„GARPE-D1EM", Groet-Schoorl. Na de Wasch ANNA PAULOWNA LANGEND IJ K NIEUWE N1ED0RP ALKMAAR Sport van Zondag. 2 7 Marktberichten. f 102.02, uitgaven f 146.78, nadeelig saldo f44.76. De balans wees een batig saldo aan van f2464.67. De heer K. Tesselaar, lid der financieele commissie verklaarde, alles in goede orde te hebben bevonden De rekening werd goedgekeurd. De rekeningcommissie werd samengesteld uit de hecren D. Mink, Jn. de Groot Jacz., en A. Slijkerman, die verklaarden deze benoeming aan te nemen. Verkiezing van twee bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van de heeren Jac. de Groot en K. Molenaar. Beide heeren werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer W. Gutker werd wederom herkozen als lid van het Centraal Bestuur C.V.V. Voorstel van het bestuur om twee aandeden af te staan aan de afd van den L.T.B alhier. De voorzit ter sprak zijn leedwezen hierover uit, omreden hij vanaf de oprichting steeds prettig en een drachtig heeft samengewerkt. De heer D. Mink vindt, dat het enkele leden wel wat koud op hiin dak viel om aan een andere vereeni- ging geld weg te geven en dat momenteel de tijd niet zoo schitterend is. Spr. vroeg of er in het reglement ook omschreven staat of het toegestaan wordt dat leden zoo maar kunnen uittreden en hoe of met de middelen moet worden gehandeld. Voorzitter antwoordde, dat in het reglement hier omtrent niets staat omschreven. De heer A. Tesselaar, L.T.B.'er, meent, dat gezien het aantal leden van de^p L.T.B. (37) men recht meent te hebben op twee aandeelen, omreden destijds de 14 aandeelen van „De Noord" toch door allen zijn ge stort. Door de vergadering werd besloten, op dit ver zoek in te gaan. Voorstellen algemeene vergaderinig C.V.V. De heer Joh. de Groot stelde de vraag of het ook mogelijk was, lobels af te geven voor de U.C.B. en dat dan die eerste kwaliteit kon worden nogeveild. De heer Ilopman merkte op, dat he: een' in den grond boren van onze nieuwe veiling zou wezen en dat het navellen op deze manier reusachtig In de hand gewerkt wordt. Een toelichting werd door den secretaris gegeven over het bonnenstelsel en vond dat het voor den koopman van belang is om goede kwaliteit te verla den en op de veiling gelukt het niet altijd d'.e kwali teit te bemachtigen, liet geval zal zich soms voor doen dat aan huis iets meer wordt besteed dan aan de veiling, doch dit vond spreker logisch, wanneer de koopman 'n kleine partij tekort komt is dat te be grijpen, de wagon moet loopen. De heer Klant gaf het de vergadering wel in over weging hiertoe te besluiten, want wanneer we weer beginnen met na veilen, komt er morgen den dag geen goede kwaliteit meer aan de veiling. We moeten ook met de buitengemeenten wel zeer goed rekening hou den. Over dit voorstel wordt dan ook niet gestemd en als afgehandeld beschouwd. De heer C. Tesselaar zou het wenschelijk vinden, dat de goot aan den westkant van de veiling iets verlengd werd, omreden het voor in de veiling zeer tocht en koud is. Dit voorstel werd vanwege de hooge kosten niet gesteund". Rondvraag. De heer Jn. Gutker merkte op, ge hoord te hebben, dat de ijsboeier verkocht zou wor den. Voorzitter antwoordde, dat de ijsboeier oud werd en zeer veel onkosten meebracht en door het bestuur is al eens overwogen de boeier af te schaffen. De on kosten hadden dit jaar bedragen f59, baten f8, blijft f51. Besloten werd de boeier af te schaffen. Uit