De Voorzitter deelt mede, dat dit een kasgeldlee- ning is, is het bedrag voor de school bekend, dan zal een definitieve leening worden gesloten. De heer Kaan stelde de vraag in verband met de mogelijkheid het geld van de Boerenleenbank te be trekken. De Voorzitter zegt dat het de voortzetting is van de leening bij Gemecntecrcdiet geplaatst, f Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Regeling jaarwedden van den bode en van den conciërge. Na de beslissing van 20 Juli j.1., waarbij goedkeu- ring is gehecht aan het voornemen om geen nieuwen i gemeenteveldwachter te benoemen, heeft thans ook i de Commissaris der Koningin in deze provincie zich j hiermee vereenigd, met dien verstande, dat deze eenc j definitieve beslissing zal nemen na een proeftijd van j een jaar. Er zal dus thans cene nadere regeling moo- l ten plaats hebben van de salarieering van den bode, omdat deze betrekking eene geheel op zich zelf staan- de zal worden. Waren B. en W. aanvankelijk van gedachte te moe- j ten voorstellen de jaarwedde te bepalen op hetzelfde bedrag, dat de gemeenteveldwachter tot nu toe geniet, 1 bij nadere overweging komt het hun juister voor en f ineer in overeenstemming met den aard der werk- 1 zaamheden, dit bedrag te splitsen en te bepalen op ("flOOO.voor den bode en f200.voor een te benoe- j men conciërge, die tevens belast is met het schoonhou- den van hot raadhuis. Het ligt in de bedoeling beide betrekkingen door éón persoon te doen vervullen. B. en W. stellen voor, ingaande 1 Januari a.s.: a. de jaarwedde van den gemeentebode nader vast te stellen op f 1000.—, met vier 2-jaarlijksche verhoo- gingen elk van f 00.klimmende tot f 1200.—; b. aan den bode toe te kennen eene toelage van f25.— per jaar voor het gebruik van een rijwiel; j c. in te stellen de betrekking van een conciërge van J het raadhuis en daaraan te verhinden eene vaste jaar wedde van 1200.—, met het genot van vrije woning. Een bode, die tevens onbezoldigd ge- meenteveldwachter zal zijn. De heer Jb. Lont kan zich niet met het voorstel vereenigen. In de eerste plaats houden Ged. Staten het een jaar in beraad en stel dat er dan een veld wachter moet worden aangesteld, dan zouden we 2 personen noodig hebben. Spr. becijfert f 1000 sala- jvis met vier j eriodieko verhoogingen is f 1200, f25 toe- rlage rijwiel, f200 voor conciërge, vrij wonen, pen- sioenbijdrage, dat wordt met elkaar f 1800, en als dus I over een jaar toch een veldwachter moet worden aangesteld, kost het de gemeente 2 maal f 1800 is 13000. De heer Kaan heeft geen bezwaar tegen het voor stel van B. en W, als de bode-conciërge eventueel (ook maar dienst kan doen als gemeente-veldwachter. Waar de burgemeester meent het zonder een gemeen teveldwachter te kunnen stellen, zullen de eischen hvol niet zoo zwaar zijn, dat het naast het bode schap kan worden gedaan. De Voorzitter zogt, dat als de toestand blijft als hij is, de Commissaris der Koningin het met spr. eens is. Mocht de toestand zich wijzigen, en dat zal alleen gebeuren wanneer een van de rijksveldwachters zou vertrekken, dan zal er weer een gemeenteveldwach ter moeten worden aangesteld. Maar dan wordt diens werk ook vermeerderd en zal hij uitsluitend veld- wachtor zijn en geen bodediensten meer verrichten. B. en W. willen den heer Kaan wel tegemoet komen en bepalen dat de bode tevens onbezoldigd gemeen teveldwachter za) zijn. Wat het voorgestelde salaris