DE STORM. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. WINKEL. SCH00RL. Nagekomen Berichten. ALKMAAR. BARSINGERHORN. NIEUWE NIED0RP. een Winkelhuis n hebben omdat het een uitnemende industrie nezit, die in staat stelt, binnen den kortst mogelijken tijd ontelbaar vele vliegtuigen te hebben, die overal stik- gasbommcn kunnen uitwerpen. Indien Amsterdam zulk een aantal ziet aankomen, zal het zich dan kunnen beveiligen in de gasvrije kelders, tusschen de palen, waarop die stad is ge bouwd? Spr. betwijfelt dit ten sterkste. Zoo is de situatie sedert den oorlog geheel gewij zigd. Een leger heeft thans voor ons geen zin meer. Voortgaande betoogt spr. dat ons leger verplicht zal' zijn. elke schending van ons grondgebied te be antwoorden met de wapenen. Indien wij, gelijk Dene marken, niet meedoen acn militaire sancties van den Volkenbond, omdat het leger daarvoor niet is toege rust, is spr. bevredigd. De heer Ter I.aan >.s.d.) vraagt waarom wij, wat de ontwapening betreft, Denemarken niet volgen Spr. meent, dat de Soc.-Dem. bij deze begrooting hebben te strijden voor vier dingen, die de minister niet wil, nl. vermindering van contingent, afschaffing der her halingsoefeningen, opheffing van de vesting Holland en afschaffing van dc cavalerie. Wat het contingent betreft, betoogt spr. dat we aan drie divisiën genoeg hebben. Spr. dient de volgende moiie in: „De Kamer van oordeel, dat, om tot spoedige ont wapening te komen, begonnen moet worden met een krachtige beperking van de .jaariijksche lichting, acht reeds voor 1930 een sterke inkrimping van de lich ting ncodig en mogelijk, en gaat over lot orde van den dag." In het verdere doel zijner rede betoogt spr., dat het kapitalisme het leger wil handhaven voor zijn strijd tegen de arbeidersklasse. Bij de afdeeling Marine trekt spr in twijfel het nut der onderzeebooten en wijst op de a s. vlootconferen- tie te Londen, waarop zal worden voorgesteld over te gaan tot afschaffing van het duikbootwapen De heer Tilanus ic.h.) betreurt de samenvoeging der beide departementen en noemt minister s voor ganger aansprakelijk voor de afwezigheid van een Marinevaartuig in Cura?aosche wateren. De heer Duimaer v. Twist bestreedt o m. den heer Marchant, die het deed voorkomen alsof de velen, die een behoorlijke weermacht wenschten, tegens;an ders van den vrede zouden zijn Men moet echter voorzichtig zijn met „vreedzame" bewoners, als zich in Sovjet-Rusland bevinden, waar men zich belang rijk heeft gewapend voor den strijd tegen China. De taak van den minister van defensie is met com munistische elementen, ook voor de overzeesche ge westen rekening te houden. Spr. waarschuwt tegen toelating van anti-militai- ristische propaganda in leger en vloot. Verder wijdt spr. een enkel woord aan de oud-ge- pensionneerden. Daarna worden nog wat interne aangelegenheden besproken. Bij dc verdere behandeling van de Defensie-begroo ting, veroordeelt do heer Duijmaer van Twist even eens de samenvoeging der beide departementen. Spr. vraagt naar de plannen van den vlootaanbouw. Spr. vraagt naar de plannen ten opzichte van de werf te Hellevoetsluis en hoopt dat de minister niet tot op heffing zal besluiten voor en aleer de Kamer er nog maals zijn gedachten over heeft laten gaan. Dat Denemarken tot ontwapening is overgegaan, noemt spr. onjuist. Er is alleen ingesteld een ver zwakking van leger en vloot. Maar Denemarken is voor de grootc mogendheden een land, van heel wat minder bctcckonis als