de vergadering werd nog de vraag gesteld, of er niet moei- samenwerking kan worden vei kregen voor het erwtenveilen. Besloten werd dit punt nog eens naar voren te brengen op de algemeene verga dering der C.V.V.. Hierna sluiting. SCHOORLDAM. Zaterdagavond werd in het lokaal van den heer J. H. ter Burg de laatste nutsavond gehouden. In tegenstelling met de beide vorige avonden, welke „Nut en Genoegen" heeft gegeven, was het dezen keer hee! erg druk en echt gezellig. Deze groote belangstelling vond zijn oor zaak doordat op het programma een revue was aange geven en het was nog hekend genoeg, hoe een revue eenige jaren terug was ingeslagen. Een drietal aardige muzieknummertjes, voorgedragen door „Schoorls' intiem kwartet" gevormd door de ge zusters Kramer, mejuffr. Ivleijer, en den heer Jb. Kuijper. Nieuwe sterren! We kenden zelfs het bestaan van dit kwartet niet, doch we moeten zeggen dat het heel aardig was. Later op den avond gaf dit gezelschap nog eén paar nummers. De muziek bestond uit viool en drie zithers. Het verdere van don avond tot pauze werd ge vuld door enkele zangnummertjes, afgewisseld door de heeren den Das en Biesboer, voorgedragen. En na de pauze al dadelijk de revue „Laat ze maar, kletsen", geschreven door den heer Laurman, en terf tooneole gebracht door de bekende plaatselijke krachten. "We hebben in de eerste plaats veel bewondering gehad voor costumes en tooneelaankleedlng. Daar was veel werk van gemaakt en dit komt een revue altijd goed te stade. We denken allereerst aan de costumes van de schoone diepzeebewoonsters, en dadelijk daarna verdiende hei tooneoldecors in deze acte (de zeebodem) en in het ta fereel van de onbewaakte overwegen alle lof. Natuurlijk wordt een revue altijd gedragen door de clownerie, zoo ook hier. Kris en Kras en hun Roosje hebben menig humoristische, doch ook menig rake zet gedaan. Om hun is veel gelachen. Ook zou een revue niet volmaakt zijn. wanneer niet. humoristisch en sa- tyrisch. beelden en gebeurtenissen uit de nabije omge ving en in eigen plaats, ten toonecle werden gebracht. In het geheel genomen was het een aardige vertooning we gelooven wel dat ieder van deze revue genoot. Te half twaalf was het programma vlot en goed afgehan deld en werd de zaal geruimd voor een dansje. Het geleek wel alsof er haast was en evenals met de laatste voorstelling van een circus, de menschen .les nachts, nog aan het afbreken moesten van het café., Dit was n.l. den laatsten feestavond in het café ter Burg. hetwelk voor verbloeding van den weg. door het Rijk is aangekocht. Menig intieme Schoorldamsche nutsavend is er gevierd, en nu 'beginnen heden de sloopers aun taak. Zal het nieuwe gebouw een verbetering zijn en ook liet gezellige kunnen bieden wat de bewoners in het oude hebben genoten. We hopen het van harte. BREEZAND. Uitvoering „Concordla". Zaterdagavond gaf de harmnnicvereeniging „Concor- dia" haar tweede concert in dit seizoen voor donateurs, kunstlievende leden en gcnoodlgden. Wél moest de voorzitter, de heer B. de Vries, aan 't begin constatee- ren, dat de opkomst van het publiek niet zoo groot was als den vorlgen keer, toen de afwisseling door het trio Hofmann zooveel menschen trok, maar toch was. toen ook de laatkomers binnen waren, de zaal vrywel gevul<J. Het bleek dus ook nu weet. dat Concordia de belang stelling heeft van velen. En dat verdient zij ten volle. Dank zij de uitstekende