SchagerCourant Liefde is blind troo ANNA PAULOWNA- POLDER. Tweede Blad. J Stoomerij en Ververij van S. KRORfl. Onze naam zegtU attes. BERTELS',.KUNSTKORREL" „CAPPE-DIEST, Groet-Schoorl. Dinsdag 17 December 1929 72ste Jaargang. No. 8581 Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden op Zaterdag 14 December 1929, des mor gens 10 uur in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf, secretaris de heer C. Keijzer. De Voorzitter deelt mede, dat afwezig zijn met ken nisgeving van verhindering de heer Van den Berg en wegens ongesteldheid de heer J. Tijsen. We wenschen, zegt de Voorzitter, den heer Tijsen een spoedig en vol ledig herstel toe en hopen, dat hij in de volgende ver gadering weer aanwezig zal zijn. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging aan den secretaris goedgekeurd. Mededeellngen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de con cessie tot het heffen van sluisgelden te Westeinde ver lengd ls tot 1 Januari 1933; dat P. Dekker heeft afgezien van het huren van een perceeltje grond aan den Lagedijlc; door het onderhoud van den Kerkweg, in dat ge deelte waar waterwerken zijn uitgevoerd door den pol der van het P.W.B. Is overgenomen en dat de daarin voorkomende betonplaten aan den kant zullen worden gebracht en het paardenpad daarna zal worden inge- walst, opdat daarmee de ophanden zijnde verbetering en verbreeding wordt voorbereid. Aan den Oostdijk zijn de sluisdeuren in de sluis ge plaatst; de aanaarding is al flink boven A.P. en het werk zal aan het einde van deze maand wel opgeleverd worden. De dammen voor de sluis zullen worden weg- gebaggerd. Voorloopig zal de sluis dicht blijven, tot dat de dam door den boezem is gemaakt. Oorspronkelijk was er nog eenig verschil van inzicht tusschen Ged. Staten en het Dag. Bestuur, omdat Ged. Staten de muur tegen den Wieringermeer hooger wenschten. Het Dag. Bestuur oordeelde een muur ter i hoogte van 2% meter voldoende, terwijl Ged. Staten een hoogte van 3 meter wenschten. Het Dag. Bestuur oordeelde, dat waar de Wieringermeer reeds was afge sloten en men bezig was aan het afspuien, gesproken kon worden van een slaperdijk inplaats van een zee- waterkeerende dijk en ook Ged. Staten hebben ten slotte geoordeeld dat volstaan kon worden met een muur van 2Vz meter. Ingevolge de opdracht van de algemeene vergadering heeft het Dag. Bestuur met ingang van 15 December den heer A. van Gijn aangesteld als machinist van al'.e gemalen. Met het oog op de ongunstige weers- U --steldheld en de drukke bemalingswerkzaamheden zal hot nog wel enkele dagen duren eer de andere woning door hem kan worden betrokken. Deze mededeeling worden voor kennisgeving aange nomen. De divers© voorstellen. Het Dag. Bestuur stelt voor om een perceel bouw land, eerder verhuurd aan P. Keuris, van jaar tot jaar te verhuren aan de Z.A.P. voor f 50 per jaar. Goed gevonden. Voorgesteld wordt om een perceel grasgewas aan den Lagendijk, eerder verhuurd aan P. Dekker, voor den tijd van 3 jaren onderhands te verhuren aan P. Geense. Eveneens goedgevonden. Het Dag. Bestuur vraagt machtiging tot onderhand- sche verhuur van de woning bij gemaal I. Verschillen de aanvragen zijn ingekomen. De gevraagde machtiging wordt verleend. De bezwaren tegen verhooging pach terecht. van erf- Dijkgraaf en Heemraden stellen voor om de per- ceelen, waarop Wed. Waiboer en L. de Jong recht van erfpacht hebben respectievelijk tot 31 December 1929 en 31 December 1930, opnieuw met ingang van die data aan die personen in erfpacht uit te geven, voor den tijd van ten hoogste 30 jaren, met verhooging van het erf- FEUILLETON door ELI NOR GLYN. 7. 