Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Nagekomen Berichten. NIEUWE N1ED0RP Plaatselijk Nieuws. Kamer Braat en Weijtkamp. Zij zijn het ideaal van allen, die den toestand van thans bestendigd willen zien. Wie niet blind is voor de noodlottige gevolgen van het vrije spel van vraag en aanbod, wie aan den lijve ondervindt tot welke wantoestanden dit noodwendig leidt, die kan niet anders dan aansturen op wettelijke bureaux met voldoende bevoegdheden om althans zoo veel mogelijk recht te doen aan hen, die den dikwijls weerbarstigen bodem zijn schatten ontwoekeren. De aanslag te Goirle. De vermoedelijke dader aangehouden. Zooals wij in ons nummer van gister meedeelden, is Maandagmiddag in de bosschen van de villa „Mar- vilde", gelegen aan den Goirlescheweg te Goirle (N.-Br.), gevonden een bewusteloos man, wiens lichaam en vooral zijn hoofd zware wonden vertoon den. Direct werd een uitgebreid politioneel onderzoek ingesteld, dat echter geen onmiddellijk resultaat ople verde. Wel kon worden vastgesteld, dat het sloom of fer de 26-jarige Van Oirschot uit Tilburg was. Later wordt gemeld: In verband met deze mishandeling is iemand ge arresteerd, Haaymakers geheeten, wonende Goirlesche zijstraat, die een paar uur van tevqren met v^an Oir schot was gezien, wandelende in de richting van de plaats waar de man is gevonden. Bij onderzoek is gebleken, dat dc klceren van Haay makers met bloed waren bevlekt. De mishandeling schijnt te zijn toegebracht met een tafelpoot, want in het bosch is een tafel gevonden, eveneens met bked bevlekt. Haaymakers heeft Zondagavond getracht, te Til burg aan den iRngbaanweg iemand geld af te per sen. Het slachtoffer overleden. Verdachte R. bekent. In verband met den misdaad in de bosschen onder Goirle bij Tilburg, waar de 26-jarige C. A. van Oir schot., wonende Diepenstraat to Tilburg Maandag avond met bebloed hoofd, bewusteloos werd gevonden, wordt gemeld, dat genoemde man gisteravond to 8 uur in het ziekenhuis tc Tilburg aan de gevolgen is overleden. De aangehouden verdachte, de 26-jarige T. R. te Til burg, heeft een volledige bekentenis afgelegi. De moord te Bennekom. Steeds meer aanwijzingen tegen den ver dachte. Nog steeds blijven de mededeelingon inzake het af schuwelijke misdrijf bij de politie te Ede binnenko men. Zoo heeft zich gistermorgen hij de politie een getuige gemeld, die verklaarde de beide meisjes met den verdachte op den middag van den moord pr.-cies te vier uur tc hebben gezien. Zij 'zaten met hun drieën naast elkaar in het bosch. Getuige had toen wel iets verdachts meenen op te merken, maar aangezien hij zich op een honderd meter afstand van de plox be vond, en hij zelf juist aan het stroopen was, l.ad hij, toen hij monschcn zag, zich zoo snel mogelijk uit dc voeten gemaakt. De politie acht deze aanwijzing van groot belajig, aangezien hierdoor het juiste tijdstip van den moord komt vast tc staan. Bloed gevonden tusschen de nagels. Nader verneemt men uit Ede: liet grijze kostuum, dat de verdachte droeg tijdens of kort voordat dc moord werd gepleegd, is nog niet gevonden. Met speurhonden wordt thans gezocht raar den dolk. Tusschen de nagels van den verdachte lieof'. men bloed gevonden. Begrafenis mej. T. Koperberg. Gistermiddag is te Arnhem het stoffelijk overschot van mej. T. Koperberg, die als slachtoffer van den imoord te Bennekom viel, begraven. Er was van de zijde van liet Arnhemsche publiek zeer groote be langstelling. Achter den lijkwagen volgde een rijtuig geheel met kransen en bloemstukken gevuld. Reeds een uur vóór de aankomst van den stoet op de begraafplaats moesten door den grooten toevloed van belangstellenden