Raad Heerhugowaard. prima complete Radio, Pe communistische actie m Duitsehland. STOOMTRAM SCHAGEN-WOGNUM. 8 Marktberichten. Nagekomen Berichten. NIEUWE NIEDORP. WINKEL. BARSINGERHORN. Malversaties in het militair hospitaal te Amersfoort. Het nieuwe Stadsziekenhuis te Alkmaar. Advertentiën. Toebereidselen voor den hongermarsoh. Wolff meldt uit Itzehoe: Sinds Dinsdagnacht bleek alhier, evenals in het gèhcele district Steinburg, dat de communisten steeds meer toebereidselen maken voor den z.g. hon- gersnoodmarsch naar Homburg. De politie is gealar meerd. Rechercheurs zijn in auto's vertrokken om zoo mogelijk allo betoogingen te beletten. Gistermorgen waren op talrijke huizen plakkaten aangebracht, waarin tot deelneming aan den marsch werd opge wekt. In het leger. V.D. verneemt uit Berlijn: Het rijksweerministorie deelt uitvoerige bizonder- heden mede omtrent de actie der communisten in de rijksweer en bij de rijksmarine. De propaganda-arbeid der communisten wordt als volgt gevoerd: Speciale propagandisten der IC. P. D. verspreiden op zeer voorzichtige wijze propaganda geschriften door deze op straat in het gedrang aan soldaten in de handen te drukken, onopgemerkt op verschillende plaatsen in de kazernes neer te leg gen of over de kazernemuren te werpen. Den laat sten tijd laat men ze ook door de post bezorgen. Langs verschillende wegen wordt getracht communistische cellen in het leger te vormen. Mondelinge propagan da wordt gemaakt zoowel op straat als in de trei nen, in café s, danszalen enz. Bovendien tracht men geschoolde communisten in de rijksweer te werken, opdat dezen den wapenhandel goed leeren. Het rijksweerministerie zal tegen dezen onder- grondschen arbeid disciplinaire maatregelen nemen. Talrijke propagandisten zijn reeds vervolgd en eenige communistische rijksweersoldaten ontslagen. Ook elke door de communisten beinvloedde man wordt onmiddellijk uit de rijksweer verwijderd. Raadvergaderingen onmogelijk gemaakt. In talrijke districts-gemeenteraadsvergaderingen werd gisteravond de orde door communistische le den en tribunebezoekers gestoord, o.a. te Neukoln, waar de vergadering moest worden geschorst, de Treptow, waar de politie de betoogers verdreef, waarop de zitting werd gesloten en te Charlotten- burg, waar de politie de tribune deed ontruimen. Volksverzamelingen, die zich daarop voor het raad huis te Charlottenburg vormden, werden door de politie uiteengejaagd. DE KONINGIN VAN ZWEDEN ZIEK. Haar toestand baart zorg. Volgens een te Stockholm van den lijfarts der ko ningin van Zweden uit Rome ontvangen telegram, zoo meldt het W. B., lijdt de koningin aan veelvul dige aanvallen van benauwdheid, welke bezorgdheid wekken. Ook de werking van het hart is nu en dan niet zeer bevredigend. De lichaamskracht der vorstin is bedenkelijk verzwakt. De nachten zijn betrekkelijk rustig. SCHIPBREUK BIJ BIARRITZ IN FRANKRIJK. De storm bedaard. Uit Biarritz wordt gemeld: Verdere pogingen tot het redden van de leden der bemanning van de „Knepworth" bleven tot nog toe vruchteloos. Er is thans een windstilte op zee inge treden, die in staat stelt het wrak te naderen en de vijftien mannen, die nog aan boord zijn, veilig en wel te redden. De opvarenden gered. De schipbreukelingen op het wrak van de „Knep worth" zijn heden bij kalme zee met booten uit Jan de I,uz gered. Een der schipbreukelingen is vannacht door de golven overboord geslagen. HET INCIDENT TE BRUSSEL. Het wangedrag van twee Nederlandsche jon gelui. Gisterochtend Is voor de rechtbank te Brussel behan deld de zaak tegen de Nederlanders P. P. K., student, wonende te Wassenaar, en L.G., koopman te Voorburg, ervan beschuldigd, dat zij op 27 Juli