Invoer van aardappelen in Duitschland. Da overval met roof te Woudenberg. Voor het behoud van het Berger natuurschoon. Uit en voor de Pers. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. OUDE NIEDORP B ARS1NGERH0RN. HARENKARSPEL. WARMENHUIZEN Z IJ P E Gemengd Nieuws. Nederlaag voor de Engelsche Arbeiders- regeering. In 10 dagen niets gehad. De opvolger van Schacht. Rechtswezen. ONDER VALLEND GESTEENTE. Doodalijk ongeval in de „Hendrik". Op Staatsmijn „Hendrik" is Maandagmorgen de mijnwerker Brandt uit Schinveld onder afvallend ge- 8t.,ente geraakt en gedood. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. NOTARIAAT TE ALKMAAR. Bij K. B. is benoemd tot notaris binnen het arron- 'dissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Alk maar, JVn C. Ros, candidaat-notaris te Alkmaar. GEVOLGEN VAN RUZIE. In den rug gestoken. Op de Iloefkade te Den Haag kreeg Maandagavond de 30-jarige koopman J. T., wonende aan den Zuid- wal, ruzie met den eveneens 30-jarigen koopman G. de D. uit de Naaldevvijksche straat. De D. werd, toen hij omstreeks half 10 aldaar een café verliet, door T. aangevallen, die hem met een mes of eenig ander scherp voorwerp dat tot nu toe niet is gevonden een steek in den rug gaf, tenge volge waarvan De D. ernstig gewond naar het zie kenhuis aan den Zuidwal moest worden overgebracht. Direct levensgevaar is volgens de doctoren niet aan wezig. T. is kort daarna aangehouden en in het politie bureau in bewaring gesteld. Nieuwe strafbepalingen vastgesteld. In- werklngtrdlng 15 Maart. De directie van den Landbouw te Den Haag deelt mee: Volgens mededeeling van den Rijkslandbouwconsulent, Ir. A. H. Joustra te Berlijn treden met Ingang van 15 Maart a.s. nieuwe bepalingen inzake oen invoer van aardappelen in Duitschland in werking. Deze zullen voortaan alleen mogen worden ingevoerd in ongebruikte verpakking of los in gesloten wagons, terwijl elk collo of bij losse verlading elke wagon voor zien moet zijn van een plombe van den plantenziekten- kundigen dienst van het land van herkomst. Losse scheepsladingen zijn dus niet meer mogelijk. Verder moet elke zending uit Nederland begeleid zijn van een in de Duitsche en Nederlandsche taal gestelde verklaring van een ambtenaar van den plantenziekten- kundigen dienst te Wageningen (volgens een bepaald model), welke niet langer dan 20 dagen vanaf den dag van afgifte geldig is en waarin wordt verklaard: 1. dat de zendlpg door een ambtenaar van den plan- tenziektenkundigen dienst onderzocht is en vrij bevonden van aardappelwratziekte; 2. dat de zending afkomstig is van een niet met wrat ziekte besmet landbouwbedrijf en dat binnen een kring van 2 K.M. om het veld, waarop de aardappels gegroeid zijn, geen wratziekte is geconstateerd; 3. dat de verpakking ongebruikt is; 4. dat elk collo of elke wagon door een ambtenaar van den plantenziektenkundigen dienst van een plombe is voorzien (hierbij dient het opschrift der plombe te worden vermeld). Verder moet op het certificaat worden aangegeven: de eoort, waaruit de zending bestaat, de gemeente waarin de aardappels zijn geoogst; het gewicht der zending, de aard der verpakking, zulks onder opgave van het aan tal colli, de daarop aangebrachte merken, of, bij verzen ding in geplombeerde wagons het nummer van den wa gon. de naam en het adres zoowel van den ontvanger als van den afzender. Niettegenstaande bovenbedoeld certificaat, zal elke zending bovendien aan het Duitsche station van invoer op kosten van belanghebbenden