SchagerCourant w Raad Nieuwe Niedorp. en INFLUENZA AmsimpBümm ^naïe-ve^i'/ytini], Tweede Blad. Ingezonden Stukken. Verkiezing van vier Hoofd-Ingelanden voor het Waterschap de Zijpe en Hazepolder, Woensdag 19 Maart. omzie omgeving. BARSINGERHORN Z IJ F E. WIERINGEN 1 Dinsdag' 18 Maart 1930. 73ste Jaargang. No. 8630 Het volgende ingezondene is ons al reeds eenige dagen geleden toegezonden, maar heeft ons niet be reikt. Wij laten het alsnog volgen: Uw verslaggever heeft het door mij gesprokene op de vergadering te Wieringen verkeerd weergegeven. De inhoud van mijne improvisatie was niet tekort komingen van anderen tegenover de vissch|rs in het licht te stellen, maar juist het tegendeel. Ik heb het woord gevraagd naar aanleiding van de gunstige beslissing van Domeinen inzake het Wieringermeer en den visschers er op gewezen, dat zij dat succes moeten doorzetten door hun organi satie, het Centraal Comité, of, als dat niet wilde (door tegenwerking van Marken of Volendam) door een organisatie daarnaast, een soort Comité van Verweer te stichten, 't welk hen hielp den weg te vinden, bun rechten te verkrijgen uit de (gewijzigde) Zuiderzeesteunwet. Ik verzoek U dringend bovenstaande op te nemen, want de verkeerde indruk uit het verslag van Uwen correspondent mag niet blijven bestaan, dit zou voor de visschers zeer nadeelig zijn. Met dank voor plaatsing. (w.g.) B. J. GELDER. Mijnheer de Redacteur, Wilt U mij wat plaatsruimte toestaan in Uw veel gelezen blad? Bij voorbaat mijn dank. Deze verkiezing is van zeer veel belang. Het is een verkiezing van vier Hoofd-Ingelanden, en wel door periodieke aftreding van de heeren Jn. Eriks en K. Zeeman, door het benoemen van den heer C. Tiel tot Heemraad in de plaats van wijlen den heer K. Francis en in plaats voor den heer C. List, die door verkoop van zijn boerderij moest bedanken als Hoofd-Ingeland. Wij zien nu in de couranten als candidaten aanbe volen door: Vele Kiezers, de heeren Jn. Eriks, K. Zeeman, J. v. d. Oord en Jn. Rampen; door de Ver- ceniging der Contribuabele landen, de heeren Jn. v. d. Oord, Jn. Rampen, H. Dignum en H. Swan. Waar blijft de aanbeveling van de candidaten ge steld op de vergadering der Vereeniging van de Ega- lementslanden? Op die vergadering zijn toch als candidaten gesteld de heeren K. Zeeman, H. Dig num en H. Swan is mij medegedeeld. De wereld zegt, dat de Voorzitter der Vereeniging van Egalementslanden na afloop van die vergadering op hooge beencn naar zijn baas Hooi is getippeld om de beroerde uitslag van de candidaatstelling op die vergadering mede te deelen. Kort daarop verscheen een lijst met de candidaten zooals door Vele Kiezers is onderteekend, n.1.: K. Zeeman, Jn. Eriks, Jn. Ram pen en J. v. Oord, en de Voorzitter, de heer K. Zee man zijn handteekening schijnt ook voor te komen op die lijst. Maar mijnheer Zeeman, hoe heb ik het nu, heb je als Voorzitter der Vereeniging der Egalementslanden niet uit te voeren het besluit van je Vereeniging, of mag je niet van je baas? Maar als er zoo weinig plichtsgevoel of zelfstandigheid bij U zit, kunnen ze je toch zeker niet best gebruiken voor Hoofd-In geland, vind ik. Door de Vereeniging Contribuabele landen zijn be halve J. v. d. Oord en Jn. Rampen, leden der Contri buabele, tevens candidaat gesteld de heeren H. Dig num en H. Swan. Misschien zijn er die zullen zeg- gen, maar dat zijn Egelements-mannen. Die twee personen