetten in een vaste leening tot een gelijk be drag, rentende 47/8 en af te lossen in 30 jaar. De Commissie, belast met de Uitvoering van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsingerhorn verzoekt vorengenoemde tijdelijke leening per 2 Januari 1930 om te zetten in een vaste leening, groot f 125000.tegen een rente van 5 een koers van 100 en af te lossen in 30 jaren en wel bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. In verband hiermede stellen B en W. voor, punt 2 van het Raadsbesluit van 5 Julo 1929 in dien zin te wijzigen, dat voor 4 7/8 worde gelezen 5 Aldus wordt besloten. Volgt aanbieding suppletoire begrooting. De voornaamste op deze begrootingswljziging voor komende posten zijn: Terugbetaling van over 1927 teveel genoten ver goeding lager onderwijs f1125. Aflossing van een in 1925 met de Nat. Bankver- dj eenging gesloten geldleening. Aangezien van deze leening wel de rente, doch niét de aflossing ad f3000 n d| in 1928 werd geraamd, zal door deze onvoorziene vasj uitgaaf de rekening 1929 vermoedelijk niet komen te sluiten, naai Toeslag aan werkloozen. Wordt goedgekeurd. Voor het kanaal KolhornSchagen. VII. Subsidieering kanaal Kolhorn—Schagen. wep In de op 3 September 1929 door den Raad en een kommissie uit de Kamer van Koophandel voor Noord- 1 mï h°^ancls Noorderkwartier gehouden conferentie, werd •rezd aan Commissie toezegging gedaan, de kwestie van ichri subsidieverlening nader oncjer oogen te zullen 1 Ni zicn* Door den Voorzitter van ons College is bijgewoond een vergadering van de Commissie voor de propa- ikkei £anc*a van de Westfriesche kanalen, gehouden te gwe< Schagen in November j.l„ waar uitvoerige toclichtin- ilend £en eerden gegeven door den Hoofdingenieur van den en b Provincialen Waterstaat (Jhr. C. J. A. Reigersman). Naar aanleiding van het besprokene in die vergade- e yQ ring, stellen B. en W. voor, ten behoeve van het ka- belal naal KolhornSchagen, gedurende 40 achtereenvol- 1 dj gende jaren een bedrag van f500.beschikbaar te r' stellen. (Aangezien het verhandelde in meergenoemde ver- gadcring groot.endc.els van vertrouwelijken aard was, jgd zal dit voorstel in besloten'zitting door den Voorzitter lieslilna(,cr worden toegelicht.) De openbare vergadering wordt geschorst estfrj Ka heropening zegt de heer Kistemaker, dat zijn ■standpunt ten aanzien van het kanaal nog precies t c w hetzelfde is als in de voorgaande vergadering, om men! dat hij in do toekomst meer waarde hecht aan be- 1 vrachting over den weg dan over het water. Spr. wijst Barsl0!* de toename van dé bevrachting langs den weg, k heUat blijkt uit een vrachtdicnst van Hoorn naar Rot- e,^ v| terdam. Spr. ziet in het nut van bespoediging der De ;stei aadj val bij 1 ande van ineU bevrachting en dan acht hij het vervoer langs den weg rechtstreeks van huis naar de markten de beste oplossing. Maar nu de kanaalplannen zoover zijn ge vorderd en het zeker is dat we het kanaal krijgen, zou spr. het bejammeren als de gemeente geen bij drage verleende. Vooral voor Kolhorn, dat in de toe komst een centrumpunt, aan kanalen en wegen zal worden, zal het wenschelijk zijn, dat het plan tot uitvoering komt. Als de gemeente iets heeft te vra gen, wanneer het steigers enz betreft, zal meer te bereiken zijn als de gemeente een bijdrage ver leent. Bovendien als we geen kanaal krijgen, krij gen we geon weg, en als we een primairen weg moe ten missen, dan belasten we daarmee onze wegen. Spr. wil dus van 2 kwaden een goede kiezen en zal dus voor het voorstel van B. en W. stemmen. Den Voorzitter doet het genoegen, dat de heer Kistemaker van 2 kwaden een goede kiest. De fieer Engel acht het beter, dat eerst B. en W. hun meening