KRONIEK VERMAKELIJKE S! VIS PACEM PARA PACEM. NIEUWE NIEDORP. BARSINGERHORN. HARENKARSPEL. WAARD EN GROET. Binnenlandsch Nieuws. f Schrale huid Uit onze Omgeving. door DIRK DUY VEL Junior. "MsèSBüSS?;,.... Opper-Kafferstein VAN Groot Gortbuikenburg, Hoofdstad van Laat dit Latijnsdie opschrift u niet afschrikken, lezer! Wat het beteekent, is ook u uit het hart gegrepen: Zoo oij den vrede wilt, bereidt u voor tot den vredel Eeuwenlang heeft men de menschheid iets anders voorgehouden. Ook in het Latijn en slechts met ver schil van één enkel woord. Toen gold als opperste wijsheid: Si vis pacem para bellam. Of in het Hollandsen: Zoo gij den vrede wilt, bereidt n voor tot den oorlog. Tot vandaag den dag weten onze militaristen nog niet heter. Het is punt één van hun geloofsbelijdenis en tot schade van de menschheid is hun macht nog altijd zóó groot, dat de volkeren hen volgen. Zich klaar maken voor den oorlog om den vrede te bewaren. Men kan net zoo goed zeggen: Wie nuchter wil blijven, moet veel alcohol gebrui ken! Of: wie niet ziek wil worden, moet gaan morsen met de kiemen van allerlei ziekten. Of nog anders: wie geen brand in huis wil hebben, moet het volstoppen met in petroleum gedrenkte 'krullen en dan met vuur gaan spelen. Als hij dan bovendien nog een grooten mond opzet en bij kris en kras beweert, dat hij doodsbenauwd is voor brand, dan begrijpt ieder, wat zijn gezwets waard is. Gelukkiger zijn de militairisten. Zij kunnen doen precies als deze man, die geen brand wil. Niet hun eigen huis, maar de wereld stoppen zij vol met alles, dat bij de geringste aanleiding ontploffen kan. Toch praten zij onderwijl over den vrede, dien zij zoo zeer beminnen! cn het gros der menschen loopt er in: het staat hen hun zonen af en offert hun tal- looze millioenen, terwijl duizenden gebrek hebben aan goede woningen, aan goede voeding en kleeding, kortom aan het eerst noodige voor een eenigszins dragelijk bestaan. Vernietiging, moord en doodslag, niet slechts van hen, voor wie de oorlog het handwerk is. vrijwil lig of gedwongen, maar ook van de burgerbevolking, die slechts in vrede wenscht te werken, wat er ook uit voortkomt, stellig geen goeds. Daarom moet er voor den vrede worden gewerkt en daarom kozen wij ons Latijnsch opschrift, waar van de lezer natuurlijk reeds de herkomst heeft vast gesteld. Eenige Hollandsche vredesvrienden, bewonderaars van Franlcrijks minister Briand, hebben hem deze week een tegel-tableau aangeboden uit erkentelijk heid voor alles wat hij heeft gedaan en voortgaat te doen om den vrede te bevorderen. Boven dat tableau prijkt de Latijnsche spreuk, wier heteekenis mindor voor Briand zelf bestemd is dan voor hen, die voor pacem nog gaarne b e 11 u m willen lezen. Werken voor den vredel Is er iets beters te doen? DE OVERLEDEN ARRESTANT. Twee agenten door den reohter-commissarls gehoord. Naar „Het Volk" verneemt, zijn de beide agenten van politie van het bureau Warmoesstraat, te Am sterdam, die op Oudejaarsavond den 18-jarigon Em. P. op den Zeedijk hebben gearresteerd, Woensdag morgen door den Rechter-Commissaris in diens kabi net gehoord. De justitie schijnt deze zaak dus nog in onderzoek te hebben, teneinde vast te stellen in hoeverre de po litiebeambten een onrechtmatig gebruik van hun wa pens hebben gemaakt. TRAM-ONTSPORING. Twee goederenwagens omgeslagen. Door verkeerden wisselstand is Donderdagmiddag een personentram der ZutphenEmmerik te Baak ontspoord. Twee goederenwagens, waarvan een met koeien geladen, sloegen om. De dieren gingen er van door, maar werden later weer opgevangen. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. GIFTEN VAN HET KONINKLIJK HUIS. Voor behoud van natuurmonumenten. Uit VGravenhage wordt gemeld: Van de geheele koninklijke farailio zijn belang rijke giften ontvangen ten behoeve van de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. De bestuurder licht gewond. Donderdagmiddag is het Fokkervliegtuig F 13, be mand door den leerlingvlieger B. Tems, wonende te Den Helder, bij den ingang van het vliegveld „De Kooij" over den kop geslagen. Tems werd licht ge wond hij werd naar het Marinehospitaal te Den Helder overgebracht. De oorzaak van het ongeval schijnt te liggen in het feit, dat de piloot te laag is binnengevlogen. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Kindje aan de gevolgen overleden. Donderdag is het vierjarig dochtertje van zekeren J. Adams te Leeuwen-Beneden, in een pot kokend wa ter gevallen. Met hevige brandwonden overdekt, moest de kleine naar het ziekenhuis te Tiel worden vervoerd, waar het aan do bekomen verwondingen is overleden. AL TE NATUURGETROUW. Iemand op het tooneel bijna opgehangen. Te Bilden in Limburg werd door een liefhebberij tooneelgezelschap „De Gestrapte met het Koord" ge speeld. Volgens het stuk moet een der spelers op het tooneel opgehangen worden Ofschoon alle voorzorgen waren genomen, o.a. een band onder de armen was gelegd, zag men den spe ler plotselinig woest met zijn armen en beoncn slaan. De strik om zijn hals was. men weet niet hoe, toe geschoven. Dadelijk kwam men ter hulp om den lialf verstik ten man uit zijn ellendige positie te redden. ERNSTIGE AANRIJDING TUSSCHEN AUTO EN STROOWAGEN. Eén zwaar gewonde. Donderdagmorgen om elf uur heeft op den Sohild- wolderweg te Slochtoren een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een auto rr>et stroo die bestuurd werd door T. Ilolstein uit Appingedam en op weg was naar Oude Pekela en een met een paard bespannen stroowagen bestuurd door J. Maathuis uit Slochto ren. De auto, haalde bij het passeeren van den wa gen te weinig naar links uit met het gevolg, dat de wagen van achteren werd aangereden. De voerman viel van den bok en werd door een der wielen gegre pen. In ernstigen toestand en met een gebroken been werd hij naar het Academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. EEN GOED JAAR VOOR DE K.L.M. Vervoercijfers flink gestegen. Hot luchtverkeer der K.L.M. in 1929 is zeer voor spoedig geweest. Er is geen enkele tegenslag onder vonden; de averij, welke vliegtuigen hebben beloo- pen, is niet noemenswaard geweest; de regelmaat van den dienst bedroeg 96.6 Het vervoer van passagiers is mot 13 vermeer derd, dat van goederen met 29 dat van briefpost met 87 en dat van pakketpost met 54 en gesprongen handen Vj genezen direct en blijven 'M heerlijk zacht en lenig met Ja AKKER'» MS L KLOOSTERBALSEM J9 ■'©èw bijt niet! Jgw goud zoo goed." DEMONSTRATIE MET ELECTRISCHE HUISHOUD TOESTELLEN IN DE ZIJPE, PETTEN EN CALLANTSOOG. Vanwege het Provinciaal Electricitelts Bedrijf van Noordholland zullen verschillende vertooningen worden gehouden met electrische huishoudelijke apparaten die den taak der huisvrouw kunnen vereenvoudigen. Me vrouw Roersch uit Bloemendaal zal o.m. de moderne kook-methode met de electrische bak- en braadoven de- monstreeren, terwijl verder zal behandeld worden het electrisch wasschen en strijken, de electrische verwar ming, de electrische warmwatervoorziening, de veevoe derketel, de naaimachine, de boen-machine enz. enz. De talrijke soortgelijke demonstraties, die in het afgeloopen jaar In West Friesland werden gehouden kenmerkten zich door groote gezelligheid, men dronk gedurende de pauze een kopje thee en gebruikte een stukje elec trisch gebakken koek. beide aangeboden door het P.E. N. De uitnoodigingen zullen aan huis worden bezorgd. Alle huisvrouwen zullen welkom zijn en de gelegenheid hebben om te zien, wat met electrlcitelt in de huls houding kan worden gedaan, en hoe gering de kosten daarvan zijn met het thans ingevoerde Vastrechttarief van 5 ets. per Kilowatt uur en het Nachtstroomtarief 3*. MOERBEEK. De Moerbeeker Nutsvereeniging heeft haar tweede bijeenkomst in dit seizoen gohouden in het lokaal van