op wratziekte worden onderzocht. Twee jeugdige revolverhelden. Minder avontuuriijk naspel voor de rechtbank. Voor de Utrechtsche rechtbank hebben gisteren terecht gestaan de 19-jarige G. J. V. en de 17-jarlge P. E., bei den uit Austerlitz, ter zake van den bekenden overval met roof in den nacht van 5 op 6 Februari 1.1. bij den landbouwer van Egmond te Woudenberg. Een nacht te voren waren ze er reeds op uitgetrokken, doch toon was de moed hun In de schoenen gezonken. Den volgenden nacht dronken zij wat moed en gingen zij er op uit met geladen revolvers, dolk, gummihandschoe nen en maskers. Toen nadat zij de boerderij waren binnengekomen niet vlug genoeg geld werd gegeven, werd er twee keer ge schoten. Nadat zij een bedrag hadden ontvangen, hebben zij zich per fiets verwijderd. Dank zij het kranige optre den van de dochter des huizes, die de politie had ge waarschuwd. werden verdachten spoedig aangehouden. Pro Juvcntute had een verslag omtrent hen uitge- 'hracht'. Volgens dit Is V. een hartstochtelijke, leergierige jongen, die te kwader ure te veel prikkellectuur had verslonden. E. is een stille, oppassende jongen, die door V. prikkellectuur In handen had gekregen. Enkele getuigen werden gehoord. De predikant der Ned. Herv. gemeente te Austelltz, bij v/ien V. vroeger op catechisatie Is geweest, verklaarde vroeger wel eens boeken aan V. te hebben gegeven, doch de laatste jaren was er geen contact meer. Ten nadeelo van V. kon ge tuige overigens niets zeggen. Enkele vroegere onder wijzers van verdachten getuigden dat ze in de school jaren oppassende jongens waren. De officeir van justitie achtte beide verdachten schul dig aan het misdrijf van afpersing. Met het oog op den ernst van het misdrijf en ook in aanmerking nemende de omstandigheid, dat dergelijke misdaden den laatsten tijd «in zwang komen, zou spr. voorbeeldige straf willen eischen. Evenwel wilde hij rekening houden met de goede getuigenissen over verdachten van verschillende zijden. Tegen verdachte V. eischte hij t en straf van één jaar en zes maanden, te ondergaan in de openluchtge vangenis tc Veenhuizcn, en togen verdachte E. opzending naar een rijksopvoedingsgesticht en een hechtenis van negen maanden. De geprojecteerde weg vanaf den Fransch- man, langs den duinvoet door het Berger- boscli. Een protestvergadering en een motie. De mededeeling, dat op het provinciale wegenplan een weg voor doorgaand verkeer is geprojecteerd door het nis natuurmonument aan te koopen Berger- hosch heeft alhier een niet geringe ontsteltenis ge bracht. .Maandagavond is een protestvergadering ge houden, ilie door een comité van kunstenaars en na tuurvrienden was belegd. Met den burgemeester wa ren 8 van dc 11 raadsleden aanwezig. Van den voor zit ;er van cl provinciale wegencommissie, die was uitnoodigd, was bericht van verhindering ontvangen. In deze vergadering is de volgende motie aange nomen: De burgers en burgeressen van de gemeente Ber- kmi, bijeen in een vergadering, uitgeschreven door het comité van actie tegen het plan om van den Franschiftan af door het Berger Bosch, dat als na tuurmonument zal worden aangekocht, tot de Zuid laan een weg voor doorgaand verkeer te maken; juicht den aankoop van dat bosch ter grootte van 80 H.A., van den heer J. van Recnen, ten zeerste toe: besluit den raad tevens te verzoeken het bosch ten westen van de Sparrelaan ter grootte van 7 H.A. van de Bouw en Bouwgrond Exploitatiemaatschappij „Bergen Binnen" aan te koopen en spreekt daarbij den