SchagerCourant Raad Nieuwe Niedorp. Liefde is blind Tweede Blad. 1 3 Wie IMKUIUSlld pepermunt goed proeft, zal in verrukking komen over den keerlijken smaak. Moderne Bril goud-doublé Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijds E16, Schagen. Donderdag 19 December 1929. 72ste Jaargang. No. 8583 Vergadering van den Raad op Woensdag 18 December 1929, des morgens half tien. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter, de heer A. Visser, burgemeester, secretaris de heer P. Haringhuizen. De Voorzitter opent de vergadering, met den wensch dat de besprekingen in verband met de uitgebreide agenda, beknopt zullen zijn. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer Wit liaar de electrische leiding van de Kolonie. De Voorzitter deelt mede dat de kostprijs van f 2740 gebaseerd was op een koperprijs van f 1, en deze was nu f 1.09. De verhooging beteekent voor de gemeente ten meerdere uitgaaf van f 2750 en daarom hebben B. en W. gemeend wat speculatief te moeten zijn. B. en W. verbaasden zich er wel over dat een dergelijke koper- prijsverhooging een verschil van f 2750 voor de gemeente beteekent. B. en W. willen het dus nog wat afwachten. De heer Gaijaard informeert naar de valbrug. De Voorzitter zegt dat aan Ged. Staten geschreven is, dat de menschen die bezwaarschrift hadden Ingediend, jgeiyk hadden, en dat bericht is dat de brug hersteld zal 'worden. Ten aanzien van de waterleiding deelt Voorzitter me de, dat een soepele toepassing is toegepast en dat de maalschool in orde is gemaakt. Begin Januari zullen de jraadsleden worden opgeroepen om den Wlnkelerweg te bekijken. Ingekomen stukken. Goedgekeurde besluiten tot wijziging van de begroo- Ing 1929, tot het aangaan van de geldleening groot 3000, en tot het verleenen van subsidie aan het centraal iekenhuis te Alkmaar. Bericht van Ged. Staten, dat voor de Moerbeekerschool ijstelling van het geven van onderwijs in de lichame- ike oefening is verleend tot 1 Januari 1932 en voor de igereizerschool tot 1 Januari 1931. Dankbetuiging van de Noordh. Vereeniging „Het Witte pruis" en van het Historisch Genootschap „Oud-West- triesland" voor de verleende subsidies, en van de amb- lenaresse ter secretarie en den gemeenteopzichter voor bun jaarwedde verhooging. Verslag eener vergadering van de Vleeschkeurings- jïienstcommissie op 31 December j.1. en een idem van de Gascommissie op 5 November j.1. Het eerste is den raadsleden toegezonden, het tweede Wordt gelezen. De heer Kooij Informeerde naar de gasvoorzlening zan het Paadje. De Voorzitter zegt dat onderzocht zal worden of allen 1 aar willen aansluiten, en in dat geval zal de aanleg an het gasbuizennet wel plaats vinden. Op een desbetreffende vraag van den heer Borst rordt medegedeeld, dat een gebouwtje is gemaakt om e breekmachine. Over de nieuwe regeling voor de gasvoorzlening ko nen sporadisch klachten in. Als de menschen bezwaren fcebben, kunnen ze die 't best bij den directeur kenbaar paken. Voor eventueele gasvoorzlening van Heerhugowaard Bjn de eerste besprekingen geopend. Op een vraag van len heer Wit, deelt de Voorzitter mede, dat als hiertoe f.ocht worden overgegaan, het wel zal gaan in de rich- ng van persbuizen. Rekening over 1929 en begrooting van 1930 van den teurlngsdlenst voor waren te Alkmaar. Zullen circuleeren. Aan het bekende adres van het comité uit de vereeni- ing van burgemeesters en secretarissen in de kantons loorn, Purmerend, Alkmaar en Schagen om herziening an classificatie der gemeenten, wordt adhaesie betuigd. •Verzoek om lid te worden van de Centrale Vereeniging Sr