Scliegsr Courant Zaterdag 8 Februari 1930 73ste Jaargang. No. 8609 Vijfde Blad. Ingezonden Stukken. "sar-ay- - FEUILLETON- 1 m VERTELLINGEN. Brabantsche brieven. W aarschu wingen RugpijnNieren Pillen 1 Waarnaar men luistert Nieuwe Niedorp, 6 Febr. 1930. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik het volgende in uw blad geplaatst. Een en ander is naar aanleiding van het verslag in de Schager Courant van Dinsdag j.1. over de opvoe ring van de operette „de Woudkoningin" te Nieuwe Niedorp. Bij voorbaat mijn dank Met stijgende verbazing las ik bovengenoemd ver slag en zoo zullen er zeker meerderen geweest zijn. Ook de oudere medespelenden, die al belang stellen in wat de krant zegt, zullen zich allicht hebben laten ontvallen, wat een raar verslag, want zoo is 't niet? En 't is ook heelemaal niet zoo. Geachte verslaggever, is het U dan geheel ontgaan, dat in 't begin van het le bedrijf direct na het zin gen van de eerste liederen, de kinderen afspreken een spelletje te spelen en dat het meisje waarvan U zegt, dat ze moe en afgemat door de helaas niet gecostu- meerde dwergen wordt meegevoerd, alsook de jongens die haar wegvoeren, allen tot de kinderen behooren die in het bosch spelen en dat in de geheele operette geen kabouters voorkomen? Ook het meisje behoort, zooals ik reeds zeide, tot de kinderen en werd dooi de kinderen zelf aangewezen als Woudkoningin, 'i Is natuurlijk geheel overbodig om het verhaal hier verder te geven zooais hot wel is, maar ik zou er toch nog wel even den nadruk op willen leggen, dat het niet opgaat om zoo maar zoo slordig weg de zaak te verwarren, maar te gaan schrijven en aanmerkin gen maken, in dit geval op een tekort in de aanklee ding, welke, zoo zij was als de verslaggever wenschte, niet alleen overbodig zou zijn, maar de operette tot een dwaze vertooning zou maken. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, Jb. I. HOVENIER. Breezand, Febr. 1930. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad; bij voorbaat mijn hartelijken dank. Dinsdag 4 Februari Uw biad lezend en het raads- verslag waarin over 't vervoer van de. kinderen van de gemeente Anna Pauiowna naar de school voor zwakzinnigen naar Den Helder, wordt gesproken. Nu mijnheer de Verslaggever, had U geen ander woord voor zwakzinnig kunnen vinden, want dat woord grieft mij, zoowel als het een ander grieven moet, want die kinderen zijn net zoo goed als de anderen, maar een beetje ten achter met leeren. Zij zijn niet zwakzinnig zooals U dat uitdrukt, maar zwakden- kend. Dat woord was beter op zijn plaats geweest, want ik beschouw zwakzinnig als gek en dat zijn de kinderen in geen geval. Ik heb ze uit Breezand allen gezien en die schenen mij vrij normaal toe. De be trokken ouders waren er allen voor zooals ze 't. in de raadsvergadering uitdrukten en de heeren wilden daar ook vertellen, alsdat ze in de O. L. school niet thuis behoorden en een rem zijn voor anderen. Daar ben ik het ook zoo dadelijk niet mee eens, in de meeste gevallen worden ze aan haar of zijn lot over gelaten Hoe kunnen ze dan een rem voor anderen zijn? Niettemin, wij zijn blij, dat er wat voor deze kinderen gedaan wordt, want als ze bier blijven, kun- Den wij er niets meer van verwachten. Daar zijn wij de heeren ook dankbaar voor, maar de heeren moe ten zich ook niet krenkend