wcnsch uit, dat de Provincie en het Rijk, in het cultureele belang van de bevolking van geheel N. II. on de duizenden die Bergen bezoeken, waarvoor aan de gemeente Bergen finacieelen steun verlecnen; protesteert tegen het plaatsen van een weg voor doorgaand verkeer door dit bosch op 't Prov. Wegen- plan, omdat ze van oordeel is, dat dit bosch in het belang van de bewoners en de duizenden bezoekers van Bergen, ongeschonden als natuurmonument be houden moet blijven; besluit, den Raad te verzoeken eiken steun voor het maken van dien weg te weigeren en tot Prov. Staten het verzoek to richten dezen weg van. het wegenplan af te voeren en deze er op te wijzen, dat naar haar oordeel, de met dezen weg beoogde ontlasting van het centrum van het dorp met het doorgaand verkeer, met het doortrekken van de Komlaan evenzeer cn veel goedkooper zou kunnen worden verkregen. IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de bekomen brandwonden overleden. Met 3-jarig zoontje van den heer H., wonende Cel- lebroerstraat te Delft, is Maandag in een emmer ko kend water gevallen. De kleine werd naar het Hippolytus-ziekcnhuis vervoerd, waar het gisteren is overleden. KRANIG OUDE HEER. Een wandeling van zes dagen volbracht. De 60-jarige heer P. M. van Wijk, directeur van een borstelfabriek te Hoorn is Donderdag dér vorige week vandaar vertrokken om een wandeling naar Vlissin- gen te maken. Gisteravond om kwart voor zeven is hij in goede conditie te Vlissingen aangekomen, zoo dat hij den afstand Hoorn—Vlissingen in zes dagen heeft volbracht. Eens geteekend blijft geteekend. Het „Hsbl." schrijft: Het komt herhaaldelijk voor, dat bij gemeentebesturen aanvragen om medewerking voor het stichten van een school inkomen, vergezeld, zooals de wet dat voorschrijft, van een lijst met handteekeningen van ouders, die ver klaren, dat ze die school verlangen. Wordt daarna actie gevoerd door voorstanders van het openbaar onderwijs en meenen ouders, die lichtvaardig geteekend hebbm. na die propagandisten te hebben aangehoord hun hand- teekening terug te moeten nemen, dan kan het gebeu ren dat het vereisehte minimum-aantal handteekeningen niet meer aanwezig is. De Kroon heeft nu in hoogste instantie herhaaldelijk beslist, dat alleen de eerste lijst geldig is, en dat eens gezette handeekeningen niet teruggenomen kunnen worden. Dat komt dus in de practijk hierop neer. dat ouders, om voorstanders van een nieuwe school te behagen, de aanvrage kunnen on derteekenen. ook als ze de bedoeling hebben hun kind niet naar die school te sturen. Zoo kan het aan voor komen, dat een nieuwe school wordt gesticht voor een wettelijk te gering aantal leerlingen en meermalen ge schiedt dat. Dat er beginselvastheid is in de interpretatie van de wet door de Kroon kan blijken uit het volgende geval, waarin nu eens niet de bijzondere school door het Kon. Besl. begunstigd werd, maar Integendeel in het nadeel geraakte. In het laatst van het vorige jaar vroeg het bestuur der bijz. R. K. schoolvereeniging te Nijmegen gelden aan voor het stichten van een school voor 93 kinderen. Na aftiek van de handteekeningen van moeders, die door het gemeentebestuur niet erkend werden, bleven er minder dan 80 dat is het vereisehte wettelijk mi nimum over. Het gemeentebestuur liet toen op een nieuwe lijst de vaders teekenen. waarop de raad mede werking toestond. De afd. Nijmegen van „Volksonder wijs" die in beroep kwam bij Ged. Staten werd niet ont vankelijk verklaard, doch in hooger beroep