J. P. VAN AMSTEL. Uit onze omgeving. HARENKARSPEL HOOGWOUD WINKEL. LANGENDIJK. WIERINGEN ALKMAAR. Z IJ P E. dit vet met een materiaal vermengd, welKe een zachte en meer oplosbare zeep maakt, zooals klapperolie or castorolie. Van varkensvet wordt ook zeep gemaakt en het ls het beste soort vet om toiletzeep te vervaardigen; indien er een weinig klapperolie aan toe wordt gevoegd, verkrijgt men een goede scheerzeep. Levertraan als geneesmiddel. Levertraan heeft gedurende eeuwen reeds in' de gunst gestaan bij het" volk als genees- en voorbehoed middel tegen allerlei ziekten. De oude Egyptenaren gebruikten reed» levertraan tegen oogziekten In Si berië en het Noorden van Rusland heeft reeds lang de gewoonte bestaan, om lijders aan uitterende ziek ten voor het doen van visch- en iraankuren naar de kustplaatsen der Noordelijke zeeën te zenden. Uit den aard der zaak is levertraan een volksmiddel in die landen, waar veel vette visch gevangen wordt, der halve in do Noordelijke zeestroken. Levertraan wordt ook door die bewoners gebruikt, omdat ze er beter door tegen de koude kunnen. Levertraan is een merkwaardig product. Als vet doet zij in voedzaam heid voor welk ander vet niet onder. Als prikkel is zij van groote kracht. Zij verhoogt de weerbaarheid van het zwakke organisme tegen infecties en is bo vendien een uitstekend middel tegen beenzwakte Waarvoor ammonia goed ls. Ammonia in het laatste spoelwater voor creton- nes, gordijnen, tijken, overtrekken, haalt de kleur weer een heel stuk op! Ammonia verwijdert roode inkt-, vruchten- en grosvlekken uit witte stoffen. En wanneer men ammonia vermengt met puinsteenpoe- der krijgt men zelfs rie meest hardnekkige roet- en rookvlekken van haardtegels, schoorsteentegels, enz. weg. Vlekken van den muur verwijderen. Niet al te groote bruine of andere vlekken op een gewitten muur of zoldering kan men wegmaken door een dik papje te maken van stijfsel en koud water en dit met een schoon stuk flanel over de plek te wrijven. Onder zeer groote belangstelling had Dinsdagmiddag op de begraafplaats te Alkmaar de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer J. P. van Amstel, In leven secretaris van het Hoogheemraadschap Noord- Hollands Noorderkwartier. Onder de groote schare belangstellende dames en hee- ren merkten we o.m. op, de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, de heer D. Kooiman, lid van Gedepu teerde Staten, heeren hoogheemraden en hoofdingelanden en hoofdingeland-plaatsvervangers van genoemd water schap, de heer Mr. Wendelaar, burgemeester van Alk maar, de heer S. W. Arntz, Voorzitter van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken te Alkmaar, de heer J. B. Wil- ken, voormalig hoofdingeland van het Hoogheemraad schap. de heer H. C. de Jongh, voorzitter van de Unie van Waterschapsbonden, woonachtig te Ammerzoden; Ir. Boom en vele andere autoriteiten. Een groot aantal bloemstukken bedekten de baar, terwijl bij den ingang van het kerkhof aan weerkanten leden van de afdeeling Alkmaar van de Vereeniging Ned. Padvinders zich hadden opgesteld om hun zeer bemin den Voorzitter de laatste eer te bewijzen. Wanneer onder diepe stilte en zeer onder den indruk de kist in de groeve is neergedaald en de gelegenheid wordt geboden het woord te voeren, is het de heer Wij denes Spaans, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap, die in de volgende woorden zijn diepe droefheid niet al leen maar ook zijn groote waardeering voor den overle dene dit: Hier scheiden onze