WIE K Waarnaar men luistert Predikbeurten. GRATIS. nding ïg, en edocld, >rdeelt| zal >u een jrheen idende tomonj plaats dat ia en orn maakt! ïan. -oor ls, l duur* dat dq en dan hindei icunneq en ve: De heer Stammes vraagt zich af of het nu wel noo dig is dit direct vast te leggen. Spr. wil er eerst wel mei den architect over spreken. De heer Keuris wil het voorlooplg laten bij het plan van B. en W. en er een pad laten. De heer Van den Berg spreekt ook over halve wilden, die van den verbindingsweg gebruik zouden maken. Een duro weg. De heer Rezelman ls voor dezen verbindingsweg, maar vindt het niet noodig, daar nu ai een beslissing over te nemen. T.a.v. het exploitatieplan zegt spr. dat ca weg en de rloleerlng veel kost. De rioleering zal een goede f 10.000 vorderen. Juist met het oog op wat ge zegd ls over het bouwen van meerdere arbeiderswo ningen, klemt de vraag te meer of de gemeente het plan niet zuiniger tot uitvoering kan brengen. In het plan is opgenomen het maken van een eerste klas weg van f 3 per M2. en spr. oordeelt dat die nog niet noodig is. De bebouwing zal bij gedeelten plaats hebben en do vraag ls nu van spr. of bij kleine stukjes de bedoelde goede weg zal zijn te maken. Spr. zou daarom willen een weg van dezelfde breedte als het plan aangeeft, maar dan een gewone grintweg. Als dan later het ge- heele terrein ls bebouwd, kan een betere weg worden gemaakt. Een weg van ruim een kilometer voor f 46000 dat vindt spr. een buitengewoon hoog bedrag. Spreker vraagt of het aangegeven terrein voor li chamelijke oefening wel noodig is, 6490 M2., t 1.60, en of daarvoor niet kan worden gebruikt het voorterrein- tje. Op het plan aangegeven als 1400 M2. a f 3.50. De Voorzitter zegt dat dit terrelntje te klein ls. De heer Rezelman informeert voorts hoeveel op het oogenblik het renteverlies bedraagt, doch op deze vraag kan niet direct antwoord gegeven worden. De heer Keuris herhaalt de opmerkingen, die namens de S.D.A.P.-fractie door den heer Van der Ham naar vor enzljn gebracht over de h.i. onjuiste verhouding van het terrein bestemd voor den volkswoningbouw en dat bestemd voor particulieren bouw. Spr. geeft daarbij aan dat zijn fractie aan een andere verdeeling had gedacht, waardoor er plaats zou zijn voor ongeveer 140 woningen en waarbij voor volkswoningbouw zou worden bestemd 2.94.10 H.A. en voor particulieren bouw 3.22.50 H.A. De Voorzitter herhaalt het met de S.D.A.P.-fractie eens te zijn maar ontraadt iets vast te leggen. De raad immers zal toch in laatste Instantie uitspraak kunnen doen. De heer Keuris oordeelt voorts dat het hebben van een pad naar den Kleiweg voorloopig voldoende is. Spr. merkt voorts op dat hij het niet eens is met den heer Rezelman, waar deze wijst op de hooge kosten en spr. zegt, dat toen de zaak in comité-vergadering ls bespro ken, spr. een becijfering heeft gemaakt en ook onge veer tot f 180.000 kwam. De heer Koorn: f 165.000. De heer Keuris: Neen, Ik heb toen gezegd dat er nog wel wat bij kwam. Wat den te maken weg betreft, meent spr., dat we ons op een niet te eng standpunt moeten plaatsen, maar de zaak goed moeten aanpakken. De Voorzitter is het hiermee eens, laten we niet gaan prutsen. De heer Rezelman zegt dat hij Juist niet weet of een teerweg bij stukjes ls te maken. De heer Stammes merkt op dat de begrooting In dit opzicht niet zuinig ls opgezet. De heer Keuri3 zegt dat door een goeden weg de waarde der perceelen wordt verhoogd. De Voorzitter adviseert om het aangeboden plan zóó aan te nemen. Als blijkt