f betreft, men moet niet vergeten, dat de werkkring j van bode zeer is toegenomen, een geheele dagtaak vormt en wat betreft de kwestie van conciërge met een salaris van f200, daar is inbegrepen het schoon- j houden van de raadzaal, het schoonhouden van de cellen, en als er arrestanten zijn, ze voorzien van eten. j Het is dus een volle werkkring, die afgescheiden moet komen van het ambt van gemeente-veldwachter. Als er weer een veldwachter moet worden aangesteld, j dan moet deze heelemaal in zijn vak opgaan en niet door bodediensten in beslag worden genomen. De heer Kaan zegt, dan met B. en W. in eén schuit je ie komen. In ieder geval hebben we dan een ge meenteveldwachter als het noodig is. De heer Jn. Lont oordeelt, dat het in ieder geval een jaar is te probeeren. De heer Bakker: Ja. wel probeeren, maar als we eerst een bode aanstellen en daarna moet toch een gemeenteveldwachter worden aangesteld, dan kost het dubbel. Ik dacht dat het gemakkelijker voor den i Voorzitter was, een gemeenteveldwachter te hebben. De Voorzitter is blij, dat de heer Bakker dit laat ste opmerkt, want het stelt spr. in de gelegenheid er op te wijzen, dat de verhouding tusschen het hoofd van de gemeentepolitie en de rijkspolitie van dien aard is dat de functie van gemeenteveldwachter ge mist kan worden. De heer Bakker: Maar als het eens omkeert? De Voorzitter: Dan stellen we direct een gemeente veldwachter aan. De hoer Bakker: Maar dan zitten we met 2 sala rissen. De Voorzitter stelt zich voor, dat dit in de toe komst toch noodig zal blijken. De heer Lub wijst er op, dat men wel hoog opgeeft over het salaris, maar men ziet over t hoofd dat het een salaris voor man en vrouw is. De werkzaamhe den aan schoonhouden raadzaal, het eten koken voor arrestanten zal door de vrouw moeten geschieden, liet salaris is dus niet voor 1 man, maar voor 2 per sonen. Spr. dacht voorts dat Ged. Staten hadden te beslissen over de aanstelling van een hulpveldwach ter. Do Voorzitter: De Commissaris der Koningin. I)e heer Lub: Dus dat is niet uan den raad. De heer Oden vraagt, of de rijkspolitie voldoende toezicht houdt op de naleving der gemeentelijke ver ordeningen. De Voorzitter antwoordt bevestigend, daar is spr. wel van overtuigd. De heer Kaan kan dan met het voorstel van B. en W. meegaan, mits de bode als buitengewoon veld wachter wordt aangesteld. Spr. merkt voorts op, dat hij geen bezwaar tegen het salaris heeft gemaakt.. De heer Lub meende dat aan buitengewone politie diensten salaris was verbonden. De Voorzitter zegt, dat evenals elders onbezoldigde veldwachters kunnen worden aangesteld. Het voorstel van B. en \V. wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen, tegen stemden de heeren Jb. Lont, J. Kooij, Kaan, Ju. Lont, Bakker en M. Kooij. Na de stemming blijkt, dat niet voldoende was be grepen, dat B. en W. accoord waren gegaan met het amendement-Kaan en de voorstellen van B. en W. thans geamendeerd door den hoer Kaan, worden nu opnieuw in stemming gebracht.. En nu stemt alleen de heer Oden tegen, omdat hij niet kan goedvinden dat een bode politiediensten verricht. Steun aan werkloozen in den winter 19291930. Naar aanleiding van de door de Sociaal-Democra tische fractie van den Raad ingediende voorstellen inzake den te verleenen steun door de gemeente aan werklooze arbeiders gedurende dezen winter, deelen B. en W. mede, dat do strekking daarvan over het