TWEEDE KAMER. De Winkelsluitingswet. Woeste schietpartij te Zuilen. Boerderijbrand te Bathmen. Een lofzang op onze taalkennis. BUITENBANDEN Een dorpje bij Geldermalsen geteisterd. De ujf jonge leeuwtjes in Artis. Reorganisatie Rijkswaterstaat. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Tusschen twee zee-grootheden. Een lugubere grap. Michelin Buitenbanden Zijn moeder vermoord. De chaos in China. In de Tweede Kamer aangenomen met 7316 stemmen. Gistermiddag heeft de Tweede Kamer het wets ontwerp tot regeling van de winkelsluiting aange nomen met 73*—16 stemmen. Alvorens tot de eindstemming over te gaan, ver klaarde de heer Kersten (S.G P.1 nog, dat het ont werp allen principiöelcn grondslag mist en de hei liging van den dag des Heeren niet bevordert, dat groote aantallen winkelbedienden, post- en trein- umbtcnaren zullen moeten werken op Zondag, dat strenge gemeente-verordeningen zullen worden ver nietigd, dat Roomsche met Christelijke feestdagen zullen worden gelijkgesteld en de vrijheid van de win keliers geknot zal worden, waarom spr.s fractie te gen zal stemmen. De heer L i n g b e e k (H. G. St.) verklaart zijn stem niet aan het ontwerp te zullen geven, omdat het de vrijheid van den winkelier aan banden legt, de Zon dagswet ontzeilt en door koppeling van de Zondags rust aan de winkelsluiting een poging doet om de quaestie der Zondagsheiliging op neutraal terrein te brengen. Het ontwerp wordt aangenomen met 73 tegen 16 stemmen. Tegen: de Staatkundig-Geieformeerden, de liberalen en de heeren Visscher en Beumer (A.-R.), Wijnkoop (Communist), Braat (C.V.B.) en Lingbeek (H. G. St.). MEER LICHT. Naar het „Vad." verneemt, heeft ir. J. Lely, de pas afgetreden directeur van de Haagsche gemeente werken, een arm gebroken, 's avonds, tengevolge van een val overeen der door hem aangelegde vlucht- hcuveltjes. De patiënt is overigens zoo wel, dat hij weer naar Wieringen vertrokken is, zijn nieuwe arbeidsterrein: de drooglegging van de Zuiderzee. BRAND TE DONGEN. 20 Varkens in de vlammen omgekomen. Gistermorgen om twaalf uur brak brand uit in de nicuw-gebouwde kapitale boerderij Rimenai te Don gen. De stal en schuur met voorraad brandden ge heel uit. Ongeveer 20 varkens kwamen in de vlam men om. Dank zij het kranig optreden van de brandweer, kon de woning behouden blijven. Verzekering dekt Se schade. HET AUTO-ONGELUK TE DIEVER. De automobilist vrijgesproken. De rechtbank te Assen heeft vrijgesproken C. J. K# fabrikant te Deventer, die terecht stond, dat hij op 23 Juni in de gemeente Diewer als bestuurder van ren auto hij het inhalen van een twaalftal wielrijders, die in een groep twee aan twee reden, niet genoeg naar links is uitgeweken en een tweetal van de groep, dat kwam te vallen, met zijn auto heeft over reden, tengevolge waarvan deze zoodanig letsel be kwamen, dat ze aan de gevolgen zijn overleden. De eisch van het O. M. was 6 weken hechtenis. EEN BOTSING BIJ TILBURG. Een persoon zwaar gewond. Donderdagavond omstreeks 5 uur, is op den Bre- daschen weg te Tilburg, ter hoogte van het land goed „De Gaas" een vrij ernstig on.geluk gebeurd. Do lieer Van Beusikom uit Oud-Beijerland kwam met zijn auto in volle vaart in botsing met den vrachtwagen van de Cartonnage-fabriek „Atlanta" te Tilburg. Zwaar gewond is de heer Van Beusikom naar het ziekenhuis vervoerd. De chauffeur van den vracht wagen kwam met den schrik vrij. Beide auto's zijn totaal versplinterd. IN EEN MIJN BEKNELD GERAAKT. De ongelukkige mijnwerker stervende. In da mijn „Julia" is 'de 26-jarige mijnwerker Fung bekneld geraakt tusschen een kolenwagentje en den wand van een steengang. Met een schedel- fractuur en ingedrukte borstkas werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Op het