j.1. het graf van den Belgischen onbekenden soldaat te Brussel hebben be vuild. De officier van justitie, de heer Houtart, zoon van den minister van financiën, eischte en verkreeg tegen beide beklaagden die niet* ter terechtzitting aanwezig waren, de strengste straf, namelijk 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 1400 francs of 60 dagen hechtenis. Maandagmiddag te 2 uur vergaderde de raad der ge meente. Met den voorzitter, burgemeester-secretaris Van Slooten, waren alle raadsleden aanwezig. Na opening der vergadering volgde de lezing der zeer uitgebreide notulen der vorige vergadering; deze werden goedgekeurd en geteekend. Goedkeuring politieverordening. Van Ged. Staten was ingekomen de goedkeuring op de gewijzigde politieverordening. Dankbetuiging. Een dankbetuiging was ingekomen van de muziek- vereenlging „H.U.G.O." voor de financieele bijdrage der gemeente. In een niet-gezegeld verzoekschrift van de IJsclub „De Vriendschap" in het noordelijk deel der gemeente, werd gevraagd om subsidie. Aangezien dit een verzoek is om geld, is het aan zegelrecht onderworpen, zoodat het niet voor behande ling in aanmerking komt Toch wil de Voorzitter alvast even meedcelen, dat B. en W. er niet voor gevoelen om op dit verzoek, al was dit op gezegeld papier ge steld, in te gaan. De deur zou op die wijze wat al te ver opengezet worden. Het verzoek werd terzijde gelegd. Goedkeuring grondvorpachtlng. Mede is van Ged. Staten de goedkeuring Ingekomen op het besluit om kleine stukjes grond van de ge meente te verpachten. Een zeer onsympathiek verzoek. Een verzoek aan het gemeentebestuur tot betaling der verpleegkosten ln het Sint Elisabethgestlcht en van doktersrekeningen voor de behandeling van P. Dekker, die het vorige jaar een been heeft gebroken, doordien hij op een ln beweging zijnden trein wilde springen, gaf aanleiding tot een tamelijk breedvoerige discussie, waaruit bleek, dat de raad daar zeer onsympathiek tegenover staat. Door den Voorzitter werd toegelicht, dat aanvankelijk door den Raad van Arbeid voor deze verpleging en behandeling werd gezorgd, doch na on derzoek bleek al spoedig, dat dit geen geval was voor den R. v. A., zoodat deze zich terugtrok. Nu wil het gezin de kosten maar op de schouders der gemeente schuiven ,wat ongemotiveerd geacht wordt, omdat ln dit gezin tamelijk groote verdiensten inkomen. Geheel anders zou het oordeel van B. en W. en vermoedelijk ook wel van den raad zijn, indien was gebleken, dat er bij de betrokkenen, want P. Dekker is geheel ook lid van het gezin, ook maar eenige goede wil bestond, doch het tegendeel is het geval. B. en W. zijn dan ook van oordeel, dat op dit verzoek moeilijk ingegaan kan wor den. Door den heer Kostelijk werden nog nadere in- De Commissie inzake behoud van den Stosmtram Schagen—Wognnm boeit op Woensdag 29 Januari een conferentie gehad met de Directie der Nederlandsche Spoor wegen naar aanleiding van de haar docr de vergadering van belanghebbenden gege ven opdracht. Omtrent het voorstel tot behoud der ex ploitatie tegenover schenking der renteloze voorschotten, ken geen ovcreenstemminp worden verkregen, zoadat de exploitatie 1 Februari a.s. wordt stopgezet- lichtingen gevraagd, terwijl spr. tevens als zijne mee ning uitsprak, dat het gemeentebestuur in dezen toch wel de helpende hand kan toesteken. In elk 'geval meende spr., diende er te worden gezocht naar een op lossing, opdat niet het Ziekenhuis en de dokters de dupe zouden worden. Ook de heer Van der Oord was de meening toegedaan, dat de gemeente zich moeilijk kan onttrekken, terwijl door den heer Tromp werd op gemerkt, dat de jongen, wien het ongeluk overkwam en de andere leden