De verdwijning van generaal Koetepow Dreigende nieuwe burgeroorlog in China. De titelmanie in Beieren. Plaatselijk Nieuws. Schager Waarborgfonds voor het Slachtvee. „De Wiel". Marktberichten. BEKENDMAKING. Aardappelwratziekte. Ingezonden Stukken. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. Colijn te Genève. De ontvoerders ontdekt? Door de Pa- rijsche politie het diepste stilzwijgen be waard. V.D. verneemt uit Parijs: Omtrent het resultaat van het politie-onderzoek in het geval-Koetepow wordt door de Parijsche politie het diepste stilzwijgen bewaard, ten einde haar ver der optreden niet te benadeelen. Het schijnt dc politie echtor gelukt te zijn, een aan tal onmiddellijk bij de ontvoering betrokken personen te ontdekken, althans den chauffeur van de grijze auto en den pseudo-politiebeambte. Ontsnappen van de verdachten schijnt uitgesloten, aangezien zij door de politie goed worden in het oog gehouden. De belangrijkste verklaring komt echter van eene vrouw, die op den Zondag van de ontvoering op de Point d'Albe, de Seino-brug, wandelde en wier aan dacht tijdens een verkeersopstopping getrokken werd door de grijze en de roode auto. Do grijze auto stopte juist voor haar, en zoo had zij gelegenheid om kalm te zien wat zich binnen in de limousine afspeelde. Tussohen twee goed-gekleede mannen aldus deze getuige zat dc generaal, wien men een doek voor den neus hield. Op de achterbank zat een man in po- litie-uniform. Toen de vrouw nieuwsgierig dichterbij de auto kwam. stond do politieman op en trachtte haar met zijn rug het gezicht in de auto te ontnemen. Dit gelukte hem slechts gedeeltelijk en de vrouw zag verder, dat een der beide mannen den doek weg nam en uit een fleschje iets op- goot en het toen weer voor het gezicht van den generaal hield. De beschrij ving der personen, die dc vrouw geeft, stemt over een met de gegevens van de politie en met de verkla ring van den ziekenverpleger, die uit het raam van het ziekenhuis de ontvoering gadesloeg. Nanking bestelt bombardementsvliegtuigen. Uit Sjanghai wordt gemeld: Het militair hoofdkwartier der nationalistische re geering heeft meegedeeld, dat er twaalf bombarde mentsvliegtuigen besteld zijn om gebruikt te worden tegen verschillende elementen die naar de regeering blijkbaar gelooft, in dit voorjaar een offensief tegen het regime van Nanking beramen. De burgeroorlog reeds een voldongen feit. Volgens den correspondent van de „Daily Tcle.graph" te Peking, is de burgeroorlog reeds een voldongen feit Er is blijkens te Peking binnengekomen tele grammen reeds hevig gevochten aan den Loenghai- spoorweg tusschen de regeeringstroepen en de combi natie van Noordelijken. Generaal Jen Hsi Sjan moet besloten hebben Pe king tot zijn hoofdkwartier te maken en aldus een voorloopige hoofdstad te vestigen in het Noorden. Aan beide kanton is men volgens den correspondent goed van troepen en munitie voorzien en verwacht wordt dat het conflict bloedig en langdurig zal zijn. Steeds dwazer en langer titels. Visite kaartjes dreigen te klein te worden. Eenigen tijd geleden heeft het „Reichsgerichtshof" althans eenige paal en perk gesteld aan de titelma nie van de Beiersche regeering, maar het recht vol gens de rijks grondwet om ambtelijke titels te schep pen, bleef haar onverkort. En daar wordt bij voort- duur een duchtig gebruik van gemaakt. Dezer dagen heeft de Beiersche regeering in ver band met de wet op de splarieering van het ambte narenkorps, een lijst gepubliceerd met niet minder dan 83 titels. Bijzonder royaal wordt met den titel „Direktor" gewerkt. Talrijk zijn de ambtenaren die in hun t.titel een band met de regeering zien vastgelegd zoo