behartiging der Maatschappelijke belangen van Ze- uw- en Zielszieken tegen een minimum contributie van 60. Hoewel B. en W. met het doel der vereeniging ten terste symphatiseeren, achten zij voor deze gemeente FEUILLETON door ELI NOR GLYN. 9. Inds dien tijd was Vanessa nooit meer naar dat hoek- i van den tuin teruggekeerd. Ieder uur ging ze meer in hem houden Lancelot was tegen Elaine ook niet 0 bijzonder vriendelijk geweest, herinnerde ae zich aar daar had Guinevere schuld aan gehad. Guinevere Zou de Duchess of Lincolnwood Hu- rt's Guinevere wezen? Lord Austel was nu alle gevoel van spanning en ze- iwachtigheid te boven. Dat meisje was een onbenul- rheldje, dat het hem niet moeilijk zou maken. Hij keek ar maar zelden aan, stelde nooit het minste belang wat ze zeide. of deed en zoo vaak de herinnering aan n bruidsnacht bij hem opkwam, overviel hem een eeselijk gevoel van zelfverachting en vernedering. On- r dergelijke omstandigheden zou zelfs de volleerdste •ene geen vat op een man kunnen krijgen. Toen ze in hun woning te Londen aankwamen, voelde inessa zich diep ongelukkig. Het huwelijk had dus lts te beteekenen bij den adel tenminste niets n een enkele, vluchtige herinnering. 2e had nooit romans gelezen. Haar vader had dat ikt verboden niets, wat haar tot blinde gehoor- Iimheid kon leiden, was vanaf haar vijfde jaar bij ro opvoeding over het hoofd gezien. Men kan met een mschelijk wezen alle mogelijke resultaten bereiken, ts men geld genoeg heeft om aldoor, door de juiste rsonen, hen de juiste ideeën te laten bijbrengen, ge- tende de periode, waarin het menschelijk onderbe- tetzijn werkt als een spons, die alles inzuigt. Toen Mr. Benjamin Levy Lord St. Austel tot zijn ioonzoon uitkoos, had hij echter deze fout begaan, t hij te zeer rekende op de gewoon menschelijke na- tt. ar in dit speciale geval. Hij had nooit gedacht, dat aig mannelijk wezen een zoo volmaakt schoone vrouw u kunnen bezitten, als Vanessa was, zonder op de hu- Imjksreis onder hare bekoring te komen. t Vanessa was veel te trotsch en te gevoelig van aard, 1 tegen iemand, wie dan ook, vertrouwelijk te wezen dus toen ze den dag na haar aankomst in Londen. ar vader aan de lunch ontmoette, was ze zoo vriende- k tegen hem, als ze ooit durfde wezen, en verder niets. 23 Wor(l,Wa Voor engros bij: Pa. J. P. v. Lieshout cn Fa. G. Kuyper, Alkmaar. de contributie veel te hoog, waarom wordt geadviseerd niet op het verzoek in te gaan. De heer Gaijaard informeert naar het doel en werken van deze vereeniging en wordt door den Voorzitter in gelicht Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt be sloten. Hernieuwd verzoek om lid te worden van het Centraai Archief en Inlichtingen Bureau inzake maatschappelijk hulpbetoon, thans tegen een contributie van f 5 in het jaar. B. en W. stellen voor nu aan het verzoek gevolg te geven. Aldus wordt besloten. Verzoek van de Commissie voor den Legwedstrijd te West-Graftdyk, gevormd door verschillendo Pluimvee- en Landbouwvereenigingen, om een jaarlijksche bijdrage in de kosten van den legwedstrijd. In het verband met het belang, dat de arbeid der Commissie ook voor onze gemeente kan hebben de pluimveehouderij breidt zich hier al meer en meer uit wordt voorgesteld voor 1930 eenige subsidie te ver leenen en wel tot een bedrag van f 10. De heer Gaijaard is niet tegen de subsidie-verleening, maar meent dat de pluimveehouderij in onze gemeente meer inkrimpt en dat blijkt wel uit de vermindering van het ophalen der eieren. Gewezen wordt op de hoenderparken, die hier zijn ge komen en op den cursus die hier wordt gehouden. Met