SchagerCourant =31 SPORT E= VAN ZONDAG Het Altaar der Eer Schoonmaaktijd Derde Blad. Turnkring Hollands Noorderkwartier. n$©'$/wybert-tab!eilen onder het oefenen ter bescher ming van de keel, vóór het optreden ter zui vering van de stem. Dinsdag 18 Maart 1930. 73ste Jaargang. No. 8630 In het Noordhollandsdh Koffiehuis van Mevr. Wed. L. Zwaag werden Zondag de groote gymnastiekwedstrij- den gehouden van den turnkring Hollands Noorderkwar tier. Aan de wedstrijden voor heeren, die 's morgens plaats vonden, werd deelgenomen door een 11-tal vereenigingen en deze wedstrijden stonden onder de hoofdleiding van den heer K. Boot Jz. Des middags kampten de dames van 12 vereenigingen en Mej. A. Zomer had hierbij de hoofdleiding. Uitstekende gymnastiek werd dezen dag weer te zien gegeven en vooral de dames demonstreer den op uitmuntende wijze, hoe binnen enkele jaren haar gymnastiek was vooruitgegaan. Uit het groot aantal prijzen en de daarbij behaalde punten kwam dit trou wens ook duidelijk naar voren. Uitstekend georganiseerd als de wedstrijd was, hadden de oefeningen een vlot ver* loop en te half zes kon dan ook reeds overgegaan worden tot bekendmaking van de prijzen die behaald waren. Het was door ongesteldheid van den voorzitter van den turnkring, den heer T. Kemp, dat de heer J. Koster, burgemeester van Winkel, die taak op zich had genomen en die in de allereerste plaats den wensch uitsprak, dat de volgende wedstrijd niet meer zou plaats vinden zon der de aanwezigheid van den energieken voorzitter. De heer Koster merkte voorts op, dat ook dezen dag weer was gebleken, dat de leidraad, die met de wedstrijden wordt gevolgd, de juiste was, het Is een soort opschui- vingssysteem, waarbij ook aan de minder goede krach ten een kans wordt gegeven. Spr. wees er vooral op, dat zij die thans in den eersten graad uitblonken, goede aan vullende krachten voor de leiders zouden zijn, maar ook met ernst en energie dienden voort te gaan om straks In de eere-afdeeling hun beste beentje te kunnen voor zetten. Een verheugend feit is de groote medewerking die tegenwoordig bij de beoefening van de gymnastiek valt te constateeren en wat ook hieruit blijkt, dat in de onderwijs wet Is vastgelegd dat in 1936 algemeen zal zijn Ingevoerd de plicht om gymnastiek op de scholen uit te oefenen. In verschillende gemeenten ziet men gebou wen en terreinen komen en spr. herinnert aan het sym pathiek geval te Wieringerwaard, waar de familie Kaan op zulk een royale wijze zorgde dat Wieringerwaard in dat opzicht een stuk vooruit is. Spr. brengt den heer Jb. Kaan Kz. daar dank en hulde voor. Applaus. Aan jury-leden wordt dank gebracht voor het goede werk dat zij vandaag hebben verricht, maar ook aan bestuur en technische commissie, voor alles wat zij deden, om dezen dag te doen zijn wat hij was. Vervolgens gaat spr. dan over tot het bekend maken van den volgenden uitslag der wedstrijden: Des morgens, Heeren. Ie graad: le prijs A. de Boer, O.K.K., Den Helder, met 39 punten; 2e prijs T. Mantel, Sparta, Winkel, met 35% punt; 3e prijs C. Met, Hercules, Oudkarspel, met 34% punt; 4e prijs K. Kossen, Z.C.S., Burgerbrug, met 34 punten. 2e graad: le prijs A. Bakker, Lycurgus, Schagen, met 41 punten; A. Dorlijn, O.K.K., Den Helder, met 40 pun ten; C. Eriks, Z.S.C., Burgerbrug, met 39 punten; K. Waiboer, D.O.K.E.V., Anna Paulowna met 38% punt; A. H. J. Knol, Lycurgus, Schagen, met 38 punten. 