ANNA PAULOWNA. HOOGWOUD BARSINGERHORN Gemengd Nieuws. De mijnramp in de Vereen. Staten. (M?zierige geschiedenis in Noorwegen. Een communistisch huwelijk. Geheimzinnige vondst. Communistische agitatie m New-York. Zijn slachtoffer levend verbrand. Tegen de godsdienstvervolging in Rusland. Vader en Zoon. Binnenlandsch Nieuws. Uitspraak in de moordzaak-Lans. door het bestuur der Rijksverzekeringsbank. Bij ge schillen is beroep mogelijk bij een scheidsgerecht, sa mengesteld uit de bedrijfsvereeniging. Men wende zich bij ziekte onmiddellijk tot zijn huisdokter en werkgever. Het geheel was een duidelijke uiteenzet ting over deze wet. Een aantal gestelde vragen werd naar genoegen beantwoord. Voor rekening van den heer C. van Nienes zal een woonhuis gebouwd worden door den heer J. Henselman, metselaar en den heer C. Langendijk, timmerman, op een gedeelte van het bouwterrein, toebehoorende aan den heer G. Bos. Door de gymnastiekverenigingen „Hercules" en „Hygiea" werd onder leiding van den heer K. Boot Jz een goed geslaagde uitvoering gegeven in het lokaal van den heer J. de Bakker. De opkomst van het publiek had beter kunnen wezen. De tweede uitvoering zal a.s. Zaterdag plaat3 vinden. Het concours van den Noordhollandschen Zangers- bond, dat op 6 en 13 Juli a.s. in de groote tent van „Veerburg" zal worden gehouden, belooft, althans wat deelname betreft, uitstekend te zullen slagen. Eiken Zondag zullen ongeveer 13 vereenigingen zingen. Het bestuur van „Zanglust" is al druk met de voor bereiding bezig, n.1. het stichten van een waarborgfonds het verkrijgen van medailles en het inrichten van de tent. Waar van alle kanten medewerking wordt verleend, ls men in dit opzicht ook vol hoop. De keuring van ingeschrevenen van de lichting 1931 zal voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag den 27 Maart 1930. Politie. Gevonden: een rijwiel. Is komen aan- loopen: een paard. Verloren: een paar beenkappen. De keuring voor den dienstplicht van ingeschreve nen uit deze gemeente der lichting 1931 zal plaats heb ben op 24 Maart 1930 te Schagen in de bovenlokalen van het koffiehuis „De Posthoorn" aan de Markt. Slechts twee arbeiders omgekomen. De mijnramp, waarover wij gister reeds een bericht hadden ongeveer honderd mijnwerkers waren tenge volge van een brand in de mijn opgesloten vond plaats te Amsterdam, het plaatsje van dien naam in den staat Ohlo. Gelukkig heeft een later bericht den omvang van de ramp tot heel wat geringer proporties teruggebracht. Van degenen, die in de mijn opgesloten waren, zijn er volgens de mededeelingen van de mijndirectle zeven-en-negentig behouden boven gekomen. Twee ar beiders bleken omgekomen, men heeft hun verkoolde lijken geborgen. In het Veeartsenijkundig Instituut mond en klauwzeer dcor gebruik van besmette koepokstof. De aflevering uit de Staats- koepokinrichting gestaakt. In Noorwegen heeft de Staatskoepokinrichting een zeer ernstigen tegenslag te boeken, die zeer veel op zien gebaard heeft, ook in Denemarken en Zweden. Het ongeluk wil nl. dat er door toepassing in het Veeartsenijkundig Instituut waar geregeld nog al wat koeien met echte koepokken voorkwamen van koepokstof uit de Staatskoepokinrichting, die blijkbaar besmet was met virus van mond- en klauwzeer, een epidemie dezer ziekte is verwekt. Di rect is de aflevering van koepokstof en de inenting van kinderen met deze pokstof stop gezet, Gelukkig is er