wegen. En als wij op dat punt van scheiding staan, dan trekt aan ons geestesoog voorbij al dien tijd, waarin onze wegen mochten sa menvallen. Zoo voeren mijne gedachten mij terug naar het tijdschip van eerste kennismaking, toen sollicitanten naar het ambt van secretaris van Noord- holl&nds Noorderkwartier werden ontvangen. Al da delijk viel do persoon van den heer J. P. van Amstel op. Dat heeft gccne verwondering te baren, immers als secretaris der gemeente Watergraafsmeer, welke gemeente toen zou worden geannexeerd door Amster dam, was zijne bekwaamheid reeds duidelijk geble ken cn dit was wel de oorzaak, dat de Commissaris der Koningin in deze provincie mondeling de bijzon dere aandacht op zijn persoon vestigde. De benoeming vogde weldra, en binnen enkele weken werd het ambt aanvaard, dat zijn ambt zou blijven tot zijn verscheiden. Met lust en met moed werd het werk van de ont wikkeling van het toen nieuw opgerichte Hoog heemraadschap aanvaard. Met ijver en toewijding heeft hij er zich aan gegeven om al wat toen nog slechts op het papier bestond, in werkelijkheid om te zetten. Het werk, dat verricht moest worden, was enorm groot. Ik meen, dat weinigen beter dan ik in staat zijn ge weest van dag tot dag en van week tot, week na te gaan, hoe hij zich in dezon werkkring wist in te werken en hoe hij steeds meer cn meer ontwikkeling in deze belangrijke oiganisatio wist te brengen. In veel korter' :ijd dan deskundigen hadden bere kend, werd het raderwerk in gang gebracht. Toen alles eenmaal naar voorschrift funetionneerde, bleek al spoedig, dat de uitbouw, dat de technische verbe teringen van het reglement, dat de vereischte wijzi gingen in de voorschriften om tot bezuiniging in de uitgaven te komen, tal van veranderingen en nieuwe voorschriften gewcnscht maakten. Met hoeveel toe wijding heeft hij zich daarop geworpen, gesteund door zijne trouwe helpers, die, begeesterd door zijn voor beeld. op zijn verzoek, dat nooit een bevel was, hem daarin gaarne steunden en schraagden. Veel en be langrijk werk is door rijn arbeid en zijne leiding in dien tijd van ongeveer 9J$ jaar tot stand gebracht; veel en belangrijk werk was nog bij hem in behan deling. Dij de afwikkeling daarvan zullen wij noode zijne groote kennis op velerlei gebied missen. Van Amstel llad zich door zijn helder begrip en zijn diepgaande studie van elk onderwerp, dat hij ter hand nam, ontwikkeld tot een waarlijk knap man op elk gebied, waarover zijne bemoeiingen zich uit strekten. Zijne leuze was, dat elk punt na behandeling óf moest zijn en zóó werd dan ook elk onderwerp be werkt. Zijn karakter was in overeenstemming daar mede. namelijk flink, open en eerlijk. Hij trachtte in het minst niet zichzelven op den voorgrond te plaat sen. Maar die met hem in aanraking kwam, ontdekte al spoedig een uobel cn hoogst welwillend monsch te ontmoeten, iemand dicdoor karakter, kennen en kun nen respect afdwong en gelijktijdig voor zich innam. Door die eigenschappen van hoofd en van hart was hij bemind bij zijn bestuur en bij zijn personeel, dat in hem waarlijk een leider gevoelde. Bestuur en personeel van Noordhollands Noorder kwartier betreuren het ten zeerste, dat iemand met zulke schitteronde.gaven, die zóó voor zijne familie cn voor zijn werkkring zich gaf, niet langer zijn liefde en zijn nut om zich mag verspreiden. Hoe gaarne hadden wij gpzien, dat hij nog vele jaren zijn geluk had gevonden in zijn gezin en zijn ambten. Helaas, het heeit niet zoo mogen zijn. Nauwelijks 50 jaren