de toegangshekken worden ge sloten. Naar schatting zullen meer dan 2000 perso nen bij de plechtigheid tegenwoordig zijn geweest. Aan het graf sprak ds. A. Drost, predikant der Ned. Iierv. Gemeente, woorden van troost. De inspecteur van politie tc Ede, de heer Huisman, die met den brigadier-majoor der rijksveldwa-.nt De Vree tegenwoordig was, legde namens het gemeente bestuur van Ede een krans op het graf. Een familielid dankte voor de groote belangstelling. Een bankier gearresteerd. Berucht optreden in verschillende zaken. Do Haagsche politie heeft gisteren te Haarlem, waar hij den laatsten tijd woonde, gearresteerd den bankier P. J. F. K., op grond van vermoedens van verduistering van een groot bedrag aan geld on effecten en onttrek king van gelden aan de kas der gefailleerde Provinciale Bankvereenlging te 's-Gravenhage, waarvan hij directeur was. Hij is thans in politle-bewaring te 's-Gravenhage. Kloppenburg is in de financieele wereld geen onbe kende, maar deze bekendheid was niet zoo zeer een uitvloeisel van zijn goede eigenschappen, eerder van het tegendeel. Zoo heeft K. zich herhaaldelijk opgeworpen als „be- •chcrmcr" van aandeelhouders en crediteuren bij Mijen. in reorganisatie of staat van faillissement, zoodat hij wel eens de „beroepsbeschermer" werd genoemd. Zeer berucht is zijn optreden in de Veendammerzaak, waar hij ,naar hij zeide ter bescherming van houders van pand- brtcvcn, „een vinger in de brei" hield, maar waarbij zijn houding op verschillende punten niet van dubbel zinnigheid was vrij te pleiten. "Wat het accountantsrapport aan het licht bracht. De arrestatie van den heer Kloppenburg moet ver band houden met hetgeen het accountantsonderzoek, Ingesteld ln de administratie van de Provinciale Bank- vereeniging te Den Haag, aan het licht heeft gebracht Blijkens dit rapport, is komen vast te staan, dat K. op ergerlijke wijze zijn positie heeft misbruikt ten eigen voordcclc. Op 12 December j.1. den dag van het faillissement, be droegen de activa f 228.248, de passiva f 1.293.538, een tekort dus van meer dan een millioen gulden. Dit groote verlies is, volgens het accountantsrapport, waaruit de „H. Crt" een en ander ontleende, niet ontstaan doordat gewone cliënten door te lage koersen te lage dekking hadden, maar bijna uitsluitend doordat de directeür K. en cliënten, combinaties, sydicaten enz., d'e allen met hem verband houden, niet aan hun verplichtingen kon den voldoen. Hij nam voor eigen doeleinden zonder dek king, wederrechtelijk groote bedragen bij de bank op (verduistering), terwijl hij, wetende dat het faillissement zou worden uitgesproken, nog gelden aan de bank ont trok en ten eigen bate aanwendde (bedriegelijke bank breuk.) Uit het accountantsrapport blijkt voorts nog, dat de kosten van surséance en faillissement abnormaal hoog zullen zijn. De oorzaken hiervan zijn de groote chaos bij de bank en de vele puzzles, die moeten worden opgelost, terwijl vrijwel geen hulp van den directeur werd verkregen bij de ontwarring hiervan. Integendeel: hij trachtte een ieder te overtuigen, dat een accoord 1n het belang van crediteuren zou zijn, hetgeen de accountant moest be strijden. In zijn conclusie zegt de accountant, dat, zooals wij hierboven reeds opmerkten, de handelingen van den di recteur geacht moeten worden te zijn in strijd met den goeden trouw, terwijl er alle termen aanwezig waren voor een vervolging wegens verduistering en of eenvou dige of bedrieglijke bankbreuk. Ernstige vechtpartij te Uden De toestand van het slachtoffer levens gevaarlijk. Maandag laat in den middag is in het perceel „Lanen" in het Peeldorp te Uden, gevochten, waar bij