vernietigde de Kroon het besluit van Ged. Staten, op grond dat het wijzigen van de oorspronkelijke aanvraaglijst niet is toe gestaan, zoodat de Raad geen medewerking mag ver- leenen in dit geval. In hoogste instantie is nu voor de zooveelste maal uitgemaakt dat in een lijst met namen van aanvragers geen wijziging gebracht kan worden, zoodat ouders, die, gedreven door welk ander motief dan ook, dan dat ze een bijzondere school voor hun kind wenschen, de ge meente kunnen noodzaken tot het bouwen van een school, die niet noodzakelijk is. En dat schijnt ons een te betreuren interpretatie van het beginsel der pacifi catie. Kortgeleden heeft de minister van Onderwijs, K. en W. gezegd, dat de versnippering op onderwijsgebied geen geld kost, maar met het bovenstaande voor oogen zou het zeer wonderlijk zijn, indien deze uitspraak juist was. Het komt Immers verschillende malen voor, dat een nieuw gestichte school bezocht wordt door een veel ge ringer aantal kinderen, dan waarvoor handteekeningen gezet waren, waardoor in vele kleine gemeenten veel scholen en schooltjes zijn. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Schagen werd, in den loop der maand Februari, op spaarbankboekjes ingelegd: f 5401.24, en terugbetaald 6227.28. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 826.04. Het aantal nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg 8. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Peter, zoon van Gerrit Koning en van Antje Köhne. Dinsdagavond werd door notaris H. de Boer, in het cafe van den heer Balk, voor dc erven van den heer R. Klaver publiek verkocht een huis met erf, wei- en bouwland met Notweg, samen groot 62.75 aren. Kooper werd de heer J. Barten te Aartswoud voor f 2000. Dinsdagavond werden ten locale van den heer A. de Graaf, ten overstaan van notaris G. J. van Leersum te Winkel publiek verkocht het perceel van nu wijlen den heer R. Mantel en het woonhuis met timmermanswerk plaats van den heer P. Blom. Het perceel Mantel werd in bod gebracht op f 1240, en door den heer Jb. Pluister alhier bij afslag gemijnd op f 1280; terwijl de heer Joh. Schenk, alhier kooper werd van perceel Blom voor l 2341. Dinsdag had alhier in het café van Broersen te Kalver- dfjk de openbare verpachting plaats van het graagewas aan de wegen in de Banne Harenkarspel. De geheele opbrengst bedroeg f 250, tegen f 335 in het vorig jaar. Na afloop werd ook verpacht het grasgewas aan den Woudmeerweg in deze gemeente in 2 pcrceelen, perceel 1 werd opgehouden, terwijl perceel 2 kon opbrengen i 20. Maandag j.1. had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van het maken eener ammoniaktank en beton- vloer op het terrein der Gem. Gasfabriek alhier. Ingeko men waren 3 inschrijvingsbiljetten, t.w. K. Westra, War- menhuizen voor f 1580; D. Bos, Nibbixwoud voor f 3667, J. de Graaf, Nieuwe Niedorp voor f 1589. De gunning is aangehouden. 'T ZAND. Dinsdag 11 dezer had de heer P. V. het ongeluk met de vrachtauto van den heer L. S. tegen een te lefoonpaal. staande aan den Zandcnerweg te rijden. Door den schok knapte de paal pl.m. 2 M. van den top dwars af als een rietje, terwijl de auto slechts wat gebroken glaswerk bekwam. We vernamen dat de heer V. het chauffeuren pas leert, zoodat naast hem zat. de knecht van S., de heer W. B., welke op het laatste oogenblik nog trachtte het gevaar af te wenden, door een flinke ruk aan het stuurwiel te geven, hetwelk echter niet meer baatte. 