oud, is hij weggeroepen; staat zijne plaats open en laat hij eene leegte achter, welke bij zijn gezin nooit, bij ons o zoo moeilijk ook maar bij benade ring zal zijn te vervullen. Naast diep leedgevoel voor den ontslapene, zijn wij vervuld met innig medelijden voor zijne weduwe en kinderen, voor zijne hoogbejaarde moeder en zijne verdere familieleden, die allen zooveel in hem moe ten missen. Maar zijn overlijden is ook een zeer ernstig verlies voor de gemeenschap, speciaal voor Noordhollands Noorderkwartier, uit naam waarvan ik hier een diep gevoeld woord van dank uitspreek voor alles wat hij daar heeft gewrocht, voor de wijze waarop hij heeft omgegaan met bestuur cn personeel, en waardoor hij feitelijk ieders vriend was. Zoo was hij ook m ij n vriend en medewerker se dert 1920. Ik heb vele jaren van mooie samenwerking gehad, waarvoor ik altijd dankbaar zal blijven De herinnering daaraan zal licht blijven geven op mijn verder levenspad. Hier scheiden onze wegen, omdat het moet, omdat het zoo over ons is beschikt Maar gaan wij hier uit elkanders nabijheid, onze geesten zullen elkander blijven aanraken, in onze herinne ring leeft gij met ons voort, en uw naam, besten vriend Van Amstel, blijft voor altijd verbonden in de schoonste beteekenis, aan dien van ons Hoogheem raadschap. Daarna treedt de heer D. Kooiman, lid van Ged. Star ten naar voren, die er op wijst hoe zwaar deze slag heeft getroffen hen, aan wie hU zoo dierbaar was, zwaar ook hen, die het voorrecht hadden met hem te mogen samen werken en zwaar ook zijn vrienden, van wie spr. er se dert 30 jaren een was. Weer staan we voor het mysterie van den dood en weer beseffen we niet wat dat betee- kent. En weer beseffen we hoe heerlijk het is te geloo- ven dat hij naar hooger en reiner leven moet zijn opge gaan. Van Amstel was een edel mensch. dat weten zijn vrienden. Spr., die hem In lange jaren heeft gekend, heeft nooit iets leelijks ln zijn karakter ontwaard, hem nooit kwaad van iemand hooren spreken. Spr. dankt den overledene voor wat hij als vriend voor hem ls geweest en herinnert er aan dat hij in de eerste jaren van het bestaan van het Hoogheemraadschap ook in een ander opzicht met den overledene in aanraking is geweest. Ook spr. had het voorrecht In de eerste 3 jaren van het bestaan van het Hoogheemraadschap, zeer zeker wel de moeilijkste jaren, met Van Amstel samen te werken, en al3 gesproken wordt van weten en van gelooven, spr. geloofde dat Van Amstel de hem opgelegde taak uitnemend zou vervullen en ook weet spr. nu dat hij het voortreffelijk heeft gedaan. Spr. wijst er op hoe ook altijd ln Noordhollands Provinciehuis bleek dat het werk van Van Amstel af was en ln Noordhollands Pro vinciehuis altijd de gedachte heeft geleefd dat niemand beter dan hij deze verantwoordelijke taak had kunnen doen. Een eerezuil heeft hij zich opgericht Noordholland mag Van Amstel dankbaar zijn en velen in Noordholland zullen hem ook dankbaar zijn. Van Amstel, God zij je ziele genadig. De heer Boersma, hoofdcommies ter secretarie van hét Hoogheemraadschap, richt zich uit naam van alle ambtenaren tot zijn hooggeachten secretaris hem bren gende een laatste groet en zijnde diep onder den indruk van het verscheiden van hun beminden chef. Spr. wijst er op hoe de overledene steeds op de bres sprong voor hunne belangen, hoe hij de kunst verstond te doen dat per slot van rekening de lust tot werken uit ons zelf kwam. Spr. dankt den overledene voor alles wat hij voor het personeel is geweest