ons land. Spr. wijst op de hooge bedragen die Frankrijk, België, Engeland en Amerika voor leger en vloot uitgeven. De heer Zadelhof, S.D.A.P., verdedigt daarentegen nationale ontwapening als een der boste middelen om tot internationale ontwapening te komen. In deze Kamer is noch van de Regeering, noch van de Kamer- zelf één stap in dio richting te verwachten en daar om moeten S.D.A.P. en moderne arbeidersbeweging <lo nationale ontwapening bevorderen. Spr. uit de wensch, tenslotte, dat men de S.D.A.P. zal steunen. Het was toen zoo laat geworden, dat de heeren huis-toe mochten. Nadat een aantal kleine wetsontwerpen zijn aan genomen, gaat de Kamer verder met de Onderwijsbe groting. Wij zullen de heeren niet op den voet vol gen en alleen meededen, dat er aangedrongen word op het inhalen van den achterstand ten aanzien van de gebouwen voor universitair onderwijs. Gevraagd werd om een leerstoel in de Friesche taal, meer plaatsruinfte aan do Technischo Hoogeschool en meer vrijheid voor de hoogleeraren om wetenschappelijke excursies to ondernemen. Dc heer Wijnkoop vroeg opheffing der theologische faculitcit, omdat theologie geen wetenschap is, maar propaganda voor een bepaald christendom. In zijn antwoord deelde de minister mede, dat voor een leerstoel in het Friesch reeds gelden waren uitge trokken. Overleg wordt gepleegd met de curatoren der Groningschc Universiteit over de wijze van benoe ming van een persoon. Wat de excursies betreft, wil de minister overwegen of hij er 'n som vo orwil uit trekken en zich verder bepalen tot de controle der uitgaven. Wat het invoeren van het Fransch op de lagere school betreft, wil de minister geen imperatief voorschrift om deze taal weer in te voeren. Maar hij is geen tegenstander van het mogelijk maken der invoering. Verder werden nog heel wat technische onderwer pen, het Hooger en het Middelbaar onderwijs rakend, door den minister behandeld, maar veel positieve toe zeggingen kregen de heeren niet. Een wat pijnlijke historie was de nogal lange be sprekingen die gewijd werden aan het geval van een hoogleeraar te Utrecht, die voor een zedendelict door de rechtbank to Utrecht was veroordeeld, maar te Amsterdam was vrijgesproken. Dat deze hoogleoraar in zijn functie gehandhaafd bleef gaf tot een tweetal protesten aanleiding. Er werd een motie ingediend om den minister te ver zoeken zijn college van justitie te bewegen de stuk ken in deze zaak aan de Kamer over te leggen. De minister was daartoe in dit stadium niet bereid. De motie komt later in behandeling. De volgende week komt het Nijverheidsonderwijs aan de orde. In vervolg op hetgeen reeds op dc 1ste pagina van het Vijfde Blad van dit nummer staat vermeld om trent het stormweer van de laatste dagen en de ge volgen daarvan, komen nog de volgende berichten binnen. De wind is gisteren weer wat gedraaid, zoodat hij W.N.W. kwam te zitten, welke richting voor onze kuststreek heel wat veiliger is, cn later is hij zelfs naar West teruggeloopen. Het bij Terschelling gestrande stoomschip pBenwyvis". Vier schipbreukelingen aan wal gebracht. Van Terschelling werd gisterochtend gemeld: Door den hevigon Noord-Westerstorm, die gisteren en vannacht heeft gewoed, is het stoomschip Ben- wyvis nog hooger op het strand geslagen. Gister avond is met een vuurpijltocstel verbinding gemaakt met het strand, en hebben vier leden der bemanning het schip verlaten. Door het zware stooten van het schip staat dc machinekamer half vol water. Sleep- booten