'T ZAND. Men deelde ons mee dat de revanche-biljartmatch tus- schen den heer J. v. d. Laan te Bussum en Th. Boekei te Heerhugowaard zal worden gespeeld op a.s. Zondag avond den 16en dezer bij den heer C. Modder. We be twijfelen niet of er zal van de zijde van het publiek veel Interesse hiervoor bestaan. Nadere aankondiging volgt per advertentie in dit blad. OUDESLUIS. Ook aan onze openbare school is een schonlvoetbal- club opgericht, waarvan de leider is de heer W. de Vos, onderwijzer alhier. Als speelterrein is beschik baar gesteld het terrein van D.O.S.K.O. Al spoedig hoopt men in Schagcn tegen andere dergelijke clubs uit te komen. ZIJPE- EN HAZEPOLDER. De stemming voor vier Hoofdingelanden van de Zijpe- en Hazepolder zal plaats hebben Woensdag 19 Maart. Het belooft weer een warmen strijd te worden wegens de bekende kwestie: Contribuabele landen contra Kgalementslanden. Aftredend zijn de heeren: J. Eriks. en I\. Zeeman, en twee vacatures, nl. door het overlijden van den heer K. Francis en benoeming van den heer Tiel tot Heemraad. Wij vernemen, dat de volgende heeren de candida- ten zijn: Van de Contribuabele partij: J. van der Oord; Jn. Rampen, H. Dignum cn H. Swan. Van de Egalementspartij de heeren: K. Zeeman, H. Dignum cn H. Swan. De vierde candidaat is ons niet bekend. Zijn onze inlichtingen juist, dan is er over de can- didaten der Egalementspartij nog veel strijd, zoodat hierin nog wel verandering mogelijk is. EEN HOOG SALARIS. Voor een beroepssportman. „Babe" Ruth, de Amerikaansche beroeps-br.se-ball- speler, heeft een nieuw contract floten. Hot is een contract van 8 80.000 per jaar voor een duur van twee jaar. VOOR 6.000.000 GULDEN AAN TRAAN. Het walvischvaartuig Kosmos, bekend uit de be richten over de Zuidpool-expeditie van Byrd, heeft een prachtige campagne gehad. De buit aan traan, aan boord, bedraagt S 116.000 barrels; de waarde wordt geschat op 6.000.000 gulden. Dat is een wereld record. Bjj de behandeling der amondamenten op de Mijnwet Mac Donald denkt echter niet aan aftreden. Uit Londen wordt gemeld: Nadat de liberale purlementaire groep het er Maandag avond over eens was geworden, dat geen der fractiele den bij de verdere behandeling van de mijnwet voor de regeering zou stemmen en dat de geheele partij de amen dementen, waaronder dat van een conservatief in zake dc quota en de heffing zou steunen, stond het vast. dat minister Graham een moeilijken dag zou hebben. Inder daad is de regeering er nog slechter af gekomen dan verwacht werd. Een liberaal amendement, dat kolen of cokes voor export wilde vrijstellen, van de quota-bepa lingen, werd met 272 tegen 242 stemmen verworpen, Daarna echter werd het amendement van Lane Fox, den gewezen conservatieven minister voor het mijnwe zen, met 2S2 tegen 274 stemmen aangenomen. De regeering verslagen. Reuter seint nog uit Londen: Temidden van opwindende tooneelen werd de regee ring met 282 tegen 274 stemmen op het conservatieve amendement verslagen. De uitslag werd met donderend applaus en geroep: „Aftreden", door de oppositie ontvangen, terwijl de Ar beidersafgevaardigden de regeering toejuichten, die blij kens een mededeeling van Mac Donald niet aan aftre den dacht. Baldwin vroeg of MacDonald voornemens was het ontwerp te handhaven. MacDonald uitte in zijn antwoord zijn verwondering over een dergelijke vraag. Hij zeide dat indien Baldwin wenschte een algemeene motie van afkeuring in te dienen, de regeering de beslissing van het Huis zou aanvaarden, doch dat het aangenomen amendement geen enkele