2e prijs: G. de Boer. Z.S.C., Burgerbrug, met 37 punten; J. van Wijk, O.K.K., Den Helder, met 37 punten; J. Mo lenaar, Hercules, Oudkarspel, met 35% punt. 3e prijs: A. Raap, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, met 35 punten, Jb. Tiel, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, met 35 punten; M. Lont, Sparta, Winkel, met 35 punten; A Uit- hal, Pro Patria, Den Helder, met 35 punten; H. Romijn, O.K.K., Den Helder met 35 punten; A. Langereis, Sparta, Winkel, met 34% punt; Jb. Mantel, Sparta, Winkel, met 34 punten; A. Quak, Pro Patrio, Den Helder met 33% punt; J. A. v. d. Heuvel, O.K.K., Den Helder, met 33% punt; A. Winkel, Lycurgus, Schagen, met 34 punten. 3e graad: Geen le prijs toegekend. 2e prijs: P. Biesboer, S.S.S., St.-Maartenssbrug, met 36% punt; J. Vethman, U.D.I., Kolhorn, met 36 punten; FEUILLETON door ETHEL M. BELL. 13. Toen Basil opnieuw sprak, was het over iets geheel anders. „Wat danst ge uitmuntenij! Houdt ge erg veel van. Charmaine straalde van genoegen, want ze kende hem reeds voldoende om te weten dat hij haar geen laffe complimentjes schenken zou. „Ja, ik ben er dol op," ant woordde zij. „Ik vind het goddelijk. Maar ik dacht niet dat ik het zoo goed zou doen. Ik heb het pas geleerd." „Bestaat er iets waarvan ge denkt dat ge het wel goed zult doen?" vroeg hij. Deze vraag bracht haar geheel in de war. Ze wist niet goed wat erop te antwoorden. „Maar ik kan niets goed!" zei ze eindelijk. „Mag ik u eens zeggen hoe ik erover denk?" vroeg hij onverwacht. „Wilt ge het weten?" Zij glimlachte verlegen. „Ja, natuurlijk zou ik het graag weten." „Dan zal ik het u zeggen," vervolgde hij eenvoudig. „Ik houd u voor een sprookjesprinses, die bij ongeluk tusschen ons te land gekomen is. Telkens als ik u zie, zou ik voor u kunnen knielen en den zoom van uw kleed kussen." „O!" zei Charmaine. tusschen verbazing en schrik heen en weer geslingerd. „Ik?" „Ja, gij. Vindt ge het erg vrijpostig van me?" „Vrijpostig!" riep Charmaine, hevig aangedaan. „O, neen, neen, geen zier. Maar... maar... ge zeidet het na tuurlijk uit scherts! Daarin ben ik juist zoo achterlijk." Ze zei het op een toon van zelfverwijt. „Ik heb nooit geleerd scherts te verstaan." „Of zelve te schertsen," zei Basil. „Ik scherts niet. En Ik ben geen man om iets te zeggen dat hij niet meent. Ik zei het opzettelijk omdat ik aldus gevoel. Ik heb u op 't oogenblik nog meer te zeggen, maar als ge me niet wilt aanhooren, stel ik u van verder danser, met mij vrij. Ik kan u begrijpen als ge mc liever niet aan hoort, en..." hij glimlachte flauwtjes „ge behoeft niet bang te zijn mij voor het hoofd te stooten...' „Maar... ik dans veel te graag met u," mompelde Charmaine, W. Honingh, Sparta, Winkel, met 36 punten; J. Winkel, Lycurgus, Schagen, met 35% punt; C. Limpers, Olympia Wieringerwaard, met 35% punt; F. v. d. Meij, Pro Patria, Den Helder, met 35% punt; D. Smit, Wieringen, te Wie- ringen, met 35% punt; 3e prijs: S. de Vries, Wieringen te Wieringen, met 35 punten; A. Nottelman Z.S.C., Burgerbrug, met 35 pun ten; B. de Zee, O.K.K., Den Helder, met 34% punt; A. Pool, U.D.I., Kolhorn, met 34% punt; K. van Meurs, Her cules, Oudkarspel, met 34 punten; P. van Genderen, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, met 34 punten; F. v. d. Ham, Olympia, Wieringerwaard met 34 punten; K. Stam mes, Olympia, Wieringerwaard met 34 punten; E. Koorn, O.K.K., Den Helder, met 33% punt; F. G. Reijners, O K.K., Den Helder, met 33 punt; J. Swart, O.K.K, Den Helder, met 33% punt; C. Ruitenburg, Wieringen te Wieringen, met 33% punt; P. de Vries, Wieringen te Wieringen met 33% punt; G. W. Waiboer, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, met 33 punten; H. de Boer, O.K.K., Den Helder, met 33 punten; A. Kossen, Sparta, Winkel, met 