uiten, vooral omdat hun advies nu an ders is als het vorige. Eerst hebben B. en W. afwij zend geadviseerd, omdat dc ingelanden hier als direct belanghebbenden geen belangstelling voor het Kanaal Schagen—Kolhorn betoonden. Later is cr een vergadering geweest met een com missie en die hebben met tal van voorbeelden aange toond, welke voordeelen een goede kanalisatie geeft cn dat eeii gemeente daarmee meer kans krijgt om zich te ontwikkelen. Wel komt de gemeente aan het kanaal KolhomAlkmaar, maar dit betreft maar een deel der gemeente. Voor spr. geldt hetzelfde argument als bij den heer Kistemaker n.1.: krijgen wij een kanaal, dan komt cr ook een primaire weg en spr. meent dat nu de ge meente de wegen in onderhoud heeft gekregen, dit zijn groote voordeelen zal meebrengen van het ont lasten van het drukke verkeer op de gemeentewegen. Spr. meent dan ook dat waar er in dezen Raad voor- en tegenstanders van een kanaal waren, maar allen vorstanders van 'n goeden weg zijn, zij elkaar nu ook wel zullen vinden en allen voor het voorstel van B. en W. zullen stemmen, omdat dit in het belang der gemeente is. De heer Smit zegt, dat de heer Engel hem het gras voor de voeten heeft weggemaaid en hij zich dus kan aansluiten bij wat deze heeft gezegd Sp. drukt zijn spijt uit, dat het kanaal door do Kaag zal komen, spr. had het liever langs het dorp, maar dc onteige ning der gronden zal wel te hoog loopen, om dat te kunnen bereiken. Spr. is echter op de bekende gron den voor subsidieering van het kanaal. Dc heer Blaauboer blijft tegen subsidieering, omdat hij het vervoer langs de wegen in de toekomst van grooter beteekenis acht dan te water. Ook de weg langs het kanaal is volgens spr. de vele kosten niet waard en spr. geeft de beharding van den West'rio- schen dijk aan als de aangewezen manier om met niet al te veel kosten een goede verbinding met Scha gen te krijgen. Kolhorn komt bovendien aan 2 goede kanalen en spr. zou de dure onteigening van zooveel duur land betreuren. De heer Kooijman is van opinie veranderd naar aanleiding van de besprekingen met de commissie Een feit is, dat waar andere dorpen vooruit zijn ge gaan. Haringhuizen achteruit is gegaan gedurende 40 50 jaar. De heer Engel en de Voorzitter wijzen er op, dat vanaf 1890, toen het aantal inwoners 2500 was, dit aantal tot 1700 is teruggeloopcn. Harenkarspel is door de beoefening van den tuinbouw hard vooruit gegaan, Barsingerhorn heeft steeds inwoners zien vertrekken. De heer Burger wjjst op het belang voor een ge deelte der gemeente, dat door het kanaal in het ver schiet komt en oordeelt, dat het massavervoer ge makkelijker langs het water zal plaats vinden dan over den weg. Spr. zal daarom voor het voorstel van B. en W. stemmen. De Voorzitter brengt vervolgens in stemming het voorstel van B. en W., hetwelk wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren Kater en Blaauboer. De Voorzitter spreekt de hoop uit, dat het besluit zal blijken te zijn in het belang der gemeente, waar aan spr. meent niet behoeven te twijfelen. Benoeming onderwijzer Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School te Barsingerhorn*. B. en W. dienen de navolgende voordracht in, op gemaakt in overleg met den Inspecteur van het La ger Onderwijs in de Inspectie den Helder en het Hoofd der O. L. School. 