en als er na dit leven een leven moge zijn en dat weerspiegelt het leven op deze aarde, dan zal het leven daarginds wel zeer mooi voor den overledene zijn. Moge deze gedachte tot troost rijn van degenen die zijn achtergebleven. De heer Postma voert als vriend van den overledene het woord, wijst er op dat dit verscheiden voor zijn vrienden niet zoo onverwachts kwam, hoe het plotse ling richten van zijn rug, het opheffen van zijn hoofd misschien wel het symbool ls geweest van den strijd die door den overledene werd gevoerd. Spr. wijst er op hoe de overledene zijn vrienden wist te verkwikken, hoe heer lijk hij In geestdrift kon geraken voor een nieuw idee, wat een voorbeeldige huisvader hij was. En wanneer die dankbare vrienden, het lichaam van Jacobus van Amstel dan al moeten achterlaten, zijn geest leeft in hun harten achter, zij zullen hem nooit vergeten. De heer Slagter spreekt namens den Zuidholland- schen Bond van Waterschappen woorden van deelneming tot do familie van den overledene en noemt het verlies voor de waterschappen onherstelbaar. Deze spreker wijst op de prettige samenwerking, die voor beide provinci ale bonden zulke goede vruchten heeft afgeworpen. Het ls voor Nederland een zwarte dag, wanneer mannen als hij ten grave worden gedragen. Als vriend en als collega heeft spr. groote eerbied, voor zijn groote geestesgaven, voor zijn kracht en werkluèt. Beste vriend Van Amstel, aldus eindigt de heer Slagter, rust in vrede. Een van de leerlingen van den overledene, komt den ontslapene aan zijn laatste rustplaats in hartelijke en waardeerende woorden zijn grooten dank betuigen voor hetgeen hij heeft meegekregen ten dienste van zijn amb telijke loopbaan. Ook namens het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Ned. Padvinders en namens het bestuur van de afdeeling Alkmaar worden woorden van deelneming gesproken om het smartelijk verlies dat In de eerste plaats de nabe staanden heeft getroffen, maar ook den padvinders. Acht jaren is de heer Van Amstel voorzitter van de afdeeling geweest en ondanks zijn drukke ambtsbezigheden hield hij zich met opgewektheid bezig met jongensbelangep. Het is nog maar pas dat hij zich bezig hield met de voor bereidingen van het lelderscongres van padvinders hier ter stede, een taak die nu helaas is afgeloopen. Geïnspi reerd door de toewijding van hun vader, zijn beide zoons beste padvinders en de spreker geeft de verzekering dat de padvinders met hun broeders meeleven bij dit smar telijk verlies en klaar staan om hun steun en kracht te geven. Tenslotte treedt de heer H. de Jongh, voorzitter van de Unie van Waterschapsbonden naar voren om een af scheidsgroet te brengen aan het lid en den hooggeach ten secretaris van deze vereeniging. Ook deze spreker weer erop welk een voorrecht het voor de Unie was een lid en secretaris te hebben als Van Amstel, wijst op rijn groot organiseerend talent Van Amstel was gezien in de Unie, was bekend om zijn groote werkkracht zijn helder verstand. Spr. gewaagt van de belangrijke rap porten van de hand van den overledene; de rapporten die steeds in de vergaderingen het middelpunt van de be langstelling vormden. Ontzettend veel werk heeft Van Amstel voor de Unie en daardoor voor zijn Provinciale Bonden in ons land en weer daardoor voor alle water schappen ln Nederland gedaan. Verschillende bestuurs leden waren dan ook diep onder den indruk van dit over lijden en beseffen welk een ontzettend verlies de water schappen door het verscheiden van Van Amstel