telt Beieren thans „Regierungschemierate I klas se": „Regierungswohnrate I klasse"; „Regierungsge- vlogen" enz. enz. Verder is een „Melkinspektor" ge schapen, een „Oberbeieuchtungsmeister"' een „Ober- garderobemeister" bij de staatsschouwburgen. Verder worden „Oberstaatsanwalte", „General- staatsanwalte", „Staatsanwalte", „Oberstaatsan walte", Oberregierungsrate", Direktoren enz. De visitekaartjes van de Beierenambtenaren dreigen te klein te worden om al hun grootheid den volke kond te doen. DE ZIEKTE DER ZWEEDSCHE KONINGIN. Een gnnstige wending. V.D. verneemt uit Rome: In den toestand van de Koningin van Zweden, die door de geneesheeren reeds was opgegeven, is een gunstige wending gekomen. Haar toestand is zelfs zooveel verbeterd, dat de Fransche ambassadeur ter eere van prinses Ingrid, de kleindochter van de koningin, die de gast van zijn echtgenoote is, receptie hield, welke receptie o.a. werd bezocht door koning Gustaaf. AMAN OELLA KEERT NIET TERUG. De jongste opstand geëindigd. Reuier seint uit Londen: De Afghaansche legatie spreekt het bericht tegen, dat Aman Oella voornemens zou zijn binnenkort naar Afghanistan terug te keeren. Er is in dat land geen beweging ten gunste van zijn terugkeer. De jongste onlusten onder den stam der Sjinwa- rieten zijn geëindigd met de uitlevering der rad draaiers aan de justitie. DE GODSDIENSTBESPOTTING OP DE „IFA". Protest van den Berlijnschen nuntius. De zaakgelastigde der apostolische nuntiatuur te Berlijn, mgr. Ce*itos, heeft, naar de „Germania" meldt, bij de rijks- en Pruisische regeering geprotes teerd tegen den hoon, den godsdienst en in het bij zonder het pausdom aangedaan op de „Ifa", de com munistische tentoonstelling voor arbeiderscultuur to Berlijn. MOTORLORRIE TEGEN TREIN GEBOTST. V.D. verneemt uit Rome: Uit Grosseto wordt gemeld, dat een motorlorrie, waarmede veertig mijnwerkers van hun werk uit de kopermijn Gavorrano in de nabijheid van Polla- nica terugkeerden, in botsing is gekomen met een trein. Drie mijnwerkers werden gedood en de overige 37 allen gewond, van wie sommigen zeer ernstig DE ZEPPELINTOCHT NAAR Z.-AMERIKA IN MEL Uit Rio de Janeiro wordt gemeld dat de minister van landbouw van den staat Pernambuco heeft mee gedeeld, dat de staat besloten heeft, alle faciliteiten te vcrleenen voor de vlucht van de „Graf Zeppelin", welke in Mei over Sevilla naar Zuid-Amerika zal worden ondernomen. De vlucht zal vermoedelijk 5 dagen duren. De regeering van Pernambuco zal een meermast laten oprichten, voor stookstof. rnz. zorgen en boven dien SCO man 1 -rhikbaar stellen om bij de landing behulpzaam te zijn. Algemeene vergadering op Vrijdag 28 Februari 1930, des middags 2 uur, in het Koffiehuis „De Beurs" van den heer C. Boontjes, onder voorzitterschap van den heer D. P. Timmerman. Secretaris is de heer Joh. de Veer. Een 19-tal leden is aanwezig. Met een hartelijk woord van welkom opent de Voor zitter de vergadering, die het op hoogen prijs stelt dat er zooveel belangstelling blijkt te bestaan, voor al nu we hebben gehad zoo'n emotievol jaar, dat be langrijke offers aan de verecniging heeft gekost. Spr. hoopt dat de besprekingen tot bloei van de verecni ging zullen strekken. De secretaris leest de notulen der vorige vereade- ring, die ondor dankzegging worden vastgesteld. Het jaarverslag. In een keurig samengesteld verslag geeft de se cretaris een overzicht van den strijd die in het afge- loopen jaar is gestreden, en wel inzake de vergoe ding van alle kleine afkeuringen. Uitvoerig wordt gememoreerd hoe de poging om een proefproces uit te lokken niet doorging en het Bondsbestuur besloot niet tot uitbetaling over te gaan van de kleinere