KPONIEK Raad Zuidscharwoude. .VERMAKELIJKE Plaatselijk Nieuws. Om het wereldkampioenschap boksen. door DIRK DUY VEL Junior. Ernstig spoorwegongeluk bij Berlijn. Anti-koningsgezinde betoogingen in Spanje. Opper-Kafferstein VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. VAN Groot Gortbuikenburg, Hoofdstad van dfgïng van een alpemeene staking Is geschapen. Be sloten werd, dc gchecle gendarmerie in de stad tc con- centrecren. Sanchez Guerra spreekt. Kritiek op den Koning. De voormalige conservatieve minister-president Sanchez (iuerra heeft Donderdag zijn met spanning verwachte redevoering voor een overvol huis gehou den. In de groote zaal waren alle politieke persoon lijkheden aanwezig. Allereerst legde de redenaar er den nadruk op, dat hij slechts in eigen naam sprak, Hij wees op de moeilijkheden, waarin het land was gekomen, sedert den dood van Alfons XII. Herhaal delijk heeft de koninklijke familie op het punt ge staan te vertrekken. De moeilijkheden zijn toon ech ter door den trouw aan de grondwet van de konin gin-moeder Christina zonder dictatoriale maatrege len opgelost. Sanchez Guerra eischte zoo streng mogelijke afre kening met de dictatuur van Primo de Rivera van den eersten tot den laatsten man. Het is te betreu ren, dat de dictatuur ertoe heeft bijgedragen een gunstige stemming te scheppen voor de republiek. Hiervoor moet de Koning verantwoordelijk gesteld worden, van wlen Primo de Rivera slechts executief orgaan was. Spr. verzekerde met nadruk dat Juj eon aan de grondwet getrouw monarchist en geen repu blikein was. Desondanks moet hij Spanje het recht toekennen voor een republiek te zijn, wanneer het volk het wil. Tenslotte gaf Sanchez Guerra nogmaals uiting aan zijn persoonlijken afkeer van den huidi- gen Koning. Nadat de redevoering geëindigd was, trokken eeni- ge duizenden menschen met roode vlaggen door de straten en demonstreerden tegen de monarchie en den Koning. De politie greep in en dreef de menigte met den blanken sabel uiteen. Van monarchistische zijde werde vlugschriften voor den Koning ver spreid, die echter vaak op demonstratieve wijze wer den verscheurd. leend, te constateeren. Het bleek dan dat een familielid in een gulle bevlieging, de .aanwezigen, waaronder ook eenige in het nachtregister geboekte logees, had getrac- teerd op een fijne flesch. Na de ten lange leste gedane erkentenis van den hotellier werd proces-verbaal opge maakt en deze niet aanwezige heer heden, na verhoor van een der logementsgasten, den transportarbeider D. Mulder uit St.-Pancras en den agent van politie Staats, veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. ALWEER EEN „KNIJPER" VAN DE BOCHT. Dc heer P. v. li., kweeker op „Sursum Corda" te Schoorl, in den morgen te Schoorl met zijn auto uit gaande, bij het oprijdon van den hoofdweg in aan rijding met een 4-wiclig motorrijtuig, bestuurd door den heer J. M., bakker te Schoorl, met gevolg dat laatstgcmelden wagen een schade van f 35.45 bekwam. Daar do verzekering geen lust betoonde, deze schade te vergoeden, gaf de heer M.. in de meening verkee- rende, dat de heer v. B. door de bocht links te ne men de schuld was, het ongeval aan. Thans stond de heer v. B. terecht en gaf zich alle moeite zijn handeling aannemelijk te maken en goed te praten. OP DE VOORDRACHT. Onze plaatsgenoot, de heer J. Molenaar, staat als No* 1 op de voordracht voor onderwijzer te Oudeschllt GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Cornelis Dirk Scheltus, 21 Jaren, sis*- ger en Bregje de Leeuw, 18 jaren, zonder beroep, belden te Schagen. Overleden: Jan Jacob Burger, oud 18 Jaren. POLITIE. Vermist: een kalf. Verloren: een paar handschoenen. De grootse strijd te MiamL Hoe Jack Sharkey den Engelschman PhiL Scott overwon. Sensationeele