Binnenlandsch Nieuws. Nederlandsch stoomschip vergaan. De dood van een dronken arrestant. Gemengd Nieuws. Brand in het Kapitool. H.R.C.Air mar Ia 5L Als we over dezen wedstrijd terug denken dan zijn er geen aangename herinneringen van blijven hangen. Beide partijen speelden pootig, wat echter in 't geheel niet erg is, wanneer 't niet in ruw spel ontaard, zooals het gis teren op 't H.R.C.-veld ging. Dat Klinkhamer van Alc- maria een been brak, was, merkwaardig genoeg, niet een gevolg van ruw spel, maar een noodlottig toeval. Over den wedstrijd het volgende: H.R.C. wint de toss en kiest voor de wind. De eerste aanvallen leden iéts onder de zenuwachtigheid van vele spelers, 't Eerste schot op doel was van Kapteijn (H.R.C.), die 't met een pracht boogschot eens wou probeeren. 't Werd nu een aantrekkelijke partij, die echter te veel door uitballen onderbroken werd. Ook 't aantal corners, waaruit vaak zeer spannende oogenbllkken ontstonden, waren legio. Zoo golfde 't spel heen en weer totdat bij een H.R.C.- aanval via de linkervleugel voor 't A-doel een schermut seling ontstond, waaruit na veel heen en weer ge trap de bal eindelijk achter de doellijn verdween. H. miste daarna verscheidene kansen, die door doorloopen van de linkervleugel benut hadden kunnen worden, 't Bin- nentrio van A. was slecht en kon niet eens tot een schot toekomen. Plotseling wordt een A-voorwaarts in 't straf schop gebied tegen den grond geloopen en A. krijgt een penalty te nemen. Eerst wordt naast geschoten, maar 't blijkt dat de keeper zich bewogen heeft en Bos voltrekt dan 't vonnis beter (11). Eenigen tijd hierna heeft 't treurige incident plaats, dat Klinkhamer 't been brak. Voor rust nog weet men, we derom uit een schermutseling, de bal voor de tweede maal in 't A.-net te werken. De rust komt dan met een 21 stand voor H.R.C., da^ in 't veld absoluut de meer dere niet was, doch doordat A. geen kansen benutte, werden er geen punten gescoord. Na rust, toen H.R.C. tegen wind speelde, werd meeren deel op hun helft gespeeld. Toch kon de schotlooze A.- voorhoede geen punt krijgen. Vooral Peereboom was slecht. Een uitzondering maken we voor Rootring. We vonden dezen onversaagden werker de beste voetballer van 't veld, maar onvoldoende voor binnenspeler. Men had deze man op de rechtshalfplaats moeten houden, daar hij ook nu zoowel voor eigen doel als voor 't vij andige doel kwam. Z'n afnemen en drijven was uitste kend. Na ongeveer 10 minuten kregen we weer een doel punt van Beneker, die den bal langs den uitgeloopen keeper joeg (31). De linksbuiten van H.R.C. die men met „Janus" aansprak kon ons voor rust vooral Bouke Prins niet doen vergeten. Na rust en speciaal 't laatste kwartier bracht hij er meer van terecht. Zoo maakte hij 't vierde doelpunt, dat niet lnag na 't derde ontstond. Reeds naderde "t einde en liepen vele toeschouwers weg, toen we nog een sensationeel slot in petto hadden, 6 min. voor 't einde n.1. werd een keihard schot van de H-links buiten achter de doellijn gestopt en 't was 51. A., die vlak na rust al Bos midvoor en Peereboom rechtsbuiten geplaatst had, legde er nog een schepje op, maar had geen succes. Arts, de H.-rechtsbinnen die enkele waar schuwingen had gekregen, vloerde nu een A.-back, zoo dat hij werd weggestuurd. Peereboom nu, was hierdoor geprikkeld en gaf Heeris, de H.linksback een opzettelijke duw en ook deze werd weggestuurd. Met 10 man speel den tenslotte de partijen den strijd uit. De nederlaag van A. vinden we verdiend, doch geflat teerd. Dat komt, we zeiden 't reeds, voornamelijk door 't ontbreken van doorzettingsvermogen van de A-bin- nentrio. Daarbij genomen dat de H.