oogenblik, dat. men dit bericht, is hij stervende. Een man lost acht schoten in het wilde weg en doodt daarna zichzelf. Gisteravond laat werden in de Cornelis Merten- slraat te Zuilen in een huis schoten gehoord. De po litie werd gewaarschuwd, cn spoedig waren twee agenten van de Zuilensche politie aanwezig. De schietpartij bleek te zijn in het perceel 21bis. De 22- jarige A. W. v. d. L., werkloos metselaar, had woor den gekregen met zijn hospita en zijn medekostgan ger. De twist liep zoo hoog, dat v d. L. een revolver trok en daaruit in liet wilde weg acht schoten loste, zonder iemand te raken. Toen de politie kwam, had hij zich boven opgesloten. De politie deed moeite, de deur open te maken, doch slaagde daarin niet; v. d. L. dreigde te zullen schieten. De agenten hebben zich toen met geweld toegang verschaft, waarop opnieuw 'n schot klonk. De agenten zagen v. d. L. ineenzakken Hij had zich zelf door het hoofd geschoten. Eenige bewoners bewusteloos weggedragen. Gisteren brak brand uit in een boerderij in de kom van het dorp Bathmen, bpwoond door den eigenaar II. Wibbelink G.Jzn. en den landbouwer W. J. Roe- tert. Het huis brandde geheel af. Van de familie Roetert raakten eenige personen bewusteloos en moes ton worden weggedragen. Behalve een varken werd al het veo gered. Ook een deel der inboedels kon uit de woningen worden gehaald. De brand is waar schijnlijk ontstaan door een lek in den schoorsteen. Verzekering dekt de schade. DOODELIJK ONGEVAL. Door het op hol slaan van een paard. De 16-jarige zoon van den landbouwer Maan, wo nende aan de Brasserkade bij Delft, geraakte eergis teren door 't op hol slaan van het paard onder den wagen in een sloot langs het land. De toestand van den jongen was van dien aard, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Delft nood zakelijk was. Gisteren is de jongen aan de gevolgen overleden. De Hollanders als kenners van vreemde ta len. De Engelsche catalogussen van Holland- sche kweekers. In een hoofdartikel onder bovenstaand opschrift bracht het groote Engelsche orgaan De Times gister hulde aan de Hollanders als uitnemende kenners van talen. Zij zijn, zegt men, de beste taalkenners van Europa. De mannen die de Engelsche satalogussen van de Hollandsche bïoemkweekers schrijven, kennen in elk geval hun Engelsch volmaakt. „Zij zijn zulke meesters van onze taal dat zij er kunstjes mee kunnen uithalen." De verlokking van de catalogussen der Hollandsche bïoemkweekers ls metterdaad zoo sterk dat de Engelsche bïoemkweekers goed zouden doen bij het schrijven van hun catalogussen zich van een weinig hulp uit Holland te verzekeren. F 1.40 F 1.40 A. en J. PRINS, Heerenstraat 38. KINDERMOORD. Kinderlijkje in een blikken trommel. Te Amsterdam is uit het water van het Nieuwe Meer opgehaald een zwart geschilderde Slikken trommel ter grootte van ongeveer 17 X 24 X 18 c.M. In de trommel bevond zich een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, gewikkeld in grauw papier. Tien arbeiderswoningen door het vuur verwoest. Door tot nu toe onbekende oorzaak brandde giste renmiddag in Deil bij Geldermalsen een tiental ar beiderswoningen af, in een wijk aan den buitenkant., genaamd de „Bulk". De brand was ongeveer half drie ontstaan in de woning van den koopman Heu- mang, waarna de vlammen spoedig oversloegen op de naast gelegen woningen. Door de handbrandspui ten uit Deil en Enspyk, geassisteerd door de motor- spulten uit Geldermalsen, Leerdam en Buren werd de brand tenslotte gebluscht. Het huisraad kon uit de meeste woningen bijtijds in veiligheid worden ge bracht. Persoonlijke ongevallen wonden niet plaats. De bewoners zijn bij familieleden of buren onderge bracht. Ook het vee kon grootendeels bijtijds in veiligheid worden