vooralsnog geen sprake van schadelijke gevol gen voor den mensch, maar onpleizierig is een der gelijke geschiedenis, vooral in dezen tijd met zijn toenemend aantal bezwaren en bezwaarden tegen de vaccinatie. Nieuw is ondertusschen besmetting van koepok stof met het virus van mond- en klauwzeer niet. Ook in Amerika is reeds een paar maal een epide mie van mond- en klauwzeer door pokstof overge bracht. In het hoofdstuk over „Bereiding van koe pokstof' in het bekende Handbuch der Pcckenbe- kampfung und ïmpfung" schrijft trouwens Groth, de bekende directeur der koepokinrichting te Mun- chen, dat de verwekker bij lijden der voor de berei ding van koepokstof gebruikte dieren aan mond en klauwzeer in de koepokstof terecht kan komen is even ontwijfelbaar als het in leven blijven van dit virus in de met een mengsel van glycerine en wa ter verdunde entstof". Of kinderen bij wie deze ent stof gebruikt wordt wat dezen zomer in Noorwe gen op groote schaal gebeurd is op deze wijze het mond- en klauwzeer besmet kunnen worden is min der zeker, de mensch is nu eenmaal niet erg vat baar voor de schadelijke werking van dit virus. Zonder geestelijke of ambtenaar van den Burgerlijken Stand gesloten. Na de plechtigheid de internationale. Een Londensch communistisch blad beschrijft een communistisch huwelijk dat onlangs te Sydney, in Australië, zonder geestelijke of ambtenaar vnn den burgerlijken stand is gesloten. De „kameraden" Ro- bert Shayler en Grace Peebles werden toen volgens dit contract in het huwelijk verbonden. ,Onze plicht tegenover de communistische partij en den werkenden stand zal ten allen tijd voorgaan. Als vorm van huwelijksvoltrekking erkennen wij de handreiking boven het zinnebeeld van de commu nistische internationale den hamer en de sikkel op de roode vlag. Ons huiselijk leven zal gegrond zijn op werkelijke gelijkheid van de seksen. Mocht een van de twee partijen besluiten tot schei ding, dan zal daarbij als volgt te werk gegaan wor den: „De andere partij bij de overeenkomst zal de zaak ten minste veertien dagen lang overwegen en, na overleg met den getuige van deze overeenkomst, zal een regeling getroffen worden die voor alle betrok ken partijen verbindend zal zijn." In geval een van de partijen schuldig bevonden wordt aan verraad jegens de beweging of de andere partij, bij deze overeenkomst, zal deze echtvereeni- ging onverwijld verbroken worden. De zorg voor kinderen zal gelijkelijk de plicht van beide ouders zijn." Na do huwelijksvoltrekking werd de internatio nale gezo.nggii en een dansje gemaakt. Nuchter Kalfsgehakt 60 cent per pond. 5 p. Ossenvet f 2.73. GEBR. KWELDAM, Schagen - Tel. 64. Een nog geheimzinniger verdwijning. In den nacht van Zondag op Maandag heeft nabij Beeskow in de mark Brandenburg een boer het lijk van een vrouw ontdekt. Hij waarschuwde de politie, doch toen deze ter plaatse verscheen, was het lijk verdwenen. Agenten die op de fiets waren komen aan rijden en hun rijwielen tegen eer boom hadden ge zet, om een nader onderzoek in te stellen, vonden bij hun terugkeer, dat hun rijwielen gestolen waren. Een nauwkeurig onderzoek wees uit, dat de boer te goeder trouw was: de grond vertoonde nog de in drukken van het lijk. Vastgesteld werd, dat een auto dicht bij de plaats waar het lijk gelegen had, eenige malen gedraaid had. De politie stelt thans een uitge breid onderzoek in, doch tot nu toe heeft zij het lijk niet kunnen vinden. 