leiding van haar muzikalen en onvermoeiden directeur, den heer H. B. Schenkels, die telkens maar weer nieuwe krachten voor zich ziet. ter wijl menig andere het corps verlaat, komt de vereeniging altijd met een goed verzorgd programma voor den dag. We hebben dan ook weer met pleizler naar het concert geluisterd: vooral het tweede nummer. Spéranza, ouver ture van H. Delchevalerle. vonden we mooi. De Fan tasie pour Clarlnet en Morceau de salon pour Trom bone. waarin respectievelijk djt* heeren Joh. Splgt en J Wiggers de solo's bliezen vielen eveneens in deh smaak Maar met de grootste aandacht. wat het muzikale ge-* deelte betreft, werd wel het Grand duo pour Es- en Bes- Clarlnet aangehoord, dat gespeeld werd door de ge broeders J. J. en J. B. Schenkels. Het hartelijk applaus deed de jeugdige solisten nog een toegiftje geven, dat door hun vader, den directeur, voor deze twee instru- Bloem» en Boomkweekerij Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. menten geschreven was. Het programma vermeldde trouwens nog meer wgrk van den heer Schenkels; de opening6marsch en het slotnummer waren ook compo sities van hem. Ter afwisseling deed de heer J. Wiggers voor de pauze een paar voordachten en na de laatste muzieknummers droeg een zestal „Naar de Noordpool" voor, waarom, niet het minst om de aankleeding, onbedaarlijk gelachen is. Aan het slot van den avond uitte de voorzitter zijn dank aan de Gebr. Schenkels en de heeren Spigt en Wiggers voor hun mooie solo's, welke waardeerende woorden door het publiek met een luid applaus onder streept werden. BREEZAND. Dc aannemer E. Muntjewerf, is belast met het bou wen van een woonhuis voor rekening van den heer M. de Bidder, aan den Verlengden Meerweg. AANA PAULOWNA. De heer C. Slikker heeft in het biljart-tournooi te Botterdam, waar het ging om het kampioenschap van Nederland 2e klasse groot biljart, de volgende resulta ten gehoekt: (er waren 7 deelnemers: Gewonnen 3, gemaakte punten 1615 (max. 2100). 225 beurten, alg. gemiddelde 7.31, hoogste gemiddelde in een partij 0.G7, hoogste serie 64. Hij was no. 5, wat gezien het feit dat hij pas in deze afdeeling speelt, een aardig debuut is. Hot Leger des Heils zal dit jaar, voor zoover doenlijk, tusschen 1 en '5 Maart a.s. haar Zclfverloo- chenings-Aanvrage houden. Iedere collectant zal voorzien zijn van een volmacht, die dc ondcrteckening draagt van don Kommandant B. Vlas. Onder den veestapel van den heer J. B., Midden weg alhier, is een geval van miltvuur geconstateerd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Cornelia Maria, dochter van G. Bakker en M. van ^pelden. Cornelis, zoon van J. Half Sche pel en van A. A. van Graven. Cornelia Aagje, dochter van G. Schenk en van P. van Duin. Ondertrouwd: Gecne. Getrouwd: Thomas de Klerk, en Jacoba Dalen. Overleden: Grietje dc Graaf, oud 23 jaar, ongehuwd. BROEK OP LANGENDIJK. Alhier is opgericht een afdeeling van den Chr. Bestuurs- bond. omvattende de'Chr. bouwarbeiders, landarbeiders en Chr. Nat. Werkmansbond. De Chr. Transportarbeiders zijn hierin niet vertegenwoordigd, daar van die zijde hiervoor geen belangstelling bestond. OIJDKARSPEL. Naar wij vernemen, is met algemeene stemmen be noemd tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier. Mej. J. van Herwerden. Geruimen tijd was zij reeds tijdelijk aan deze school werkzaam. OUDKARSPEL. Door ondcrhandschen verkoop is de heer