PUROLKrn NIEUWE N1ED0RP ANNA PAULOWNA. Z IJ P E. WINKEL. ST. MAARTEN K 0 E G R A S. ALKMAAR. LANGEND IJ K Ie Westerland, bewoond door den verkooper, verkocht aan de heeren C. Vermeulen Jz. en P. Doves Jbz. voor f 3300.—; Perceel 4, huls met erf aan den Koningsweg te Wes terland, bewoond door den heer Jb. Doves, kooper de heer P. Kaleveld voor f 1425. Perceel 5, Land, eigendom van den heer N. Kaan Pr,, genaamd Bosch bij de Kooi, nabij den Kloppertocht, groot 35.80 Are, kooper de beer J. Kooij Cz. voor f 375. De provinciale Stierenkeuring ter bevordering der Rundveefokkcrij zal alhier gehouden worden op Don derdag 27 Maart a.s. De in de laatstgehouden Raadsvergadering be noemde gemeentebode-concierge A. Veerdig Sz., heeft deze benoeming aangenomen. De heer J. H. Eden, onderwijzer aan de O.L.-school te Oosterland, alhier, komt voor als no. 3 op de voor dracht als zoodanig aan de O.L,-school te Oudeschlld op Texel. In het gezin van K. de J. te Smerp is een geval van roodvonk geconstateerd. Op Woensdag 5 Maart a.s. komt voor den Raad van State ln behandeling het beroepschrift van het gemeente bestuur van Wieringen tegen de beslissing van Gede puteerde Staten betreffende den bouw van een bijzon dere school te Den Oever. GEMEENTE WIERINGEN. Geboren: Maria Wilhelmina Catharina, dochter van L. Bals en A. C. de Jong, Trijntje, dochter van J. Koorn en N. Butter, Jan Hendrik, zoon van J. de Krijger en G. J. Dekker, Filippus, zoon van J. Stevens en J. Bavir^g, Martje Ventje, dochter van H. Snakenborg en F. Dokter, Trijntje, dochter van P. Rotgans en J. Dijkshoorn. Ja- eobus Andreas, zoon van M. Kapteln en Th. A. Dekker, Anne, zoon van E. Everts en G. Kooij. Marna Anna, doch ter van Joh. Lont en T. Lont. Ja.n Meindert, zoon van Joh. Krijger en C. K. Hoep. Cornelia Johannq, dochter van J. J. Groffen en C. J. Hopmans. Overleden: C. Rotgans, oud 73 jaar, echtgenoot van N. Bekendam, Gr. Tijsen, oud 65 jaar, weduwe van A. Dekker. P. Ottens, oud 67 jaar, echtgenoot van A. Smit J. Kuijt, oud 75 jaar. weduwnaar van G. Wagemaker. Ondertrouwd: T. Grijze en P. Lont. A. Tienstra en C. F. Hille. P. C. Grin en W. val Kalsbeek. Getrouwd: P. Bakker en M. Bakker. J. Leen en A. Glim. T. Grijze en P. Lont. .P. C. Grin en Wa. van Kalsbeek. A. Tiensrta en C. F. Hilel Loop der bevolking over Februari. Ingeschreven personen: V. Orlik uit Duitschland; Mej. G. Lont van Winkel; R. Huisman en gezin van Barsin- gerhorn; H. de Groot en gezin van Bellingwolde; Mevr. A. Zegel geb. Kooij van Anna Paulowna, S. Snitjer van Meeden; W. van Kalsbeek van Utrecht; B. Schepel van Delfzijl; R. Post en echtgen. van Medemblik; Mevr. K. Poel geb. Plagmeijer van Middelstum; Mej. A. Kuhl en Mej. M. Goos uit Duitschland; G. Poppen en gezin van Nieuwe Pekela; Mej. T. Vriendjes van Zijpe; Mevr. G. Timmermans geb. van der Veer van Ferwerderadeel; J. Jonker van Werkendam; J. F. Coster en echtg. van Haarlemmerllede en Spaarnwoude; N. Wams en gezin van Barsingerhorn; F. Bontkes en gezin van Belling wolde; Mej. D. T. Metselaar van Alkmaar; K. Benjamin van Beemster; C. Bakker van Alkmaar; J. Dijkstra van Lemsterland; A. Wanmaker en gezin van Wedde; A. Lui- kens van Eindhoven; Mevr. E. Wierenga geb. Wezel van Delfzijl; A. J. Hopstaken en echtg. van Roosendaal; S. M. G. Meesters van Zalt-Bommel; H. de Vet van War- menhulzen; Mej. A. de Vries van Alkmaar; Mej. N. Keijzer van WierlngerwaardC. Breed van Zeist; C. Klesllng en gezin van St. Maarten... Mevr. A. Lassche