SchagerCourant Het Altaar der Eer Derde Blad. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Militaire mishandeling. Gevangenisoproer in Zweden. Zaterdag 8 Maart 1930. 73ste Jaargang. No. 8625 ONS POSTKANTOOR. Wij lazen, dat het postkantoor te Schaden verbouwd zal worden. Daar kunnen wij nog het volgende bijvoegen. Het gebouw behoorde tot voor enkele maanden aan den heer A. J. M. Goeting te Bussum. Deze verhuurde het aan het Rijk, aan wien het in eigendom is overgegaan. De nieuwe eigenaar heeft naar het gebouw en zijne ge schiktheid als postkantoor een grondig onderzoek inge steld, waarbij gebleken is, dat een restauratie in vele opzichten zeer gewenscht is. De plannen daarvoor zijn thans zoover gevorderd dat in 1931 tot eene uitvoering zal worden overgegaan. SCHOOLLEVERANTIE. De levering van leermiddelen en schoolbehoeften voor de drie openbare lagere scholen der gemeente Barsin- gerhorn, voor het jaar 1930, is opgedragen aan de N.V. v.h. Trapman en Co. alhier. Ook de levering der schoolbehoeften der drie openbare lagere scholen der gemeente St. Maarten is opgedragen aan den Boekhandel v.h. Trapman en Co., alhier. HULPMIDDELEN LICHAMELIJKE OEFENING. De levering van hulpmiddelen voor het onderwijs in lichamelijke ofeneing aan de drie openbare lagere scho len in de gemeente Barsingerhorn, is opgedragen aan den heer C. Roggeveen Cz. alhier. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was j.1. Donderdag nu niet heel schitterend. De aanvoer was 40 stuks in 't getal. Men zou denken, de koeien zullen duur worden, maar bet was een heel gewone markt, tot 55 ets. De handel in gelde- en vooral in melkkoeien was heel goed, daar waren heel wat koopers voor; prijzen tot 425 gld, een hoogen prijs. De handel in pinken was aan den stuggen kant De handel In nuchtere kalveren was, trots*" den groo- ten aanvoer, niet minder bij vorige weken, handel vlug. De vraag naar overhouders was niet groot, handel stil Naar oude vette slachtschapen was veel vraag, han del vlug, er is besteed 65 gld. per stuk, dat is een prijs dien wij in geen jaren hebben genoteerd. Op de paardenmarkt is de laatste weken veel drukte. De heer K. Stammes uit Heerhugowaard is wel een van de grootste aanvoerders. Nu had hij er 8 paarden aan gevoerd en daarvan 5 verkocht; 3 paarden aan één, n.1. aan den heer K. Heijboer, loonploeger te Breezand, voor f 1200; een mooie afzet De heer Stammes heeft den laatsten tijd veel paarden aangevoerd op onze markt, en wel met succes. Biggen en schrammen prijshoudend, handel vlug, een goed teeken voor de mesterij. Vette varkens was iets af, maar niet veel. Het voer is goedkoop, dus de prijzen, welke besteed werden, wa ren nog heel goed. De handel in bokken en geiten was vlug, daar kan gerust meer op de markt komen, er is altijd kooplust voor. De kippenmarkt had weinig te beteekenen. Waarom komt hier wekelijks niet meer boter op de markt, het is de laatste weken niet veel; de prijzen welke besteed worden, zijn toch niet lager bij andere markten. Wij zullen hopen, dat aanstonds deze markt hier bloeit. THEATER ROYAL. De grootmeester der filmspelers, Emil Jannings in „De straat der Zonden", een filmwerk, dat deze week in theater Royal draait Jannings als „de sterke Bill" in zijn geweldige rol van „Koning der Londensche sloppen" De sterke Bill, een vroegere beroepsbokser, maakt in een der smerige sloppen van East Limchouse kennis