-backs buitengewoon trapvast waren, verklaart afdoende dat de Alkmaarders 't niet tot een regelmatig doelpunt konden brengen. Arts, vroeger een zeer goed schutter, was voor rust slecht. De linkshalf van H. lijkt ons niet voor de tweede klasse geschikt. Beneker bekoorde ons ook niet Kapteijn op de rechtsbuitenplaats kan o.I. op een goeden wed strijd terugzien. De scheidsrechter had het publiek niet op de hand. D.T.S. I—ZAANDIJK I, 4—1, Het is D.T.S. gelukt i-evanche te nemen op de gele den nederlaag te Zaandijk. Een goed begin in 't nieuwe jaar. De uitslag is o.i. wel iets geflatteerd. Zaandijk was zeker niet zooveel minder, als de uitslag zou doen vermoeden. De lange rustpoos had D.T.S. ook geen goed gedaan en vermoeidheid deed zich by de verschillende spelers wel merken. Bovendien moest C. Langendijk na de rust ook nog uitvallen wegens een onwillige knie. Hermsen viel hiervoor in, maar deze speler Is nog lang geen halfspeler. Trouwens, dit is zijn eigenlijke plaats ook niet. Hij bleef veel te veel achter en speelde raak als derde back. Zijn snelheid en fanatiek op den bal zitten vergoede echter heel wat. Kansen heeft zijn doel uitstekend verdedigd. Soms deed hij wel wat weifelend of werkte onzeker weg, maar daar staat tegenover, dat hij eenige zeker schijnende doelpunten heeft weten te voorkomen. De manier waarop hij vallend^ een paar ballen eruit hield, was af. De beide backs waren wel eens beter. Niet dat ze nu slecht speelden, maar vooral Van Dijck maakte vanmiddag niet dien rustlgen indruk zooals we dat van hem gewend zijn. Een paar malen miste rij gevaarlijk, iets wat we anders niet vaak zien van hem. Speets als spil werkte enorm en telkens weer blijkt het., dat dit een groote verbetering is geweest. Overal is hij te vinden en is ook niet bang om zelf eens een schot te lossen. Langenlijk was ook uitstekend, echter was het jammer, dat hij moest uitvallen. Van Meurs is nog steeds de kalme, soms echter te kalm. De voor hoede was goed op dreef, vooral het eerste kwartier. De belde eerste doelpunten van Eecen waren uitstekend en de manier waarop de heeren met vier man gedurende het laatste halfuur bleven doorzwoegen, was uitstekend. Een tweetal doelptmten was het resultaat. Zaandijk is een der beste ploegen, die we hier tot nu toe hebben gezien. Uitblinkers bij hun waren keeper, spil en mid denvoor. Om 2 uur stellen de elftallen zich op en blijkt, dat D.T.S. volledig is en dat Zaandijk een invaller heeft. Zaandijk wint den toss en Eecen brengt het leer aan 't rollen. De eerste goede kans is voor de gastheeren, maar buitenspel van De Geus doet hem te loor gaan. Het terrein blijkt nogal zwaar te zijn. Als Kroon mist veroorzaakt hij een corner. Deze wordt goed genomen en Ingezet. Reeds juicht Zaandijk, doch de vallende Kansen keert den bal. De thuisclub heeft pech als Eecen een pracht-voorzet van Kuiper juist naast schiet. D.T.S. zit fel op den bal en herhaaldelijk zwermen ze voor 't doel hunner tegenstanders. De keeper blijkt er evenwel een van de goede soort te zijn. Aan den anderen kant wordt een voorzet van den linksbuiten juist over ge kopt Jb. Kos krijgt den bal in goede positie, zet voor 't doel, waar De Geus tactisch laat gaan en de vrij staande Eecen kalm in den linkerhoek doelpunt, 10. Het spel golft nu heen en weer. Even moet er