33% punt. Vereenigingsprijzen. Aan de hand van de prestaties harer leden werden de volgende vereenigingsprijzen toegekend: le prijs O.K.K., Den Helder, met 217% punt; 2e prijs Sparta, Winkel, met 207 punten. Des Middags: Dames. le graad. le prijs: H. Leijen, Sparta, Winkel, 23% punt; O Strobbe, Sparta, Winkel, 23% punt; M. Sepers, Hébé, N. Niedorp, 25 punten; A. Keezen, Hébé, N. Niedorp, 23 punten; J. Geerligs, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 24% punt; J. Pennekamp, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 25 punten; A. Witlok, Dindua, St.-Maartensbrug, 23% punt; A. Bakker, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard, 23% punt; C. Oostmeijer, T.A.V.E.N.U, Heerhugowaard, 23% punt; A Rus, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard, 24% punt. 2e prijs: N. Zwaag, Lycurgus, Schagen, 22 punten; A de Jager, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 22 punten; G. Snooij, Wieringen te Wieringen, 22% punt; B. Dekker, Wieringen te Wieringen, 22% punt; A. v. d. Sluijs, Din dua, St.-Maartensburg, 22% punt; M. Veuger, Dindua, St.-Maartensbrug, 21% punt; C. Beets, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard, 22 punten; M. Pieterse, O.K.K., Den Helder, 22 punten; Mej Speets, Sparta, Winkel, 21% punt. 3e prijs: J. Swart, Z.S.C., Burgerbrug, 21 punten; A. Grin, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 20 punten; G. Smit, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 20 punten; C. Bakker, O. K.K., Den Helder, 20% punt; C. Joustra, O.K.K,. Den Helder, 21 punten. 2e graad. le prijs: L. Butter, Hébé, Nieuwe Niedorp, 23% punt; J. Brouwer, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard, 23% punt. 2e prijs: M. Plantinga, Sparta, Winkel, 21% punt; M. Hoogland, Lycurgus, Schagen, 21% punt;C. Langereis, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 22 punten; A. Tiel, D.O. K.E.V., Anna Paulowna, 22 punten; M. Maaskant, Wie ringen te Wieringen, 22 punten; Tr. Reine, TA.V.E.N.U. Heerhugowaard, 21% punt. 3e prijs: A. Keesman, UJD.I., Kolhorn, 20% punt; M. Kossen, Sparta, Winkel, 21 punten; A Honingh, Sparta, Winkel, 20% punt; J. Schoorl, Lycurgus, Schagen, 20 punten; M. Floor, Hébé, N. Niedorp, 21 punten; B. Blaauboer, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 21 punten; G. den Das, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 21 punten; G. Keuris, D.O.K.E,V., Anna Paulowna, 20 punten; D. Schil derman, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 21 punten; T. Metselaar, Wieringen, te Wieringen, 21 punten; C, Rol, Olympia, Wieringerwaard, 21 punten; A. Slotemaker, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard, 20% punt; E. Klercq, Pro Patria, Den Helder, 20 punten; M. Kroon, Pro Patria, Den Helder, 20 punten; N. Thijssen, Pro Patria, Den Helder, 20 punten; T. Brand, Pro Patria, Den Helder, 20 punten; G. Bakker O.K.K. Den Helder, 21 punten; R- Coppens, O.K.K., Den Helder, 20% punt; B. de Wolf, O.K.K., Den Helder. 3e graad. le prijs: A. Smit, Olympia, Wieringerwaard, 23 punten. 2e prijs: T. v. d. Linden, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 21% punt; A. Stammes, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 21% punt; A. Duinker, Wieringen te Wieringen, 21X punt; T. Schagen. Olympia, Wieringerwaard, 22% punt; G.'Vel, Olympia, Wieringerwaard, 21% punt; M. Bakker, De woorden werden zoo zachtjes uitgesproken, dat hij zijn hoofd moest laten zinken om ze te verstaan. „Waarlijk? Meent ge dat?" De vraag werd gedaan op een toon, die in haar bin nenste weerklank vond, en ze antwoordde voor ze wist wat ze