STER-TABAK Tragisch ongeluk op de Zuiderzee. Overval op een winkelier. De droogmaking van de Zuiderzee. De moord aan het Bezuidenhout te Den Haag. Ontslag aan de Hembrug. Wijziging van de Woningwet Loterij-zwendel. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. Gemengd Nieuws. Herige gasontploffing te Boedapest. Propaganda tegen de kerk. Raadselachtige diefstallen. DE „GOOI-EXPRESS". Verdwijnt op 15 Saplember a.s. Dc minister van Waterstaat heeft, onder dagteekc- ning van 15 Maart 1930, verklaard, dat de N.V. Gooi- sche Stoom tram met het invoeren van benzine-motor- tractie op haar lijn AmsterdamLaren te zijnen ge noegen heeft voldaan aan den gcstelden eisch van versnelling en moderniseering van den reizigers- dienst op dit traject Ingevolge het Kon. besluit van t Mei 1929, waar hij was bepaald dat zes maanden na deze verklaring van den Minister de autobusdienst van dc Gooi-Ex- press" moest jvorden stopgezet, zal deze dienst dus op 15 September a.s. vervallen. DR. W. M. v. d. SCHEER HOOGLEERAAR TE GRONINGEN? Naar wordt medegedeeld, is binnenkort de benoe ming te verwachten van dr. W M. v d. Scheer, ge neesheer-directeur van het provinciaal ziekenhuis nabij Santpoort tot hoogleeraar in de psychiatrie en neurologie aan de rijksuniversiteit te Groningen als opvolger van prof. Wiersma. TUSSCHEN DE BUFFERS GERAAKT. Een rangeerder gedood. Zondagmorgen is op het rangeerterrein der Neder- landsche Spoorwegen te Apeldoorn do 47-jarige ran geerder A. Woltman, twsschen de buffers van twee wagens geraakt, waardoor zijn borstkas werd inge drukt. De dood trad onmiddellijk in. Met slachtoffer laat een vrouw met vier kinderen achter. R.K. STAATSPARTIJ EN R.K. VOLKSPARTIJ. Samensmelting op handen. Overeenkomstig het voortdurend verlangen van het bestuur der R.K. Staatspartij, naar eenheid op het gebied der politieke organisatie, heeft dit be stuur do besprekingen mot het bestuur der R.K. Volkspartij hervat. Deze besprekingen hebben ge leid tot formuleering van eenige voorstellen, die ter beslissing aan de leden van beide organisaties zul len worden voorgelegd. Naar men aan de N.R.Crt. meldt, is de strekking van deze voorstellen, dat de Volkspartij opgaat in de Staatspartij, met benoeming van eenige verte genwoordigers der Volkspartij in het hoofdbestuur der Staatspartij. Zoon voor da cogen van zijn vader over boord geslagen cn verdronken. Bij het inhalen van de kluiffok geraakte een zoon van schipper W. J. Visser van het schip „De Goede Verwachting", geladen met rijshout ter hoogte van Enkhuizen in zee. De schipper sprong terstond in de boot, om zijn zoon te redden. Helaas mochten zijn pogingen niet haten. De zoon verdween voor de oogen van zijn va der in de diepte. Het schip dreef inmiddels stuurloos rond en kwam ter hoogte van Broekerhaven tegen een steenen dam terecht. Door visschers vandaar werd het schip in de haven gebracht. De schipper word door een voor bijvarend schip opgepikt en naar Brocker'navcn mee gevoerd. Door drie bandieten. In den winkel van R. te Rimburg drongen tusschen licht cn donker, drie personen binnen met de be doeling hot geld uit de toonbanklade mee te nemen. Terwijl een der indringers de buitendeur afsloot, trachtte een ander zich van het geld meester te ma ken. De winkelier bood krachtigen tegenstand. Plot seling stond de derde roover voor hem met een ge laden revolver in do hand, onder bedreiging hem te zullen neerschieten, indien hij nog verderen tegen stand bood. Intusschen verdween de inhoud der toon banklade in de zakken der roovers. Zij konden onge hinderd met hun slechts geringen buit, vertrekken. Eerst na minstens twee jaar sprake van uitvoering der verdere inpoldering. Spoed gomaakt met de voorbereidingen vnor de in cnltaur brenging van de Wie- ringermeor. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer nopens het wetsontwerp tot vaststelling van do be grooting van inkomsten en uitgaven van het Zuider- zeefonds voor het dienstjaar 1930 betreurt de Minis ter de mecning van de leden, dat de gang van zaken met groote bezorgdheid moet worden gadegeslagen. Wel is waar zijn do kosten der werken tot nu toe te gengevallen, inaar het is reeds aan te nemen, dat do oorzaken, welke de minister reeds heeft uiteengezet, zich ook verder In gelijke mate zullen doen gevoelen, zoodat deze aanvankelijke tegenvaller niet als maat staf voor de nog aan te vangen werken behoeft te worden aangenomen. Immers do prijzen hebben zich reeds in dalende richting bewogen en gebleken is, dat deze dalende richting zich nog verder voortzet. De Minister ziet bij gebreke van feitelijke gege vens, welke in een andere richting zouden wijzen, voorshands nog geen aanwijzingen, dat de uiteinde lijke waarde der gronden geringer zal zijn dan tot nu toe is aangenomen. Met het oog op de thans in uitvoering zijnde wer ken, zullen nog zeker ruim twee jaren verlcopen eer er sprake van zal kunnen zijn met do uitvoering der werkzaamheden voor de verdere polders aan te van gen. Wat de verdere voortzetting der werken betreft, wijst de minister er op, dat het uitvoeren der groote werken ten slotte geen doel is, maar middel om tot verbeterde economische toestanden te geraken. De Regeering is inderdaad van meening, dat thans met den grootsten spoed een aan vang. moet worden gemaakt met de voorbereidende maatregelen tot het. in cultuur brengen van de Wieringermeer en met het instellen van een orgaan, dat daarbij de leiding op zich zal moeten nemen. GESCHROKKEN FIETSER. Door de Gooische stoomtram aangereden. Gisterenmiddag heeft op de Laarderhoogte onder de gemeente Laren een ernstig ongeval plaats ge had. De 48-jarigo rijwielhandelaar Van der D. hoorde, doordat hij oenigszins doof was, blijkbaar niet dat een motorwagen vun de Gooische stoomtram naderde. Toen de wagen hem al half gepasseerd was, schoot de man in zijn schrik naar rechts. Hij werd door de tram gegrepen en eenige meters meegesleurd, vóór de tram tot stilstand kwam. Ernstig verwond is hij in zorgwekkenden toestand naar het St. Janszieken huis vervoerd. Door hot O. H. hooger beroep aange'ee- kend. Dc Substituut-Officier bij de Hangsche Rechtbank, mr, Rijkens, heeft hooger beroep aangetcekend tegen het vonnis van die Rechtbank, waarbij do 43-jarige W. K. v. d. M.t vroeger tramstationschcf to Emmen, thans zonder beroep in Den Haag en aldaar gedeti neerd, wegens doodslag en poging tot doodslag, ge pleegd respect, op mevr. Odeim en haar huishoudster, op 5 September j.1., in een perceel aan het Bezui denhout, te 's-Gravenhage, is veroordeeld tot 20 ja ren gevangenisstraf. Zooals meen weet, had mr. Rij kens, wegens moord en poging tot doodslag levens lange gevangenisstraf tegen den verdachte geëischt. Hoewel dit gisteren nog niet geschied was, mag wel aangenomen worden, dat de verdachte zelf, die alle schuld aan het hem ten laste gelegde ontkend heeft, eveneens in hooger beroep zal gaan. Wegens verminderde werkzaamheden aan de patroonfabriek. Wegens verminderde werkzaamheden