willen echter met de Contribuabelen mee werken om te trachten een oplossing te vinden die beide partijen kan bevredigen, om toch eens een ein de te maken aan dien onaangenamen strijd in onzen polder, die toch zeker tot groote schade is voor den goeden gang van zaken. Die beide heeren zijn er meer dan beu van om nog langer overgeleverd te zijn aan het gedoe van den Dijkgraaf en zijn aanhang. Wij kunnen er ze ker van zijn dat als de Vereeniging der Contribuabele landen met haar candidaten mag zegevieren, wij een goeden stap in de goede richting gaan, in het. belang van onzen polder. Als het zoo doorgaat als tot heden, komt men nooit uit de moeilijkheden, en van don Dijkgraaf hebben wij niets beters te venvachten. Wanneer men eerlijk eens wil nagaan wat de heer C. Hooi als Dijkgraaf heeft tot stand gebracht, is dat met weinig woorden te zeggen, en wel met deze woorden: slechte we gen en ruzie onder de Contribuabele- en Egalementsmannen. Komt allen te stommen, het is voor het groote be lang van Uw polder, er moet een einde worden ge maakt aan dien onverkvvikkelijlcen strijd, er moeten mannen in het bestuur worden gebracht die wat an ders willen dan steeds herrie. Brengt allen Uw stem uit op de candidaten der eVreeniging der Contri- buabele-landen, n.1. op:J. v. d. Oord, Jn. Rampen, H. Dignum en H. Swan. Neemt vooral de kaart mede als ge te stemmen gaat, die U hebt ontvangen van de Vereeniging der Gontribuabele-landen, opdat U zich niet vergist hij het invullen der stembriefjes, dat is nogal ingewik keld en geeft zeer gemakkelijk aanleiding tot abui zen. Een stemgerechtigd Ingeland van Z.:jpe en Hazepolder. Vrijdagavond hield de afdeeling Barsingerhorn van de vereeniging „Het Witte Kruis" een ledenvergadering in het lokaal van den heer A. de Graaf. Aanwezig waren 10 personen. De Voorzitter opende met een woord van welkom, het betreurende dat de opkomst van de zijde der leden niet grooter was. Hij meende daar echter uit te mogen af leiden, dat de afwikkeling der zaken, zooals die thans geschiedt, bij de leden geen redenen tot ontevredenheid wekte. Door den Secretaris worden hierop de notulen der vo rige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van deze notulen, deelt de Voorzitter het een en ander mee, over een onderzoek, dat door het Bestuur is ingesteld naar een doucheinrichting te Nieuwe Niedorp. In de vorige vergadering was het maken van een zwembad ter sprake gebracht, doch de uitvoering daarvan bracht vele bezwaren mee, zoodat men iets meende te moeten doen in andere richting. Ook het daarstellen van een douchelnrichting zou hier vele be zwaren opleveren. Ten eerste de plaats, ten tweede de wijze van verwarming. In Nieuwe Niedorp werd voor dit laatste gas gebruikt, terwijl daar van de inrichting een goed gebruik werd gemaakt Het Bestuur kon dan ook niet met een voorstel komen en zou gaarne het oordeel vernemen van de vergadering. Naar aanleiding hiervan deelt de Heer P. Blaauboer Gzn. mee, dat door hem een onderzoek is ingesteld naar de diepte en de bodem van de haven te Kolhorn voor het perceel van den heer P. Koomen. Het kwam hem voor, dat daar een geschikto gelegenheid was om een zwembad in te richten. De bodem was uitermate geschikt terwijl de diepte ongeveer hoogstens 1.40 M. bedroeg. De opervlakte van het af te zetten gedeelte zou dan kun nen bedragen 80 bij 40 M. De kosten voor het maken van een afzetting