1 Maar- Pz., Vanessa stond verbaasd te kijken en voelde zich wel opgelucht feitelijk, dat Madelaine haar in haar kleed kamer niet opwachtte. Op haar kaptafel lag een brief je, waarin het meisje haar vroeg, het haar niet kwalijk te nemen, maar een hevige hoofdpijn was oorzaak, dat ze zich in haar dienstbodenkamer had teruggetrokken Madelaine had tact! Dus hielp de bruid zichzelf, terwijl haar hartje haar In de keel bonsde. Toen hij het lavender meesterstuk van Charvet aan had, bekeek Hubert zich in den spiegel. Kon een mensch zichzelf wel ooit zoo bespottelijk voorkomen? De bran dy was hem naar zijn hoofd gestegen, net genoeg, om hem in een cynisch vroolijke bul te brengen, en in zijn oogen brandde een hartstochtelijk vuur. Natuurlijk zou zijn bruid hem nu verwachten. Het was al wel meer dan een half uur geleden, sinds ze hem verlaten had. En, van dichtbij bekeken, leek het toch wel een zardig kindje! Toen hij haar op de wang kuste, had hij gemerkt, dat ze een heel zachte huid had. Misschien was alles achteraf beschouwd toch nog »rel zoo kwaad niet Misschien Hij keerde zich om, liep met vastberaden stap op de Seur van het statievertrek toe en ging de kamer bin- 1B# HOOFDSTUK VIL Texel, ninder. Toen Vanessa den volgenden morgen wakker werd, rR puurde het licht al door de wijd-open ramen, waarvoor ie zijden gordijnen maar half waren dichtgetrokken. Daar binnen. Ze hoorde de oude, klok op de buitenplaats Degen uur slaan en verbaasd en verschrikt kwam ze Overeind zitten. Waar was ze? Wat was er gebeurd VVat Even durfde ze niet naar de andere zijde van het groote bed kijken, en toen besefte ze, dat ze alleen NTtpc F"- Fnirel Waa aJles een droom geweest! Neen ze was ge- p'lrouwd echt getrouwd. Ze betastte haar kleinen, '|ladden trouwring met diamant toen doortrilde haar pachtsrecht van 2V° tot 5 en 3 oents. Het recht door den heer De Jong te betalen is berekend naar 5 cent voor het huis. 2Vz cent voor het overige gedeelte of 3 oent gemiddeld. De heer Lovink vindt het voorstel tot verhooging van het erfpachtsrecht niet erg sympathiek. Eigenlijk hebben de menschen den grond gekocht voor f 5000 per bunder en als de polder vroeger van Ged. Staten had mogen verkoopen, was dat vrcl voor dien prijs gebeurd. Sr is In dien tijd een hooge rente door den polder gemaakt, maar de mcnschen hebben desondanks het contract met den polder aangegaan. Maar om nu, na- verloop van die 30 jaren, nu de polder slechts heeft te decreteeren, want een contract-aangaan is het nu niet, het erfpachtsrecht te verhoogen, daar gaat spr. niet mee accoord. Spr. wijst erop dat wat de Wed. Waiboer betreft verkoop van het erfpachtsrecht heeft plaats gehad. Maar ook wat De Jong betreft, een huur van f 250 per bunder is betaald, alle mogelijke lasten moesten door hem worden betaald en spr. betoogt dat dergelijke hooge landprijzen mogen voorkomen in Bree- zand, hier aan dezen kant niet. Voor perceelen die een maal al gehuuTd geweest zijn, gaat het niet op, het erfpacht te verleenen tegen den hoogst geldenden prijs. BU een verkiezing zijn er 2 partijen, maar nu legt de polder gewoon de verplichting op, en spr. vindt het niet goed dat voor een erfpacht, die voor f 8 is gekocht, nu f 16 moet worden betaald. Ook wat De Jong be treft, een man, die van den vroegen morgen tot den laten avond werkt, spr. weet wel, dat de polder geen consi deratie kan toepassen, maar de houding van het pol derbestuur vindt spr. in dezen niet sympathiek. Ook in de steden komt men meer en meer terug van deze toegepaste regeling. De menschen zitten weer 3u jaren aan een dergelijke regeling vast en spr. wijst erop, dat na 7 vette ja.ren ook weer 7 magere jaren kunnen volgen. De Voorzitter wijst erop, dat de heer Lovink een be langrijk punt niet heeft