zullen aan de patroonfabriek bij de Artilleriewerkplaatsen aan de Hembrug 150 werklieden geleidelijk ontslagen wor den. Het ontslag wordt hun telkens bij groepen van 20 tot 25 man aangezegd. Naar „Het Volk" verneemt, staat dit massa-ontslag (dit blad schrijft van 200) in nauw verband met't ver strekken van orders aan de munitiefabriek te Dordrecht Er heerscht thans groote ongerustheid onder het personeel over dezen gang van zaken. Nog voor eeni ge weken heeft het hoofdbestuur van den Bond van Personeel in Overheidsdienst zich tot den minister van Defensie gewend, in verband met een ontslag van 24 werklieden, met het verzoek een bespreking met den minister te mogen hebben, mede over de toepas sing van de regeling bij ontslag, waarvan de directie der Artillerie-Inrichting herhaaldelijk afwijkt. Bij het vorige ontslaggeval zijn arbeiders voor ont slag in aanmerking gebracht met vier en vijf dienst jaren, terwijl arbeiders met slechts enkele maanden dienst werden gehandhaafd. Nog pas zijn bij het be drijf aan de Hembrug nieuwe gebouwen ver rezen en de nieuwste machines aangeschaft en te werk gesteld, met welke machines langdurige en kostbare proeven zijn genomen. Nauwelijks is men daarmede gereed of belangrijke bestellingen gaan naar de particuliere fabriek te Dordrecht. Ook betreffende dit ontslag heeft het hoofdbestuur van den modernen Bond van Personeel in Overheids dienst zich tot den minister van Defensie gewend. Ingediend ls een wetsontwerp tot wijziging van de Woningwet, omdat gebleken'ls, dat enkele punten drin gend gewijzigd dienen te worden en aanvullingen noodig of wenschelijk zijn. Zoo was het bouwverbod aanvankelijk een middel, waardoor dc gemeenteraad een uitbreidingsplan of een stratenplan kon beschermen. Het heeft door verschil lende oorzaken zijn beteekenls verloren. Daarom wordt voorgesteld, het bouwverbod, dat al minder wordt toe gepast, uit de wet te schrappen. Ten"aanzien van een uitbreidingsplan door de gemeen te wordt voorgesteld dat met betrokking tot sommige punten de belanghebbenden de beslissing van Ged. Star ten kunnen inroepen. Schadevergoeding. De Woningwet behelst geen voorschrift, waarin een plicht voor de gemeente ls neergelegd om schade te ver goeden, ontstaande door rooilijn, bouwverbod of uitbrei dingsplan. In afwachting van een wijziging der Onteige ningswet wordt nu een voorlooplge regeling voorgesteld, door een wijziging van art 92 der Onteigeningswet O.m. is bepaald, dat bij de bepaling van de werkelijke waarde van het onteigende, géén rekening wordt gehou den met de bestemming tot eenig doeleinde van openbaar nut van het onteigende, als gevolg van uitbreidingsplan nen of bouwverboden. Deze speciale voorziening zal wor den teruggenomen, wanneer de reeds in overweging ge nomen meer algemeene regeling tot stand komt S treekplannen. De regeering heeft een commlsele in het leven geroe pen om haar te adviseeren nopens een regeling met be trekking tot de z.g. streekplannen. Overeenkomstig het advies der commissie is in het wetsontwerp uitgegaan van de gedachte, dat de vaststelling van een streekplan niet van boven af aan de gemeenten moet worden opge,- legd, maar dat het Initiatief moet zijn aan de gemeenten in onderlinge samenwerking. Daarom houdt het thans voorgestelde art 32a der Woningwet in, dat de Raden van twee of meer gemeenten gemeenschappelijk een plan van uitbreiding kunnen vaststellen, waarbij met belan gen van de streek wordt rekening gehouden.. In art. 