met een paar gebouwtjes zouden bij raming ongeveer f 600 zijn. De vereeniging Denk en Doe te Kolhorn zou gaarne haar medewerking tot de tot standkoming willen verleenen. De heer Blaauboer vraagt de vergadering wat zij van dit idee denkt en hoe de afdeeling tegenover de finan- tieele zijde van dit plan zal staan. Na een geanimeerde gedachtenwisseling wordt ten slotte in beginsel besloten een zwembad te maken, waar voor door de afdeeling van het Witte Kruis een jaar- lijksche subsidie van ten hoogste f 75 zal worden uitge trokken. Het Bestuur zal zich dan wenden tot de ver eeniging Denk en Doe te Kolhorn om tot een goede op lossing te komen. zijn een gevolg van besmetting langs de ademhalingsorganen Tast de kwaal in haar oorzaak aan. De planten-extracten In Abdijsiroop zuiveren Uw borst van de slijm met ziektekiemen en zullen den hoest verdrijven, 't Aangewezen jniddel bij Griep, ji C Bronchitis. Kink- JvriftEv* hoest en Asthma. rlaconsf 1.50, f 2.75, f 4.50 Iet* Nieow»Voor onderweg Het is gelukt Abdijsiroop 60 cent te »stol,en" met ^houd p. doo. van alleganwende beatanddeelen tot Voorzitter deelt vervolgens mee, dat te Barsingerhorn een Moedercursus is gehouden, waaraan een voldoend aantal cursisten hebben deelgenomen. Dr. Werner vraagt of de Doucheinrichting nu geheel van de baan is, waarop Voorzitter antwoordt, dat het Bestuur vooralsnog geen voorstel kan doen, waarop de vergadering mede oordeelt, dat deze zaak voorloopig maar moet blijven rusten. Door den Secretaris worden hierna verslagen uitge bracht over het afgeloopen jaar van Het Witte Kruis, de wijkverpleging en de tb.c.-bestrijding. Uit deze verslagen stippen wij aan, dat het ledental van de afdeeling over 1929 is gestegen met 18 en alzoo is gebracht op 891 leden. Een hoogtezoninstallatie is aan geschaft, welke een plaats heeft gevonden ten huize van Dr. Werner. Door een 6-tal patiënten is 48 maal van deze installatie gebruik gemaakt. Een tweetal ver- bandtrommels werden op een paar centrale punten ge plaatst Door zuster Schopenhauer werden over 1929 1366 be zoeken afgelegd bij 70 personen of 103 bezoeken meer dan vorig jaar. Uit het verslag der wijkverpleegster blijkt voorts, dat tot opvolgster van zuster Schopenhauer is be noemd zuster C. P. Bunders. Voor de T.B.C.-bestrijding werden 279 bezoeken afge legd bij 14 gezinnen, vorig jaar 233 bezoeken bij 9 gezin nen. Voor rekening der afdeeling verbleef een patiente 85 dagen in het sanatorium te Hellendoorn, vanaf 27 Mei verbleef een patlente ln het sanatorium P. W. Janssen- Ziekenhuis te Almen, terwijl een mannelijke patiënt vanaf 14 Augustus tot einde 1929 in sanatorium Oranje- Nassau-oord vertoefde: de beide laatsten zullen op he den weer terug zijn en naar het zich laat aanzien In goeden welstand, waarvoor door de afdeeling dank wordt gebracht aan het Gemeentebestuur, dat haar In staat stelde die uitzendingen te bewerkstelligen. In verband tot deze verslagen, deelt Dr. Werner mee, dat door het Hoofdbestuur wel eens de opmerking is ge maakt, dat het aantal afgelegde bezoeken door de Wijk verpleegster zoo gering is. De vergadering is evenwel van meening, dat dit een verblijdend teeken is en kan zich deze opmerking niet goed begrijpen. Hierop wordt door den secretaris een uitgebreid ver slag uitgebracht van de gehouden Algemeene vergadering van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis te Amsterdam. De