van dit gezin zich zeer goed hadden kunnen aansluiten bij een vereeniging voor zieken- huisverpleging; de contributie achtte spr. volstrekt geen bezwaar, doch hier wordt in hooge mate het: laat- maar-loop-stelsel in toepassing gebracht. Niettemin zou ook spr. graag een oplossing zien, zoo noodig met hulp der gemeente, doch de betrokkenen dienen zelf vooruit te loopen. De Voorzitter en Wethouder Krom laten zeer duidelijk uitkomen, dat het een moeilijk geval voor de gemeente is, aangezien men overtuigd is, dat hier onwil in het spel is en bovendien, dat men in dit gezin niet het minste vertrouwen kan stellen. Het oordeel van den heer Kostelijk Is door al het gesprokene niet ten gunste van dit gezin gewijzigd. Toch zou spr. het op hoogen prijs stellen, indien een regeling getroffen zou kunnen worden, waarbij ook de betrokkenen een deel der verplichtingen op zich namen. Nadat het debat nog wat was voortgezet, werd in de eerste plaats af wijzend beschikt op 't verzoek, zooal3 het daar ligt, terwijl door B. en W. werd aanvaard, te trachten een aannemelijke regeling te treffen, waarbij in elk geval ook de familie verplichtingen op zich neemt. De heer Quant zou nog tot voorwaarde willen stellen toetre ding van het gezin tot een vereeniging voor zieken- huisverpleging. Met nadruk werd er door den Voorzit ter op gewezen, dat de betrokkenen in elk geval zul len moeten toonen, dat ze van goeden wil zijn. Dankbetuiging van het Prov. Bestuur. Namens het Prov. Bestuur is een dankbetuiging in gekomen voor het toegezegde bedrag van f 150 voor de aankleeding van het Gouvernementsgebouw. Wijziging rekening 1920. Door Ged. Staten werd de rekening over 1929 terug gezonden met enkele bemerkingen. De noodige wijzi gingen zijn inmiddels aangebracht en de Voorzitter vraagt hierover de goedkeuring der vergadering, welke wordt verleerd, zoodat de aldus gewijzigde rekening zal worden ingediend. Voorschotten byz. onderwijs. Na eenige toelichting door den Voorzitter werd beslo ten aan de besturen der verschillende bijzondere scho len een voorschot te verstrekken van 80 in de kos ten van het onderwijs, berekend naar het aantal leer lingen. Dit voorschot zal worden verstrekt in twee ter mijnen, n.1. Maart en September. Geen landarbeider. Betreffende een te verleenen voorschot naar de be palingen van de landarbeiderswet, op het verzoek waar toe door den raad gunstig was beschikt, kwam van rijkswege een weigerend antwoord, waarin uiteengezet werd, dat de persoon wien het betrof, geen landarbeider is, in den zin der wet. Hoewel men de argumenten wel wat gezocht vond, achtte men toch, dat er weinig tegen deze afwijzende beschikking te doen zou zijn. 't P.E.N. minder welwillend. Van het P.E.N. is een schrijven ingekomen, waarin wordt meegedeeld, dat niet ingegaan wordt op het ver zoek om een transformatorhuisje te bouwen nabij Het Kruis. Bij de bespreking van dit schrijven bleek.dat men deze afwijzende houding meende te moeten toeschrijven aan het nog loopende contract met het P.E.N. voor stroomlevering. Door den Voorzitter werd een uitvoerig schrijven voor gelezen, dat naar het P.E.N. is gezonden naar aanlei ding dezer weigering. Besloten werd nu het antwoord hierop af te wachten. Door den heer Tromp werd nog opgemerkt, dat in elk geval nog wel in versterking van stroom is te voorzien door het aanbrengen van een zwaarderen transformator bij den Basseweg en het gebruik van zwaarder draad. Aanvraag voorschot Naar de bepalingen der landarbeiderswet Is ten be hoeve van G. Brink een aanvraag ingekomen om een voorschot groot f 3600 voor een plaatsje groot 1 H.A. 6 A. 10 c.A. De ingewonnen inlichtingen zijn gunstig, zoodat besloten