derde ronde. Donderdagavond om ongeveer 10 uur dat is in onzen tijd half vier in den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te Miami (Florida, Vereenigde Staten) de groote bokswedstrijd plaats gehad tusschen den Engelschen zwaargewicht kampioen Phil Scott (91 K.G.) en den Amerikaanschen zwaargewicht Jack Sharkey (89 K.G.) in de demi-finale om het wereld kampioenschap zwaargewicht. Na eenige minder belangrijke voorafgaande partijen vangt daarna het groote gevecht aan. De eerste ronde is voor Sharkey, die sneller is, hoewel Scott goed partij geeft. In de derde ronde ontvangt Scott een waarschu wing. Even later maakt Sharkey een rush en Scott valt. Er ontstaat groote verwarring en de secondan ten van Scott komen in den ring. De scheidsrechter laat de boksers den strijd hervatten en weinige se conden later wint Sharkey door een technische knock out, d.w.z. Scott is, hoewel niet uitgeslagen niet in staat tegenweer te bieden en de scheidsrech ter verklaart Sharkey voor winnaar. Scott's bedoeling niet verwezenlijkt en daarmee de droomen van sportief Enge land vervlogen. Een teleurgesteld pu bliek door het weinige zien voor een hoop geld. Blijkbaar heeft Sharkey, overeenkomstig zijn plan, onmiddellijk van den eersten gongslag af een feilen aanval op Scott geopend, vooral op diens lijf. Daar heeft hij verscheidene linkschen geplaatst, die waar schijnlijk Scott zeer gehinderd hebben. Ook werd deze eenige malen in de touwen gedreven. Scott's be doeling zijn kans om dezen wedstrijd te winnen het gevecht op een afstand te houden, is niet ver wezenlijkt. ITij kon den snellen en steeds weer inbo- renden Sharkey niet door stopstooten genoegzaam van zich afhouden, nl de laatste ronde is Scott's ge- vechtswaarde misschien verzwakt door zijn ❖al. Zoo wordt de onmiddellijk daaropvolgende beslissende nederlaag van Scott door techinsche k. o. verklaard. De zaak is dus niet anders geloopen wat het eind- RIDENDO DICERE VERUM! Waar gij de rauwe waarheid biedt; Zoo doet het schertzend, Want... dan kwetst go niet! XXVII. Geleerde krachtpatserij. - Dirk Duivel in gezelschap van Momerus en MullatüH. Een pracht-combinatie. - Volle ik haal U, publiek ik veracht U. - B.Z.K.-prmmer en kampioenkringeljeskwatter bij zijn leven, om als bokkumbananen- en sinaasappelen venter le sneven. - De nood die doel een oud rrijf draven, over sloolen, over graven. - Dirk Duivel als zclfonlwikkelaar. - Le venshonger dwong Dirk lot studie-vraat zucht. - Summa Cumlaude gepromoveerd aan de Universiteit van West-Mesjokkeren- burg. - Het eere dokt oraal noodzakelijk voor de bevordering lot een groot man of groote juffrouw. - Het portret in „De Prins sorteert geen effect meer. - Wij beschikken thans over betere prinsen. - Het ecre dokto- raat voor alle gladde bollenboven op of binnen in, beschikbaar. - Een prima artikel voor de wereldmarkt. - De eeredokterspro- motie in dc voormalige ctrmeduvelszieken- zaal een heerlijk succes. - Prof. Ktmpzeiijdig de promotor. - Het galadiner de clou van de tentoonstelling. - De hoogedelgestrenge heer Jean Tippel, dc feestredenaar. - Vleten- de telegrammen van reeds bekroonde eere dokters. - Zttiderzeebokkum tot uitsterven gedoemd, 'n Duurder grapje dan psitacosis papegaatleianus. - Toestemming voor een stadswandeling door den verkeersimpera- for verleend. - Groolgortbuikenbwrgs be zienswaardigheden. - Het nieuwe postkan toor, jong cn reeds zoo slecht. - Aan doenlijk afscheid en treffende peroratie. - Volgt onderteekening. Orkaan-krachtig beminde met het teedere waas der Westersche beschaving omhulde Hotten totten van Opperkaf fersteln OdI profanum vulgus, Ik haat dit ongewijde volk. sprak, mijn veelgeliefde lulsteranen, eenmaal de ge leerde. maar hooghartige Horatlus in zijn u allen onge twijfeld bekend wijsgecrig werk „Carmlna" derde deel, le hoofdstuk, le vers en het was misöchlen onbewust, dat onze groote criticus, MUltatuli, in de wereld die hij verguisde genaamd „Douwes Dekker", Horatlus varl- eerende in een mistroostige bui uitrle>p: Publiek, Ik veracht U! Ge zult u misschien lichtelijk verbazen. Innig beminde ten prooi der wormen voorbeschikte toehoorders, dat een vulgair persoor. als uwe u hoogachtende ondergetee- kendc. die zijn litteraire en wetenschappelijke opvoeding genoot In het mlllicu der record-B^.K.