beiangrijke wijziging teweeg brengt, en dat de regeering voorstelt het Huis te verzoe ken de beraadslagingen voort te zetten. Het is dus duidelijk dat de nederlaag der regeering geen enkele politieke consequentie zal hebben. Hoo er gestemd werd. De meerderheid tegen de regeering omvatte 238 con servatieven, 42 liberalen, twee onafhankelijken. Ondanks MacDonalds verklaring wordt in de wan delgangen vrijelijk de meening geuit, dat het eindresul taat der stemming waarschijnlijk de intrekking van het wetsontwerp zal zijn! De hongerstaking van madame Hanau. Ernstige ongerustheid bjj de geneesheeren. Uit Parijs worut gemeld: Madame Hanau. die reeds 15 maanden in voorarrest zit wegens de oplichterijen en het bankroet van de „Gazette du Franc", houdt reeds tien dagen de honger staking vol. Ze gebruikt ook geen drinken meer en haar toentand begint de geneesheeren ernstig te verontrusten Natuurlijk wekt de daad van madame Hanau groot op zien te Parijs en wordt het geval met spanning gevolgd. Men vraagt zich af, of het aan öe „presidente", zooals zij hier genoemd wordt, gelukken zal, haar voorlooplge in- vrijheldsstelling af te dwingen. Het geval heeft intusschen al curleuse gevolgen. Zoo hebben nu de opgelichte klanten, die een verdedigings syndicaat hebben gevormd haar een brief doen toeko men, om haar te smeeken, met haar hongerstaking op te houden. Zij zijn bang, dat, zoo madame Hanau be zwijkt, de werkelijke toestand van de pseudo-bank niet opgehelderd zal kunnen worden en de klanten nog meer geschaad zullen worden. Ze prolesteereu nu met de ver volgde tegen het feit, dat geen contra expertise is inge steld en smeeken madame Hanau, „hare medewerking te verleen en tot het opklaren van de zaak" en verzeke ren haar van hun „volkomen vertrouwen." De kanselarij laat zich geregeld van haar toestand op de hoogte houden en Iedereen is benieuwd, op welke wijze de justitie zich uit het lastig geval zal werken. HET YOUNG-PLAN. Door den Duitschen Rijksdag aangenomen. Wolff meldt uit Berlijn: De rijksdag heeft met 251 tegen 174 stemmen bij 26 onthoudingen, artikel één -van het Young-plan het plan waarhij de Duitsche herstelbetalingen wegens geleden oorlogsschade zijn geregeld aangenomen, waarmede de aanneming van het geheele wetsont werp in tweede lezing verzekerd is. HET GEVAAR VAN DE TIJGERJACHT. Een der jagers naar het ziekenhuis, Aneta meldt uit Padang: De heer C. V. Quartero, bouwkundige bij de S.S., is, terwijl hij zich op jacht bevond in het Moeara La- boesche, aangevallen door een aangeschoten tijger. Ernstig gewond werd de heer Quartero overgebracht naar Padang, alwaar hij werd opgenomen in het hospitaal. KRANKZINNIGE DOODGETRAPT. Ergerlijke mishandeling door een oppasser, Aneta meldt uit Medan: Een oppasser van het doorgangshuis voor krank zinnigen te Loeboek Pakam, gelegen in de afd. Ser- dang, Gouvt. Oostkust van Sumatra, heeft een aldaar verpleegde zoodanig getrapt, dat de man op slag ge dood werd. De oppasser is aangehouden en heeft be kend. EEN PLEIZIERJACHT. Duur en groot. Te Hamburg wordt het grootste pleizierjacht van de wereld gebouwd, voor den New Yorkschen financier Harrison Williams. Het „jacht" zal 16.000 ton meten en 3.000.000 kosten. De ontwerpen zijn van de New Yorksche scheepsbouwmeesters Biggs cn Cox. HET VORSTELIJK CONFLICT IN MONACO. Poincaré scheidsrechter. Uit Parijs wordt gemeld: De vorst van Monaco zou Poincaré hebben verzocht in het huwelijksconflict tusschen prinses Charlotte en prins Pierre als