A. Scheltus eigenacr geworden van een perceel van den heer P. Moeijes thans bewoond door Mej. de wed. Kooij. BROEK OP LANGENDIJK. Bij de gehouden verkiezing van 2 diaken in de Doops gezinde Gemeente alhier, zijn do aftredende hoeren K. Borst te Oudkarspel en J. Reijne te Zuidscharwoude her kozen. Zaterdagavond hield het Departement Nieuwe Nie- dorp haar 4e Nutsavond ln de Prins Maurits alhier. Het Bestuur was er in geslaagd dezen avond te or- ganiseeren met speciale medewerking van de plaatse lijke vereenigingen. Te ongeveer 8 uur opent de voor zitter ,de heer P. Pluister voor een talrijk opgekomen publiek. Het programma werd ingezet met een vroolijke marsch door het Fanfarecorps „Excelsior" en daarna volgden nog een paar nummers. Dan treedt op de Gymnastiekvereeniging „Hebe". Een nummer verlichte knotsoefeningen met pianobegeleiding van mej. T. Pluister werd door een achttal dames zeer goed ten uitvoer gebracht, onder leiding van de mede werkende mej. M. Sepers. Door de Zangvereeniging „Niedorps Gemengd Koor" wordt een viertal liederen ten gehoore gebracht Een mooie rustige weergave met duidelijke uitspraak, maak te dit tot een aangenaam gedeelte van den avond. De Tooneelvereening „Cicero" treedt na de pauze op met een blijspel In 1 bedrijf ln het Westfriesch dialect van Dr. Van BalenBlanken getiteld ..Het Kedoo". Met de opvoering hiervan oogstte Cicero een welver diend applaus. Niedorp's Gemengd Koor treedt nog eenmaal op met het ..Bruidskoor uit Lohengrin" van R. Wagner en ..Heer Olaf* van N. W. Gade. beiden met plano- en v!- oolhegeleiding van mej.'A. Mijts en de heeren B. Persijn en S. G. Wit. Ook deze nummers werden op lofwaardige wijze uitgevoerd Een twaalfta". dames var. Hebt voeren een rithmlsche dans uit, wederom met planobegeleiding van mej. Pluister Deze dans werd op onberispelijke wijze uitgevoerd Tot «lot nog ..Excelsior" met „Au Crepuxule" (In het Avondlicht), van J. B. Minne. Dit solonummer voor piston, trombone, bariton en tuba. wat nlot gemakkelijk Is uit te voeren, werd op enkele twijfelachtige en onzui vere gedeelten in de begeleidende partijen na, goed uit gevoerd. Met de jublleummarsch van Sam Vlesslng. wel ke frlsrh en vroolijk klonk, hoewel een enkele luister aar zich misschien wel watjes in de ooren wenschle, besloot Excelsior dezen avond Hierna spreekt. Voorz. zijn genoegen uit over het. vlotte verloop van den avond, en brengt hiervoor de leiders een woord van lof. I.en schop meer tegen den dooden hond maakt geen verschil. Men heeft ten slotte den zwerver Visser, meer bekend als Thijs den tuinman op vrije voeten moeten stellen na een maandenlang vooronderzoek, omdat de ln zijn nadeel verzamelde gegevens niet krachtig genoeg waren om te gen hem rechtsingang te verleenen als verdacht van kinderlustrr.oord in den Blydorperham. Cp zijn Zonden- register had men Intusschcn ook gesteld het feit, dut hij te Alkmaar verduistering had gepleegd, welke verdachtmaking echter is gebleken geheel uit da lucht te zijn gegrepen. Het R.C.