van een bergingsmaatschappij zijn derwaarts vertrokken. Motorpompon cn ander bergingsmateriaal zijn aan boord gebracht. Dijk op Amoland doorgebroken. Men meldt uit Buren (Ameland): Dc in aanleg zijnde dijk van het waterschap Nes- Buren, is Donderdag doorgebroken, zoodat dc lande rijen zijn overstroomd. Op andere plaatsen waar de dijk reeds was voltooid, is hij erg b'^chadigd. Bij Nes is ongeveer een gat geslagen van fKWneter, waardoor met "groote kracht de watermassa's naar binnen sloegen. Nader wordt gemeld, dat de dijk over het gedeelte, dat gereed was, voor dc helft steil afgeslagen is. Gistermorgen was het getij gunstig. Dc aanleg van den dijk wordt door de Amsterdamsche Ballast Mij. uitgevoerd. De schade voor deze maatschappij be draagt duizenden guldens. De vloed steeg tot 1.00 plus vol zee. Met krachtige golfslagen werd een deel van den polder onder water gezet. Het nog in aanleg zijnde dijkgedcelte bij Buren was Donderdagavond door het personeel der Amsterdam sche Ballast Mij. tegen de opkomst van den vloed be waakt. Op de gevaarlijkste plaatsen is getracht den afslag met steenen en zeilen tegen tc gaan. Dc rails van de spoorbaan voor den aanleg hangen op drie plaatsen in de lucht. Het kleigedcclte van den dijk is grootendeels behouden, doch bij Nes, waar het dijklichaam meer uit zand bestaat, zijn diepe gaten geslagen. De zeedijk Medemblik naar Wielingen. Geruchten, als zou den nieuwen zeedijk van dc droog te malen Wieringermeer gevaar dreigen, bleken onjuist. De IJmuider stoomtreilers varen weer uit. Uit IJmuiden wordt gemeld: Een groot deel van de door den storm in de Vis- schershaven alhier opgehouden stoomtreilervloot is gisteren wederom in zee gestoken. Slechts éón stoom- treiler kwam van de Noordzccvisscherij alhier bin nen, zoodat de vischaanvoer buitengewoon gering was. Treiler bij Terschelling in nood? Een Chineesch stoomschip heeft gerapporteerd, dat ten noordwesten van de Eierlandsche gronden een treiler drijvende ligt, die een dringend sein in top heeft. De nationaliteit van dezen treiler is onbekend; men weet evenmin of zich nog personen aan boord bevinden. De „Oceaan" van de firma Doekscn te Ter schelling is ter assistentie vertrokken. Matroos overboord geslagen. Gistermorgen is de Vlaardingsche stoomlogger Ber- tina VL 85 van de haringvisscherij op de Noordzee met verlies van een man te Viaardingen binnenge komen. Donderdagmorgen half vijf, met Schevenin- gen in zicht, werd het schip door een grondzee opge nomen, waarbij de 41-jarige gehuwde matroos A. Jon- gejan, uit Scheveningen, overboord werd geslagen. Er werd daarna niets meer van hem gezien. De „Sports" behouden in de haven van Nieuwediep binnengebracht. Het Letlandsche stoomschip „Sports" is Donderdag morgen door de sleepbooten „Groningen'', „Limburg" en een boot van het bureau Wijsmuller behouden de haven van Nieuwediep binnengebracht. De vierde tjalk ook terecht. De vierde en laatste tjalk, waaromtrent nog onge rustheid bestond, is thans ook terecht. Dc schipper was met het oog op het slechte weer, binnendoor ge varen. Marken onder water. Door den hevigen storm en het opwassen van het water, is het eiland Marken Donderdagavond om 10 uur onder water geloopen, zoodat de verbinding van de buurten per schuit moet plaats vinden. Het water heeft een hoogte van 1.75 4- N.A.P. be reikt. Ongelukken kwamen niet voor, daar de visschers- vloot in do haven lag. In het Buitenland. Stoomtreiler op de kust van Portugal ge