lijden. Voor zijn machtig vele werk brengt spr. aan zijn nage dachtenis eerbiedige hulde. Maar ook persoonlijk wil spr. don overledene hartelijk dank zeggen en herinnert aan do zeer vertrouwelijke verhandelingen die spoedig tusschen den overledene en spr. ontstond, herinnert aan de bezorgdheid van den overledene over den gezondheids toestand van spr. en daarom op zich nam nog een twee tal belangrijke rapporten samen te stellen, rapporten die in de eerstvolgende vergadering van de Unie behandeld zullen worden, doch helaas zonder de gezaghebbende stem van Van Amstel. De Waterschappen zijn Van Am stel zeer veel dank verschuldigd, de groote belangen die door hem zijn behartigd, zullen oorzaak zijn, dat de waterschappen hem dan ook nooit zullen vergeten. Beste vriend, rust zacht Een broeder van den overledene dankt namens de diepbedroefde familie voor de zeer hartelijke en waar deerende woorden. Nog een laatste blik naar de groeve en dan verlaten allen, diep bewogen, den doodenakker. Dinsdag had alhier in het café Bruin de openbare verpachting plaats van het grasgewas aan de wegen in den polder Schagerwaard. De verhuring ging voor den tijd van 2 jaar. De geheele opbrengst, n.L 9 percee- len was f 491, tegen f 495 over de laatste 2 jaren. De heer A. Wlnk Az. heeft bedankt als Commis saris van het Onderlinge Veefonds, wijk Dirkshorn. Tij delijk ls voor deze wijk aangewezen de heer G. Boekei te Kalverdijk. De milicien J. P. Tesselaar, van de lichting 1930, is voor den militairen dienst afgekeurd. De op 22 Februari j.1. door Burgemeester en Wethou ders vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente bestaat uit 1108 kiezers, te weten 1108 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 1093 voor Provinciale Sta ten en 1035 kiezers voor den Gemeenteraad. Ten overstaan van Notaris H. de Boer alhier had op Maandag 24 Februari j.1. ten huize van den kaste lein O. Schermer den verkoop plaats voor de familie Kogelberg van een ruim woon- en winkelhuis, met erf aan de Kerlcelaan te Hoogwoud, groot 2 Aren 71 c.A. Kooper de heer Andr. Jonker te Aartswoud voor f 2060. De dienstplichtigen Jan Bakker en Nlcolaas Boots, respectievelijk behoorende tot de lichtingen 1924 en 1927 zijn opgeroepen om voor herhalingsoefeningen op te komen bij de Schoolcompagnie van den Motordienst op Maandag 15 September 1930. Door het Gemeentebestur alhier zal tusscbenkomst worden verleend voor het betrekken van pootaardappe- len, van soorten waarvan de teelt niet verboden is. De dienstplichtige der lichting 1929 J. Kamp Gz., is overgeplaatst van Ziekenverpleger in de positie van Ziekendrager. LUTJEWINKEL. Uitslag van het gemaskerd bal. dat op Zondagavond gehouden werd bij K. Zeeman Pz. Er waren 27 deelnemers. De prijzen werden toegekend als volgt: Paren: le prijs De Kaasdragers van Alkmaar, dames I. Brugman en G. Kuiper; 2dè prijs De Straat-acrobaat en zijn vrouw, de heer en mevr. W. de BoerKater; 3de prijs Twee Clowns, dames M. Kcetman en P. Honingh; 4de prijs Stoomtram SchagenWognum herrezen, da mes E. Kos en M. Renooij. Origineelste: 1ste prijs: Heks, mej. H. Anjema. Schoolgaande kinderen: 1ste prijs Clown, P. van Raai te. Enkelingen: 1ste prijs De Vlinder, mej. T. Hooij; 2de prijs Zigeunerin, mej. T. Bakker; 3de prijs Verdwijnen van de Hollandsche molen, de heer C. de Boer; 4de prijs Cowboy, mej. A. de Graaf. Er was veel belangstelling. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. ZUIDSCHARWOUDE. De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Vrijdag avond 7% uur. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteravond gehouden vergadering van de tuin- bouwvereeniging „De Toekomst", waartoe blijkbaar al leen de Nieuwe Langendijker Courant wordt uitgenoo- dlgd, terwijl de Correspondent van de Alkmaarsche Courant, die tevens voor Ons Blad werkt, als drukker van de convocaties met den datum der vergadering op de hoogte ls, waren ongeveer 35 personen tegenwoordig. Van een Bestuurslid kregen we op ons verzoek de vol gende inlichtingen over de vergaderingen. Behandeld werd de Beschrijvingsbrief voor de Alge meens Vergadering, op 6 Maart te Henabroek te hcu- den. Men verklaarde zich voor alle voorstellen, met dien verstande, dat bij het voorstel aangaande de opheffing of reorganisatie van den Vierbond de wenschelijkheid werd betoogd, van een regeling, waarbij het mogelijk is, bindende besluiten te nemen, waarbij alle bij dien Bond aangesloten veilingen zich hebben neer fe leggen. Van andere zijde werd echter de moeilijkheid betoogd, een dergelijke regeling te treffen. Met betrekking tot het voorstel, om te trachten een regeling te treffen voor de penslonneering van oude tuinders, werd van de zijde van den voorsteller leedwezen uitgesproken over het prae-advies van het Bestuur der L.G.C. Het verwijzen naar een Commissie is geen uit spraak van voor" of tegen, wat hem liever was geweest. Met financieelen steun aan den Twuijverweg, het Koe- dijkerpad, met het pensionneeren der ambtenaren was men er van de zijde der L.G.C. onmiddellijk voor. Waar om hier niet? Besloten werd het voorstel te handhaven, dat dan op de Algemeene Vergadering nader kan wor den verdedigd. Een voorstel van den heer J. Klingeier, om het reser vefonds op te heffen, werd Ingetrokken. In verband hier mee werd de contributieregeling besproken en bepaald, dat weer 2 cent per snees zal worden geheven, en zoo noodig, later nog een omslag zal worden gedaan. In verband met de opmerking, hoe het moet met de rege ling voor hen, die bulten Langendijk vaak groote opper vlakten met kool bebouwen en met anderen, die kool koopen, werd besloten nader op deze zaak terug te komen. De meening werd geuit, dat de verdelging der ratten met het bekende serum, niet die resultaten oplevert, als men zou mogen verwachten. Getracht zal nu wor den, aan een paar personen, de speciale opdracht te ver strekken, dit serum te leggen, om zoodoende te weten, dat het op de beste en meest doelmatige wijze geschiedt Na nog enkele minder belangrijke punten werd c!e vergadering gesloten. De opzichter W. J. Linthout In dienst bij de directie der Zuiderzeewerken afd. Dijksbouw is overgeplaatst van Den Oever naar Breezand. Heden is men weer begonnen met betonstorten bij de werken aan de uitwateringssluizen te Den Oever, in uit voering bij de A. B. Mij. Zoo ons werd medegedeeld heeft Mart. Lont zijn woon huis aan den Koningsweg te Westerland uit de hand ver kocht aan C. Koorn Pz. Dinsdag namiddag is een werkspoorlocomotief in de sluisput te Den Oever, wegens verzakken van de rails, omvergevallen. Dit ongeluk is naar omstandigheden zeer goed afgeloopen. De locomotief viel n.1. om naar die kant welke open was voor In- en uitstappen van den machinist zoodat deze opgesloten geraakte in de ruimte achter de machine, daar de andere kant met planken was dicht gemaakt Toegeschoten hulp kon den man zekere F. Spreeuw uit Breezand uit zijn netelige positie bevrijden zonder dat deze daar nadeelige gevolgen van had on dervonden. Jan