geb. BooiJ en gezin van Emmen. Afgeschreven personen: P. Jansen en gezin naar Haar lemmermeer; P. Peeters en gezin naar Putte; S. Wouda naar Medemblik; Mej. T. Klare naar Hoorn; Ph. Hen- drlckx naar Putte; J. M. A. Groot naar Alkmaar; Mej. D. Glas naar Haarlem; J. D. Pool en gezin naar Bar singerhorn; A. Broersma naar België; Mevr. G. Broers- ma geb. Elzinga en kind naar Menaldumadeel; M. Deu- tekom en gezin naar Venhuizen; R. Zwiggelaar en ge zin naar Velsen; P. Boer en gezin naar Anna Paulov/na M. Oosterbeek en gezin naar Wonseradeel, H. van derWa, en gezin naar Wonseradeel; H. J. Winter naar België; T. Bakker en gezin naar Harllngen. H. Hendrlx en gezin naar Putte, Jac. Keij en gezin en R. Veldman en gezin naar Edam, J. Geervliet naar Den Helder, P. J. Venema en gezin naar Den Helder, J. Post en gezin naar Anna Paulowna; D. J. P. Legro naar Groningen; Mej. K. Borsjes naar SohermerhornJ. C. Jacobs en gezin naar Wonseradeel; P. van Dijk naar Wijdewormer L. Nleuwenburg en gezin naar Harlingen; J. H. Claes- sen» naar Maastricht. Feestavond op Zondag j.1. in de Prins Maurits al hier, uitgaande van den A.N.G.O.B. De voorzitter, de heer C. Meuleveld, opent met een hartelijk woord de bijeenkomst en hoopt dat deze avond weer iets moge bijdragen tot heil van de ge heelonthouding. Spr. zegt, dat het wel oen sober pro gramma is, maar soberheid is het kenmerk van het. ware. Eenige muzieknummers van den heer C. Lodder, viool en mej. Honing, pianobegeleiding, werden op verdienstelijke wijze weergegeven. Zoo ook een drietal zangnummers, uitgevoerd door mej. Honing, werden op onberispelijke wijze voorge dragen. Bij ernstige studie, schuilt hier een zangeres van beteekenis in. Dan komt de Arbeidcrstoooneelvereeniging ton too- neele met „Het Kind", dat door de spelers goed werd vertolkt. De inhoud lijkt ons echter wat overdreven, terwijl het ons inziens een eigenaardig slot was, wat aan deze één acter een einde maakte. Jammer dat het scherm steeds haperde met het ha len, wat op publiek en spelers een nadoeligen in vloed uitoefende. Als declamatrice voor dezen avond trad op mej. Por- tegies uit Alkmaar, en hoewel zij een kleine keelont steking had gehad, wist zij toch op zeer gevoelvolle wijze haar programma af te werken. Onder meer wer den door haar gegeven: „Zondares", ..De Kroeg", „De Vrouw" en „De Dronkaard", waarmede een welver diend applaus werd geoogst. Na de pauze nog een tooneelstukje: „De uitgekne pen citroen", declamatie van mej. Portegies en enkele zangnummers van mej. Honing en mej. Wijn, welke allen tot het succes van den avond bijdroegen. Na afloop sloot voorzitter met een kort woord de zen avond en bracht alle medewerkers hartelijk dank voor het geprest eerde. Het was een gezellig samen zijn, waarmede de A.N.G.O.B. ongetwijfeld goede pro paganda heeft gemaakt voor zijn mooie doel. Politie. Gevonden een pak manufacturen, een bakkersmand, een kosteloos rijwielplaatje. Verloren: een draagmedaille, een bruin lederen kof fer met inhoud. In de jl. gehouden vergadering der Afd. Nieuwe Niodorp der Holl. Mij. van Landbouw, onder leiding van den heer J. Lont. sloot de rekening met een na- deelig slot van f43.15, het bezit der afd. is f275. Voorzitter deelt mee, dat de stroo-aankoop is mis lukt. Evenals vorig jaar zal men probeeren een melk- cursus te houden, waarvoor rijkssubsidie is te ver krijgen. Tevens wordt goedgekeurd den heer H. Boer, zuiveltechnicus aan „Westfriesland" te