aangeroerd. Het gaat hier niet om land dat als tuingrond enz. wordt gebruikt, maar aan den weg gelegen erven en die dus als bouwterrein worden verbruikt En op 't oogenblik mogen Ged. Sta ten verkoop wel niet toestaan, tenzij het belang van den polder wordt aangetoond, doch in dien tijd, 30 jaren terug, was dat niet het geval. De menschen hebben de perceelen misschien zelf in erfpacht verlangd. En spr. indt het zeer juist dat het Dag. Bestuur op grond van de geldende prijzen der bouwterreinen het recht gaat verhoogen. Of iemand rentenier is, of in gezins moeilijkheden verkeert, dat heeft het Dag. Bestuur nooit In aanmerking genomen. Het Dag. Bestuur wil slechts consequente doorvoering van wat eerder, onder goed keuring van de algemeene vergadering ls gedaan. Als de polder van zijn recht misbrui1: maakt zou dat on billijk zijn. maar niet als de verhoring in redelijkheid naar de elders geldende prijzen. p' beeft. Misschien heeft nu voor den heer Lovink ccn r- '.er licht op de zaak geschenen. De heer Lovink zegt dat dit niet het geval is. Ze hebben destijds de gronden gekocht. De Voorzitter zegt dat erfpacht niet verward mag worden met koop. De heer Lovink meent dat erfpacht overeenkomt met koop, alle mogelijke lasten moeten worden betaald. De Voorzitter zegt dat f 1 per M2. voor bouwterrein in den polder toch goedkoop mag worden genoemd. De heer Lovink zegt, dat al zijn er dan meer perceelen tegen verhoogden prijs in erfpacht afgestaan, de polder toch op de dwalingen zijns weegs terug kan komen. Spr. wijst erop, hoe het bestuur van de Boerenleenbank de menschen zoo geschikt mogelijk helpt, maar dan moet de polder niet tot verhooging overgaan. De Voorzitter oordeelt, dat de polder zich moeilijk bezig kan houden met de vraag hoe een particulier zijn gelden bij elkaar weet te krijgen. De heer Lovink wijst op de klachten die werden ver nomen, toen belasting-autoriteiten de waarde van het land hooger schatten. En hier wordt door den polder een nog hoogeren prijs bedongen. De Voorzitter zegt dat niet de bunderprijs moet wor den genomen, als maatstaf, het betreft hier terrein aan den weg. De heer Lovink herhaalt dat het dubbel en dwars betaald is geworden door f 5000 per bunder. De Voorzitter moet toch sterk ontraden vast te leggen dat als eenmaal een erfpachtsrecht is vastgesteld, dat recht niet verhoogd mag worden. Een dergelijk be- U kunt nu tegen sterk verminderde prijzen kennis maken met onze prima aflevering. DepotB. G. G. König, Hoogzijde. ÖHqeZüenaaAde. Gasn/pnoduxSUa dcxfL Volledig voeder voor kuikens, kippen.eenden enz Alle foutief voederen wordt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger.voordeeliger en betere voeding sterker en mooier dieren en 30% méér en grooter eieren van hooqfijnen smaak.dan van andere voeders 5010,0 9.50 P°5tw Vraagt brochure Jhiop ons loodje. tixkM U vorrt namaaksels f vBERTEtSuDKuurw^iAMSTERDAM Octrooi reeds verkregen in Belqié.Canada.Engeland. Frankrijk.ltalié.HonqarQe. Etolen.Spanje Zuid-Afrika eene zalige opwinding, en liet ze zich in de kussens te rugvallen en verborg het gelaat in het fijne linnen. Hoe zou ze Hubert nu op klaarlichten dag aan durven zien! En wat moest ze tegen hem zeggen? En wat zou hij tegen haar zeggen? Wat hield ze toch van hem! O, wat was de Liefde toch iets wonderlijks, iets heerlijks! Nu zou hij wel niet meer zoo stijf en gereserveerd zijn als aan het souper, gisteravond. Ze wilde niet terugden ken aan bepaalde feiten of momenten, ze had alleen maar zoo'n verward, opgewonden, heerlijk gevoel, diep binnen in zich; haar heele kijk op het leven was ver anderd. Alle teerste, fijnste vezeltjes van haar innigste gevoelsleven werkten thans met ongekende, nooit