dat er voor woningbouw meer grond noodig is, zal hij wel beschikbaar worden ge steld. De raad zal dan toch niet zeggen dat er geen terrein ls, Alleen zal dan de rekening wat slechter uitkomen. De heer Keuris zegt dat zijn fractie zich dan rr-* die toezegging tevreden zal stellen en spr. gelooft dat de voorspelling verwezenlijkt zal worden. Een weg- of riool belasting 7 De heeT Komen vraagt of, ter compensatie van de onderhoudskosten van den weg, de gemeente niet een belasting kan Invoeren. Bijv. een weg- of rioolbelasting. De Voorzitter zegt dat die mogelijkheid bestaat, maar spr. zou er nu nog niet over willen spreken De heer Jonker merkt op, dat dit Invloed zal heb ben op den koopprijs. De heer Komen wijst op het schoonhouden van het riool en op het onderhoud van den weg en acht het gewenscht, dat B. en W. zijn denkbeeld In gedachten houden. De Voorzitter wil dat wel toezeggen. De heer Stammes wijst erop, dat In het voorstel van B. en W. gesproken wordt van een grondprijs van „tenminste". De heer Lubbert oordeelt dat het denkbeeld van den heer Komen een afschrik voor gegadigden zal zijn. De heer Komen vindt evenwel, dat een dergelijke kwestie onder de oogen dient te worden gezien. Spr. ■wil er geen doekjes om winden. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Komen blijft het wenschelijk achten dat in de plaats van een pad een weg komt. We vormen één gemeenschap en als er een stichting als deze tot stand komt, dan dient er een behoorlijke verbindingsweg te komen met het centrum der gemeente. De heer Kuiken blijkt geen bewonderaar van erf pacht te zijn. Als men eigenaar ls, heeft men meer plichtsbesef. De Voorzitter wil dat erfpaebtsvraagstuk nu maar ln 't midden laten. Een lid van den raad spreekt geen onzin. De heer Van der Ham stelt er prijs op te verklaren, dat hij nimmer zijn medewerking zal verleenen tot het maken van een verbindingsweg en spr. noemt het ab soluut onzin, wat ln dezen door den heer Komen wordt betoogd. De Voorzitter zegt dat de heer Van der Ham van een medelid niet mag zeggen, dat hij onzin spreekt. Spr. kan die uitdrukking niet toelaten, vooral niet waar het den heer Komen betreft De heer Van der Ham neemt die uitdrukking dan terug, maar ziet geen enkel voordeel ln dien verbin dingsweg, alleen het nadeel, dat de wegen nog zwaar der zullen moeten zijn. Met hot centrum der gemeente is voldoende verbinding. De Voorzitter is blij, dat de heer Van der Ham heeft verklaard het zóó niet te hebben bedoeld, als hij zich uitdrukte. Zender hoofdelijke stemming wordt daarna het ex ploitatieplan voor de gronden van de bouwerij ..Cérès'" zoocis het door B. en W. was voorgedragen, goedge keurd. Het grondbedrijf. Ook ten aanzien van het voorstel tot het Instellen van een grondbedrijf voor de eigendommen, behoorende tot de boerderij „Cérès" en tot vaststelling van de jaar wedde van den administrateur van dat bedrijf op f 100 verwijzen we naar het no. van Dinsdag J.l. De Voorzitter zegt, dat E. en W. voor benoeming van administrateur op het oog hadden den heer Baken. Deze vindt een Jaarwedde van f 100 evenwel heel weinig en wees op de groote bedragen, op de kwestie var» vertrouwen dus, en op de administratie. Op spr.'s aan drang heeft de heer Baken zich tenslotte beschikbaar gesteld en spr. heeft er op gewezen, dat de raad nie mand vcor niets liet werken, en als blijkt dat er zoo veel werk aan is, het salaris wel zal verboogen, zelfs wel met terugwerkende kracht Op het ooger.bllk dat de Voorzitter deze mededee- lir.g doet, 