zonken. Volgens berichten uit Lissabon is tijdens den he vigen storm nabij Caparica aan den mond van de Taag een stoomtreiler gezonken. Van de uit dric-cn- twintig koppen bestaande bemanning zijn er tien verdronken. Schipbreak op de kast van Denemarken. Van de bemanning geen spoor. Bij Vordingborg Zuid-Seeland is in den nacht op Donderdag een schoener van onbekende nationaliteit gezonken. Slechts de beide masten steken boven het water uit. Nergens, noch aan de kust van Seeland, noch aan die van Falster, heeft men van de beman ning iets gezien of gehoord. Nog elf Engelsche trellers vermist. Slechts een van de twaalf vermiste trailers (alle zoilschepen) uit Lowestoft is gister in die haven bin nengekomen. Hij was veertien dagen over tijd en had zware averij gekregen. Alle zeilen waren vernield. Vier dagen geleden werd het hulpelooze scheepje ont dekt door een treiler uit Grimby, die het op sleep touw nam. Oorlogsschepen zetten de nasporingen naar de an dere schepen, die nog vermist worden, voort. Indien «Ij nog niet gezonken zijn, moeten zij er slecht aan toe zijn. De overstroomingen in het Theems-daL Uit Londen wordt gemeld- Men hoopt dat het ergste van de overstroomingen nu voorbij is, want de regen mindert en de vooruit zichten zijn wat het weer betreft gunstiger geworden. Te Maidenhead, een van de ergst geteisterde plaat sen in het Theems-dal, is het water vanochtend ge zakt. Op de Daitsche kust. De storm, die Donderdagmiddag en -avond in het Noordzee-gebied woedde heeft te Hamburg een sterkte van 31 M. per seconde bereikt, te Bremen zelfs van 33 meter per seconde. Te Cuxhaven zijn een aantal stra ten, die aan het water liggen, overstroomd. Door den hevigen storm is de Eiderdijk te Schwa- berkoog doorgebroken. Circa 50 A 60 meter dijk zijn geheel in het water verdwenen. Abe landerijen in den omtrek staan blank. De bewoners van Jevenberg kun nen hun huizen niet verlaten Tot nü toe is men er in geslaagd verdere dijkbreuken te voorkomen. Ongelukken; onweer en sneeuw. Te Zeil am Harmersbach in Opper-Baden is Don derdagavond een fabriek door den bliksem getroffen en geheel vernield. Het onweer ging over geheel Opper-Baden en het gebied van het Bodenmeei. De bliksem is verder nog in de hoogspanniugsleiding van de electrische cen trale te. Laufenberg geslagen. In Zuid-Beieren beeft een geweldige föhnstorm urenlang gewoed. Tegen den avond barstten hevige onweders los, die vooral op de velden groote scha den hebben aangericht. Op den Donau is bij Strau- bing een schip tegen den oever geworpen cn ernstig beschadigd. Ook in het Reuzengebergte hebben Donderdag win- ter-onweders gewoed. In het hooggebergte is het te gelijkertijd gaan sneeuwen; gistermorgen duurde d- snoeuwval nog voort. Leufkens bij do politie te Geleen aangifte ge<iaan tct diefstal met Inbraak,geweldpleging enz. gepleegd door den Nedorlandsohen Staat op 4 December j.1. in perceel Bindstraat 75 te Geleen. De politite heeft proces-ver baal opgemaakt en beeft de koopers der goederen in Rittard en te Geleen aangezegd, dat de goederen voor- loopig niet verkocht of vervreemd mogen worden zulks in verband met het onderzoek der politie. Mr. Leufkons meent nu, dat, wanneer officieel is vast gesteld, dat de goederen ten onrechte zijn verkocht, daardoor gehccle verkoop nietig wordt Belastingambte naren zijn een andere mcenlng toegedaan en zijn van oordeel, dat in dat geval alleen sprake kan zijn van schadevergoeding. De brand te Middelburg. Dc oorzaak vastgesteld. Brn