on derdeden. Het eerste treffen was te Schagen, de gros siers en de meeste slagers wilden niet koopen, al leen de buitenslagers rondom Schagen bleven hd fonds trouw. Bij het verdere verloop bleek dat dc steun van de leden van het fonds onvoldoende was, alleen het Schager fonds bleef trouw aan het be sluit van den Bond en het resultaat was tenslotte dat de bond van grossiers de boycot over dit fonds uitsprak. Aan den voorzitter van ons fonds wordt hulde gebracht voor de wijze waarop hij steeds de belangen van het fonds heeft behartigd. Dat strijd geld kost bleek ook nu weer. 1928 eindigde met een saldo van f679020. Er werden 3283 runderen verze kerd, 27 totaal en 1104 gedeeltelijk afgekeurd. Onder de uitgaven prijkt een post verloren deel in het strijd- fonds van f2121.08 en het batig saldo was op 1 Ja nuari 1930 teruggebracht tot f 1826.02. Reorganisatie acht het bestuur nog niet noodig, eerst dient afgewacht te worden het resultaat van de verdere besprekingen met de grossiers. Het verslag eindigt met het uitspreken van den wensch dat het volgende jaar het verloop gunstiger zal zijn en weer een extra uitkeering aan de leden zal kunnen worden gedaan. Maar daartoe zal de algemeene steun van de leden noodig zijn. De Voorzitter brengt den secretaris hartelijk dank voor de wijze waarop hij in beeld heeft gebracht wat er in het afgeloopen jaar is gebeurd. Gister is van den grossiersbond een schrijven ingekomen dat men bereid is nader overleg te plegen met ons fonds. De secretaris deelt nog mede, dat voor 92 levers nog een bedrag van f230 zal inkomen. Een zeer uitvoerige bespreking over den strijd, die is gestreden, volgt en ook nu weer komt naar voren dat de leden toch vooral het bestuur dienen te steu nen en de vrees werd geuit dat tenslotte de grossiers hoogere eischen zullen stellen en dat dan een fonds geld van f5.— niet meer voldoende zal zijn en wel f 10.— zou kunnen worden. Aan den anderen kant kan dit dan weer oorzaak zijn dat de boeren meer aan eensluiten. Een opmerking dat de strijd wat onvoor bereid is begonnen en meerdere steun gevraagd had moeten worden, ontlokt den Voorzitter de mededee- ling, dat uit de bijdrage van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw en den Melkveehoudersbond wel blijkt, dat er samenwerking was. Bij monde van den heer J. Raat, brengt de finan- tieele commissie rapport uit Steeds werd alles in de beste orde bevonden en ook spr. wijst op het nood lottige resultaat in het afgeloopen jaar verkregen. Gewezen wordt op het feit, dat in het kwartaal waarin alle koelen waren verzekerd, een voordeelig saldo werd gemaakt en in Amsterdam niet veel ge heele afkeuringen waren. Gelooft werd dat straks weer een normale toestand zal terugkeeren. Met die verwachting stelt de commissie nog niet voor, om de salarissen te verlagen, hoewel die thans niet zijn in verhouding tot de verminderde werk zaamheden. De Voorzitter dankt de commissie voor de uitmun tende wijze waarop zij haar taak, zoo serieus opvat tende, verricht. Ook het bestuur achtte thans het oogenblik nog niet gekomen om de salarissen te ver minderen. Nadat de regeling is goedgekeurd, vraagt de heer J. Raat nadere inlichtingen over het aandeel van f2121.08, dat ons fonds heeft in het geleden verlies van het strijdfonds. Door den Voorzitter wordt uitvoerig toegelicht, dat het totale verlies is geweest f26536.12 en dat dit werd een omslag van 52 cent per verzekerd rund in 1928. Het voorstel van het bestuur om het inleggeld wederom voor nieuwe leden op f25 te bepalen, vond bestrijding, omdat het reservefonds zooveel minder was, de kans op het ontvangen van restitutie de eer ste paar jaar wel