den heer J. v. d. Molen. De voorzitter, de heer S. v. d. Wal, opent, en roept de aanwezigen allen een hartelijk welkom toe en ver zocht den secretaris den heer C. v. Eeten, de notu len der vorige bijeenkomst te willen lezen. Ze worden onder dank voor de juiste weergave goedgekeurd en getekend. De lezing welke werd verzorgd door mej. Annie v. d. Wal, en hiervoor haar keuze had laten vallen op „Met den ouden dag", werd op fraaie wijze voor gedragen. Met aandacht werd door de aanwezigen geluisterd. Hierna werd overgegaan tot gemeenschappelijken zang. Intusschen werd aan de dames: M. v. d. Molen- Kuiper, Annio v. d. Wal. J. Vethroan-Brugman, Griet je Docter en de heeren II. Heiver, C. v. d. Oord, J. Buis, J. Zwaag, G. Vis en P. Boere, de gelegenheid gegeven zich gereed te maken voor het opvoeren van een oud-IIollandsch tooneelstukje, voor te dra gen in Westfriesch dialect Een en ander werd heel goed ten tooneel? gebracht er werkte soms aardig op de lachspieren. liet geheel verwierf veel succes. De heer G. Vis vergastte ons hierna op een aardig zangnummertje „De kleine man' „Moeder geeft ham- zegen" krijgen we van de dames Doorn-Winkel en v. d. Oord-Heinis en den heer C. v. Oord, een aardige weergave van een verlegen vrijer (Net wat'voor onze Moerbeekers?). liet ons bekende en mooie lied „Hallo Bandoeng" werd gezongen dooi den heer Jb. Schoen. Hierna werd het podium botieden door de dames M. Buis. P. Boere, C. Morel, Tr. Prins en Gr. Dokter en gaven ten beste „Wie zal mijn vrouw worden". Dit was een echt leuk stukje, wat een uitroep van „Bravo jonge dames" wist te verwerven, wat volop was verdiend. We begrijpen er niets van, dat de jon gens bij het zien cn hooren hier van, er maar stil bij blijven zitten. Kom op jongens, laat juJie toch niet zien! Van den heer Jb. Zwnag kregen we „De geverfde alcoof' en „De huisknecht'. De dames Marees zongen met pianobegeleiding „Ach vader niet meer" wat ver volgd werd door pianospel. Diverse populaire liederen werden door de aanwezigen meegezongen. Nog kregen we achtereenvolgens te hooren: „De Trouwdag van Mietje", door den heer A. Zwang. „De slimme Boer" dooor mej. M. v. d. Molen-Kuiper, „Haar kleine kind", met pianobegeleiding, door mej. A. Stammis. „Jonge liefde", een zangstukje van S. de Jong, eveneens een zangstukje van mej. Bakker- Brommer „Zij die het gelag betalen". De heeren Jan en Arie Zwaag lieten ons nog een aar dige duo en solo harmonicamuziek hooren. En als we dan van mej. M. de Boer-Kater nog gehoord heb ben „Waarom" en van den heer Jb. Schoen „Makker Gluck Auf" neemt voorzitter het woord en zogt, hoe wel er nog wel veel meer stukjes te geven zijn, dat het langzaam aan tijd wordt om naar huis te gaan en spreekt zijn genoegen uit over het echt gezellig verloop en dankt allen voor het gegevene on de pret tige samenwerking. Verder wordt nog besloten om 18 Febr. a.s. het 10- jarig bestaan der vereeniging op eenigszins feestelijke wijze te herdenken. Hierna sluit voorzitter met enkele hartelijke woor den en een tot weerziens deze bijeenkomst. Naar we vernemen heeft de heer S. v d. Wal alhier zijn boerenbedrijf uit de haud verkocht aan den heer W. Plantinga, Oosterweg, alhier. In het jaar 1929 werden door den Burgemeester al hier, 6 consenten voor de kustvissoherü afgegeven. Naar wij vernemen zal het Burgernut alhier een bij- conkomst houden op Donderdag 16 Januari a.s. in de zaal van den heer K. Dekker. Zooals reeds per advertentie is aangekondigd, zal de Tooneelvereeniging „Liefdadigheid" Zondag a.s. een uitvoering geven in de zaal van den heer A. de Graaf. Opgevoerd zal worden: „De Tante uit Indië." Wij spreken den wensch uit, dat het streven van deze nuttige vereeniging zal worden beloond met een zaal vol bezoekers. HARINGHUIZEN. Door B. en W. is aan de tooneelvereeniging „Onder ling Genoegen" alhier, toestemming verleend tot het houden eener