-Armbestuur bestolen Vernioodeiljk geplaagd door nieuwtjeshonger hebben de Alkmaarschc dagbladen melding gemaakt van een ten nadeele van het R.C. Armbestuur gcplecgdcn dief stal met braak, welk armbestuur zetelt ln het gebouw der St Josephsgezcllenvereeniging het voormalige Pr. C. Weeshuls aan het Verdronkenoord Ontvreemd is oen be drag van ruim f 400. doch de wijze waarop de onbekende dader, die vermoedelijk wel als „voleur inconnu" vereerd zal moeten worden, zullen we liever niet in details ver melden. Wie zich op de hoogte wil- stellen van gauw- dlevenmothoden, leze Dlcken's Olivier Twist of Sam Goudsmlt's dievenschooltje. In het belang van het on derzoek werd deze publicatie van dit vermogensdilict niet door de politie verstrekt en maakten wjj dan ook daar van geen melding. Inmiddels -werd toestcming verleend om in alle R.K. kerken een extra collecte te houden ten bate van de benadeelde armenkas, wat zeer welwillend Is van de E.E. H.H. pastoors der diverse parochiën. Evenwel rijst de vraag, of de heeren, die onvoldoende zorg droegen voor de veiligheid der armengelden, niet moreel voor de schade verantwoordelijk gesteld moeten worden. Het Sint Josephs gezellige huis is een centraal verenigings lokaal van jongelieden, die als dicipelen van vader Kol- ping, de stichter van deze vereeniging, de kinderschoe nen reeds zijn ontwassen en waaronder toch, hoe goed het doel ook ls, onbetrouwbare elementen kunnen schui len; kleine diefsallen van medegezellen hehooren daar niet tot de zeldzaamheden. Bovendien bevinden zich onder de bedeelden van het R.K. Armbestuur saisoen- cliënten, die in Alkmaar geen domicilie hebben en wier levensgedrag niet geregeld kan worden gecontroleerd. Het is zeker niet uitgesloten, dat zoo'n met niet al te gevoelig consientie-bedeelde bedeelde", bij het in ont vangst nemen van zijn wekeijksche ondersteuning, zijn oogen den kost heeft gegeven en in kalm overleg en beraad zijn „plan de Campagne" heeft kuuncn vaststel len. We willen intusschen hopen, dat onze ijverige re cherche niet al te zeer is gedupeerd door de ontijdige openbaarmaking en zich nu wel in verbinding zal heb ben gesteld met de AVRO en de KRO; den chiromaat, den astroloog en de somnambule zal hebben geraad pleegd en de onmisbare datyloscopische opnamen niet achterwege liet in haar naarstig speuren naar den ver- moedelijken dader, met schitterend succes zal worden bekroond. N. H. V. B. De strijd om de tweede plaats is tenslotte toch in het voordeel van Breezand beslist, dat met 21 J.V C. er onder hield. Door beslissing van don N.H.V.B. is de uitslag van den wedstrijd WieringerwaardHel der 4 (1—2) omgezet in een 60 overwinning voor Wieringerwaard, waardoor het kampioenschap dus definitief in hun bezit is. (Lees hierover het speciale artikel.) Succes 2 haalde een stevige 7—2 overwinning op Helder 4 mee naar huls. H.R.C. 4 hield langen tijd tegen D.O.S.K.O. stand, doch tenslotte haalden de Oudesluizers op van 0—2 tot 22. De goede stand is nu: Wieringerwaard 17 14 o 1 87—29 30 Breezand 17 12 O 3 66—29 26 J.v.c. 15 10 0 5 61-08 20 D.O.S.K.O. 17 8 4 5 64—42 20 Sparta 2 16 6 1 0 39—50 13 Succes 2 16 6 0 10 50-44 12 Texel 2 16 5 0 11 32—54 10 Helder 4 15 4 2 n 3054 8' Anna Paulowna 13 3 1 0 27—65 7 II.R.C. 4 12 1 9 10-64 5 3e klasse. Helder 5 won op eigen terrein van Wieringerwaard 2 met 6—0, terwijl D.E.S.Anna Paulowna 2 geen doorgang vond. Zondag a.s. valt de beslissing in den wedstrijd Breezand 2—Helder 5. Breezand 2 D.O.S.K.O. 2 Helder 5 D.E.S Succes 3 Anna Paulowna 2 Helder 4 2 verliespunten K. N. V. B. 3e klasse. Doordat Meorvogels een 11—2 overwinning op Hel der behaalde, staat Purmersteijn, dat met 51 van O.S.V. verloor, onderaan en het is waarschijnlijk dat de Purraercnders, die hun winstpunten bijna allen in de eerste wedstrijden