met Zuster Lize van het Leger des Heils, welke laatste in de straat, waar Bill woont, een zuigelingenhuis opent. Bill's meisje, Annie, een kind van de straat moet toe zien, dat Bill zich meer en meer voor Zuster Lize in teresseert. Terugkeerende in het tehuis na een nachtelij- ken rooftocht dringt Bill in Zuster Lize's kamer binnen, met het doel zich aan het meisje te vergrijpen. Het vrome gedrag van het dappere meisje is echter oorzaak dat hij er niet toe komen kan zijn bedoelingen ten uit voer te brengen. Annie, die zooals gewoonlijk den nacht op straat heeft doorgebracht, verneemt in de eerste ochtendbladen van de geslaagde berooving, en vol bezorgdheid voor haar Bill spoedt zij zich naar huis. Zij vindt hem In het Te huis, waar hij zich met de zuigelingen bezig houdt. An- FEUILLETON door ETHEL M. DELL. 8. De blos op de wangen van Charmaine werd dieper. „Ze is nog geen achttien," zei Sylvia, haar te hulp komende. „Ze heeft nog niet veel tijd tot uitgaan gehad" „Wat! Pas van school gekomen?" vroeg-Lady Cra- venstowe nader. „Welk een zalige leeftijd, zoo waar als iets! En hoe vindt ge Londen, jonge dame? Even ver makelijk als het platteland?" „O, véél vermakelijker!" verklaarde Charmaine met zachte, maar overtuigende stem. „Ik ben dol op Londen, hoewel het platteland mij natuurlijk ook na aan het hart ligt." Een heer, die naast Lady Cravenstowe stond, lachte „Maar vindt ge Londen niet erg slecht?" vroeg hij. „Houd je stil, Robert," vermaande Lady Cravenstowe hem. „Ze weet niet eens wat slechtheid is, en jij mag haar niet inlichten. Dit is Sir Robert Blakeley, lieve. Ik kan hem evengoed aan je voorstellen, want hij zal de kennismaking zeker willen voortzetten." Charmaine gaf de hand aan een beweeglijk manne tje, wiens zwarte oogen geheimzinnig schitterden. Hij droeg een monocle. Zijn glimlach verried bewondering zoowel als blijdschap, en zij voelde een trilling van ge noegen door haar lichaam gaan. „We zijn niet zoo slecht als Lady Cravenstowe Tl wil laten gelooven," zei hij. en ik voor mij persoonlijk, weet volstrekt niet op welke ondeugd in het bizonder zij zinspeelde. Er is een vrouw met vernuft toe noodig, om tegenwoordig een origineele ondeugd uit te denken." Een zeer fraai gekleed, lang meisje, dat in de nabij heid stond, liet een verachtelijk lachje hooren. „Beste man, zooiets bestaat niet meer." zei ze. „En heeft nooit bestaan ook, geloof ik. Braafheid is het eenige origi neele dat overgebleven is." „In dat geval," antwoordde Sir Robert, de oogen op Charmaine gevestigd, „is het niet meer dan een staaltje van onzen plicht haar te huldigen als we haar tegen komen. Kom bij ons zitten en vertel ons wat ge op het platteland alzoo doet." nie, In een opwelling van Jaloezie, beschuldigt Lize er van, haar haar man ontfutseld te hebben, en maakt een scène, waarna Bill haar de deur uitgooit. Vernederd en gekrenkt, gedreven door een felle woede en jaloezie rent zij naar het politiebureau, waar zij de namen van de medeplichtigen aan den overval bekend maakt. Als een S.antal manschappen zich gereed maakt een inval te doen in de kroeg waar Bill en zijn bende hun rendez-vous hebben, komt zij tot bezinning en be seft wat zij gedaan heeft Zij snelt naar het tehuis terug, en waarschuwt Bill voor de komt van de politie. Deze waarschuwt op zijn beurt zijn kameraden, die op het naderen der patrouille over de daken een goed heenkomen