PUROL Uit onze Omgeving. WINKEL ALKMAAR ANNA PAULOWNA 1 Houd Uw nieren gezond! POSTER'C JL RugpijnNieren Pillen y LANGENDIJK BARSINGERHORN S C H 0 0 R L. WARMENHUIZEN Eenzelfde idéé was de „Telegraaf toegedaan, welk blad zich in nog veel sterkere mate tegenstan der betoonde. Men oordeele zelf naar aanleiding van een bericht aat in het nummer van 10 December 1927 in dit blad voorkwam: EEN VERWERKINGSINRICHTING VOOR SCHAGEN7 Streven naar een onnoodig besluit. (Van onzen correspondent.) SCHAGEN, 10 Dec. Verschillende veree- nigingen alhier hebben een druk bezochte ver gadering gehouden, waarbij men zich uitsprak een adres aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland te richten, om zoo spoedig mogelijk tot de stichting van een centrale noodslacht- plaats en een verwerkingsinrichting van afge keurd vee en vleesch te Schagen te komen. In een noot voegde de redactie van genoemd blad aan dit bericht toe: Zooals men weet, is deze vergadering een van de uitvloeiselen van een onbegrijpelijkcn afkeer van het toekomstige werk van de N. V. Ned. Thermochemische fabrieken. Deze kort zichtigheid doet niet alleen den hygiënischen belangen van ons land afbreuk, maar zal tevens een schadepost blijken voor de betreffende ge meenten zelf. De tijd zal het leeren, of deze afkeer van de N.V. Thermo-chemische fabrieken, zooals het blad het be liefd te noemen, gerechtvaardigd is. In ieder geval zal het platteland bewijzen zelf best in staat te blijken voor zijn eigen hygiënische be langen op te komen en wat de schadepost voor de betrokken gemeenten betreft-dezelfde N.V. Thcrmo-chemische fabrieken hebben tot nog toe steedsmet verlies gewerkt! en zal binnenkort bij de aangesloten gemeenten wel een verzoek om subsidie binnenkomen. Niet dat wij gelooven, dat de Verwerkingsinrichting te Schagen direct winsten zal afwerpen, maar dat eischen wij ook niet. Onze vaste overtuiging is niettemin, dat eenmaal de tijd zal aanbreken, waarin wel zal blijken, dat de stichting van de Verwerkingsinrichting te Schagen niet „een onnoodig besluit*' was. Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door Dooien 30-60-90 et. Tube 80 Bij Apoth. en Drogisten Donderdagavond vergaderde de begrafenisvereeniging „Winkel" ten huize van den heer Laan. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notu len der vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. De rekening over 1929 is ter onderzoek in handen ge steld van een commissie bestaande uit de heeren P. Hoek K. Bakker en A. J. Porte. Bij monde van den heer K Bakker wordt medegedeeld, dat alles is nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 1339.04%; de uit gaven f 1243.22%, kassaldo f 95.82. De commissie adviseert de rekening goed te keuren en den penningmeester te dechargeeren. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten, waaraan de Voorzitter nog toevoegt, een woord van dank voor het gehouden beheer. Voorts heeft het de aandacht van de commissie ge trokken. dat de vele bemoeiingen van den penningmees ter geen verband houden met de belooning die hij daar voor geniet en zouden dit gaarne verhoogd zien. Nadat de Penningmeester zich heeft verwijderd, wor den ae besprekingen voortgezet, en besloten, de beloo ning van f 25 op f 40 te brengen. De penningmeester wordt daarmee in kennis gesteld en deze bedankt de vergadering voor dit bewijs van waar deering van zijn werk. Daarna brengt de secretaris het jaarverslag uit, waaruit wij het volgende opnemen: In het personeel kwam één verandering doordat de drager C. Krap werd vervangen door P. Keijzer. Thans