Lutjewinkel een bewijs van waardeering te geven voor zijn belan geloos gegeven onderricht. Tot bestuurslid, vacature Stuij, (overleden) wordt gekozen de heer Broersma te Lutjewinkel. Voorzit ter brengt den heer Stnij hulde voor hetgeen hij als ijverig lid en bestuurslid voor de afd. heeft gedaan. Hij was steeds vol belangstelling. Hierna trad de heer Schroevers van Oude Niedorp als spreker op, met als onderwerp: „De nieuwo gege vens van Prof. Hudig en Ir. Cleveringa over de kalkkwesfio op kleigrond". Deze interessante lezing die nog verlucht werd door aardige lantaarnplaatjes, had aller belangstelling en werd vol. aandacht ge volgd en met een hartelijk applaus beloond. Na afloop werden nog enkele gedane vragen be antwoord. De opkomst was zeer goed, nl. ongeveer een 40-tal belangstellenden. Reinigingsdienst. Na ampele bespreking heeft de raad der gemeente Den Helder met 12 tegen 9 stemmen besloten een overeenkomst aan te gaan met onze gemeente, betref fende de afname van huisvuil, beer, enz. De vergoeding, door Anna Paulowna te betalen, zal bedragen: f 200 voor het gebruik van werktuigen, stroom, enz. en 35 ct. per M3. vuil. De ophaaldienst in onze gemeente zal dus nu defini tief tot stand kunnen komen, zooals men dien zich hier wenschte, n.1. in samenwerking met den reinigings dienst ln Den Helder. Vierde wedstrjjdavond „Ormenio". Voor de vierde en laatste maal kon de voorzitter van „Ormenio", de heer V. Kaan, de aanwezigen welkom heeten, die gekomen waren om de laatste der mede dingende vereenigingen te zien optreden. Wel zal met Paschen, als de uitspraak der jury bekend gemaakt wordt, Ormenio zelf „Bergopwaarts" opvoeren, maar dat gebeurt buiten mededinging en dus waa het Zondag de laatste wed strijd avond. Uit de belangstelling, die het publiek voor deze vier avonden getoond heeft, maakte voorzitter op, dat zijn vereeniglng haar menschen, d. w.z. die gewoonlijk haar eigen uitvoeringen bijwonen, een dienst heeft bewezen, toen besloten werd het 10- jarig bestaan van Ormenio met een wedstrijd te vieren, Na een extra welkomstwoord aan de jury en de to<> neelvereeenlging ,,De Roos" van Koedijk, kwam de laatste voor het voetlicht met „Hein Roekoe" door Jan Fabricius, een tooneelspel in drie bedrijven, dat heel wat van de spelers vraagt Ten eerste denken we aan het hartstochtelijk spel, dat het eerste bedrijf eischt en dan aan de eigenaardigheid dat het tweede en derde be drijf 42 jaar na het eerste speelt. Dat heeft tot gevolg, dat een drietal spelers niet alleen de rol moet kunnen vertolken van een jongen, krachtigen man, maar ook die van grijsaard. En we weten maar al te goed, dat de meeste dilettanten zich niet voldoende kunnen of dur ven geven In een hartstochtelijk te spelen scène en wat het tweede bedrijf betreft, dat er niet veel aanwezigen zijn, die over meerdere krachten beschikken, die niet uitsluitend aangewezen zijn tot het spelen van een be paald soort rol, die hen in het bijzonder „ligt". In hoeverre „De Roos" er ln geslaagd is, de taak, die zij zich door de keuze van dit stuk gesteld had, naar behooren te vervullen, zullen we met Paschen aan de uitspraak van de jury kunnen toetsen. Het publiek dankte door een langdurig applaus, zoo dat zelfs eenmaal „gehaald" moest worden. Aan het Bestuur der Harddraverijvereenlglng „Sportlust" is toestemming verleend tot het houden van een loterij, ter bevordering van de paardenfokkerij en de paardensport. De trekking moet voor 1 Maart 