juffrouw uit do Franscho Bazar had een brandend olie lampje in een kast laten staan. Het polltie-onderzoek naar de oorzaak van den brand te Middelburg (Zie ook elders in dit nummer), heeft plotseling een andere wending gekregen, daar is komen vast te staan, dat een der winkeljuffrouwen van den Franschen Bazar, kort voor het uitbreken van den brand met een olielampje in een kast op den zolder is geweest, waarin artikelen voor den kerstboom waren geborgen en welk gedeelte van den bazar de brand is ontstaan. Zij heeft bekend het lampje daar te hebben laten staan, toen zij weer naar beneden is gegaan. Het vierde retourvliegtuig ook thuis. In tien dagen van Batavia naar Amsterdam. Weer ls een retourvlucht Holland-Indië volbracht. Gis teravond zes uur het was dus reeds donker Is de P H A EZ vlot te Schiphol geland na het traject BataviaAmsterdam in 10 dagen te hebben afgelegd. In een onderhoud deelde de bemanning mee, dat ze een prettige reis gehad hadden. Het laatste stuk moes ten ze tegen een storm van 100 K.M. opwerken. Het vlieg had 21 zakken post aan boord, waarvan 14 voor Amsterdam, 3 voor Rotterdam en 4 voor den Haag. Het achtste postvliegtuig te Belgrado aan gekomen. De K.L.M. heeft bericht ontvangen, dat het achtste postvliegtuig gisteren te 7.50 uur uit Weenen is vertrok ken en te 13.05 uur te Belgrado is aangekomen. Alles ie wel; heden verder. Melkwagen door den trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg onder Zwolle. De voerman ernstig gewónd. Gistermorgen geraakte een wagen geladen met melk bussen bestuurd door A. W. op den onbewaakten over weg aan den Zwolschen weg te Raalte onder den trein AlmeloZwolle die te 8.06 uur Raalte passeert. De bestuurder werd zwaar gewond, het paard op slag gedood en de wagen versplinterd. De gewonde werd naar Zwolle vervoerd. Vier geneesheeren waren spoedig ter plaatse om geneeskundige hulp te verleenen. Het drama van het kinderlijkje. DB GROOTMOEDER BLIJFT NOG STEEDS ONTKENNEN. Omtrent het mysterie van het gevonden kinderlijkje aan den Zuiderzeedijk bij Durgerdam (zie ook elders in dit nummer), wordt nog het volgende gemeld: De termijn van de aanhouding van de grootmoeder van het knaapje, welks lijkje op den Zuiderzeedijk ge vonden werd, is gisteren op last van de justitie met twee dagen verlengd. De vrouw blijft in haar zwijgende rol volharden; omtrent de verblijfplaats der ouders is even min nog niets bekend geworden. De naam van den vader van den kleinen Sigmund ls F. Mathias. Zijn opsporing en die van zijn vrouw is aan alle Duitsche politieautoriteiten verzocht. Blijken zij in derdaad van Duitsche nationaliteit te zijn en worden zij in Duitschland aangehouden, dan zullen zij niet uitgele verd kunnen worden, doch in Duitschland terecht moe ten staan. Trouwens, ook voor eenlge in Duitschland ge pleegde misdrijven zoekt de justitie hem daar! Ned. Schaatsenrijders naar Davos. OM ER ZICH TE TRAINEN. Volgens de ofifcieele mededeslingen van den K.N. S.B. zullen 15 Dec. a.