9500 propagandisten aanwezig. Het hoofd der New Yorksche politie heeft in. een on derhoud met de pers verklaard, dat er op het oogen- blik 9500 communistische propagandisten in New York zijn. De meeste hunner zijn echter geen Ameri kanen, doch buitenlanders, zooals reeds blijkt uit het feit, dat slechts 25 communistische propagandisten Engelsch kennen. Het hoofd der politie deelde verder mede, dat hij zich met den minister van binnenlandsche zaken in verbinding heeft gesteld, om de uitzetting van onge- wenschte elementen voor te bereiden.'Verscheidene buitenlandsche communisten zijn reeds uit het land gezet. De Kamer van Koophandel te New York raamt het aantal communistische propagandisten op 30.000 a 50.000. De Kamer heeft een commissie gevormd, die in overleg met parlementaire organisaties en met de regeeringsinstanties arbeiders en kantoorpersoneel, die van een extremistische gezindheid blijk geven, zal ontslaan en er ook zorg voor zal dragen, dat deze personen niet meer in dienst worden genomen. De moordenaar Tetzner bekend. Naar uit Regensburg wordt gemeld, heeft de koop man Tetzner, die van moord en poging tot moord wordt beschuldigd, bij een tweede verhoor eindelijk een bekentenis afgelegd. Den onbekende, dien hij tus- schen Leipzig en Hof heeft uitgenoodigd om in zijn auto mee te rijden, heeft hij, naar hij verklaarde, met benzine begoten en in brand gestoken, zoodat de on gelukkige bij zijn volle bewustzijn op een verschrik kelijke manier den dood heeft gevonden. Tetzner heeft thans ook, nadat hij het steeds ontkend had, toegegeven, dat hij een poging tot moord op den me- chanicien Ortner heeft gedaan. Naar hij verzekert wist zijn vrouw van het plan af en heeft zij het goed gekeurd. (Zooals men zich zal herinneren was Tetzner z.g. in zijn auto verbrand, om zoodoende een groot be drag van de levensverzekering in handen te krijgen; het lijk van den onbekenden medereiziger moest voor dat van Tetzner doorgaan.) Godsdienstige boeteplechtigheid en popu laire protestvergaderingen in België. Van Roomsch-Katholieke kerkelijke en katholiek- politieke zijde wordt, over het heele land, een pro testactie tegen de godsdienstvervolging in Sowjet- Rusland op touw gezet. Een groote godsdienstige plechtigheid zal, in dit verband, Woensdag, 19 dezer, des avonds, in de hoofdkerk van Sinte Goedele, te Brussel plaats hebben, terwijl, enkele dagen na dien, volksbetoogingen zullen worden gehouden te Brussel, Luik, Charleroi, enz. Met de voorbereiding ervan is reeds begonnen. Verder wordt, te Leuven, een geïllustreerd vlug schrift gedrukt, dat op groote schaal onder de bevol king van het koninkrijk zal worden verspreid. DAVERENDE DINGEN. Ik had deze week een onderhoud met mijn jong- sten zoon en daar ben je tegenwoordig zoo maar niet mee klaar. Zijn autoped achter zich aansleepend kwam hij de kamer binnenvallen, waar ik ijverig aan mijn schrijfbureau te werken zat. De autoped ver loor hij onderweg en hij kwam bij mij staan. Vader, vroeg hij, is U wel eens met de Graaf Zeppelin meegeweest? Nee, jongen! Nog nooit! Nee, jongen, nog nooit! Maar dan hobt U toch zeker wel eens met uw auto een stuk of wat menschen overreden? Ook niet, jongen! (Sinds ik dicht, houd ik er een auto op na, minder kan ik toch al niet). Ik kon zien, dat zijn eerbied jegens zijn vader een ernstige schok kreeg, door deze mededeeling. Ja, maar dan is U zeker vroeger