algemeene stemmen wordt een subsidie van f 10 verleend. De werkverschaffing en de organisaties. Adres van de afdeeling Nieuwe Niedorp van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouw- Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, waarin wordt verzocht alle landarbeiders in deze gemeente aan te raden lid der afdeeling te wor den en bij werkverschaffing de bij de afdeeling aange slotenen het eerst te werk te stellen. Tegen het eerste hebben B. en W. wel eenig bezwaar. Het ligt h.i. meer op den weg van het afdeellngsbestuur zelf om een actie tot vergrooting van het ledental te voe ren. Aan het tweede verzoek stelt het College voor geen gevolg te geven, wijl het de voorkeur aan den tot heden toegepasten regel, dat voor werkverschaffing onder voorbehoud, dat elk geval op zich zelf beoordeeld dient ce worden allereerst de hoofden van gezinnen in aan merking komen en pas in de tweede plaats ongehuwden Om naar aanleiding van de oprichting van de afdee ling voornoemd, tusschen de gezinshoofden onderscheid te maken, achten B. en W. niet geoorloofd. Den heer Gaijaard heeft 't antwoord van B. en W. ge- frappe, erd; waar hier meermalen is gezegd dat het goed zou zijn als hier een landbouworganisatie was. Als dit werkelijk zoo is, kunnen we gerust de losse arbeiders een wenk geven zich te gaan organiseeren. B. en W. achten het ook niet gewenscht mede te wer ken bij de werkverschaffing. Het is niet de bedoeling van de vereeniging om de oudere menschen achter te stellen bij de georganiseerden, want boven 65 jaar kan men zich niet doen opnemen in een organisatie. Spr. wijst in dezen op de gemeente Anna Paulowna, waar een goede organisatie is en het gemeentebestuur er wel degelijk rekening mee houdt, ook bij steunverleening. Ook de gemeente Beemstcr wordt als voorbeeld ge noemd. Spr. meent dus dat we adressanten moeten steu nen. Van arbeidsschuwheid is bij de georganiseerden geen sprake, wat vooral in de dagbladpers nogal eens wordt gelanceerd. De Voorzitter zegt dat ongehuwde personen kostgan gers zijnde, buiten beschouwing worden gelaten. Dat een organisatie op prijs wordt gesteld, ja, maar spr. als hoofd der gemeente mag geen dwang op anderen uit- zwart en gevlamd overtrokken compleet met ronde glazen f 6.50. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en Goedkoope Optiek. Als vrouw des huizes was ze zeer bevallig. Het diepe respect en de onderscheiding, waarmede de bedienden op St Austel haar hadden bejegend had haar een zekere waardigheid doen krijgen. Benjamin Levy was tevre den over zijn werk. Zijn schoonzoon was tegen hem volmaakt hoffelijk, zooals trouwens dadelijk na het slui ten van den koop zijn houding geweest was: dat zijn ma nier van doen tegenover zijn neef, Colonel Dangerfield, die net van Parijs terug was, heel anders was, was niet meer dan natuurlijk. Mr. Levy was zeer verstandig en hij moest toegeven, dat als hijzelf zoo in het nauw ge dreven was, hij zijn rol niet beter zou hebben kunnen spelen. „Mettertijd komt alles wel in orde," zei hij bij zichzelf, toen hij naar zijn kantoor In St James's Street wandelde. Ralph Dangerfield had Vanessa gedurende den maal tijd nauwlettend gadegeslagen Hij had oog voor haar trotsche geyoeligheid en heerlijke schoonheid. Hubert moest wel van steen wezen! Hij zou eens een oogje in het zeil houden en zien, of hij hun ook met een of an der helpen kon, om nader tot elkaar te komen. De oude Marchioness of Hurlshire zou Vanessa den volgenden avond aan het Kof presenteeren. maar nu de huwelijksreis achter den rug was, voelde Hubert zich niet