1931 plaats hebben. Ten behoeve 'van den heer J. van Nuland, zal aan den Grasweg een bloembollenschuur worden gebouwd. Door M. J. Geense is een voorschot aangevraagd Ingevolge de Landarbeiderswet ter bekoming van een plaatsje. Een perceel lan 'dzal door hem gekocht wor den van I. van der Panne, alhier, welk perceel aan den Molenvaartsweg is gelegen. Politie. Gevonden: een werkbroek en kiel. Inlichtin gen ter secretarie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Bregtje, dochter van P. de Waal en van J. M. van Dalen. Cornelis Hendrikus, zoon van J. H. van den Berg en van A. Heddes. Geertje Sophia, dochter van C. de Schipper en van M. G. Leendertse. Jacobus Johannes, zoon van J. J. Rozenbroek en van A. M. Hul- berts. Cornelia Anna Maria, dochter van E. N. J. de Wit en van J. C. Timmer. Ingekomen: P. Kaptein en gezin uit Zijpe, J. Dijkstra uit Westdongeradeel, N. J. van Leeuwen uit Zaandam, C. Kuijper uit Barsingerhorn, J. W. H. Labij van der Pol uit Enkhuizen, W. C. Lameree uit Den Helder, A. Oortgijsen uit Abbekerk, Mej. A. Glim uit Enkhulzen, Mej. M. A. Schenk uit Den Helder, K. Mereboer en ge zin uit Wieringerwaard, T. Pranger en gezin van Dan- tumadeel, P. Boer en echtgenoote uit Wieringen, M. Oele en gezin uit Wieringerwaard, C. van Diepen en echtegenoote uit Zijpe, J. H. Vaars en gezin uit Lisse. Vertrokken: Mej. S. Wiggers naar Den Helder, B. Evenhuis naar 's Gravenhage, Mej. G. de Vries naar Barsingerhorn, D. Verschoor en gezin naar Velsen, Mej. IJ. de Leeuwde Smit naar Schoorl, Mej. J. M. P. Wa- gemans en Mej. C. H. van Beek naar Nibbixwoud, L. de Boeij en gezin naar Westzaan, A. D. Keppel naar Bar singerhorn, A. Cornegoor en gezin naar Den Helder, Th. de Klerk en echtgenoote naar Winkel, S. M. de Schipper naar Den Helder, A. Th. Haijette en gezin naar Ossenlsse, J. L. de Smit en echtgenoot naar Velsen, Mej. G. Post naar Alkmaar, Mej, E. A. van de Werken naar Den Helder, A. H. de Vos en gezin naar Velsen, Mej. P. A. Vergouwe naar Dordrecht, S. F. Llps en gezin naar Barsingerhorn. BREEZAND. Na gehouden aanbesteding is aan E. Muntjewerf, aan nemer alhier, als laagsten inschrijver, de verbouwing ge gund van het perceel van den heer J. Blom aan de Zand- vaart tot een woon-winkelhuis. ST. MAARTENSBRUG. Voor een zeer talrijk opgekomen publiek hield de ver- eenlging Nu t en Genoegen Zaterdagavond haar laatste bijeenkomst in dit Beizoen ln het lokaal van den heer Kossen. In zijn openingswoord heette Voorzitter den aanwezi gen hartelijk welkom en sprak o.m. zijn genoegen uit over de flinke opkomst en mede over de aanwezigheid van de Redacteur der Zijper Courant, de heer Van Loe- nen, die naar hij hoopte een getrouw verslag zal geven van dezen nutsavond. Verder deelde spr. mede, dat eeni ge plaatr.genooten, benevens de gymnastiekvereniging en anderen bereid waren gevonden voor dezen nuts- avond hun medewerking te verleenen en dat op voorstel van den heer Grin de zangvereniging „Kunst en Vriend schap" van St Maarten eenige liederen, ten beste zou geven. Nadat Voorzitter hierover zijn genoegen had uit gesproken, werd overgegaan tot de afwerking van het rijk voorzien en afwisselend programma. Eerst kregen wij oen lezing van Oome Gerrit die zoo als gewoonlijk bijzonder ln den smaak van het publiek viel. Verder werden ten tooneele gevoerd een tweetal tooneelstukjes, twee tablaux en eenige zangnummers van bovengenoemde zangvereniging, een en ander afgewis seld door eenige zangstukjes