coureur ge weest bij snelheidswedstrijden met auto's? Hoe hard reed U toen, vader? Ik aarzelde om te zeggen, maar tegenover je kin deren moet je toch zeker waarheidslievend zijn! Ik ben nooit coureur geweest en dat harde rij den is trouwens uit de booze. Dan hebt U zeker het wereldrecord 400 M. rug slag op Uw naam gehad? Ik zuchtte. Ook niet jongen! Hij dacht diep en ernstig na, want hij was geheel en al overtuigd dat er toch iets moest zijn, waardoor hij trotsch op zijn vader zou kunnen zijn en de nega tieve antwoorden hadden hem blijkbaar teleurge steld. O, maar nou weet ik het, zei hij, toen, U hebt natuurlijk vroeger meegereden op Zesdaagschen! Nee, jongen. Dan was U een bekende sprinter. Nee ventje, ook niet! Zijn eerbied voor het vaderlijk gezag daalde zien- deroogen. Hij bleef een poosje staan nadenken. Het probleem dat ik van dat alles niet kon meepraten, was hem te machtig. Ik geloof er niks van, zei hij toen. Ja, jongen en toch is het zoo. Nou, laat dan eens de kranten van vroeger zien, waarin Uw portret op de fotopagina staat, want die hebt U toch zeker wel bewaard, en daar staat na tuurlijk bij, waardoor U beroemd geworden is. Zulke kranten heb ik niet jongen, mijn portret heeft trouwens nog nooit op de fotopagina gestaan! Toen keek hij beteuterd en vroeg verder niks. Hij greep zijn autoped en slenterde de deur uit. Door de ramen zag ik hem de deur uitkomen en de straat opgaan, waar zijn vriendjes stonden te wachten. Ik hoorde hen vragen: Nou, jó, wat heb jou vader vroe ger gedaan? Hij haalde zijn schouders op en minachtend met zijn hoofd wijzend in de-richting van mijn huis, zei hij: „Wat moet je nou met zoo n vader beginnen? De verdachte procuratiehouder Van O. tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Schul dig geacht aan doodslag. De voorlezing van het vonnis duurde anderhalf uur. De Rotterdamsfche Rechtbank heeft gister uitspraak gedaan in de geruchtmakende moordzaak-Lans, terzake waarvan reeds enkele malen trecht heeft gestaan de 40-jarige G. J. van O., destijds de procuratiehouder van den vermoorden heer Lans. Reeds lang vóór tien uur stonden wederom hondorden belangstellenden te wachten op de binnenplaats van het Gerechtsgebouw. Ook voor de gereserveerde plaatsen be stond als bij de vorige zittingen veel belangstelling, voor al van de zijde der advocaten. Nadat verdachte van O. die uiterlijk onbewogen was, de gerechtszaal was binnengeleid, deed de president van de Rechtbank, mr. Canis, voorlezing van het vonnis waarin verdachte tot vijftien jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, wegens doodslag, zonder vermindering van de voorloopige hechtenis. Mr. Kokosky de verdediger van verdachte Interrum peerde den president en zeide er prijs op te stellen, dat voorlezing zou worden gedaan van hot geheele vonnis. De president zelde daartoe genegen te zijn en heeft toen anderhalf uur noodig gehad om het vonnis voor te lezen. Op welke gronden verdachte wordt veroor deeld. Nadat de rechtbank in haar vonnis de valschheid in geschriften, de verduisteringen van 800 gulden en '<400 gulden, als bewezen heeft verklaard verdachte werd van rechtsvervolging ontslagen, ten aanzien van een be drag van 300 gulden die hij had geind door middel van den postcheque en girodienst wordt verdachte dood slag ten laste gelegd o.m. op de navolgende gronden. Omstreeks zeven uur is het lijk van den heer Lans op het kantoor