uitdrukken, want allen hebben hun naasten lief. Nogmaals dankend voor Uw verleende plaatsruimte. Een betrokken Moeder. "KST te M M IL. M U UI venhout, 4 Febr. 1930. Menier, 't Is nat,, kollossaal nat op d'n buiten, aimico. VVa ge noemt: echt Februaii- wirké. M'n stallen zijn as Arreken van Nowag. Ze drijven in dn' natten bo- jem! En kan ik 't strooi maar nie genogt aange- slept krijgen om de biesten zoo droog meugelijk te ia- ten leggen op d'n deurge- wcektcn grond. Weken leg gen de laanderijen verdo ken onder d'n blaauwen daamp die dik as vette smoor ieveraans aan d' èèrde plakt, 't Kerketorentjc hè 'k nouw al dagen laank in de locht zien hangen as d'n slinger van onzenlieveneer zn' stèèrtklok. Dikke, daampige wol leken die laag op de wèreld krullen, verbergen de da ken en de boomstammen veur ons gezicht en is 't dus of alles los van d'èèrde in de locht te zweven hangt. De wereld ziet er uit as n akwariejum, waar in ge de lévende wezens nouw en dan veruit ziet rep pen, vlak laanks oew henen, om dan weer gaauw te verschieten achter 't ondeurdringbaar gesluiërte van 't vochtige blaauw. 'k Mot dan ok zoo sodejabels uitkijken as ik mee' dn gruuntenwagel laanks dn weg ben, ee! Waant ge zit ondcrwege teugen mekare-n-op as twee vcchthaan- tjes veur da ge nog ziet wie oew te'ugenpartij is! Waant dieö miest dempt alle lawijd of er pakken wat ten om de wielen gedraaid zitten, 't Is dan ok zoo imaar stillekes ieveraans. Op dn' akker krijgde t' gevuul of g' olleen op de wèreld bent. Gin veugeltje heurde 'r en gin wiel heur- de botsen op d'n steenweg laanks de bosschen. En as ge daar enkelde uren gewerkt hèt in die heime lijke stilte en da-d-oew oogen pieken van 't turen, wa g onwillekeurig doet om oew laand te overzien, as dan de vocht op oewen rug plakken gaat en 't kiepe- vèl laanks oew beenen trekt, dan doe-g-t-oew allemaal goed as ge wee thuiskomt waar 't plattebuske grom mend teugen de vochtige komv tekeer gaat; waar de lekkere koffiegeuren deur 't vertrek zwadderen en Trui mee d'r emmers of mee de pook hardhaandig de stilte aan flarden scheurt. Maar groeizaam, groeizaam, amicol 'tJonge léven wordt ievers uitgetvèèkt! De vruchtbaarheid krupt bekaanst in de straat keien, zoo werkt 't vocht d'r allemaal in. 'tHout is sappig as kersenvleesch, deurnat as 't van al t nat uit. d'n hemel en uit de èèrde, da tegelijk naar veuren schijnt te komen, 't Dijt er uit. in één woord. De takskes van 't struikgewas en de boomoti staan dik zooas ze volgedronkcn zijn. En in de oksel- tjes zijn de gruune knopskes al best te bespeuren. En as 't wirke wa zochter, wa milder worren wil over ennigte weken, as dan 't zonncke zn' partij moe gaat blazen in d'hèèrmenie van de schepping, dan zulde wonderen beleven! Dan zulde de vruchtbaarheid om oew honen zien tieren da-ge r van lachen mot. Dan zulde 't zien groeien. Dan ziede 't laand openscheuren om er de hitsige gruune puntjes deur te laten, die uit do èèrde- donkertje d'r eigen naar boven, naar 't licht, naar 't zonneke worstelen da ze koestert mee de zochte werm- to van 'n poesemoederke. En as go da-d-allemaal veruit wit en ge. staat dan over 't stille laand te peinzen waar de wonders, on zichtbaar nog, aan 't gebeuren zijn, dan is 't. of de na tuur stillekes te zuipen loet en te rusten om d'r bukske goed te doen veur do verwachting ven 't nuuwe