fungeeren: als aansprekers: D. Dekker en P. Zeeman en als dragers de heeren J. Ham Sr., G. Kuiper, A. Dol, J. Peetoom, S. Heggelaar, C. Molenaar, A. Dellën en P. Keijzer. Teneinde over voldoende dragerspersoneel te kunnen beschikken, werd in 1929 ingevoerd de aanstel ling van reserve dragers en daarvoor benoemd de hee ren P. Hoek, H. van der Meer en K. Bart. Het aantal deelnemers bedroeg op 31 December: be neden de 16 jaar 122; van 16 tot en met 32 55; van 33 tot en met 38 38; van 39 tot en met 43 27; van 44 tot en met 49 34; van 50 tot en met 52 13; van 53 tot en met 55 14; van 56 tot en met 58 9: van 59 tot en met 60 5. 60 en ouder 39; totaal 360 tegen 334 in 1928. Als ledenhoofden van gezinnen zijn aan te merken 111 ingeschrevenen. In den loop van het jaar zijn 3 deel nemers overleden. De toestand der finantien is gunstig te noemen, zoo zelfs, dat in 1929 kon worden besloten voor een begrafe nis van een ingeschrevene f 10 bij te dragen in de niet voor rekening der vereeniging komende begrafeniskosten De ontvangsten hebben bedragen f 1339.04%, de uitgaven f 1243.22%, batig saldo 95.82. BOERDERIJ en XEEHOUDER1J HET BEMESTEN VAN KLEI-GRASLANDEN. II. Stond ik dc vorige maal een wijle stil bij de nood zakelijke kalibehoefte der grassen in onze weilan den en de voorraden aan kali die in kleigrond aan wezig kunnen zijn, thans willen wij ons bepalen tot het fosforzuur en ecnige andere belangrijke zaken, die hij de bemesting onzer graslanden in aanmerking moeten worden genomen. Rijk aan fosforzuur zijn de kleigronden over het algemeen niet. Daarbij komt dat deze stof een vrij •belangrijk bestanddeel vormt van het beenstelsel on zer huisdieren, zoodat dus het fosforzuur, dat door het vee wordt opgenomen, slechts voor eon gering deel en wel met de vaste uitwerpselen op het wei land terugkeert. Hooit men het weiland, dan onttrekt men mot de geteelde graszaden veel fosfor aan het land, zonder dat hiervoor iets in den vorm van mest terug komt tijdens de grasgroei voor hooiwinning. In zeer vele gevallen zal dan ook op kleigrond een fosforzuurbemesting zeer goede resultaten opleveren en zeker is het aan te raden met fosformeststof eens een proef te nemen. Vroeger meende men terecht dat op zware kleigrond daarvoor in de eerste plaats super in aanmerking kwam, omdat deze stof zich ge makkelijk in den bodem verdeelt en verplaatst. Doch latere proefnemingen hebben aangetoond, dat ook thomasslakken een goede kans hebben. In ieder ge val is hot zeer wenschelijk om bij regelmatig gebruik van fosforhoudende meststoffen de zure super af te wisselen met het basische slakkenmeel. De stikstofbehoefte loopt op kleigrond sterk uit een, doch dit staat minder in direct verband met de kleigrond als zoodanig. Veel hangt hierbij af van de hoeveelheid klaver, die op het weiland voorkomt en van de gemakkelijkheid waarmee de op de weide voorkomende klaver luchtstikstof in haar wortels weet vast te leggen. Bijna altijd zal een doelmatige stik stofbemesting op grasland voordeel aanbrengen. Vooral nu wij tegenwoordig zooveel vee houden op een bedrijf in ieder geval meer dan een twintig tal jaren terug, is oen stikstofbemesting noodzakelijk geworden. Door gebruikmaking van stikstofhoudendc mest wordt de uitbreiding der grassen bevorderd, terwijl door toedienen van fosforbevattende mest de klavers zich heter ontwikkelen. Rekening houdende met deze eigenschap, heeft men dus eenigermatc in zijn macht, het plantenbestand in een bepaalde richting te wijzigen. Tntusschen is veelal gebleken, dat een combinatie vnu stikstofmest en fosformest