Alumni Niiiis- RONDOM DE GROENE TAFEL. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. DE LANGENDIJKER GR0ENTENVE!LINGEN. Een Rijwielpad door West-Friesland. Dinsdag 18 Februari 1930. SCHAKER 73ste Jaargang No. 8614 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerst uitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regel9 f110, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere leitors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. In de raadsvergadering van j.1. Vrijdagavond is o.m. besproken de verhouding van burgemeester Cornelissen tegenover de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in het kanton Schagen. De aanleiding daartoe was een brief van die Ver eeniging aan onzen Raad, waarin de toegestane subsidie werd geweigerd naar aanleiding van het gesprokene bij de toekenning daarvan in de raads vergadering van 20 December 1929. De heer Van Erp had zich daar niet zeer waardeerend over die ver eeniging uitgelaten en werd het door de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen zóó gevoeld, dat op deze wijze van samenwerking niets kon komen en waar een subsidie van Schagen als een uiting van samenwerking moest worden beschouwd, achtte men het beter daarvoor te bedanken. Wij vonden deze gedachtengang van de Burge meesters en Secretarissen in onze omgeving zeer logisch en hun brief alleszins te begrijpen. Zoo echter niet B. en W. van Schagen, die in hun prae-advics zeiden, dat de uiting van één raadslid zulk een houding toch niet motiveerde en toonden zij zich dan ook over dezen brief zeer verwonderd. Do debatten die hierover in onzen Raad Vrijdag avond volgden, bewezen echter wel, dat de grond oorzaak "van deze zeer sclieeve verhouding tusschen Schagen en Buitengemeenten een heel wat diepere oorzaak heeft dan alleen de onaangename uitdruk kingen des heeren Van Erp. De heer De Vries leidde op uitnemende wijze het debat in, scherp formuleerend dat de afzijdige hou ding die. burgemeester Cormdissen tegenover deze zoo nuttige vereeniging van B. en S. aanneemt, de eigenlijke oorzaak is van deze verwijdering en niet anders kan zijn dan tot nadeel voor Schagen. Jammer dat zoo langzamerhand in het verder loo- pende debat de zaak verdoezelde en als 't ware ver dronk in het maar als waar aangenomen sprookje, dat Schagen op de j.1. vergadering van de Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten, afd. Noordhol land, op 15 April 1929 te Amsterdam gehouden, be- leedigd zou zijn. Op die vergadering te Amsterdam waren uit onze omgeving niet anders present dan burgemeester Ha ringhuizen, burgemeester D. Breebaart en burge meester Cornelissen. Door den beer Bletz van Weespercarspel werd bij de bespreking over het instituut Schoolartsen het be stuur in overweging gegeven, om indien de notulen van de vergadering werden rondgezonden, daarbij in te sluiten een schrijven van de centrumgemeenten, waarbij aan deze wordt verzocht zoo spoedig moge lijk een vergadering met de kringgemeenten te wil len beleggen. De heer D. Breebaart van Callantsoog meende, dat de bijeenroeping der kringen in het kanton Schagen heter kon uitgaan van de Vereeniging van B. en S. in dat kanton, omdat, zooals er werd bijgevoegd, deze vereeniging deze kwestie in haar vergaderingen reeds had aangesneden en het daarom wenschelijker was, 'dat die Vereen, de uitnoodigingen -deed. Spr. voegde er aan toe, dat hiervoor ook nog andere redenen wa ren, die hij hier niet nader meende te moeten uiteen zetten. Daarop heeft de heer Cornelissen van Schagen ge zegd, dat in zijn gemeente zoowel B. en W. als do Raad zeer sympathiek staan tegenover den school- artsendienst, zoodat er geen aanleiding bestond om voor Schagen af te wijken van den regel, dat de centrumgemeente de gemeentebesturen bijeenroept. Verder is er niets meer ov^r dit punt gesproken, ook door