scheidsrechter op te treden. Poincaré zou dit verzoek hebben ingewilligd. ECHTPAAR VERMOORD. Wolff meldt uit Delsberg (Berner Jura): Op een boerderij in den omtrek werd een boeren echtpaar dood gevonden. De vreeselijk verminkte lij ken lagen op de keldertrap. Het echtpaar had een driejarig nichtje bij zich in huis, dat men in bed vond. De misdaad moet reeds verleden Donderdag zijn ge pleegd. De daders zijn waarschijnlijk een landlooper cn diens vrouw. DE ENGELSCHE „OORLOGSWEDUWEN". Honderdelfduizend hertrouwd. De minister van pensioenen heeft gisteren in het Engelsche Lagerhuis medegedeeld, dat niet minder dan honderdelfduizend van de weduwen die haar mannen in den oorlog verloren hebben, hertrouwd waren. Dit beteekende voor de Schatkist een jaarlijk- sche besparing van 8 millioen aan oorlogsweduwe- pensiocnen. Dr. Luthcr tot president van de Duitsche Rijksbank gekozen. Gelijk verwacht werd is gisteren in de zitting van het bestuur van de Duitsche Rijksbank dr, Luther eenstem mig tot president gekozen. De benoeming van Luther die nog door den rijlkspre- sident bevestigd en door de regeering gecontrasigneerd moet worden, gaat op 3 April in, op welken dag dr. Schacht zijn ambt aan dr. Luther zal overdragen. Een verklaring van dr. Luther. Nader wordt nog uit Berlijn gemeld: Dr. Luther, die vandaag te Frankfori a.d. Main ver toefde ter bijwoning van een vergadering der Duitsche hypotheekbanken, verklaarde over zijn toekomstige po litiek ten opzichte van buitenlandsche leeningen, dat pro ductieve leeningen ongetwijfeld noodig zijn voor het eco nomische leven van Duitschland. Of bovendien nog het opnemen van buitenlandsch geld verantwoord is, hangt hiervan af, hoeveel gerechtvaardigd vertrouwen men in de toekomstige ontwikkeling van Duitschland mag stel len. Waar het Duitsche volk na den oorlog zooveel heeft verricht voor het werk van den wederopbouw, ls niet in te zien, dat deze kracht zich ook in de toekomst niet zal laten gelden. Verder verklaarde dr. Luther nog, aat de stabilisatie van het Duitsche geldwezen tegen ieder gevaar verzekerd is door de gewaarborgde onafhankelijkheid van de rijks bank. RECHTELIJKE MACIiT. Bij Kon. besl. is benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Den Helder mr. A. H. vai Revesteijn, advo caat en procureur ct Rotterdam; is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Amsterdam mr. dr. N. Muller, thans rechter in de airondissementsrechtbank te Alkmaar. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Lleberman berust. Naar vernomen wordt komt de zaak-Liebsrmann niet voor den Hoogen Raad, aangezien L. :n het arrest van het Amsterdamsche Hof heeft berusi. en dus geen cas satie is aangeteekend. EN HOOGER BEROEP. De aanrijding te Naaldwijk. De officier van Justitie is bij de Haagsche rechtbank in hooger beroep gegaan van het vonnis dier rechtbank waarbij de graanhandelaar L. v. d. E. uit 's-Gravenzande tot 3 maanden gevangenisstraf weid veroordeeld wegens de aanrijding van den agent Bakker te Naaldwijk. Ook v. d. E. is in hooger beroep gegaan. DE SCHIETPARTIJ OP DE LOOSDRECHTSCHE PLASSEN. De 25-jarlge cadet H. C., wien ten laste was gelegd, dat hij Sn den nacht van 27 op 28 Augustus j.1. op de Loosdrechtsche plassen den tandarts K. K. M. S. had mishandeld door met een scherp geladen pistool te schie ten, is door de Utrechtsche rechtbank conform den elsch veroordeeld tot een geldboete van f 300 subs. 75 dagen hechtenis.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8