gestopt worden voor een Zaandijker, die het met zijn maag te kwaad kreeg. Na een half uur spelens zet Kos opnieuw goed voor en de toestormende Ecen scoort met een hard schot 20. Kuis en Speets verwisselen een tijd lang van plaats, maar dit is geen verbetering. Het spel peil zakt dan ook danig. Langendjjk raakt geblesseerd, doch speelt door tot rust. In deze periode van Inzinking komt Zaandijk's middenvoor voor open doel en geeft Kansen geen kans. 21. Den scheidsrechter ontging blijkbaar, dat hwierbij hands gemaakt werd. Een corner, genomen door Kos. vangt de keeper, terwijl De Geus te lang treuzelt bij een goede kans. Het D.TS.-doel kruipt door 't bekende oog van den naald als een hard schot tegen den lat en daarna tegen den rug van Kansen belandt Een schermutseling ontstaat, een ieder denkt dat de stand gelijk is, doch op wonderlijke wijze wordt de bal weggewerkt. Spoedig hierop is het rusten. Stand 2—1. Na de rust speelt Hermsen rechtshalf en Van Meurs linkshalf. Spoedig krijgt Zaandijk een goede kans, als Hermsen gevaarlijk terugspeelt en Van Dijck mist. Een goed aangegeven bal van Speets schiet Kos juist voor langs. De D.T.S.-achterhoede speelt nu zeer gevaarlijk en Van Dijck mist weer eens, doch de linksbinnen der bezoekers weet er geen gebruik van te maken. Een hard schot redt Kansen buitengewoon fraai languit vallend. Zaandijk is nu beslist sterker en 't spel van D.T.S. neemt steeds meer af. Een schot Delandt tegen de paal buiten Kansens bereik. Eecen graat naar achteren en er komt nu groot spanning bij 't publiek, daar ieder oogenblik de gelijkmaker verwacht kan worden. Dan komt de omme keer. Bij een D.T.S.-aanval schiet de linksback keihard op eigen doel terug. De bal vliegt tegen de lat en de toe- geloopen Kuis heeft er verder geen moeite mee 3L Zaandijk is nu geslagen en D.T.S. herleeft weer. Nauwe lijks is het spel weer begonnen of Jb. Kos snelt langs de lijn. De keeper is iets uitgeloopen en Kos schiet over den verrasten doelman heen in 't net Dit doelpunt was echter wel houdbaar, 41. D.T.S. onderneemt verschil lende aanvallen, maar buitenspel en bovendien door zelf te schieten inplaats van voorzetten, gaan er een paar fraaie kansen verloren. Zaandijk probeert nog om den achterstand te verkleinen, maar het wil niet gelukken. Kansen laat zich niet meer passeeren. Wel ontstaan er nog een paar gevaarlijke situaties voor 't D.T.S.-doel, doch geen der beide partijéh weet meer te scoren. De leiding was in goede handen, alleen een paar handsge- vallen in 't strafschopgebied ontgingen den scheidsrech ter. D.T.S. aBergen a. 27. De D.T.S.-juniorissen konden het niet bolwerken en moesten in Bergen hun meerderheid erkennen. Meer dere lichaamskracht der bezoekers is er echter niet ge heel vreemd aan. N.H.V.B. Succes liet zich thuis door H.R.C. 3 kloppen (23). waardoor de Racers wel haast voor goed de middelmoot innemen. Ook Sparta dolf 't onderspit, tegen een Hel- dersch elftal, n.1. Helder 2, dat haar bezoekers met 30 huistoe zond en nu, door 't niet spelen van Texel bo venaan staat. De stand luidt: Helder 2 10 8 0 2 32—16 16 Texel 9 7 1 1 32—12 15 Succes 10 5 0 5 32—28 10 H.R.C. 3 9 4 1 4 18—20 9 Nieuwe Niedorp 9 3 0 6 2521 6 Sparta 10 2 2 6 18-^6 6 Helder 3 9 2 0 7 18—42 4 2e klasse. Wieringerwaard was ondanks 't feit, dat de vorige avond(nacht?) in feeststemming was doorgebracht, toch in staat H.R.C. IV met 70 te kloppen. Breezand had moeite met Succes 2, welke door 't weg zenden van Kroon voor rust wel