niemand anders uit onze omgeving, om dc doodeenvoudige reden, dat er niemand anders aan wezig was. Van eenige bcleediging in welken vorm dan ook. van eenige minachting aan wiens adres ook, is dus geen sprake geweest, en in het antwoord van burge meester Cornelissen is dan ook daarover geen spoor van geraaktheid te vinden. Dat burgemeester Cornelissen later van dit gebeur de in Schagen's Raad een zoodanige voorstelling heeft gegeven, dat anderen daaruit meenden te kunnen concludeeren dat Schagen's schout en Schagen be- leedigd waren, verwonderd ons niet. Burgemeester Cornelissen kan nu eenmaal geen tegenspraak ver dragen. Het duurt o zoo kort of deze burgemeester ziet in een tegenspraak een beleediging. Ziju hoogheid kent in eigen oog nu eenmaal ceen gren zen. Alleen toegediend als een gesuikerde vrucht, kan onze burgemeester andermans meening nog wel eens slikken. Dit en niets anders is er op die bewuste vergade ring gebeurd en de nuchtere feiten toonen wel aan, dat de bewering als zou Schagen of Schagen's Bur gemeester in Amsterdam bcleedigd zijn, wel naar het Rijk der Fabelen kan worden verbannen. En dat Schagen's Burgemeester ook in zijn voor stelling van zaken ten opzichte van het verder ge beurde met de Vereeniging van B. en S. niet juist js geweest en daardoor zijn raadscollege een heel verkeerd inzicht in zijn verhouding tot die vereeni ging heeft gegeven, is zeer jammer, en vindt ook al leen in datzelfde gevoel van eigen voornaamheid zijn oorzaak. Onze burgemeester beklaagt zich, als zou hem te kort eer worden gegeyen, hij is nota bene nooit ge vraagd om lid dier Vereeniging van B. en S. te wor den. Alleen uit die uitdrukking spreekt alweer een gevoel van beleedigd zijn over het gebrek aan courtoisie van de heeren uit de omgeving tegenover hem, Schagen's gemeentehoofd!!! Vrij bespottelijk om je zoo hoog te stellen, als .ie zoo weinig beteekent, maar bovendien is het nog niet waar ook. Deze vereeniging toch van B. en S. is een vereeni ging met een Ietwat vreemde constellatie. De gemeenten toch zijn lid cn betalen de contributie, ter wijl de B. cn S. der gemeenten die lid zijn, automatisch die gemeenten vertegenwoordigen in de vereeniging. Dus van uitnoodigen om lid te worden kan geen spra ke zijn, omdat Schagen lid zijnde, Schagen's burge meester en Schagen's secretaris als vanzelf hun ge meente in de Vereeniging vertegenwoordigen. Dit spreekt wel het duidelijkst als wij zeggen, dat nog nooit één enkele nieuwe B. of S. in onze omgeving is gevraagd geworden om lid te worden. Men ontvangt als nieuwe functionnaris de convocatie cn wordt op de eerste vergadering welkom geheeten. En dat burgemeester Cornelissen van het bestaan dezer Vereeniging niet te best op Je hoogte was, is niet precies met de waarheid overeen te brengen. Want toen de Vereeniging nog bestond in een eenigs- zins anderen vorm en alleen de Burgemeesters er nog lid van waren, was nota-bene burgemeester Cor nelissen de le secretaris- Burgemeester Cornelissen bleef secretaris tot eind 1920 en verklaarde zich bereid lid te worden van de toen reeds in wording zijnde nieuwe vereeniging en bleek dus volkomen op de hoogte ie zijn. Tot slot vroeg Burgemeester Cornelissen nog een be looning voor zijn ambtenaressc voor gedane arbeid. Wij moeten deze enkele bijzonderheden wel in herinnering brengen, om het geheugen van onzen burgemeester wat op te frisschen en tevens om zijn verkeerde voorstelling van zaken wat recht te zetten Wij weten ook dat onze burgemeester later enkele malen het voorzitterschap is aangeboden, omdat men voelde dat Schagens burgemeester dat ambt toe kwam, maar -*■ de heer Cornelissen voelde er niet voor. Wij willen ook nog herinneren aan het feit, dat op de laatste vergadering van de Vereeniging van Bur gemeesters en Secretai'issen waar de heer Corne lissen present was, hij na