zoeken. Bill wordt als eerste gearresteerd. De andere roovers slagen erin, ondanks de kogels der politie, het dak van het tehuis te bereiken, waar zij binnendringen. Ieder der mannen grijpt een der zuige lingen, en vertoont zich hiermee voor de ramen. Met deze kinderen als dekking trachten zij zich een veilige aftocht te verzekeren, daar de agenten niet meer durven schie ten, uit vrees de kinderen te raken. Bill zit in dat dat alles zijn werk is. en vervuld van medelijden met de huilende kleinen, en beseffend dat hij thans nog een deel van het door hem misdane' goed kan maken, biedt hij aan het Tehuis binnen te dringen. Hij verbeeldt zich dat zijn mannen op hem niet schieten zullen, en dat zoodoende de politie in de gelegenheid kan stellen allen te arresteeren. Hij dringt binnen, op den voet gevolgd door een aantal agenten. Een schot valt, en Bill stort doodelijk getroffen neer. Terwijl de boeven gevankelijk worden weggevoerd, geeft Bill in de armen van Annie en Lize den geest, na dat eerst Annie zich met hem verzoend heeft, en hem beloofd heeft haar geheele leven bij Zuster Lize te blijven. Zwaar machtsmisbruik van een Duitsoh onderofficier. Soldaat moet 200 knie- bulgingen maken. Een rwaar machtsmisbruik door een adjudant-on derofficier jegens een soldaat is dezer dagen door de rechtbank te Stuttgart met slechts Acht dagen ka merarrest gestraft. Adj. onderofficier Strubel had een srildaat als straf opgelegd tweehonderd kniebuigingen te maken, de uitvoering van dit hevel aan een korporaal opgedra gen. Na de tachtigste kniebuiging werd de soldaat, zwakker en zwakker, bij de 150ste viel hij neer en moest door den korporaal weggedragen worden. De soldaat, die thans aan een chronische atrophe der spieren lijdt, welke kwaal hij als een gevolg van zijn totale uitputting door de kniebuigingen be schouwt, sprak den onderofficier voor schade aan. Deze weigerde. De zaak kwam voor het gerecht en de onderofficier kreegacht dagen kamerarrest. De sfeenen uit den vloer gebroken. Vele zwaargewonden. Wolff meldt uit Horsens, 6 Mrt.: In het tuchthuis alhier kwam het, naar eerst thans wordt bekend gemaakt, Zaterdagavond 1.1. tot onlus ten. De gevangenen, boos over de bestraffing van een hunner, vielen de bewaarders aan. Er ontstond een handgemeen, waarbij de gevangenen steenen uit den vloer braken om naar de beambten te werpen, die zich met stokken verdedigden. Zij slaagden er ten slotte in de orde te herstellen. Zoowel van de be waarders als van de gevangenen \verden velen zwaar gewond. DE WERKLOOZENSTEUN IN ENGELAND. Zeshonderd raillloen gulden. In het Lagerhuis verklaarde de minister van Ar beid, dat in 1929 een bedrag van vijftig millioen pond sterling (600 millioen) was uitggevcn als steun voor de werkloozen. GROOTE BRAND OP ROEMEENSCH PETROLEUM- VELD. V.D. verneemt uit Moreni: Donderdagavond brak in het petroleumgebied van Cura Ocnitza een groote brand uit. Het vuur was ontstaan tengevolge van een defect in een petroleum- leiding. Toen de brandende olie een onder vuur staanden stoomketel bereikte, volgde een hevige ont ploffing. Het vuur tastte vier boortorens aan en sloeg over naar de opslagterreinen, waar 50 tanks staan. De materieele schade loopt in de millioenen. Tot nog toe is men er niet in geslaagd het vuur meester te worden. „Ik zou waarlijk niet weten waarmee te beginnen," zei Charmaine, en wierp een zoekenden blik om zich