gedupeerd waren. B. behaalde toch nog een 42 overwinning. J.V.C. nam met 42 op eigen terrein revanche op de destijds in Oudesluis, tegen D.O.S.K.O. geleden 52 ne derlaag. Door dit resultaat staan de Julianadorpers no. 3 Sparta 2 trok naar 't eila.d Texel en bekocht dit met een 30 nederlaag. Zou 't feit, dat Texel 1 vrij was, hier niet iets mee uit te staan hebben, of is Sparta 2 zoo zwak? Anna Paulowna is blijkbaar ook niet veel meer. Nu verloren de „Concordia"-menschen met 51 van Helder 4 De stand luidt: Wieringerwaard 12 9 2 1 6325 20 Breezand 12 8 2 2 39—24 18 J.V.C. 10 7 0 3 43—29 14 D.O.S.K.O. 13 6 2 5 49-33 14 Succes 2 12 5 0 7 40—34 10 Texel 2 11 4 1 6 30—38 9 Sparta 2 12 4 0 8 27—44 8 Anna Paulowna 8 8 3 1 4 2033 7 Helder 4 9 2 0 7 25—31 4 H.R.C. 4 5 0 0 5 3—37 0 8e KLASSE. De belangrijkste wedstrijd vond in Den Helder tus- scben Helder 5 en Breezand 2 plaats. Door 't gelijke spel dat 't resultaat was, heeft Breezand dat voordeel gekre gen, dat ze tenminste dien wedstrijd achter den rug heb ben en nu enkel nog maar bij de 2 zwakke zusjes op bezoek moet, terwijl ze de twee andere candidaten, Hel der 5 en D.E.S. thuis krijgt. DOSKO. 2, welke nog een theoretische kans heeft, deed gisteren haar doelsaldo tot 6312 stijgen door Anna Paulowna 2 met 200 in te maken (De eerste maal was 't 240. De stand luidt: Breezand II 8 5 3 0 32—13 13 D.O.S.K.O. n 9 5 1 3 63—12 11 D.E.S. 7 4 1 2 26—12 9 Succes in 7 2 2 3 15—16 6 Wieringerwaard II 7 2 0 5 1633 4 Helder V 2 110 13—4 3 Anna Paulowna II .6 0 0 6 479 0 PROGRAMMA ZONDAG A.S. le Klasse: N. Niedorp—Succes 1, H.R.C. 3—Texel 1. 2e Klasse: Texel 2Helder 4, Schagen 2Anna Pau lowna 1. Succes 2Wlerlngerw. 1, Breezand 1H.R.C. 4. 3e Klasse: Anna Paulowna 2Succes 3, Wlerlngerw. 2Breezand 2, Oudesluis 2Helder 5. „Alg. Sportblad." SPARTA. Sparta I trok per bus naar Helder II en moest het met 3—0 afleggen, hoewel Sparta in geen geval min der was dan H. H. Met rust was de stand 10. Voor het doel was H.H. echter fortuinlijker dan Sp. en lukte het de S"voorhoede niet den H. keeper te passee ren. Sparta II maakte de verre reis naar Texel toe en moest hiervoor reeds om 8 uur Schagen uit. Door de nogal onstuimige zee, bleken bovendien eenige spe lers bij aankomst op Texel niet erg fit meer en daar Sp. II reeds invallers had, was het niet te verwon deren dat zij met 30 verloor. Sparta III ontving Hoorn II en consumeerde deze met 7—0 liefst. Door deze overwinning versterkte Sparta III haar leidende positie in haar afdeeling aanmerkelijk cn heeft thans een zeer groote kans het kampioenschap in Schagen te halen. Sparta III moet nog naar D.T.S. en Bergen III uit en Bergen III thuis en vermoedelijk den in Alkmaar verloren wedstrijd tegen Alcmaria thuis of uit. Over den uitslag van dezen wedstrijd is door de protestcommissie nog geen beslissing genomen. WIERINGEN. Het- nieuwjaar begon voor Succes niet gunstig. Ons le elftal speelde thuis tegen H.R.C. III. Om 2 uur blaast scheidsrechter Snijders de elftallen in het veld. Succes was volledig. H.R.C. had nieuwe spelers in het veld, wat een merkbare verbetering was. De gasten wisten voor de rust een 30 voorsprong te krijgen. Na de thee begon ook Succes uit haar winterslaap te komen en scoorde tweemaal, zoodat het einde kwam met een 3—2 overwinning voor H.R.C. Succes II speelde tegen Breezand I. Ook deze wedstrijd was voor Succes een nederlaag. Scheidsrechter Vlam van d. Helder had de leiding en hield de teugels goed in handen. Toen C. Kroon