léven da-d omhoog dringt naar 't zonnelicht. En as dan om twaalf uren 't Angelusklokie,over d'akkers klept, dan stikte oew pepke efkes weg, zet oew pet af en buigt oewen kop in deus grootc stilte waar g'cfkcs de diepklinkcnde bel beurt gaan van d'n hemelgong, die over de schepping ruischtEn dan araico dan vuulde onzenlievenecr z'n oog bezurgd en goed over oewen akker gaan en trekt er 'n rillings- ke van groot ontzag denr oew nekharen. Maar ok van plazier, waant alles zal weer goedkomen! Let er op of uw urine te donker of te licht van kleur is. of gij zeer vaak of zeer weinig aandrang tot Ioozing hebt, of uw water bewolkt is, bezinksel of zand bevat, en een branderige pijn veroorzaakt. Ook rug pijn, hoofdpijn, duizeligheid, rheuma- tische pijnen en een gejaagd, vermoeid gevoel kunnen u waarschuwen. Het zijn waarschuwingen der na tuur, dat er iets niet in orde -is, en dat uw nieren en blaas verzwakt kunnen zijn. Beproef zonder uitstel Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die uw verzwakte organen blijkens de ervaring van zoovelen weder kunnen versterken en uw leven weder tot een lust kunnen meken. Verkrij'gbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. Maar ollee. 'k zal oew nie laanger over 't jaargetij aan oewen kop leggen te kawaauwelen, waant veur d'n stadsc.hen mensch is 't op z'n hogst maar vuil pèreplujeweer. Voor hun is-t-er in de Natuur nog nikske te bespeuren, omdat er nouw eenmaal gin gruune knopskes losbarsten in 't bosch van de rade- joowknuppels, die ieveraans op de daken staan. Maar over de radejoowknuppels gesproken, nouw schiet me-n-ineens in m'n kop de premoosie van ons prinseske die 'k deur onzen luidspiekert eb heuren gebeuren. „Ocliérm", zuchtte Trui, toen 't allemaal weer afgeloopen en Julejaantje doctor geworden was, „ochèrm, waar bleft dn tijd. As d'n dag van giesteren weet ik nog da-d-et koningskinneke geboren wier en nouw is /t al 'n geleerde vrouw, die d'r eigen dokter noemen mag!" En toen knikte-n-ik s naar Truiö, zee nikske, maar docht zoo: as ge 't nie ge- leuven kunt motte maar 's in d'n spiegel kijken, Trui. Ik zee dus, maar niks en knikte maar 's laank en diepzinnig van ja cn daar was Trui heel tevrejen mee En terwijl ik in gepeinzen „ja"-knikt.e, zat Trui op die manier „neeë" te schudden; op z'n teugengestelde manier 't gloeiend ééns zijnde zooas da-d-in d'n trouw de gewonte is. Allebei beweren da-d-iets grijs is, maar d'n eene mee do vust op tafel zeet: ,,'t is nie heelemaal wit" on d'aandere mee 't kepot gooien van 'n kommeke bewijst: ,,'t is nie heelemaal zwart". Om 't dan later nog 's dunnekes over te doen over de vraag wie nouw eigcntlijk gelijk had! Da's zoo de gaank van zaken, in 't algemeen in elk goei huwelijk waar ze 't van te veuren al laank ééns zijn! Waant as er 'nen derde in 't gedink ko men zouw en één van de twee partijen gelijk geven, dan kreeg je van allebei naar z'nen kop, dat !e kleu renblind was en z'n eigen maar mee z'n eigen be- moeisels moes bemoeien. Ja, amico, as ge naar 't fiest lopt van de vijf-en- dartig-jarige bruiloft, dan leerde zo'n bietje 't klap pen van de zweep! Dan rokte mee 'n paar kepotte kommekes en bordjes niemocr vau do wijs. Dan hod- do d'n vuurdoop achter oewen rug en ziede koelbloe dig de gevaren onder 't oog. Dan gade maar 's naar d'n miestkuil, ge doet er n klein kemissieke en ge fluit 'n Iiedeke van „houdt er d n moed maar in' on ge lot oew eigen d'eerste uren nie meer zien. 