-prulmers en kampioen-krlngetjes-kwatters met zoo'n geleerd en van veelomvattende studie getuigende aanhef op de prop pen kan komen. Maar laat lk u dit zeggen, geliefde luts- tertortels, dat de nood, die volgens vader Cats een oud wijf doet draven, over sloten, over graven, mij zedelijk dwong tot noeste zelfontwikkeling, omdat mij als cot- porteur van bloederige sensatieromans In dubbeltjes- afleveringen, aangenaam afgewisseld door het reizen per billenwagen met prima armelui's en benauwde bóeren- sigaren, merk „Asthmatlca Trekjedodlca" het droevige verschiet werd geopend eenmaal als straatventer met strootjesbokkem, reuzebananen in den Heer te zullen sterven aan chronische ondervoeding. Daarom heb ik mij met ware wellust als een uit gehongerde dessatijger geworpen op de zelfontwikkeling en verschijn lk voor u als *n welonderlegd autodidact, wlen het niet Is gelukt zich zelf te schccren met een velUp-hoJdsapparaat, maar wien ook dezer dagen resultaat betreft, dan men bad verwacht. Voor Shar key is deze overwinning van belang in zoo\erre hij practisch thans als de sterkste zwaargewicht ter we reld kan worden aangemerjtt. Scott's droomen van een wereldkampioenschap en daarmee die van het sportieve Engeland zijn wel voor goed «vervlogen. De eenige pleister op deze wonde is de niet onaar dige beurs, die er voor hem aan deze onderneming vast zat. Wel zijn eenigszins gedupeerd de duizenden toe schouwers, die weinig waar voor hun geld hebben ge had, want uit boksoogpunt is de strijd niet fraai ge weest en bovendien duurde hij al heel kort. Trein in een troep arbeiders gereden. Nabij de Sllezische Poort ls gistermorgen te Berlijn omstreeks 10 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Een trein, die in de richting Warschauer Brücke ging, ls in een bocht op een groep arbeiders gereden. Terwijl de an dere arbeiders vlug konden wegspringen zijn twee hun ner kameraden onder den trein geraakt en ernstig ge kwetst. De andere arbeiders hebben hen naar het dichtst bijzijnde ziekenhuis gebracht, waar één der gekwetsten weldra ls overleden. De arbeiders moeten het gegeven waarsohuwlngsaein niet gehoord. Krachtig optreden van de politie in de Spaansche hoofdstad. V. D. verneemt uit Madrid: Voor het gebouw der medische faculteit te Madrid is het gister bij een anti-monarchistische betooging wederom tot ernstige ongeregeldheden gekomen. De politie, die zich genoodzaakt zag handelend op te treden, werd van alle kanten met stoenen bekogeld en eerst nadat zij met de blanke sabel enkele charges had uitgevoerd, keerde de rust langzamerhand weer. De regeering heeft aangekondigd, dat zij niet zal aarzelen krachtige maatregelen te nemen, indien deze betoogingen zich mochten herhalen. De autoriteiten van Valencia kwamen bijeen ten einde den toestand te onderzoeken, die door aankon op zq'n ouden dag de hooge onderscheiding te beurt viel summa cum laude, dat is met den hoogsten lof, het eere-doctoraat in de culinarische gastronomie te behalen aan de universiteit van West-mesjokkerenburg. Want tot eere-docter moet men tegenwoordig gepromoveerd zijn. Het ls niet voldoende meer zooals voorheen dat Je portret in „De Prins" heeft gestaan, want „De