verloting. KOLEORN. Jl. Woensdag 8 Januari gaf het Burgernut „Ons Ge noegen" haar tweede bijeenkomst bij S. Kuiper. De voorzitter, de heer J. Kaper, heet de ruim 150 aanwezigen hartelijk welkom. Spr. zegt, dat bij deze belangstelling, van een zoo groote opkomst, het Bur gernut zij recht van bestaan zal blijven houden, en wenscht allen een genoeglijken avond. Om de na men te noemen van allen die een bijdrage hebben gegeven, zou te veel plaatsruimte nemen. In een woord, lettend op het herhaaldelijk applaus, mogen we zeggen, dat er schitterend is voorgedragen. In bi- zonderheid een woord van hulde aan den voorzitter den heer J. Kaper en echtgonoote, voor hun voorge dragen revueschets „Een huislijk praatje". Ruim 12 uur sloot de voorzitter de bijeenkomst met een woord van dank aan allen, die hun beste krachten dezen avond hadden gegeven. Tot slot een hartelijk tot weerziens. RIDENDO DICERE VERUM! Waar gij de rauwe waarheid biedt; Zoo doet het schertzend, Want... dan kwetst ge niet! XX. Dirk Duivel wordt uilgenoodigd ter Ko ninklijke receptie in het colliseum te Ilome. - Maar bedankt omdat hij er geen gezicht voor heeft. - Adeldom* geefl geen schoon- heidsgarantie. - 'n Adelijke oerang-oetang en ii dito jaagknol van Jaap Blij Zaliger. - Een ontzettende ontnuchtering voor den adelv er eer enden Dirkje Duivel. - Slaafsche onderworpenheid van hel proletariaat in de laatste helft van 1800. - De koeien zorgden voor straatgarneering. - 'n Reuze wedstrijd om 'het wereldkampioenschap in het bier slobberen. - Vaders zijden pet had geen oogetiblik rust. - Beenen-bevende Dirk Dui vel. - Dirk wordt benoemd tot assistent- grooteboonenmeter builen bezwaar der ge meentekas. - Een indrukwekkende toespraak - Vermaarde Grootgortbuikenburgers in Scheveningeti ook niet onbekend. - Eet ze met smaak en proef ze met aandacht. Schoone kasteelvrouwen van Opperkafferstein met dezelfs dappere Ridders van de drleveg-flguur! Ik doe u kond en te weten: Het zal u. mijn welbeminde Kaffers en Kafferlnnen, aangenaam zijn te mogen vernemen, dat ik, dank zij de Europeesche vermaardheid, die ons all round lijf orgaan, de Scuager piper Rouge, heeft mogen verwer ven. mij een op goudpapier gedrukte invitatie gewerd, om tegenwoordig te zijn bij het huwelijk van Kroon prins Umberto van Italië met de méér dan 'n zoen in 't donker waardige bruid Maria José van België, dat dezer dagen met 'n ongelooflijk®" luister en reuze stos in Italië hoofdstad werd gesloten. Doch mijn aangeboren bescheidenheid heeft mij ge drongen voor deze hoogst eervolle uitnoodiging beleef delijk per briefkaart te bedanken, 'n Receptie waarop 5 koningen. 38 kroonprinsen en 32 kroonprinsessen, te kijk staan, U moet me niet kwalijk nemen, lieve luidjes, maar tegen zooveel opgepoetste edelsnurkcrs gevoel ik mij, ondanks mijn in ruimen kring bekende brutaliteit, niet opgewassen. Bovendien heb ik er ook geen gezicht voor, ofschoon je heusch niet moet denken, dat adel dom en koninklijke waardigheid je een getuigschrift kan bezorgen van uiterlijk schoon, en lieftalligheid, God bewaar me, nee hoor! Toen lk nog 'n snotkletel was van 'n jaar of 14 en reeds 3 jaar lang de last van het leven en 'n zware loop- jongensboekentasch had rondgesleept, had Ik een on- bestemden eerbied voor adelijke personen, die lk be schouwde als menschen van heel wat fijner fabricage clan slechts de gelukte Imitatie van koningen der schep ping. die Ik In de treurig geplaveide straten van Groot- gortbuikenburg zag rondfladderen. U moet niet verge ten, dat ik altijd 'n intelligent en met aangeboren zak- kerollersvaardigheid bedeelde baby ben geweest! Toen ik 1^ jaar oud waq en nog gestationeerd in een twee- dehandsch tafelstoel, feitelijk 'n eenlgszinds meer con- fortabel ingerichte kinderkiebelton met opklapbare zit plaats, gelukte het mij reeds een tijdelijk aan moeders toezicht onttrokken gulden In