1 II. Span te Menaldum; 2. J. Boon te Enkhuizen; 3. C. J. Nonnekes te Andijk. Met algemeene stemmen wordt de heer Span be noemd. Aan de orde was de benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur en lid Wee- zenarmbestuur, wegens periodieke aftreding van Mevr. Geertsema—Dijkhuis en Mevr. G. VisJim- mink. B. en W. hebben evenwel deze agendapunten nog niet behandeld, ze hebben het vergeten en kun nen dus geen voordrachten aanbieden. Goedgevonden wordt deze benoemingen uit te stellen tot de volgende vergadering. Goedgekeurd wordt het besluit van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur tot verhooging van het cre- diet in rekening-courant bij de Boerenleenbank te Barsingerhorn tot een maximum van f 10.000. De pensioensgrondslag voor den heer Blom wordt vastgesteld op f1250. De aansluiting van de nlet-rendabele ge deelten der gemeente aan het P.W.B. Aan de orde was de bespreking van Provinciaal Blad no. 110 van 1929, betreffende aansluiting van niet rendabele gedeelten der gemeente aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf. De Voorzitter deelt mede. dat door den heer Bel een berekening is gemaakt van de aanlegkosten van een gedeeltelijke aansluiting van den Waardpolder (tot perc. Kaan), maar spr. zou graag willen weten wat de aanlegkosten zijn van alle perceelen die nog niet zijn aangesloten. B. en W. stellen daarom voor dit punt voor de volgende vergadering aan te hou den en te trachten deze zak dan voor elkaar te brengen. Dc heer Kistemaker wijst er op dat de begrooting van een gedeelte van Waardpolder er reeds is en spr. zou zich daarom eerst willen bepalen tot den Waard polder en daarna tot de andere gedeelten. Alles tege lijk zal toch niet ter hand genomen kunnen worden. De heer Engel onderschrijft de bedoeling van den Voorzitter. Als de gemeente begint met het verleenen van een bijdrage, is zij moreel verplicht geen wijken uit te sluiten en daarom is het gcwcnscht de kosten van alles te weten. Spr. weet wel dat er gedeelten zul len zijn die beter aangesloten kunnen worden dan andere gedeelten, maar spr. wijst nogmaals op de consequentie. Spr. denkt piet dat de kosten voor het overige gedeelte van den Waardpolder zullen mee vallen. De heer Kistemaker gaat accoord met de redenee ring van den heer Engel, maar spr. denkt niet dat er een wijk gunstiger voor aansluiting is dan de Waardpolder. Ook de aansluiting aan het electrisch net geschiedde bij gedeelten. De heer Kooijman denkt, dat het gedeelte van spr. naar perceel Brommer rendabeler zal zijn dan de Waardpolder. Do Voorzitter zegt tenslotte, dat in do volgende ver gadering zal worden gezien welke berekeningen aan wezig zijn. Als de Raad ta.v. een wijk dan een be slissing neemt, zal hij aan de consequentie ervan moe ten denken. Goedgevonden wordt deze zaak tot de volgende ver gadering aan te houden. De lage waterstand In de haven. Bij de rondvraag informeert de heer Burger naar het antwoord van het bestuur van polder Waard en Groet in verband met zijn opmerking over de onvol doende diepte bij Kaper. De Voorzitter deelt mede dat het polderbestuur heeft geantwoord niet tot uitdiepen verplicht te zijn. De heer Burger wij# er dan op, dat de heer Kaper niet met een vaartuig aan den wal kan komen en ook het Hoogheemraadschap kan zijn basalthokken niet meer bereiken. Spr. wijst er op dat het hier het hclang betreft van een handeldrijvende ingezetene en de gemeente toch verplicht is te zorgen dat die kan lossen. De Voorzitter zegt, dat er een loswal is, maar dc heer Burger meent dat de heer Kaper daar niet meo is geholpen. Dc heer Engel gelooft niet dat de polder er zoo maar af kan, het is van ouds de loswal; een andere vraag echter is of het polderbestuur zich in dezen niet kan wenden tot de Zuiderzeewerken. Bij de bespre king kwam tegelijkertijd de subsidie voor het kanaal KolhomSchagen aan de orde en spr. is er toen niet verder op ingegaan, omdat het niet goed zou zijn tegenover het polderbestuur, als toch op uitdiepen werd aangedrongen. De heer Burger gelooft ook niet dat de polder zich kan