Voorzitter brengt den heer Bakker dank voor dit verslag. Punt 4 der agenda: rekening en verantwoording over 1929. De ontvangsten voor de afdeeling Het Witte Kruis hebben bedragen f 1327.17%, de uitgaven f 812.53, batig saldo f 514.64%. Het batig saldo van vorig jaar bedroeg f 662.95%. De ontvangsten en uitgaven van de Wijkver pleging bedroegen resp. f 1612.14 en f 1921.05, nadeelig saldo f 308.91, nadeelig saldo vorig jaar f 304.91%. Voor de T.B.C-bestrljdlng waren deze cijfers f 2304.84% en f 2377.18%. Voordeelig saldo f 72.34. Vorig jaar een nadeelig saldo van f 155.63. De heer Kater brengt namens de Commissie belast met het nazien der rekening verslag uit, waaruit blijkt dat alles in de beste orde ls bevonden, waarvoor den penning meester dank wordt gebracht. Volgt verkiezing van een lid van het Bestuur, wegens vertrek van den heer P. Bronder. Bij meerderheid van stemmen wordt gekozen Dr. Werner, die verklaart de benoeming aan te nemen. Bij de rondvraag informeert Dr. Werner of de kas middelen het toelaten om tot aanschaffing over te gaan van een leestafel en een zuurstofapparaat De vergade ring is van meening, dat als deze Instrumenten noodzake lijk zijn, tot aanschaffing dient te worden overgegaan r»1 heer P. Blaauboer zou gaarne de aankondiging van een vergadering tweemaal in de courant geplaats' zien en dan zoo kort megelijk voor de vergadering. Met dere opmerking zal rekening worden gehouden. De heer Wardenaar vraagt aanvulling van de verband- Een kuur met Foster s Masg- pillen baat bij de hardnekkig ste gevallen van slechte spijs vertering en verstopping. h f0.65 per flacon in dro- gistzaken en apotheken. fl trommel in de school te Kolhorn. Dit zal geschieden. In zijn sluitingswoord dankt tenslctte de voorzitter den heer P. Eronder voor de aangename wijze, waarep hij steeds met hem heeft samengewerkt, en voor al hetgeen genoemde heer in het belang van de afdeeling heeft ge daan. De Voorzitter dankt vervolgens de leden voor hunne opkomst en hoopt dat de besprekingen van dezen avond in het belang van de afdeeling zullen zijn geweest. 'T ZAND. De Vereen. „Nut en Genoegen" alhier hield op Za terdagavond 15 dezer haar laatste gezelligen avond in dezen winter op de bovenzaal bij den heer Schrie- ken. Voorzitter Dr. Oterdoom, opent den avond met woorden van welkom aan de aanwezigen, er zijn te vredenheid over uitdrukkend, dat nog zoovelcn aan wezig zijn in spijt van de voor boeren zoo ongunsti- gen tijd. Spr. herinnert er hierna aan, dat ons Nut het vol gend seizoen 15 jaar zal hebben beslaan, welke gv?- beurtenis niet ongemerkt zal worden gepasseerd. Voorzitter spoort dan ook ieder aan om in den a.s. zomer reeds plannen te maken en zoo noodig even- tuceJe studies aan te vangen. Aan degene die het aardigst idéé aangeeft waar op de in dezen herfst te houden jubileum-feestavond kan worden g<Jpasseerd, looft spr. namens het be- stmir een nader vast te stellen prijs uit, indien dit plan vóór 15 Augustus a.s. bij het bestuur is inge zonden. Na woorden van hizonder welkom aan introducé'?, leest de -secretaris de heer Blaauw, de notulen der op 25 Januari j.1. gehouden Nutsavond voor. Deze notulen op rijm, waren als steeds in goestigen trant geschreven, waarbij nu deze, dan gene een stille wenk van Blaauw ontvangt. Ongewijzigde goedkeuring der voorgelezen notulen volgt hierna. Voorzitter stelt voor hierna direct te beginnen