van den heer Schrijver van St Maarten. Nu is indertijd besloten, dat van onze nutsavonden geen critlek mag worden ge leverd aan plaatselijke of andere bladen. Ondanks dit verbod meenen wij toch wei te mogen zeggen, dat de dames en heeren tooneelisten zeer verdienstelijk werk hebben geleverd met de opvoe ring van beide tooneelstukjes en dat de tableaux van de gymnastiekvereniging, zooals gewoonlijk, in de puntje» verzorgd waren. Verder heeft de zangvereniging met zeer veel succes gezongen; zoowel directeur als leden kunnen hierop met groote voldoening terugzien. Dat er genoten werd bewees wel de grote aandacht waarmede alles werd gevolgd en het daverend applaus dat leder nummertje ten deel viel. En wanneer wij er nu verder nog bijvoegen, dat de heer Schrijver veel succes had met de vertolking van zijn zangstukjes, dan meenen wij vol doende te hebben te kennen gegeven dat de aanwezigen een genotvollen avond hebben doorgebracht. Het woord van dank dat Voorzitter na afloop bracht aan allen die tot het welslagen van dezen avond had den medegewerkt was o.i. meer dan verdiend. f SCHAGERBRUG. Harddraverijvereenlglng „Voorwaarts" De belangstelling voor de algemeene vergadering ring van de Harddraverijverecniging „Voorwaarts" te Schagerbrug, die Maandagavond in het lokaal van den heer J. Broer werd gehouden, was bijzonder ge ring. Naast het bestuur was slechts een lid, nl. de caféhouder aanwezig. De voorzitter, de heer K. Kant, wees in zijn ope ningswoord op deze geringe opkomst, wat echter een gewoon verschijnsel is, het vergaderen zit den menschen niet in 't bloed. Vooral blijkt dat het ge- geval te zijn met deze vergadering, waar de paarden - keuring zal worden besproken. Toch wordt het werk van het bestuur wel op prijs gesteld, want de men schen blijven lid en de harddraverij staat in het brandpunt der belangstelling. Met zijn bescheiden krachten zal het bestuur wederom trachten de zaak ook dit jaar goed te regelen. De notulen worden door den secretaris, den heer W. Klok, gelezen, waarna ze onder dankzegging worden goedgekeurd. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat de goedkeuring op de verloting is verkregen, de condi ties zijn onveranderd gebleven, het maximum aantal uti te geven loien is 8000 en pl.m. f400 zal besteed worden voor den eersten prijs. Het gevolg zal dus zijn, dat cr weer een paardenkeuring gehouden dient ie worden en niemand der aanwezigen zal, denkt de voorzitter, daartegen bezwaar hebben. Het volgende punt der agenda is: rekening en ver antwoording van den penningmeester. Dat kan even wel nog niet plaats vinden, omdat nog enkele beta lingen moeten worden gedaan. Wel kan de voorzit ter reeds mededeelen, dat er een tamelijk goed batig saldo is, maar spr. acht het beter nog geen cijfers te noemen. De vaststelling der rekening wordt verscho ven naar de volgende vergadering. De vergadering keurt goed, dat er ook dit jaar weer eer. uaardenkeuring zal worden gehouden. De trekking der verloting is bepaald op 14' Juni en der traditie getrouiy zou de paardenkeuring den Maan dag daarvoor, dus 9 Juni, worden gehouden. Dat is echter dit jaar niet best mogelijk, omdat 9 Juni de tweede Pinksterdag is en daarom wordt besloten dat op Woenscflg 11 Juni de paardenkeuring is. Het programma wordt weer vastgesteld als vorig jaar, er zullen zijn 5 rubrieken, nl. van koudbloed- paa-rden één rubriek van eenjarigen, en voorts 4 ru brieken warmbloed paarden, te