ver moede kracht. Ze strekte haar blanke, jonge armen hoog boven haar hoofd en wierp een gelukkigen, half verlegen blik op het kussen naasth aar. Daar had zijn hoofd, met die dikke, bruine krullen gerust ze boog zich voorover en streelde en kuste het plekje toen begon ze zenuwachtig te la'chen. Zou hij terugkomen, of zou ze nu maar opstaan? Buiten hoorde ze slaperige ochtendgeluiden. En in eens, zonder eenige bepaalde reden, zakte haar stem ming. In het volle daglicht leek de kamer zoo groot en zij was nog maar zoo'n klein meiske. Toen ze aankwam had mevrouw Hopkins haar gewe zen, welke bel voor het kamermeisje en welke bel voor haar kamenier was. Ze zou Madelaine roepen. Toen de Fransche vrouw binnenkwam, was Vanessa absoluut kalm. Ze wou graag dadelijk thee hebben en zou dan opstaan. Madelaine's tact liet haar geen oogenblik in den steek, maar ze kon toch niet nalaten, een achterdoch- tigen blik door de kamer te werpen. Onder het aankleeden vroeg Vanessa zich af. hoe de regels van het huis zouden zijn. Thuis, in Hampstead, moest ze altijd precies om negen uur beneden zijn, om voor haar vader koffie te schenken maar het was nu al over tienen. Zou Lord St. Austel willen, dat ze voor hem ook koffie schonk? Ze durfde bijna nog niet aan hem te denken als „Hubert!" Madelaine was in haar hart vol sympathie, maar ze zou het wel laten dat te toonen; daarvoor kende ze de eigenaardige trotsche ge reserveerdheid harer meesteres te goed. Alleen maakte ze de opmerking dat ze. toen ze naar boven kwam „Mi- lor" op het terras heen en weer had zien loopen. Hubert was veel vroeger wakker geworden en, met een ellendig gevoel van schaamte en vernedering, was hij bij het aanbreken van den dag naar zijn eigen oude kamer geslopen. Toen hij zijn kleedkamer door liep, keek hij toevallig op naar een portret, dat boven de mooie, antieke commode hing. Het was geschilderd door Van Loo en stelde een zyner voorvaderen voor, die in sluit zou zijn in strijd met polderbelang en we zitten hier toch voor da belangen van den polder. De heer Lovink: Maar ook voor de belangen van de menschen. Spr. zou het beter achten als een erfpacht van 10 jaren werd aangegaan. De Voorzitter zegt dat een hypotheekbank voor 10 jaren er geen hypotheek op zal verstrekken. De heer Stammes zegt dat bij hem ook wel weegt het idee dat de menschen de perceelen gekocht hebben. De Voorzitter, antwoordt dat het 't recht van den heer Stammes ls om dit zoo te voelen, maar dat de lieer Stammes daarbij mis is, ls spr.'s overtuiging. Er is geen koopprijs betaald, alleen 2% cent per M2. en hebben voorts gehad de lasten die aan erfpacht zijn verbonden. De heer Stammes zegt dat de menschen de perceelen zelf tot bouwterrein hebben gemaakt, door er een huis op te laten zetten. De Voorzitter zegt dat ze het terrein gevraagd heb ben om er een huis op te zetten, niet om er groenten op te telen. De heer Kaan vraagt of er den ïaatsten tijd al meer perceelen in erfpacht zijn verstrekt tegen 5 cent. De Voorzitter deelt mede van zelfs voor 10 cent en daarom heeft spr. straks gezegd, dat het Dag. Bestuur slechts consequent doorvoert, wat vroeger is besloten. De heer Kaan zegt dat we dus anders een precedent zouden scheppen. De heer Lovink deelt een geval mede. waarbij In de omgeving een erfpachtsrecht .van f 1 werd geheven, welk recht ook na verbetering van waterafvoer enz. bleef bepaald op dat bedrag, onder de motiveering dat de betrokken persoon indertijd het risico van den min der goeden toestand op zich had genomen. De Voorzitter zegt dat wij het wel niet kwalijk zul len nemen -iat ri ie polder In dat geval zoo welwillend is geweest, maar spr. weet niet of in dat geval juist is gehandeld