gebracht. In veiligheid, dat wil niet zeggen: onderdak. Want al was van een paniek-stemming geen sprake, eenige verwarring viel toch niet te ver mijden. Daar het langs den weg weldra een dooreen- looponde chaos van mcnschen en dieren was, bleek het niet terstond mogelijk het vee van iederen boer afzonderlijk te houden en twijfelachtig is op dit oogenblik dan ook nog, hoe groot de schade is, die elk der bewoners van „de Bulk" in zijn veebezit heeft geleden. Want dat eenig klein vee, o.a. enkele varkens, een prooi van de vlammen zijn geworden, staat reeds vast. Gisteravond omstreeks half twaalf was de brand weer het vuur meester De moeder nog voor de geboorte der vijf jonge dieren gestorven. Omtrent de geboorte der vijf onge leeuwtjes in den dierentuin te Amsterdam (Zie ook de fotopagina), wordt het volgende gemeld: In Augustus van het vorige jaar ontving Artis een mooie groote leeuwin, pl.m. 7 jaar oud, uit Lelpzig. Be gin December werd dit dier drachtig. De jongen zouden derhalve een dezer dagen geboren moeten worden. Nu wilde het ongeluk, dat de leeuwin begin Februari J.l. ziek werd. Het dier bleek aan longontsteking te lijden. Ondanks alle goede zorgen verergerde de toestand steeds. Reeds eenige dagen geleden bleek het geval ho peloos te zijn. Woensdag j.l. was de leeuwin stervend. Het dier werd daarom snel en volkomen pijnloos uit zijn lijden verlost Onmiddellijk na het intreden van den dood der leeuwin bracht de dierenarts van het Ge nootschap niet minder dan vijf levende jongen te voor schijn. Na een beroep op het publiek werden nog Woensdag avond en verder Donderdagmorgen verschillende zoo- gende honden aan het Genootschap aangeboden. De eerste hond, een Belgische herder, kwam reeds Woensdagavond 9 uur van het Asyl. Bewaarplaats voor noodlijdende dieren, te Amsterdam. Het gelukte zoo goed als dadelijk de jonge leeuwtjes bij den hond aan te leg gen, waarbij zij dadelijk begonnen te zuigen. Onder het jeugdige vijftal zijn twee leeuwen en drie leeuwinnetjes. Ir. J. A, Ringers tegen 1 April a.s. be noemd tot directeur-generaal. Onder scheidingen voor de eervol ontslagen in specteurs-generaal. Naar het „Hsbl." verneemt, is spoedig te verwach ten de publicatie van het Koninklijk Besluit, waar door de wijziging, welke in den algemeenen maatre gel van bestuur, regelende de inrichting en den dienst van den Rijkswaterstaat, moet worden aan gebracht om tot benoeming van den directeur-gene raai over te kunnen gaan, in werking treedt. Zoonis bekend is ir. J. A. Ringers, vorohedn direc teur-hoofduitvoerder van de Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, te Wieringen, met ingang van 1 April a.s. benoemd tot directeur-generaal van den Rijkswaterstaat. Daardoor zijn de plaatsen van twee inspecteurs- generaal komen te vervallen, waarmee dus de eer ste stap, die tot reorganisatie van den Rijkswater staat moet leiden, is gezet. ZATERDAGAVONDMARKT. Waar Ged. Staten het besluit van den Raad on zer gemeente tot het stichten van een Zaterdag- avondmarkt hebben goedgekeurd, is thans nog het wachten op de goedkeuring van de verordening op de marktgeldheffing. GROOTE KOEMARKTEN. De groote voorjaarsmarkten zullen te Alkmaar ge houden worden op den 3en Maandag in April, te Scha- gen van den lsten Donderdag in April tot half Mei; te Hoorn op den laatsten Maandag in April, en te Purmer- end op den lsten Maandag In MeL OVERGEPLAATST. Do ontvanger der registratie en domeinen alhier, de heer W. Spaanstra, is overgeplaatst naar Purmerend. VOOR DE AMBACHTSSCHOOL. Van onze O. L. school werden de leerlingen D. Ruig, R. Heemsbergen en L. Schoorl tot de ambachtsschool te Den Helder toegelaten, en tot die te Alkmaar de leer lingen P. Tuinman en J. Vermeulen. MARKTOVERZICHT. Vette