werd op dit verzoek ln te gaan onder de gestelde voorwaarden en Indien eenzelfde voorschot voor dit doel door het Rijk aan de gemeente wordt ver strekt Goen pensioensbijdrage meer. Ingevolge het besluit van Ged. Staten, dat het salari3 van burgemeester, secretaris en gemeenteontvanger, ruimer salaris moet zijn, zonder aftrek van pensioens bijdrage, wordt aan den raad voorgesteld, de thans gel dende regeling ook voor de andere ambtenaren en per sonen ln dienst der gemeente, in te trekken. Nadat de namen der betrokkenen zijn genoemd en het totaal bedrag, dat de gemeente door deze regeling zal derven is vermeld, werd na eenige bespreking op billijkheldsgronden het voorstel van B. en W. aangeno men. Begrooting 1930 gewijzigd. Ged. Staten zonden de bogrooting voor 1930 terug, aan gezien die enkele wijzigingen dient te ondergaan, voor al in verband met posten, welke bij de samenstelling der begrooting nog niet vastgesteld konden worden. De meerdere uitgaven, door deze wijzigingen veroorzaakt moeten worden gezocht op den post onvoorzien. Deze wordt daardoor teruggebracht tot f 1891.82. De raad gaat met deze wijzigingen accoord, zoodat werd besloten de aldus gewijzigde begrooting ter goed keuring bij Ged. Staten in to dienen. Nog komen ln bespreking een paar zaken, waarom trent de heer Kostelijk verzocht eenige vragen te mo gen stellen. De wratziekte. In de eerste plaats acht spr. het gewenscht te weten, wat er gedaan zal worden ten aanzien der door den raad vastgestelde verordening, betreffende het verbod van het verbouwen van enkele aardappclsoorten. Spr. brengt in herinnering, dat den laatsten tijd over deze aangelegenheid reeds zeer veel is geschreven en ge sproken. Naar spr.'s oordeel is het vaststellen eener ver ordening inderdaad een goed werk geweest, doch nu staan we voor de uitvoering. Waar het voorloopig in hoofdzaak gaat om de verdwijning van de bravo, komt het spr. hoogst gewenscht voor, dat voor deze soort po ters beschikbaar worden gesteld van een onvatbare soort, waarvoor dan de Bevelander wordt genoemd. Ook de heer Krom heeft de overtuiging gekregen, dat er een zeer groot gevaar bestreden moet worden; de door ons ingestelde verordening dient te worden uitgc- 1! Voord; bij de vele tegenwerking had spr. wel graag een WHjkswet ingevoerd gezien. De verstrekking van pootgoed L acht spr. het meest gewenscht door tusschenkomst der land- en- tuinbouworganisaties. f. De heer Tromp zou voor het oogenblik niet graag een rijkswet zien ingevoerd, aangezien onmogelijk reeds te voorzien is in de vervanging van aardappelen voor ex port. Gerulmen tijd werd over deze zaak nog van gedachten gewisseld tot besloten werd, alvast voor dit jaar het ver bod geldend te doen zijn voor de Bravo, maar dan ook ander pootgoed ter beschikking te stellen vooral voor de kleine tuintjes, welke geen denkbeeldig gevaar op leveren, speciaal ook met het oog op onze betrekkelijk vlottende bevolking. Besloten werd mede voor deze aangelegenheid een vergadering te houden met de besturen der tuinbouw organisaties. Vooral werd er nog eens op gewezen, dat niet over het hoofd gezien moeten worden de vele kleine tuinders, die niet zijn aangesloten bij de organisaties. Vervolgens vraagt de heer Kostelijk nog eenige in lichtingen met betrekking tot het aanleggen van het woonwagenpark. Door den Voorzitter werd toegelicht, dat morgen de koopacte zal passeeren en dan kan er spoedig met de indeeling enz. worden begonnen. Een schets komt ter tafel ontworpen naar het plan dat B. en W. zich hadden voorgesteld. Na eenige besprekingen verklaart de vergadering met dit plan wel mee te kunnen gaan. Het overblijvende land kan dan worden verpacht, met de slootaarde moet het terrein flink worden opgehoogd. Hierna sluiting, waarbij de Voorz. den wensch uit spreekt, dat de besluiten in het belang der gemeente mo- blijken te zijn. SCHAGEN. 