tegenover het belang' van den polder. De heer P. J. Waiboer vraagt zich af, of, wanneer bijv. de prijs van bouwterrein daalde tot 2 kwartjes de heer Lovink de consequentie zou aanvaarden, om het erfpachtrecht nog lager dan 2Vz cent te stellen, De heer Lovink zegt dat een voorstel daartoe dan niet van hem diende uit te gaan, maar aan de hand van het onderhavige voorstel, het polderbestuur een dergelijk voorstel moest doen. Dat zit vast aan dit voorstel. Spr. wijst er nogmaals op dat men 30 jaren geleden den grond reeds heeft gekocht. De Voorzitter zegt dat er van koopen geen sprake is, en dat is juist de grondslag van de redeneering des heeren Lovink. De heer Van Balen Blanken vraagt zich af of de termijn van 30 jaren wel goed is. Als de termijn op 10 jaren wordt gesteld, bestaat de mogelijkheid voor de menschen, dat het recht dan wordt verminderd. De Voorzitter zegt dat aa.n de betrokkenen zou kun nen worden gevraagd of zij het erfpachtsrecht liever voor 10 jaren aangaan. Spr. brengt tenslotte het voorstel van het Dag. Bestuur In stemming en het wordt aange nomen met 10 tegen 4 stemmen, tegen stemden de heeren J. C. Ge-erllgs, Lovink, Stammes en Onderwater. De Voorzitter deelt mede, dat dus aan de menschen gevraagd zal worden of zij de regeling voor 30 jaar of voor korteren termijn wenschen aan te gaan. Met de voorwaarden voor openbare verhuur van grasgewas aan wegen enz. kan de vergadering zich vereenigen. Ook met het voorstel om de Boezemkade uit deze verhuring te nemen in verband met de werken aan den "boezem. f Een kas geldleen in g, Door het Dag. Bestuur wordt voorgesteld, een tijde lijke geldleening aan te gaan tot een maximaal bedrag van f 250.000, tegen een rente van ten hoogste 1 boven het promesse disconto van de Ned. Bank. De Voorzitter licht toe dat het bedrag nogal hoog klinkt, maar gehoopt wordt het bedrag niet noodig te hebben, Er is nog geen definitieve leening gesloten voor den verbouw van het machinegebouw en ook niet voor het maken van den duiker, omdat er nog geen arbitrale uitspraak is in het geval-Boltje. Voorts zal straks voor den bouw van de sluis, met de baggerwerken binnen en buiten geld noodig zijn. afgerond f 70.000 en dan verder kasgeld. Goedgevonden. Ter bestrydlng van de werkeloosheid. Het Dag. Bestuur stelt voor haar machtiging te ver benen om in 1930 wanneer daartoe de noodzakelijkheid blijkt, werken uit te voeren ter bestrijding van eventu eels werkeloosheid, tot een maximaal bedrag van f 3600 onder voorwaarde dat de helft der kosten door de ge meente wordt gedragèri. De Voorzitter merkt op dat het de vraag Is of alle menschen die zich aanmelden, aangesteld zullen kunnen orden. Van de raming van vorig jaar is een klein ge deelte gebruikt en het is weer goed op eventualiteiten voorbereid te zijn. Zond,er bespreking wordt de gevraagde machtiging •erleend. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor tot verhooging van het loon van den wegwerker C. Smit, van f 18.50 tot 21. in verband daarmee diens pensioensgrondslag na der vaat te stellen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat de ande re arbeiders een hooger salaris genoten, daardat aan Smit de gelegenheid werd gegeven de lichtbank aan den Amsteldyk te bedienen. Nu dit door de afsluiting van de Zuiderzee niet meer noodig is, is hij meerderen tyd ter beschikking van den polder. Goedgevonden. Na de laatste vergadering van het Dag. Bestuur is nog ingekomen een schrijven van den heer Van Gijn, waarin deze voor het overbrengen van de telefoon naar zijn as. woning de helft van de kosten vergoed vraagt aan den polder. Adressant is op deze wijze gemakkelijk te bereiken door opzichter en dijkgraaf en Voorzitter den