Klaver uit de Kliefstraat te Hippoliytushoef vond in de Normer een luchtballonnetje waaraan een briefje bevestigd was, met den volgenden inhoud: Twee kleine meisjes wachten op bericht waar hun luchtballon ge land is. Vriedelijke groeten Erminlieze en Elze Pieper, Oberhausen, Raid, Duitschland. De voor enkele maanden alhier opgerichte zangver- eenlging „Zang en Vriendschap" dir. den heer Hovenier te N. Niedorp, zal op 15 Maart a.s. haar eerste openbare uitvoering geven in hotel De Haan. De Schager Orkest vereniging zal hierbij medewerking verleenen. B©ëedJging van Candidaat-notarissen. In een buitengewone burgerlijke terechtzitting der Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, werden gister beëedigd als candidaat- notaris de heeren: M. C. Roos, oud-inspecteur der Registratie te Alk maar, die wordt belast met de waarneming van het kantoor van Notaris Stuijt te Castricum, en Jan Koomen, aangewezen om waar te nemen het kan toor van den dezer dagen overleden heer Van der Knaap, Notaris te Wieringerwaard. ST. MAARTENS VLOTBRUG. .11. Zaterdag en Zondag hield Nut en Genoegen hare feestelijke vergadering in het lokaal van den heer Veuger. Toen onze voorzitter om kwart voor acht deze laatste bijeenkomst van dit seizoen opende, was een vrij talrijk publiek aanwezig. Voorzitter hoopte dat het een gezellige avond mocht worden, en verzocht hierna den secretaris de notulen van de vorige fees telijke vergadering voor te lezen. Met dank voor het uitgebreid verslag 'verden deze voor goed geteekend. Nu werd een begin gemaakt met het nogal om vangrijke programma voor dezen avond. Als no. 1 had mej. Postma een lezing, getiteld No. 49, welke met alle aandacht gevolgd en de lezeres met een har telijk applaus beloonde. Daarna volgden verschillende voordrachten, zang nummers en een tooneelstukje, getiteld „De Verliefde Schoorsteenveger', het,welk opgevoerd werd door O.K.K. en danig de lachlust opwekte. Het was een leuke avond, cn'het bleek dan ook wel, dat de verschillende dames en heeren dilettan ten hun uiterste best deden, om het geleorde zoo goed mogelijk naar voren te brengen, en dat zij daar in geslaagd zijn, bewees dan ook wei het daverend applaus na ieder nummer. Een woord van dank was dan ook zeker op zijn plaats, eveneens aan den heer Lingerak voor zijn uitstekende begeleiding met piano, en den heer Manneveld met viool. Het was reeds na middernacht geworden, als het programma ton einde was en nog een.tijdje gebruik word gemaakt van het bal na Den tweeden avond was de zaal geheel bezet door de jongelui, on dat deze ook genoten, hewees wel de aandacht waarmede ïedei nummer gevolgd werd, en met een hartelijk appalus beloond werd De heer Lingerak werd voor dezen avond bijgestaan door den heer Schut 'viool) en deze beide heeren kweten zich op verdienstelijke wijze van hun taak. Voorzit ter bracht ook nu zijn welgemeenden dank voor aller medewerking en werd ook dezen avond besloten met een dansje, wat vooral de jongeren nog langen tijd bijeen hield. OUDESLUIS. Zondag werd in cafe Buisman gemaskerd bal gehou den. Zoowel deelname als bezoek was uitstekend, ter wijl over het geheel een prettige stemming heerschte. De prijzen, waarvoor de heer Buisman luxe voorwerpen had beschikbaar gesteld, werden resp. gewonnen door Mej. D. Collingnon, danseres; mej. Jac. Groot, kunst schilder; den heer H. Jacobi, wonderdokter; mej. A. Paarlberg, vroolijke bakkerknecht; mej. G. Schenk, boe renkool met worst; mej. A. Stammes Dd., matroos; mej. A. Buisman, vlinder; mej. KL Korver, harlekijn, terwijl bovendien nog een tweetal prijzen werden toegewezen aan een pic-nicclub en Indianenpaar. Een gezellig bal daarna. 