geroepen, zich veel met zijn vrouw te bemoeien. Zijn gevoel van eigenwaarde werd altijd diep gewond, als hij terugdacht aan dat ecne oogenblik van zwakheid. Tante Constantia en de rest van de familie zou voor Vanessa zorgen Ze waren overstroomd met invita ties en sommige daarvan zouden ze aannemen, 's Mor gens even samen daarover dclibireeren en dan de on vermijdelijke visites, die ze samen moesten afleggen, verder behoefde hij zich niet met haar te bemoeien. Het kwam nooit bij hem op dat Vanessa ook gevoelsrech- ten op hem zou kunnen laten gelden. Voor hem was ze enkel een meisje, dat er op aanraden van haar vader in toegestemd had, hem te dwingen, haar Countess te maken en dat was ze nu maar meer ook niet. Daar ze nu eenmaal zijn naam droeg, moest ze natuurlijk met eerbied worden behandeld. Het interesseerde hem absoluut niet, hoe ze er uit zou zien, als ze naar het Hof ging. De dankbare peeress, die haar bruidsuitzet had uitgezocht, zou er ook nu wel voor zorgen, dat ze behoorlijk voor den dag kwam. Al de St Austel juweelen waren In de safe. Vanessa had een sleutel. Dus zou zij zo wel dragen, veronderstelde hij. Tegen een uur of negen zat hij bij White, toen een zekere Charles Langley hem overhaalde, eens een kijk je in de Mali te gaan nemen. Langley's zuster, een knap meisje, zou worden voorgesteld, en hij wilde haar een beetje moed in gaan spreken. oefenen. Spr. wijst er op dat hier steeds getracht is het vraagstuk in goeden zin op te lossen. Het potje voor werkverschaffing is hier wel nimmer aangesproken, er is altijd productief werk verschaft. Het gaat niet op, om de ongeorganiseerden, die om welke reden ook, zich niet aansluiten, achter te stelien bij de georganiseerden. Spr. stemt toe dat het een nieuwe zaak betreft, als er een sterke bond ls. misschien wordt in de toekomst wel de behoefte aan medewerken gevoeld. De heer Borat informeert naar de verdeeling van de contributie. De Voorzitter deelt mede dat de bond betaalt de helft, en de andere helft door gemeente en rijk gezamenlijk. De heer Gaijaard zegt dat juist om de regeling die hier bestaat, er geen bezwaar is op het verzoek in te gaan. De heer Fluister wijst er op, dat het niet op gaat om de georganiseerden den voorrang te geven. Moeten zij. die in den zomer groote loonen verdienen, bij werk loosheid voorkeur genieten. Spr. wijst op de regeling van werkverschaffing, een regeling waaraan ook de heeren Gaijaard en Borst, de heer Gaijaard in ieder geval hebben medegewerkt en waarbij voorzit dat ie gemeente eerst vraagt welk loon is verdiend. De heer Gaijaard wijst er op, dat die georganiseerden dan ook hebben regendagen en de aanschaffing van werkgereedschap. Door hun verzekering geven de ge organiseerden blijk, in tijd van nood te willen helpen en spr. oordeelt dat ook de vaste arbeiders wel daar toe in staat zijn. Spr. besluit met de opmerking, dat de gemeente niet moet tegenwerken maar meewerken. De Voorzitter zegt, dat er geen spraKe is van tegen werken. ze worden gelijkgesteld met anderen, en B. en W. willen het nog wat aanzien. De heer Gaijaard wijst op het belang voor de ge meente, dat aangesloten wordt bij een organisatie, vooral bij een kwakkelwinter. Spr. weet menschen die de afloop van deze raadsvergadering afwachten, voor en aleer zij besluiten tot toetreding bij de organisatie. Waarom? vraagt de heer Pluister. De heer Gaijaard: Omdat, als de ongeorganiseerden evengoed geholpen worden al3 de georganiseerden, zij de contributie van 65 cent per week wel kunnen be sparen. Spr. heeft gehoord, hoe bijv. in Anna Paulowna 2 ongeorganiseerde