mijn blauw baaien onder broek te moffelen, uit welke handigheid Lombroso. de beroemde schedelmeter had kunnen distilleeren, dat ik bestemd was Directeur te worden van de Veendammer Hypotheekbank, en compagnon van unser lleber Herr Lleberman! Of rechtskundig adviseur of curator, in welk geval je de geit en de kool kunt sparen. Lid van de Intercommunale roeivereenlging, zonder kans op het pelowsche eeredoktoraat in de Haarlemsche Paraplu En om u nog een grooter denkbeeld te geven, welk een praematuur wonder-monster ik eigenlijk was, wil ik u onder het opsteken van de twee voorste vingeren mijner rechterhand en het .eerbiedig nastamelen der bekende woorden: Zoo waarlijk helpe mij een gulden tachtig, u do verzekering geven, dat lk reeds op mijn zesde jaar met groote belangstelling en ongelooflijke hersensinspannlng las den beroemden historischen ro man: De ontvluchting van graaf Warwick uit den Tower; drie dikke deelen met gekleurde platen. U kunt je dan ook wel levendig voorstellen dat met zoo'n tijdige en degelijke voorbereiding ik reeds op 11- jarigen leeftijd volkomen berekend was op het aanvan gen van mijn litteraire loopbaan, bestaande in het rond brengen van „De Vriend van den Huize", een ijseiijk Spijsverteringsstoringen la sinds 100 Jaar onorortrofTen het beste middel Bullrlch-Zout Tabletten fl. 0,25 en fl. 1,20. Slecht» echt in blauwe verpakking met het portret van den uitvinder. Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordiger It da drein. Amsterdam Oost.Unnaenspartcwec te Voor de afd. Ilarcnkarspel der S.D.A.P. zal even als vorige jaren ook dezen winter een filmavond worden gegeven door het Instituut van Arbeiders ontwikkeling te Amsterdam en wel op Zaterdagavond 18 Januari a.s. Als hoofdfilm voor dezen avond zal worden vertoond de beroemde film „De Wevers",, ter wijl nog verschillende bijfilms worden gegeven. Zon dagavond daarna zal voor de zelfde nfdeeling optre den de bekende declamator cn voordrachtkunstenaar Ru Mulder, met als hoofdnummer „Van het Weste lijk front geen nieuws". Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de desbetreffende advertentie in dit nummer. n Zooals gemeld zijn er aanstonds 2 vacatures in het bestuur van den polder Waard en Groet, door de perio dieke aftreding der Hoofdingelanden, de heeren K. Breebaart Dz. en H. Spaans. Men verzoekt ons mee te deelen, dat belde heeren zich niet meer beschikbaar stellen voor een her verkiezing. streng gereformeerd weekblad onder redactie van Jo- hannes de Liefde, benevens de indertijd met huid en haar opgevreten Doleantiepreeker Dr. Abram Kuijper, in die dagen zijn volk leidend en beheerschond in de volle ontwikkeling van zijn Inderdaad geweldige journalistieke oratorische en geestelijk superieure kracht. Natuurlijk hadden de verschrikkelijke avonturen van den beroem den graaf van Warwick, door mij op zes-jarigen leeftijd verslonden, ln de schaduw der lommeryke bolwerkboo- men, welke heerlijke plek, vol natuur- en stadsschoon, kort na dien jammerlijk zou ten offer vallen aan het bedroevende Inzicht, de misselijke hebzucht en kleinbur gerlijke volksverachting van de toenmalige bestuurders van Grootgortbuikenburg, mij een diep ontzag en ide alen eerbied Ingeprent voor menschen, die zich op een jonkheers- of barohnentltel (hooger kwamen we in Groot gortbuikenburg natuurlijk niet), konden beroemen. Maar helaas, gewoonweg afschuwelijk was mijn des- illussie en ontnuchtering, toen ik als loopjongen, belast met het bezorgen en uitreiken van de Uilenspiegel, oud- liberaal politiek satyriek weekblad kennis maakte ryet een heuschen Jonkheer en 'n waschechtcn baron. De eerste, ontvanger van de Registratie en Domeinen, had me toch 'n postzegel en 'n paar kwattabeencn, dia hem als twee druppels ouwe klare deden gelijken op een orang-oetang, zooals ik eens in „Artis" mocht be wonderen. En de baron, ontvanger van de directe be lastingen, kon met heel veel succes concurreeren met een oud jaagpaard, welke stumpers door Jaap Blij, 'n schuiten jager, boroemd in Grootgortbuikenburg, omdat hij zijn vrouw 6 weken lang onder de bedstee had ge stopt, vanwege de huiselijke fout dat ze de rijstebrel had laten aanbranden, destijds nog werden gebruikt om doorgaande schepen in het N.