al gemeen hun instemming heeft, behoudens het vol gende. De in het voorstel gedachte regeling, waarbij eene gemengde Commissie zal beoordeelen of cn zoo ja toi welk bedrag aan ongeorganiseerde arbeiders steun zal worden verleend, is in strijd met de wet. Reeds meermalen is beslist, dat een dergelijken steun slechts kan worden verleend met inachtneming van do bepalingen der Armenwet Do toepassing nu van het verleenen van onderstand draagt art. 30 van deze wet uitdrukkelijk op aan Burgemeester en Wethou ders, indien er geen burgerlijk armbestuur is. De be slissing kan dus niet aan eene commissie, als be doeld, worden overgelaten. Niettemin zijn ook B. en W. van oordeel, dat een dergelijke commissie nuttig werk kan doen, doch dan uitsluitend met adviseeren- de bevoegdheid. Het voorstel zal dienovereenkomstig gewijzigd moeten worden, in welk geval zij gaarne van hare diensten gebruik zullen maken. Een tweed punt, waaroever B. en W. een opmerking wenschcn te maken, is het bepalen van een wacht tijd vóór tot ondersteuning van ongeorganiseerden wordt overgegaan en het stellen van deze ondersteu ning op een lager bedrag dan die van georganiseer- dcn. Ook deze betreffen mataregelen, welke een in- fegreerend bestanddeel uitmaken van de bevoegd heid tot regeling der ondersteuning, welke de wet in hunne handen legt. Indien de Raad echter door aan neming van een motie met die strekking een bepaal de uitspraak doet, zullen zij stellig met dat gevoelen rekening houden. Ten slotte zouden B en W., met betrekking tot de voorgestelde verlocning van een toeslag op de uitkee- ring uit de werkloozenkassen aan georganiseerde ar beiders iets minder ver willen gaan dan de voor stellers. Ei is h.i geen reden dezen toeslag op een hooger bedrag te stellen dan in den afgeloopen stren gen winter. Zij geven dan ook in overweging den toe slag weer te bepalen op f2.vermeerderd met f0.50 per kind, voor gehuwden en op f 1.voor ongehuw- den. Bovendien zouden B. en W. willen gehandhaafd zien de beperking, dat uitkeering plus toeslag een bedrag van f5.— per week niet zullen overschrijden. De geldigheidsduur van deze regeling ware te stellen op een tijdvak van 1 December tot 1 Maart a.s. Resumeerende stellen zij voor.met inachtneming der bovengenoemde wijzigingen, de voorstellen aan te nemen. Door de S.D.A.P.-fractie was gevraagd een commissie te benoemen, die zou hebben te beoordeelen of aan on georganiseerden steun zal worden verleend en waarbij rekening zou worden gehouden met de grootte van het gezin, terwijl evenals aan de georganiseerd en ook aan deze steuntrekkende ongeorganiseerden een wachttijd zou worden gesteld, ter beoordeeling van den raad. In elk geval diende bij steunverleening aan ongeorgani seerden een betrekkelijk belangrijk verschil in uitkee ring te moeten blijven bestaan bij de georganlseerden vergeleken. De fractie verzoekt dan verder aan de ge- organiseerden, van den aanvang hunner wettelijke uit keering af een toeslag op de uitkeering te verstrekken van f2.50 voor gehuwden, plus f 0.50 voor leder kind beneden 14 jaar en f 1.50 voor ongehuwden. De discusslën. De voorstellen afgewezen. De heer Lub zegt dat het de S.D.A.P.