onttrekken, het gaat niet op om maar te zeggen dat Kaper zich moet redden. De Voorzitter zegt dat het nog eens besproken zal worden met het polderbestuur. De heer Kistemaker geeft in overweging, door werk loozen te laten baggeren, maar dat wordt ondoenlijk geoordeeld. De heer Burger vindt, dat het polderbestuur het wel aardig voor elkaar heeft, maar de Voorzitter wijst er op dat de polder al heel wat heeft laten doen. De heer Engel erkent dat de toestand voor Kaper onhoudbaar is. De heer Blaauboer zegt dat het jammer is dat bi niet over is gesproken toen de baggermolen er lag. De heer Kistemaker geeft in overweging het uit diepen door het Hoogheemraadschap, polder en ge meente te doen uitvoeren. De Voorzitter zegt overweging toe. Het onderhond dor wegen. De heer Blaauboer zegt, dat de gemeente straks de wegen in onderhoud krijgt, met welk besluit spr. nog niet erg is ingenomen. Maar zooals nu de wegen er uit zien, krijgt men de tranen in de oogen. Ze zijn nu zoo brutaal slecht als ze nog nooit zijn geweest en spr. vraagt zich af of het Bannebestuur er niets meer aan zal laten doen voor de wegen in handen der gemeente komen. Spr. vindt dat overdreven. De Voorzitter beaamt, dat men voorzichtig moet rijden, of men zal tegen de hoornen aanrijden. De koop is gesloten, Ged Staten hebben echter het be sluit nog niet goedgekeurd. Spr. oordeelt evenwel dat bet Bannebestuur de wegen een beetje knap dient op te leveren. De heer Smit deelt mede, den voorzitter van de Banne te hebben gesproken cn deze deelde spr. me de, dat er 2 schuiten grint besteld waren, maar ze waren nog niet binnen. Spr. heeft toen opgemerkt, dat de voorzitter dan wel een beetje laat met bestel len was geweest De heer Engel gelooft wel dat er iets aan hapert, want het is voor het Bannebstuur een voordeelige koop geweest, een besparing van f800 per jaar en spr. denkt niet, dat men dan op deze wijze de we gen zal willen overdragen. De heer Smit wijst er op, dat als men bij de buren kijkt, de wegen daar al even slecht zijn. Deze soort wegen is tegen dit verkeer niet meer bestand. De bus naar Kolhorn is voor de menschen van Kolhorn een groote verbetering, maar een groote mislukking voor onze wegen. De heer Kistemaker wijst op de kade naar Kol horn. Spr. schetst die als levensgevaarlijk en zegt dat als er iemand verdrinkt, het de schuld van het Bannebestuur zal zijn. De heer Engel bevestigt dat na de verbetering men zelfs niet meer op het pad kan loopen. De heer Kater wijst er nog op, dat als er daar grint wordt opgebracht, men er prut over heen gooit. De Voorzitter zegt, ddt. als de gemeente straks de wegen in handen heeft, het wel voor elkaar zal ko men, maar de banne moet ze zóó niet opleveren. De heer Kooijman wil het gemeentebestuur een verzoekschrift doen zenden naar Bloemendaal en er op wijzen dat te Haringhuizen de straatverlich ting nog niet heeft gebrand. Dan is er kortsluiting in den eenen paal, dan weer in den ander, terwijl ook het licht in de woningen alles behalve goed is. Van den tijd, dat het zware koper van Haringhuizen naar Kolhorn is gebracht, is het nooit goed geweest De Voorzitter vindt het jammer, dat de heer Kooij man niet eerder heeft geklaagd. Spr. zal er over schrijven. Ook andere lantaarns blijken niet regel matig te branden Door den Voorzitter wordt nog medegedeeld, dat de rijksveldwachter zal berichten ais er te Kolhorn iets niet in orde is en spr. vraagt den heer Kooij man voor Haringhuizen in dat geval te willen tele- foneeren. Nog wordt goedgevonden, dat het perceel bewoond door de rijkspolitie, telefonisch wordt aangesloten. Waar dit wel de laatste vergadeiing in 1929 zal zijn geweest, sluit de Voorzitter de vergadering, den