Prins" loopt op zijn tandvleesch en we hebben nu genoeg aan een springlevende prins op Jachtlaarzen en een uitne mende spijsvertering, maar in deze dagen van Philips verliohte eeuw en onthulling der sinds eeuwen geheim gebleven wonderen der natuur, tot gemak en vermaak van de menschheld, is het bezitten van een eere-docters- tltel het onmisbare criterium van Je geestelijke meerder waardigheid. En dank zij de evolutie der eigen bewustheid, en den onweerstaanbaren opmarsch der Ideeën. Is dit zoo ge wichtige eere-doctoraat voor geen enkele gladde bol hetzij bovenop of er onder, onbereikbaar meer. Voor ouderdom of jeugd, voor zwakken en sterken, kind of grijsaard, rood of oranje ,voor leder stellen wij eere doctoraten beschikbaar in verschillende maten en kleu ren, Dat ist kein Schwindel, das ist ohne Betrog, das ist kèin doppeler Botera, mijne geachte omstaanders, boeren, burgers en buitenlui, een leder kan dit bekomen, een ieder kon dit meedragen. En lk moot dan met vreugde zeggen dat Ik bij mijn promotie, gehouden in de momenteel ter slooping ont ruimde derde-klas-ziekenzaal, natuurlijk vooraf behoor lijk gelysolleerd en gedesinfecteerd van het afgedankte Stadsziekenhuis van Grootgortbulkenburg, welke plech tigheid werd geleid door professor Knapzetljdig, voor malig president der federatie van internationale Harke- tleters, zeer veel belangstelling en eerbewijzen heb mo gen ondervinden. Als paranimphen of promotle-candidaat-geleiders fun geerden de weduwe Klesser, een achtbare dame, die eerstdaags haar 25-jarig Jubileum sedert haar laatste verschooning hoopt te vieren, alsmede de heer Plet Stroop, die sinds den aanvang van den wereldoorlog ?ijn haar niet meer heeft laten knippen, eo sinds 1918 zich niet meer heeft laten scheren. Het galadiner, onaf scheidelijk aan deze plechtigheid verbonden en het glanspunt van de geheele voorstelling werd gehouden ln de groote zaal van het Volkshotel van pêre Koe man en de feestrede gehouden door den Hoogedelgestr. heer Jean Tippel, Emeritus hardlooper en eere-presi- dent van den Nedorlandschen bond van den tweede- handshandeldrijvenden onderstand, blonk uit ln origina liteit van gedachten. Verschillende vleiende telegrammen van Eere Dr. El- waut, van Eere Dr. Willem Bengelmerg, minister Kuij3 van Berenpantalon, van oud minister Botermaker de Schuine en van Baron Donderdag, burgemeester van Petit Sulse, werden gedurende den feestmaaltijd ont vangen en op blinkende alllminlumschotel binnenge bracht en voorgelezen. Voor deze bijzondere gelegenheid was de Hotelultsmij- ter in een passend livrei gestoken, model Veenhuizen:. bruin pllow met groene kraag en manchetten. Na afloop van het dessert, delicieus** Zulderzeebok- kum, óie dank zij de heerschende Zuiderzeedempingsfl- ber, die ons duurder zal komen te staan dan de papa gaaienziekte, weldra niet meer te krijgen zal zijn en al leen bezichtigd zal kunnen worden ln het artisaquarlum te Amsterdam, ging het geleerde gezelschap een wande ling maken door Grootgortbulkenburg, nadat vooraf toe stemming was verzocht en verleend door den Edelge- str. heer Commissaris van Politie en werd een bezoek gebracht aan de verschillende merkwaardigheden der stad, het huls met den kogel, de keuringsdienst voor waren, In de eerste plaats het museum, waarin de doo- denmaskers van talrijke Grootgortbuikenburgers, die ln stommiteit hebben uitgeblonken, door het politiebureau met Je modern gestoffeerde recreatiekamers, centrale verwarming, vaste waschtafels en nieuwste springma- trassen voor ln- een vooral opgebrachte loge's. Voorts de comfortabele gelegenheden voor stofwissellngsdoel- elnden, hoofdzakelijk bestemd voor hoeren, voorzien van radio, plafondlicht, automatische fonteinen met koud, lauw en warm water en