zei. „Maar,: natuurlijk! Ik vind het zalig!" „Dank je, Charmaine!" zei hij. Er ontstond een nieuw stilzwijgen tusschen hen, dat eerst verbroken werd toen de dans eindigde, nadat zij bekropen werd door den wensch dat hij tot in het on eindige mocht voortduren. „Nu zal ik u naar mijn tante brengen," zei hij, „al leen om haar te toonen dat ge in goede handen zijt. Maar die andere dansen bewaart ge voor mij, tot later?" „Ja, gaarne." antwoordde Charmaine. Hij glimlachte haar toe. „Amuseert ge u?" vroeg hij. Zy kon niet dan in een ademloos gefluister antwoorden „O. goddelijk goddelyk. Ik ben alleen bang..." „Bang van wat?" zei hy, toen ze niet voortging. „Bang dat het niet duren zal," antwoordde ze, met de zelfde gesmoorde stem. Hy geleide haar zonder te spre ken uit de balzaal en zij vroeg zich opnieuw af welke zijn gedachten zouden zyn. En, toen ze naast elkaar door de vestibule gingen, zei hy met een stem, waarvan zy wist dat ze alleen voor haar bestemd was: „Ge hebt het in uw macht 't te laten duren als ge wilt indien ge het waarachtig wenscht." Weer werd zy bedolven onder die golf van aandoe ningen, zóó machtig, dat de oogen die ze tot hem op sloeg omfloersd waren van tranen, waarna ze het aan gezicht haastig afwendde. Het was baar niet mogelijk een woord te uiten. Maar hy scheen haar begrepen te hebben, en later, toen zy den tijd gehad had erover na te denken, was ze verbaasd over de manier waarop hy begrepen had. „We zullen er eens op ons gemak over praten, vindt ge dat goed?" vroeg hy. „Tenminste, als het draaglijk voor u is ergens met mij te gaan.zitten in plaats van te dansen." Zy 9laagde er in een kort lachje uit haar keel te persen, en ontdekte tot haar verademing dat haar nei ging tot schreien voorbij was. „Dat blijft dus afgesproken, niet waar?" zei hij met zachte stem. En, door zyn teederheid ten diepste getroffen, luidde haar antwoord: „Ja." HOOFDSTUK XI. De Veilige Haven. Tijdens de dansen die nu volgden, scheen het Char maine als bewoog ze zich in een droom. De muziek en Olympia, Wieringerwaard, 21% p.; T. Stryker, Olympia, Wieringerwaard, 21% punt; N. Koning, TAVENU, Heer hugowaard, 22% punt; A. Bot, O.K.K., Den Helder, 21% punt; C. Ox, O.K.K., Den lielder, 22% punt; A. Wiersen, O.K.K., Den Helder, 21% punt. 3e prijs: V. Kossen, Z.S.C., Burgerbrug, 20 punten: M. Boontjes, Z.S.C., Burgerbrug, 20 punten; G. de Boer, Z. S.C., Burgerbrug, 20 punten. M. v. Egmond, Z.S.C.. Burgerbrug, 20 punten; P. Ho ningh, Sparta, Winkel, 20% punt; G. Klaver, Sparta, Wikel. 20% punt; M. Simons, Lycurgus, Schagen, 20% punt; J. Hoogland, Lycurgus, Schagen, 20 punten; Tr. Jes, Hébe, N. Niedorp 21 punten; D. Smit, D.O.K.E.V. Anna Paulowna 21 punten; M. Geluk, D.O.K.E.V., Anna Paulowna 20% punt; N. Klein, Wieringen, Wieringen, 20% punt; T. v. Keulen, Wieringen, Wieringen 20 pun ten; G. Mostert, Wieringen, Wieringen 21 punten; J. Lont, Wieringen, Wieringen 20% punt; T. Keppel, Din dua, S. Maartensbrug 21 punten; M. Kout T.A.V.E.N.U. Heerhugowaard 20% punt; M. Bakker, T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard 20% punt; W. Bruntint, O.K.K., Den Helder 20% punt; C. Dekker, O.K.K., Den Helder 20 punten; T. Hablaus, O.K.K. Den Helder 20% punt. J. van Leeuwen, O.K.K. Den Helder 21 punten; J. Roossloot O.K.K., Den Helder 21 punten. Vereeniglngspryzen. le prijs: D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 133 punten, en T.A.V.E.N.U., Heerhugowaard 133 punten; 2e prys: Hebé, Nieuwe Niedorp 129% punt, en O.K.K., Den Helder 129% punt; 3e prijs: Wieringen, Wieringen 128% punt. De prijzen voor de vereenigingen bestonden uit medail les, die voor de personen uit speldjes van den Turnkring H.N.K.. Hierna was het in het Noordhollandsch Koffiehuis ge zellig samenzijn. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL GEKOZEN. Belangrijke districtswedstrijdsn in Gro- ningen. D.E.C. slaat Haarlem. P.E.C. doet een stap in de goede richting. K.N.V.B. overzicht van Zondag 16 Maart. De elementen waren nog niet geheel uitgeraasd, zoodat de halve Zondagmiddag nog regen bracht. Hierdoor waren de terreinen bijna allen in zeer slechten staat, wat de verrichtingen niet ten goede kwam. Zoo werden in Groningen de z.g.n. districtswed strijden gespeeld. Elk der vier, naar de vier wind streken genoemde districten kwam met een verte genwoordigend elftal naar Groningen. Eerst te half tien traden „Zuid" en „West" te gen elkaar in het veld. De laatstgenoemden behaal den een 20 overwinning. Hierna speelden de ver tegenwoordigende elftallen van „Noord" cn „Oost", wat een 54 overwinning voor de Oostelijken ople verde. De Noordelijken bleken dus goed partij te ge ven, wat ze bevestigden door in de verliezersronde het Zuiden met 7—2 te kloppen. Toch hebben we het idéé dat de Noordelijken door het feit, dat ze be trekkelijk op eigen terrein speelden ecnigermate be voorrecht waren. Het Noordelijke spelpeil, de neder lagen van Velocitas velleden week en die van het Noordelijk elftal met Kerstmis tegen Ajax bewezen, dat genoeg, staat immers nog stukken bij dat van de overige districten ten achter, zoodat het fraaie resultaat, dat z'n moreele uitwerking op de Noorde lijke voetbalwereld zeker niet zal missen, voor een niet gering deel aan hun bekende zwoegen te dan ken zal zijn. De wedstrijd West-Oost, de finale, waarop door de sportpers reeds met uitvoerige voorbeschouwingen gespeculeerd was, werd de clou van den middag.. De Westelijke ploeg bevatte de internationals Tap, v. d. Wlidt, Van der Meulen en Breitner, terwijl Dénis door het mooie gebaar van Vermetten op diens plaa-ts was gekomen. (Vermetten vond namelijk Dé- nis weer beter dan zichzelf en was zoo sportief z'n plaats aan hem over te geven). De Oostelijke ploeg trok de groote belangstelling door het feit, dat de voorhoede cn de spil, Jan Halle, aan een extra- scherp onderzoek onderworpen zouden worden. De wedstrijd eindigde in een 3—1 overwinning voor de Oostelijken; eindelijk is dan eens definitiof een ein de aan de Westelijke hegemonie gekomen. Toch moeten de wedstrijden niet veel nieuwe ge- gezichtspunten gebracht hebben. Het officieele Ne- Ruwe, roode of wel schrijnende handen weer gaaf, zacht \en mooi door Purol j gwmim»* het gelach cn de afwisselende gezichten om haar heen ■waren niets anders dan een zich afkronkelend lint, dat in haar bewustzyn allerlei kleurschakeeringen achtc: liet. Niets leek haar werkelijkheid dan de herinnering aan de woorden van Basil: „Ge hebt het in uw macht het te laten duren als ge wilt indien ge het waar achtig wenscht." Aan de beteekenis van deze woorden was natuurlijk slechts één verklaring te geven, maar voor het onder de oogen zien van deze schrikte zij in zulk een verwar ring van onbestemde hopen en vreezen terug, dat ze tot in het diepst van haar binnenste ondermijnd en geschokt leek. „Amuseer je je goed, lieve?" vroeg Lady Cravcn- stowe haar één maal, en Charmaine antwoordde: „O, ja!" en glimlachte daarbij, hoewel ze nauweiyks wist wat ze zei. „Welk een lief meisje!" merkte Lady Cravenstowe tot haar schoonzuster en gastvrouw op. toen Charmaine door haar volgenden danser afgehaald was. „Ja, en een groote schoonheid," gaf Mevrouw Gra- nard toe. „Ze zal waarschijnlijk een goede party