heen, als ora een weg ter ontsnapping te vinden. „O, neen!" drong Sir Robert aan. „Probeer niet van ons weg te gaan! Vertel ons eens iets! Is uw naam bij geval Asschepoetster?" „Robert!" viel Lady Cravenstowe hem gestreng in de rede. .Je gedraagt je niet zooals het behoort Llnda, ik wou dat je wat beter op hem lette en hem eens flink onderhanden nam." „Ik?" antwoordde de slanke jonge vrouw verachtelijk. „Ik maak me er liever af, als het u hetzelfde is. Ik ben zijn hoedster niet" Charmaine, die de stugheid in haar stem opgemerkt had, vroeg zich af wat Sir Robert gedaan kon hebben, om zich haar misnoegen op den hals te halen. Hoewel zelve het voorwerp van zijn geestigheid, was ze niet boos, maar voelde zich alleen verlegen. Lady Cravenstowe scheen evenwel het besluit genomen te hebben haar onder haar breede .vleugelen te nemen. „Let niet op hetgeen deze warhoofden zeggen!" zei ze. „Ze zijn allen dwaas en wuft Sir Robert Blakeley voor al. Laat lk je dadelijk vertellen dat hij door hen die hem het best kennen, altijd Baba Zwartschaap genoemd wordt" „En luister nu eens naar mij, lieve. Ik wou dat je mor gen bij ons kwam lunchen, geheel onder ons. Ik zal je zuster natuurlijk ook uitnoodigen, maar als ze soms reeds een afspraak heeft zul je je dan dapper toonen en alleen komen?" „O, ja," zei Charmaine. „Ik zou het eenvoudig heer lijk vinden." De woorden kwamen haar recht uit het hart Dit ééne korte oogenblik toevens in de onbekende wereld leek haar een vluchtlgen blik in het sprookjesland, en ze brandde van verlangen er meer van te zien. „Best, lieve, dat is dus afgesproken," zei Lady Cra venstowe. „Nu zal ik met je zuster gaan praten." Nadat allen vertrokken waren, riep Sylvia haar zus ter voor de eerste maal sedert de komst van deze, tot zich. „Nu, Charmaine," zei ze, „ik feliciteer je. en Ik ge loof dat ik Marle evenzeer geluk behoor te wenschen met het resultaat dat ze van je heeft weten te verkrijgen Ze heeft zichzelve stellig en zeker overtroffen, en ik moet eerlijk bekennen niet verwacht te hebben dat je ruik een schitterende verschijning zou worden. Je hebt een diepen indruk gemaakt op de oude Lady Craven stowe. Het heeft er veel van, als wilde ze je geheel on DE DURE BENZINE IN NED.-INDIë. Maar de prijs toch iets verlaagd! Uit Batavia wordt geseind: De Bataafsche Petroleum Mij. verlaagde plaatse lijk den benzineprijs met 5Vfe cent, zoodat de prijs thans 19 cent per liter bedraagt. DE VERMOORDE PRIESTERS IN CHINA. Italië vraagt voldoening. De Italiaansche regeering heeft aan haren gezant te Peking opdracht gegeven om de aanhouding en de voorbocldige bestraffing te eischen van de per sonen aansprakelijk voor den moord op missionaris- ZONDAG 9 MAART 1930. Hilversum (1875 M) 9.00 Orgelspel, 9.30 „Doe het veilig!", 9.45 „Dichters der Opstandigheid", IV, David de Jong Jr., 10,15 Platen, 12.00 Lezing Dr. C. H. Sluiter, 12.40 Concert, 2.00 Boeken praatje, 2.30 Concertgebouworkest, platen, 5.00 Bij de pomp, 5,15 Kinderuurtje, 6.00 Vooravondconcert, Vara; 8.00 Nieuws, Platen. 8.15 Omroep-orkest, Koubainkozak- kenkoor, 9.05 „Storingen", Radiorevue door Nono, 10.00 Concert, 11.00 Platen. Huizen (298 M, na 6.00 uur 1071 SI.) 8.30 Kerkdienst, 9.35 Idem, 12.00 Platen, 12.30 Concert K.R.O.-trio, 1.30 Godsdienstonderricht, 2.00 Litt Lezing, 2.30 Orkest, 4.15 Ziekenuurtje, 5.50 Godsdienstoefening, 7,30 Lezing, 7.05 Voetbaluitslagen, 8.05 Intenties Pastoor Perquln, 8.20 Orkestconcert, 10.45 Epiloog. Zeesen (1635 M.) 10.20 Morgenwijding. 