der N.V. gevonden. Om au aan te nemen, dat een derde of twee andere personen deze misdaad zouden hebben begaan, is bijna onmogelijk, omdat men slechts één half uur heeft gehad om het gruwelwerk te verrichten. Afgezien dat een half uur vrij kort ls, was het ook wel een zonderlijk uur, ,een Inbraak te plegen. Overal brandde in do omgeving licht en verscheidene personen waren in de aangrenzende panden nog aan het werk. Van een overval is geen sprake, omdat Lans aange vallen ls, terwijl hij zijn jas aan had en zijn hoed op. De inbraak ls blijkbaar gepleegd na den moord, omdat de brandkast geopend ls door den sleutel dien 't slacht offer bij zich had. Inbraak is trouwens niet aanneme lijk, want een bankbiljet van f 25 is op den grond blij ven liggen; een kistje met geld dat ln de brandkast stond, is niet gestolen; de op het slachtoffer gevonden waardevolle voorwerpen zijn niet weggenomen, maar wel een chepue boekje, dat geen waarde had voor een inbre ker maar wel voor verdachte. De door deze verdachte bekende malversaties, kunnen voor hem een gereedelijke aanleiding zijn geweest te meer daar hij wist, dat ze den volgenden dag aan het licht zouden komen den heer Lan3 uit den weg te ruimen. Zelf zou hij dan diens plaats Innemen. Dit laat ste ls bewezen ln verband met het vaststaand feit, dat de oorspronkelijke bedoeling van Lans en verdachte was, dat deze als mede-directeur zou optreden. De halssneden zijn toegebracht, na de reeds doodeljjke slagen op het hoofd. Volgens de Rechtbank moet dit zijn gedaan om te voorkomen, dat Lans nog in de ge legenheid zou zijn geweest den dader aan te wijzen. De dader heeft door het dichtstbijzijnde achterhek oe vlucht genomen. Hij moet den sleutel hebben gehad, want het hek was te hoog om daar over te klimmen. Dat de dader door het achterhek is gegaan, staat vast, vol gens getuige-verklaring de Jong, die heeft gezegd, dat zijn hond het spoor volgde tot het hek. De dader was in het bezit van den sleutel. Het is voor verdachte een zeer bezwarend feit, dat hij gepoogd heeft zich van dien sleutel te ontdoen en hardnekkig heeft volgehouden het pand niet door het achterhek te hebben verlaten. De telefooncentrale. Het privékantoor stond niet mee*- verbonden met de stad. ofschoon de kantoorjuffrouw deze verbinding vóór haar vertrek, om half zes, wel tot stand had gebracht Een Inbreker zou de telefoongelelding hebben afgesneden. Nu waren alleen de stoppen er uit verwijderd. Het is verder zonderling te noemen, dat, terwijl ver dachte op den bewusten moordavond eenige haast had, hij over den weg, dien ieder normaal mensch ln 23 mi nuten kan afleggen, zoolang heeft gedaan, dat hij den trein van 7.02 nog mist. Het vonmis vervolgt dan: dat de voorwerpen: mesje en vijl, ook voor verdachte sterke aanwijzingen zijn, dat h\j den moord gepleegd heeft. Het staat vast, dat verdach te dagelijks het mesje heeft gebruikt bij zijn lunch, ook op den 29sten November '28. De eerstvolgende dagen na dien moordavond heeft hij het mesje niet gebruikt. Op zettelijk gaat hij op 30 November ergens anders koffie drinken. Wat betreft de vijl, deze kan alleen gebruikt zijn door iemand, die de aanwezigheid daarvan op de zaak wist. Ook de plaats, waar de vijl lag. duldt daarop. Deze aanwijzingen op zich zelf zouden reeds sterk genoeg zijn om verdachte te veroordeelen, daar komt echter nog bij het bespat zijn met bloed. Omtrent deze bloedsporen