er licht even toe, dat het programma voor dezen avond zoo is gekozen, dat wc voor de pauze de ernst en daarna de luim ton gehoore zullen krijgen. Onderwijl nu de voorbereiding voor het eend" stukje aan den gang is, zal voorzitter het gedichtje van P. A. de Genestet: ,,'t Haantje van den toren" voordragen. Hierna krijgen we dan voorgedragen een dramn tische schets in één bedrijf: „Levensdwang", gr speeld door 3 dames en 3 heeren. Een diepvoelend karakterstukje, waarvan de rollen er uitstekend in zaten, doch de overgave aan uitbeelding voor enkc len te zwaar bleek, terwijl anderen deze weer in perfectie uitvoerden. Volgt „Het Jurkje", door den heer M. v. d. Hoek. waarna pauze. Na de pauze krijgen we de klucht in één bedrijf: „Vrees voor besmetting", door 2 dames en 3 heeren uitgevoerd. Vervolgens „Het Spook", door de dames A. Doorn, A. v.. Zoonen en T. v. Zoonen. Daarna „Hans voor 't eerst in den trein", door Si mon Vogelzang; „De ondertrouwdag van Kees Wor tel", door den heer J. Bos; „Kok en Keukenmeid", door Math. v. d. Hoek en mej. Holema en tot slot: „Hannes naar de Onafhankelijkheidsfeesten te Lut jebroek", door voorn. S. Vogelzang. Dit laatste was werkelijk een waardig humoristisch slotnummer, er is kolosaal om gelachen. Voorzitter dankt hierna de medewerkenden van de zen avond, alsmede de verdere aanwezigen voor hun aandacht. Hij spreekt hierna de hoop uit, wannee- het programma voor den a.s. winter te houden avond eenmaal is vastgesteld, het bestuur op aller mede werking mag rekenen en sluit hierna. SCHAGERBRUG. De verbouwing van 't café van den heer v. d. Poll te Sehagerbrug is opgedragen aan C. Dekker, timmerman alhier; het metselwerk zal uitgevoerd worden door M. Schipper. ZIJPE. Op Zaterdag j.1. werd aanbesteed het bouwen van een pakhuis te St. Maartensvlotbrug, voor rekening van de Coöperatieve Graanmalerij „De Goede Verwachting" te Sehagerbrug. Ingeschreven werd door de volgende personen: P. Tuin te 't Zand f 3950: K. Kreijger te Oudesluis f 3925; M. Schipper, Sehagerbrug f 3800; J. Veuger Hzn., St Maar tensbrug f 3750; D. de Leeuw, St. Maartensbrug f 3695; E. Roozing te Petten f 3675, en C. Dekker, Sehagerbrug f 3532. Het werk is aan den laatstgenoemden Inschrijver gegund. Een biljet was van onwaarde. SINT MAARTENSBRUG. De heer J. van Straten te Eeverwljk is voornemens een woonhuis met bollenschuur te bouwen op een perceel, hetwelk vroeger in gebruik was bij den heer K. Swan. De heer M. Roozendaal te Uitgeest zal het werk uitvoeren Door Notaris Obreen werd j.1. Zaterdagavond in café Koster te Oosterland ten verzoeke van J. Bakker Szn. en kinderen verkocht, verschillende landerijen, met hui zen. De uitslag ls als volgt: Perceel 1. burgerwoonhuis met tuin aan den Gester- weg 8. 55 aren. Kooper J. Bakker Sz. voor f 1329; Perceel 2. boerenhofstede met boeten, erf en land aan den Gesterweg, groot 1.58.55 H.A.; perceel" 3. Ven achter het huls 1.11.90 H.A.; perceel 4. Krommeven 53.30 A.; perceel 5. Zuiderkrocht 1.69.30 H.A., tezamen opgebracht f 16432, koopers Willem en Simon Bakker J.Sz.; Perceel 6. Jan Klasensweid 86.40 A.; perceel 7. Kaap ven 66.40 aren. tezamen f 3980. Kooper C. Vz. Koorn; Perceel 8. Knolweid te Oosterland 48.35 A. f 1450, koo pers S. de Jongh Wz. en S. Koorn J.Vz. Perceel 9, Oeversche en 85.20 A. f 2500, kooper J. Bak ker J.Sz., perceel 10. Castrlcum In de Stroeërkoog f 58.90 A., f 565, kooper