-H. Kanaal, tot een ande re gemeente te sleepen, waar dan weer 'n andere col lega met 'n paar uitgerammelde kadavers klaarstond om het sleepertje over te nemen. De tijden waren natuurlijk heel anders dan tegen woordig, nu elke arbeider gelukkig weet wat ie waard is en do hooge hoèdenterreur 'n einde heeft genomen. In die dagen viel je zoo wat dubbel als Je zoo'n hoog waardigheidsbekleder in de met aromatisch geurende koestrontgegarneerde straten van Grootgortbuikenburg tegenkwam. Het leek waarachtig wel, of het onzelieven Heer zelf was! Mijn vader, die 32 halve kruikjes bruin van Jan Witte verschalkte in een spannende bier-slobber-match tegen 'n Noorschen matroos, welke wedstrijd werd ge houden in de herberg van Klaas Stam op de Voormeer, en drie klabakken tegen den grond sloeg, laboreerde ook sterk aan zoo'n slaafschen autoriteiten-vrees en had druk werk om z'n zijden pet af te nemen en morgen meheer te brommen, waarop hy dan genadig werd be loond met een amicaal „morgen Bart". Natuurlijk krijg je dan als kind ook een slag van den molen beet en stond Ik ook al te beven als 'n riet, wan neer lk gedwongen was voor het blinkend aanschijn van die kleine stads-machthobbers te verschijnen. Ik herinner me nog bovenste best, dat ik, toen mijn vader door een hersonberoerte in één seconde van een grooten sterken reuzekerel tot een halfverlamd, on verstaanbaar brabbelend, waardeloos menschenwrak was gedegradeerd, lk in 't belang van de schrale Inkomsten nederig op Grootgortbuikenburgsch stadhuis kwam ver- zdekon om zijn armzalig baantje van beëedigd meter ter graan- en zaadmarkt, gesalarieerd met het geweldig bedrag van 1 honderd 50 sjoof, tijdens zijn ziekte te mogen waarnemen, ik zeer hooghartig werd ten ant woord gestaan door mijnheer de gemeente-secretaris, schoolopziener, waarnemend commissaris van politie, polder-secretaris, dijkgraaf en God weet welke betaalde baantjes meer bekleedend, 'n meneer met 'n naam, zoo lang als 'n locomotief met tender en drie goederen wagens: mr. Joachim Ellas Abraham Oudsteen van der Lange Turf tot Wales anthraciet, welke Grootgort buikenburgsch alleenheerschcr ln dien tijd mij toesprak als volgt: Dirk Duivel, ik kan je mededeelen, dat B. en W. geen bezwaar maken tegen de Inwilliging van je verzoek, doch ik leg er den nadruk op, dat je wèl gelieve te onthouden: Bulten bezwaar van de gemeente kas en zonder eenig recht van opvolging bij eventueel ontslag of overlijden van den tegenwoordigen functlo- naires. Begrepen? ^Ik stamelde verlegen, dat ik het had bejfrepen en werd mij met een voorname handbeweging de deur van de secretarie gewezen. En ik moet eerlijk zeggen, dat de gemeente zich stipt aan die voorschriften heeft ge houden. Er is met prijzenswaardige zuinigheid voor ge zorgd dat de duim op het laadgaat werd gehouden en toen mijn ouden heer kwam te overlijden, werd 'n af- tandsche zakke-naaier, die wel 20 jaar ouder en boven al niet van 't houtje was, in zijn plaats benoemd. Ik veegde met de spons van Blanus! Maar 't mooiste van de grap was, dat die zelfde deftige en economische secretaris met z'n 20 bijbaantjes, 'n paar jaar later en pension naar de beroemde „vluchthaven" op Scheve- nlngen was vertrokken, omdat de gemeente Grootgort buikenburg, dank zijn welwillende medewerking en aan spring voor 60.000 plek begapt was! Dat was niet gebeurd buiten bezwaar van de gemeente kas. maar gelukkig evenmin met recht van opvolging! Je moet ze maar proeven, zegt Mosie! D. D. Jr.

Schager Courant | 1930 | | pagina 11