13 de heer Komen niet aanwezig, en daarom herhaalt de Voorzitter zijn mededeeling, evenwel op een fluistertoon. Do heer Keuris evenwel tnformoert wat door den Voorzitter wordt gezegd, waarop deze opmerkt, dat hij reed3 tot de orde wordt geroepen, doch dat het niet meer dan een buurpraatje was. De verordening betreffende het gemeentelijk grond bedrijf, de verordening op het beheer van dit zelfde bedrijf en de algemeene voorwaarden, waarop de ge meente grond verkoopt, dit alles wordt door den Voor zitter voorgelezen en nadat een paar inlichtingen zijn gevraagd en door den Voorzitter verstrekt, wordt dit alles onveranderd vastgesteld. Geldleen big. Voorgesteld wordt tot het aangaan van eene tijde lijke gcldlcening ton laste van 1930, tot een maximum bedrag van 1165.000, rentende ten hoogste 5 per jaar. Allen voor. De verbetering en verbreeding der wegen. Van den Anna Paulownapolder is het verzoek inge komen tot het verleenen van een bijdrage van 50 der kosten, geraamd op f50.000, verbonden aan het verbeteren van de wegen vanaf de coupure tot de Kooij en het aanbrengen van een stofvrij wegdek daarop. Voor het prae-advies van B. en W. verwijzen we naar het nummer van Zaterdag j.l. Voorzitter deelt mede, dat de dijkgraaf meende dat het met het trottoir met 't oog op de doorritten wel wat bezwaarlijk zou zijn. Spr. meent dat het wel zal gaan en de heer Stammes zegt, dat dit ook elders gaat. De heer Koorn vraagt naar de wijze van riolccrcn. Ingelicht wordt dat dit gaat met open goten, putten en buizen. De heer Komen Informeert naar de wijze waarop het trottoir in de Spoorbuurt komt. Spr. prefereert aan twee zijden. Voorzitter zegt dat het trottoir komt aan één kant. Het is nog niet bepaald aan welken kant, dit moe ten B. en W. nog overwegen en nagaan. Gewezen wordt op den slechten toestand van den weg d&ar. Wellicht dat die toestand verbeterd, nu de afwatering beter wordt. De heer Komen vraagt of ook particulieren aan de rioleering kunnen aansluiten. Voorzitter zegt dit te zullen overwegen en met het polderbestuur te zullen bespreken. De heer Komen informeert of na het maken van al les, het in eigendom aan den polder overgaat. Voorzitter zegt van ja. De heer Kuiken wil ook vanaf den kant van den weg, waar geen rioleering komt, een afwatering en dan onder den weg door in het riool afloopen. De heer Stammes meent dat dit op bepaalde punten b.v. Spoorbuurt wel noodig zal zijn. De heer Rezelman informeert of de bewoners aan de Kleine Sluis hun medewerking hebben afhankelijk gesteld van het meedragen der gemeente in het ma ken der hekken. Voorzitter zegt, dat B. en W. met het idéé zijn ge komen om d&ètr waar hekken komen, dezelfde hekken te nemen. En als men dat eischt, moet men'ook hel pen betalen. De heer Rezelman is er niet voor om het aan de be woners over te laten of er hekken zullen komen of niet. Voorzitter meent dat het zoo toch zal moeten gaan Als er geen hek komt, wil de bewoner het trottoir doorstratcn tot zijn perceel en vragen daarvoor zand. Geïnformeerd wordt naar de kosten. Voorzitter zegt dat dit niet hoog zal zijn. De heer Rezelman is niet voor deze financieele me dewerking der gemeente Het trottoir toch is in hoofd zaak voor de bewoners. Voorzitter ontkent dit, het trottoir dient wel dege lijk voor allen, is een algemeen belang. De heer Van der Ham oordeelt dat het wel meer zal kosten dan f25000. Dat vindt spr. niet erg en spr. doet het genoegen dat het polderbestuur meewerkt. Het is wel een hoog bedrag voor de gemeente, maar het is ook