leden een goed uiteinde toewenschende en den wensch uitsprekende, dat Volgend jaar met frisschen moed zal worden begonnen en dat er dat jaar met het kanaal Kolhorn-Schagen zal worden begonnen. „MIJNHEER DE SENATOR". Zondag a.s. geeft onze plaatselijke tooneelvereeniging V.V.V. haar eerste uitvoering in dit seizoen. Als stulc heeft zij hiervoor gekozen het bekende succes-blijspel in drie bedrijven Mijnheer de Senator". Deze ernstig werkende vereenlging, onder de ambi tieuze leiding van Mevr. Van VeenWilson, tracht steeds een voor dilettanten zoo goed mogelijk verzorgde uitvoering te geven. Wij vertrouwen dan ook dat de tooneelzaal van het N.-H. Koffiehuis Zondagavond heel goed bezet Is, daar het ijverig streven dezer vereenlging dit zeer zeker verdient. GEGUND. De bouw van het woonhuis in de Heerenbosch straat, voor Mej. C. M. Roggeveen, is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer P. Boersen, alhier. Zooals elders in dit nummer uit het betreffend Raadsverslag blijkt, heeft de Raad der ge meente Barsingerhorn gister het besluit geno men om ten behoevé van het kanaal Schagen Kolhorn een jaarlijksche subsidie toe te staan van f 500 gedurende 40 jaar, dus in totaal f 20.000. De heer G. Nobel te Lutjewinkel heeft zijn bemoeiingen tot behoud van de Stoomtram SchagenWognum voor de Kamer van Koophandel Hollands Noorderkwartier voort ge zot, door zich opnieuw te wenden tot de Directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, met de vraag of de Directie bereid is om de exploitatie eenlge jaren voort te zetten, wanneer de destijds gegeven bijdrage voor den aanleg van de tram, van de Gemeenten en Waterschappen wordt geschonken aan de Nederlandsche Spoorwegen en dus niet terug betaald moet worden bij beëindiging van den dienst De heer Van Manen, Directeur der Nederlandsche Spoorwegen, verklaarde zich gaarne bereid tot mede werking en dc onderhandelingen te openen voor het maken van een overeenkomst tot regeling van de voort zetting van de exploitatie, waarvoor evenwel spoed zal moeten worden gemaakt door het Comité tot behoud van de tram door de Gemeenten en Waterschappen la- gesteld. Met deze toezegging begaf de heer Nobel zich naar het Ministerie van Waterstaat, om ook daar medewer king te verkrijgen voor het plan en tot zijn genoegen werd hem daar de verzekering gegeven, dat men daar gaarne alle medewerking zal verleenen om het plan te verwezenlijken en een regeling te treffen. En ton laatste pleegde de heer Nobel overleg met den heer Commissaris der Koningin in onze Provincie, Mr. Dr. Jhr. Roëll over het geopperde idéé om de meerge noemde schenking te doen, met het gevolg dat de Com missaris zeker niet zal tegenwerken wanneer door deze schenking het streekbelang wordt gediend, waarvoor to zijner tijd een verzoek van het Comité aan heeren Gedeputeerde Staten wordt tegemoet gezien. De kans tot behoud van de tram 13 dus geenszins verkeken, Door vlug en goed te werken kan de exploi tatie cenige Jaren worden verzekerd. De heer Nobel vertelde ons verderf dat hiermede zijn voorbereidende werk voor de Kamer van Koophandel was beëindigd en gezien het resultaat hoopte hij dat meergenoemd comité zijn werk met succes zal voort zetten met goed resultaat, opdat de tram behouden moge blijven en een ultgebielde streek niet ontbloot wordt van het vervoer per rails. Wij voegen daar gaarne onze beste wenschcn voor het behoud aan toe, een werkelijk algemeen streek belang als het ls, als deze tram blijft. Men zij voor zichtig met het opruimen van dergelijke vervoermidde len, 't ls hier ook o zoo gaarne* als er één schaap over de brug is, volgen er meerderen. Daarvoor moet men met kracht waken. met dunne zwarte rand compleet met ronde glazen f7.50. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en Goedkoope Optiek. ZONDAG 15 DECECMBER 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Dlrkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Het oordeel van de menschen. Jullanadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Burgerbrug, geen dienst. St-Maariensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Haringhuizen, voorm. 10 uur. Da Van Loon. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Jellema, van - Pancras. Oude Niedorp, geen dienst. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Spaargaren. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Zlllinger Molenaar. Winkel, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard en Vcenhuizen, geen dienst. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Da R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Boer van Amsterdam. Nam. 5 uur, Ds. Boer. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2V, uur, Preeklezen. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Van der Marei. THE STAR OF HOPE MISSIOX. Jullanadorp, nam. 7 uur, de heer A. Donker, van Zaandijk. VRIJDAG IS DECEMBER 1929. Hilversum (298 M., na 6.00 uur 1071 SL) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Mlddagmuziek door het Avro-kwartet, 2.00 School- uitzending: „Kippen, Postduiven en Sieröuiven", 2.45 Gramofoonmuzlek, 3.00 Maak het zelf! 4.00 Aansluiting Carlton-Hotel te Amsterdam, 5.30 Avro-kwartet, 6.00 Tijdsein, 6.30 Koersen, 6.45 Spaansch, 7.15 Radiocursus Binnenvaart, 7.45 Politieberichten, 8.00 Tijdsein, 8.00 Platen, 8.20 Avro-Radlotooneel: „Schoenen" van Joh. Broedelet; 9.00 Concert; daarna dansmuziek; 10.30 Airi- kaansch Negerkoor, Jazz-orkest. Hulzen (1875 M.) 10.30 Korte Zlekendlenst 1L00 Halfuurtje voor Jeugdige zieken, 11.30 Godsdienstig Halfuurtje K.R.O., 12.00 Tijd sein, 12.15 K-R.O.-trio, 1.15 Platen, 4.00 Concert, 5.00 Or gelconcert, 6.40 „Roomsch-Katholieke Melsjesboweglng", 7.00 Schriftverbetering, 7.30 Uitzendavond V.P.R.O. Zeeeen (1635 M.) 11.20 Gramofoon, 1.20 Idem, 1.50 Kinderuurtje, 2.20 On gevallen bij Sport 3.05 Vrouwenuurtje, 3.20 Persover zicht 3.50 Concert 4.50 Lezing, 5.20 Lezing, 6.50 En- gelsch, 6.15 Textielindustrie, 6.40 Voordracht voor Arte sen, 7.20 „Paljas", Opera-uitzending; daarna „De Ko ning", fabel in 3 bedr.; 9.50 Avondconcert Daventry Jr. (479 M.) 3.20 Orgelconcert 5.50 Kinderuurtje, 6.50 Licht concert 8.20 Scènes uit Shakeepeare's Werken, 9.20 Cabaret, 10.35 Dansmuziek. Londen (1553 en 356 M.) 2.50 Schooluitzending, 4.05 Concert, 5.35 Kinderuurtje, 7.05 Blaasmuziek 8.05 Licht concert 10.35 Een liefde ln Greenwich Village, 11.35 Dansmuziek. a Radio-Paris (1635 M.) 12.50 Gramofoonplaten, 4.05 Radio-concert, 0.55 Platen, 8.20 Concert en voordracht, 9.05 Concert, aangeboden door Philips Radio. Weenen (516.4 M.) 2.50 Gramofoon, 3.50 Academie, 4.35 Volksliederen, 5.20 De Sklsport 5.50 Lichamelijke Hygiëne, 6.20 Handels kamer, 6.50 Italiaansch, 7.50 Helmesberger-concert Hamburg (372 M.) 3.35 Moedertaal en Vaderland. 4.20 Sprookjes 5.15 Con cert, 6.20 Lezing. 6.45 De Easkische Venus, Opera van Wetzler, 9.35 Actucele ofdeellng, 9.55 Concert- en Voor drachtenavond. Langenberg (478 M.) 6.20 Gramofoonmuzlek, 9.35 idem, 10.50 Fransch voor scholen, 1.30 Gramofoon, 12.25 Werag-orkcst 1.50 Re clame, 2.45 Kinderspeeluurtje, 3.00 Wat zal Ik worden? 3.40 Indrukken uit Amerika, 4.05 Jeugduurtje, 4.50 Con cert Göhre-Wasowicz-trio, 5.50 Lezing, 6 35 En gelach, 7.00 Het nieuwe wereldbeeld, 7.20 Werag-orkest; dans muziek. Brusml (509 M.) 6.50 Gramofoon, 8.35 Concert, 9.35 Concert,

Schager Courant | 1929 | | pagina 7