11.20 Concert. 1.20 Kinderuurtje, 3.20 Actueel, 7.20 Madame L'Archldue (Offenbach), Dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 3.50 Concert, 7.5Ö Kerkdienst, 9.25 Liederen, Concert, 10.50 Epiloog. Londen (1553 en 356 M.) 3.20 Bachcantate, 4.05 Kinderuurtje,, 4.35 Concert, 5.50 Liederen. 8.15 Klokkenspel, kerkdienst, 9.25 Kamermu ziek, 10.50 Epiloog. Weenen (516.4 M.) 9.50 Orgelspel, 10.20 Symphonieeoncert, 2.20 Middagcon cert, 5.00 Voordracht Ring der Nebelungen, 5.20 Gotter- dammer. Hamburg (372 M.) 6.20 Havenconcert, 8.40 Morgenwijding, 10.50 Militair con cert, 12.25 Concert, 1.20 Zangles, 4.20 Muzlk. wereldreis, 6.20 Concert, 7.20 Dansmuziek, 9.20 Actueele afdeeling. Langenherg (473 M.) 6.20 Concert, 8.25 Kath. Morgenwijding. 12.20 Middag concert, 2.40 Vroolijke middag, 3.20 Voetbalwedstrijd, 4 05 Vesper-concert, 4.50 Dr. Dolittle's avonturen VI, 7.20 „Don Pasquale", vroolijke opera van Donizetti in 3 bedr. Brussel (509 M.) 5.20 Concert uit Bergen, 6.20 Concert, 6.50 Platen, 8.25 Concert Radio-Parijs (1725 M.) 12.50 Religieuss muziek, 1.20 Platen, 3.20 Concert 5.20 Dansmuziek, 6.50 Idem. 8.20 Orkest-Concert 10.20 Pop. .concert en dansmuziek uit Grosvenor Hotel MAANDAG. 10 MAART. Hilversum (1875 M.) 10.00 Morgenwijding, 11.15 Wat zullen onze kinderen lezen?; 12.00 Politieberichten; 12.15 Avro-trlo; 2.00 Kook les: 2.45 Filmmuziek: 4.30 Platen; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Platen; 6.45 Tooneelhalfuurtje; 7.15 Engelsch; 7.45 Politieberichten; 8.00 Platen; 8.30 Lezing; 9.00 Concert: Omroeporkest; 10.00 Nieuws; 11.00 Platen. Hulzen (298 M., na 6.00 uur 1071 M.) 8.15 Morgenconcert; 10.30 Ziekendienst; 11.00 Chr. Lec tuur; 12.30 58ste Orgelconcert; 2.00 „Voordragen en mu ziek"; 2.35 „Het Rotstuintje", 3.15 Kniples; 4.00 Zieken uurtje; 5.00 Concert; 6.30 Koersen; 6.40 „Vernieuwingen" van Rol. Holst; 7.10 Zangles, 8.00 Concert; 8.34 Cacao en chocolade; 9.15 Concert; 10.00 Radiodokter; 10.30 Nieuws; 10.40 Platen. Z«wen (1635 M.) 11.50 Platen; 3.50 Concert; 6.35 Dichtersuurtje; 8.05 Berlijnsche Staatsopera-archlef-avond „Spontini-Weber;" Dansmuziek. Daventry Tr. (479 M.) 5.35 Kinderuurtje; 7.00 Licht concert; 8.55 Cabaret, 9.35 Nieuws. der haar hoede nemen. Het einde zal waarschijnlijk zijn, dat ze je persoonlijk aan het Hof wenscht voor te stellen." „O, Sylvia!" riep Charmaine, hij het denkbeeld alleen reeds van genoegen tintelende, „zou je dat heusch den ken?" Sylvia lachte. „Ik weet het niet zeker. Er zijn ver wonderlijker dingen gebeurd. Ze is een dame van zeer grooten invloed en je moogt het je tot een geluk reke nen, dat je haar aandacht getrokken hebt Maar je zult het zeer kalm met haar moeten aanleggen, want ze staat bekend als zeer grillig. Ha, daar heb je Bentieigh! Ik heb Charlotte gelukgewenscht met het succes, bij haar eerste verschijning behaald." Deze laatste woorden waren gericht tot haar echtge noot, die de kamer juist binnentrad met het air van zwaarwichtigheid dat hem eigen was. Hij was een ge zet man van een eind in de vijftig, voor wie Charlotte geen ander gevoel koesterde dan dat zy hem, als door een flauw instinct gedreven, het liefst zoo ver mogelijk uit den weg bleef. Hij beschouwde haar nu met een zekere berekenende uitdrukking, als schatte hij haar geestelijke waarde. „Ja, zeker, ja