afloop persoonlijk den voor zitter heeft verklaard met veel genoegen de ver gadering te hebben bijgewoond en dat nog wel on danks een paar harde waarheden die de voorzitter hem daar heeft meenen te mneten zeggen. Verder heeft onze burgemeester een paar maal een briefkaart gezonden om mee te deelen dat hij nu toch eens de vergadering der Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen zou bezoeken. Wel een be wijs dat hij zelf toch wel voelde niet goed te han delen met steeds weg te blijven. En mogen wij dan ook nog even in herinnering brengen dat toen de burgemeesters en notarissen uit onze omgeving burgemeester Cornelissen zoo kraen- tig hadden geholpen om Schagen zijn Kantongerecht te doen behouden, een groot Schager belang in de le plaats, dat het toen diezelfde heeren heel wat moeite heeft gekost om de door hen gemaakte kosten voor het bezoeken der Kamerleden cerug te krijgen Schagen's burgemeester meende dat niet Schagen ,1 it moest betalen en na heel wat strubbelingen heeft «ie Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen alle onkosten betaald. Wat sprak er uit deze houding van Schagen's burgemeester to *h weer een waardeering niet waar voor den steun en medewerking zijner buren? En onze burgemeester gaat nu blijkbaar nogal prat op hetgeen hij voor het behoud van het Kanton gerecht heeft gedaan, maar mogen wij er ook nog aan herinneren, dat het schrijver dezes is geweest, die burgemeester Cornelissen doot een persoonlijk bezoek heeft moeten opdraaien om hem in actie te krijgen voor deze voor Schagen zoo nuttige zaak, en netjes op de bekende bloc-note is geschreven hoe het zaakje moest worden aangepakt. Wij geven dit alles maar zonder commentaar, over duidelijk als deze kleinigheden demonstreeren dat de verhouding die er zoo langzamerhand ontstaan is tusschen Schagens burgemeester en de heeren uit de omgeving, alleen zijn oorzaak vindt in de hou ding van Jan Cornelissen zelf. Trouwens wie onze burgemeester goed kent, heeft daaraan ook geen se conde getwijfeld. Zijn hoogheid en indolentie zijn zoo bekend, dat het niemand meer verbaasd dat hij alle werk liefst maar aan anderen overlaat, terwijl hij voor eigen persoon toch evengoed alle vereering eischt. Maar het spreekt toch vanzelf, dat, waar Schagens burgemeester in geen enkel opzicht een hervorragend persoon is, maar in de greote massa zich oplost, er van eenig respect voor zijn werk of optieden ook geen sprake kan zijn cn hij zich met het onderge schikte plaatsje in onze omgeving zal moeten tevre den stellen, dat hij zichzelf daar heeft bereid. Dat wij het hoogst jammer vinden, dat dit zóó is en dat Schagens burgemeester niet do piaats in neemt, die Schagens burgemeester hebben moet, dat hebben wij hier niet meer neer le schrijven, men kent in deze onze meening wel. Maar laat men in Schagens raad toch begrijpen dat men op deze wijze, door maar klakkeloos als juist aan te nemen dat, wat Cornelissen in zijn zich- gepasseerd-gevoelen meedeelt, hem in zijn kwaad stijft. Men coquetteert zoo graag in onzen raad met Cornelissen's waarheidsliefde, maar ons dunkt dat het meedeelen van deze eenvoudige feiten toch wel aantoont dat dc voorstelling van zaken in onze raad zaal van het gebeurde met de Vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen gegeven, niet de juiste is Laat men toch zijn houding herzien tegenover onze buren, onze beste klanten, onze krachtigste hu'p waar het Schagens groei en bloei betreft. Want op deze wijze verzwakt men Schagens positie, onder mijnt men Schagens invloed en geeft men aan an deren alle gelegenheid dat te krijgen wat Schagen zich zou hebben kunnen veroveren, of had kunnen behouden. Het mag voor onzen raad niet de hoofdzaak zijn ooj burgcroeegter Coraelissen zooveel mogelijk in het gevlei te komen. Hoofdzaak is cn moet blijven: het algemeen belang