dan ook frekiek maakte, en een minder vriendelijke hou ding aannam, zond Vlam hem naar de kleedkamer. Nu moest S. met 10 man spelen, doch wist voor de rust de leiding te behouden. Na de rust kwam de wind verlossing brengen voor Breezand. Het duurde ook niet lang of de gelijkmaker verdween in het net. Spoedig daarna nam B. de leiding. S. werkte had, doch het spel had steeds op de Breezand helft plaats. Breezand speelde een goede partij cn wist nog een maal te scoren en de eindstand was 4—2 voor Bree zand. Na afloop had het treurige incident in de kleed kamer plaats, n.1. dat door een individu een horloge en een portcmonnaie van een der S. spelers was ge stolen. De adspiranten togen al om 10 uur naar Den Helder met 10 man, om tegen Helder a te spelen. Ze kregen een nederlaag van 2—0 voor hun nieuwjaar. OUDESLUIS. Zondag j.1. was DOSKO I op bezoek bij J.V.C I te Julianadorp. Na den aftrap is het begin voor J. en zij heeft spoedig succes, als D. links back mist en de de J. rechtsbinnen komt alleen voor doel, 10 voor J. Kort hierop houdt de D.keeper een zeker schijnend doelpunt er schitterend uit. Dan begint D. los te ko men en neemt het spel al meer en meer in handen, in welke periode D. de leiding neemt, door een doel punt van den rechtsbinnen en midvoor, terwijl een strafschop wordt gemist en een buitenspel doelpunt wordt gemaakt. Even voor de rust maakte J. echter plotseling gelijk, 2—2, met welken stand de rust in gaat. Na de rust wegen de partijen goed tegen elkander op, terwijl het spel bijna steeds op het middenveld is. Even voor het einde breekt J. door en neemt de lei ding met 3—2, terwijl zij in de laatste minuut epn strafschop cadeau krijgt, voor een z.g. hands, welke alleen de scheidsrechter zag, zoodat het einde kwam met 42 voor J.V.C. - DOSKO II speelde op eigen terrein tegen Anna Paulowna II en deed een poging om haar eigen record te verbeteren, doch waarin zij niet slaagde, zij kon het echter niet verder brengen dan een 20—0 over winning. A.s. Zondag speelt DOSKO II op eigen terrein te gen Helder 5. Het s.s. „Hofplein" in een orkaan op de kast van Noorwegen tweemaal op een rots geloopen. Het schip midden door gebroken. Vijf leden van de beman ning omgekomen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag aldus ontvingen wij Zaterdag het bericht, doch te laat om het nog in het nummer van dien dag op te nemen heeft het s.s. „Hofplein" van de N.V. Scheepvaart maatschappij „Millingen" te Rotterdam op de kust van Noorwegen schipbreuk geleden. Om vier uur in den morgen seinde de gezagvoer der R. Schaap, dat de „Hofplein" nabij Floro, in de Noorsche Fjorden, tegen een rots was gesooten, met het gevolg, dat de machinekamer, alsmede ruim II onder water waren geloopen. Daar de machines niet meer konden werken, was men verplicht de hulp van bergingsvaartuigen in te roepen, Twee booten zijn onmiddellijk uit Bergen vertrokken ter assis tentie. Voor de bemanning moet geen direct gevaar bestaan. Een later bericht meldde echter, dat het s.s. „Hof plein" middendoor gebroken was. Nader wordt gemeld: De „Hofplein" was op weg naar Narvik om een lading erts te halen. Het had waarschijnlijk machine- schade of het stuurgerei defect en het heeft in den bewusten nacht hulpeloos voor de Noorsche kust londgedreven. Een bergingsmaatschappij te Bergen (Noorwegen) heeft een boot uitgezonden, doch deze boot moest wegens den storm terugkeeren. Zaterdag morgen vroeg is het stoomschip tusschen de fjorden bij Soinö op een