Mevrouw CRONE, Flierefluiters - Oponthoud- Broodbakker (halfwas] flinke Koolomlegger. een vast arbeider een Boerenknecht KLEEDING OP MAAT Wortelen Na afloop Bal. Speciale aanbieding VERKEERSONGELUKKEN. De Vlootconferenöe. Drama in een aandeelhoudersvergadering. Advertentiën. P. HOOGLAND BAWliiEH e;n kwartje per pond. P. HOOGLAND - Landbouwstraat 12 Fox Terrier. HOENDERPARK vast Werkman, vast werkman, Helderziende. Verdronkenoord 33 - Alkmaar. LEVERTRAAN „Het Groene Kruis" 5 pd. vet Spek voor f2.50 5 pd. gemalen spek voor f 2.50 l evens prima vet Kalfsvleesch Zaterdag 1 Februari, Breede Leverworst, machinaal gesneden 10 ct. per ons. TELEFOON 15 SCHAGEN CH. H. TH. SCHMALZ. i k WATUrfENHUIZEN, 21 Jan. Roode kool le soort f 2.506, 2e soort t 1.204.40, gele kool le soort f 2 405.10, 2e soort f 2.70—4, witte kooi le soort f 0.80—I/ft), 2e soort f 0.60—1.10, drielingen f 1.10, uien f 1.70—2.50, grove uien f 2, peen f 22.50 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 109175 Kg. roode kool, 6425 Kg. gele kool. 37425 Kg. witte kool, 1475 Kg. uien, 1325 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 21 Jan Uien f 1.30—2. drielingen f 1.30—2, nep f 2.50—2.60, grove f 1.702.20, peen 1.50, roode kool 2.105.70, gele kool 3.205.50, Deensche witte kool f 0.901.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 11600 Kg. uien, 2200 Kg. peen, 241800 Kg roode kool, 48000 Kg. gele kool, 145000 Kg. Deen sche witte kool. PURMEREND, 21 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas, 17 st fabriekskaas 46, 4 stapels boerenkaas f 46, per 50 Kg., In totaal 21 stapels, wegende 17000 Kg. Handel goed. 612 Kg. boter f 1.952.35. Vee. 354 runderen, w.o. 180 vette f 0.751.12, per Kg. 160 melk en gelde koeien 125—375, handel matig, 14 stieren, 38 paarden f 100200, handel vlug, 13 vette kal veren 1 301.40, handel vlug, 197 stuks nuchtere kal veren, slacht 1340, fok f 2832, handel matig, 363 vette varkens voor de zouterij f 0.740.77, voor de slacht f 0.760.80, per Kg. handel vlug, 23 magere varkens f 0.360.55, handel vlug, 78 biggen 2232, handel vlug. 892 schapen f 3045, overhouders 23/—32, handel ma tig, 10 bokken, piepkuikens f 12.75, kipeieren f 5.50 6.50, eendeieren f 5.75. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A In Hotel „Paradijs". Aangevoerd 14518 stuks eendeieren f 6.106.30, 99454 stuks kipeleren, 70—80 Kg. 8.50—9.50, 65—66 Kg. f 7.10 —7.60, 63—64 Kg. 6.50—6.80, 60—62 Kg 6—6.70, 58—59 Kg. 5.80—6.50, 56—57 Kg. f 5.50—6, 53—55 Kg. f 5.50 —5.80, 50—52 Kg. f 4.80—5.20, 45—49 Kg. 4 80—5. EIERVEILING, PURMEREND. 21 Jan. (in het gebouw der afslagvereeniging). Aanvoer: 17413 stuks kipeieren, kw. A f 5.30—6.60, 240 stuks kw. B f 45, kipeieren broed f 6.207.90, 727 st. eendeieren kw. A f 6.10 AMSTERDAM, 21 Jan". Zeeuwsche bonten f 2.202.50, blauwen f 2.302.50, bravo' a f 1.802, bl. eigenheimers f 1.801.90, per H.L. juin f 0.801, per 50 Kg., eigenheimers f 1.501 60, Be velanders f 1.40, IJpolder eigenheimers f 1.401.50, bra- vo's f 1.751.90, blauwe eigenheimers f 1.701.80, Beve landers f 1.301.50, Beverw. zandaardappelen f 2.10 3.50, Hillegommer zandaardappelen f 2.103 50, Drent- sche eigenheimers 2.103.25, Plakkeesche eigenheimers t 1.60—1.70, bl. eigenheimers f 1.801.90, bravo's f 1.80 —2, per H.L., juin f 0.801 per 50Kg., Bevelanders f 1.40 —1.50, Spuische eigenheimers f 1 601.70, blauwe eigen heimers 1.801.90 per H.L. Ernstig auto-ongelnk op den Haarlemmer weg. Benzinetank-wagen over een kleine auto