weten, éénjarigen, tweejarigen,, driejarigen en als vierde rubriek vier jarige en oudere paarden. Voor de vier eerstgenoem de rubrieken worden de prijzen bepaald op; le prijs f 15, '2e prijs f 10 en 3e prijs f 5, voor de rubriek vier jarige en oudere paarden eerste prijs f 20, tweede prijs f 15, derde prijs f10, en vierde prijs f5. Door den voorzitter werd nog de wenschelijkheid naar voren gebracht om voor volgend jaar de mo gelijkheid te openen om voor de verloting wat lam meren aan te koopen. Immers er zijn thans bij de aangekochte prijzen vele voorwerpen die wel betrek king hebben op de paardensport, maar die toch door de „gelukkige" winnaars slecht' van de hand ge daan kunnen worden. Met het oog op de verlotings- voorwaarden is het niet mogelijk dit jaar nog een andere regeling te treffen. Door den heer Visser wordt nog geopperd om naast de genoemde rubrieken nog een rubriek „ter opluis tering" te plaatsen. Voor dit idéé blijkt de vergade ring evenwel niet veel te gevoelen, immers de in schrijving voor de keuring is kosteloos en het zijn weer de verlotingsvoorwaarden die voorschrijven, dat de keuring niet het karakter van markt dient te krijgen. Hoewel de agenda daaromtrent niets vermeldt, acht de voorzitter het toch wel gewenscht om reeds nu te besluiten dat er op den Dinsdag van kermis, dat is op 16 September, weer een harddraverij zal worden gehouden. Wordt goedgevonden. De beschikbaar te stellen prijzen zullen in een vol gende vergadering worden vastgesteld. Bij de rondvraag wordt nog besproken het plaat sen der consumptietenten op het land ter gelegen heid van de harddraverij. Bij de caféhouders blijkt hiervoor niet veel animo te bestaan en daarom wordt goedgevonden, evenals reeds eerder werd bepaald, om geen staangeld van den heer Broer hiervoor te vorderen. Daarna kon de voorzitter de vergadering sluiten en deze deed dit, nadat hij den wensen had uitgespro ken, dat de te houden paardenkeuring weer naar wensch mocht slagen. In 1929 werden door de gemeentelijke wijkverpleging 1768 bezoeken afgelegd, tegen 2141 in 1928. Uit het verslag van het correspondentschap der arbei dersbemiddeling over 1929, blijkt, dat in 50 gevallen be middeling was verleend, aan werkzoekenden voor 42 en aan aanvragen van werkkrachten voor 8 personen. In 7 verschillende bonden, zijn totaal 71 werknemers georganiseerd. De heer D. Kleen alhier, hield een damseance bij K. Zeeman te Lutjewinkel, waar 12 partijen werden ge speeld. De simultaanspeler won 9 partijen, speelde 2 re mise en verloor 1 partij. Remise speelden de heeren J. Brouwer en Jac. Krap en winnaar was de heer T. Mantel, allen te Winkel. Eenlgenburg. Vrijdagavond vergaderde dc vereeniging „Burger plicht" alhier in het café van den heer K. Visser. Met bestuur aanwezig 14 leden. Voorzitter opende met een toepasselijk woord dc vergadering, welkom aan leden en pers toeroepende. Hierna lezing en goedkeuring der uitgebreide notu len. Een schrijven van den heer P. Blom werd hierna voorgelezen, behelzende dank aan de vereeniging voor den steun in den vorm van arbeidskracht gedu rende zijn ziekte genoten. Voorzitter brengt dank aan den schrijver voor de erkentelijkheid de vereeniging bewezen en tevens voor de loyale wijze om, nog een week recht op ar- beidshulp te hebben, deze door ziekte van anderen, te offeren. Hierna een keurig jaarverslag, waaruit wij aanstip pen, dat in 1929 54 dagen hulp was verleend tegen 141 in 1928, dus een voor de vereeniging gunstig jaar. Uit