zeker," zei hij. „Een gunstige indruk kan zeer nuttig zijn. Zorg, dat hij blijft bestaan. Je zult het later loonend vinden." „Lady Cravenstowe heeft haar al dadelijk morgen by zich aan de lunch gevraagd," ging Sylvia voort. „Ik was verhinderd, dus strekte de uitnoodiging zich tot haar alleen uit" Sir Bentieigh straalde bij deze mededeeling. „Kom aan! Dat is spijkers met koppen slaan! Iedereen weet dat ze uitkijkt naar een geschikte levensgezellin voor een van haar aristocratische neefjes, den jongen Co- nister. Waarom frons je de wenkbrauwen. Sylvia? De meisjes van tegenwoordig zijn niet zulke onnoozele bloedjes meer dat ze een kleur krijgen als er van trou wen gesproken wordt." „Neen, maar ik vind het jammer om de huid te ver- koopen alvorens de beer geschoten is," antwooidde Sylvia. „En ik kan nog niet gelooven dat Charlotte eeni ge aantrekkingskracht uitoefent op mannen niet op mannen, althans, bij wie moderne meisjes, zooals Llnda Kennedy, in den smaak vallen." „O, die jonge dame is veel te veel geëmancipeerd!" verklaarde haar man. „En dan ze is altijd omfladderd door dien Baba Zwartschaap, wie anders kan haar dus nog achterna loopen?" „Ik geloof dat ze dol op hem is," zei Sylvia. „Maar wie aal het zeggen! Ze vormen zoo'n raar wereldje. Kom sen van de orde der Salesianen In het Zuiden. Ook' wordt een som pelds (het juiste bedrag wordt niet genoemd) gevraagd als moreele compensatie. Als deze som ontvangen wordt zal zij worden overhandigd aan de Orde der Salcsinnen voor haar missie-arbeid. BLOEDIGE CARNAVAL IN MEXICO. Reuter meldt uit Mexico d.d. C Maart: Terwijl de straten gevuld waren met een menigte die het carnaval vierde, zijn twee menschen door schoten van een politieagent gewond. Bij verkeers ongelukken werden 25 menschen gekwetst, llovepdien werd een zelfmoord gepleegd en werden drie pogin gen daartoe gedaan. Londen (1553 en 356 M.) 1.35 Concert; 3.40 Dansmuziek; 5 35 Kinderuurtje; 7.00 Schumann's Pianomuziek; 8.05 Militair Concert; 10.20 Orgelspel; 1120 Dansmuziek. Weenen (516.4 M.) 10.20 Concert; 2.50 Concert; 7.15 Vioolavond Lierko- spiller; 7.50 Concert uit Warschau, Avondconcert, Hamburg (372 M.) 12.25 Concert, 5.15 Concert, 7.15 Die Afrikanerin von Meyerbeer; 10.20 Actueele uitz.; 10.40 Concert. 6.20 Morgenconcert; 7.35 Platen; 12.25 Middagconcert; Langenherg (473 M.) 2.20 Kinderspeeluurtje; 4.50 Vesperconcert; 7.20 Colle gium Musicum Concert, Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Concert Radiotrio; 6.50 Platen; 8.35 Concert; Radio-Pary* (1725 M.) 12.50 Symphonieeoncert; 1.50 Platen; 4.05 Idem; Con cert; 8.20 Concert. DINSDAG, 11 MAART. Hilversum (1875 M.) 10—'10.15 Tijdsein en Morgenwijding: 10.30—12.00 Ora- mofoonplaten; 12.00 Politieberichten: 12.152.00 Middng- muzlek; 2.00—3.00 Gramofoonmuziek; 3.004.00 Knip cursus; 4.005.00 Microfoon-debutanten: 5.306.30 Diner muziek: 6.306.45 Gramofoonmuziek; 6.457.15 Cursus Engelsch Conversatie; 7.157.45 Cursus Engelsch ge vorderden; 8.008.30 Gramofoonmuziek: 8.309.00 Ka mermuziek; 9.010.30 Opera-Concert; daarna Dansmu ziek. Huizen (298 M., na 6.00 uur 1071 M.) K.R.O. 8.159.30 Gramofoonplaten; 11.3012.00 Gods dienstig halfuurtje; 12.151.15 Lunchmuziek; 1.152.00 Gramofoonplaten: 2.003.00 Vrouwenuurtje: 3.003.30 Kniples; 4.006.00 Gramofoonplaten; 6.15^-7.0 Gramo foonplaten met daartussehen nieuwsberichten. 