tewerkgestelden plaats moesten maken, toen 2 georganiseerden In aanmerking kwamen. De heer Kooij: Wat moet er dan met de ongeorgani seerden worden gedaan. De heer Gaijaard: Die moeten naar de armenkas ver wezen worden, dat Is hun eigen schuld. De heer Kooij zegt, dat dit niet de opvatting ls van B. en W. Spr. herhaalt wat de Voorzitter heeft gezegd, dat de werkverschaffing in onze gemeente altijd goed geregeld is geweest en laten we dus afwachten. Spr. gelooft dat het 't beste is, zooals door B. en W. ls voorgesteld. De heer Wit onderschrijft, dat de werkvoorziening goed is geregeld en spr. haalt aan een bewering van iemand, die in Nieuwe Niedorp kwam wonen, omdat daar beter voor de arbeiders werd gezorgd dan in zijn gemeente. Spr. kan niet goed vinden, om de vaste ar beiders nog te pressen bij de organisatie aan te sluiten. In anderen vorm betalen zij minstens 65 cent contri butie. Door vast arbeider te worden, zorgen zij zelf voor den winter, ook al werken zij dan langer of ls het minder aangenaam. De heer Gaijaard zegt dat uit de redeneering van den heer Wit blijkt dat hij niet 't minste gevoel heeft van solidariteit Als er een conflict met den werkgever ontstaat, is ook de vaste arbeider los. En spr, wijst op de organisaties van burgemeesters, secretarissen, onderwijzers enz. De Voorzitter herhaalt dat er geen sprake ls van achteruitzetting, maar van gelijkstelling. De heer Gaijaard: Gelijkstelling is achteruitzetting. De Voorzitter: Neen ,dat kan niet zijn. Spr. zal van harte toejuichen als de menschen zich organiseeren. Met 5 tegen 2 stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten, tegen stemden de heeren Borst en Gaijaard. De Voorzitter gelooft, dat aan het einde van het seizoen wel geen op- of aanmerkingen over de werk verschaffing zullen zullen zijn gehoord. De radio-distributie. Een door den heer J. Zijp Jnz. onderteekend adres, waarin ten behoeve van 13 inwoners van de Moerbeek Het liet Hubert koud, dat hij zijn eigen vrouw in haar hoftooi zou zien. De belde jongemannen slenterden door de menigte, die zich op avonden van recepties ten Hove altijd in de Mali verdringt. Langzaam wandelden ze langs de auto'^met de voor dergelijke gelegenheden ge wone inzittenden; ze stonden hier en daar even stil om kennissen te groeten en kwamen zoo eindelijk ook te land bij Allice, Duchess of Lincolnwood, schitterende verschijning, met haar smaragden, veeren en sluier, en vergezeld van een onbeduidend nichtje. „Hubertl" zeide Her Grace, „al terug van de hu welijksreis?" „Zooals je ziet, schoonste." „Je vrouw komt vanavond zeker ook?" „Tante Constantia zal haar chaperoneeren." „Dan zien we haar daarna nog wel Kitty en ik ko men ook. Kitty wil haar japon even aan Barbara en Lily laten zien! Hubert keek haar met zijn verleidelijke, blauwe oogen die altijd half spottend, half bedroefd stonden, aan. Hij wilde haar nu weer eens echt mooi vinden. Hij wilde van haar blondheid genieten Zwart scheen hem te be nauwen. Hij glimlachte. De auto, een volmaakte Rolls-Royce, met keurig ge schoold personeel, bezit van de Marchioness of Hurls hire. stond maar twee plaatsen achter de limousine van de Duchess - en Vanessa, die aan den linkerkant zat, dus aan het portier naast het trottoir, kon het profiel van haar echtgenoot zien, zooals hij zich naar het raampje van een kennis boog. Hoe verschilde zijn zorgeloos air. van intieme vroolijkheid, met de houding van nauwge zette beleefdheid, die hij altijd tegenover haar aannam! Eensklaps kwam er een blos op haar wangen en oogen- blikkelijk daarna zag ze weer in-bleek. Ze was