tijd van Lodewijk XV Ambassadeur van Frankrijk was geweest De kalme, cynische oogen keken hem spottend aan en schenen te zeggen „Een pracht van een gentleman ls mijn nazaat geworden neemt tot zijn Countes de dochter van een geldschieter en dan Onwillekeurig verhaastte hij zijn stap, hij kon het niet verdragen. Toen hij in zijn eigen kamer kwam, waar de ramen wagenwijd open stonden, en het ochtendlicht naar binnen stroomde, viel zijn oog op de gouden veld- flesch. Een hartstochtelijk berouw neep zijn hart sa men, hij greep het ding en smeet het in een hoek. Hij had er den vorigen avond de stop niet goed op gedaan een dun stroompje van den drank liep op het karpet. De doordringende lucht hinderde hem gruwelijk, toen hij zich in zijn armstoel bij het vuur liet vallen. Hij voelde voor zichzelf niets dan een bittere verachting. Hij moest de situatie nu eens goed onder de oogen zien. Zoo kon het niet doorgaan. Hoe was hij er toch toe gekomen HU wilde zichzelf niet nog meer verlagen, zijn werkelijke huwelijk moest nu beslist, meteen uit wezen. Hij wilde niet meer door drank beneveld den echtgenoot spelen Hij kromp ineen onder zijne felle zelf-verachting en zelf-bespotting wel meer dan een uur zat hij doodstil zoo in zijn stoel, het gelaat in de handen verborgen. Toen ze zich gekleed had, ging Vanessa met kloppend hart naar beneden, naar den salon, liep op de groote open vensters toe en gluurde naar bulten. Ze zag Hu bert op een steenen bank zitten; gedachteloos streelde hij den kop van zijn hond. Hij keek opj en opnieuw over viel hem die ontzettende wroeging. Zij daar dat meisje zijn vrouw nu deelde zijne vernedering! Va nessa, overgevoelig als ze was, zag dadelijk de booze uitdrukking in zijn oogen een pijnlijk, angstig voor gevoel deed haar stilletjes blijven waar ze was. Wat had ze voor verkeerds gedaan? Hij stond op en zijn gevoelens onderdrukkende, trad hij op haar toe. „Goeden morgen." Zijn stem klonk lusteloos. „Heb je al ontbeten?" Verlegen schudde ze hadr hoofdje. „Ik dacht, dat je wel op je kamer besteld zou heb ben," ging hij op onverschilligen toon voort, zonder haar aan te zi n. „Ik ben al klaar maar kom maar mee. Hij bracht haar over het terras naar de eetkamer. Daar stonden als standbeelden de bedienden te wachten. Vanessa was steenkoud geworden. „Ik zal alleen maar een kopje koffie en wat fruit nemen," zei z§ heel zathtjes. En toen de statige Mr. Podder haar bedier.d had, liet Bloem- en Boomkweekerij Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOOJtDEELIGE PRIJZEN. voelt dan ook persoonlijk veel voor het toestaan van het erzoek. De kosten worden 1 Januari a.s. goedkooper, en zullen dan voor den polder f 12 bedragen. De heer Van Balen Blanken vraagt of het misschien gemakkelijk is de aansluiting ook te Van Ewijcksluis te handhaven. De Voorzitter vindt dat niet zoo noodig, want de op zichter woont dicht bij het gemaal. Goedgevonden wordt op het verzoek van den heer Van Gijn in te gaan. De rondvraag. De heer J. C. Geerligs vraagt wanneer met het oprui men van de betonnen platen in den Kerkweg zal wor den begonnen en wat er dan op den weg wordt ge bracht De Voorzitter antwoordt dat in het paardenpad zal worden gestort grint of puin en de weg als gewone grintweg zal worden onderhouden. Want de bebouwde gedeelten zijn eerder aan de beurt voor het maken van. een nieuw wegdek. Met het uitzetten zal Dinsdag be gonnen worden. De heer Van Balen Blanken vraagt of nu over de Oude Veerbrug een nieuw brugdek wordt gemaakt, er weer ijzeren platen op aangebracht worden.. Reeds eer der is hier gesproken over het gevaar die deze platen voor de paarden opleveren en ook nu zijn spr. klachten ter oore gekomen. De vraag is