koeien waren er Donderdag weinig aange voerd, maar er schijnt tegenwoordig weinig noodig te zijn. De handel in kalf- en geldekoeien was goed, er zijn er verscheidene van de hand gedaan. Pinken stug. Nuchtere kalveren handel iets kalmer, prijzen niet direct minder, overhouders stug. Oude slachtscha pen weinig aangevoerd, hoogste prijs 44 gld. In bok ken en geiten was niet veel te doen. De handel in biggen en schrammen duur, matige handel. Vette varkens iets hooger in prijs, tot 39)4 ct. Vluggen handel. Op de kippenmarkt was het heel stil. Boter goed- kooper. THEATER ROYAL. Deze week loopt de succesfilm „Het Haviksnest" met Milton Sills en Montague Love. Dan Daugherty, berucht bendeleider, tevens eigenaar van een naohtsocieteit in de Chineesche wijk van New York, bezoekt op een avond „Het Haviksnest", een ca fé, dat hem geduchte concurrentie aandoet, daar het op sensatie beluste touristen veel attracties weet te bie den. H(j is In gezelschap van Madeion, een danseres van zijn nachtclub, en van McGunre, een scherpschutter vau zijn lijfwacht Daugherty probeert vast te stellen, wie eigenlijk de eigenaar van het café ls, want evenals alle bezoekers kent hij slechts diens schuilnaam, de „Havik" Hij verzoekt Kent, den gerant tot den „Havik" toe gelaten te worden. Wanneer hij tegenover den geheim zinnige caféhouder staat, doet hij de verbijsterende ont dekking, dat de „Havik" een sinister man is met een afschuwelijk misvormd gelaat. Daugherty vraagt hem, of hij zijn zaak wenscht te verkoopen. De Havik gaat op het voorstel niet in en Daugherty kondigt een concur- hentiestrijd op leven en dood aan. Hieruit ontspint zich een geschiedenis vol sensatie en spanning die het Witte Doek ons in ale finesses toont. WLERINGERWAARD. Benoeming Heemraad. Bij Kon. besluit is benoemd, met ingang van 1 Juli 1930, tot heemraad van den polder Wieringerwaard, de heer P. Visser Azn. te Wieringerwaard. Vervolg van 4e blad. Het wetsontwerp Winkelsluitingswet, is aangeno men met 73 tegen 16 stemmen. Tegen stemden de liberalen, de staatkundig gere formeerden en de heeren Visscher, Beumer, Wijn koop, Braat en Lingbeek. Daarna komt in behandeling suppletoire Indische begrooting, welk ontwerp tenslotte wordt aangeno men met 63 tegen 23 stemmen. Tegen de sociaal-de- moc.aten en Wijnkoop. Er wordt daarna aangevangen met de herziening der Drankwet, wat betreft art. 66 en dit gaat er zon der hoofdelijke stemming door. De behandeling der Arbeidswet, over de verdere artikelen daarvan, volgt nu, en wordt eerst gespro ken over de vrije Zondagen en de handhaving der 17 vrije Zondagen, ook voor hotel- en café-bedrijven. De minister neemt het amendement Drop in deze over. Daarna wordt besproken het toezicht op de nale ving der Arbeidswet en verplegingsinrichtingen, ar- beidsterapie en krankzinnigengestichten, enz. Er volgen korte debatten, met als eindresultaat dat zoowel de overige artikelen als het wetsontwerp zelf, zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Een brief van den Engelschen aan den Dnitschen vlootvoogd uit het jaar 1916. Toen de Duitsche groot-admiraal v. Tirpitz, die on langs is overleden, in Maart 1916 ontslag nam, omdat buiten zijn voorkennis de duikbootoorlog was opge schort, kreeg hij kort daarop een brief van Lord Fisher, zijn ouden Engelschen tegenstander, die op aandringen van Churchill in 1914 nogmaals nadat hij reeds 4 jaar gepensionneerd was geweest tot eerste Lord van de Engelsche admiraliteit was be noemd. De Engelsche cn de Duitsche vlootvoogd waren ver wante zielen „Draufganger" beiden en onder soort gelijke omstandigheden afgetreden. Fisher toch was in Mei 1915, uit haloorigheid over de expeditie naar de Dardanellen, heengegaan. De brief, dien de