zeer kan worden aar'i .olen. In een veebedrijf heeft men de beschikking over stalmest en gier. Uit den aard der zaak worden deze meststoffen geregeld bij de weidecultuur gebruikt. Normaal zal het niet veel voorkomen dat een veehou der zijn stalmest verkoopt. Waar echter de vraag naar goede stalmest groot is, zooals in onze vee polders het geval kan zijn wegens de nabijheid van uitgestrekte bollenvelden, kan het zeer wel voordee- lig, ja zelfs gcwenscht zijn om eigen stalmest te ver- koopen en daarvoor hulpmeststoffen in de plaats te nemen. Voordeelig is dit omdat de bollenmcnschen deze natuurlijke mest. noodig hebben en daarvoor vaak hoogerc prijzen betalen dan berekende waarde bedraagt aan plantenvocdende stoffen Gewenscht is 't soms om eigen mest te verkoopen, omdat bij geregeld gebruik van stalmest en icr op het weideland in het algemeen een minder gunstigen invloed op het weide- bestand wordt uitgeoefend. Vooral met de ier is dit in vrij sterke mate het geval. Kleigraslanden, die geregeld met ier worden be mest, vallen 's zomers op door grofstengeligheid der grassen en door de aanwezigheid van vele niet gras- nchtige gewassen, hetgeen aan de opbrengst en de qualiteit niet te goerle komt. Ook doordat de ier arm is aan fosforzuur, doch rijk is aan kali en stikstof, vooral wanneer veel krachtvoer wordt verorberd door de koeien en paarden, oefent ier een eenzijdige wer king uit. Zeer veel blad-onkruiden staan in zoo'n wei de op. Een prachtige zode die veel en smakelijk gras geeft, kan men verkrijgen door een doelmatige be mesting met hulpmeststoffen. Niet alleen smakelijk gras, doch ook meer gras wordt verkregen en legio is het aantal uitslagen van proefvelden die dit be vestigen. Ter overtuiging geef ik hier weer de uitslag van een proefneming op kleigrond, waarbij de opbreng sten zijn vermeld-over een 14-jarigen proeftijd en wel van 4 perceelen, waarvan het eene onbemest bleef, het tweede kunstmest, het derde terpaarde en het vierde stalmest ontving. Het tweede perceel werd per H.A. bemest met 450 K.G. kalizout 20 480 K.G. super, 200 K.G. chilisalpetcr en 800 K.G. kalk. Superfosfaat is gedurende de 14 proefjaren 11 maal, kali 4 maal, kalk 5 maal en chilisalpeter elk jaar verstrekt. Het land werd eenmaal gemaaid en daarna ge weid. Zoodoende ontving dus het onbemeste perceel ook eenige mest in den vorm van de vaste en de vloeibare uitwerpselen van het weidende vee. De stal mest werd 6 maal en de terpaarde 5 maal gegeven. De opbrengst aan hqoi gedurende 13 jaar bedroeg per H.A.: Onbemest 62836 K.G. Kunstmest 85845 IC.G. Terpaarde 70212 K.G. Stalmest 78250 K.G. Uit bovenstaande getallen moge blijken dat afge zien van wijziging in het plantenbestand, het kunst- mestperceel aanmerkelijk meer hooi heeft geleverd dan stalmest, terwijl de kosten van aankoop van kunstmest veel lager waren dan de geldswaarde van den stalmest bedroeg. De eerste bedroeg f457, terwijl de gebruikte stalmest werd geschat op een waarde van f810. Uit bovenstaande getallen blijkt 'toch duidelijk van hoeveel belang het kan zijn op kleiweilanden niet steeds uitgesluitend gebruik te maken van dierlijke uitwerpselen. Gaan we nu nog eens na welke de uitwerking der verschillende bemestingen zijn geweest op het plan tenbestand van deze 14-jarige proefperceelen. Daar voor is telken jare het percentage der verschillende grassen geschat en hiervan het gemiddelde genomen, welk gemiddelde daarna in cijfers van 1 tot 10 is uitgedrukt. Deze methode ter bepaling van de hoe veelheid grassen is het eerst gebruikt door Prof. Dr. Weter te Bremen. Aan