32b der Woningwet is voorzien in het geval, dat een of meer gemeenten de vaststelling van een tram wenschelijk achten en gemeenten, die geacht moeten worden, tot de „streek" te behooren, medewerking wei geren. In dat geval moeten Ged. Staten kunnen ingrijpen. Kassenbouw. Ten aanzien van den Kassenbouw wordt voorgesteld, een nieuw artikel 5a in de wet te lasschen, waardoor de belemmering van kassenbouw door uitbreidingsplan of rooilijn wordt opgeheven, tenzij een van belde oogenbllk- kelfjk actueel is voor den grond, waarop men kassen wil bouwen, waardoor in het tweede deel van het artikel sis criterium ls genomen, dat de wegen om het perceel reöds geheel of grootendeels zijn aangelegd. De Maatschappij tot exploitatie van on roerende goederen „Beider Belang". Vijl personen gearresteerd. Den laatsten tijd zijn bij de politie in Den Haag herhaaldelijk klachten ingekomen over de gestie van de maatschappij tot exploitatie van onroerende goe deren Beider Belang, aan de Waldeck Pyrmontkade te 's-Gravenhage. Deze maatschappij geeft premie-obli gaties uit, de meeste ten bedrage van 100 gulden, die men bij gedeelten kan volstorten. De houder van de obligatie heeft recht op een twintigste van den prijs die valt op het correspondeerende nummer, uitgege ven door de Staatsloterij. De klachten over het nict- uitbetalen van gewonnen prijzen waren den laatsten tijd vooral legio, vandaar dat op een gelogenheid ge wacht werd om in dit zaakje in te grijpen. Deze ge legenheid heeft zich voorgedaan in het laatst van de vorige week te Drachten. Een daar wonende boer was in het bezit van zulk een premie-obligatie en betaalde steeds jaarlijks zijn premie. Dezer dagen kreeg hij bezoek van P„ agent van Bei der Belang te Drachten, die vergezeld was van den hoofdinspecteur dier maatschappij, v. B., te Wasse naar woonachtig. Zij wisten den boer te overreden zijn premie-obligatie van Beider Belang in te wisse len voor een dito in de dochtermaatschappij Walda. Naar zij zeiden, was de maatschappij bezig, deze obligaties over te hevelen naar Walda. Dit laatste bleek echter vooral het geval te zijn met de num mers, waarop prijzen waren gevallen. De obligatie- Walda gaf geen recht meer op prijzen, die gevallen waren op die van Beider Belang. De boer is erin ge- loopen. Toen de omwisseling had plaats gehad, bleek dat reeds in 1927 op zijn nummer de 100.000 was ge vallen. De Justitie te Leeuwarden heeft thans last gegeven tot arrestatie van den agent te Drachten, welke ar restatie Zaterdag plaat9 bad. Samenwerking met de ITaagsche politie heeft ertoe geleid dat gisternamid dag te 'b Gravenhage nog gearresteerd zijn de hoofd inspecteur v. R. to Wassenaar, de directeur van Bei der Belang, O., de directeur van Walda, S., en de commissaris van deze maatschappijen, de zaakwaar nemer K. Allen worden verdacht van oplichting. De agent P. is naar Leeuwarden overgebracht, de overigen bevinden zich thans in politiebewaring in Den Haag. Een pijp.waaruit geen Ster-*' tabak wordt gerookt, is als een miskende kameraad. Uw vriend wilt ge het beste geven, doe ook zoo met Uw pijp, stop ze met En Uw pijp zal een vriend blijken te zijn, die weinig van U vraagt, maar U veel genot schenkt. VERPLAATST. De heer S. Broekma, sinds 1 Maart ontvanger bij de Directe Belastingen alnier, is overgeplaatst naar Boxmeer. VERKOOP BRIEFKAARTEN. De verkoop van briefkaarten voor het Helder-ter-zee- gedenkteeken, op te richten te Den Helder, aan de leer lingen onzer M.UJL.O. bracht