een man een Heesch bij Oss zeven zware snij- en steekwonden in het hoofd en in het lichaam, waar onder in de onmiddellijke nabijheid van het hart, werden toegebracht. De aanleiding tot deze vecht partij moet een nietige quaestie geweest zijn om een hondenmishandeling. De getroffene, die bekend is onder den bijnaam „Driek van de Rooie Sis", zakte ineen en was door bloedverlies weldra hui ten be wustzijn. De dokter, die de eerste hulp verleende, deed het slachtoffer naar het hospitaal vervoeren. Gisteren was de toestand van den getroffene levens gevaarlijk. De betrekkelijk jeugdige dader is voort vluchtig en de politie is er niet in geslaagd hem aan te houden. EEN TRAM IN BESLAG GENOMEN. Bij een verkeersongeluk te Rotterdam. Gistermorgen is een 0-jarig meisje in de V.'°r- ambachtstraat door een bakfiets aangereden, tengevol ge waarvan het kind juist op de tramrails kwam to vallen. Een met snelheid naderende tram, een van de alleroudste wagens van de R.E.T. kon niet .neer tij dig stoppon omdat de zandstrooier defect bleek, liet kind dat een flink eind werd meegesleurd, raakte on der den wagen. Ernstig gewond is het meisje naar het ziekenhuis aan de Coolsingel gebracht. De politie heeft den tramwagen in beslag genomen, waardoor belangrijke stagnatie ontstond. SPEENHOFF NAAR ZUID-AFRIKA? In voorbereiding. Naar de O H. Crt. van haar stadgenoot Speenhof f, thans op tournée door Indië, verneemt, wordt er in Batavia gewerkt aan de voorbereiding van een plan om den dichter-zangcr een rondreis te laten maken door Zuid-Afrika. Speenhoff vindt het wat fijn, zoo schrijft hij ons. „We gaan, als God ons gezondheid geeft". Voor onze stamverwanten in Zuid-Afrika zou dit een buitenkansje zijn envoor Speenhoff zelf! NEKKRAMP. Te Woldendorp, gem. Termanten, is een geval van nekkramp geconstateerd. De toestand van de pa tiënte is levensgevaarlijk. GESCHROKKEN VOOR EEN AUTO. Landbouwer en paard verdronken. Gistermorgen geraakte de landbouwer Harm Boo- nen uit den Hulst (O.) met paard en wagen in de Dedemsvoart, doordat het paard schrok van een auto. Boonen en het paard verdronken. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Gisterochtend te 7 uur is een veertigjarige Dditsche monteur aan de P. N. E. M. te Geertruidenberg op groote hoogte van een steiger gevallen en gedood. De moord te Amstelveen. Behandeling van de zaak in hooger beroep. Tegen belde verdachten opnieuw levens lange gevangenisstraf geeischt. Gister heeft voor het Amsterdamsche Gerechtshof in hooger beroep de zaak gediend van den moord op 16 Mei 1929 onder de gemeente Nieuwer-Amstel, bij Amstelveen, gepleegd op de 66-jarige weduwe Johanna- WessellnkGerekink. Wij herinneren eraan dat de l.isse werklieden, D. v. d. P. oud 34 jaar en J. P. D. oud 35 jaar, deze oude vrouw in de woning van den landbouwer Hoogeveen aan den Meerweg met touwen en een riem hebben gewurgd, en daarna wat zij in de woning van hun gading vonden: een bankbiljet van f 60 en een gou den horloge hebben gestolen. Beide verdachten had de rechtbank te Amsterdam we gens moord veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. Zij waren van dit vonnis ln hooger beroep gekomen. Bij deze behandeling in hooger beroep worden geen getuigen gehoord, maar de verdachten waren in hooger beroep gegaan omdat ze, zooals ze gister zelden, hoop ten op de mogelijkheid van een lager straf. Daarna wordt door hen opnieuw verteld hoe het mis drijf gepleegd Is, waarvan de vorige maal reeds uitvoe rig verslag is gegeven en waaruit de laffe en afschuwe lijke aanranding blijkt van twee ruwe kerels op een weerlooze, oude vrouw. De procureur-generaal, mr. Bauduin, wijst er