§. de volgende rijders naar Da- vos vertrekken om zich aldaar te trainen: Ben Blais- se, Amsterdam; Huib Blaisse, Amsterdam; G. Elema, Bierum (Gr.); J. G. Elema, Bierum (Gr.); W. Kos, Oudkarspel; T Boot, Purmerend; C. Jongort, Schie dam; J. Kuipers, Stadskanaal; A. F. v. d. Scheer, Wageningen; N. Pronk, Warmenhuizen; S. Heiden, IJsselmonde; T. Hooftman, IJsselmonde. Ingenieur J. Lely. DIRECTEUR DER ZUIDERZEEWERKEN. Naar wij" vernemen is ir. J. Lely, directeur van de Gemeentewerken te s-Gravenhage, benoemd tot direc teur der Maatschappij tol Uitvoering der Zuiderzee werken als opvolger van ir. Ringers. Omtrent de loopbaan van den nieuwbenoemde die 21 Januari 1880 geboren is en een zoon is van wij len dr C. Lely, ander wiens ministerschap besloten is tot drooglegging der Zuiderzee, kan het volgende worden medegedeeld: Ir. Lely slaagde in 1904 als civiel-ingenieur aan de Polytechnische school te Delft. Daarna was hij tot 1906 werkzaam als tijdelijk adjunct-ingenieur in den Haag. Met 1 November 1906 werd hij benoemd tot adjunct-ingenieur bij den Rijkswaterstaat, waar hij met ingang' van 1 Januari 1911 bevorderd werd tot ingenieur 3e klasse Vervolgens werd hij tot 1 Juni 1916 eerstaanwezend ingenieur van Weg en Werken bij de Ned Ind. Spoorweg-Mij. waarna hij op 1 Ja nuari 1917 weder als ingenieur 2e klasse bij den Rijkswaterstaat terugkwam, uit welke functie hij' met 1 Augustus 1928 eervol werd ontslagen, toen hij benoemd werd tot directeur van Gemeentewerken in den Haag. DAME IN DEN TREIN DEWELMD. De Nederiandscbe Staat inbreker? DE VORST VAN GELEEN IN ACTIE. Zooals bekend zijn de vorige week wegens belasting schuld van mr. Lcufkens, zich noemend graaf van Ge- lecn door den fiscus te Geleen, eenlge goederen van hem verkocht. Naar thans vernomen wordt, heeft mr. F. En daarna beroofd. In den internationalen sneltrein van Boekarerf. na. Lcmberg ls kort voor Stanislau in een tweede klassa coupé de vrouw van den Roemeenschen onder-staats secretaris Moldavan beroofd. De dief maakte een map met diplomatieke stukken, eenige sieraden en een vrij hoog bedrag aan geld buit De roof werd ontdekt, toen een conducteur in de cou loir een eigenaardige verdoovende geur meende te rui ken en het gesloten compartement opende. Nlemar.d heeft den roover gezien en mevrouw Moldavan is niet in staat eenige inlichtingen te geven. Zij herinnert zich slechts, dat de eigenaardige geur zich door den coupé verspreidde, waardoor zij slaperig werd en het bewustzijn verloor. Waarschijnlijk heeft de dader te Stanislau den trein verlaten. GEVECHT MET EEN LEEUW. Te Mariëntal in Transvaal, heeft een ambtenaar van het Besproeiingsdcpartcment een onaangename ontmoeting gehad met een leeuw, waarvan hij thans met zware verwondingen in het hospitaal verpleegd wordt. De ambtenaar, Mar tz geheeten, was op een inspectietocht, toen hij 1 Moseor Ier op een loeuw stuitte. Hij schoot o der. wond werd en wegvluchtte. Toen hij spoo. den leeuw volgde, werd hij onverwachts door leeuw aan gevallen. Er ontstond een benauwend gevecht op le ven en dood. Gelukkig kon Marewitz zijn revolver in de hand houden en slaagde er in den leeuw dus danige verwondingen toe te brengen, dat hij buiten gevecht werd gesteld. Marewitz werd echter met zware verwondingen opgenomen. DE MOORDEN TE DUSSELDOKP. Weer een arrestatie. Wolff meldt uit Dusseldorp: De 31-jarlge chauffeur Josef Mayer is te Lehenstein aangehouden. In zijn bezit zijn geschriften gevonden waarvan het schrift veel over eenkomst met dat van den Dusseldorpschen moordenaar vertoont. De man die reeds veel veroordeellngen achter den rug heeft is tijdens de laatste moorden in Dussel dorp geweest. MOEDIGE BEDDING DOOR EEN MACHINIST. De administratie der spoorwegen te Pretoria in Transvaal deelt in de jongste uitgave van het spoor wegbulletin mede, dat, terwijl de machinist D. Marais en de stoker P. C. van Wijk uit Pretoria, die dienst de den op de locomotief van trein No. 102, welke van Pre