f 7.75 op, welk bedrag be reids aan het comité werd afgedragen. DE SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. Voor de schoolwedstryden te Schagen hebben zich vol doende scholen opgegeven, zoodat de wedstrijden door gang kunnen vinden. Ingeschreven definitief hebben o.l. school Schagen (2 elft.) verdere de o.l. scholen van Petten, Oudesluis, Schagerbrug, Barsingerhorn en Nieu we Niedorp met 1 elftal. Met enkele scholen is de com missie nog in bespreking. Het doet ons genoegen dat, zij het op bescheiden wijze, de wedstrijden doorgang kunnen vinden en wenscnen de co mm. veel succes bij haar pogingen om meerdere scho len alsnog bereid te vinden om deel te nemen. „N'ZOMERZOTHEID." De bekende roman van Cissy Van Marxyeldt 'n Zomer zotheid ls door Dom. de Gruyter in een buitengewoon vlot en onderhouden blijspel in 7 tafreelen voor het too- neel bewerkt en te Antwerpen In druk verschenen. Onze plaatselijke tooneelvereen. V.V.V. heeft voor haar tweede optreden in dit seizoen gebroken met de traditie van oude beproefde stukken te brengen en bovenstaand blijspel Ingestudeerd. Waar door zoovele dlletantenkamers steeds vastgehou den wordt aan de oude stukken valt dit streven naar moderne kunst zeer zeker toe te juichen. Gezien het serieuze werk van V.V.V. op hare laatste uitvoeringen, onder leiding van Mevr. Van VeenWilson, vertrouwen wij dat ook „NZomerzotheld" een vlotte ver tolking zal vinden. LEVERING GEGUND. De leverantie der schoolbehoeften voor de openbare lagere school der gemeente Wleringerwaard is gegund aan den Boekhandel Trapman en Co. alhier. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Trijntje Dekker, oud 78 jaren, echtgenoote van Cornelis Roosloot POLITIE. Verloren: 2 portemonnales met geld. HEERHUGOWAARD. Aangenaam is het ons van hier te mogen vermel den, dat aan den gymnastiekwestrijd van Holl. Noor derkwartier door „T.A.V.E.N.U." alhier werd deel genomen met 10 dames, die allen een prijs hebben verworven en gezamenlijk aan de vereeniging den len prijs hebben bezorgd' voor het hoogst aantal punten. Er moet wel kranig gewerkt zijn. De dames A. Rus, A. Bakker en C. Oostmeijer behaalden ieder een len prijs in den len graad; Cs. Beets een 2en prijs. In den 2en graad werde, le, 2e en 3e pr. respec tievelijk behaald door de dames Jc. Brouwer, T. Reijne en A. Slotemaker; in den 3en graad werd eon tweeden prijs behaald door M. Bakker en N. Koning en 3en prijs door M. Kout. Een mooi succes ook voor den directeur, den heer Nol. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar wij vernemen, is het bouwen van een dubbel- burgerwoonhuis voor rekening van de Zuivelfabriek „De Eoensgezindheid" alhier, opgedragen aan den heer P. G. Veuger. DE PAPEGAAIENZIEKTE. Drie slachtoffers van het wetenschappelijk onderzoek. Uit Washington wordt gemeld: Drie personen, die zich ln een wetenschappelijk insti tuut bezighielden met onderzoekingen betreffende de pa pegaaienziekte zijn aan deze ziekte overleden. Het instituut heeft daarop besloten, fleze onderzoekin gen te staken, en verder slechts te pogen een geneesmid del tegen de ziekte te zoeken. EEN SPRINKHANENPLAAG IN PALESTINA. Reuter meldt uit Jeruzalem: Een officieel bericht zegt dat de sprinkhanen een ern- stlgen toestand hebben geschapen. Verscheidene reus- aohtige zwermen dezer insecten in het geb'ed van Jfr- rioho vormen een nieuw gevaar. EEN VOETGANGER IN DETTSCHLAND VEROORDEELD. Tot zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank" van