ln zijn requisitoir op, dat in het gezicht van de afschuwelijke misdrijven van den laatsten tijd tegen weerlooze vrou wen en kinderen gepleegd, het toch wel zaak lijkt, de oorspronkelijke en nog altijd de eerste rechtvaardiging van de straf weer wat op den voorgrond te brengen: bescherming van rechtsorde en individu. Wegens de persoonlijkheid van deze beide verdachten, die niet in armoedige omstandigheden verkeerden, niet anders deden dan slechtheid beramen, om niet te moe ten werken, en ook uit het oogpunt van de openbare veiligheid en het onmenschelijke van hun daad, requl- reert spr. bevestiging van het vqnnis der rechtbank, dus ook de veroordeeling van beide verdachten tot levens lange gevangenisstraf. Na pleidooi van de verdedigers, en repliek van den advocaat-generaal wordt de uitspraak bepaald op 18 Maart a.s. De vrouwen van de verdachten staav we gens heling terecht. Vervolgens hebben zich ln hooger beroep de beide vrouwen van verd. te verantwoorden gehad, wegens voordeel trekken uit het misdrijf. Daarvoor had de rechtbank belden tot 4 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Het O.M., dat een jaar had geëischt was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Voor het Hof voerden belde vrouwen dezelfde verde diging als voor de rechtbank. Zij ontkenden het geld te hebben aangewend ten eigen bate of willen en we tens uit het misdrijf voordeel te hebben getrokken. Tegen beide vrouwen eischte de advocaat-generaal, mr. Bauduin, een jaar gevangenisstraf. Werkgelegenheid voor Zuiderzeevisschers. Als grondwerkers en landarbeiders in den Wieringenneerpolder. In verband niet de drooglegging der Zuiderzee, wordt door verschillende visscherszoons begrepen, dat het gewenscht is, zich met het boerenbedrijf ver trouwd te maken. Met of zonder regeeringssteun heb ben velen hunner reeds een emplooi gevonden, dc meesten bij den tuinbouw in West-Friesland en in den bovenhoek van Noordholland. In verband met het feil, dat de Wieringenneerpolder over niet al te langen tijd zal zijn drooggelegd, is de bedrijfsverandering in de zen zin meer urgent geworden. De generale commis sie voor uitvoering der Zuiderszeesteunwet heeft bier- op gewezen en te dezer plaatse, aldus de corr. van de Tel. op het eiland Urk, laten bekend maken, iai, het van beteekenis is voor de visschers, om zich nu reeds voor het toekomstig bedrijf te bekwamen. Zi.j vestigt er de aandacht op, dat in den polder, dien men thans bezig is leeg te malen, wellicht spoedig werk gelegenheid is voor grondwerkers en landarbeiders. Visschers en zoons van visschers wil zij gaarne hel pen om hiervoor opgeleid te worden. DE EERSTE VROUWELIJKE BURGEMEESTER IN ROEMENIë. De Roemeensche gemeente Voinesci heeft eene vrouw tot burgemeester gekozen, die de eerste vrouw is, welke het burgemeestersambt bekleedt. DE WERKELOOSHEID IN ENGELAND. Wederom toegenomen, als gevolg van slapte ln de textiel-industrie. Uit Londen wordt gemeld: Het aantal werkloozon bedroeg op 24 Februari 1.539.300, of 15.359 meer dan in de voorafgaande week, en 147.439 meer dan in dezelfde periode van het vo rig jaar. De stijging van het aantal werkloozon wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan slapte in de textiel industrie, naar aanleiding waarvan de arbeidsdag verder is ingekrompen. Overval in een trein. Een oude priester in zijn slaap beroofd. De dader gepakt. V.D. verneemt uit Weenen: In den internationalen trein VenetiëWeenen heeft een roofoverval plaats gehad. De Grieksch-orthodoxe priester Sarbou, een man van 70 jaar, is ln den trein VenetiëWeenen beroofd. Sarbou was in slaap geval len. Plotseling schrok hij wakker en zag