zeer gering zou zijn en de toetre ding van nieuwe leden zoo gemakkelijk mogelijk diende te worden gemaakt. Van den kant van het bestuur werd er op gewe zen, dat het reservefonds toch nog ongeveer f2100 bedraagt, het ledental 118 bedraagt cn een inleggeld van f25 niet te hnng kan worden genoemd Gewezen werd op de onbillijkheid tegenover de in het voor jaar toegetreden nieuwe leden, om nu het inleggeld zooveel lager te bepalen, terwijl ook betwijfeld werd dat de toetreding van nieuwe leden nu wel zooveel meerdere steun zou geven. Het voorstel-J Raat om het inleggeld op f 10 te be palen werd verworpen met 8 stemmen voor en 11 tegen, het bestuursvoorstel met dezelfde stemmen verhouding aangenomen. Bestuursverkiezing. Volgde de verkiezing van een bestuurslid, aftre dend de heer A. Zijdewind. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de heer Zijdewind als bestuurslid bedankte, omdat hij geen koeien meer had. Spr. deelt mede, dat tevergeefs ge tracht is den heer Zijdewind op zijn besluit te doen terugkomen. Spr. wijst op de prettige en aangename samenwerking en dankt den heer Zijdewind harte lijk voor hei velo dat hij in het belang van het fonds heeft gedaan. Wcderkcerig dankt de heer Zijdewind voor de pret tige samenwerking en deelt mede evengoed lid van de verecniging te zuilen blijven. Bij de nu volgende verkiezing wordt na 2 vrije stem mingen de heer Jm. Blaauboer Kz. tot bestuurslid ge kozen, wien bericht van benoeming zal worden gezon den. De rondvraag levert niets op, zoodat de voorzitter tot sluiting overgaat. Hij dankt voor de prettige be sprekingen en doet een beroep op alle loden om me dewerking te verleenen, teneinde de vereeniging weer in bloei to doen toenemen. EEN JUBILEUM. De heer E. Krijt, alhier, directeur van het Bijkantoor Schagen vnn Dc Bank van Wisselink te Alkmaar, zal Maandag 10 Maart a.s. den dag herdenken, waarop hij voor 40 jaar bij de firma Wisselink te Alkmaar in functie trad. ONS POSTKANTOOR. Het Postkantoor alhier, dat sinds korten tijd in Rijks eigendom is overgegaan, zal binnen korten tijd een flinke verbouwing ondergaan, opdat het gebouw wat beter dan nog toe aan de daarvoor tc stellen eischen zal voldoen. JE MOET MAAR BOFFEN! Op een der drukste openbare kantoren in deze plaats, met veel personeel werkende, ging een der ambtenaren *s avonds naar huls en duwde de firan'd- kast dicht en daarin zaten de sleutels. De volgende morgen Holland in last. 't Gaf een geweldige moei lijkheid, dat „de kas" soliede achter slot en grendel zat. Met de grootste moeilijkheid heeft men geduren de eenige uren de zaken zoo goed en zoo kwaad als het ging, gaande gehouden. Het slot van het lied was, dat de brandkast met technische hulp van elders moest worden opengebroken om uit de misère te ko men. 't Is niet waarschijnlijk dat de dienstsleutels nog weer eens in de brandkast geborgen zullen worden. De Schager Bad- en Zwemvcrecniging De Wiel hield Vrijdagavond eene buitengewone ledenvergade ring, met als hoofdschotel: Uitbreiding Badinrichting. Voorzitter de heer Schmalz. 16 Leden waren aanwezig. In zijn openingswoord dankte de voorzitter den ver trokken Secretaris, den heer H. Bleker, voor alles wat hij in het belang der Vereeniging had gedaan. Na de lezing en goedkeuring der notulen, wordt onder meer medegedeeld, dat volgens ingekomen schrijven van den Nederl. Zwembond, onze verecni ging niet met al haar leden lid behoeft te worden, maar dat dit ook mogelijk is met een deed der leden. Tot bestuurslid wordt gekozen de heer G. Kouse band, die dit aanvaardt. Daarna volgt bespreking uitbreiding der badinrich ting. Volgens het ingediende plan van den architect, den heer