'tSchon- ste-n-is as ge dan weer binnenkomt en d'n oorlog glad vergeten bent, om de doodeenvoudige reden da-g alles nie ln oewen kop kunt houwen en Trui 't om de sapperdemallemosterdpot nie vergeten is. (Da's gin koppigheid, amico! Maar zukke meeningsverschillen dat de scherfkcns om oew ooren vliegen, scherven is peluk!! maken op Trui altij meer indruk as op mijn. Ik wén makkelijker!) Maar as ge dan binnen komt en ge zegt: „Ollee wa ga-g-et daarbui en da g'oew dan ineens verslikt omdat Trui oew aan- kekt mee 'n paar oogen onder d'r kaanten muts van daan, zoo van de teuten van oew klompen laank- zaam aan naar boven tot 't klepke van oew pet en mee d'ren mond omlaag getrokken as 'n vérken, kek, wa ge dan deurmokt, da's mee gin pennen te be schrijven. Natuurlijk wilde dan ok zoo gemeen meuge lijk kijken, doen o foew goeie bui 'n hapselute ver gissing was, as ik dan begin' bij Trui d r afgezakte kousen die in breeje rimpels boven d'r klompen han gen, dan koom ik gewoonlijk nie verder as aan d'ren baajen onderrok, die mee rooie puntjes onder d'ren schort uithaangt en dan schiet ik in 'nen lach da- d-et in m'nen buik stikt. Dan draai Trui d'r eigen om en zeg zc mcc 'n lage stem: „Koffie?" Amico, 't is gebeurd en da'k 's avonds nie dalek slapen kon en da me zo'n geval van dieën dag in m'nen kop schoot terwijl ik onder de dekens lag en eb ik gelachen, ge lachen, dat de onderlagen uit de bedstee schudden en 't potje (as ge t nie netjes vindt, dan drukte maar „poo" in oew kraant, 't is toch hetzelfde, as ge maar zurgt dat T 'n oor aanzit) en t' potje kepleet. scheur de van mijn lachen, omda me d'r boven op vielen. Amico, clan mokte wa mee! En zoo kwam er dan 's 'nen buur bij me 'k wil gin namen noemen, mee 'n gezicht zoo vastlVernjen eji zóó wittekes cla'k goed moes kijken of ie t wel was. „Dré, zee-t-ie, 'k verstaamp 't langer! „Of ge gelijk net!" zee ik „as ge maar zegt v.a ge verstaanipen gaat.." „Ik trek er uit!En hij wees mee z'n kop d'n kaant uit van z'n woning en stak z'n vuston ine- 'n geweld in z'n broekzakken da z'n broek afzakte en z'n palgen krokten. Z'nen mond zakte nog erger of en z'n kiske (tal taks pruim) vloog van I-Ierodus naar Pilatus. „Zoo", zee ik, „zoozoo zoow,'. Ja wa motte aanders zeggen in zo'n geval araico. A's ik had go.zeed: „oew wijf is 'n serpent, g'ad 'm al veul langer motten smeren'', dan ha k de groot ste keet gekregen. En t is ok nie zoo! Z's niks broerder as d'aandere levensgezellinnen, „(ia zitten", zee ik toen weer, „waant as ge weg gaat trekken dan kunde 'n bietje rust best gebruiken veur d'n tijd!" Toen ben 'k effe weggegaan om uit te lachen. „Joep", zeo ik toen 'k terugkwam, „ge mot 'm nog nie smeren", cn toen stak ie. z'n vusten nog dieper in z'n zakken, zooda 'k 't ergst al aan zag ko men, waant d'r vloog weer 'nen knoop weg!'„Kalm," sustc-n ik, ,,'k zal oew zeggen wa go doen mot. Hedde centen in oewen zak „F.h neeë"', bromde-nie onwillig. „Da's stom", gong ik ernstig deur, „gaat die clan eerst halen.'' Toen keek ie 'n bietje benepen 't raam uit en d'n lachduvel zat me mee 'n strooike in m'nen nek tc( kiedelen, dat. 