tot zijn ontstel tenis, dat een onbekende hem een doek tegen neus en mond wilde drukkon. Hij trachtte zich te verdedigen en kreeg daarbij met de kolf van een revolver een slag tegen de slaap. De roover riep daarop don priester toe, dat hij hem zou neerschieten als hij om hulp zou roepen De man vroeg toon al het geld, dat de geestelijke bij zich had en deze zag geen anderen uitweg dan den roovor zijn portefeuille te geven, waarin zich echter slechts een klein bedrag aan baar geld en een cheque bevond. Na nogmaals gedreigd te hebben verliet de indringer de coupé. Bij het eerstvolgende station deed de priester aangifte en dank zij zijn persoonsbeschrijving, gelukte het spoedig, den roover te arresteeren. Het bleek een 18-jarige jongen te zijn. Ergelijke tooneelen te Miinchen. Tijdens de carnavalspret. Maandagavond ontaardde de carnavalspret te Munchen af en toe in ergerlijke tooneelen. Opgeschoten jongelui hielden de auto's aan en beschadigden de wagens. Trams werden aangehouden en conducteurs en wagen bestuurders lastig gevallen. De politie moest eenige ma len met een „Ueberfallkommando" optreden en de bal dadige menigte men den gummistok uit elkaar jagen. Daarbij ging het echter af en toe heet toe en sommigen polltie-agenten werd de helm van het hoofd geslagen, terwijl één Schupo werd neergeslagen. Nadat tal van belhamels waren gearresteerd demonstreerde een groote groep jongelui voor het politie-bureau bij de Loewen- grube. Op den Marlenplatz, waar vooral laat in den avond een levensgevaarlijk gedrang was, werd een auto door een groep baldadigen onderstboven geworpen. Ook hier moest een Ueberfallkommando de orde herstellen. Tegen midernacht was het in de stad weer eenigszins rustig. Een vastenbrief van den Paus. Waarschuwing tegen de moderne opvoeding. V.D. verneemt uit Rome: In een rede heeft Paus Pius XI Dinsdagmorgen de vastenboodschap bekend gemaakt, die hij jaarlijks geeft aan de priesters. Voor het eerst sedert dat hij de Pause lijke waardigheid bekleedt, heeft Pius XI openlijk een aanval gedaan op den Invloed van het Amerikanisme op het moderne tendenz in de opvoeding, die er toe leidde dat kinderen geen respect meer hebben voor hun ouders, voor een groot deel afkomstig was van „de andere zijde van den Oceaan". Z.H. noemde deze tendenz een der gevaarlijkste bedreigingen voor het christelijke leven in deze dagen. De vastenboodschap van den Paus bevatte voorts een uitvoerige algemeene kritiek op het moderne familiele ven. Z.H. verklaarde, dat het vraagstuk van de opvoe ding der jeugd door hem met groote belangstelling werd bestudeerd en dat men niet tevreden kon zijn met den huidigen toestand, waarin de scholen verkeeren, noch ln Italië, noch ergens anders ter wereld. De Paus verklaar de tenslotte, dat de moderne jeugd in het algemeen de ouders zeer dikwijls aanvaardde als een soort last of iets, dat waardeloos ls. Een vastenavond-grap. Di© dit Jaar niet doorging. Een „voetbal- balmatch" die In het voordeel van de politie eindigde. De bewoners van het mijnwerkersplaatsje Chester-!e- Street ln Durham hadden verleden jaar een nieuwe manier van vastenavond vieren ingevoerd, die bestaan had In een party voetbal door al wie er aan deelnemen wilde in de hoofdstraat van het stadje. Deze wedstryd was tot groot genoegen van alle Inwoners gehouden, be halve van enkele winkeliers, die de pret met gebroken winkelruiten hadden moeten betalen, die de verzekering weigerde te vergoeden zoolang zq geen verhaal op de daders kon krygen. Dus hadden de winkeliers, toen dit jaar weer geruchten van een voorgestelde herhaling de ronde deden, de politie verzocht hun eigendommen te