Berlijn heeft een voetganger, die het verkeer verhinderd heeft, tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld, wegens dood door schuld. Vier voetgangers liepen op een pad, bestemd voor fietsers en voetgangers. Toen een fietser naderde, wei gerden zij op zijde te gaan, waardoor de fletser naar den rijweg moest uitwijken, waar hij door een auto werd overreden en gedood. Twee anderen kregen een boete. Vier mannen onder het puin bedolven. V.D. verneemt uit Boedapest: Een woning aan de Prater Gasse is gistermiddag door een hevige gasontploffing grootendeels ver nield. Er waren vier werklieden van de gasfabriek bezig een leiding te verleggen. Door totdusver onbe kend gebleven oorzaak had plotseling een ontploffing plaats, waardoor het dak instortte en de vier mannen onder de puinhoopen bedolven werden. Eerst na veel moeite gelukte het de brandweer drie hunner te voorschijn te brengen. Twee verkeeren in levens gevaar, de derde was reeds aan het bekomen letsel bezweken. Het vierde slachtoffer bevindt zich nog onder de puinhoopen; men vreest voor zijn leven. Terwijl de brandweer nog met het opruimingswerk bezig was, had een tweede ontploffing plaats. Het ge heel uit drie verdiepingen bestaande gebouw werd daarop onverwijld ontruimd, terwijl de omgeving werd afgezet. De muren met roode verf besmeurd. Wolff meldt uit Deutsch-Brod. d.d. gister: In den afgeloopen nacht zijn op de hoofdkerk daar ter plaatse, die verleden jaar ten koste van millioenen is gerestaureerd, met roode verf de volgende woorden ge schilderd: „Los van Rome! Leve de S.S.S.R.! Treedt uit de kerk! Gelooft haar niet!" Deze opschriften zijn ter hoogte van dertig M. aangebracht en zeer duidelijk lees baar. Het schoonmaken van den muur zal groote kosten meebrengen. Als de daders werden hedenavond tien gymnasiasten en een leerjongen aangehouden. Bij hun verhoor op het politiebureau legden allen een bekentenis af, doch zij wilden niet mededeelen, wie hen tot de daad had aange zet Ook op de muren der Drievuldigheidskerk en van een fabriek zijn opschriften met communistische strekking geschilderd. EEN MIJNONGELUK IN DUITSCHLAND. Twee slachtoffers. VX>. verneemt uit Gelsenklrohen, d.d. 17 Maart: Bij het verladen van een stapel kolen in de mijn Dahl- busch zijn een voerman en een mijnwerker verongelukt Het ongeluk is waarschijnlijk veroorzaakt door het af schuiven van kolen van den stapel. VLIEGONGELUK TE LYON. Twee dooden, één zwaar gewonde. Naar een N.T.A.-telegram uit Parijs meldt, is gisterna middag een militair vliegtuig van het te Lyon liggende regiment vliegers neergestort Oorzaak tot nog toe on bekend. Het toestel viel van een hoogte van pl.m. vier honderd meter, dicht bij het vliegveld Bron en kwam boven op een woonhuis terecht De beide inzittenden, twee onderofficieren, werden op slag gedood. De bewoner van het huls werd zwaar ge wond onder de ruines van zijn woning te voorschijn ge haald. De motor was losgeraakt uit den romp van het vliegtuig en tien meter verder neergekomen. In de woning van een Duitsch regeerings- ambtenaar. Vermoeden dat de dief in de woning zelf te zoeken is. Naar uit Berlijn gemeld wordt, werd tot tweemaal toe in de woning van dr. Momm, regeerings-president van Potsdam, voor een vrij aanzienlijk bedrag aan tafelzilver gestolen. Den eersten keer hadden de die ven geen enkel spoor van braak nagelaten, den twee den op bijzonder onhandige wijze een slot uit een deur geboord. Deze bizonderheden geven aanleiding