der gemeente dat te dienen voor alles is der heeren plicht. A Dat de grond van den heer Raven voor f2S000 is aangekocht, was voor ons geen verrassing. Wij had den niet anders verwacht, omdat daartoe al feitelijk reeds in de geheime zitting van 17 Januari was be sloten. Dat men het heeft durven doen op de wijze zooals het thans is geschied, zonder zoo goed als eenige mo tiveering, zonder één woord van débat of inlichting, dat is heel sterk. Dat is een klap in het aangezicht van de geheele burgerij, die, dat kan de heeren wel worden .mede gedeeld, algemeen ook als zoodanig is gevoeld. Het besef is in Schagen sterk verlevendigd, dat de burgerij alleen als belastingbetalend object nog eeni- belangstelling door de vroede vaderen wordt waar dig gekeurd verder heeft de raad blijkbaar lak aan de burgerij. Het algemeen bekende ..Sijmcn betaal" is op de meest beleedigende manier Schagens bur gerij ditmaal duidelijk gemaakt. Nog zelden hebben wij zoo unaniem een besluit van Schagens raad hooren afkeuren als dezen aankoop. En ook wij weten heusch niet wat de heeren in hun geheimzinnigheid tot dezen aankoop heeft gedreven. Dat men deze grond alleen zou willen benutten voor het oefenterrein van de nieuwe school cn voor ver huur aan sportvereenigingen, het wil er bij ons maar niet in, stekeblind als dan toch de geheele raad moest zijn om niet te kunnen zien dat de uit komst van deze rekensom een groot tekort zou op leveren Het land is daarvoor veel te duur een winst van meer dan f 15000 voor den tegenwnordigen eigenaar in enkele jaren is daarvan toch wel het duidelijkste bewijs, dat hier met geld is gesmeten. Of moeten wij dezen aankoop door onzen Raad soms zien als een toekomst-speculatie met het oog op den a.s. primairen Prov. weg, die daar zeer waar schijnlijk zal komen? Maar dan zou onze burge meester, die daarvan toch door de j.1. gehouden con ferentie met Jhr. Reigersman geheel op de hoogte is, wel meer enthousiast voor het plan zijn geweest en dat was toch, zooals ons is meegedeeld, lang niet het geval. Maar ondanks dat, toch geen enkel woord van protest of waarschuwing van hem. 'tLigt ons nog versch in het geheugen, dat in do zitting van 20 December j.1. de heer Cornelissen zei- de: ik raad aan deze verandering van het politie bureau nog een jaar uit te 'stellen. Tiet is wel een heel somber perspectief, maar ik moet zeggen dat dc Raad tegenwoordig heel royaal is, terwijl niemand beter dan B. en W. het we ten, dat de finantieele toestand der gemeente niet zoo ro os kleurig is. Er worden groote uitgaven gedaan, er wordt maar gezegd dat perceel en dat perceel aan te k o o p e n, en dat te dempen, maar da* loopt zachtjes aan in de duizenden. Spr. noemt verder de kanalen, de wegenaanleg, het rijk dringt aan op het bouwen van een ontvangers kantoor, aangedrongen wordt op een gebouw voor consultatiebureau. Allemaal dingen waar aan we niet zullen ontsnappen, maar spr. be grijpt niet dat dan zoo op deze zaak wordt aangedrongen, zoo urgent is ze niet. Het po litiebureau is wel geen ideale toestand, maar het is toch al verbeterd. En later: Voorzitter zegt, nog zeer onvolledig te zijn geweest, en noemt, in de naaste toekomst het bouwen van een nieuwe school, de a.s. sa- larisverhooging van burgemeester, secretaris en ontvanger, met de nog belangrijke nasleep, op heffing pensioenbijdragen. Spr. ziet niet in hoe dat straks allemaal betaald moet worden. Dat laatste woord had als een ernstige waarschu wing nu ook door onzen burgemeester moeten wor den herhaald, hoog noodig als het is dat onze Raad tot bezinning komt en aan het uitgeven van geld en het opdrijven der belastingen een einde wordt ge maakt. Alles wordt maar verwacht van de veranderde po sitie onzer gemeente bij de nieuwe regeling der fi- nantiën tusschen Rijk cn Gemeenten. Wij hopen van harte dat dit ons groote winsten