beschermen en den „wedstryd" te verbieden. Gistermiddag klokslag één uur werd de eerste voetbal ln High Sreet afgetrapt en voorgetrapt tot aan de rivier, waar de bal door een paar agenten in beslag werd genomen. De „spelers" deden een gecombineerden aan val op de agenten, die echter stand hielden en voor- looplg vast twee belhamels arresteerden. Een oogenbllk later vloog de tweede bal door een winkelruit, maar de politie deed nu een charge en r.am onverblddeiyk lederen bal af, die nog door de bevolking aan het rollen werd gebracht. Natuuriy'k lokte dit op treden protesten der bevolking uit en de gewapende macht moest nog een paar jonge mqnwerkers een paar uren opbergen, maar ten slotte zegevierde het gezag met acht voetballen en zeven arrestanten tegen nul. AARDSTORTING OP MADEIRA. Reuter meldt uit Funchal (Madeira): Een geweldige aardstorting ln de rotsen ln de zee by aap Giram veroorzaakte' ontzaggelqke golven. Ver scheidene personen werden gedaod, velen gewond. HARENKARSPEL. Dinsdagavond had in het Waarland de verkoo- ping plaats van de nog in werking zijnd e kaasfa- briek, tan overstaan van Notaris Hilbrand. Kooper van dit perceel werd de heer A. Pancras Dz., aldaar voor de som van f3461. Algemeene vergadering van de pluimveevereeni- ging „Ons Belang" te Dirkshorn, gehouden op Maan dag 3 Maart jl., ten huize van den heer D. Swager. Aanwezig 20 leden. De voorzitter, de heer C. de Vries, opent te onge veer acht uur de vergadering, heet de aanwezigen hartelijk welkom cn zegt. dat het hem genoegen doet dat er zoovele leden aanwezig zijn, het getuigd van medeleven en zegt dan dat het ledental steeds voor uitgaande is. Hierna verzoekte hij den secretaris, de notulen te lezen, van de vorige vergadering, die on der dankzegging worden goedgekeurd. Hierna leest, de secretaris het jaarverslag, waaruit blijkt, dat het ledental is gestegen tot 72; dat voorts het ophalen der eieren nan meerdere centraalpunten heel goed werkt. In 1929 werden 1000 kippen inge ënt en dat voorts de algem. vergaderingen trouw werden bezocht. De voorzitter dankt hierna den se cretaris voor de goede weergave. Alsnu doet de penningmeester rekening over het afgeloopen jaar, welke aanwijst oen ontvangst van f96.48, een uitgaaf van f82.54, zoodat een saldo over was van f8.94. De rekening, nagezien door de heeren W. Zijdewind en Barton, werd in orde bevonden, waarna de voorzitter den penningmeester dankt voor diens accuraat beheer en de commissie voor haar moeite. De voorzitter doet hierna als afgevaardigde van den Noordholl. Pluimveebond verslag van de verga dering en zegt, dat van den voederhandel met de verccniging te Bergen niets terecht komt, aangezien Bergen zijn voederhandel niet wil uitbreiden. Hij ge looft echter, dat in de toekomst de N.H.P.B. wel die zaak ter hand zal nemen, er is in dien geest over ge sproken. Punt 6, bespreking keuren van foktoomen. De voorzitter bespreekt het keuren van foktoomen en raadt ieder aan, om zijn fokdieren te laten keuren, het gaat hoofdzakelijk voor de eierproductie. De keu ring wordt door middel van de vereeniging uitge voerd, door den rijkspluimveeconsulent en zal na be spreking 5 cent per stuk kosten voor iedere goedge keurde hen. Voor de keuring worden zoo ongeveer 300 kippen opgegeven. Voorts zegt voorzitter dat er door de vereeniging 4 fokhancn zijn aangekocht en die allen bij den heer S. Veter zijn gestationneerd. De heer Veter stelt dan ook, evenals vorig jaar zich weer disponibel voor het verkrijgen van broedeieren. Daar de vereeniging als lid is togetreden tot den N.H.P.B. en de kosten daarvan zijn 35 et,, voor ieder lid plus f2.50, raakt de kas wel wat