-fractie blijkt, dat een commissie, als door haar bedoeld, weinig reden van bestaan heeft, want dat de beslissing toch-bij B. en W. ligt Spr. deelt dan ook mee, dat het voorstel om een commissie te benoemen, wordt ingetrokken, maar dat overigens de voorstellen worden gehandhaafd. Naar aanleiding van het prae-advies van B. en W. stelt spr. voor een motie, waarin de wenschelijkheid wordt uitgesproken, dat ook voor de ongeorganiseerden een wachttijd wordt ingesteld, alvorens tot uitkeering over te gaan en wel minstens 14 dagen na den ontslag datum. De heer M. Kooij vraagt of thans dan voor de onge organiseerden geen wachttijd bestaat De Voorzitter zegt dat dit altijd is gedaan. De heer Oden gelooft niet, dat een wachttijd door den raad is vastgesteld en herinnert in dit opzicht aan de wettelijke regeling voor de georganiseerd-en. En daarom stelt de S.DA.P.-fractie voor dezelfde wachttijdregeling vast te stellen voor de ongeorganiseerden. De Voorzitter wijst er op, dat nooit direct uitkeering aan ongeorganiseerden is verleend. Soms wel na 1 maand of langer. De heer Jn. Lont zou niet eerder steun willen ver leenen dan wanneer er een noodtoestand heerscht. Om nu maar klakkeloos aan lederen werklooze een toeslag te geven, acht spr. niet gewenscht Er wonen hier nog zooveel andere arbeiders naast de georganlseerden, die niet tot de Zuiderzeewerken behooren, als visschers en kleine zakenmenschen, die moeite hebben rond te ko men en die in den vorm van belastlngbetalen moeten meebetalen aan den te verstrekken toeslag De heer Dub merkt op, dat het aan de beoordeeling van B. en W. is. of ook die hulp behoeven. Verleden jaar zijn er ook visschers om steun geweest. De heer Jn. Lont zegt er niet tegen te zijn, dat er wordt geholpen, als er beslist armoe wordt geleden. De Voorzitter antwoordt den heer Lub, dat B. en W. het zouden betreuren als er geen commissie werd aan gesteld, want hoewel de commissie geen zeggingschap heeft, zullen B. en W. het'op prijs stellen, als zij hun college vad advies diende. Vorig jaar, bij het verleenen van steun hebben B. en W. achteraf wel eens gehoord, dat steun niet noodig was geweest, en om dat nu te voorkomen, stellen B. en W. het op prijs, een commissie naast zich te hebben. B. en W. houden dus vast aan een commissie, om advies te verstrekken. De heer Lub stelt zich voor, dat gevallen als door den Voorzitter genoemd, evengoed zullen voorkomen. De Voorzitter zegt dat het toch eerst met de com missie wordt besproken. De he<jr Bakker vraagt of het rijk voor ongeorgani seerden ook vergoeding verstrekt. De Voorzitter antwoordt, dat dit verleden jaar met dien bijzonder langen winter wel is gebeurd, maar spr. kan nu haast wel met zekerheid zeggen, dat er nu geen sprake van zal zijn, tenzij er weer bijzondere omstandig heden zullen zijn. De heer J. Kooij dacht dat vorig jaar was geopperd het denkbeeld om de ongeorganiseerden bij de geor ganlseerden te krijgen. De Voorzitter wijst er op, dat het gemeentebestuur ln dezen niet dwingend kan optreden, doch dat het aan de arbeiders zelf ligt, of zij zich willen organiseeren, ja of neen. Wij bevorderen het aansluiten bij de organi satie reeds door ze te laten voelen, dat georganiseerd zijn voordeeliger is. Met de SD.A.P.