M. Heijblok Mz.; Perceel 11. Grletstap ln de Oeverschekoog f 40.50 A. f 360, kooper C. Zomerdijk Szn.; Dit laatste perceel was eigendom van D. Lont Pz. te Westerküef. De totaal op brengst was f 26616. In Hotel de Haan te Hlppolytushoef gaf j.1. Zaterdag avond de zangvereeniging „Zang en Vriendschap", direc teur, de heer Hovenier, haar eerste uitvoering voor een flink bezette zaai. Medewerking werd verleend door de Schager Orkestvereeniging. Deze uitvoering is een waar succes geweest voor de nog jeugdige vereeniging. Zang en muziek werden zeer goed weergegeven, waarvan de aanwezigen volop hebben genoten. Een daverend applaus viel de medewerkenden ten deel. Als gewoonlijk bal na tot slot van dezen zoo goed ge- plaagden avond. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. vergunning verleend om ten behoeve van het verrichten van graafwerk en werkzaamheden op den loswal te Den Oever gedurende het tijdvak van 7 Maart t.m. 31 December 1020 120 mannen arbeid te laten ver richten in twee ploegen, waardoor, behoudens rust tijden, gewerkt wordt: op Maandag van 5 uur v.m. tot 11 uur n.m.; op Dinsdag t.m Vrijdag van 4 uur v.m. tot 11 uur n.m.; op Zaterdag'van 411 u. v.m. Door den Commissaris der Koningin is aan de vol gende ingeschrevenen der lichting 1931 \oor den dienstplicht, vrijstelling wegens broederdienst ver leend: P. van Aspercn, L. Bugel, A. \Y. de Grecf, T. de Groot, J. 1-Inlf weeg, J. C. Hoekstra, V. van de Kreeke, A. Kuik. C Lont, I. Lont Dz., J. Lont Pz., M. Mulder. N. Mulder, J. C Oden, A. van Subben, S. Slikker, D. Tijscn en D. C. Wiegman. Herhalingsoefeningen. De volgende dienstplichtingen moeten in 1930 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen: D. van Elk op 28 Aug. te Bergen op Zoon; Jb Kuit op i September te Corinchenr, D. Stevens op 7 Augustus te Assen; L. de Graaf op 27 October te Don Helder; T. Grijze op 15 September te Amersfoort; M. Glim op 11 September te Amersfoort Vergadering van den Raad op Ma-indag 17 Maart 1930, des morgens 10 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de b°er A Visser, burgemeester, secro- 'iris de heer P. Haringhuizen. De Voorzitter opent met een woord van welkom ''e vergadering en hoopt dat de besprekingen in het belang der gemeente zullen zijn. De notulen worden gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen worden verschil- '°nde vragen gesteld, waarvan we vermelden dat de beer Gaijaard informeerde naar de bezichtiging met ■'et Bannehestuur van den weg bij de gasfabriek, let puin ligt er, het is een zeer onoogelijke toe stand, de paaltjes ziin er al maanden en maanden. pr. verzocht B. cn W. maatregelen te willen treffen, "Pdat spoedig tot bezichtiging van den weg kan orden overgegaan of dat er van verbetering wordt afgezien en dan het puin weer wordt verwijderd. De Voorzitter zegt. dat B en W. wel degelijk met >ze zaak bezig zijn. maar de moeilijkheid zit in 'en onderhoudsplicht, waarnaar een onderzoek wordt ingesteld. De heer Borst zegt. dat het w»l lijkt of de Val brug wordt vernieuwd De Voorzitter antwoordt, dat vernieuwen niet mag, •naar dat de brug grondig hersteld zal worden. De heer Borst informeert naar de kosten voor de 'emeente van werkloosheidsverzekering, een vraag ■lie niet direct door den Voorzitter kan worden be antwoord. De heer Wit vraagt, of bewoners van Moerbeek on derhandeld hebben met den Voorzitter over de radio- 