Binnenlandsch Nieuws. BILLY BOO. 19 Bij de bespreking hiervan wordt gewezen op de kana- lendiepte en geoordeeld wordt dat als de xiuis in de toekomst gehandhaafd moet worden, zij ln overeenstem ming zal dienen ts zijn met de kanalen. Het zal alleen de vraag zijn: wie moet dat betalen? Openbare aanbesteding. Voor de afwatering van het boezemkanaal ls f 400 uit getrokken. De Voorzitter deelt mede dat met de verdere ontwatering zal worden doorgegaan, de kade en riet schoot omgeploegd. De heer Trapman informeert of later het groote werk komt en of dergelijke werken altijd in eigen beheer moeten worden uitgevoerd. Spr. acht het niet aanbeve lenswaard, dat degelijke werken maar altijd in eigen beheer worden uitgevoerd en zag liever aanbesteding Trouwens in het algemeen reglement voor de water schappen staat ook dat werken boven f 100 openbaar aanbesteed moeten worden, tenzij de nood dringt of machtiging tot onderhandsche aanbesteding is verleend. De tot nu toe hier gevolgde methode lijkt Bpr. niet de goedkoopste manier. Spr. noemt bijv. de grondwerken bij het electrisch gemaal. Het risico ls door den polder op zich genomen en als een aannemer het werk doet, draagt die het risico, en van eenig behoorlijk overzicht der kosten is nooit sprake als de polder het werk zelf uitvoert. De heer Van Splunter meent dat het wegploegen van de rietschoot op het terrein van den polder ligt, maar ander grondwerk wil spr. ook wel publiek zien aanbe steed. De heer Vis zegt ook, dat dit geen groot werk ls. De heer Trapman zegt ook gevraa gd te hebben of dit ondergeschikt werk is. Spr. zou willen, dat straks met het groote werk in het Roode Kanaal rekening met zijn wenk werd gehouden. De Voorzitter antwoordt dat dit volgend jaar komt, wel had het Dag. Besutur daar een ander idee voor, maar dat kon nader besproken worden. De heer J. Vethman brengt ter sprake den toestand zooals die door het Hoogheemraadschap achter spr.'s eigendommen is geschapen een toestand die niet kan blijven en waar een sloot in een sloot is gemaakt. Medegedeeld wordt, dat de polder hier niets aan kan doen, de grens loopt tot aan de landzijde en het betreft hier dus terrein van het Hoogheemraadschap. De heer J. Vethman stelt zich de vraag of ze daar dan niet normaal zijn. De Voorzitter heeft cr met den dykgrf-f van he Hoogheemraadschap over gesproken, doch deze heeft geantwoord, dat hij zich aan het reglement houdt, de sloot is op maat gebraent. De eenige manier' om wijzi ging in den toestand te krijgen is, om de keur dermate te wijzigen, dat voortaan niet alleen de eigennaren, maar ook de onderhoudsplichtigen aansprakelijk kunnen worden gesteld. Het Dag. Bestuur zal de wijziging der keur dezen zo mer eens onder de oogen zien. De heer Brugman merkt nog op, dat het eens aan den opzichter Nicolai was te vragen, of dat werk daar naar zijn zin is gegaan. De vergadering vindt goed, dat het vergaderlokaal nieuw, behang krijgt, maar voor moderniseoring der kamer blijkt zij niet te gevoelen. Door den Voorzitter wordt gevraagd of een gedeelte van de premie voor de Ziektewet op het personeel moet worden verhaald. Het totaal der te betalen premie blijkt f 200 te zijn. De heer Trapman zou het kleine bedrag niet willen verhalen. De heer K. Kistemaker oordeelt dat het niet gaat om het kleine bedrag, doch om het recht van de knikkers. Afgevraagd dient te worden, hoe men in den polder te genover de andere arbeiders staat. Spr. past wel ver haal toe, bij ziekte verkrijgt de arbeider 80 spr. legt er 20 bij, zoodat toch het volle loon wordt genoten. De heer Melchior meent ook, dat het om het prin cipe gaat. Voor de werkgevers zijn al die wetten maar knellend en lastig en de andere partij moet nu ook maar voelen, dat het om hun bestwil gaat. De heer Trapman zegt dat het er maar van afhangt, hoe men den maatschappelijken toestand beziet. Spr. acht het hier