'k er benaauwd van wier. Da snapte. „En en en as 'k m'n centen éb, wa clan?"' vroeg ie nijdig. „Dan gade gij veur 'nen dag of acht, veur oew lol op reis", zee ik weer. „Ge ga naar d'n Haag, ge zet daar de blommekes buiten ollee 'k wou da'k in jouw schoenen sting. Joep, 'k krijg plazier in 't idee!'' Joep laehtenal 'n bietje „En dan gong ic verder. „As ge dan veul leut gemokt het. dan komde verom om nuuw geld te halen, net zoolnank tot oew wijf oew op d'r kniekes smeekt: „och Jcepkc blijft toch bij ons!" De .Toep gierde van d'n lach en sloeg mijn op rn'n schouwe i'3 van gezelligheid. „Maar zeet-ie-toen, „maar witte wel da'k gin acht dagen achter mek are weg kan blijven; 't is sjuust èrpcl-rooion en daar mot ik bij zijn!" Amico, bij méénde-n-et! Eerlijk, hij meende-n-et! „En ge wil nog wel veur altij weg?" zee ik mee de grotste, geveinsde verwonderink! „Ja", zee-t-ie, „ja-jaja. gij het lekker kletsen!' Toen hé 'k maar openlijk gelachen, 'm bij z.n salie- maander gepakt cn gezced: „Olleo jonk, schiet op, Maoqzuur Spijs verten ngss+orinqen l« sinds 1f«0 jaar onovertroffen het beste middel St°«Si Oiillricli-Sout Tabletten fl.O.ZÏ en fl. 1,20. Slechts echt ïn blauwe verpakking rnet het portret van den uitvinder. Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordiger R-tieSrnin. Hnwf8rdem Cest.LhnReuSïiarlurroiB keb meer te doen on gij ok en ropt die knoopen op en lot ze eerst deur oew wijf aan oew broek zetten, aan- ders komen d'r ongelukken van en komt dan nog maar 's trug!" Ilij mot nog komen, amico. En alle kommekes cn bordekes van Ulvcnhout zijn nie opgewassen teugen zuilier huwelijksgeluk, 'k Docht zoo aan hum, omdat ie 'n paar dagen gele ien aan me-n-is komen vragen om mee 'm naar 't gemeentehuis te gaan as getuige om z'nen twe-dinck aan te geven. Keb niks gezced; olleen: „Joep, eigen lijk is er óèrie van mijn bijcn veur d n ambtenaar gaf Joep dieën ecne d'n naam vanDré! As 'n pin- neke zoo zat zijn me s avonds thuis gekomen, da snapte! En toen Joep gééf 'n stuk in z'nen pellerien itarl. toen zee-t-ie. „snotverdinune, Dré, wa-d-ndde trij rne lest vernukt! Maai 't is goed zoo, nie zulon nog 's vol-laien-doenf' En mee heel dieën f rek ten Joep, vergeet \k ons Juul- jaantie, En daar ba'k toch 'r mijne ok nog efkes van ie zeggen, amico. Dm dam dan op trug te komen: Tri:i iiact gelijk, wa-ga g-et toch allemaal gaauw! Ok ik herinner me-n-eigen nog as d n dag van giesteren hoe k op t laand op 'uen gouwen veurjaai sciag ta spaaien sting, toen er ineens non dreun over Ulvon- liout kwam drijven, da'k elfen verschrok Da'k de schup zaand van m'n spaai liet vallen van d'n schrik. Waant amico toen, op da rnement, zo'n twintig ja ren gelejen, waren wij aan 't dreunen van /waar ga- schut nog nie zoo gewend. Di zou wen ine later nog wel 's gewaar worren! Maar goed, ineens riep een van de knechts: „Ollee baas, 't koningskinneke is geboren." Cn jawel, amico. wij aan 't tellen of 't 'n jongske of 'n meske zou zijn. In de kraant had ge staan: as t' er een-on-veitig keer geschoten wordt, is 't 'n prinseke; as-t-r honderd en-eenên keer ge vuurd wordt, 'n prinske. En toen de een-on-venig schoten machtig deur onze dreven hadden gedreund, toen vloog ieder de straat op. Toen wier 't inecnon Zundag, in één tnenuut. De scholen sloten, de febrieken en kantoren ok; ik gooide m li spaai weg zoover as ze vliegen wouw en in 'n oogenbiikske hongen ievers de vlaggen uit in 't