behaalden, er blijven ook. De stand is: 11 7 3 1 45—18 17 12 8 1 3 70—16 17 9 6 1 O 35—14 13 9 4 1 4 28—23 9 9 2 O O 18—21 6 11 3 0 S 22—48 6 0 0 l 4-84 Vole wijekers 18 14 O O 70—31 30 Konnemers 17 12 3 2 54—37 27 O.S.V. 17 11 2 4 60—28 24 A.P.G.S. 17 7 4 6 47-46 18 Helder 16 7 1 8 45—59 15 Q.S.C. 17 5 4 8 32—40 14 K.V.V. 17 5 o 10 2S—36 12 Assendelft 17 4 3 10 41—57 11 Meorvogels 17 4 3 10 37-61 10 Purmersteijn 17 3 O 11 38-62 9 4e klasse. Was D.T.S. toch maar wat beter begonnen! Dan waren ze bijna zeker van het kampioenschap ge weest, temeer daar Oranje-Zwart thans in Zaandijk tegen de club van dien naam een 3—2 nederlaag hoekte, zoodat Zaandijk thans met een verliespunt minder dan O.Z. op D.I.S. de mooiste papieren heeft. S.C.A. verloor met 3—2 van Schinkelhaven. De stand is: Oranje Zwart 13 9 2 2 47—19 20 DT.S. 13 9 2 2 56—27 20 Zaandijk 12* 9 1 2 37—21 19 Schinkelhaven 12 6 2 4 48—36 14 Uitgeest 11 4 2 5 23 -31 10 S.C.A. 10 2 2 6 24-26 6 Neerlandia 10 1 0 9 856 2 R.C.A. 11 0 1 10 1441 1 Wieringerwaard kampioen 2e klasse D. Doordat de ned-èrlang tegen Helder 4 door den Bond veranderd is in een 0 overwinning voor W'waard, wegens het feit. dat Helder met ongerechtigde spelers was uitgekomen, is Wieringerwaard 1 thans reeds kampioen van de tweede klasse D. geworden. Wij kunnen de vereeniging hiermee van harte ge- lukwenschen, het is wel d^mooiste bekroning die ze zich hadden kunnen denken om gelijk met hun 10- jarig bestaan het eerste klasseschap te behalen. Hoewel vroeger, toen het elftal nog, in de 3e klas spoelde het kampioenschap nooit werd behaald, is hot hun dus thans na oen éénjarig verblijf in de 2de klas gelukt de eerste plaats te bemachtigen en met een fraai gemiddelde, Van de 17 gespeelde wedstrijden werd er één verloren plus dan tegen H. 4. wat thans een flinke overwinning is geworden). 3 gelijk ge speeld en 14 gewonnen, terwijl volgende week H.R.C. 4 nog op bezoek komt. Dit goede resultaat heeft W'waard voornamelijk te danken ana het yrij geregeld goed opkomen van zijn spelers. Acht spelers hebben nooit één wedstrijd ge mist, terwijl de overigen slechts een paar maal mankeerden. Laten wij hopen, dat Wieringerwaard I dezen zomer niet door vertrek van spelers gehandi capt zal worden, dan twijfelen wij niet of zij zullen in de eerste afdeeling van den N.H.V.B geen slecht figuur slaan. Thans staat hen nog de 2e klas kampioen-compe titie te wachten, terwijl de Gouden Kruis w-strijden ook spoedig een aanvang zullen nemen SPART A. Sparta bNieuwe Niedorp a. 3—2. Om 1 uur kwamen onze kleinste adspiranten in het veld, om tegen N.Y.V. te spelen. Voor de rust, mot den wind in don rug, is N.V.V. sterker en moet ons kepertje tweemaal visschcn. ter wijl de N.V.V.er door toedoen van de Sp. midvoor ook mag visschcn. Na de rust zijn de Spartaantjes echter sterker en weten het N.V.V.-doel nog tweemaal te doorhoren. Tegen het einde gnat een van de twee groote N.V.V. backs naar voren, doch onze Jan houdt zijn doel schoon en onder groote spanning komt het einde van dezen aardigen en sportieven wedstrijd. Om 2 uur speelden do a adspiranten tegen D.T.S. a. Over liet geheel was D.T.S. iets vlugger en wist met den wind in den rug een 3—0 voorsprong te krijgen, hoewel met 2 (de 2e en 3e) du blouse goals. Na rust verdedigt D.T.S. met allo man, zoodat zelfs de Sp. backs ver over de helft staan, doch door dit in sluiten kan Sp. niet meer dan