deze methode kleven bij nader inzien wel zooveel fouten, dat zij thans weinig meer wordt gevolgd. Tegenwoordig gebruikt men meer de methode Rouwerda en Kramer daarvoor en zeker zou het wel aardig gewkeest zijn om de uitkomsten dezer heide methodes eens naast elkaar te kunnen vergelijken. Thans moeten wij ons alleen behelpen met de getallen verkrijgbaar volgens de methode Prof. Dr. Weter te Bremen: Onbemest. Kunstmest Terpaarde. Stalm. Beemdlangbloem 0 2 2 0 Engelsch raaygras 2 4 5 3 Kamgras 3 4 3 4 Kweekgras 1110 Meel raai 6 8 6 7 Reukgras 4 2 13 Rood zwenkgras 2 1 1 i Ruwbeemdgras 1-6 4 3 Thimothee 2 12 0 Veldbeemdgras 0 3 0 3 Zachte dravik 2 5 4 3 Roode klaver 3 2 2 2 Witte klaver 0 3 0 2 Hieruit blijkt dus duidelijk een vrij sterke wijzi ging van het plantenbestand, door de verschillende vormen van bemesting verkregen. Zoo valt o.a. op het sterke toenemen van beemdlangbloem en En gelsch rooi op het kunstmest- en terpaarde-perceel. Eveneens is dit het geval met ruwbeemdgras. Echter is ook een zeer minderwaardige grassoort toegeno men. nl. de zachte dravik. Reukgra9 daarentegen is op het kustmest- en terpaarde-perceel aanmerkelijk verminderd. Alzoo over de geheele linie wel geen al- geheele verbetering, doch toch wel een belangrijke vooruitgang. En deze vooruitgang in grassoorten zou misschien nog duidelijker te zien zijn geweest als bij het bepalen der grassoorten gebruik was gemaakt van de methode Rouwerda-Kramer. De aandachtige lezer moge hieruit als gevolgtrek king maken, dat wanneer wij in een uitslag van een proefveld zien vermeld zooveel en zooveel K.G. hooi, is er meer geoogst, met het toedienen van een be mesting met hulpmeststoffen, deze getallen nog lang niet alles zeggen. Daarbij moest ook nog worden vermeld of het grasbestand zich heeft gewijzigd en zoo ja, hoe en hoeveel. Dergelijke waarnemingen zijn evenwel niet zoo heel gemakkelijk te verrichten. Deze kosten veel tijd en moeite en niet te vergeten een groote kennis van de grassen. Want niet alleen dat men de bloeigrassen zonder fouten moet kun nen sorteeren, de ondergrassen moet men kunnen herkennen aan de blaadjes, de uitloopers, de bewor- teling, etc. etc. Dat is geen peuleschilletje, geloof dat maar, en om U daarvan te overtuigen, moet de ge bruiker van hooiland aanstaande zomer maar eens een klein voorproefje nemen van dit werkje door enkele waarnemingen dienaangaande te verrichten in zijn hooiland. Het determineeren van grassen aan de bladeren is het werk van vakmenschen, die anders weinig omhanden hebben en een geheele studie ma ken van de grassen en de weidecultuur. S V. Het saldo bij de Boerenleenbank bedroeg op 1 Janu ari 1929 f 951.53, 1 Januari 1930 f 1451.53, een vooruitgang van f 500. In 16 gevallen werd van de dtensten der vereeniging gebruik gemaakt, en wel in 3 gevallen voor een inge schreven! en in 13 gevallen voor een nlet-ingeschreve, waarvan 4 uit het Tehuis voor Ouden van dagen. De Vergadering keurt het verslag goed, met een woord van dank aan den secretaris. De benoeming van een commissie voor het nazien der rekening over 1930, wordt aan den Voorzitter opgedra gen. Tot leden van het bestuur worden herbenoemd de af tredende leden,' de heeren G. J. van Leersum, J. Rooker en P. Bart. Alle herbenoemden nemen hunne benoeming aan, dankbaar voor het in hen gestelde vertrouwen. Bij de rondvraag deelt de heer Bakker mede, dat het de aandacht van de commissie voor de rekening heeft getrokken, dat alle quitantie's voor loon aan dragers en aansprekers van een plakzegel voorzien zijn en spreker vraagt of dit wel noodig