D. A. Ztg. nog eens afdrukt, was gedateerd 29 Maart 1916 en luidde: Beste ouwe Tirps! Nu zitten we in hetzelfde schuitje! Hoe lang zijn we geen ambtgenooten geweest, oude jongen! Maar met de slagkruisers zijn we jullie de baas geweest en ik weet dat je toen gezworen hebt, het mij niet te vergeven, toen de Blieeher en het heele eskader van Von Spee naar den kelder gingen! Hoofd omhoog, ouwe paai! Zeg eens bij jezelf „re- surgam!" (ik zal weder opstaan red. S. C.), Jij bent de eenige Duitsche zeeman, die den oorlog be grijpt! Doodt je vijand, zonder zelf te worden ge dood! Ik keur jullie duikbootstrijd niet af! Ik zou hetzelfde hebben gedaan, maar onze idioten in En geland hebben me niet willen gelooven. Welaan dan! De jouwe, tot de hel bevriest! Fisher. WERKLOOZENRELLETJES IN NEW YORK. Broodwagens geplnnderd. Voor een Tehuis van het Leger des Heils, waar da gelijks aan „onbemiddelden" maaltijden worden ver trekt is 't Donderdag tot werkloozenopstootjes geko men. Vóór het gebouw stonden ongeveer duizend per sonen, toen twee vrachtauto's voorreden, die brood kwamen brengen. Plotseling bestormden de wach tenden de wagens en plunderden deze leeg. De ontbo den politie slaagde er spoedig in de orde te herstel len. Fransch oud-Kamerlid komt zijn eigen begrafenis bijwonen! In eenige bladen was het overlijden aangekondigd van den heer Felix Gaborit, oud-Kamerlid van Seine- et-Marne, wiens begrafenis, zoo werd er aan toege voegd, Donderdagmorgen zou plaats hebben. Vrienden en bekenden werden uitgenoodigd bijeen te komen aan den ingang van het kerkhof Père-Lachaise. Op het aangekondigde uur hadden, zoo vertelt de „Echo de Paris", velen, met name uit parlementaire krin gen, zich daar vereenigd. Eensklaps zag men, tot zijn groote verbijstering, den overledene zelf ver schijnen. Dames kregen het te kwaad van den schrik. Felix Gaborit deelde aan allen mede, dat hij springlevend was en dat hij alleen het slachtoffer F 1.65 F 1.65 A. en J. PRINS, Heerenstraat 38. was geweest van een mystificatie van twijfelachtig gehalte. Maar, zoo voegde hij er bij, ik zal toch de namen onthouden van degenen, die niet naar mijn begrafenis zijn gekomen. En hij nam de genoodig- den mee naar een café. Een hunner, een raadslid, beklaagde zich lachend, dat hij nogal zoon mooie lijkrede had klaargemaakt Engelschman ter dood veroordeeld. Uit Londen wordt gemeld: Het drama, dat zich sedert negen dagen heeft af gespeeld voor de rechtbank te Lewes in Kent, nam gister zijn somber einde, toen de rechter zich zijn zwarten pruik liet opzetten en het doodvonnis uit sprak over Sydney Harr.v Fox. De jury, die al deze dagen geheel van de buitenwereld was afgesloten, verklaarde na langdurige beraadslagingen den 31- jarigen Fox schuldig aan moord op zijn 65-jarigen, gebrekkigen moeder. De Jury beraadslaagde 1 uur en 32 minuten voor zij haar oordeel had gevormd. Zij was eenstemmig. Nadat het doodvonnis was uitgesproken, riep Fox uit: „Myjord, ik heb mijn moeder niet vennoord!" Hij verliet schreiende de gerechtszaal en later viel hij flauw. Na een consult tusschen den procureur en dén advocaat van den veroordeelde werd besloten in hooger beroep te gaan, op grond van de bewering, dat het vonnis niet in overeenstemming was met de af gelegde getuigenissen. Fox was een avonturier, die onder valschen naam Smythe, voorgaf officier te zijn geweest bij de lucht macht. Hij kreeg een betrekking bij een bank, maar werd spoedig veroordeeld tot acht maanden gevangenis straf wegens het vervalschen van handteekeningon. Dit gebeurde in 1919. In 1924 werd hij tot 12 maan den gevangenisstraf veroordeeld wegens het stelen van juweelen. Nadat hij was vrijgelaten, reisde hij met zijn moeder van hotel tot hotel, zonder de re