Chr. Dekker, zal de inrichting met 12 kamertjes worden uitgebreid; voorts de geheele aangekochte strook beschoeiingd, de bassins daarmede verlengd; een open kleedgelogenheid voor de jeugd; betegeling van het open terrein voor de kleedkamertjes enz. De badgelegenheid zal door deze uitbreiding ruim dub bel zoo groot worden. De kosten met inbegrip van aan-' koop grond worden geraamd op ruim f3500. Voorzitter deelt mede, dat onder de burgerij 269 aan deeltjes a f 10 zijn geplaatst of f2690, zoodat nog een kleine f 1000 tekort komt. De vraag is nu, of het ge heele plan zal worden uitgevoerd, of dat er op be snoeid zal worden. Na uitvoerige gedaehtenwisseling over de financiën en over het plan zelf, vindt uitvoering van het geheele plan de meeste instemming. Enkele stemmen gaan op om de 12 nieuwe kamertjes te laten wachten om financicele redenen. Het resultaat is, dat het bestuur vrij mandaat ont vangt wat de uitvoering betreft. Op advies vnn den architect zal een 2-ledigo aanbesteding worden gehou den, n.1. het geheele plan en een beperkt plan. Valt de aanbesteding niet tegen, dan zal het volledige plan worden uitgevoerd. Bij stemming wordt besloten een openbare aanbeste ding te houden. Het bestuur ontvangt machtiging het nog bonoo- digde geld te leenen. Op voorstel van het bestuur wordt tot eenige con- tributieverhooging besloten. De contributie van leden van f3.verhoogd tot f3.'0; nbonnè's verhoogd van f 1.50 tot f2.—; kinderen van leden verhoogd van f 0.75 tot f 1.—. De leeftijdsgrens van kinderen zal 16 jaar zijn, dit was tot heden 18 jaar. Boven 16 jaar wordt men als abonné beschouwd. Bij de rondvraag komen nog velerlei zaken ter sprake. Omtrent zwemonderricht aan meergevorderden zal het bestuur in overleg treden met den heer Pesi te Zaandam, die bereid is bij voldoende deelname een cursus te houden, waarbij tevens aandacht zal worden gewijd aan oefening in het redden van dren kelingen. De mogelijkheid en wcnschelijkheid van toetre ding tot den Ned. Zwembond zal nog nader onder de oogen worden gezien, in verband met de finantiën Verschillende wenschen worden nog geuit, o.a. het plaatsen van een klok, het spannen van een staal draad over de Wiel, over het instellen van toezicht, welke wenschen wegens financicele of practische re denen niet uitvoerbaar worden geacht.. Het vraagstuk „toezicht", dat in iedere vergade ring weer ter sprake komt, zal het bestuur opnieuw onder de oogen zien on overwegen of in eenig op zicht het bestuur nog iets doen kan. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met dank voor de medewerking en de genomen belangrijke besluiten. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette kooien was een Donderdag Jl. niet groot, 57 in getal. De handel en de prijzen iets minder bij vorige weken Het gebruik van vleesch schijnt op het oogenblik wel wat minder te worden, vertelde een bekend slager. Gezien de andere markten was het met de kalf- en geldekocien hier ook iets minder, oorzaak zak kende melkprijzen, ofschoon er nog voor enkele koeien hoogo prijzen zijn besteed. De handel in pin ken was aan den stuggen kant. Veel nuchtere kalveren waren er aangevoerd, het is nu ook juist de tijd; handel heel goed, van de prij zen was wel wat af. Oude slachtschapen werden weer vlug en duur verkocht, prijzen van 4554 gld., dat wil wat zeg gen. De handel in overhouders was aan den kal- men kant, wat gekocht is. was voor den dood. De handel in vette varkens was vlug. prijzen tot 39Yi ets. Zouters gingen flink van de hand. voor 39 ets. De biggen en schrammen golden iets minder bij de vorige week, maar toen was het ook heel duur. Nu was de handel matig. Over de kippenmarkt valt niets bijzonders te mel den, stille trom. De botermarkt leverde ook weer geen nieuws op. Dat zal beter moeten worden daar. Over het geheel was het geen ongunstige toe stand. en veel bezoekers. EIERVEELING. SCHAGEN. 