'nnsluiting. De Voorzitter antwoordt, dat niemand uit Moer beek bij hem is geweest. De heer Wit vindt dat jammer, misschien was het dan al voor elkaar gekomen. Mededeelingen en ingekomen stnkken. Mededeeling wordt gedaan van de navolgende inge komen stukken: Besluit van Ged. Staten, houdende herziening van de jaarwedden van de Burgemees- 'ers. de Secretarissen en de Ontvangers in deze Pro vincie. goedgekeurde suppl. begrooting voor het dienstjaar 1929, dankbetuiging van Ged. Staten voor het door onze gemeente aangeboden geschenk voor het nieuwe gouvernementsgebouw, dankbetuiging voor de toegezegde subsidie voor de controle- en leg- wedstrijden op pluimveegebied, bericht van aanne- ming der benoeming van den heer K. Mijts tot Re gent der Algemeene Armenadministratie en van den heer D. v d. Stok tot Weesmeester, proces-verbaal van kasverificatie in het 3e kwartaal 1929, aange vende dat in kas was en moest zijn de som van f 585.72%. Tot regenten van het Stadsziekenhuis te Alkmaar zijn benoemd de heeren Baron van Fridagh en C. Haringhuizen. j'aar aanleiding van de eerste mededeeling vraagt de heer Borst ,of ook de andere gemeente-ambtena ren, bijv. de directeur der gasfabriek, nu vrij pen sioen genieten. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Borst vraagt, of de consequentie dat nu niet meebrengt. De Voorzitter oordeelt, dat dit een der moeilijkste vragen is, die hem gesteld kunnen worden. B. en W. zijn bezig deze zaak te onderzoeken en in de vol gende vergadering hopen zij met. een voorstel te kunnen komen. f)e heer Wit dacht, dat het peil zoo wat aan was. De Voorzitter zegt, dat als er voorstellen over ko men, de raad deze zaak kan beoordeelen. De heer Wit merkt nog op, dat hij met de eerste mededeeling de betrokken ambtenaren feliciteert, doch de belastingbetalers controleert. Schrijven van de Tuinbouwvereeniging alhier, waarbij geadviseerd wordt ter voorkoming van de aardappel wratziekte den verbouw te verbieden van de soorten Bravo, de Wet, Kampioen cn Bindje (Gel- dersche muis). Waar ook de van andere deskundige zijde, Plan- tenziektenkundigon Dienst, e.a. ontvangen berichten de wenschelijkheid van een dergelijke verbodsbepa- ling in het licht stellen, wordt geadviseerd te dien einde een verordening vast te stellen op zoodanig t tijdstip, dat zij- het volgend jaar in werking zal kun- ncn treden. De heer Wit meent te weten, dat zelfs in de tuin- j bouwcentra gemeenten zijn die er niet toe overgaan, j Voor de Bravo is spr. er niet zoo voor, er worden er niet zooveel verbouwd. De Voorzitter wijst op het gevaar van invoerver- J bod, indien er slechts een stoel is waar wratzickte in voorkomt. De heer Gaijaard wijst op het gevaar voor de bloembollenteelt. Het voorstel wordt met allen voor aangenomen. Verslagen van de vergaderingen van de Vleeschr'j keuringsdiensteommissie op 9 Januari en G Februari! jl., de goedgekeurde gemeenschappelijke regeling] voor den vleeschkeuringsdicnst. Schrijven van dey Commissie met verzoek goedkeuring te verleenen opl de overeenkomsten met buitengemeenten genoemd] worden den Helder, Anna Paulowna, Wieringen,*! Schermerhorn en Heerhugowaard voor het ver^J werken van afgekeurd vee en vleesch en toestem»3 ming om eventueel met andere daarvoor in aanroer«j king komende buitengemeenten soortgelijke overeon-i komsten te slgitem De eerstbedoelde Sfullei^ gelden]

Schager Courant | 1930 | | pagina 5