een groot belang, en de werkgelegenheid wordt er bovendien door verruimd. Spr. laat de uit werking van alles gaarne aan B. en W. over, maar vraagt, als dit gewenscht is, van B. en W. de noodigc toegankelijkheid voor de raadsleden om medezegging schap te hebben. Spr. acht verder het loon van 35 cent wat voor werk verschaffing wordt gegeven, voor dit werk te laag. Het is in alle opzichten productief werk. Er moet worden gegraven, grond verwerkt, teer gebruikt, kortom er moet gewcerkt worden. Spr. vraagt aan B. en W. alle medewerking om dit loon verhoogd'te krijgen en daar over met het polderbestuur te confereeren. Voorzitter zegt, dat zeer zeker als door de werk zaamheden dat gewenscht Is, het loon hooger zal zijn. Als er b.v. door het teren klecren beschadigen, of zoo iets, is dat volkomen billijk. De heer Van der Ilain zegt, dat er hoogstens 9 uur kan worden gewerkt en dat geeft dan f3.— per dag, dat is te kort Het is geen werkverschaffing. Spr. heeft daarover niet eerder kunnen spreken, omdat alles in comité is behandeld. Overleg kon er niet plaats heb ben. Voorzitter vindt het wat vreemd, waar de heeren eerst met het polderbestuur hebben geconfereerd, terecht zij nu in deze kwestie B. en W. betrekken. Waarom nu ook niet met het polderbestuur daarover onderhandeld. Spr. kent de mentaliteit van het polder bestuur wel zoo goed, dat men daar ook graag ccn goed loon betaalt. Als u zorgt dat er gewerkt wordt, zal er ook wel goed betaald worden. Dc heer Van der Ham zegt, dat in de bewuste confe rentie deze zaak niet kon behandeld worden. In die conferentie kwam er steeds wat anders bij en wij zijn daar met een kluitje in het riet gestuurd. Do heer Raven bepleit eveneens het leggen van 2 trottoirs in de Spoorbuurt. De heer Keuris wijst nog op den Stoomwcg. Als er nog verdere plannen komen tot wegenverbetering, moot ook deze weg onder handen worden genomen. Er is druk en doorgaand verkeer. Wellicht dat er subsi die voor was to krijgen. Voorzitter heeft allo hoop, dat het nog eens hcele- maal rijksweg zal worden. Het voorstel van B. en W. wordt nu met algemeene stemmen aangenomen. Nog 't een en ander. Aan de Visscherljtentoonstelling te Enkhuizen wordt f50 subsidie en f50 in het waarborgfonds ge- gegevcn. Door Johan de Jager te Helder en W. de Jong te Zijpo waren aanvragen ingezonden voor een voorschot ingevolge de Landarbeiders wet. Beiden vragen f3500 van de gemeente. Hun bedrijfje zal kosten van grond- koop, bouwen huis, enz. f3955, Zij hebben zelf f435.—. De heer Koorn vraagt of ook menschen buiten de ge meente maar steeds geholpen kunnen worden. Voorzitter zegt, dat dit kan. Maar deze menschen werken steeds in den polder, hooren daar thuis, maar kunnen er geen woning vinden. Algemeen wordt het voorschot goedgevonden. Tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim wordt benoemd do heer G. 't Hart. Mede werd aanbevolen de heer H. Cornelissen. Voorzitter zegt, dat de heer R. Dekker 25 jaar lid van het Burgerlijk Armbestuur is geweest. Hij meent nu te moeten bedanken. Spreker dankt den heer Dek ker voor het vele en mooie werk dat hij gedaan heeft, hij wordt op de meest eervolle wijze ontheven van zijn taak. De heer Stipriaan, armvoogd, is verhuisd van wijk A naar wijk I. B. en W. hebben nu in overleg met het Armbestuur een voordracht voor wijk A en wel de heeren Van Genderen en Hooijmeijer. Ook de heer P. List moest aftreden en daarvoor is do voordracht P. List en J. Smit Az. De heer Van der Ham meent, dat nu de heer Sti priaan is