is telkens, zoowel bij het eerste vonnis als bij het tusschen-vonnis, een nauwkeurig onderzoek in gesteld. Het resultaat van deze onderzoekingen heeft de rechtbank echter wettelijk overtuigd van schuld. Met betrekking tot de mogelijkheid, dat verdachte niet alleen den moord zou hebben gedaan, maar een tweede of vermoedelijk derde bij deze moordzaak zou betrokken zijn geweest, heeft de reconstructie van het gebeurde uitgewezen, dat dit onbestaanbaar moet wor den geacht Het vonnis gaat dan uitvoerig in op de kwestie van de bloedspatten en constateert dat verdachte op den moordavond zich van costuum heeft verwisseld en dat hij bij de politie en rechter-commissaris heeft opgegeven, dat hij, behalve schoenen, die hij droeg en een paar, dat hij thuis had, het paar, dat ter terechtz^ting aanwezig was, heeft trachten te ontveinzen. De Rechtbank heeft tenslotte voor verdachte geen en kele verzachtende omstandigheid kunnen ontdekken, maar daarentegen veel bezwarende omstandigheden, w.o. den stand en de positie van verdachte, en zijn ver standhouding tot zijn slachtoffer, terwijl het motief niet van dien aard was, dat daardoor de ernst ln eenig op richt wordt verminderd. De rechtbank veroordeeld, verdachte terzake van doodslag, valschheid in geschriften en gepleegde verduis teringen tot 15 jaar gevangenisstraf en vond geen ter men aanwezig, om de langdurige voorloopige hechtenis in mindering te brengen op de uitgesproken straf, daar die voorloopige hechtenis in hoofdzaak door de houding van verdachte noodzakelijk is geworden. Verdachte Van O. wordt in de gelegenheid gesteld om binnen 14 dagen, van dit vonnis in hooger beroep te gaan. BEHOUDEN BINNENGEBRACHT. Schip op de Zuiderzee in nood. Gisternacht is te Urk door de postboot „Geusau" binnengebracht het ten Zuid-Oosten van Urk in nood verkeerende tjalkschip „Risico", schipper W. Spoel - stra van Amsterdam, dat geladen was met kunst mest en bestemd voor Lemmer. Doordat het zeil was weggewaaid en overboord lag, verkeerde het schip in ontredderden toestand. Er werd daarom met bran dende dekens om hulp geseind. Aan boord bevonden zich, behalve de schipper en zijn vrouw, ook nog vier kinderen en een oude moeder van 90 jaar. OPENING NIEUWE GROOTE SCHUTSLUIS TE IJMUIDEN. Door de Koningin op 29 April. De Koningin heeft zich bereid verklaard, de nieu we groote schutsluis te IJmuiden, die reeds den naam Noordersluis heeft gekregen, plechtig te ope nen. Als datum daarvoor is vastgesteld Dinsdag 29 April e.k. OPLICHTING. Door den directeur van een incassobureau. J. van L., directeur van een particulieren nachtvei ligheidsdienst en van een incasso-bureau te Leiden, die Zaterdag als verdacht van oplichting naar het Huis van Bewaring te 's-Gravcnhage werd overge bracht, blijkt zich aan verscheidene gevallen van op lichting schuldig gemaakt, ter zake waarvan bij de politie te Leiden reeds klachten zijn ingekomen. GEVAARLIJKE LOOPLAMP. Arbeider door den electrischen stroom gedood. Gistermorgen te 8 uur bevond zich de 27-jarige tim merman A. M. in een kelder van den nieuwbouw der fa. Vroom en Dreesman te Eindhoven. Hij nam een electrische looplamp ter hand, ter wijl een kameraad den stekker in een stopcontact stak. De lamp brandde niet al te best, waarom M. haar wilde aanschroeven. Ongelukkigerwijze stond de fitting echter blijkbaar onder stroom. De man werd daardoor getroffen, hij sloeg achterover en was