30 Jan. 18 stuks paarden f 200150, 4 geldckoeien (magere) f 180—300, 61 idem (vette) f 250-430, 10 kalfkoeien f 300 —370, 4 vaarzen f 110140, 3 graskalveren f 70, 27 nuch tere kalveren f 1226, 214 Overhouders f 3?38, 3 bokken en geiten f 612, 16 varkens magere f 3642, 35 Idem vette per kg. 74 76 ct., 70 biggen f 2230, 6 konijnen f 13.25, 40 kip pen f 0.75—2, eenden f 1—2, 48 Kg. boter 1.90—2.10. EIERVEILING, 30 Jan. Aangevoerd zijn: 156 partijen 85864 kipeleren, 10 par tijen 079 stuks eendeieren. De prijs liep van: kipeieren f 5.605.90, bruine f 6.306.50, eendeieren f 5.906. De veiling duurt voort BROEK OP LANGENDIJK, 29 Jan. Roode kool f 3.205.70, gele kool f 2.605.30, Deen- sche witte kool f 0.80—1.70. uien f 1—2, grof f 1.50—2, drielingen f 11.10, peen f 1.601.90, kl. peen f 1.40 per 100 Kg. Aanvoer: 82000 Kg. roode kool, 47000 Kg. gele kool, 72000 Kg. Deensche witte kool, 19000 Kg. uien, 1900 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 29 Jan. Uien f 11.70, drielingen f 22.40, nep f 2.50, grove f 1.502, peen f 11.10, peen kleine f 0.800.90, roode kool f 2.505.60, gele kool f 4.205.60, Deensche witte kool f 0.90—1.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 12600 Kg. uien, 3800 Kg. peen, 79600 Kg. roode kool, 15400 Kg. gele kool, 70600 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 29 Jan. Roode kool le soort f 2.505.30, 2e soort f 1.705.30, gele kool le soort f 2.405, 2e soort f 2.403.50, witte kool le soort f 1.201.70, 2e soort f 0.600.80, drielingen f 1.40, uien f 2.10—2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 28100 Kg. roode kool, 4300 Kg. gele kool, 13400 Kg. witte kool. 1725 Kg. uien. AMSTERDAM, 29 Jan. Zeeuwsche bonten f 2.102.50, ld. blauwen f 2.20—2.60, id. bravo's 1.701.90, id. bi. eigenheimers f 1.751.80, id. juin per 50 Kg. f 0.700.90, id. eigenheimers f 1.401.50, IJpolder eigenheimers f 1.401.50, id. bravo's f 1.70 1.90, id Bevelanders f 1.251.50, Beverw. zand- f 2.10 3.50, Hillegommer zand- f 2.103.50, Drentsche eigenhei mers f 1.753.25, Flakkeesche eigenheimers f 1.60L70, Spuische eigenheimers f 1.601.70 per H.L. AMSTERDAM, 29 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 243 vette kal veren, le kw. f 1.181.28, 2e kw. f 1.041.16. 3e kw. f 0.90 —1.02, per Kg. levend gewicht, 69 nuchtere kalveren f 1422, 410 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. f 0.89 0.90, zware varkens f 0.870.88, vette varkens f 0.85 0.86 per Kg. slachtgewicht (Rectificatie). In het verslag van de gehouden Aavro-cabaretavond voorkomende in ons blad van Woensdag 29 deze staat geschreven sax-optimist. Men leze hiervoor saxophonist. TERDIE K. Gisteravond hield het Burgernut „Ons Genoegen" al hier een bijeenkomst in het café „De Dorstige Landman" van den heer Booij. Voor een 50-tal belangstellenden opende de Voorzitter de heer Nic. Stammes, met een kort woord en heette den aanwezigen van harte welkom. De secretaris, de heer Bobeldijk, leest de notulen welke worden goedgekeurd. Na de samenzang volgen een reeks amusante bijdra gen, voornamelijk bestaande uit tooneelstukjes, alleen één-acters, als „Papa gaf permissie", ,,'t Grappige Die- venpaar", „Een huishouden in de war", e.a. Met een en ander werd veel succes geoogst Het was wederom een welgeslaagden avond, waarvan een ieder voldaan huiswaarts keerde. Benoemd tot leeraar in leerbewerking aan de Nijver heidsschool, A. B. Davids te Amsterdam, de heer J. J. van Groos te Winkel. Hetdoor den heer P. Hoogland e.a. bij publieke ver- kooping gekochte deel van het bedrijf van den heer W. Plantinga, is weder overgegaan op den heer P. van Trie nen te Oude Niedorp. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Koog aan de Zaan de heer Jb. van Zoonen Dz., ambte naar ter secretarie te Winkel. KOLHORN. Dinsdagavond had men een Ouderavond in de openbare school. De opkomst was gering, wat is te betreuren, waar er toch nog zooveel belangen zijn te bespreken op 't gebied van onderwijs. Het Hoofd der school opende deze bijeenkomst. Spr. gaf een klein verslag van het gepasseerde St. Nicolaasfeest, waar ook tevens de rekening werd nagezien, de uitkomst was een batig saldo van f41. Er werd gesproken, een ouderfeest op het program te zetten, maar allen waren er voor het oude St. Ni colaasfeest te houden Daarop volgde een kleine le zing van spr.: „Voor het eerst naar school" Daarop volgde de pauze en in dien tijd kreeg een ieder de gelegenheid, het werk te bezichtigen van de kinde ren. Met veel belangstelling werd alles bekeken. Na de pauze hield de onderwijzer Blaauboer een lezing: „Hoe de jeugd en waarheen en wat men die zou laten leeren". Wat ook van veel belang was. Rondvraag. Namons allen dankte de heer De Graaf het onderwijzend personeel voor het goed gs* slaagde St. Nicolaasfeest. De heer Becrs dankte namens allen den heer Blaau boer voor do medowerking in die jaren en wcnschte hem in zijn nieuwe plaats succes toe. Onderwijzer Blaauboer was vol tevredenheid over zijn vriend schappelijke samenwerking in al die jaren. Wij al len kunnen ook tevreden zijn, want onderwijzer Blaauboer had gezag op de school. Als slot kwam nog aan de orde ouden en nieuwen tijd naar school Dat was met geen praatje afgcloo- pen, zoodat maar tot stemming wordt overgegaan onder alle ouders. Nog enkele vragen werden ge daan die worden beantwoord door het Hoofd der school. Hopende dat de opkomst bij Ouderavonden grooter moge zijn, want er is toch nog zooveel van groot belang, zooals avondschool, dat eone groote factor is om het onderwijs te onderhouden. Heeft men het niet direct noodig, dan op lateren leeftijd. Daarom, kom op die Ouderavonden, ouders, telkens en nog eens telkens hoort men, had ik mijn onderwijs maar onderhouden. Afdeelfngschefs beschuldigen elkaar. Meer personeel dan patiënten. Dezer dagen kwam in „Het Volk" een bericht voor, dat in het militair hospitaal te Amersfoort een on derzoek gaande is, naar aanleiding van het feit, dat leden van hot personeel dezer instelling zich aan mal versaties zouden hebben schuldig gemaakt. Genoemd blad heeft getracht hierover nadere in lichtingen to bekomen, doch tot dusverre schijnen de militaire autoriteiten deze zaak angstvallig geheim te houden cn zelfs de commissaris der gemeentepo litie wist van een aanhangig zijnd onderzoek niets af. Ondanks de groote geheimzinnigheid welke wordt betracht in die kringen, welke geacht kunnen wor den van hetgeen is gebeurd volledig op de hoogte te zijn, vernam het blad van betrouwbare zijde, dat de zaak aanhangig is geworden, doordat een reeds sedert langen tijd bestaande oneenighcid tusschcn twee hoofden van afdeclingen in het hospitaal, hot onder hen werkende personeel er toe schijnt te heb ben gebracht, zich met klachten tot den chef van het hospitaal te wenden. Deze beide hoofden van afdeelingcn, een admi nistrateur en een hoofdverplcger. die beiden den rang bekleeden van adjunct-onderofficier, moeten, volgens de zegslieden van „Het Volk", nu de zaak buiten hen om, aan het rollen is gebracht, elkaar wcdcrkccrig van verschillende feiten hebben beschuldigd. Verder schijnt de hcerschende animositeit volgens het blad voor ccn niet gering deel