verhuisd, voor deze een nieuwe voordracht had moeten inkomen. Do Raad had de heer Stipriaan dan weer kunnen benoemen. Zooals het nu gaat, acht spr. het niet geheel juist. Ook de heer Keuris maakt een dergelijke opmer king. Voorzitter zegt, dat de heeren abuis zijn. De heer Stipriaan is eenmaal als armvoogd benoemd. De Raad benoemt niet voor een bepaalde wijk. De heer Sti priaan bedankt niet, ergo blijft hij in functie. Twee maal benoemen kan de Raad hem niet Tot armvoogd worden benoemd de heeren Van Gen- deren met 8 en de heer List met algemeene stemmen. Voor het zwembad. Ten aanzien van het voorstel tot hot toekennen van een bijdrage van f300 aan „Het Witte Kruis* in de kosten van een zwembad over 1929, adviseeren B. en W.: In uwe vergadering van 5 December 1928 werd eene subsidie, groot f 200.toegekend aan de afd. Anna Raulowna van do N.-Ii. Ver. „Het Witte Kruis", ten be hoeve van het zwembad, in verband met het gratis be schikbaar stellen van het bad voor schoolkinderen ge durende het zwemseizoen in 1928. Bij de behandeling der begrooting voor 1930 op 20 September 1920 werd voor hetzelfde doel f 300 subsidie toegekend aan gemelde vereeniging. Het ls aan onze aandacht ontgaan en zeker ook aan die van uwe vergadering, dat nog geene bijdrage is verleend voor het jaar 1929. Het is natuurlijk niet de bedocljng de vereeniging over dit jaar onzen steun te onthouden, weshalve wij de eer hebben u voor te stel len alsnog te besluiten ook over 1929 een subsidie van f300 toe te kennen. Do heer Van der Ham meent, dat door dit admi nistratieve abuis, het Witte Kruis f 100 voordeel heeft. Op de begrooting van 1929 was niet meer dan f200 ge plaatst, als dit op tijd was gcschi?d. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aange nomen. Rondvraag. De heer Jonker verzoekt B. en W. in de politiever ordening het verbod op te nemen voor arren cn prik sleden om de ijsbanen to gebruiken. Voorzitter zal het overwegen. De heer Keuris vraagt een lichtpunt bij het nieuwe knooppunt aan den Stoomwcg. Zal worden overwogen. De heer Raven zegt, dat de straatverlichting in den Oostpolder na zijn laatöie klacht is hersteld, maar nu is ze weer defect Voorzitter zal er voor zorgen dat het in orde komt, maar vraagt even te willen telefoneeren, opdat Jon ker gewaarschuwd kan worden. De heer Komen klaagt over de slechte verlichtine op het station, vooral als de treinen op he 2e perron aankomen, ia de toestand onhoudbaar. Voorzitter zegt, dat bet op het station wat de ver lichting betreft, een oerstaat is. II en W. zullen graag de klacht aan de Spoorwegdirectie overbren gen. De heer Jonker deelt nog mee, dat de Midden- standsverecniging via den chef geklaagd heeft bij het dienstvervoer en om eon onderhoud is gevraagd. Dit is nog hangende. De heer Kuiken wijst op de belangrijke besluiten die genomen zijn, die hooge uitgaven vragen. Spr. loept de samenwerking van B. en W. en Raad in om de belastingen zoo min mogelijk op te drijven. Spr. juicht de verbetering der wegen zeer toe, die schreeu wen om verbetering. En spr brengt hulde aan het polderbestuur dat het ondanks de slechte finantiën meewerkt. De heer Van der Ham gaat met deze hulde niet mee. Eerder zegt spr., komt ons hulde toe, maar daar vragen wij niet om. De Voorzitter is het polderbestuur ook zeer dank baar. De heer Keuris informeert hoe de afspraak nu is omtrent de huisjes der Volkshuisvesting aan Bree- zand. Is dit nu 9 of 8 M.? (Zie hierboven.) Voorzitter zegt, als het half kan wordt het 9 M. Voorzitter zegt, dat