keningen ooit te betalen. Daarna verzekerde hij het leven van zijn moeder voor 3000 en zij werd dood- gevonden op den dag, dat de polissen, die van dag tot dag gesloten werden, afliepen. Helaas weer burgeroorlog. Men weet. dat de pogingen van Tsjiang Kai-sjek en zijn regeeering (te Nanking) om de groote tegenstanders Feng Ju-sjang en Jen om te koopen hebben gefaald. D.w.z.: Feng en Jen hebben de hun aangeboden gelden om daarmee dan ook naar het buitenland te eclipseeren, kalm aangepakt, maar zij zijn in hun machtsgebied ge bleven. Zelfs heben zij een noordelijke regeering, met Peking als zetelplaats, gevormd. De elementen voor het opnieuw uitbarsten van een burgeroorlog zijn er dus, en Tsiang Kai-sek doet of het nu meenens is. Misschien meenen hij en zijn medestanders te Nanking het ook wel, Als president van de centrale regeering heeft Tsjiang Kai-sjek het besluit afgekondigd, dat alle troe pen voor den nieuwen burgeroorlog moeten op de been komen. Hijzelf zal het leger aanvoeren in den veldtocht tegen het Noorden. Tsjang Kai-sjek heeft van den Wetgevenden Raad machtiging gekregen de troepenmacht aanzienlijk te versterken. Het Opperste Gerectshof van de Chineesche republiek heeft de in opstand gekomen generaals bui ten de wet geplaatst. Tsjang-Kai-sjek te Sjanghai Reuter meldt nog uit Sjanghai: President Tsjang-Kai-Sjek is hier plotseling aangeko men om de troepen te inspecteeren van de provincies Klangsoe en Tsjekiang. Hij verklaarde, dat de regeering den vrede wil, maar gerqed is om eiken militairen op stand te bestrijden. BRAND IN EEN TEHUIS VOOR DAKLOOZEN. Een doodo. Donderdagmiddag is te Bautzen in het tehuis voor dak- loozen, dat aan de Spree ligt, brand uitgebroken, waar door het dak van het huis geheel vernield ls. Een 67- jarige vrouw heeft men door de rook gestikt op zolder gevonden. DE ZAAK-MOMM. Onderzoek naar de geestesvennogens van Mevr. Momm. Op last van het O. M. te Potsdam is de vrouw van regeeringspresident Momm Donderdagmiddag naar de psychiatrische afdeeling der Charité te Berlijn overge bracht, waar men een onderzoek zal instellen naar haar geestvermogens. Mme HANAU. Zij verzet zich met geweld tegen voedsel- toediening. Uit Parijs wordt gemeld d.d. gisteren: Mr. Dominique, de verdediger van Mme. Hanau, heeft den journalisten medegedeeld, dat hedenoch tend nogmaals met geweld voedsel aan mevr. Ha nau is toegediend. Zij beet echter met haar tanden de caoutchouc-slang door en gaf het voedsel terug, dat men haar wilde doen inslikken. VERGIFTIGD NA HET ETEN VAN BERENVLEESCH 41 Personen ziek geworden. Drie hunner reeds overleden. Wolff meldt uit Stuttgart: Eenigen tijd geleden zijn alhier eenige personen ernstig ziek geworden (zooals reeds in ons nummer van Woensdag gemeld), na het eten van ongekeurd bcrcnvleesch. Twee hunner waren begin dezer week aan de gevolgen overleden en thans wordt het derde sterfgeval gemeld; gister is namelijk de eigenaar van een brandewijnstokerij, die eveneens van hot vleesch had gegeten, gestorven. In totaal zijn 41 personen ziek geworden; eenigen hunner verkeeren in zeer ern- stigen toestand. KOOP EN VERKOOP VAN KINDEREN. Door een Hongaarsche bedelares. I De redhtbank te Boedapest veroordeelde een bede lares tot vijf jaar gevangenisstraf, die haar eigen kind voor 100 pengö aan eene vermogende dame had ver kocht en die daarna voor 20 pengö een kind kocht van eene nog armere, zieke vrouw met de belofte, dit kind te zullen laten adopteeren en dan de moe der een deel van het ontvangen geld te zullen af staan. Dit kind nam zij echter op straat mee en gaf het niet te eten, opdat het door zijn miserabel voor komen het medelijden der voorbijgangers zou wek ken.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10