is. De Voorzitter deelt mede. dat volgens de wet op het arbeidscontract, quitantles voor loon vrij van zegel zijn, doch het karakter, „loon" is hier de vraag. Het Eestuur Is echter bereid dit nader onder het oog te zien. Niels meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter met een woord van dank voor de aangename samenwer king, deze vergadering. Alkmanr's reclamebetik bestemd voor crematie. In den tuin van het vroegere in ouden trant opge trokken vlllatje aan den Kennemerstraatweg, genaamd „Dekema State" en jarer^, lang bewoond door mevrouw wed. v. d. Horst, stond eèn prachtvolle beuk. zeldzaam vergroe!d uit 2 poortvorm!? gevormde stammen. welke beuk zoodanig de aandacht trok. dat zelfafoto's van deze curiositeit werden gelanceerd in geillustreerde b'-den. Na den dood van de eigenares en bewoonster vendel het perceel en zorgvuldig aangelegden tuin n-n cc.n garagehouder en werd de tuin bebouwd en ooi- vV'a van bestemming veranderd. De zeldzame beuk echt»" mocht gespaard blijven, doch slechts voor kort-n t!M daar do aanwezigheid van benzine en ander moord *rd verkeersmaterlaal den ouden reus systhematisch ve-- giftlgden en ten slotte oorzaak waren van zijn verval van krachten en ontijdlgen dood. Deze week is in de stilte van den nacht het reld znme sieraad der natuur door gemeentewerklieden ge rooid om tot kachelblokken te worden gede™rade°r>r Sic transit gloria urbi Zoo gaat de roem der stad voorbij! ....Als ©en schuifelende cobra.... Houden de weinige Alkmsarsche papegaaien zich hoogst fatsoenlijk, zonder spittacosale neigingen .t» vertoonen, minder gunstig staat het met de „normale" besmettelijke ziekten, die nog al eens slachtoffers ma? ken, zooals het verraderlijke roodvonk of scarlatlna dr.t ongemerkt voortwoekert. Dinsdagmiddag althans ble ken twee volwassen meisjes uit een gezin door roo.dvonk te zijn aangetast, en werden zij per zieken-auto naar de z.g. isolatie-barak voor besmettelijke ziekten overge bracht Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordho! land d.d. 19 Febr. 1930, nl. 53, is de door den Rand dier gemeenle in zijne vergadering van 29 Januari 1930 vastgestelde verordening tot wijziging van de Bouw- en Woningverordening der gemeente Anna Paulowna. goedgekeurd. Artikel 15 van bovengenoemde verordening wordt zen als volgt: „Geen onderdeel van een gebouw mag buiten de rooilijn uitsteken Dit verbod geldt niet voor fundeeringen, voetingen en voorsprongen, kleiner dan 0.16 M„ voor balkons, kroonlijsten en dergelijke, mits hooger dan 3 M. boven den beganer grond gelegen en niet verder vooruitstekend dan 1 M., en, indien de rooilijn niet met de straatgrens samenvalt, voor erkers, mits niet verder vooruitste kend dan 0.60 M., met dien verstande, dat de erker de straatgrens niet overschrijdt. Artikel 45 van bovengenoemde verordening wordt gelezen als volgt: „De muren van gebouwen moeten de volgende dikten hebben: a. grondkeerende muren minstens 052 M.; b. buitenmuren minstens 0.22 M.; c. muren, dienende tot scheiding tusschen belen dende woningen, minstens 0.22 M. De bepaling onder b. is niet van toepassing op mu ren van gebouwen zonder verdieping cn niet hooger dan gemiddeld 4 M. boven den beganen grond, welke minstens 0.11 M. dikte moeten hebben, en moeten zijn voorzien van spouw met klamp. De spouw mag geen mindere wijdte hebben dan 0.05 M., en de samenstellende muren moeten zoowel in horizontale als in verticale richting op geen groo- tere afstanden van 1 Meter op doelmatige wijze met spouwankers zijn gekoppeld. De spouw moet worden opgetrokken vanaf het trasraam