7.00—7.30 Cursus Kerklatijn; 7.3^-8.00 Spreekbeurt; 8.00—9.30 Lij densoverweging; 9.*012.00 Concert. Daventry Jr. (479 M.) 2.20--3.20 Popula> concert: 5.35 Kinderuurtje; 7.35 Concert; 8.20 Orkest, 9.10 Concert; Omroep, koersen en orkest Zeesen (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek: 3.50 Namiddagconcert: 7.30 Uitzending uit Breslau; 7.50 Programma van Eerlijn; 8.10 Uit Frankfort; 8.30 Symphonische Jazz. Kalundborg (1153 M.) 10.35 Tijdsein en klokkenspel Raadhuis; 1120 Uitzen ding Restaurant „Wivel"; 2.20 Concert door Radio-blaas- orkest; 7.20 Uitzending uit de Garnizoenskerk; 8.50 Pia nosolo; 9.25 Concert; 10.25 Uitzending restaurant „Nimb"' Londen (261.3 M. en 1554.4 M.) 12.20 Vocaal concert; 12.50 Orgelconcert; 1.20 Populair concert; 2.25 Gramofoonmuziek; 4.50 Concert Brixton Astoria Orkest: 8.05 Concert; 9.07 Kwintet: Liederen; 11.05 Dansmuziek. Londen II (356.3 M.) 12.20 Concert; 1.20 Orgelconcert; 5.35 Dansmuziek; 7.00 Concert; 8.05 Concert Langenberg (473 M.) 1225 Middagconcert; 4.50 Vesperconcert; 7.20 Avond concert Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.35 Concert Radio-Parys (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 4.05 Concert, G.55 Gramofoon muziek. niet op al te gemeenzamen voet hem hen, Charlotte. Hé. waar ga je heen?" Charmaine stond bij de deur. Teleurgesteld, wendde zij het hoofd om. „Ik dacht dat je me niet langer noodig hadt. Ik wou er Marie alles van gaan vertellen en omtrent morgen." „Ga je gang, landelijke onschuld., haast je!" riep haar zwager haar meegaande toe. En Charmaine ging, met gloeiende wangen, maar op voetjes, die trippelden op de maat van het verbazing wekkend en onverwacht kloppen van haar hart De donkere sluier van een gedwongen terugkeer naar Cri- selda, die haar tot nog toe hevig bezwaard had, was voor de eerste maal opgelicht, en in haar verbeelding spiegelden zich gouden visioenen, waaraan zij nooit had durven denken. HOOFDSTUK IV. De Prins. De Meizon overgoot mot haar stralen een toóverwc- reld, toen Charmaine den volgenden dag haar bezoek in Park Lane ging afleggen. Ze ging in de auto van haar zwager, die eorst Sylvia afgezet had aan het Ritz, cn de zaligheid van het korte ritje in eenzaamheid ver schaft© haar een onuitsprekelijk welbehagen. Ze was zenuwachtig tot aan het uiterste, maar zou hetgeen haar te wachten stond voor geen werelden hebben wil len missen. Toen de breede voordeur opengeworpen werd en ze zich tegenover een lakei met een ontzagwekkend uiter lijk geplaatst zag. kon ze nauwlijks haar stem verhef fen om verstaanbaar naar Lady Cravenstowe te vra gen. Maar de man hield de deur wijd voor haar open als was zij een prinses, en onder het binnentreden vorm den haar lippen nog steeds woorden. Ze besteeg een smalle, met een dikken looper belegde trap. dqor den statigen lakei voorafgegaan, en trad na met een breed gebaar daartoe door hem uitgenoodigd te zijn, een vertrek van paleisachtige afmetingen bin nen, waarvan het plafond beschilderd was. en de wan den In roomkleur met goud uitgevoerd waren. Hier liet haar gids haar alleen, met het verzoek plaats te nemen, wat evenwel In 't geheel niet tot haar doordrong. Ze bleef in het midden van het ruime vertrek staan; het was haar als doorleefd^ zij een droom, die haar bekend voorkwam. In een van de verste hoeken werd haar een blik ge gund op iets groens, met andere schitterende kleuren

Schager Courant | 1930 | | pagina 9