toria vertrok, beide mannen aan den zuidkant van het Irene-atation een kindje bemerkten, dat over den spoor weg liep. Het kind verkeerde in dreigend gevaar en kon ieder oogenblik door de locomotief gegrepen wor den. De machinist schakelde onmiddellijk de locomotief om, terwijl de stoker er Inmiddels af gesprongen was en hard vooruit liep. Zonder inachtneming van zijn eigen vellLgheid mocht hij erin slagen, het kindje nog juist bijtijds van den plek des onheils weg te nemen. Het leven van het kind ls zeker te danken aan de tegenwoordigheid van geest van den machinist en aan de onmiddellijke omschakeling van zijn locomotief. De genoegens van een Openbare Loeszaal- ewneierge. Donderdagmorgen bevond zich In de Openbare Lees zaal, zekere EL, een jongmensch, dat als een zenuwlijder wordt beschouwd en zich zoodanig gedroeg, dat de heer Enachut, ooncierge van de Instelling, zich verplicht achtte hem te verwijderen. De onwelgevallige bezoeker was dit voornemen niet aangenaam, zoodat hij zich met geweld verzette en den conciërge een zoodanlgen knok op het rechteroog toebracht, dat hij zich ten spoedigste onder medische behandeling moest stellen. Gelukkig werd het oog zelf niet getroffen. Zoo men ons mededeelt, zal de niet geheel toerekenbare dader ka observatie worden gesteld. Bij de gehouden verkiezing voor drie notabelen der NWderl. Herv. Gemeente alhier zijn de heeren A. Schenk Js., J. Middelbeek en J. van Meura als zoodanig her- boeosmd. KOLHORN. De heer J. Langedljk is met algemeene stemmen herkozen als vertegenwoordiger van het Ziekenfonds AA..ZA. Da storm heeft nog al veel schade aan de terp ki het meer toegebracht. Steenen en rijshout en veel zand ie weggespoeld. Donderdagmiddag j.1. is het perceel van en bewoond door den heer D. Borst te Terdlek tot den grond af gebrand. Door den vliegenden stormwind liepen een paar tamelijk veraf gelegen perceelen ook nog gevaar op, welke echter door tijdig optreden bewaard bleven. m Oorzaak van den brand onbekend. Dammen. Da uitslag vwn den vierkamp ls als volgt: le Remde: P. J. Waiboer wint van C. Rezelman, C. Amels wint van D. KI een. 2e Ronde: P. J. Waiboer remise met C. Amels, C. Rezelman remise met D. KI een. 3e Ronde: D. Keen wint van P. J. Waiboer, C. Amels wint van C. Rezelman. C. Amels 5 punten, P. J. Waiboer en D. Keen 3 pun ten, C. Re solman 1 punt Hat feit, dat de heer Wognum, voorzitter van de Tuin -xmwvareeniging alhier, deze functie thans 25 Jaar ver ruit werd Dndcrdagavond in een bijeenkomst In het lokaal van den heer Jb. SchuJJt feestelijk herdacht Door den burgemeester die Inmiddels tot eere-voor zitter van de vereeniglng was benoemd, werd de jubi laris hartelijk toegesproken en aan zijn verdiensten en rijn goed werk, door hem al die jaren voor den Schoorl- achen tuinbouw gedaan, herinnerd. na Tenslotte werd den heer Wognum namens de leden eu en het bestuur een cadeau, bestaande uit zes stoelen, pjj aangeboden, terwijl de R.K. Tuinbouwvereenlging een oo mand bloemen zond. Dn De jubilaris dankte recht hartelijk voor deze huldi- ging, waarna de rest van den avond op gezellige ivc wijze werd doorgebracht le m GEMEENTE SCHAGEN. ,n Overleden: Pieter Beriihouwer, oud 73 jaren, echt-»0| genoot van Aagje Paarlberg j POLITIE. fa Gevonden: een bos sleutels; een beursje met eenigQ geld. Verloren: een mes. L, TE HUUR: met overname van Kruidenierswaren enz. Te bevragen bij Mej. M. SPAANS Jd., Barsingerhorn. #0. fCl kei I f0(

Schager Courant | 1929 | | pagina 16