27 Febr. Aangevoerd 115945 kipeieren. 4851 Kg. f 4.304.50, 52—54 Kg. f 4.501.80, 55—57 Kg. f 4.60—4.90. 58—60 Kg. f 4.80- 5.30. 61—63 Kg. f 5.20—5.90, 64—67 Kg. f 5.70— 5.90, ongewogen wit f 4 505.10, ongewogen bruin t 5 5.80, klein f 4.304.50, 2562 eendeleren f4.80—4.90. HOORN, 27 Febr. 12 stapels kleine fabirekskaas f 41.50, 1 stapel kleine boerenkaas f 41. Aanvoer 13 stapels, wegende 12335 Kg Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Febr. Roode kool f 4—8.30, gele kool f 4.40—7.90, Deensche witte kool f 1.30—2.10, uien f 0.90—1.30, grof f 1.40—1.70, drielingen f 1.10—1.30, peen f 1—1.40, bicten f 1.70—1.90 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 75000 Kg. roode kool, 92000 Kg. gele kool, 96000 Kg. Deensche witte kool, 20200 Kg. uien, 3100 Kg. peen, 2150 Kg. bleten. ALKMAAR, 28 Febr. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 62 stapels wegende 55201 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt waren: fabriekskaas: kleine f 42.50, commissie f 40, boerenkaas: kleine f 43. commissie f 46, Handel goed. AMSTERDAM. 28 Febr. Zeeuwsche bonten f 1.702, id. blauwen f 1.902.10, ld. bravo's f 1.151.30, ld. eigenheimers f 1.101.20, id. blauwe poters f 1.251.50, id. Bevelanders f 0.90—1.10, IJpoldcr eigenheimers f 11.10, ld. bravo's f 11.20, ld. Bevelanders f 1—1.10. Anna Paulowna zand- f 1.502, Hillegommer zand- f 1.502. Drentsche eigenheimers f 1.40—2.10. alles per H.L., winter Malta f 11—13, per 100 Kg.; Flakkeesche eigenheimers f 1.101.20, Spuische eigenheimers f 11.20. per H.L. Uien. Zeeuwsche roode exportulcn f 55.50 per 100 Kg. ALKMAAR. 28 Febr. Op de heden gehouden graanmarkt waren ln totaal 118? HL.'s aangevoerd, als: 74 H.L. tarwe f 810.75. 25 H.L. rogge f 7.25, 253 H.L. gerst chev. f 6.76-8. 564 H.L. haver f 57.25, 165 H.L. boonen, w.o. paardeboonen f 99.25, bruine boonen f 11.5015, citroenboonen f 30, dulvenboonen f 1216, witte boonen f 2530, 1 H.L. geel mosterdzaad, 40 H.L. diversen; 60 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 9.5010.50, grauwe erwten f 8 25, vale erwten f 17, alles per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 27 Febr. Uien f 0.80—1.30, drielingen f 0.80—1.50, nep f 1.50, grove f 1.501.70, peen f 1.201.50, peen kleine f 0.80 I, roode kool f 48.30, gele kool f 5.80—7.80, Deensche witte kool f 0.902.40 per 100 Kg. Aanvoer: 11800 Kg. uien, 4500 Kg. peen, 223300 Kg. roodekool, 60200 Kg. gele kool, 202600 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 28 Febr. Uien f 0.501.10, drielingen f 0.701.10, nep f 1, grove f 1.60, peen f 1.101.50, roode kool f 3.80—8.30, gele kool f 6.30--7.80, Deensche witte kool f 0.902.20 per 100 Kg. Aanvoer: 11000 Kg. uien, 2400 Kg. peen, 159400 Kg. roode kool, 41400 Kg. gele kool, 159200 Kg. Deensche witte kool WARMENHUIZEN, 28 Febr. Roode kool le soort f 3.908.20, 2e soort t 3.607.20, gele kool le soort f 5.507.30, witte kool le soort f 1.30 1.90, 2e soort f 0.601.30, uien t 1.301.60, grove uien f 1.30, peen f 1.10 per 100 Kg. Aanvoer: 47025 Kg. roode kool, 3175 Kg. gele kool, 29300 Kg. witte kool, 2050 Kg. uien. Burgemeester cn Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis, dat het krachtons Veror dening, houdende verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen, ter voorkoming van de wrat- ziekte, verboden is aardappelen te telen, bekend on der den naam vas Bravo, Kampioen, De Wet en Bintje. De Commissie van toezicht op het naleven dezer bepaling bestaat uit de heeren D. Hartland, C. Ko ning en A .Dekker Dz., welke Commissie gaarne alle verlangde inlichtingen zal verstrekken, ook om trent het aankoopen van pootaardappelen. Schagen, 27 Februari 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris. ROGGEVEEN. Manheer de Redacteur, Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn, onderstaande aan vulling nog even in üw blad op te nemen? Bij voorbaat dank ik u daarvoor. Mij werd n.1. verzocht, te willen vermelden, dat de deeg machine voor den heer Haverkorn niet van de N.B.B. doch van de afdeeling Zijpe en Omstreken van deN.B.B. afkomstig ls. Het verschil zit hierin, dat de N.B.B. on geveer zeven duizend en de afd. Zijpe en Omstreken on geveer zestig leden bezit Nogmaals dankend voor do plaatsing, DAAN POOL. ZONDAG 2 MAART 1930. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE te: Groet, nam. 6.45 uur (in de zaal van K. Pijs te Hargen) Ds. J. J. Ru Ijs. In de Nederlandsche politiek is oud-minister Colijn onze man niet. In geen enkel opzicht Met den Colijn, die te Genève vecht voor het slechten der tariefmuren, gaan we echter van harte mee. Daar ls hij de man van de groote lijnen en de groote middelen en ernstig waarschuwt hij voor het gevaar, dat de ge voerde onderhandelingen op niets zouden uitloopen: Dan: zoo voorziet hij. Is het mogelijk dat ook nog de weinige landen, die den vrijhandel trouw zijn gebleven, bekeerd worden tot het protectionisme en met klem vraagt hij, of dat den toestand van Europa zou vegete ren. Wat het resultaat zal worden, is nog niet te zeggen. Hope'oos is de toestand niet en de kans van slagen is te Genève stellig grooter dan te Londen. Merkwaardig ls, dat Italië en Frankrijk op beide con ferenties de zwarte schapen zijn. Van hun kant driegt het gevaar, niet omdat zij vrienden zijn. maar omdat zg elkaar vreezen. Frankrijks houding is wel het meest bevreemdend. Van Briand ls Immers bekend, dat hij officieel het vraag stuk van de Vereenigde Staten van Europa aan de orde stelde. Hoe dit met onderllngen stijd te vereenigen ls. zal wel niemand begrijpen. Met spanning ziet Europa uit. naar wat zijn regeerders weten te bereiken. Zijn lot hangt af van hun wijsheid. Moge de geest van samenwerking op grondslag van den vrede, ook op economisch terrein, zegevieren: VORST IN HET NOORDEN. Het heeft in het noorden toch meer g<-\ roren dan men denkt. Bij het openbreken van een wijk bij Ileo- renveen vond men daarin Donderdagmorgen nog een laag ijs, ter dikte van 7 centimeter. VERDWIJNENDE MOLENS. Te Schermerhorn zoo meldt de „Purni. Crt.", zullen zes molens bij inschrijving worden verkocht, n.1. één onder West-Graftdijk. drie onder Schermerhorn en twee onder Zuid- en Noord-Schermer. ONDER EEN VRACHTAUTO. Een meisje gedood. Toen de chauffeur van de firma V. te Brunssum met zijn vrachtwagen huiswaarts keerde, kwam t<-r hoogto van de Brugstraat plotseling het zevenjarig dochtertje van R. op den weg loopon. Dc kleine werd door een spatbord gegrepen en zwaar gewond. Vóór een dokter hulp kon bieden was het kind reeds over leden. TEGEN EEN KAR GEREDEN. Doodclijk ongeluk te St. Oedcnrode. Te St. Oedcnrode is dc 29-jarige .T. P., uit Schijndel, die per fiets achter een vrachtauto reed cn dio dezen wilde passeeren, toen vaart verminderd werd, op liet oogenblik dat hij achter den vrachtauto uitkwam, demr het paardenkarretje van A. W.. komende uit tegenge stelde richting, aangereden en door een boom van het karretje zoodanig in den buik getroffen, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, waar hij is overleden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15