mag geven, maar waar de toekomst van Schagen's finantiën no; zoo veel zal eischen, is het toch zaak met het oog op die toekomst, de koorden van de beurs wat vaster te knoopen en maar niet alles wat wensche- lijk is als noodzakelijk door te drijven. Men vergete niet, dat Schagen een heel klein plaatsje is, dat wij hier in Schagen al leven abso luut hoven onzen stand en dat het nog hooger op voeren der uitgaven ten slotte tot een debacle za! moeten leiden. Do tweede Inventarisatie. Hoe het win terweer de prijzen bepaalt. Vraag en aan bod. Een eenigszlns gunstiger stemming. Op 't laatst der week weer ongunstiger. Deensche witte wat betere prijzen, doch veel te laag. Uien bijzonder slecht. Ook wor telen brengen slechte prijzen op. - Veldgclc en groene kool beter gezocht. Dezer dagen zullen de cijfers van de tweede inventa risatie bekend worden en het is met eenige bijzondere belangstelling, dat de uitkomst ervan wordt tegemoet gezien. Allicht herinneren de lezers zich nog. dat er in heel Noord-Holland 12252 wagons stapelgroenten bij de tuinbouwers aanwezig zouden zijn tegen 9817 in 1928; een zeer groote hoeveelheid meer dus. De vraag werd gesteld, hoo het mogelijk zou zijn, deze groote hoeveel heden geplaatst te krijgen en men maakte zich over die mogelijkheid vaak bezorgd. Men weet, dat de prijzen afhankelijk zijn van vraag en aanbod en men redeneer- EEN PRACHTIG IDEE. Het denkbeeld van den heer D. Rotgans om de tram baan Schagen—Wognum om te bouwen tot een fietspad heeft mijn hartelijkeinstemming. Toevallig liep ook ik met een soortgelijk idee rond en stellig zijn er zeer ve len, die zich afgevraagd hebben, wat er met de baan zou gaan gebeuren, als eenmaal de rails zijn opgeruimd. Dat er een betere bestemming zou zijn te vinden dan de heer Rotgans aanbeveelt, lijkt me niet waarschijnlijk, en ik heb dan ook onmiddellijk voldaan aan zijn verzoek om een sympathiebetuiging te zenden aan den heer M. F. Overdijk, Landbouwdwarsstraat 112. Schagen. Gaarne voeg ik mijn stem bij die van den heer Rotgans om alle belangstellenden op te wekken, hetzelfde te doen Een te-veel aan instemming is niet mogelijk. tussum. C. Thomassen. de. dat. nu het aanbod zooveel grooter is, de prijs daar onder zou lijden. In deze redeneering. het zij in paren theses gezegd, steekt een fout. daar de verschillende koolsoorten en uien niet alleen in ons land en in het bijzonder aan Langendijk en omstreken worden ver bouwd, doch ook in andere' landen, als Denemarken, Duitschland. Griekenlap,d, Amerika en meer andere. Deze producten worden bovendien aan tal van Europee- sche en andere markten aangevoerd, zoodat een grootere voorraad in Nederland nog weinig zegt aangaande de factoren van vraag en aanbod, welke de wereldmarkt beheerschen. Veel hangt in deze hierbij ook af van den meer of minder actieven handelsstand, die nieuwe we gen zoekt, waarlangs onze tuinbouwproducten afzetge bied vinden. Aan activiteit onzer kooplieden mangelt het niet en de interne handelskennis, noodig om meer afzet gebied te veroveren, is hun niet vreemd. Op 't oogenblik schijnt de aanwezige voorraad in andere landen geen beletsel te zijn voor het maken van goede prijzo.n, alleen is het de weersgesteldheid, welke moet meewerken, om de vraag naar kool, uien en peen van zoodanigen aard te doen zijn, dat het aanbod er niet aan kan voldoen. Het is, volgens deskundigen, deze omstandigheid, die de prijzen momenteel beheerscht en de ervaring werkt mee, om deze stelling kracht bij te zetten. Niet zoodra kregen we dezen winter eenigszlns vriezende lucht of de koolprijzen rezen; was de vorst weer van de lucht, de prijzen liepen naar beneden. De cijfers, welke aanstonds zullen weergeven de hoe heelheden aanwezige stapelgroenten, gullen ongetwijfeld ook demonstreeren het feit, dat er heel wat kool niet meer is, die toch niet verkocht