doen. Wordt ze door je aan het Hof voorgesteld?" „Dit seizoen niet meer. Het is te laat. Ik zal myn test doen voor het volgende jaar," antwoordde Lady Cravenstowe. „Dan is ze allang getrouwd, zou ik denken." meende Mevixmw Granard. „Ze is zoo echt naief. De een of de ander zal zeker zijn keuze op haar laten vallen." „Niet de een of ander," verklaarde Lady Craven stowe met groote beslistheid. „Laat dat maar aan my over." Mevrouw Granard lachte. „Je schynt haar als kind aangenomen te hebben. Wat zegt haar familie daarvan „Die telt niet mee," zei Lady Cravenstowe. „Ik heb haar onder mijn éénige hoede genomen." Het zou Charmaine goed gedaan hebben als ze deze woorden gehoord had, want de reactie liet zich bij haar gevoelen en de storm, die in haar binnenste ontketend was, was vrijwel ontaard in een paniek, toen Basil Co- nister verscheen om haar den volgenden dans op te eischcn. Ze liet zich zonder schroom door hem meevoeren, want hy was een vriend, die noodzakelijkerwijze altyd welkom was, en toen hij voorstelde dat ze in een nis op het por taal zouden gaan zitten, besteeg z'e naast hem zwijgend de trap, evenwel met het gevoel alsof haar knieën onder haar knikten. Hij bracht haar naar een duister hoekje, dat nog meer aan het oog onttrokken werd door een hooge, bloeiende planl, waarvan de met bloesems getooide takken laag In origin. doozen a 45 cn 65 ets. derlandsche elftal toch, dat voor de strijd tegen Ita lië op 6 April, na afloop door de Technische Com missie is samengesteld, vertoont slechts één nieuwe ling. Alleen de. opengevallen plaats door het ver trek van Bakhuis is door een ander, en dus omdat het niet anders kon, bezet en vervangt Dénis Ver- metten. J. de Kreek, Go Aheads gevaarlijke midvoor is als vervanger voor dén Zwollenaar gekozen. Toch zal hij dezen rasvoetballer niet licht doen vergeten. Mogen we de algemecne opinio als maatstaf aanleg gen, dan zijn we uitgesloten van een fiasco, in den zin van dat wat Van Loon ons tegen Noorwegen bracht, doch, ook wat betreft het in z'n verecniging gepresteerde, doet hij absoluut onder voor het genre Bakhuis en Tap. We hopen innig dat hij zich bin nen den kortst mogelijkcn tijd als een waardig mid denvoor mag ontpoppen, ook al omdat tegen Italië het uiterste van het Nederlandsche elftal moet wor den verkregen om de Italianen eenigszins behoor lijk partij te geven. Daarom is het ook dubbel Jam mer, dat we tegenwoordig nogal wat spelers van klassen kwijtraken. Bakhuis, Smeets, Vis e.a. kun nen we slecht missen. liet elftal ziet er tenslotte als volgt uit: v. d. Meulen (Ii.E.C.) Dénis v Kol (H.B.S. (Ajax) Kools v. d. Wildt Breitner (N,A,C.) (V.U.C.(A.D.O.) Landraal W. Tap de Kreek v. d. Broek v. d. lleyden (A.G.O.V.V.) (A.D.O.) (Go Ah.) (P.S.V.) (Wageningon) Als reserves zijn aangewezen Leo Ilallo (Go Ahead), Vermetten (H.B.S.), V. Kestcren (ll.B.S.), Kluin (A.G.O.V.V.) AFDEELING I. Voetballend Amsterdam kon Zondag den popu- lairen tweede klasser D.E.C. aan het werk zien om voor de derde maal te probeeren liet zoo dringend noodzakelijk geachte „Amsterdam-drie-eerste-klns- sers"-ideaal tot werkelijkheid te maken. Ken goede grondslag is reeds gisteren gelegd. „Haarlem'' dat haar eerste klasseschap moet verdedigen, was het, dat hiervan het slachtoffer werd; niet een 43 neder laag keerde het elftal huiswaarts. Een zeer nuttige overwinning is dit voor D.E.C. De punten in deze competitie van drie (D.E.C., Haarlem en K.F.C.) heb ben groote waarde. We zijn benieuwd wat K.F.C. er tegen deze twee geroutineerde ploegen van terecht br.cngt 2e klasse A. K.F.C. speelde Zondag jl. een soort