heengereden. De bestuur der op slag gedood. Gistermorgen heeft op den Haarlemmerweg nabij het Ivruishuis te Halfweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een reiziger reed met een kleinen *auto uit de rich ting Amsterdam naar Haarlem. Ter hoogte van het kruithuis tusschen Amsterdam en Halfweg, wilde hij een grooten benzine wagen van de A. P. C. passeeren. Juist toen hij links van den benzinewagen was en een vrij groote snelheid had, zag de man van den anderen kant een auto aankomen. Om een botsing te ver mijden, schoot hij voor den benzinewagen langs. Door nog niet vastgestelde oorzaak bleef de kleine auto plotseling staan, juist voor den benzincwagen, die daarop als een wals over den kleinen auto heen ging. De kleine wagen werd totaal verwoest en de bestuur der, wiens naam nog niet bekend is, werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is met een auto van den Amsterdamschen geneeskundigen dienst, naar de hoofdstad vervoerd. Omtrent dit noodlottige ongeluk wordt nader ver nomen, dat de bestuurder xvan de kleine auto was de heer J. G. van der Laan uit Aerdenhout. Uit het nadere onderzoek is gebleken, dat zijn auto, nadat de vrachtauto was gepasseerd, slipte door het sterke remmen en vlak voor den tankwagen kwam. De tankauto vernielde het achterste gedeelte van de kleine auto, die na het slippen dwars op den weg stond. Juist op het oogenblik, dat de heer Van der Laan de vrachtauto was gepasseerd, zag hij den zwaren tankwagen vóór zich. Om een aanrijding te voorko komen moet hij krachtig hebben geremd. De auto van den Amsterdamschen Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, die op weg was naar Haarlem voor het geven van een demonstratie en vlak na de botsing passeerde, heeft het stoffelijk overschot me degenomen naar het St. Elisabeth's gasthuis te Haar lem. De politie heeft de vernielde auto in beslag ge nomen. De tankwagen had 'niet veel schade. Straatorgel contra tram. Het paard gewond en moet worden afgemaakt Op den hoek Hobbemastraat Ravesteynstraat te Amsterdam, had een aanrijding plaats tusschen een tramwagen van lijn 6 en een straatorgel, getrokken door een paard. Het paard ging met den kop door een tramruit, waardoor het aan den hals zoodanig verwond werd, dat het ter plaatse moest worden af gemaakt. IN HET BUITENLAND. Spoorwegongeluk ln de Vereen. Staten. Twee dooden en talrijke gewonden. Reuter meldt uit Birminghara (Alabama): Als gevolg van een spoorwegongeval nabij Traf- ford, tusschen Louisville en Nashville zijn twee per sonen gedood en 25 40 gewond, van wie tien ernstig. D-trein ontspoord te Erfurt Geen per soonlijke ongelukken. Gisterochtend om 3 uur 57 zijn van den D-trein Frankfort a. d. M.Dresden bij het binnenloopen van het Centraal station een postwagen en drie passa gierswagens ontspoord. Er is niemand gekwetst en de stoffelijke schade is gering. De reizigers zijn met 40 minuten vertraging met een anderen trein verder vervoerd. Het verkeer is niet gestoord. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Auto-ongeluk op Java. Wagen tegen een boom geslingerd. Aneta seint uit Pekalongan: De auto van den heer Straatman, administrateur van de Suikerfabriek Sragi is Maandagmorgen op den weg van Pekalongan nabij Tirto geslipt en tegen een boom geslagen. In den auto waren twee kinderen ge zeten, die op weg waren naar school De auto kantel de om. De chauffeur werd gedood De beide kinderen liepen slechts lichte verwondingen op. Met een vaart van 95 K.M. in een steen hoop gereden. Twee inzittenden uit de auto geslingerd en zwaar gekwetst Een der deelnemers van den internationalen ster- rit Riga—Monte Carlo, de Oostenrijker Jaufer uit Innsbruck is Maandagavond bij Kellmienen met een snelheid van 95 K.M. in een steenhoop gereden. De auto maakte een draai van 90 graden, reed toen enkele hoornen omver en sloeg om. Jaufer en zijn chauffeur zijn ongedeerd gebleven, doch twee meerijdenden zijn uit den auto geslingerd en zwaar gekwetst. In de Koninklijke Galerij van het Hoogerhuis te Londen is gistermorgen de Vlootconfcrentie door den Engelschen Koning geopend. Koning George, die er gezond en opgewekt uitzag, sprak met heldere, zeer duidelijke stem de volgende rede uit, die door alle Engelsche radio-stations draad loos werd uitgezonden: Met de levendigste voldoening roep ik den afge vaardigden van de vijf groote maritieme mogendhe den, die hier vereenigd zijn met de nobele bedoeling om de drukkende wapening te bestrijden, het wel kom toe. Ieder volk is trotsch op zijn marine, op zijn maritieme tradities en op de daden in het verleden door die marine verricht. Het is een fout van die traditie, dat de wapening geleid heeft tot een on- derlingen wedstrijd die op den duur weer een gevoel van onveiligheid en zelfs het risico van een nieuwen oorlog moest scheppen. Sedert den laatsten oorlog zijn alle volken eensgezind geweest in den eisch dat hun staatslieden niets onbeproefd zouden laten om een herhaling van het grimmige en ontzaglijke treur spel van den laatsten oorlog te voorkomen. Wij wil len een gebouw des vredes oprichten en een der hechtste zuilen in dit gebouw zal de beperking der bewapening ter zeo moeten worden tot de grens, die nog vereenigbaar is met do nationale veiligheid. De practische toepassing van dit beginsel is echter in het verleden op groote moeilijkheden gestuit. Wij hebben op de conferentie te Washington in 1922 over eenstemming kunnen bereiken nopens een beperking van het bouwprogram van groote schepen en moe derschepen voor vliegtuigen, maar tot dusver zijn alle pogingen om verder dan dit punt te gaan, mislukt. Het is een prachtige taak, mijneheeren, om het te Washington begonnen werk voort te zetten. Gij zijt allen bezield met de ernstigste bedoeling om niet te werken voor zelfzuchtige of nationale doeleinden en uw besluit is ongetwijfeld om voor nu en altijd deze hindernis op den weg van vooruitgang en bescha ving weg te nemen. Alle volken hebben bijzondere plannen, die bijzonder onderzoek vereischen, maar indien allen evenzeer be sloten zijn om een of ander offer te brengen als bij drage tot het algemeen welzijn, ben ik overtuigd dat uwe beraadslagingen niet alleen van groot en blij vend nut zullen zijn voor het land dat ieder van u vertegenwoordigt, maar voor het menschdom in het algemeen. Ik geloof stellig dat deze conferentie zal leiden tot onmiddellijke verlichting van de lasten der volkeren en ook het toekomstige werk van de voor bereidende Geneefsche commissie van ontwapening zullen vergemakkelijken en het aanbreken van den tijd zal bespoedigen, waarop de algemeene ontwa peningsconferentie het vraagstuk nog op uitgebreider wijze zal kunnen behandelen. In deze verwachting zal ik den arbeid van deze conferentie met de meeste be langstelling en aandacht volgen. Nadat de koning was uitgesproken, en kort daar op weer was vertrokken hield eerst MacDonald en daarop de andere gedelegeerden een redevoering. De kwestie der linie-schepen. Volgens den