tot onderkant muurplaten en tot boven kant nok. De kozijnen in spouwmuren moeten worden ge maakt met steensponning en spouwlat. Burgemeester en Wethouders kunnen ten aanzien van het van steen te bouwen gedeelte van topgevels, waarvan het hoogste punt niet meer dan 9 M. boven den beganen grond ligt, van muren tusschen het woonhuis en de stalling van zoogenaamde Zuidhol- landsche boerderijen en van gebouwen, waarin gecne woning is gelegen, van het bepaalde in het eerste lid van dit artikel geheel of voorwaardelijk onthef fing verleenen, mits verankering dier muren wordt voorgeschreven wanneer de hoogte boven den bega nen grond meer dan 6.50 M. bedraagt. Gedurende het jaar 1929 bedroeg de deelname van schoolzwemmen gemiddeld: van school I 30 jongens en 30 meisjes: van school n 25 jongens en 25 meisjes; van school Hl 15 jongens en 15 meisjes; tezamen dus 140 kinderen. Het gebruik, dat de kinderen in het algemeen van het zwembad maken, neemt zeer toe. Dit blijkt uit het feit dat in 1929 1840 badkaartjes aan kinderen be neden 12 jaar werden uitgereikt tegen 673 in 1928. Naar wij vernemen is door de Posterijen, Telegrafie en Telefonie, aan den heer J. Jonker, rijwielhandelaar te Breezand, behoudens de rechten van derden, machti ging verleend voor den aanleg en het gebruik van eene inrichting, bestemd tot het ontvangen van langs radio- electrischen weg overgebrachte seinen, welke Inrichting tevens wordt gebruikt tot het langs geleidingen en lijnen doorgeven van deze seinen naar andere perceelen of wo ningen dan die, waarin de ontvanginrichting is geplaatst binnen het gebied gelegen in de gemeente Anna Paulow na, nader aangeduid als de gemeentelijke wijken A, B en G met uitzondering van den Noorder Molenvaarts- weg. Bq besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, d.d. 26 Febr. 1930 no. 142, zijn de verordeningen betreffende het grondbedrijf dezer gemeente, goedgekeurd. Blijkens de op 22 Februari j.1. vastgestelde kiezerslijst 19301931 bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 2573; voor de Provinciale Staten 2469; voor den Gemeenteraad 2369. Politie. Gevonden: een gouden broche. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt Geboren: Elisabeth, dochter van J. Meeldijk en van T. Groeneweg; Getrouwd: Arend Compagne en Jantje de Roode. Overleden: Cornelis Halfschepel, oud 10 dagen, zoon van J. Halfschepel en van A. A. van Gerven (te Den Helder overleden). Bij nierzwakte blijven urinezuur en andere vergiftige onzuiverheden in het bloed achter, waardoor uw geheele gestel bedreigd wordt. Daarom is het zoo verkeerd de eerste waarschuwende verschijnselen te verwaarloozen als rugpijn, urinestoornissen, stijve en ge zwollen gewrichten, blaaszwakte. be zinksel in de urine, hoofdpijn, duizelig heid enz. De nieren moeten hulp ontvangen en versterkt worden,'terwijl het tijd is. Beproef Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het sedert jaren bekende middel. Vraag ernaar in uw omgeving en hoor hoe zij worden aangeprezen. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. - BREEZAND. Voor rekening van den bloembollenkweeker W. J. van r Meer zal aan den Zwartenweg een woonhuis met 'jlcembollenschuur worden gebouwd. De bestaande boer derij zal worden gesloopt. Een en ander zal bij aanbe steding geschieden. Door den aannemer J. Hoep zal voor rekening van den heer C. van Genderen aan den Verlengden Stoomweg een bloembollenschuur worden gebouwd. In de wateren van het Geestmer Ambacht drijft den laataten tijd een massa doode visch. De oorzaak van de sterfte onder die waterbewoners