patent zelfdraalende geparfu meerde Savon-flacons, benevens last not least, eon elec- tromagnetlsche pantalon3lulter, alleen werkende. Zater dag- en Zondagavond ni 11 uur. Ten slotte werd ln oogenschouw genomen het meest belangwekkende en bezlchttgswaardlg gebouw van Grootgortbulkenburg, het zoogenaamde nieuwe postkantoor, dat echter reeds ho peloos aan vervroegd verval van krachten begint te la- boreeren. Doch daarover, mijn geliefden, hoop lk U ln mijn volgende kroniek nog eenige oogenblikken onaan genaam bezig te houden. Thans neem ik van u afscheid met de vulpen, doch niet met een hartkwaal en verblijf, ik In de hope van aen spoedig vreugdevol weerzien, uwe DIRK DUIVEL Jr. Zitting van Vrijdag 28 Februari. VAN EEN AUTO, EEN FIETS, EEN VTSCHVENTERS- KAR EN EEN GROENTENWAGEN. Deze heterogene collectie voertuigen waren door een noodlottige samenloop van omstandigheden de oorzaak van een aanrijding en daaraan verbonden verkeersover treding. die heden als nummer een van de zlttlngsrol door den kantonrechter werd behandeld. Het zat dan zoo: Op de plaats der handeling, de Lan- gestraat te Alkmaar, op 21 Januari J.1. 1 uur 50, kwam ter eener zijde de automobilist Corn. Sn. met zijn vier wielig motorrijtuig aanrijden, terwijl vanaf de andere zijde de wielrijdende rijwielhersteller A. NeteL Een ter zijde van den rijweg staande groentenkar dwong den autobestuurder tot uitwijken naar links, van welke nood zaak hij echter zoo rijkelijk gebruik maakte, dat hij een aanrijding veroorzaakte met den fietsrijder, die ln een minimum weemoedig neerzag op een totaal verfrummeld voorwiel van zijn karretje. Een vlschventer, de heer Slmon Zwaan, die ln diepzinnige conferentie was met den heer Elzas over den aankoop van zijn laatste res tant versche visch, was ln gelegenheid om hot gebeurde punctueel waar te nepten en trad heden op met den ge dupeerden wielrijder als getuige tegen den niet versche nen heer C. S. De ambtenaar, van meening zijnde, dat de heer Sn. had moeten wachten met het passeerea tot de gelegen heid gunstig was, noemde de overtreding ernstig en re- qulreerde f 50 boete of 50 dagen, welke meening de kan tonrechter volkomen onderschreef, doch de straf ver minderde tot f 30 boete of 30 dagen. GEMIS AAN SAMENWERKING TUSSCHEN JUSTI- TIEELE EN GEMEENTELIJKE AUTORITEITEN. Door den 60-Jarlgen maar nog zeer kranlgen rijksveld wachter S. Gorter te Castrlcum werd op 30 December J.L proces-verbaal opgemaakt tegen den caféhouder J. M. O., aldaar, die hoewel niet in het bezit van een geldige vergunning toch de vrijheid nam, aan zijn be zoekers sterken drank te tappen. Later heeft de heer O. het cofe ontruimd en ls dit in eigendom overgegaan aan den heer Klaas P., 'n kantoorhouder, wiens vrouw de zaak echter waarnam. Alstoen zijn de voorradige sterke dranken, Jenever, cognac en brandewijn in beslag genomen. Sterken drank werd nadien niet meer getapt doch wel wordt bier en andere consumptie verstrekt, hoewel den caféhouder niet in het bezit van een vergun ning, noch verlof is. Men baseert evenwel de vergun ning op het feit, dat de oorspronkelijke vergunninghou der, zekere heer Half, die gedurende eenigen tijd werd verpleegd, in „Duin en Bosch" en zich later te Kwadijk heeft gevestigd, aan den eigenaar of huurder van het perceel schriftelijk de vergunnJngsbevoegdheld heeft overgedaan. Aangezien evenwel die overdracht op ver schillende wettelijke gronden niet wettig werd geacht, de overdracht werd toch gedaan na verloop der wette lijke termijn, terwijl bovendien de exploitant van hot café werkte niet als garant of zetbaas, doch geheel los van den vergunninghouder voor eigen rekening en ri sico, maakte de rijkspolitie procesverbaal op en stelde de ambtenaar een vervolging ln. Daar evenwel de burgemeester zich op een tegenoverge steld standpunt stelde, bleef medewerking ln deze ach terwege en mocht de gemeenteveldwachter ln deze kwa liteit zijn rijksoollega niet asslsteeeren. De heer J. M. O., die heden terecht moest staan wegens de hem ten laste gelegde drankwetovertreding was niet verschenen. Evenmin gaf de bekende heer Abr. Staal man expert, in dergelijke overtredingen, die men als ge machtigde had verwacht, blijk van zijn tegenwoordig heid, Vermoedelijk zal dus wel oppositie volgen, daar de princlpieele kwestie, getuige de onthouding van den burgemeester, aan deze zaak niet vreemd is. De heer ambtenaar betreurde dan ook dit gebrek aan samenwerking en requireerde, het ten laste gelegde de lict wettig en overtuigend bewezen achtende, f 20 boete of 20 dagen. De kantonrechter was van meonlng, dat hier de ad ministratieve aangelegenheden volkomen konden worden uitgeschakeld. Men had hier alleen te maken met hei bloote materleeel feit, wat volgens het oordeel van den kantonrechter als bewezen kon worden aangenomen, zoodat veroordeeling conform requisitoir, tot f 20 boete of 20 dagen volgde. DE DEFECTE DAGVAARDING. Een te Oude Niedorp wonend deftig en modern ge brild landbouwer, althans buitenman, de heer Gerrit L., was geverbaliseerd ter zake het autorijden bij avond zonder lichtend achterlicht en verscheen nu ter zitting, overreikend den kantonrechter zijn dagvaarding. Dank je, zei deze heer, zoo'n ding hebben we zelf wel, we weten precies wat er in staat! Ja, maar, zelde de heor L. eenigszins sarcastisch, in deze staat het feit niet vermeld. Na controle bleek dat inderdaad het afschrift niet conform met het origineel was. De ambtenaar trok nu de zaak in, ten einde gelegenheid te krijgen, cpnleuw te dagvaarden. Nu moet Je nog eens terug komen, lachte de kantonrechter, dat heb Je er nu van! „Dat kan ik niet helpen, repliceerde heengaande de verdachte achterlicht-overtreder, tot aJgemeene hilariteit, ik heb dat ding niet gemaakt... VERBODEN WIJNFUIF IN DE ACHTERKAMER. De heer Jan S., de tegenwoordige beheerder van de sinds jaren bekende boerenherberg en uitspanning „De Posthoorn", thans gemethamorphoseerd in Hotel-Café- Restaurant, komt wel eens ln disharmonie met de Alk- maarsche politie en wordt door dit nuttig instltuu* met eenlgermate wantrouwend oog gadegeslagen, welke om standigheid ook In den nacht van 25 op 26 Januari ver moedend, door het late bezoek na sluitingstijd, geduldig eenlg uren lang bedoelde Inrichting observeerde door een steegraam, door een gordijnkJer, Eindelijk kreeg de politie de verwachte gelegenheid de vermoedelijke drank wetovertreding. bestaand in het schenken van gelagjn in de achterkamer, alwaar geen vergunning was ver Vrijdagavond, halfacht, vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente in voltallige zitting ten raadhuize, onder voorzitterschap van den Ed.Achtb. Heer Jhr. van Spengler. Secretaris de heer J. Th. Kunnen. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom op deze eerste vergadering van dit jaar, den wensch uitsprekende, dat het jaar 1930 zal mo gen geven, wat 1929 niet heeft gegeven. De notulen van de vorige vergadering, welke ter visie hadden gelegen, worden onder dankzegginig goedgekeurd. Ingekomen stokken. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor N.H. Noorderkwartier het verslag over 1929. Van den Raad van Noordscharwoude een dankbe tuiging voor het geschenk voor het nieuwe Raad huis. Van de Commissie van Toezicht op het L. O. het verslag over 1929. Idem van de Commissie tot wering van Schoolver zuim. Van Ged. Staten bericht, dat de behandeling der begrooting voor 1930 is aangehouden. Van de Secretaresse van het Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies een dankbe tuiging voor de genoten subsidie. Dankbetuiging van den Bijz. Vrijwilligen Land storm voor de subsidie. Van het Prov. Bestuur een dankbetuiging voor de beschikbaarstelling van ey geschenk voor het Gouver nementsgebouw. Bovenstaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Uitgekeerd is over 1928 volgens art 86 van de L. O.-wet aan de R.K. Jongensschool f941.36. Voor het L. O. f 1523.51, voor het vervolgonderwijs f 118.17. Van de gemeente Oudkarspel de rekening van den Keuringsdienst, met een winstsaldo van f783.79. I Voor deze gemeente is het winstaandeel f 156.76. Voor kennisgeving aangenomen. De heer Dijkhuizen merkt op, dat het een aardig batig saldo is. Zouden de keurloonen niet kunnen worden verlaagd? Het is toch niet de bedoeling om winst te maken? Voorzitter antwoordt, dat het winstsaldo tech niet zoo groot is Spr. acht geen termen aanwezig om de keurloonen te verlagen. De resultaten zullen in 1930 anders zijn. Van B. en W. van Oudkarspel is een advies inge komen, om het verzoek van de Thermo-chemische Fabriek, om den datum van het contract met de Vereeniging van Ned. Gemeenten, tot het in werking stellen van den destructor, van 1 Juni 1932 te veran deren in 1 Juni 1933, toe te staan. Aldus besloten. Van den Ned. Zwembond een advies, om een zwem inrichting te bouwen, eventueel in samenwerking met andere gemeenten. Op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart een verzoek om een subsidie van f65, welke weer verre kend kan worden met huur van het schollokaal, zoo dat het de gemeente niets kost. Aldus besloten. Ook is nog ingekomen een adres van de caféhou ders, met 'verzoek, aan de Kroon te willen verzoeken het aantal vergunningen nog op 4 te laten. Dit adres wordt in handen van B. en W. gegeven, die in de volgende vergadering met een voorstel zul len komen. Voorstel van B. en YV., om dc Politieverordening aan te vullen met de bepaling, dat de houders van trekhonden verplicht zijn op de keuringen te verschij nen. Aangenomen. Benoemingen. Als lid van het B. Armbestur wordt herkozen de heer A Kout, en als lid van de comm. van toezicht op het L.O. de heer Jb. Kroon Az. Rondvraag. De heer Bekker zou gaarne zien, dat er naar aanlei- ding van het eenige dagen geleden plaats gehad hebben de ongeval, een bepaling werd gemaakt, dat de auto's bijv. niet dichter als 25 Meter achter elkaar mogen rijden. Voorzitter zegt, dat een en ander zal worden onder zocht. De heer Zeeman vraagt of er een verordening ls voor scherpe punten aan ijzeren hekken. Zoo ja, dan zou spr. gaarne zien. dat deze punten werden verwijderd, bijv. bij de O.L. school. VoorzltteT antwoordt, dat er een verordening bestaat. B. en W. zullen er hun aandacht aan wijden. Tevens zou de heer Zeeman gaarne wenschen, dat een onderzoek werd Ingesteld naar de mogelijkheid van het doortrekken van de waterelidlng naar den Ooster* dijk. Voorzitter zegt, hierop direct te kunnen ant woorden. Eenigen tijd geleden zijn door „De Belangen van het Noorden" aan de verschillende plaatsen adviezen gevraagd over uithoeken, welke niet bij de waterleiding atjn aangesloten. Deze gegevens zijn nu aan Ged. Staten verstrekt, zoodat wij binnenkort een oplossing krijgen. De heer Groen wil de aandacht vestigen op het feit, dat het verboden Is, op het Kerkepad te fietsen. Spr. zou gaarne zien, dat deze bepaling werd uitgetrokken, hij ziet er geen gevaar in, dat er gefietst wordt Voorzitter: B. en W. zullen onderzoeken of het moge lijk ls. Spr. merkt op, dat deze week nog 5 procesver balen zijn opgemaakt De heer Du Burck zou graag willen dat het voetballen op straat werd verboden. Er is soms geen doorkomen aan. Voorzitter antwoordt, dat er al zoo veel mogelijk op wordt gelet. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 20