diplomatieken medewerker van de Daily Telegraph beschouwt men in Frankrijk de voorstellen van Engelsche en Amerikaansche zijde tot vermindering der linie-vloten van alle mogend heden met bezorgdheid, omdat het voor Frankrijk dan onvermijdelijk zal zijn een aantal nieuwe pant serkruisers van ten minste 15.000 ton te bouwen. De belangrijkste kwesties. V.D. verneemt uit Londen: De voornaamste kwesties, die een dag te voren in de kringen der te Londen aanwezige vlootdelegaties behandeld werden, hadden betrekking op het Fran- sche voorstel om te komen tot een Atlantisch of een Kanaal-pact verbonden met een Middellandsche Zee- Locarno, en op berichten uit Washington, volgens welke president Hoover een plan zou hebben goed gekeurd tot een grootere vermindering van het aan tal slagschepen. Bij de Amerikaansche delegatie kon men dit bericht echter niet bevestigen. In Fransche kringen is men van meening dat door het uitwerken van het plan van president Iloover de kwestie van den Duitschen kruiser op den voor grond zou komen. Want Frankrijk zou zich in dit geval gedwongen zien tot het bouwen van nieuwe 15.000 tons linieschepen met 30 c.M. geschut. „Vreedzame naties moeten sterk8 naties zijn". Havas meldt, dat Doumer, voor de vierde maal als voorzitter van den Senaat optredend, het vertruovven uitsprak, dat de vertegenwoordigers van Frankrijk ter vlootconferentie niet zouden vergeten, dat de vre delievende naties, om den wereldvrede te verzekeren, sterke naties moeten zijn. Hoovex vroeg uit de veren. President Hoover is gisteren, naar een Reuter-be- richt uit Washington meldt, al om vijf uur opge staan om de rede van koning George door de radio te kunnen hooren. (Het is te Washington ongeveer vijf uur vroeger dan te Londen.) Da radio-ontvangst der redevoeringen. Volgens te Londen ontvangen telegrammen zijn de redevoeringen ter vlootconferentip in de V. S. en Ca nada duidelijk door de radio gehoord. In Japan werd de ontvangst gestoord door een ander station. Een „gepeperd begin".Een der heeren roet een zak peper in de oogen geslagen. Gevolg van een familietwist. In een vergadering van aandeelhouders in Frank Rijs- dijk's Industrieele Onderneming te Rotterdam, heeft zich Maandagmiddag een zonderling Incident voorge daan. Deze vergadering was belegd ten einde een nieu wen directeur te benoemen in de plaats van den heer S. Simons Jr., die eenigen tijd geleden onder, vooral in beurskringen, druk besproken omstandigheden was af getreden. Op deze vergadering was ook aanwezig de 24-jarige heer Siegfried Simons, die in November als adjunct-directeur van de Onderneming was ontslagen en die thans door een zeker deel van commissarissen naar voren was geschoven en werd voorgesteld als den toekomstigen directeur. Kort voor den aanvang van de vergadering kwam het tusschen de beide heeren Simons tot een ernstige woor denwisseling: Siegfried haalde plotseling een zak peper voor den dag en sloeg die den ander in het gelaat stuk. De Inhoud kwam in de oogen van den heer Simons Jr. terecht, die luid kermend op een stoel viel. Van de algemeene verwarring, die daarna ontstond, maakte de dader gebruik om te ontsnappen. Natuurlijk heeft dit drama een voorgeschiedenis en hoewel de directe aanleiding op het oogenblik nog wel niet vaststaat, moet al reeds lang een gespannen ver houding bestaan hebben tusschen de heeren Simons, die oom en neef zijn. Dit laatste vond zijn oorzaak ln een verschil van meening ten aanzien van den dagelijkschen gang van