rif geloopen en gebroken. Aan boord van het s.s. bevonden zich 38 man, Een relaas van het gebeurde. Naar de directie van de Scheepvaartmaatschappij meedeelde, verkeerde de „Hofplein" den nacht, voor afgaande aan dien waarin het schip verging, reeds in nood. Het is toen op een rots geloopen bij Buhul- men, waardoor het stuurloos werd en water maakte in ruim II. Na van de rots af te zijn gedreven in N.O. rich- tinig is het schip beginnen te zinken en zijn ruim III, de bunker en de machinekamer ondergeloopen. Daarna is het schip opnieuw op een rots bij Skor- pas geloopen. Toen is het in tweeën gebroken, en ge zonken. De bergingsvaartuigen, die in de buurt wa ren, konden het schip niet bereiken, doordat er een orkaan heerschte. De bemanning heeft het schip verlaten in twee booten. In de eene zaten 32 man en de beide loodsen, die aan boord waren, in de andere de vijf mannen, die vermist zijn. De eerste sloep is bij Jothunheim geland. Twee lijken gevonden. Een nader bericht vermeldt nog, dat er een red dingboot van de „Hofplein" is gevonden waarin twee lijken waren. Omtrent de identiteit van deze lijken kon nog geen nadere mededeeling worden gedaan. De twee gevonden lijken, welke nog niet zijn her kend, zijn naar Aalesund vervoerd. De drie andere vermiste menschen moeten als verloren worden be schouwd. Dinsdag vertrekt het geredde gedeelte van de equi page van Aalesund, waarna het den volgenden dag uit Bergen naar Rotterdam reist. Men zal zich den naam van dezen Nederlandschen stoomer nog wel herinneren, in verband met de kra nige redding door de bemanning op volle zee, op Zondag 1 December jl., onder de Amerikaansche kus.t waarbij dertien opvarenden van twee schoeners het leven werd gered. DE „BENWYVIS\ Men meldt van Terschelling: Zaterdagnacht is het gelukt het stoomschip „Ben- wyvis' op de staaltrossen pl.m. 20 Meter naar zee te brengen. Een zestal sleepbooten van de firma Doeksen en Dros was in de nabijheid om den middag daarop bij gunstig getij te trachten de boot in diep water te brengen. UIT DEZEN TIJD. (Guttierrez). Ik zou je graag Woensdag weer ontmoeten. Woensdag vlieg ik van Engeland naar Amerika. Laten we dan zeggen Donderdag. leed. Door het gebruik van bier met cognac is deze kwaal zoo snel verergerd, dat spoedig de dood in- intrad. VOOR HET TROELSTRA-OORD. Een gift van f 10.000. De Bondsraadsvergadering van den Algemeenen Ne derlandschen Bouwarbeidersbond besloot als feestgave ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van den bond aan het Troelstra-Oord een schenking te doen van f 10.000, aldus meldt „Het Volk". DE ZIEKTEONGEVALLEN AAN BOORD VAN HET STOOMSCHIP ZETA* De Noorsche regeering heeft toestemming verleend, sectie te laten verrichten op een van de lijken van de slachtoffers van de vreemde ziektegevallen van het stoomschip Zeta. Een van de lijken is inmid dels naar Noorwegen vervoerd. De vier patiënten die in het ziekenhuis aan den Bergweg werden verpleegd, zijn als genezen ontsla gen. EEN JAZZPIANO. En verontruste jazzbandlieden. Frans Szckeres, een orgel fabrikant te Boedapest, heeft, naar Vaz Dias meldt, een instrument vervaar digd, dat er uit ziet als een klavier en dat door een enkelen pianist bespeeld kan worden cn de gezamen lijke jazz-band-instrumentcn weergeeft. Eenige dagen geleden gaf de uitvinder een demonstratie voor de Muziekacademie. Kort daarna meldde hij aan de po litie, dat hij eenige dreigbrieven ontvangen heeft, waarin hij bedreigd wordt met een bomaanslag, voor