niet de plaats om een principieel debat te voeren, al zijn de argumenten van de heeren Kistemaker en Melchior wel te weerleggen. Spr. wil geacht worden gestemd te hebben tegen het toepassen van verhaal. De overige leden zijn voor verhaal en besloten wordt dat verhaal Op 1 te stellen. wellenbelastlng. By den post wellenbelasting stelt de heer K. Breebaart Dz. voor om met het oog op den veranderden toestand, aan eiken boer voor zijn vee voor 1 wel ontheffing van belasting te geven. De heer Trapman oordeelt dat de boer toch zelf voor drinkwater voor zijn vee moet zorgen en men op deze wijze de lasten op andere schouders afwentelt. De heer P. Kistemaker gaat na, hoe de wellenbelas ting ln 't leven is geroepen en de Voorzitter wijst op de meerdere bemalingskosten die door de wellen worden veroorzaakt. De heer K. Kistemaker wijst op de mogelijkheid dat om voldoende gas te hebben, de menschen verplicht zullen zyn er wellen by te slaan. De heer Trapman oordeelt dat als de wellen dan min der water geven, het logischer zal zyn, de belasting per wel procentsgewijze te verlagen. Het voorstel-Brcebaart wordt niet ondersteund. De heer K. Kistemaker stelt nu voor, om de belasting per wel met f 5 te verlagen. De Voorzitter deelt mee, dat hij bezig is met een be rekening hoeveel do bemalingskosten zyn, noodig om het welwater weg te krygen. Die kosten zijn aanmerke lijk hooger dan f 25, de maximum-belasting per wel. De heer K. Kistemaker trekt dan zijn voorstel in, in afwachting van de door den Voorzitter te maken bere kening. De heer Vis gevoelt er toch voor, om de belasting per wel met een zeker percentage te verlagen. De heer Melchior geeft In overweging, om den ande ren toestand, dien we door de droogmaking van de Wie- rlngermeer zullen krygen, af te wachten. De post blijft onveranderd Goedgevonden wordt een kasgeld'.eening van f 10.000 aan te gaan tegen ten hoogste 5 rente. Geen goudallte-bewerklng. Bij het voorstel van het Dag. Bestuur om een ge deelte wog in den Groetpolder, ter lengte van 1800 Me ter, met goudalite te bewerken, komen de tongen los. Het is de bedoeling het paardenpad te laten liggen en aan weerskanten daarvan, ter breedte van 1.25 meter, den weg een goudalitebewerklng te geven. Per strekken de meter zullen de kosten ongeveer f 3.04 bedragen. Hot tegenwoordige onderhoud is van 40 cent op 60 cent ge komen en verwacht wordt, dat de goudalite-bewerking 5 jaar houdt. Na 3 Jaren zal een zeer lichte bewerking gewenscht zyn. De heer H. Spaans biykt verbaasd te zijn over dit voor stel, hij wijst op de mislukking met den weg in den Waardpolder en oordeelt dat nu niet moet worden doorgegaan met dat weelderige leven. De algemeene toestand ls critlek, terwyi de wegen ln den polder goed zyn. Voor den heer Melchior is het niet zeker dat de goudallte-bewerking de meest gewenschte bewerking la en spr. zou willen, dat daarnaar eerst een onderzoek wordt ingesteld bij andere wegbeheerders. De heer Brugman wil ook wel een jaar wachten en de heer Trapman merkt op, dat nu biykt dat verschillen de bestuursleden bezwaren hebben tegen hun eigen voor stel. het beter ls, dat het voorstel wordt teruggenomen. De heer Via merkt op, dat de Waardpolder niet als voorbeeld ls te noemen. Het resultaat van de besprekingen is, dat besloten wordt dat het voorstel van het Dag. Bestuur word op geschort en het Dag. Bestuur nadere Inlichtingen zal In winnen. Toch publiek aanbesteden. Voorgesteld wordt om een nieuwe weg en kluft te maken door de putten in den Waardpolder by de Nieuwe sluis naar den toegangsweg Wleringermeer. De kosten te bestryden uit den post onvoorzien, kosten f 1000.—. De heer Trapman verkrygt een bevestigend antwoord op zijn vraag of dit werk in eigen beheer zal worden uitgevoerd en spr. merkt op, dat zijn straks geuit be zwaar dus niet te vroeg naar voren werd gebracht, zoo als toen werd beweerd. