DE LANGENDIJKER GROENTENVEÏLINGEN. Het misdrijf te Bennekom. Met f6500 er van door. Een aanvaring bij Terschelling. Sport van Zondag. Gemengd Nieuws. Alweer een nieuw Fransch Kabinet. 36 Personen verdronken. Moordaanslag? Reusachtige brand te New-Orleans. De moorden te Düsseldorf. Overstroomingen in Zuid-Frankrijk. Nadere aanwijzingen. In aansluiting op hot bericht elders in dit nummer over de laffe aanranding te Bennekom. waarbij de 34- jarige J. Hoek te Ede als de vermoedelijke dader is gearresteerd, worden nog de volgende nadere bijzon derheden gemeld: Het onderzoek wordt nog met kracht voortgezet. Van alle kanten komen getuigen, die den verdach te bij confrontatie herkennen als den persoon, die zich omstreeks den tijd, dat het misdrijf is gepleegd in de onmiddellijke omgeving bevond. Gistermorgen is het terrein achter de woning van tien verdachten v. H. omgespit, terwijl voorts ook de be.erput is geledigd om te zoeken naar.den nog steeds niet gevonden dolk. Talrijke getuigen komen zich aanmelden en hun verhoor cn confrontatie met van H. heeft den pan-, schen middag geduurd. Een ernstig bezwarend getui genis is afgelegd door de dames H. en P. uit Benne kom, die een kwartier na den moord door de heide zijn gefietst op 200 meter afstand van do plek van den moord. Deze beide dames hebben toen een man ontmoet, die zich bij haar nadering in een denne- bosch verschool. Zij verklaren in den verdachte met zekerheid dien man te herkennen. Bij de confron tatie met deze getuigen schrok van H. hevig en liet zich ontvallen de dames meer gezien te hebben. Toen de politie hierop nader inging en hem vroeg of hij nu toegaf op de plaats van den moord te zijn geweest, bleef hij bij zijn ontkenning en zeide de dames vroe gers eens gezien te hebben. Een nadere aanwijzing is, dat verdachte o.a. zou hebben verklaard, op den moorddag te half vier des middags te zijn thuisgekomen. Een buurman deelde echter mede, dat hij om vijf uur nog niet thuis was Voorts zou verdachte beweerd hebben, dat zijn vrouw dien middag niemand heeft ontvangen, terwijl deze daarentegen zou hebben verklaard juist bezoek van een buurvrouw te hebben gehad. Het onderzoek is echter nog niet afgeloopcn. Do onderzoekingen van dr. Hesselink. Uit Arnhem wordt gemeld, dat het onderzoek van den gerechtelijken scheikundige dr. Hesselink aange toond heeft, dat er op de grijze jas en het vest van den verdachte geen bloedvlekken aanwezig waren. Er is wel een andere aanwijzing ten nadeele van Hoek gevonden. Deze heeft zijn lang uitblijven op zijn fietstocht naar Heelsum verklaard door te vertel len dat hij telkens een ventiel van een der fiets banden van een nieuw slangetje moest voorzien. Dr. Hesselink heeft die ventiel onderzocht en vastgesteld dat het slangetje daar minstens eenigc maanden op had gezeten. GROOTE TEMPERATUURVERSCHILLEN IN ONS LAND. Plotselinge overgang naar zachter weer. Blijkens mededeellng van het Kon. Ned. Met Inst. De Bilt doet zich heden bij den plotselingen overgang naar zachter weer hier te lande het zeldzaam verschijnsel voor, dat Groningen waar nog mist hangt te twee uur 0 graden Celslus meldt, terwijl Maastricht 19 graden Celsius heeft, de Bilt 14 graden Celsius. Op 1000 M. hoogte wordt 11 graden Celsius gevonden. Een ambtenaar van de gemeente Amster dam te Parijs aangehouden. Een ambtenaar bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Amsterdam heeft zich aan verduistering van gelden schuldig gemaakt. Gedurende geruimen tijd heeft hij kleine bedragen, bestemd voor de werkverschaffing in Overijsel, weten af te zonderen en ten eigen bat-> aan te wenden. Bij elkaar werd op dezo wijze f6500.— door hem toegeëigend. Toen er vermoeden tegen hem rees, nam hij de wijk naar Parijs. Daar is hij gisteren aangehouden. Zijn uitlevering zal gevraagd worden. EEN NACHTELIJKE AANVAL. Een caféhouder te Vlissingen ernstig mishandeld. Twee te Vlissingen bij de politie zeer ongunstig be kend staande broeders hebben in den nacht van Zondag op Maandag een caféhouder, die geweigerd had hen toegang tot zijn zaak te verlecnen, in de Helleberdierstraat opgewacht en hem met een mes en een hamer zoo zwaar verwond, dat het slacht offer in levensgevaarlijken toestand in het zieken huis moest worden opgenomen. De politie heeft mes en hamer in beslag genomen. UIT DE RIJDENDE TRAM GESPRONGEN. Onvoorzichtig passagier gedood. Zekere van M. sprong ter hoogte van Stuivezand uit de rijdende tram, met het ongelukkig gevolg, dat hij onder de tram geraakte en hem beide beenen wer den vermorzeld. Na korten tijd is de ongelukkige overleden, nadat hom inderhaast ingeroepen medi sche en geestelijke bijstand was verleend. WILLEM VAN CAPPELLEN. Overbrenging naar Utrecht noodzakelijk geacht. Naar ,Het Volk" verneemt, maakte de toestand van Willem van Capellen het noodig, hem naar de Psy chiatrisch Neurologisch Kliniek van prof. Bouman te Utrecht over te brengen. HEIDEBRAND BIJ EDE. Zondagmiddag is een heidebrand ontstaan op de terreinen van het departement van oorlog tusschen het Edesche Bosch on de kogelvangers. Eenige hec taren heide brandden af. De brandweer uit Ede en eenige boscharbeiders wisten den brand vóór het Edesche Bosch te bedwingen. Een Dultsch stoomschip geramd en gezonken. Het Duitsche stoomschip „Kohlenimport VI" Is Zuid oostelijk van Terschelling geramd door het Zweedsche stoomschip „Gudur" en gezonken. De bemanning van het Duitsche schip werd door het s.s. „Gudur" gered en te IJmuiden aan wal gebracht. N ad ore bijzonderheden. Het Duitsche s.s. „Kohlenimport" had In Londen een lading cokes ingenomen voor Elseneur en stond onder bevel van don eersten sturman die gedurende de reis belast was met het commando. Het s.s. bevond zich Maandagmorgen te ongeveer 9 uur op de hoogte van Terschelling, toen het van Heteing- borg naar Londen bestemde Zweedsche s.s. „Gudur" aan bakboordzijde op het Duitsche s.s. Inliep. Door den eigenaardigen bouw van het Zweedsche s.s., dat een rondgebouwden ijsbreker^teven heeft, was de aanvaring buitengewoon ernstig, want er ontstond een gat van bo ven tot onder do waterlijn, waardoor direct veel water in het gat liep en het schip langzaam begon te zinken. Een paar te kooi liggende zeelieden waren op het voelen van den schok uit de kool gesprongen en konden op die manier het leven redden. Anders waren zij in het logies bekneld geraakt. De opvarenden hadden nog tijd eenige kleedingstukken bij elkaar te rapen en ook de scheeps papieren konden worden gered. Met eigen boot ging men naar het Zweedsche s.s., dat de schipbreukelingen overnam. Ongeveer 11 uur in den voormiddag is het s.s. gezonken. MOTOR-ONGELUK DOOR EEN KIP. Eet slachtoffer overleden. Gistermiddag is op den Rijksweg tusschen Weert cn Xederweert een ernstig motor-ongeluk gebeurd. Toen de motorrijder W. Claessen, boekhouder al daar, op weg naar Helden-Panningen voor een kip wilde uitwijken, reed hij tegen een boom. Met inwen dige kneuzingen werd de man opgenomen en naar het Louisehuis te Roermond overgebracht, waar hij gisteravond aan de gevolgen overleed. Het slachtof fer was ongeveer 30 jaar oud en ongehuwd. Een vergelijking met verleden jaar omtrent dezen tijd. Do tegenstelling valt zeer in het nadeel van dit jaar. Groote aanvoeren - de markt biedt daaraan weerstand; onge veer zelfde pryzen voor roodc en gele kool; Zeer lage prijzen voor Deensche witte en uien. Aanvoer wortelen en bieten. Wie zich nog herinnert de meer dan gewone drukte, welke verleden jaar In de tweede helft van Februari aan Langendijk heerschte, en die levendigheid €n opgewekt heid vergelijkt met den tegenwoordigen toestand, zal tot de erkenning kómen, dat er verleden jaar iets abnor maals viel te constateeren. Niet dat het op het oogen- bllk een slappe en saaie boel aan onze veilingen zou zijn, integendeel, aan die plaatsen van in- en verkoop, waar men den polsslag voelt van het opgewekte, frlssche le ven van handel en tuinbouw heerscht momenteel een groote drukte doch de levendigheid, die toen langs den heelen Langendijk viel waar te nemen, ontbreekt nu. Door den bijzonder strengen winter, waardoor de schip pers niet konden varen en de Spoorwegen wagens te kort hadden, kwamen van heinde en verre wagens, kar ren, autobussen en andere voertuigen, om de zoo zeer gewilde Langendijker Stapelgroenten af te halen. Het was toen een gouden tijd voor onze tuinders, die helaas te kort duurde en gevolgd door een periode, die het ge maakte overschot weer gauw deed interen. Wat een prijzen werden er toen gemaakt. Roode kool gold in de week van 25 Febr. tot 2 Maart van f 819, gele werd verkocht voor f 611.50, terwijl Deensche witte den (nu) ongelooflijken prijs van ruim f 10 tot ruim f 18 per 100 Kg. opbracht Vergeleken met de tegenwoordige prijzen, wil dit zeggen, dat de roode kool het dubbele opbracht van tegenwoordig, dat gele kool ook nog aanmerkelijk duurder was, en dat Deensche witte ongeveer tien keer zoo veel opbracht als thans, wat ook van de uien geldt Met deze vergelijking voor oogen is het begrijpelijk dat de tuinbouwers klagen. Toch zijn de prijzen van gele en roode kool niet bijzon der slecht Het is vooral de Deensche witte, die den bouwers de das omdoet. Van deze koolsoort ls zoo'n groote voorraad, dat het als vanzelf spreekt dat de uiterst lage prijzen een overwegenden invloed oefenen op de resultaten van het tuinbouwbedrijf over 19291930. En de uien doen daar nog een schepje bij. Deze week was weer eenigszins minder gunstig dan de vorige. Het zachte, zelfs ietwat warmachtige weer, was weer dadelijk oorzaak van een achteruitloopende markt Toch biedt de markt weerstand aan bijzonder groote aanvoeren. Zoo b.v. was de aanvoer Zaterdag aan belde vellingen zeer groot en ondanks dat was de stem ming levendig en liepen de prijzen nog op. Moge Dultsch land, onze afnemer In het bijzonder nog niet In die mate aan de markt verschijnen als we wel eens van dat land gewoon waren, het blijkt, dat andere landen ook nog wel wat van onze stapelproducten kunnen gebruiken. Het ls niet alleen een belang van den handel zelf, dat zijn dié naren zich beijveren afzetgebied te verkennen en te ver voeren, ook de tuinbouwers varen daar wel bij en het ls van deze zijde ontegenzeggelijk goed gezien, dat zij een zeker percentage van den veilingomzet beschikbaar stellen voor het maken van reclame, welk bedrag dan nog met f 1000 wordt verhoogd met een bijdrage van de provincie. Op die wijze vullen handel en tuinbouw elkaar nuttig aan. Nu we de maand Maart zijn ingetreden en de cijfers van de tweede inventarisatie bekend zijn; weten de tuin ders. dat het geraden ls, geleidelijk hun voorraden kool op te ruimen. Maart en April kunnen vergezeld gaan van koud cn guur weer, doch wee den Langendijker tuin bouwer, als zacht weer overheerschend ls. Dan worden er doorgaans slechte prijzen voor de kool gemaakt, de kwaliteit ervan vermindert dan bij den dag en de hoop op betere pryzen vervliegt als rook. Met deze weten schap houden de tuinders wel degelijk rekening en spe culatief zijn er niet velen aangelegd. Met de Denen kij ken velen intusschen nog do kat uit den boom. omdat het byna buitengesloten i3, dat de prijzen ervan nog slechter zullen worden. Was op het eind der vorige week voor roode kool nog tot f 8,50 besteed, den eersten dag dezer week was de hoogste prijs f 7.90, aan de Broeker veiling. Dit is door gaans zoo in het begin. Den volgenden marktdag, toen de aanvoer bijzonder groot was, n.1. 12 spoorwagens te Broek en 27 te Noordscharwoude, werd aan de eerste veiling tot f 8.80, aan de andere tot f 8.50 besteed. Het zachtere weer der volgende dagen was naar het oordeel van ingewijdep oorzaak, dat de prijzen eenigszins ach teruit liepen, doch Zaterdag werd de scha weer ruim schoots ingehaald en kon voor het mooie kleingoed f 9.40 worden gemaakt. Er is toen voor vrij groote kool nog f 9 betaald. Het doorschot bracht in verhouding tot de eerste soort kool uitmuntende prijzen op. Zaterdag liep de noteering van f 3.70—8.10. zoodat dit slechts een ver schil geeft van f 0.501, met de beste kool. De aanvoer beliep aan de veiling van den Noordermarktbond niet minder dan 115 spoorwagens, aan die van de L.G.C. 60. Gezien het feit, dat deze groote hoeveelheden nog vlot worden afgenomen, mag worden verwacht, dat bij gun stige omstandigheden, de vooruitzichten voor de bezit ters van dit product niet slecht zyn. De prijzen van gele kool loopen weinig uiteen met die der roode. Aan de veiing der L:G,C. was de hoogste prijs f 8.50, aan die van den Noordermarktbond i 9. Deze prijzen worden betaald voor kool van ongeveer 3. pond en wel van de beste kwaliteit, waardig het U.C.B.-merk te ontvangen. Minder dan f 7.70 is deze week voor deze niet betaald. De laagste prijs, die we genoteerd zagen, was f 3.50 voor eenigszins afwijkende kwaliteit groote. De groote gele kool bracht tot f 6 op. Aan de Noorder- marktbond-veiling beliep de aanvoer 32 spoorwagens, aan die van de L.G.C. 63. Het vorige jaar was dit aantal ongeveer 20 wagens meer, terwijl de daarop volgende weken ongeveer tweemaal zooveel werd aangevoerd. Het lijkt ons niet onmogelijk, dat bij gunstige weersgesteld heid de gele koolprijzen nog wel zullen oploopen, daar de voorraden gering zijn. Het is wel zeer jammer, dat de Deensche witte kool alles bederft van wat dc vrij bevredigende prijzen van roode en gele goed zouden kunnen maken. De groote Denen brachten aan de Broeker veiling f 1.10—1.30 op, aan die to Noordscharwoude f 0.901.20, Het mooie kleingoed kon hoogstens f 2.20 bedingen met een kleine afwijking daarboven in een bijzonder geval. De aanvoer beliep ongeveer 150 spoorwagons, een groot aantal, dat nog niet in evenredigheid met de voorraden, welke nog aanwezig zyn. Meer dan treurig ls het weer met de uienprijzen ge weest. Eewaarheid staat te worden, wat ons eenige tuin ders onlangs voorspelden, n.1. dat een groot deel der uien als mest op het land zal achterblijven. Prijzen van f 0.60 1.20, zooals die deze week voor gewone uien worden besteed; f 1.201.80 voor grove; f 11.30 voor drielingen en f 0.901.50 voor nep, alles per 100 Kg., bewijzen vol doende, dat zelfs door deze bedragen het arbeidsloon niet wordt goedgemaakt. Toch werden nog -17 spoorwa gens aan beide veilingen aangevoerd. Voor peen (groote) werd van f 1,101.90 per 100 Kg. betaald; kleine brachten f 0.701.20 op. Bieten zijn ook niet bijzonder gezocht; ze golden slechts f 1.102.50. Voor spruitkool werd van f 10.9015 betaald, terwijl we de eerste rabarber genoteerd zagen tot f 14.50. SPARTA. Zondag speelden de adsp. hun laatsten competitie wedstrijd tegen de Uitgeest-adsp. Reéds spoedig heeft Sparta de leiding met 20. Uitgeest werkt zich nu langzamerhand los en nog voor de rust weten zij tegen te scoren. Na rust kon geen van beide het net meer vinden en won Sp. dus den laatsten wedstrijd in deze competitie. Bij Uitgeest viel vooral de kleine, doch zeer snelle linkervleugel op, die werkelijk keurig speelde. Sparta. II leverde eveneens verdienstelijk werk door tegen J.V.C. gelijk te spelen, 22. Tot tweemaal toe had Sp. de leiding. J.V.C. had eenige invallers, terwijl men aan verscheidene Spartanen kon zien, dat een zwaren wedstrijd spelen na een gezellige Sparta-fuif niet mee valt. WIE RINGEN. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes I een vriendschappelljken wed strijd tegen Breezand L De scheidsrechter liet op zich wachten, zoodat de heer Nieuwbuurt zich bereid ver klaarde de leiding op zich te nemen. Om ruim 2 uur blaast hij de elftallen bijeen, belde verschijnen, met eenige invallers. B. wint de toss en gaat spoedig tot aan val over. S. Is de meerdere In het veld en weet spoedig Kooij met een hard schot zijn club de leiding te geven. Spoedlgdaarna maakt B. gelijk. Na een mooie voorzet van den rechtsbuiten schiet Gijsen over. Spoedig daar na krijgt Gysen den bal weer in zijn bezit en faalt deze keer niet, en geeft S. weer de leiding, 2—1. Hierna gaat de rust in. Na de thee ls het Flip, die den B.-keeper voor de der de maal het nakijken geeft Ook B. geeft de moed niet op en uit een mooie voorzet wist de linksbinnen den achterstand te brengen op 2—3. Een penalty wordt door S. niet genomen, doch een corner wordt, door H. Lont mooi voorgezet en de B.-keeper meent hem weg te slaan doch de bal beland in zijn heiligdom 43. De laatste minuten Is S. meester van het terrein en toen de B.-back mist ls Flip er als de kippen bij en zendt no. 5 in het net Het is voor B. een verloren wedstrijd, doch de spel- kwalltoit was van beiden kanten fair en we wenschen B. spoedig eens terug te zien. Voor de competitie was er niets aan de orde. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp I—N. Niedorp H 4—2. N. Niedorp I is er door een verwachte overwinning op haar tweede elftal In geslaagd, de tweede ronde der Goudenkruisewdstrijden te bereiken. De volgende tegen stander hiervoor zal D.T.S. II zijn. Nadat de reserves de leiding hadden genomen, wist het eerste met rust een 31 voorsprong te behalen. Di rect na de rust scoorde weer het tweede 32. Dit was voor het eerste het sein om verwoed aan te vallen, en uit een dier aanvallen wist de midvoor zijn derde, en voor het eerste elftal het aan alle onzekerheid een einde makende doelpunt te scooren. A.s. Zondag ontvangen onze adspiranten de D.T.S.-ad- spiranten. Tardieu geslaagd. Het nieuwe Fransche kabinet is al weer gevormd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is Tardieu er in geslaagd zijn opdracht tot het vormen van een nieuw Fransch ministerie in de plaats van het vo rige, dat maar vier dagen beslaan had, uit te voeren. In de nieuwe regeering merken we verscheidene oude bekenden op, zoo o.m. Briand als minister van Buiteniandsche Zaken, een der voornaamste ministe- rie's in dezen tijd van conferonties tusschen de groote mogendheden. Chéron is als minister van Fi nanciën gevallen. Verder heeft Tardieu bij de samenstelling van zijn kabinet opnieuw initiatief getoond, door bij voor keur jongo mannen te kiezen, die door den oorlog naar voren zijn gekomen. Tardieu is er wel niet in geslaagd een regeering van „nationeele eendracht" samen te stellen, maar wel om een kabinet op breederen republikeinschen grondslag te vormen dan zijn vorige. Vrijwel alle groepen uit de Kamer, behalve de zuiver socialistische en natuurlijk de communisten, zijn erin vertegenwoordigd. Voor hem is het voor naamste succes geweest dat hij er twee socialistische radicalen Dumesnil en Falcoz in heeft gekregen, zij het dan niet met den officieelen partijzegen. Dit blijft natuurlijk een zwakke stóe, want men moet afwach ten in hoever deze twee een kern zullen zijn waarom heen zich andere aanhangers van hun groep zullen aaneensluiten. In elk geval is zijn meerderheid wat grooter en minder onzeker geworden. ONGELUK EN VARIéTéTHEATER. Twee acrobaten vullen van een hoogte van 6 Meter. Tijdens de middagvoorstelling, Vrijdag, in het Lon- densche Collseum, zijn ten aanschouwe van 2000 bezoe kers een mannelijke en vrouwelijke acrobaat van een hoogte van 6 M. op het tooneel gevallen. De man hing met de voeten aan een trapeze terwijl de vrouw, aan zijn handen hangende, omduikelde, toen de voeten van den man loslieten, zoodat beiden neerstortten. Zij werden naar het ziekenhuis gebracht; de man had wonden aan schouder, ribben en pols, de vrouw had een lichte hoofd wonde en ernstige kneuzingen. Een Poolsch gezelschap door het ijs gezakt Te Swiencinay ln het Wilna-gebied ls, naar de Montag uit Warschau bericht, een gezelschap, bestaande uit 36 personen, die ln een vroolijke stemming huiswaarts keer den, toen zij over een dichtgevroren meer liepen, ten einde den weg te bekorten, door het ijs gezakt, waarbij allen om het leven kwamen. Nader wordt nog meegedeeld, dat het gezelschap van een bruilofsfeest terugkeerde en in sterk aangeschoten toestand verkeerde. De 36 personen hadden op twee boe renwagens plaats genomen, waarmee ze het dichtge vroren meer wilden oversteken, echter met het boven gemelde noodlottige gevolg. Onbekende zwaar gewond in een bosch gevonden. Gisterenmiddag ls in een afgesloten dennenbosch achter villa Marvilde te Goirle een onbekende ge vonden, die bewusteloos was en hevig bloedde. Uit een onderzoek bleek dat de man vijf groote won den had aan het hoofd, welke met kracht moeten zijn toegebracht. Verschillende teekenen wezen voorts er op, dat er een hevige worsteling moet hebben plaats gehad, doch van een tweede persoon was niets te be kennen. De gewonde is naar het ziekenhuis te Tilburg over gebracht. Gisteravond was hij nog niet bij kennis. Omtrent den dader en zijn motieven tast men volko men in het duister. JAPANSCHE VRACHTBOOT GEZONKEN. Geheele bemanning vermist. Uit Tokio wordt gemeld: De Japansche vrachtboot Foekoejoemaroe (1780 ton) ls op de hoogte van Aomori gezonken. De bemanning, ter sterkte van 32 koppen, wordt vermist. VERKIEZINGSONLUSTEN IN ARGENTINIË Zes dooden, twintig gewonden. Uit Buenos Aires wordt gemeld: In verschillende deelen dc3 lands zijn bij ongeregeld heden tijdens de verkiezingen zes menschen gedood en twintig gewond. 30.000 balen katoen door het vuur vernie tigd en 100.000 beschadigd. Reuter meldt uit New Orleans: Bij een brand in een entrepot zijn 30.000 balen ka toen vernield en 100.000 balen beschadigd. Tenge volge van den brand werd een persoon gedood en werden er dertien gewond, die in het ziekenhuis wer den opgenomen. De schade bedraagt 3 millioen dollar. Een nader bericht spreekt van 40.000 verbrande balen cn van een Amer. vrachtschip van 5000 ton, dat door het vuur vernield zou zijn. Het bedrag dei- schade wordt op 4 5 millioen geraamd. Een nieuwe brief van den moordenaar, waarvan de echtheid wordt betwijfeld. Naar de „Voss. Z." uit Düsseldorf verneemt, heeft het plaatselijke communistische blad „Freiheit", het welk indertijd de twee echte brieven van den moor denaar heeft ontvangen, weer een „Mörderbrief" ge kregen. Daarin deelt de moordenaar o.a. mede, dat hij weer in de stad is. Hij vertelt allerlei bijzonderheden over zijn vader en over zijn eigen jeugd, cn zegt ver der, dat hij het papier, waarop hij zijn eerste brie ven heeft geschreven, eenvoudig uit een prullemand op het postkantoor heeft gehaald. LI. Zondag, zoo verzekert de moordenaar, heeft hij nog verkleed als dame, met een politieambtenaar gedanst. Ten slotte geeft hij verschillende détails over zijn lengte, uierlijk enz. V.D. verneemt intusschen uit Düsseldorf, dat de schrijver van dezen brief niet identiek kan zijn met den schrijver van de vroegere brieven. EEN HISTORISCH COLLIER. Ver beneden de waarde verkocht. Reuter meldt uit New York: Een diamanten collier ter waarde van f 960.000, een geschenk van Napoleon aan Marie Louise, is hier te ruggevonden door een vertegenwoordiger van aartsher togin Maria Theresia te Weenen. Beweerd wordt, dat het collier zonder de vatting 11 Februari door een agent van de aartshertogin aan een New Yorksch juwelier werd verkocht voor f 144.000, nadat deze de opdracht tot verkoop van het collier had ingetrokken. Deze agent is thans naar Florida vertrokken zonder achterlating van zijn nader adres. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ PARIJS. Zondag is in de buurt van Parijs een vliegtuig neerge stort, waarby de beide inzittenden, twee jeugdige leer- llngvliegers, levensgevaarlijk werden gewond. De ma chine stortte op een hoogte van 50 meter plotseling nee** en werd geheel vernield. SNELVERVOER PARIJS—NEW-YORK. In vier dagen. De Fransche scheepvaartmaatschappijen zijn voorne mens ln het verkeer tusschen Parijs en New York een nieuwen sneldienst te openen. Daartoe zullen voortaan de Fransche cctaepen, die van New York vertrekken, een haven ln het Zuiden van Ier land aandoen, vanwaar dan de passagiers per vliegtuig naar Parijs zullen gaan. Op deze wijze hoopt men de reis met 30 uur te ver korten, zoodat deze nog slechts 4 dagen zal duren. 137 VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS. By Astrakan naar zee afgedreven. Wolff meldt uit Moskou, d.d. Zondag: Sedert vier dagen zijn in de Kaspische Zee schepen en vliegtuigen op zoek naar 137 vlsschers, die op een ijs schots in de nabijheid van Astrakan naar zee gedreven zijn. EEN NOODLOTTIGE LES. Leeraar en vijf kinderen door het ijs gezakt. Te Haugsund in Noorwegen hielden Zondag pad vinders van het Leger des Heils reddingsocfcningea op het ijs. Terwijl de leeraar uiteenzette, hoe men menschen, die door het ijs zijn gezakt, moest redden, brak plotseling de ijskorst. Do leeraar en vijf kinderen kwamen in het water terecht; tWee konden worden gered; de drie anderen en de leeraar zijn verdron ken. Verscheidene huizen Ingestort. Vrees, dat vele menschen zijn verdronken. Er komen onrustbarende berichten over overstroomin gen in Zuid-Frankrijk tusschen Perpignan en Narbon- ne. De spoordijk van de kust naar Toulouse is op ten minste drie plaatsen doorgebroken en te Albi zijn eenige huizen ingestort en men vreest dat er vele menschen. verdronken zijn. Bij Montauban zijn sinds Zondagmor gen tal van boerenwoningen volkomen geisoleerd en ook hier moeten menschen verdronken zijn benevens veel vee. In verschillende dorpjes hebben de bewoners hun huizen verlaten. Zij kampeeren ln de bosschen en an dere hooger gelegen tererinen. Er heerscht gebrek aan vervocrmateriaal en levensmiddelen. Nader wordt nog gemeld: Te Bezlers breidt het water zich meer en meer over de vlakte uit In een stal zijn 12 koelen en 80 schapen verdronken. De Farn, een rivier bij Montauban, is een meter ge stegen. Het water drong de hulzen binnen, zoodat deze ijlings moesten worden ontruimd. Het water is hooger dan sedert een eeuw het geval geweest is. Te Sint Anthonios is een auto in het water gevallen. De bestuurder bracht den nacht boven op den wagen door en werd 'a morgens om 11 uur door de politie ge red, maar de twee inzittenden zijn verdronken. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Maria Paulina Dekeling, oud 53 jaren, echtgenoote van Cornelis Alexander Willem van Rooijen. Johanna Jacoba Maria Broers, oud 69 ja ren, echtgenoote van Gerrit Dorbeck. POLITIE. Verloren: Een armbandhorloge.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2