zaken, waardoor neef Sieg fried gedwongen was zijn ontslag te vragen, hetgeen hem op 15 November van het vorige jaar werd verleend, zooals reeds uit het bovenstaande is gebleken. De pepergooior aangehouden en opgepakt, maar later weer in vrijheid gesteld. In aansluiting op bovenstaand bericht wordt nog het volgende gemeld: Gisteravond omstreeks 11 uur zijn door de Haagsche politie, op verzoek van de Rotterdamsche, in hun wo ningen aangehouden, de heer Siegrled S. wegens het ALLEEN bij zijn de 8 lekkere Sinaasappels voor een kwartje. Extra fijne Haring in flesschen van 18 stuks 90 cent. 8CHAGEN. TE KOOP: Een mooi geteekende raszuivere draadh. C. ROL, Hoogzijde, Scliagen. TE KOOP, wegens familie-omstan digheden, het in vol bediijf zijnde moderne Hoenderpark „TILDA" te Kerkedijk 51, Bergen (N.H.) Dagelijks te zien en te bevragen ter plaatse. te koop aangeboden, veevoeder en consumptie, door J. DE GOEDE, Breezand. Voor direct gevraagd: leeftijd 18 20 jaar, bij Firma A. N. KOSSEN, Molenvaart, Anna Paulowna. Gevraagd: Een K. WIT, p.a. P. BLAAUBOER, Driebruggen, Anna Paulowna. Gevraagd met 1 Maart: goed kunnende melken. P. BLOM, Gz., Abbestede, Callants- oog, post 't Zand. Gevraagd tegen 1 Maart: Een goed kunnende ploegen en meiken, bij Jb. STAMMES, Wieringenvaard. Gevraagd: met 1 Maart, bij G. SCHOORL, te Eenigenburg. Aan hetzelfde adres: een best slachtpaard te koop. Gevraagd met 1 Maart: of knechtje, bij C. v. d. OORD Azn., Moerbeek, Barsingerhorn. OOK PER BRIEF. MOEDER! Als Uw kinderen moeten gebruiken, let er dan op, dat er verschil in levertraan is; koop de beste die U voor geld kunt krij gen, namelijk die van HOOGZIJDE SCHAGEN, a 55 cent per halve llesch, zoo goed als reuk- en smaakloos, de naam staat op de flesch. werpen van peper, en diens 27-jarlgen broer, 'de heer Simon S., omdat het aanvankelijk den schijn had, als ware hij medeplichtige in deze zaak. Beiden zijn naar Rotterdam op transport gesteld en voorloopig opge sloten. Tydens het onderzoek is gebleken, dat van mede pllchtigheld geen sprake is geweest, zoodat men den heer Simon S. weer heeft laten gaan. Ook is vrijwel komen vast te staan, dat de getroffene vooraf bedrei gingen tegen den vader van den heer Siegfried S. heeft geuit. Nadat tegen laatstgenoemde proces-verbaal is opgemaakt, is hij weer in vrijheid gesteld. De getrtffene is gistermorgen uit het ooglijdersge- sticht ontslagen. Vermoedelijk zal hij geen blijvend letsel van den aanslag ondervinden. Aanbevelend. 8 uur, A. M. DE JONG's Vervolg van: MERIJNTJE GIJZENS JEUGD (Het Verraad). Flierefluiter: NAP DE LA MAR. Merijntje Gijzen: CISCA KREMER. Decors van Piels en v. d. Lugt. Prijzen der plaatsen: le Rang f2.2e Rang f 1.50, 3c Rang f 1.Frontbalcon en Frontloge f2.25, Zijbalcon en Zijloge f 1.75, plus rechten en lasten. Plaatsbespreking in de „Cérès", Tel. 17 of per briefkaart. DIRK RAAT, Schagcn. (Comb. Bervoets). van alle voorradige stoffen voor tegen veel verminderde prijzen. De laatste ULSTERS, WINTERJASSEN, JEKKERS en JONGENS-JASSEN en .JEKKERS beneden Inventaris-prijs. Jt Men profiteere Aanbevelend. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U te berichten, dat na een kortstondige ongesteld heid, zacht en kalm, in den ouder- j dom van 84 jaar, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Joost Slingerland, in leven gep. ambt. v.d. Staatsdomeinen, van ons hee iging. Schagen (N.H.) 21 Jan. 1930. Uit aller naam, JAN SLINGERLAND.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3