-fractie zijn B. en W. het eens, dat er een prikkel moet zijn om ze tot organiseeren te bewegen, wat bovéndien ook in het fi- nantieel belang der gemeente is. De heer Jb. Lont vraagt of, na de steunverleening van vorig jaar gebleken is, dat ongeorganiseerden zich georganiseerd hebben. De heer Lub zegt dat de organisaties groeien als kool. De heer Jb. Lont wil dat wel geloven, maar vraagt of menschen, die vorig jaar steun genoten, zich hebben aangesloten. De heer Lub weet dat niet, hfj kent de menschen niet maar een feit is dat ongeorganiseerden zijn toegetreden. De heer Oden zegt dat die aansporing ook ln het voor stel zijner fractie ligt opgesloten. De heer Kaan zegt, dat het maar de vraag Is of den goeden kant wordt uitgegaan, door, voor er werkloos heid is, reeds met toeslag geven te beginnen. De heer M. Kooij: Of het niet op zijn zachtst uitge drukt, voorbarig is. Ik vind het ook, als blijkt dat het noodig is, kan het nog. De heer Lub dacht juist dat de regeling vooruit moest worden vastgelegd. De Voorzitter wijst op de moeilijkheid van een goe de regeling en wil daarom een commissie naast B. en W.. De heer Kaan acht een commissie ook nuttig, en dan van personen,die met de arbeiderstoestanden goed op de hoogte zijn. De Voorzitter zal de voorstellen dan splitsen, n.1. het geven van toeslag aan georganiseerden en het voorstel van B. en W. tot het instellen van een commissie van advies. De heer Oden merkt op dat ook bedoeld is het geven van toeslag aan ongeorganiseerden. De Voorzitter zegt dat daarover niet in het adres wordt gerept. De heer Tijsen zegt dat het spr.'s bedoeling is te hel pen als er nood ls. Toeslag geven aan ongeorganiseer den daar wil spr. mee wachten dan sporen we meteen tot organiseeren aan, maar als tenslotte hulp noodig blijkt, dan ook daar hulp verleenen. De heer Lub wijst er op dat de georganlseerden men schen zijn die blijk geven wat over te hebben voor den kwaden dag, en nu moet het niet kunnen voorkomen, dat ongeorganiseerden met een groot aantal kinderen meer uitkeering krijgen dan georganiseerden. De heer Tijsen zegt dat daarom verleden jaar met f 6 begonnen is wat later op f 8 is gebracht. De heer Oden zeg dat de heer Tijsen dus alleen voor toeslag is als er geen eten in huis is. Do heer Tijsen: Neen, zoover wil ik het niet laten ko men. Als iemand zegt dat er in een bepaald gezin nood is, zal spr. de tweede zijn die hulp wil verleenen. Do heer Lub meent dat op die wijze het toetreden tot de organisatie met wordt bevorderd, en de gemeente wordt benadeeld. De heer Tijsen zegt voorstander van organiseeren te zijn, maar dat wordt door deze regeling niet bereikt. Het voorstel van de SD.A.P.-fractie, toeslag aan ge organlseerden, uit te keeren over den penningmeester der kassen, wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, voor stemden de heeren Oden en Lub. Nog geen animo om lid der commissie te worden. Het voorstel om een gemengde commissie, bestaande uit 3 raadsleden, een georganiseerde en een ongeorgani seerde arbeider, te benoemen, wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem, tegen stemde de heer Oden. De Voorzitter vraagt of de heeren Oden, Kaan en Jb. Lont als raadsleden zitting ln die commissie willen ne men. De heer Kaan bedankt liever omdat hij niet goed op de hoogte is met de arbeledrstoestanden. De heer Oden dankt feestelijk voor de benoeming. En de heer Jb. Lont weet nu ook niet of hij de benoe ming wel zal accepteeren. De Voorzitter zegt dat B. en W. dan wel zullen pro beeren de commissie samen te stellen. Do rondvraag. De heer Oden geeft In overweging bij het straatwerk in do Belt de bermbestrating zoover mogelijk uit te strekken. De bedoeling was te gaan tot den Mekkens- tuinweg, maar spr. zou liever zien tot Toon Keijzer. De Voorzitter zegt