ook haur oorzaak te vinden in het feit, dat aan dit hospitaal, waarin, ten gevolge van de belangrijke inkrimping van het garnizoen, de laatste jaren slechts weinig zieken wor den verpleegd, nochtans ccn buitensporig groot per soneel in stand wordt gehouden. Hot moet dan ook geenszins uitgesloten worden ge acht, dat mode als gevolg van het nu aanhangige on derzoek, de personeelssterkte van dit hospitaal eer lang door op vvachtgeldstelling en anderszins, be langrijk zal verminderen. Door den chef van het hospitaal konden, desge vraagd, geen inlichtingen worden verstrekt, al beves tigde deze wel, dat er een onderzoek naar het een en ander wordt ingesteld. KONINGIN EN PRINSES NAAR BEIEREN. Vertrek op 3 Februari a.s. Naar het Haagsche Corr. Bur. verneemt, ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin om met Prinses Juliana op 3 Februari a.s. naar Beieren te vertrekken, ten einde daar een twee drietal weken te verblijven. Directrice of geneesheer-directeur? Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben gistermiddag een verzoek behandeld van twee wet houders en eenige raadsleden van Alkmaar, om een drietal besluiten van den raad niet goed te keuren. Deze besluiten behelsden resp. vaststelling van het aantal regenten van het nieuwe stadsziekenhuis op 12, aanneming van het principe om aan het hoofd van dit ziekenhuis een geneesheer-directeur aan te stellen en het Instellen van een G. G. D. (gemeentelijke genees kundige dienst). Namens de opposanten hield mr. Lees berg, wethouder van Alkmaar, een uitvoerig pleidooi, waarin hij als zijn meening te kennen gaf, dat uitbrei ding van bet aantal regenten beoogt van dit college een politiek-georiënteerd lichaam te maken, hetgeen principieel onjuist is. Wat het aanstellen van een ge neesheer-directeur betreft, dit is niet noodig, daar tegenwoordige directrice haar taak tot aller tevreden heid vervult. Bovendien is voor een geneesheer-directeur geen taak. daar er in het ziekenhuis vrije artsenkeuze bestaat Een G. G. D. heeft Alkmaar volgens pl. niet noodig en deze wordt volgens zijn oordeel in het leven geroepen om den geneesheer-directeur van het ziekenhuis voldoende werk te geven. De burgemeester van Alkmaar, mr. A. Wendelaar, voerde hiertegen verweer en zeide onder meer, dat, Indien er eventueel een epidemie zou uitbre ken, zooals voor enkele jaren ln Zwolle het geval was, spr. zich niet verantwoord acht wanneer er geen me- .dlcus aan het hoofd staat. Er is wel degelijk in een plaats als Alkmaar behoefte aan een dergelijke inrich ting. Gedeputeerde Staten zullen later beslissing nemen. DOODELIJKE VAL VAN EEN STEIGER. Met het hoofd op een cementen vloer terecht gekomen. Gisteravond is in het ziekenhuis te Eindhoven de tim merman P. S., die 's morgens van een steiger bij een bouwwerk in de Kruisstraat aldaar was gevallen en met het hoofd op een cementen vloer was terecht ge komen, aan de daarbij bekomen verwondingen overleden AUTOBUS VAN DEN DIJK. De inzittenden nagenoeg geen letsel. Te Wijk is een autobus van de N.V. „de Onderneming" door te ver uitwijken voor een geladen wagen over den kop geslagen en van den stellen dijk gevallen. De bus werd geheel vernield. Van de 5 inzittenden kreeg alleen een vrouw een hoofdwonde. WAT TE VROEG! Te Leeuwen staat bij den heer P. T. een pereboom reeds in vollen bloei. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Jacob Koenis, oud 21 jaren. Antje Marets, oud 72 jaren, weduwe van Dirk Hartog. POLITIE. Verloren: een paar handschoenen. Vermist: een witte leghorn. ÏE KOOP: LISSEN S.G. 3, Model 1929, met Philips Wonderserielampen. J. BRANDS, Kolhorn.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3