plaatselijken wedstrijd tegen W.F.C. De kampioenen deden hun naam eer aan door met een 03 overwinning haar competitieprogram te besluiten. Nu komt het pas, K.F.C.'ers! Doe je best! V.V.A. en West-Frisia speelden samen een onbe langrijke match in de hoofdstad. Het einde kwam met. als resultaat een 1—1 gelijk spel. Toch kan deze uitslag nog beteekenis krijgen. De Spartaan nl. heeft over den tegen K.F.C. gespeelden wedstrijd (2—1) voor K.F.C.) een protest ingediend wegens het toe kennen van het winnende goal. Mocht, dit protest in een voor haar gunstigen zin worden beslist, dan is haar puntcnaantai 15 geworden. Ook Z.V.V. heeft tot eindstand 15 punten en als V.V.A. van West-Frisia verloren had, zou ook deze in de extra competitie betrokken zijn. Zoover heeft de oude Amsterdam- sche tweede klasser het niet laten komen. West- Frisia intusschen heeft de gelegenheid tot bezetting van de derde plaats niet te baat genomen. Een over winning had haar hier definitief gebracht. Mogen we ingewijden in de protestzaak van de Spartaan ge- looven, dan heeft deze niet veel kans op succes, zoo dat haar waarschijnlijk het lot beschoren is om zich tegen Volewijckers en O.V.V.O. te pogen handhaven. De eindstand is: K.F.C. 18 12 4 O 56—35 28 18 1) 4 5 4233 22 H.R.C. 18 8 2 8 41—42 18 18 7 3 7 38—41 18 18 5 7 38—43 17 D.W.S. 18 7 2 9 38—33 10 W.F.C. 18 f> 4 8 37—45 10 V.V.A. 18 5 7 30-40 10 Z.V.V. 18 3 9 39—43 li De Spartaan 18 5 4 9 35-40 14 neerhingen tegenover een fluwcelen sofa, die in de nis geplaatst was. „Is dit geen geschikt plekje?" vroeg hy opgeruimd. Zij trad het nestje binnen en liet zich met een weer loos gevoel dat zij gevangen was, in den versten hoek neerzinken. Hij volgde haar voorbeeld en zette zich naast haar, en hij bemerkte dadclyk dat ze door haar aandoeningen overstelpt werd. Hij stak bedaard een hand uit en vatte rustig de hare. „Ge rilt", zei hij. „Hoe komt dat? Vermoeid?" Zijn aanraking verkwikte haar; de warmte en de goe de bedoeling ervan schonken haar kracht. Haar koude vingers sloten zich byna onwillekeurig om de zijne, en ze hervond de kracht tot spreken. „Neen, vermoeidheid is het eigenlijk niet," zei ze. „maar het is ook prettig weer eens te zitten. Danst ge niet zoo héél graag?" „Ik dans graag met u," luidde het antwoord. Een steek van zelfverwijt ging haar door het hart. ,„Ik had er veel meer voor u behooren te bewaren," zei ze. „Maar, o, wat hadden ze een haast het was ge schied voor ik kon kUken." „Dat weet ik. Het is niet uw schuld dat iedereen be geert te dansen met u. En het is zoo moeilijk to weige ren .niet waar?" „O, vreeselyk!" beaamde zy. „Maar toch zult ge het moeten leeren," zei hij onver wacht, „of ge zult u een dezer dagen onaangename ver wikkelingen op den hals halen. Wat zoudt ge byvoor- beeld doen, wanneer zoo'n individu als Blakeley op u afkwam en u ten huwelijk vroeg?" „Wat ik doen zou? Ik weet het niet," antwoordde Charmaine, hevig ontsteld. „En als ge te weekhartig waart om „neen" tegen hem te zeggen," ging Basil voort, „vervolgens kwam ik tot u met dezelfde vraag, wat zou er dan plaats grijpen? Zou ik de bons krijgen?" „Ik weet het niet," zei ze, machteloos. Hy keerde zich bedaard tot haar. „Je weet, dat ik je graag de mijne zou noemen, Charmaine, niet waar?" Haar hand bewoog zich heftig in de zyne. Het woord was gesproken. Een paar seconden zat zij stil naast hem, bUna ver stijfd. En toen liet zij, met een aandoeniyke, bijna kin- dcrlyke beweging het hoofd op zijn arm zinken en ver borg haar aangezicht. „O, houd op!" lispelde zij. „Zeg dat niet!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9