er zeer belangrijke besluiten zijn genomen en hoopt dat de raad goed gezien heeft in wat ze heeft gedaan. Hij hoopt, dat alles zal bij dragen tot verhooging van den bloei en welvaart der gemeente en tot heil en zegen der ingezetenen. Spr. zegt, dat dit ook is de laatste vergadering in het jaar en hij wenscht de leden met de hunnen een ge- A^ij naf -Koüd weer een paar Wybert- tablettenl Zij bescher men tegen verkoud heid en infectie. lukkig en gezegend Kerstfeest en uiteinde, en hoopt dat men elkaar in 1030 hier allen weer in goeden wolstand mogen terugzien. Hierna sluiting. VRIJDAG 20 DECEMBER 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: 't Zaad, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Kcrstfeestvlerinp. V. C. J. B. Afd. Anna Paulowna, nam, 7 uur, Kerstviering. ZONDAG 22 DECEMBER 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Sebagen, nam. 7 uur. Ds. Van Dijk. Dlrkshorn, voorm. 10 uur, Da de Leeuw. Onderwerp: Johannes de Dooper. Burgerbrug, nam. 7 uur, Da Witkop. Kerstfeestviering. St-Maartensbrug, geen dienst. Oudeslula voorm. 10 uur, Da Witkop. Doop. Schagerbrug, zie Oudeslula Westcrland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. -Van Beek. Jullanadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Hulsduinen, geen dienst. Hoogwoud, v.m. 10 uur, Ds. Hamllton of Silverton Hill. Warmenhuizon, voorm. 10 uur. Ds. Zillinger Molenaar. Oude Niedorp, nam. 7 uur. Ds. Zillinger Molenaar. Nieuwe Niedorp, geen dienst Barslngerhorn, voorm. 10 uur. Da Van Loon. Aartswoud, geen dienst Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Kolhorn, voorm. 10 uur, Da Van Dijk. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Van den Kleboon:. Veenhulzen, zie Heerhugowaard. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, geen dienst Barslngerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Da ter Linden, van A'dam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hlppolytushoef, voorm. 10 uur. de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2H uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Jullanadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma. ZICH MET INQANG VAN 1 JANUARI 1930 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN DEC. VRUDAG 20 DECEMBER 1929. Hilversum (298 3L, na 6 uur 1071 M.) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Mlddagmuziek, 2.05 R. H. Laverman: „Vriend en vijandschap ln de Natuur", 2.25 Platen, 3.00 Maak het zelf!, 4.30 Platen, 4.40 Causerie: „De vrede»- en Volke renbondstentoonstelling" door H. van der Mandere, 5.00 Vooravondconcert omroeporkest o.l.v. Nico Treep, 6.00 Tijdsein, 6.30 Koersen. 6.45 Spaansch. 7.15 Radio cursus Binnenvaart 7.45 Politieberichten, 8.00 Tijdsein, 8.01 Opvoering „Die Jahreszelten". Hulzen (1875 M.) 10.30 Tijdsein, Korte Zlekendlenst 11.00 Voor Jeugdige Zieken, 11.30 Godsd. Halfuurtje K.R.O., 12.15 Middag- muzlek K.R.O, 12.15 Platen, 5.00 Concert HolL Harp- kwartet 6.30 W. Hoorneman: Inkoop voor Handel en Industrie, 7.00 Schriftverbetering, 7.35 Persberichten V.P.R.O.. Uitzendavond: 7.40 Catfaechlsatie, 8.15 Con cert 8.50 Het Protestantisme in de 19e eeuw, 9.30 Con cert 10.00 Kerstllteratuur, 10.20 Concert Zeeeen (1635 M.) 11.20 Platen, 1.20 Idem, 1.50 Kinderuurtje. 