feestelijke licht van t schoone veurjaarszunneke. Trui was er van ontdaan „Och zee ze, „wa zouw ik da borelingske toch s gère zien", en 't zouw me niks verwonderen, of ze hee geprakkizeerd naar n smoesje om op d een of aandere tnenier op kraamvisiete te kunnen gaan. Waant of 't 'n Koningskinneke is of eentje van d'n buur ja as 't maar biggeskes zijn, dan veraandert Trui op slag en bestaat er veur beur ginnen bof. gin huishouwen en ginnen Dré meer, maar dan is ze mee al d'r gedachten bij 't nuuwe léven dat er weer ontbolsterd is. ZONDAG 9 FEBRUARI 1030. Hilversum (1875 M.) 9.00 Orgelspel, 10.00 Dr. Abbas: „De Utopisten"; Veilig heidskwartiertje, 10.15 Platen, 12.00 Tijdsein; Lezing reeks over muzikale meesterwerken, 12.45 Octetconcert, 2.00 Boekenpraatje, 2.30 Koorconcert. 3.15 Luisterspel van James Yoland, 4.00 Platen en sportnieuws, 5.00 Bij de pomp, 5.15 V.A.R.A.-kinderuurtje, 6.00 V.A.R.A.- omroep-orkest, 7.30 Platen, 8.00 Nieuws, 8.15 Concert, 9.00 Lezing over G. B. Shaw, 9.30 Concert, 11.00 Platen. Hulzen (298 M., na 6 uur 1071 M.) 10.30 Mis uit Oldenzaal, 12.00 Concert, 12.30 Trio-concert, 1.30 Lezing door den heer Paulsen. 2.00 Lezing B. J. Koldewey, 2.30 Orkest-concert. 4.30 Ziekenuurtje, 5.20 Godsdienstoefening uit Hilversum, 7.30 Pater C. Toet ser. 8.00 Voetbaluitslagen, 8.05 Praatje Pastoor Perquln, 8.20 Orkestconcert, 10.45 Epiloog door het koor. Zeeecu (1835 M.) 8.20 Morgenwijding. 10.50 Platen. 11.20 Marelc Weber speelt, 2.20 Concert, 2.50 Actueele uitzending, 5.20 Pop. muziek, 7.20 Pop. muziek, 8.10 Het Duitsche lied; dans muziek. Daveufry Jr. (479 M.) 3.20 Kerkdienst. 4.550 Strijkorkest. 8.15 Kerkdient, 9.20 Trilogie De Jeugd van Jezus; 10.50 Epiloog. Londen (1553 en 356 M.) 3.20 Bachcantate, 4.20 Kinderuurtje, 4.50 Militair con cert, 6.05 Cellosoli, 8-15 Godsd.-oef., 9.05 Avondconcert, 10.50Epiloog. AVeencn (516.4 M.) 9.50 Duitsche Vesper, 10.30 Weenseh Symphonieconcert, 2.20 Concert, 5.20 Coloratuurzang, 5.40 Kamermuziek, 7.30 „Grafin Maritza". Hamburg (372 MA 6.20 Havenconcert, 7.20 Morgenwijding, 12.50 Concert, 1.20 Middagconcert, 7.20 Volksfeest, Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert, 8-20 Morgenwijding, 11.50 Orgel concert, 12.20 Middagconcert, 3.50 Vioolconcert Sarn Dushkin. 4.50 Dr. Dollttle's avonturen. 5.45 Arbeiders uurtje, 7.20 ..Die Czardasfuerstin", operette van Kalman; Nachtconcert en Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek, 6.20 Vioolconcert, 6.50 Platen, 8.35 Concert Radio-Paris (1725 M.) I.20 Platen, 3.20 Concert, 5.20 Dansmuziek, 8.20 Café- concert, 10.20 Dansmuziek. MAANDAG 10 FEBRUARI 1930. Hilversum (1875 M.) 10.00 Morgenwijding, 11.15 Wat zullen onze kinderen lezen?, 12.00 Politieberichten, 12.15 Concerttrio, 2.00 Wenken op het gebied van kookkunst, 2.45 Filmmuziek, 5.00 Kinderuurtje, 6.00 Tijdsein. Platen. 6.45 Tooneel- halfuurtje, 7.15 Engelsche les, 7.45 Politieberichten, 8.00 Tijdsein, 8.00 Opvoering van „Captain Brassboud's Con version"; Platen, Nieuws. Huizen (298 M-, na 6 uur 1071 M.) 8.15 Morgenconcert 10.30 Ziekenuurtje, 11.00 Christe lijke lectuur, 11.30 Vocaal en Instrumentaal concert, 12.30 Orgelconcert, 2.00 Schooluitzending, 2.45 Herwig: Platenverzorging, 3.15 Knlples, 4.00 Zlekenurtje, 5.00 Concert 6.30 Koersen, 6.40 Platen. 