toe, dat zoover gestraat zal worden als er steenen zijn. De heer Oden heeft gehoord dat na den brand bij Jan Oldersma men met een lijst wilde rond gaan, maar de burgemeester geadviseerd had dat niet te doen, om dat de gemeente wel zou helpen. Spr. zou graag willen weten of dat juist is. De Voorzitter zegt dat jaren geleden gezegd is dat er minder met lijsten in de gemeente moest worden ge- loopen en om daartoe mede te werken heeft spr. in over weging gegeven niet met een lijst te gaan loopen. De man krijgt een uitkeering van de brandverzekeringmaat schappij en nu hebben B. en W. gevraagd om een ge specificeerde opgave van de kosten der benoodlgde meu belen. Een paar maal is om die opgave gevraagd maar nog steeds is ze niet ontvangen. En daar is het wachten op. De heer Oden vraagt of het de bedoeling is, dat aan Oldersma dan van gemeentewege wordt gegeven wat hij, na de uitkeering van de brandverzekeringmaatschap pij te kort komt voor zijn meubelen. De Voorzitter zegt dat B. en W. dat eerst nog moeten bespreken. De heer Oden vraagt naar het verloop wat het on derhoud van den weg betreft De Voorzitter zegt dat de raad geoordeeld heeft dat de weg ln zijn geheel goed moet worden aangepakt En omdat dit nu niet meer kan zal er dezen winter alleen basalt worden opgebracht De heer Oden vraagt of die aanpakkerij dan volgend jaar volgt De Voorzitter zegt dat dan het gedeelte van Ooster- land naar Hlppolytushoef onder handen zal worden ge nomen. Krügt Wieringen ook zijn plantdag? De heer Kaan bepleit het aanbrengen van boombe planting bij de nieuwe school maar de Voorzitter deelt mede, dat beuken niet tegen het klimaat blijken bestand en dus iepen zouden moeten worden geplant Spr. zou het echter aardig vinden wanneer ook hier voor de kin deren een z.g. plantdag werd gehouden, meer zorg als er dan voor de beplanting zal zijn. De heer Bosker vindt aan den Noordkant boombeplan ting wensohelijker dan heesters. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. met een voorstel zullen komen. De heer Jn. Lont wijst op een defect hek, op het Stroeër kerkhof en op het feit dat het huis op het kerk hof niet goed gesloten kan worden. Onderzoek wordt toegezegd. Hierna sluiting. Verpachting Rijksgronden op Wieringen en Anna Paulowna. Dinsdag had bovengenoemde verpachting plaats: le. Te Hippolytushoef op Wieringen in het lokaal De Haan, van het grasgewas der Wieringcr Zeewerin gen, voor den tijd van 3 jaar, en van de vogelarij op Wieringen, eveneens voor 3 jaar; 2e. te Anna Paulowna in Veerburg, van hot gras gewas van den Balgzanddijk en den Afsluitdijk, hene vens van eenige perceelen te Ewijcksluis, De Kooij, Lotweg, Nieuwesluis en Waardpolder, ook voor den tijd van 3 jaar. De Zeewering langs het Westerlander klie! In 15 per ceelen, als: 22. Van dijkpaal 106 75.50 (Zuidelijk hek Marine terrein) tot dijkpaal 108 30. Laatst verpacht aan P. Mosterd voor f 55.—. Thans C. Kuut voor f 85. 23. Van dijkpaal 108 -f 30 tot dijkpaal 109 4- 82 (Oostelijk hek Marineterrein). Laatst verpacht aan G. Lont Jzn. voor f 155.25. Thans dezelfde voor f 175.25. 24. Van dijkpaal 109 82 tot dijkpaal 111. Laatst verpacht aan G. Lont Jzn. voor f 42.—. Thans dezelfde voor f 15. 25. Van dijkpaal 111 tot dijkpaal 112. Laatst verpacht aan G. Lont Jzn. voor f 60.—. Thans Jn. Ivooij Cz. voor f69. 26. Van dijkpaal 112 tot dijkpaal 113 -f 75. Laatst verpacht aan W. Klokman voor f77. Thans M. Kooij Cz. voor f 103.