de rekening van den penningmeester, goedge keurd, bij monde van den heer C. Meijles, bleek de ontvangst groot f26.66, de uitgaaf f 17.40, saldo 19.20, met het saldo van 192S groot f48.46, werd dit totaal f 57.72. Na inning der contributie werd het salaris vast gesteld en bepaald, dat dit voor voorzitter en secre taris f2.50 per jaar zou bedragen, mot 10.50 presentie geld per vergadering. De heeren Jb. Zutt en G. Stoop, aftredende bestuurs leden, werden herkozen en aanvaarden hunne benoe ming. Besloten werd, als vorige jaren, bij ziekte 6 volle en 7 halve weken een arbeider te verstrekken en deze van April tot November van 6 tot 6 cn de overige tijd van 75 uur te laten werken. Voorts brengt voorzitter art. 21 van het reglement in herinnering, hetwelk bepaalt dat hij die hei laatst ziektehulp verleent, dit aan voorzitter dient, te melden Hierna sluiting. JULIANADORP. Al staan we hier in Noord-Holland tegenwoordig niet in het midden van de feesten ter eere van Prins Carna val, zooals dat op het oogenblik ln de Zuidelijke pro vinciën van ons land het geval is, 't is daarom met het aantal uitgaansgelegenheden alhier niet te kort bedeeld. Immers week aan week kan het uitgaand publiek kie zen uit een ruim voorzien programma van allerlei voor stellingen enz. enz., in de onmiddellijke omgeving en ook iets verder weg, zoodat als er dan plaatselijk ook iets te doen is, het dan veel voorkomt, dat de betrokken zaal houder zijn gelegenheid niet half gevuld ziet, niettegen staande daar dan doorgaans moeite noch kosten aan zijn gespaard. Zoo was het Zondagavond ook hier het geval. Voor een matig bezette zaal trad het gezelschap J. Buisman uit Schagen alhier op bij den heer H. J. Beune man met een programma van ernst en luim. Er werd echter veel te laat begonnen, hetwelk onplezierig is. In het gezelschap zijn eenige zeer goede krachten, al wil len wij daarmee niet zeggen, dat de anderen niet goed zouden zijn, maar als toeschouwer velt men nu eenmaal zijn oordeel. Afgewisseld door goede muziek eveneens van het gezelschap werden een groot aantal nummers ten gehoore gebracht, waarbij er ook weer eenige waren ja die men al tientallen malen gehoord heeft, al wil dat ook al weer niet zeggen, dat de voordracht er van niet goed zou zijn. Eenigen werden zelfs heel goed vertolkt, en brachten ook de lachlustigen behoorlijk in beweging, zoodat wij daaruit opmaken dat de aanwezigen hebben genoten. Met het gebruikelijke bal na werd ook deze avond weer besloten. Zooals uit een in dit nummer voorkomende adverten tie blijkt houdt de begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" deze week een algemeene ledenvergadering. Naar wij vernemen worden voor de heeren A. Kooij en G. Jongh op perceeltjes grond bij de Stoomzulvelfa- briek „De Vooruitgang" alhier voor ieder een nieuwe woning gebouwd, zoodat wellicht binnen afzienbaren tijd de weg naar die fabriek een geheel volgebouwde buurt zal gaan vormen. Tegen het besluit van Ged. Staten van Noordholland. Det wethouders Leesberg en Ringers en eenige an dere leden van den raad zijn in beroep gegaan van een besluit van Gedep. Staten van Noordholland, waarbij goedkeuring is verleend aan het raadsbe sluit tot instelling van een gemeentelijken genees kundigen dienst en de benoeming van een directeur geneesheer van het stadsziekenhuis inhield. Weekend City of Victory. Bolsjewistischen aanslag op gemeente eigendommen. Zaterdagnacht, omstreeks 12.30 uur, werd de politie telefonisch mededccling gedaan, dat er in het kantoor der Gemeentewerken aan de Keetgracht alhier, eenige glasruiten waren vernield cn misdrijf werd vermoed. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek in het gebouw, had geen resultaat. Er werd niets vermist. Zeer waar schijnlijk zijn de ruiten door baldadige handen ver nield. Een nader onderzoek hieromtrent wordt inge steld. Jan de diender is cordaat, met zijn brandbluschapparaatl Omstreeks 11.45 uur is Zaterdagavond door de po litie met een „Total" apparaat een schoorsteen brandje gebluscht bij C. E. aan de Lindenlaan alhier. Dat was zeker een rammonitor op wielen. Zondagavond omstreeks 7 uur, werd het hek, staan de voor de school aan de Nieuwesloot alhier, aange reden door een luxe-auto, bestuur door S. O., wonende te IJmuiden. Het hek werd op zijn hardsteenen voet stuk, voor ongeveer 4 Meter ontzet. De bestuurder treft vermoedelijk geen schuld, daar hij, volgens zijn verklaring, plotseling voor een tweetal wielrijders moest uitwijken en zoodoende met het hek in aanra king kwam. De aangebrachte schade zal vergoed wor den. Wat deed ie in de kou? Een zekere J. H., wonende te Noordschanvoude, werd Zondagavond omstreeks kwart over acht, door andere personen, door de ruit van den banketbakker A. B., aan de Laat, geduwd, met het gevolg dat hij een bloedende wonde aan zijn hand bekwam. Hij is aan het bureau van politie verbonden. De daders zijn tot dusver onbekend gebleven. Nachtelijke ontmoeting van vijandelijke kafferstammen. Omstreeks 1 uur Zondagavond had er een vecht partij plaats aan dc Frieschebrug tusschen meerdere personen uit buitengemeenten. In verband hiermede werden door de politie een vijftal „buitenlui" aan het bureau gebracht, die daar ter kalmeering eenigen tijd hebben vertoefd. Nadat de gemoederen wat afgekoeld waren, zijn zij een voor een weder naar huis gestuurd. Slachtoffer van zijn riskante broodwinning. Een lijnwerker uit Oterleek, de heer Kruithof, dis Woensdag onder zijn bezigheden werd getroffen door een stroom van 500 volts, is Zaterdag te Alkmaar in het ziekenhuis aan de gevolgen van deze noodlottige aanraking overleden. BROEK OP LANGENDI7K. Maandagmiddag geraakte het 6-jarig dochtertje van den heer Jb. Bak nl spelenderwijs in de kolk van de sluis. Door het ijlings toeschieten van den brugwachter Bruggencate, welke de kleine achterna sprong, wist deze haar behouden op het droge te brengen en van een wissen dood te redden. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den gister gehouden 15-slagen kolfwedstrijd bij den heer D. Rijper was de uitslag: le prijs W. van der Vliet, Zuidscharwoude, 141 p.; 2e prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude, 138 p.; 3e prijs Th. de Lange, Noordschnrwoude, 13(5 p.; 4e prijs P. Beers, St. Pancras, 130 p5e prijs G. Mettes, Zuid scharwoude 127 p.; 6e prijs P. Engeringh, Zuidschar woude, 126 p. Eerste klasse: le serieprijs K. Langedijk, Noord schanvoude, 46 p.; 2e serieprijs D. Rijper, Zuidschar woude, 44 p. Tweede klasse: le serieprijs P. Bruin, Noordschnr- woude, 50 p.; 2e serieprijs D. Zijp, Noordscharwou- de( 47 p.; Derde klasse; le serieprijs J. du Burck, Zuidschar woude, 53 p.; 2e serieprijs L. Dekker, Noordschar- woude, 47 p. Bij de gehouden knobelrit van de West-Friesche Motorclub was de uitslag: le prijs R. Doorn, 't Zand; 2e prijs A. Gorter, Be verwijk; 3e prijs Jb. Bregman, Julianadorp; 4e prijs

Schager Courant | 1930 | | pagina 6