in het nauw, zoodat de contributie wel wat moet worden verhoogd. Men kwam na eenige bespreking overeen dat het bestuur een voorstel zal doen om de contributie te regelen naar het aantal hoenders. Voorts zal worden geinformeerd naar de kosten van inenting, der hoenders en besloot men om dit jaar de boenders weer te laten inenten. Bij de rondvraag zegt de heer Wiersma of het niet mogelijk is om gezamenlijk turfstrooisel te koopen, doch de heer Govers heeft hiermee een proef geno men en raadt zulks niet aan, daar men dan nici knn krijgen, wat men wil hebben. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter on der dankzegging voor de aangename bespreking de vergadering. Zondagavond werd na afloop der Godsdienstoefe ning afgekondigd, dat Ds. Schermerhorn op Woens dagavond 12 Maart een predikbeurt zou vervullen in de Ned. I-Ierv. Kerk alhier. .Heden kwam echter bericht van verhindering in. Zie voor nadere aankon diging advertentie in een der volgende bladen. Geslaagd. Onze plaatsgenoote, mej. M. Sepers, slaagde heden voor het gehouden examen te Alkmaar, uitgaande van de K.N.G.V. voor leidster in de gymnastiek. Dat voor dit examen veel van de candidaten werd gevergd, bewijst wel, dat van de 14 dames er slechts 8 aan de gestelde eischen konden voldoera. SCHOORL Dinsdagmorgen werden te Hargen in het café van den heer Peijs de gemeentelqke landeryen, de z.g. jaag- lcaden verhuurd voor den tqd van één jaar. De op brengst van de diverse perceelen was 1440 gulden, tegett 1752 gulden in 1929. Dinsdagmiddag had ten raadhuize te Schoorl de aanbe steding plaats van het lossen uit de schepen en het ver voer naar de plaats van bestemming, van 2150000 straat klinkers, ten dienste van de nieuwe bestrating. Ingeko men waren 17 inschrqvingen, w.o. 2 van onwaarde als zynde niet gezegeld. Laagste inschryvers waren de heeren A. Dekker en N. Kleverlaan te Bergen voor f 2.88 per 100. De gunnin® geschiedt later. WINKEL. Maandagavond vergaderde de Floralia-commissie ter vaststelling van het eindresultaat der in 1929 gehouden tentoonstelling van bloemen, vruchten en huisvlqt. Voor de vele werkzaamheden, waar vooral de dames-leden met de huisvlijt een belangrijk aandeel in hebben gehad, werden woorden van dank gebracht en de hoop uitge sproken, ook voor een volgende gelegenheid op dl» steun te mogen rekenen. Het werk der juryleden wMfft eveneens zeer gewaardeerd. De kroon op al het werk is ten slotte het gunstig financieel resultaat, waar de tentoonstelling een bate heeft opgeleverd van f 196.78. De penningmeester zyn rekening wordt in orde be vonden en met een woord van dank gedechargeerd. Plannen voor 1930 worden thans beraamd. Het aan schaffen en verstrekken van stekken voor hen die daar van wenschen gebruik te maken, zal weder plaats heb ben en als gewooniyk zal daarvoor een lijst worden aangeboden. De stoffeering der tentoonstelling en de daaraan te verbinden attracties zyn nog in ernstige overweging. Tot tijdelijk Ambtenaar ter secretarie der gemeente Winkel, is door Burgemeester en Wethouders be noemd de heer P. J. Korver, thans ambtenaar ter secretarie van Koedijk, wonende te Schoorl. PROEFGEDRAAID. Gister heeft de Verwerkingsinrichting voor afge keurd vee en vleesch aan de Menisbrug proefge draaid. Naar wij vernemen is de proef heel goed ge slaagd. Maandag a.s. heeft, zooals men weet, de of- ficieele opening plaats. GEZELSCHAP BUISMAN. Naar de heer Jan Buisman ons mededeelde, zal hy voortaan optreden met een gezelschap van 5 personen, n.1. een cabaret-ensemble. Het repertoire Is geschreven door Ed. Paoli en Buisman zelf. De leiding behoort by

Schager Courant | 1930 | | pagina 2