7.00 Zangles, 8.00 Orkestconcert. Lezing van den heer Bartels, 9.55 Nieuws, 10.15 Tech. praatje, 10.45 Platen. Zecscn (1635 MA II.30 Platen, 1.20 Spaansch© les, 1.50 Kinderuurtje, 3.05 Vrouwenuurtje, 3.50 Concert 4.50 Danslied, 5.40 De Voorjaarsmode, 7.50 „Asphalt" (Arno Schik&uer), 8.35 Instrumenten uit den tijd der Ba rock, Dansles en dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 1.20 Licht concert; 5.35 Kinderuurtje; 7.00 Militair con cert; 8.50 Cabaret; 9.55 Dansmuziek; Nieuws. Londen (1558 en 358 M.) I.35 Concert; 2.20 Schooluitzending; 3.20 Dansmuziek; •1.35 Licht concert: 5.35 Kinderuurtje; 6.50 Mozartplano- trio's; 8.05 Volksconcert; 9.40 Voordracht; 10.15 Kamer muziek; 11.25 Dansmuziek. Weenen (516.4 M.) 10.20 Concert; 2.50 Concert; 4.30 Muzikale klnderuur- tje. 7.25 Kamermuziek, 8.35 Aria's, 9.00 Populair con cert Hamburg (372 M.) 12.25 Concert; 4.00 Jeugduurtje; 5.15 Concert; 7.20 Mu ziek der straat 7.50 Uit Leipzig: „Asphalt". 8.40 Carna-- valsindrukken; 9.50 Actueele afdeeilng; 10.10 Nachtcon- cert Langenberg (473 M.) 6,20 Morgenconcert; 9.35 Platen; 11.30 Mechanische muziek; 12.25 Middagconcert; 2.20 Kinderspeeluurtje; 4.10 Jeugduurtje, 4.50 Vesperconoert, 5.50 Uurtje voor ouders; 7.20 Avondconcert; 11.20 Meesters der Jazz. Brussel (509 M.) 5.00 Concert; 6.50 Platen; 8.35 Orkestconcert Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen; 4.05 Concert; 6.55 Platen; 8.20 Concert DINSDAG. 11 FEBRUARL Hilversum (1875 M.) 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Avro- band-concert; 2.00 Platen; 3.00 Knipcursus; 4.00 Platen; 4.15 Concert Debutanten; 5.30 Tuschlnskytheater; 6.00 Tijdreln; 6.30 Platen; 6.45 Engelsch; 8.00 Tijdsein; Ope rettemuziek uit te voeren door omroeporkest en solis ten; 9.00 Lezing over Indië; Nieuws, Platen. Muziek van het Carltonhotel, A'dam, Hulzen (298 M., na 6 uur 1071 M.) II.30 Releg. programma; 12.15 Trioconcert; 1.15 Platen 2.00 Vrouwenuurtje, 3.00 Knipcursus, 4.00 Platen, 6.15 Lezing; de heer Borsten; 6.30 Koersen; 6.40 Platen; 7.00 Latijn; 7.30 Lezingreeks Mr. Donders; 8.00 Platen; 8.30 Concert; 11.00 Platen. Zeesen (1633 M.) 11.20 Fransche les; 11.50 Platen; 2.20 Kinderuurtje; 3.05 Vrouwenuurtje; 3.50 Concert; 4.50 Het blijspel sedert Mo lière; 7.20 Ontvangst van verwijderde zenders; 8.20 De strijd om de vrede, luisterspel; nieuws. Daventry Jr, (479 M.) 2.20 Licht concert; 5.35 Kinderuurtje; 7.00 Orgelcon cert; 7.35 Concert; 9.20 Orkestconcert; 10.35 Nieuws. Londen (1553 en 356 M.) 1.20 Licht concert, 4.20 Idem, 5.35 Kinderuurtje, 7.00 Mozart Klaviertrio's; 8.05 Concert; 10.05 Cabaret; 11.05 Dansmuziek. Weenen (516.4 M.) 10.20 Concert; 2.40 Concert; 4.25 Liederen; 6,20 Fransch 7.25 Mandolineconcert; 8.40 TlrooJsche liederenavond. Hamburg (372 M.) 12.25 Middagconcert, 4.20 Zangles, 5.05 Hamburgsche miniaturen; 5.30 Concert: 7.20 Kerkconcert; 8.50 Madri gaal; 10.00 Actueele afdeeilng; 10.20 Willy Hagen Confe reert Langenberg (478 MA 6.20 Concert; 9.35 Platen; 10.35 Schooluitzending; 11.30 Mechanische muziek; 12.25 Middagconcert: 2.20 Kinder- speeluurtje, 4.50 Vesperconcert, 7.20 Collegium Musicum concert uit Dusseldorf. Brussel (509 MA 6.50 Platen; 8.35 Concert; 9.00 Concert; 10.10 Concert; Radio-Paris (1725 M.) 12,50 Platen, 4.05 Concert, 6.55 Platen, 8.20 SI j'ctals Rol, opera van Adam.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15