dus, of de voordeelen wel zoo groot zijn, om er mee door te gaan. De Voorzitter deelt mede dat Dijkgraaf en Heemraden meencn, dat er door het aanbrengen der ijzeren platen belangrijke besparing van onderhoudskosten wordt ver kregen. In den regel kan men geen 2 jaar met de rijvoe- ring toe, nu is ze nog uitstekend, terwijl ze er 3 jaar op ligt. Er moeten dus wel zeer ernstige argumenten zijn om er mee op te houden. De heer Van Balen Blanken deelt mede. dat het paard van Gebr. Tijsen zich onlangs heeft bezeerd. Er zijn ook menschen, die nooit over de platen rijden. De Voorzitter zegt, dat men daartegen niet kan ingrij pen; de resultaten zijn niet( ongunstig. De heer Van Balen Elanken vraagt of er geïnformeerd is naar het gevaar. De Voorzitter zegt dat het niet'is gebeurd. Wel is ge bleken dat hoe vlakker de weg is, hoe beter en daarom is de kluft verbeterd. Maar spr. wijst op de plannen die nog steeds in de lucht hangen, t.a.v. een rijksweg en waarvan nog niet bekend is waar hij komt De heer Stammes vraagt of voor de brug te Van Ewijcksluis verbetering noodig is. De Voorzitter zegt dat het beloop er vrij aardig is en anders een verzoek tot het Hoogheemraadschap zou die nen te worden gericht De Voorzitter sluit hierna de openbare vergadering, den leden een goed jaar-uiteinde toewenschende. LEEUWARDEN men Hubert en haar alleen in de kamer. Hij ging tegenover haar zitten. Hij zag heel bleek meer dan ooit had hij een gevoel, of hij voor gek zat, en het hinderde hem ontzettend dat hij zich zoo weinig op zijn gemak voelde. Vanessa's Ingeboren trotsch hielp haar nu om hare zenuwachtigheid te bedwingen, en ze wachtte tot haar echtgenoot zou spreken. „Houd je van auto-rijden?" vroeg hij. „Ik had gedacht, dat we dan maar eens naar Hampwick moesten gaan, om het oude Kasteel te bezichtigen gewoonlijk vinden vreemlingen het erg mooi." Vanessa stemde toe in het tochtje maar het woord „vreemdelingen" deed haar pijn, en pijnlijk verbaasd vroeg ze zich af „Was ze dan nu nog een vreemde linge? „Als we tegen twaalven weggaan, kunnen we in de herberg lunchen." Weer vond Vanessa goed wat hij besloot. Wat moest hij nu in 's hemelsnaam verder tegen haar zeggen! Hubert verbaasde zich het was nog veel erger dan hij gedacht had. Wat moest ze wel van hem den ken? Duivel nog toe hoe moesten ze den dag door- komen en alle volgende dagen? Vanessa at haar aardbeien op en dronk haar kopje leeg. Ze was door Madame de Jainon zoo keurig opge voed. dat ze al haar zenuwachtigheid wist te verbergen. Maar heel de atmospheer scheen geladen met prikkel baarheid en onrust. Doch ze had Hubert's groote aan trekkelijkheid doorvoeld! Heel zijn doen en laten droeg het stempel van die gratie, die het kenmerk is van den man uit oud, adelijk geslacht. Ondanks zijn ge reserveerdheid scheen heel zijn wezen haar toch aan te trekken, kon ze eenvoudig niet anders dan hem liefheb ben. Het arme kind, dat nog nooit eenige aandoening gekend had. trilde nu van emotie. Hjj was haar man hij had haar in zijn armen genomen. Ze wisselden nog een paar woorden over het weer en over de geschiedenis van Hampwick de maaltijd was afgeloopen cn ze liepen door de open deuren het terras op, waar Hubert haar met het excuus, dat hij even naar de garages moest om een en ander over zijn auto te bespreken, midden in de zon staan liet Zijn oogen, verblind door vooroordeel, zagen hare schoonheid niet de onberispelijke teint, zoo eigenaardig in-blank en de groote oogen. met de donkere lange wimpers, die een zachte schaduw op haar wangen wierpen. Alles in hem kwam in opstand, als hij bedacht dat hij er in toegestemd had, haar tot vrouw te nemen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5