—. 27. Het gedeelte van den Normerdijk van dijkpaal 113 75 tot dijkpaall20. Laatst verpacht aan J. Scheltus voor f 133. Thans Jn. Kooij Cz. voor f229.—. 28. Het gedeelte van den Normerdijk van dijkpaal 120 tot dijkpaal 125. Laatst verpacht aan D. van Duin voor f 115. Thans Jn. Scheltus voor f150.—. 29. Het gedeelte van den Normerdijk van dijkpaal 125 tot dijkpaal 130. laatst verpacht aan N. Lont voor f 1G7.— Thans D. van Duin voor f 1S5.— 30. Het gedeelte van den Normerdijk en den Marske- 'dijk van dijkpaal 130 tot dijkpaal 135. Laatst verpacht aan D. Wiegman Pzn. v. f 175.75. Thans dezelfde voor f 262.75. 31. Het gedeelte van den Marskedijk tusschen dijk paal 135 en 140; alsmede het aangrenzende water rietveld. Laatst verpacht aan P. de Jong voor f 100.25. Thans dezelfde voor f 190.35. 32. Het gedeelte van den Marskedijk tusschen dijk paal 140 en 145; alsmede het aangrenzende water en rietveld. Laatst verpacht aan A. Keijzer voor f221.25. Thans dezelfde voor f233.75. 33. Het gedeelte van don Marskedijk tusschen dijk paal 145 en 150; benevens het aangrenzende wa ter -en rietveld. Laatst verpacht aan J. Scheltus Nz. voor f223.—. Thans P. Doesburg voor f283.75. 34. Het gedeelte van den Marskedijk tusschen dijk paal 150 en dijkpaal 154 70; benevens het aan grenzende water. Laatst verpacht aan Th. Kort voor f22S.— Thans J. Kort voor f325.—. 35. Het gedeelte van den Marskedijk en den Binke- wielsdijk tusschen dijkpalen 154 70 en 100; be nevens het aangrenzende water. Laatst verpacht aan C. Ruijter Jzn. voor f 150. Thans dezelfde voor f320. 36. Het gedeelte van den Rinkewiclsdijk tusschen de dijkpalen 1G0 en 164 68.50; benevens het aan grenzende water. Laatst verpacht aan E. Klein Sz. voor f 175. Thans P. Kuut, Stroe, voor f285.85 De zeewering tusschen Rinkawielsdijk cn Bierdijk, met inbegrip van de achterliggende kade, in 4 percee len, als: 37. Van dijkpaal 164 68.50 tot dijkpaal 169 30. Laatst verpacht aan S. de Wit voor f200. Thans dezelfde voor f260. 38. Van dijkpaal 169 30 tot dijkpaal 173 13.50 Laatst verpacht aan J. Klein Szn. voor f210. Thans J. de Wit voor f 2S5— 39. Van dijkpaal 173 13.50 tot dijkpaal 174 50. Laatst verpacht aan P. Klein Szn. voor f30. Thans E. Klein voor f 120. 40. Van dijkpaal 174 50 tot dijkpaal 175 75. Laatst verpacht aan E. Lont Jzn. voor f96.—. Thans Corn. Klein Albz. voor f 105.—. 41. Het gedeelte van den Bierdijk en de aansluitende kade op het Hoogeland van Stroe, van dijkpaal 178A3.50 tot dijkpaal 184, voor zooveel den dijk betreft, met inbegrip van den Bierdijkerweg be noorden genoemde kade; de buitenberm van den dijk van dijkpaal 182 tot dijkpaal 184; benevens het aangrenzende rietveld en water. Laatst verpacht aan C. Ruyter Pzn. voor f 180.-. Thans dezelfde voor f235. 42. Het gedeelte van den Bierdijk tusschen de dijk palen 184 en 188 6050, met de kade naar Vatrop en benevens het aangrenzende water en rietveld. Laatst verpacht aan J. de Wit Azn. voor f201. Thans S. de Haan voor f260. De zeewering tusschen Bierdijk en Molgerdijk in 10 perceelen als: 43. Het gedeelte van de zeewering tusschen den Bierdijk en den Molgerdijk, tusschen de dijk palen 188 -f 60.50 en 190. Laatst verpacht aan S Ileij'blok voor f95. Thans dezelfde voor f95. 44. Van dijkpaal 190 tot dijkpaal 191. Laatst verpacht aan S. de Haan voor f65.—. Thans dezelfde voor f30. 