vreeselijk opgewonden en het had haar gegriefd, dat Hubert niet eens de moeite had genomen, haar te zien vertrekken. Nu begon haar hartje te bonzen. Zou hij dezen kant uit komen en haar zien? Wie kon er in die auto zitten, die zijn aandacht zoo boeide? Charles Langley, die nu een paar pas achter Hubert stond, zag het bekoorlijke, bleeke gezichtje, met de groote zachte oogen en trok Hubert mee. „Kijk eens, wat een schattig kindje we daar krijgen!" zei hij. „Groote goden! wat een teint! Bij den hemel als wat we te zien krijgen zóó blank is hoe moet de rest dan wel wezen!" Lord St Austel gluurde door het portier ze ston den er nu bijna vlak tegenover. Toen antwoordde hij in een vlaag van opkomende woede eensklaps kortaf Dat ls mijn vrouw aansluiting wordt gevraagd op het radiodistributienet van den heer K. Coops alhier met verzoek de meerdere kosten van het tarief voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. willen ten opzichte van het eerste gedeelte van het adres nogmaals uitdrukkelijk doen uitkomen, dat noch de gemeenteraad noch hun College zegging schap hebben inzake radlodistributie-aansluitlngcn, anders dan waar de betreffende leidingdraden over ge meente-eigendommen loopen. Deze berust alleen en uit sluitend bij den Minister van Waterstaat. Ten aanzien van het tweede verzoek stellen B. cn W. den Raad voor hierop afwijzend te beschikken. De heer Coops heeft eenige gegevens verstrekt, waaruit blijkt, dat het voor de gemeente en als er niet vol doende aansluitingen mochten komen ook voor hem zelf te duur zou zijn cm een algeheele voorziening van de buitenwijken op touw te zetten, want daartoe zou inwilliging van het onderhavige verzoek ongetwij feld leiden. Voor de gemeente zou er tenminste een f 3500 mede gemoeid zijn. Het College acht een dergelijke uitgaaf veel te hoog in verhouding tot het belang, dat er bij betrokken is en acht zich verplicht, om deze reden en ook omdat de mogelijkheden van de radio thans nog niet te overzien zijn, den raad ernstig te ontraden op het verzoek van den heer Zijp in te gaan. De heer Borst vraagt of onder die f 3500 ook is be grepen de f 1000 voor de Langereis en waar dit inder daad zoo blijkt te zijn. zegt spr. dat de gemeentelijke bijdrage dus voor Moerbeek zou zijn f 2500 of de aan- legkosten f 5000. Spr. vraagt of de afstand naar Moer beek dan zoo lang is. De Voorzitter zegt, dat die f 3500 betrekking heeft op de geheele gemeente, het Paadje niet. Do heer Gaijaard zegt dat hem is gebleken, dat ge rekend ls op aanleg van Oosterweg, Westerweg, Kam pen naar Moerbeek en dat is ampertjes een uur loopen of 6 K.M. De afstand naar Langereis was 7 K.M. In •^en Oosterweg heeft men geen boodschap, want de meest© menschen hebben zelf voor aansluiting gezorgd. Spr. meent daarom dat voor Moerbeek geen hooger kostenberekening kan gelden dan voor Langereis, welke leiding f 2000 heeft gekost en spr. begrijpt dan ook niet, hoe men aan f 5000 kan komen. En de heer Coops hoeft dan ook tegen Grootes en Zijp gezegd, dat het bedrag lang niet bij benadering zoo hoog zou zijn. Spr. zou deze zaak willen uitstellen en een goed serieus op meten in overweging geven. Een bewonderaar van een gemeentelijk radio-distributiobedryf. De heer Gaijaard vervolgt dan verder, dat de heer Pluister vorig maal een middel aan de hand heeft ge daan, n.1. om van de radio-distributie een gemeentelijk bedrijf te maken. Spr. weet niet of dit als een lolletje werd bedoeld, maar spr. wijst op een mededeeling in „Het Volk", welke mededeeling ook wel door den Voor zitter zal worden gelezen, n.1. dat in Arnhem