op slag dood. HET VERWEKKEN VAN KUNSTMATIGEN REGEN. Herhaling van de proef op 25 Maart. Naar vernomen wordt, zullen Dinsdag 25 dezer, 's middags 3 uur, indien het weter daarvoor gunstig is, opnieuw proeven worden genomen door den heer Veraart, om regen te verwekken. De tocht, die des middags om drie uur of la ter begint, zal weder aanvangen op Schiphol, gevlo gen wordt naar Scheveningen, waar men boven de Noordzee de proeven zal herhalen. Evenals de vorige maal zal ook de heer Vogt van de A.V.R.O. meegaan, om den luisteraars het verloop der proeven mede te deelen. NA 110 DAGEN GIJZELING. Vriendenhulp maakt cr een eind aan. Zooals wij in ons nummer van Zaterdag meedeel den, had het Kamerlid Duijs aan den minister vra gen gesteld naar aanleiding van een geval van lang durige gijzeling te Gouda, waarbij een zekere Duij- vcsteijn reeds meer dan 100 dagen opgesloten had gezeten. Thans heeft de Arbeiderspartij er zich voorgespan nen en mede met bohulp van een paar Goudsche vrienden, heeft men de f288.90, die noodig waren om Duijvesteijn vrij te koopen, bijeengebracht. Tot dit bedrag was de oorspronkelijke vordering van f37.95 door bijkomende onkosten aangegroeid. OUDE KOGELS. Te Rolde opgegraven. Bij graafwerk aan den Ouden Eschweg te Rolde zijn ongeveer 2000 looden kogels ter grootte van een knik ker gevonden. Verder werd een urn opgegraven, die echter tengevolge van onoordeelkundige blootlegging werd vernield. Dr. Van Giffen te Groningen zal zoo spoedig moge lijk een onderzoek instellen. DE MOORD TE BENNEKOM. Het zondenregister van den verdachte. Naar het „U. D." meldt, staat het thans vast, dat Jan H., die verdacht wordt van den moord op mej. T. Koperbeerg te Rcnnekom, zich heeft schuldig ge maakt aan acht inbraken. In totaal is daarbij aan geld ongeveer f 11.000 ontvreemd. Bij een huiszoeking bij H. is een aantal voorwer pen in beslag genomen waarvan er een reeds door dc eigenares als haar eigendom is herkend. DOODELIJK ONGELUK OP EEN RANGEER TERREIN. Man door een wagon gegrepen en overreden. Gisternacht werd op het rangeerterrein te Nijme gen de 27-jarige leerling-machinist J. S. H., terwijl hij zich over dat terrein naar huis wilde begeven, door een spoorwagen gegrepen. De man viel op de rails en de wagon reed dwars over zijn bovenlichaam. Hij was onmiddellijk dood. Het verminkte lijk werd naar het Cansius-zickcnhuis overgebracht. VRACHTAUTO GEKANTELD. Jongen eronder geraakt. Bij het uitwijken voor een wielrijder is een vracht auto der Ned. Spoorwegen op den Driehuizerkerkweg te Velson van den weg afgeraakt en gekanteld. Een dertienjarige knaap uit IJmuiden, die op den auto zat, geraakte daaronder en bekwam ernstige kneu zingen, zoodat hij in het St. Anthonius-ziekenhuis !e IJmuiden (Oost) moest worden opgenomen. De chauf feur kwam er met don schrik af. ZICH NIET LANGER VAST KUNNEN HOUDEN. Met gebroken enkels opgenomen. Gistermiddag wilde de 14-jarige C. D. uit de Van de Werffstraat te Rotterdam, toen hij op den zolder van een pakhuis aan de Wijnstraat stond, een hijsch- touw, dat langs den gevel hing, pakken. Hij verloor het evenwicht en viel. Hij kon zich nog vast houden aan een ijzeren stcunstang, maar toen er niet snel genoeg hulp kwam opdagen, moest hij den stang weer los laten en hij viel op straat. Met gebroken enkels is hi». in het ziekenhuis aan den Coolsingcl op genomen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7