45. Van dijkpaal 191 tot dijkpaal 192. Laatst verpacht aan A. de Wit voor f55.-. Thans dezelfde voor f60.—. 46. Van dijkpaal 192 tot dijkpaal 193. Laatst verpacht aan C. Wageniaker Nzn. voor f 25.25. Thans P. Poel voor f27.50. 47. Van dijkpaal 193 tot dijkpaal 194. Laatst verpacht aan C. Wagemaker Nzn. voor f 60.75. Thans IQ. Stadig voor f55. 48. Van dijkpaal 194 tot dijkpaal 195. Laatst verpacht aan D. Verfaille voor f26.25. Thans dezelfde voor f 11. 49. Van dijkpaal 195 tot dijkpaal 196. Laatst verpacht aan J. Rotgans Ezn. voor f75. Thans dezelfde voor f56. 50. Van dijkpaal 196 tot dijkpaal 197. Laatst verpacht aan M. Tijsen Jzn. voor f38.—. Thans Jn. Rotgans voor f31. 51. Van dijkpaal 197 tot dijkpaal 198. Laatst verpacht aan H. Stadig voor f31. Thans P. Poel voor f37.50. 52. Van dijkpaal 198 tot dijkpaal 199 61. Laatst verpacht aan li. Stadig voer f85.—. Thans dezelfde voor f 85. 53. De Groene Molgerdijk cn de kade rondom de perceelen A 2404 en 2405, van het begin der kade bij dijkpaal 197A 44.50 tot dijkpaal 199 A 72.50; alsmede de belendende sloot. Laatst verpaent aan II Stadig voor f 45. Thans M. Ileijblok, voor f67 54. Het gedeelte van den Molgerdijk tusschen de dijkpalen 199A 72.50 en 205; alsmede de daar langs gelegen sloot. Laatst verpacht aan P Poel voor f183. Thans J. Bakker voor f260. 55. Het gedeelte van den Molgerdijk en den Noor- deroeverdijk tusschen de dijkpalen 205 en 210. Laatst verpacht aan A. Poel Azn. voor f242. Thans N. Metselaar voor f 275. 56. Het gedeelte van den Noorderoeverdijk van dijkpaal 210 tot de schering aan het einde van den dijk bij dijkpaal 211 66.40 M. Laatst verpacht aan P. Kaleveld voor f56.75. Thans S. Lont Cz. voor f75. 57. Do Noordelijke havendam van de nieuwe bui- tenhaven te Den Oever, van de Oostelijke grens van perceel 56 tot den kop van den dam. Laatst verpacht aan J Keyzer voor f 100. Thans dezelfde voor f221.75. 58. De Oever- cn Stonteldijk van het Zuiderhoofd tot 45 M. bewesten dp. 24. Laatst verpacht aan J. Bakker Szn. voor f 15.—. Thans dezelfde voor f2.—. 59. De Normerven met Buitenveld. Laatst verpacht aan A. Keijzer voor f77.62. Thans Corn. Lont (Vet) voor f201. 60. Het hooge terrein aan de zuidzijde van de spoor- wegingraving te Wesierlnnd, mot de strooken ter weerszijden van den daarlangs gelegen verkeers weg. Laatst verpacht aan D. van Duin voor f75. Thans dezelfde voor f81. 61. De ingraving door het Westerlanderklief met bovenbermen van dijkpaal 106 -f 75.50 M. tot den Noordgeest er weg Pachter N Mulder voor f31. 62. De ingraving door het Westerlanderklief van den Noordgeesterweg tot het einde bij de af- wateringssloot naar het Woudstrand. Laatst verpacht aan C. Vermeulen voor f35.— 's ja ars. Thans E Bais Jacz. voor f76. 63. De aan het Rijk toebehooronde begroeide ter reinen langs het Woudstrand. Laatst geheel verpacht aanC. Mulder e.a. voorf f 10.—. Thans M. Minnes voor f127. De vogelarij op h8t strand van en rondom Wie-j ringen. 70. Van de Noordzijde van den afsluitdijk door het Amsteldiep, Oostwaarts langs het Noorder] strand tot dijkpaal 125 op don Normerdijk Laatst verpacht aan S. Rakker 1'zn. voor f 1.50. Thans Ant. Keijzer voor f0.10. 71. Van dijkpaal 125 op den Normerdijk buiten de zen dijk c-n den hoogen rand van de Nonner ven tot tic Oostzijde van de Normei v n. Laatst verpacht aan F» .Wiegman Dzn. voor f 10. Thans Ant. Keijzer voor f3.75.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6