'T ZAND. Algemeene vergadering van de Afd. 't Zand van het Centraal Genootschap voor Kinderberstellings- en vacantiekolonies, gehouden op Maandagavond 24 de zer bij H. Schrieken. Aanwezig zijn 5 personen. Voorzitter, de Weled. Zeergel. Heer Dr. Oterdoom, opent te 9 uur deze vergadering met woorden van haterlijk welkom, er zijn spijt over uitdrukkend dat zoo weinig leden aanwezig zijn. Spr. herinnert hier na nog even aan den welgeslaagden filmavond, wel ke op 16 Dec. 1929 werd gehouden. Na'de hoop te hebben uitgesproken, dat, alhoewel onze vereeniging uitzending van zwakke kinderen voorstaat, er dit seizoen toch niet in een koloniehuis zullen behoeven te worden verpleegd, verklaart voorzitter de verga dering voor geopend en verzoekt den secretaris, den heer Elzer, de notulen der op 28 Eebr. J929 gehouden gecombineerde algemeene en bestuursvergadering te willen voorlezen, waaraan deze voldoet. Onder dank aan secretaris, volgt hierna onveranderde goedkeu ring ervan. Uit de besprekingen welke hierna volgen, blijkt, dat het vorig seizoen werd uitgezonden het kind van P. Kapitein, terwijl een kind van G. Bos, hetwelk ook voor verpleging 'n aanmerking kwam, door familie omstandigheden niet is uitgezonden geworden. Voorzitter stelt hierna voor, om van deze algemee ne vergadering, evenals dit vorig jaar geschiedde, een gecombineerde bestuursvergadering te maken, waarbij dan desnoods zaken welke dit eischen, in co mité kunnen worden behandeld. Algemeene goed keuring op dit voorstel volgt hierna. Hierna ingekomen stukken. Een rondschrijven is^ ingekomen, dat de eischen, welke in verband met de destijds voorkomende alns- trimgevallen ws>den gesteld, t.w. dat geen kinderen welke niet gevaccineerd of gerevaccineerd waren, tot de koloniehuizen werden toegelaten, weer zijn komen te vervallen. Een ingekomen stuk betrekking hebbende op het invullen der formulieren bij zomeruitzending wordt als zijnde van adrain.stratieve strekking, voor ken nisgeving aangenomen. Zijn ingekomen de nieuwe voorschriften omtrent de voorwaarden welke worden gesteld betreffende den aard der kwaal enz. bij kinderen welke voor uitzen ding worden voorgedragen. Mocht een geval nl niet volgens de voornoemde voorschriften in aanmerking voor verpleging komen, dan kan aan de hand daar van de subsidie van Rijk en Provincie worden ge weigerd. Deze voorschriften worden hierna aan voor zitter, als zijnde in zijn qualiteit van arts, te dezer zake deskundig, ter hand gesteld. Na inzage ver klaart voorzitter, dat de eischen gelukkig niet al te zwaar zijn gesteld en nog een flinke marge voor hen die in het kader voor uitzending vallen is openge laten. Uit eenige bespiekingen omtrent de door Rijk eri Prov. uitgetrokken subsidies blijkt dan, dat vooral de provincies Noordhclland en Limburg te dien op zichte een buitengewoon goed figuur maken. Zijn nog ingekomen 2 stukken, houdend het ver zoek van het Hoofdbestuur om met het overtollige kasgeld der afdeelingen, bij het hoofdbestuur een loopende rekening te openen, waarbij dan voordee- len, èn voor Hoofdbestuur, nl. heeft dit. alsdan de be schikking over oehoorlijk gereed kasgeld, èn voor de afdeelingen, welke een behoorlijke rente voor hun uit gezet kasegld ontvangen. In verband met den klei nen omvang onzer afdeeling, waaruit volgt: geen

Schager Courant | 1930 | | pagina 6