tot het.vermoeden dat de dief te zoeken is in de wo ning zelf. Enkele bladen uiten verdenking togen me vrouw Momm, die niet geheel normaal moet zijn. Bekentenis van mevrouw Momm. Wolff meldt d.d. gister nog uit Berlijn: Omtrent de mysterieuze diefstal-affaire in de wo ning van den regeeringspresident vernemen wij uit betrouwbare bron, dat reeds sedert het begin der vo rige week een voorloopig onderzoek gaande is tegen de vrouw van regecringsprfsident Momm. Hedenvoormiddag had te Potsdam een uitvoerige bespreking plaats tusschen de gerechtelijke autoritei ten, waarbij de resultaten van dit onderzoek werden hekend gemaakt. Zooals wij nader vernemen, zal, nu mevrouw Momm schuldig is gebleken, de gansche affaire vooral de deskundigen bezig houden, daar er op zich zelf geen reden was, dat mevrouw Momm zich op deze eigen aardige manier geld heeft moeten verschaffen. Uit haar ziekelijk karakter is het wel te verkla ren, dat zij dikwijls bedragen bij de leveranciers liet staan, maar zoodra de betrokken personen zich tot den president wendden, werden de schulden zijner vrouw direct door deze betaald. De motieven die bij mevrouw Momm voor dezen raadselachtigen diefstal hebben kunnen bestaan, zijn nog absoluut onopgehelderd. De daad zou enkel en alleen verklaring vinden in den ziekelijken toe stand der bejaarde vrouw. Ziehier hoe mevrouw Momm tot een bekentenis kwam: Zondagavond kreeg zy een courant in handen, die er duideiyk op zinspeelde, dat zij over den liefstal wel min der, zou hebben losgelaten, dan ze wist. Zij kreeg hier op een zenuwtoeval. In den loop van den nacht had zij een lang onderhoud met haar echtgenoot, waarbij ze toegaf niet geheel on kundig van den diefstal te zijn geweest. Dr. Momm stelde zich daarop hedenmorgen ln verbin ding met het gerecht en deelde mede, dat hij en zyn fa milie nu Insgelijks de overtuiging hadden, dat zyn vrouw met den diefstal ln betrekking stond. Commissaris Rassow begaf zich hierop hedenmiddag naar de woning van den regeerings-president, om per- sooniyk van mevrouw Momm de bekentenissen, aan haar man gedaan, te vernemen. Zooals het blad verder verneemt, heeft ook de regee ringspresident na het indienen van zyn verzoek om ont slag, ©en ernstigen zenuw-aanval gekregen die hem ver hindert, zijn ambtsbezigheden te vervullen. Mevrouw Momm is een Venezolaansche van geboorte en stond algemeen als uiterst nerveus en excentriek be kend. De overige leden van de familie schynen er sinds lang van overtuigd te zyn geweest, dat mevrouw Momm by de diefstallen betrokken was en daarom werden ook nimmer de verzekeringsmaatschppijen gewaarschuwd.On bogrijpeiyk is. dat vaak dienstboden in verband met de gepleegde diefstallen door mevrouw Momm werden ont slagen. Flnancieele zorgen heeft zy nooit gekend-, zy beschikte over het ohequeboek van haar man. Deze was niet weinig verbaasd, toen hy vernam, dat zyn vrouw ook nog schulden by haar leveranciers had gemaakt. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Uit Falrfield (Connectlcut) wordt gemeld: De kapitein-vlieger Sergieosky, die een poging deed het snelheidsrecord voor watervliegtuigen met een nut tige belasting van 500 K.G. te verbeteren, is op 3 myi afstand van de kust in een hacheiyke positie gekomen Zijn toestel raakte in brand. Hy daalde op het water. Het gelukte den vlieger uit het ln vlammen gehulde vliegtuig te springen. Men slaagde er in hem met een motorboot op te pikken.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2