tweemaal tcgenscorcn, zoodat D.T.S., hoewel onverdiend, met 3—2 wint. WIERINGEN. Zondag speelden twee onzer elftallen tc Den Helder, en wel ten eerste om half één de adspiranten tegen Helder d. Scheidsrechter Dol blaast om half éen de jeugd bij een en laat beginnen. Succ. is de meerdere, ze hadden vorige week van Helder c verloren cn waren van plan den achterstand weer in te halen, dit gelukte de jongens ook, door Helder d een 4—0 nederlaag toe te brengen. Om 2 uur moest Ilelder IVSucces II spelen, doch er was ook een wedstrijd vastgesteld voor Helder II Adelborsten. Onze jongens zouden juist, beginnen, toen een bestuurslid van Helder dc elftallen verwees naar het oefenterrein, doch hier had Helder IV geen zin in; zc gingen terug naar het kleedlokaal en wenschten niet te spelen, totdat we overleg pleegden en den wedstrijd om half drie kon beginnen. Scheids rechter Kelder had dc leiding en liet eindelijk begin nen. Succes was haar ver de baas, cn nam spoedig de leiding, kort daarna het tweede cn voor dat het sig naal ging voor rusten, was het 40 voor Succes. Na de thee die er wel was, doch door do Adelborsten moest worden gebruikt, speelde S. tegen den sterken vind. en kreeg Helder enkele gevaarlijke doorbraken ui met een schermutseling trapt de S. back het leder in eigen doel. 41. Spoedig daarna maakt S. 51, ter wijl Ilelder ook nog een doelpunt wist te maken, was dc stand 5—2. Het was S. nog niet genoeg en wist do H. doelman nog tweemaal te passeeron, zoodat het einde kwam niet een 72 overwinning voor S. Alhier worden pogingen in het werk gesteld con boksclub op te richten. Reeds is een bijeenkomst ge houden in het lokaal van den heer Wemmchove, waar 14 liefhebbers zich opgaven, dezen sport tc beoefenen. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp IIBergen Hl, 33. Het is N.V.V. II dus niet gelukt om haar laatsten wed strijd te winnen, zij moest zich met een gelijk spel te vreden stellen. N.V.V. II heeft een totaal aantal punten van 16. Slechts tweemaal in dit seizoen is ons tweede geslagen, n.l. door D.T.S. III en Sparta III. Voorwaar een lang niet geringe prestatie. De wedstfljd tegen Bergen was een wedstrijd waarin aan beide zijden zeer slecht is gespeeld. Het laatste half uur speelde N.V.V. bovendien nog met negen man. Na de rust toen N.V.V. voor den wind had, bracht Bergen het in de regel niet verder dan onze backs en keeper, welke over de helft stonden, maar stug verdedigen van Bergen gaf N.V.V. geen kans om dezen wedstrijd te winnen. Onze adspiranten kwamen met de kous op den kop uit Schagen. Sparta B. wist in den tweeden wedstrijd een 3—2 overwinning te behalen. heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op deor Purol. ALKMAAR, 22 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 160000 kipeleren, 5658 Kg. f 5.205.40, 58 60 Kg. f 5.40—5.60. 60—62 Kg. f 5.50—6, 62—64 Kg. f 5.80—6.40, bruine 60—65 Kg. f 5.70—6.50, 12000 eend eieren f 5.80. WARMENHUIZEN, 24 Febr. Roode kool le soort f 4.708.30, 2e soort f 4.705.80. gele kool le soort f 7.207.70, witte kool 71e soort f 1.40 ■1.60 per 100 Kg. Aanvoer. 