is geworden. M.a.w. men zal tot de kennis komen van het feit. dat de kool veel in gewicht is achteruitgegaan door afval van bladeren, die bij het schoonhouden moesten worden verwijderd. De zachte, vochtige atmosfeer is hieraan debet, evenals het dit is aan de nog steeds heerschende onbevredigende prijzen. Intusschen is er niemand, die er aan twijfelt, dat de nog aanwezige voorraden groot zullen zijn, grooter dan mid-Februari 1928. De afgeloopen weck was voor velen aanleiding om de overeenkomstige van verleden jaar in het geheugen terug te roepen. Toen heerschte de vorst in al zijn strengheid en was het zelfs zoo erg. dat op enkele dagen alle vervoer van stapelgroenten stilstond. Toen was het aa.n Langendijk een drukte en beweging als nog nimmer voorgekomen was. Van heinde en ver, vanuit Rotterdam, Den Helder. Amsterdam, Den Haag, Utrecht en vele andere meer of minder ver verwijderde plaatsen kwamen toen de vrachtauto's en andere voer tuigen onze kool afhalen, zelfs autobussen werden gere- quireerd, om de menschen van groenten te voorzien. Alle boeten waren toen door een leger van petroleum kachels en andere warmtegevende voorwerpen verwarmd om het bevriezen der kool tegen te gaan. Het was toen de gouden tijd voor onze tuinbouwers. Dit-jaar laat de winter op zich wachten en men kan gerust voorspellen, dat. als de maanden Maart en April niet haar Maartsche buien en grillen meebrengen, de prijzen verre zullen ach terblijven, bij die van verleden jaar, en de tuinbouwers hun boekjaar zullen afsluiten met een klein voordeelig saldo. De hoop is intusschen nog altijd op gunstiger weersgesteldheid gevestigd, doch voor velen moet de kentering spoedig komen, willen zij daarvan eventueel nog profiteeren. De aanvoer van roode kool was de afgeloopen week van beteekenis. Aan de veiling der Langcndijker Groen ten-Centrale te Broek op Langendijk, werden 54 spoor wagens aangevoerd, aan die te Noordscharwoude 108. Maandag werd aan de Broeker veiling f 3.907.30 voor eerste soort besteed, te Noordscharwoude f 3.60—7.70. Tweede soort bracht toen f 2.305.70 op. In het verdere verloop bleven deze prijzen vrijwel gehandhaafd en wer den voor kleinere 3 ponds nog eenigszlns betere prijzen besteed en ook doorschot werd nog voor f 6.80 verkocht, doch Zaterdag was de stemming weer lusteloozer en was de noteering te Noordscharwoude f 2.90—6.90, te Broek f 2.30-6.90. Voor gele kool was de stemming ook eenigszins guns tiger dan de laaste weken. Al dadelijk kon voor het meest gezochte kleine goed tot f 6.70 worden gemaakt; de groote bracht toen f 3 f 4 op. In den loop der week trad nog eenige verhooging in; in het bijzonder aan de veiling van den Noordermarktbortd was de stemming voor gele kool gunstiger. Zaterdag werd daar zelfs f 4.50 7.40 betaald. De totale aanvoer bedroeg 84 spoorwa gens. waarvan 52 te Broek op Langendijk. Eenigszins gunstiger was het ook met de gele kool. Dank zij een grootere vraag uit het buitenland, konden de mooiste kleine soorten iets in prijs oploopen. Er werd daarvoor tot f 2.30 besteed. De groote kon echter niet meer bedingen dan f 11.20 en aan de veiling van den Noordermarktbond zagen we nog noteeringen van f 0.70 0.90. De aanvoeren waren beduidend: aan de L.G.C.- veiling werden 57 spoorwagens aangevoerd, aan die te Noordscharwoude ongeveer 81 wagons van 10.000 Kg. Taaie gele, of veldgele kool bracht goede prijzen o'p. Aanvankelijk werd zelfs nog tot f 9.30 betaald; de laag ste prijs was f 7.70. Wat we voorspeld hebben ten opzichte van de uien- prijzen wordt tot heden bewaarheid. Ze zijn zoo goed als waardeloos. Als men den arbeid rekent, noodig voor ze uit te zoeken en ze ter veiling te brengen, blijft er van een prijs van f 0.901.50 per 100 Kg. al heel weinig over. Meer kon voor gewone uien deze weck niet worden ge-

Schager Courant | 1930 | | pagina 1