is niet bekend. De Twuijverweg wordt in orde gemaakt door de kui len op te hoogen. Hel is een heele karwei en op sommige plaatsen moeten alle steenen opnieuw worden gezet. Waar reeds in eersten aanvang een verzakking plaats vond, worden maatregelen genomen, dat de weg, daar ter plaatse in goeden staAt blijft. De zuurkoolfabrieken hebben dozen winter niet die afname als het vorige jaar. De strenge koude en de hooge prijzen van de winterkool waren toen oorzaak van buitengewone vraag. Toch zijn de fabrikanten nog niet ontevreden In aanmerking genomen het zachte wlnter- weef, dat de vraag naar zuurkool tempert. ZUID S Cl IARW OUDE. Den 12den Maart zal hier gelegenheid worden gege ven tot kostelooze vaccinatie. De zaak in kruideniers en koloniale waren met aan verwante artikelen van den heer J. Middelbeek alhier, :s (door bemiddeling van den makelaar den heer A. Sleutel Jz. te Schagen) verkocht aan den heer W. Bies- boer te Oudkarspel. Naar wij vernemen zal de laatste Nutsavond van de Vereeniging „Burgernut" worden gehouden op Zaterdag 15 Maart 1930 in de zaal van den heer K. Dekker alhier. KOLHORN. Woensdag gaf het Burgerunt „Ons Genoegen" zijn laatsten avond in dit seizoen, in lokaal Kuiper. Aanwezig waren 150 personen. De Voorzitter, de heer J. Kaper heette allen hartelijk welkom. Spr. hoopte dat allen weer een genoegelijkcn avond zouden hebben. Om de namen te noemen van de personen die voor het voet licht verschenen en ook de titels van hetgeen is voor gedragen. zou ons te ver voeren, want dat zou een extra blad bij dit nummer kosten. Uit 't herhaaldelijke ap plaus. na ieder die het zijne, of het hare had bijgedragen, mogen we geiust zeggen, dat allen uitstekend hebben gespeeld. De dames werden weer verrast met 'n kop cho colade met een koekje, door een kleine vergissing kre gen zo het een beetje laat. Toen het middernachtelijk uur was gepasseerd, nam de Voorzitter de hamer op om het officieelë gedeelte van dezen avond te sluiten. Spr. zegt dat het program nog wel niet is afgewerkt, verschillende bijdragen nog zijn opgegeven, maar helaas, het sluitingsuur was aangebro ken. Spr. dankte leden, gasten, muzikanten, een kleine attentie voor den slagwerker van laatstgenoemden, den jongeheer Prins uit Schagen, voor zijn uitmuntende bij drage als slagwerker. Wij kunnen weer met vreugde terugzien op dezen avond van „Ons Genoegen" in het tweede jaargang. Uitslag der aanbesteding van het leggen van het straatwerk in de gemeente Schoorl. Donderdagmorgen te 11 uur gehouden in het Raadhuis. Inschrijvers: H. de Weers te Haarlem f 30000: Fa. De Moei en Her mes te Alkmaar f 29465: Bakx en Steenklst te Haar lem f 28650; P. den Das te Schoorl f 25800: Joh. Pais te Wieringen f 23650: K. Ootes te Amsterdam f 21862; Gebr. Min te Bergen f 16634. Gegund aan Gebrs. Min te Bergen, voor f 16634. Het leggen van het gasbuizennet In onze gemeente is gegund aan de firma George Wilson te Den Haag voor f 63020. B. en W. der gemeente Schoorl hebben de levering van 2.150.000 straatklinkers opgedragen aan de M. C. Vlam- ovenstraatkllnkers te Zeist voor f 33.50 per 1000 stuks, tot een totaal bedrag van f 72.525. Aan de veiling alhier werd verhandeld: In Februari '30 in Februari '29 Roode kool 2.026.650 K.G. 1.667.600 K.G. Gele kool 332.425 K.G. 603.250 K.G. Deensche witte kool 1.130.075 K.G. 1.259.700 K.G. Uien 66.600 K.G. 85.225 K.G. Peen 26.550 K.G. 19.350 K.G. Bleten 4.600 K.G. 2.600 K.G. Aardappelen 9.400 K.G. De omzet bedroeg in Februari 1930 f 143.274.31, tegen f 311.289.24 in Februral 1929.

Schager Courant | 1930 | | pagina 19