12900 Kg. roode kool, 1700 Kg. gele kool, 6750 Kg. witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 22 Febr.. Uien f 1.20—1.40, drielingen f 1.10—1.60, grove f 1.50 1,60, peen f 1.10--1.40, peen kleine f 11.20, roode kool f 4.108.50, gele kool f 5.7010, Deensche witte kool f 1.20—2.10 per 100 Kg. Aanvoer: 11200 Kg. Uien, 8200 Kg. peen, 293200 Kg. roode kool, 86000 Kg. gele kool, 217400 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 24 Febr. Uien f 11.20, drielingen f 1.101.40, grove uien f 1 40 1.50, peen f 1.201.40, peen kleine f 0.801.20, roode kool f 4.70—9.50, gele kool f 6.409, Deensche witte kool f 1—2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 4600 Kg. uien, 3700 Kg. peen, 60300 Kg. roode kool, 11400 Kg. gele kool, 93800 Kg. Deensche witte kool. ALKMAAR. 22 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 paarden f 250—450, 6 melkkoeien f 250- -350, 166 nuchtere kalveren slacht f 7—20, fok f 1633, 67 schapen vette f 5258, overhouders f 30 38, 20 schrammen f 36—50, 49 biggen (10 weken) f 22 33, 2 bokken of geiten f 714. Handel stug. ALKMAAR, 22 Febr. Op de heden gehouden botermarkt.werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 1.10—1.25, 2e soort f 1—1.10 per Kg., eieren (groothandel) f 55.50, eendeieren f 5.50. ALKMAAR, 24 Februari 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 68 vette koeien f 240450, handel ma tig, 7 vette kalveren f 80150, vette kalveren, per ned. pond f 1.40^—1.60, 166 nuchtere kalveren (slacht f 626, 550 vette varkens per ned. pond 7680 cent; zouters per ned. pond f 0.80, handel goed. AMSTERDAM, 24 Februari 1930. Ter markt waren heden aangevoerd 429 vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. 110120 ct., 2e kw. 92 —106 ct., 3e kw. 8090 ct., mindere soorten 6878 ct. per Kg. slachtgewlcht; 160 melk- en kalfkoelen f 270 480 per stuk, 92 vette kalveren 2e kwal. 100110 :t., 3e kw. 90100 ct. per Kg. levend gewicht, 153 nuchtere kalveren f 1016, 46 schapen f 3846, 700 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg., 9192 ct., zware varkens 89—90 ct., vette varkens 8889 ct., per Kg. slachtge wlcht. 138 paarden f 120—230. AMSTERDAM. 24 Februari 1930. Aardappelen. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 1.702, Blauwen f 1.902, Bra- vo's f 11.20, Eigenheimers f 11.20, Blauwe poters f 1.401.60, Bonte poters f 1.401.60, Bevelanders f 0.90 tot 1.10, IJpolder: Eigenheimers f 0.901.10, Bravo's f 1.20, Bevelanders f 0.901.10, Anna Paulowna Zand f 1.502, Hillegommer zandaardappelen f 1.502, alles per H.L. Winter Malta f 11 12. per 100 Kg. Flakkccsche Eigenheimers f 1.10120. Spuische Eigenheimers f l.iO tot f 1.20 per H.L. AMSTERDAM. 24 Februari 1930. Boerennoteering. Tarwe wit f 9.5010. rood f 9.25 9.50. rogge f 6.75—7.25. Chev. f 6.75—7.25, haver f 5.75— 6,25, Duiveboouen f 1415. Paardeboonen f 9.259.75, Groene erwten 910. vale erwten f 89.50 per lOOki lo, Karwij f 17.25—17.50, Blauwmaanzaad f 16.50—17.50 per 50 Kilo. ALKMAAR. 24 Febr. Andijvie f 2.60, Bloemendaler kool f 45.60. boerenkool f 1.40—5.20, groene kool f 1.60 per 100 stuks, bieten f 1.70 —2.50. geel kool f 4.20—6.20. roode koo! f 3.60-8.60, spruiten f 921, uien f 1.70 2.10, wortelen f 2.50, per 100 Kg., prei f 3.40—5, selderie f 5.20--S.50, per 100 bos, wit lof I f 4.30—7.10, II f 2.50—4 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Febr Roode kool f 4.507.90, gele kool f 7.20—8.50, Deen sche witte kool f 1.20—1.90. uien f 0.80- 1.30, grof f 1.10 ■1.60, drielingen f 1.10—1.30, peen f 1.60-1.70 per 100 Kg. Aanvoer: 40.000 Kg. roode kool. 24000 Kg. gele kool, 60.000 Kg. Deensche witte kool, SOöO Kg uien, 2700 Kg. peen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6