een der gelijk bedrijf is gesticht en het daar schitterend werkt. Het was een mooie uiteenzetting, het bedrijf kan voor de gemeente een buitengewoon winstgevend zaakje zijn en de menschen goedkoop bediend worden. Spr. weet wel dat onze gemeente een andere gemeente is als Arnhem, maar spr. geeft in overweging met den beer Coops in overleg te treden over overname van diens Dcdryf, hem als uitvoerder te benoemen op een goed salaris, met uitzicht op pensioen, enz. B. en W. noemen de radiodistributie wel niet een groot belang, maar spr. meent dat radio is een vulling in het gezin, die de opvoeding ten goede zal komen. De heer Pluister zegt dat de heer Gaijaard in de eerste plaats de cijfers heeft aangevallen. Spr. erkent dat ze globaal zijn genomen, maar B. en W. hebben den Oosterweg er wel bij en de heer Coops is niet van plan rulke lichte palen te gebruiken als in de Langereis. Men kan dus wel verzekerd zijn, dat het bedrag wei benaderd zal worden. Spr. beaamt dat hij zijn opmerking in de vorige ver gadering ironisch bedoeld heeft, want spr. voelt niets voor een dergelijk gemeentelijk bedrijf. Wat in Arn hem mogelijk is. is nog niet mogelijk te Nieuwe Niedorp Spr. wijst er op dat de technische mogelijkheden onder de oogen dienen te worden gezien. Over de beteekenis van de radio kan men van meening verschillen. Ze is Charles Langley maakte ontsteld excuus en drong er op aan, te worden voorgesteld. Hubert deed zulks en groette zijn tante. Hij had nu gelegenheid, op te merken dat Vanessa een diadeem van diamanten droeg, dien hij nog nooit eerder had gezien, en een fraaier halssnoer, dan zelfs hij bezat. Ze had geen enkele famiüej'.iweel aan en toch schitterde ze van edelsteenen van het zui verste water en met goeden smaak gekozen en gedra gen. Er kwam een eigenaardig, spottend lichtje in zijn oogen. „Mr. Levy weet haar bijbehooren voor de rol van Countess goed te kiezen," overlegde hij bitter bij zichzelf en toen zag hij, hoe zijn vriend Charles haar bewonderd© 's mans heele rug drukte, terwijl hij zich over het portier boog. bewonderende huid© aan vrouwenschoon heid uit. Eensklaps zag hij Vanessa met andere oogen. Ja. ze zag er wonderschoon en ongemeen beschaafd uit. Heel wat gedistingeerder, dan alles wat hij tot nu toe in heel dien langen rij van auto's had gezien. En dat deed hem verdriet. Zijn herinnering ging terug naar dingen, dl© hij bijna geleerd had, te vergeten. Misschien was het het besef, dat ze er goed uitzag, dat Vanessa wat moed gaf, of misschien de bewondering, die ze las In Charles Langley's oogen in ieder geval, toen Hubert zijn vriend opzij duwde en zijn plaats innam, ontmoette ze voor het eerst van haar leven onbevreesd zijn blik. „Je ziet er schitterend uit." zei hij. Deze toevallige keus zijner woorden deed haar pijn. Om haar vader te behagen had zo al die juweelen aan gedaan. Vond haar echtgenoot haar nu te opzlchtelijk? Ze bloosde. Charles Langley was nu naar den anderen kant van den wagen geloopen om met Lady Hurlshire te praten z© waren dus vrijwel alleen. „Draag ik te veel juweelen?" Haar stem klonk een beetje verlegen en verdrietig. „Ik dacht, dat voor aan het Hof „Ze zijn volmaakt," en hij glimlachte een beetje eigenaardig „maar de Coutesses of St. Austel hebben bij eene dergelijke gelegenheid altijd de familiejuwee- len gedragen." „Die wilde Ik liever niet nemen je had me er niets van gezegd." „Erg onattent van me maar ik dacht, je had toch den sleutel van de safé enfin, Je vader heeft je rid derlijk uit de moeilijkheid gered." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5