3.05 Vrou wenuurtje, 3.50 Lezing, 4.50 Gesprekken over muziek, 6.40 Lezing voor artsen, 7.50 Populair concert 8.50 Koor, 9.50 Allerlei. Davcntry Jr. (479 M.) 3.20 Orgelmuziek, 4.20 Balladenconcert 4.50 Dansmu ziek, 6.50 Kinderuurtje, 6.50 Licht concert, 8.20 Engelsche Componisten, 9.20 Cabaret, 10.35 Dansmuziek. Londen (356 en 1558 M.) 1.20 Platen, 8 20 Balleden, 4.20 Dansmuziek, 535 Kin deruurtje, 8 05 De Gevangens van Zenda, 9.55 Sympho nieconcert, 11.20 Verrassing, 11.35 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.20 Platen. 1.25 Idem. 4.05 Radio-orkest 7.55 Plateq, 7.40 Idem, 8.20 Muzikale Causerie, 9.05 Phlllpsconcert, Weenen (516.4 M.) 2.50 Platen, 3.45 Academie, 4.50 Beethoven's eerste Ope ra-poging, 5.25 Deutschtum ln Tsjecho-Slowaklje en Karpathcn-Rusiand. 5.50 Hygiëne, 6.20 Handel, nijver- held en industrie, 6.50 Itaiiaansch, 7.25 Kerstliederen, 8.30 Uit Mlllöckers Melodleënrijk. Hamburg (872 M.) 12.25 Concert, 8.35 Maria-llederen, 4.20 Sprookjes, 5.15 Populair concert 6.20 Pedagogie. 6.46 Wandeluurtje, 7.20 Kerstconcert, 21.0 Actueele Afdeellng, 9.50 „Gesell- schaftsabcnd". Langenberg f478 M.) 6.20 Concert 9.5 Platen. 10.50 Schooluitzending, 11.30 Platen, 12.25 Concert, 1.50 Raadgevingen in huls, 2.40 Kinderspeoluurtje, 8.0» Wat zal lk worden, 1.45 De wereld van het boek, 4.06 Jeugduurtje, 4.50 Voor- avondconcert 7.00 Het nieuwe wereldbeeld, T.20 Kerst oratorium van Rlch. Wetz; Dansmuziek. Brussel (509 M.) 6.20 Concert 6.20 Vlaamsche voordracht, 6.50 Platen, 8.35 Orgelconcert, 9.35 Koraal uitzending, 10.15 Dans muziek. ZATERDAG 21 DECEMBER 1929. Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M.) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Mlddagmuziek, 2.00 Filmpraatje, 2.30 Filmmuziek. 430 Sportpraatje, 5.00 Gezondheidshalfuurtje. 5.30 Duitsch, 6.00 Vooravondconcert, 6.45 Politieberichten. 8.00 Scandinavisch Programma V.A.R.A., 9.30 Drie liederen, 10.00 Nieuws; daarna Scandinavische muziek. Platen Huizen (1875 M.) 11.30 Godsdienstig Halfuurtje, 12.15 Mlddagmuziek K.R. O.-trio, 1.15 Platen. 2.00 Kinderuurtje, 4.00 Esperanto, 4.30 Engelsch, 5.00 Gramofoonplaten, 5.40 Weekoverzicht, 6.00 Ttfdsein, Concert, 7.80 „De zorg voor moeder en kind gedurendd de zwangerschap" door Dr. C. Meule- n»an (Haarlem), 8.00 Tijdsein, 8.01 Concertavond K.R.O. (Orkest), 9.00 Vroolijk programma, 10.00 Vervolg con cert, 11.00 Platenconcert Zeesen (1635 M.) 1.20 Platen, 1.50 Knutseluurtje, 3.50 Concert 6.20 Stille Stunde, 5.50 Fransch, 7.20 Concert 7.50 .Hübcn und drüben", 10.05 Platen, dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 4.50 Concert 5.50 Kinderuurtje, 7.05 Licht concert 8.50 Symphonieconcert 10.35 Sport 10.40 Balladen. Londen (356 en 1553 M.) 3.50 Concert 5.35 Kinderuurtje. 6.05 Sulten van Handel, 7.50 Orkeatconcert 8.80 „De Studentenprins'' (Rom- berg), 10.00 Cabaret 11-10 Voortzetting „De Studenten- prins", 11.85 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen. 4.35 Dansmuziek, 6.20 Concert, 6.55 Platen, 8.35 Pianoles, 8.55 Radio-concert 9.50 Platen. Weenen (516.4 M.) 5.20 Concert 5.05 Muzleksprookjes, 5.35 Kamermuziek, 7.00 Petzold-avond, 7.50 Weensche liederen- en operet- tenavond, 10.50 „Het twaalfde uur", luisterspel. Hamburg (872 M.) 3.50 Schlagerrevue 1929. 4.50 Kerstmuziek, 5.35 Concert 620 Licht concert 7.20 Vrooiyke avond, 9.35 Actueele afdeellng, 10.05 Dansmuziek. Langenberg (473 M.) 6.20 Concert, 9.35 Platen, 11.30 Idem, 12.25 Middagcon cert 2.20 Kinderspeeluurtje, 3.05 Drie Jaren Langen berg, 4.35 Engelsch, 4.50 Schubert-avond: Vooravond- eoneert, 6.35 Arbeidsrsuurte, 7.20 Vroolijke avond, 10.20 Dansmusiek, 11.20 Dansmuziek (platen). Brussel (509 M.) 8.20 Platen, 6.05 Engelsch, 6.50 .Platen, 8.35 Concert

Schager Courant | 1929 | | pagina 7