het geval hij zijn instrument nog eens in het open baar zou bespelen. Naar het schijnt zijn deze brieven afkomstig van jazz-bandspelers, die zich in hun broort- winnig bedreigd achten. EEN WANHOPIG HUURDER? Uit Parijs wordt gemeld: Zaterdagmorgen weerklonken er in het gehucht Narcejac bij Saintes twee hevige ontploffingen. Het bleek den bewoners dat in een der huizen bij den schoorsteen het lijk lag van den bewoner met van den romp gescheiden hoofd. Er werd een bom gevon den met daaraan gevestigd lont. Het huis was ge heel verwoest. Daar den bewoner de huur was opge zegd, en hij het huis niet wilde verlaten, is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat er sprake is van een wanhoopsdaad. Gebleken, dat hij aan encepballtls laad. Gelijk wij in ons nummer van Zaterdag meldden, was in een Amsterdamsch politie-bureau, een jonge man, die in den Oudejaarsnacht op den Zeedijk door twee agenten dronken was aangetroffen en meege nomen, onder min of meer geheimzinnige omstan digheden in zijn cel overleden. Het vermoeden, de beschuldiging is daarop uit gesproken, dat de arrestant overleden zou zijn ten gevolge van hem bij zijn overbrenging door de agen ten toegebrachte slagen. Deze ontkennen dit echter en voeren toen bewijze aan, dat de jongen zoo ver suft was door den drank, dat eenigerlei krachtig op treden niet noodig was. Een getuige zeide echter, dat hij gezien had, dat de jongen een klap kreeg van een der agenten. Daar dit vooralsnog niet waarschijn lijk moest worden geacht, werden de betrokken agenten niet geschorst Wel werd het proces-ver haal van het gebeurde aan den officier van justitie gezonden, cn een geneeskundig onderzoek naar de doodsoorzaak werd ingesteld. Naar vernomen wordt, is daarbij gebleken, dat de jongen aan encephalitis Waardevolle Amerikaansche regeerlngs- documenten verloren gegaan. Nog geen twee weken na het uitbreken van een brand in het secretariaatsgebouw van president Hoover, de z.g. executive offices van het Witte Huis, komt thans tijding van een brand in het Kapitool, het Amerikaansche regeeringsgebouw te Washington. De volgende bijzonderheden worden daaromtrent gemeld: Zaterdagavond om zeven uur, pl. tijd van Washing ton, werd de brand in het Kapitool ontdekt; ze was uitgebroken in de archiefzaal van het Huis van Af gevaardigden. Zoodra de brandweer gealarmeerd was, kwamen van alle kanten der stad de spuiten en hrandblus- sehers aanrukken. De rookwolk, die uit het Kapitool opsteeg kon ver in den omtrek worden gezien. Waar schijnlijk had het vuur al een paar uur gesmeuld, voor het ontdekt werd. Het was eerst heel moeilijk de plek van den brand te naderen, daar de deuren gesloten waren en al spoedig na de ontdekking laai den de vlammen tot boven den koepel van ftet Ka pitool. Men vreest, dat vele historische souvenirs zijn verloren gegaan. Reeds om vijf minuten na half acht scheen men den brand tot zijn haard fe hebben beperkt; het blusschingswerk werd niettemin met volle kracht voortgezet. Even later kwart voor acht was men den brand definitief meester. De schade, in geld te taxeeren is niet van belang. Men noemt een bedrag van 3000 dollar. De stand beelden busten en schilderijen in de hal en de corri dors hebben niet geleden. De waterschade behalve dan die aan papieren en schrifturen is gering. T VERKEERDE GESCHOTEN. (AuMle.) Heb Ie wat geschoten, Bennie I - J< Weer bracht |e het? In de keuken? Neen. In het ziekenhuis.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7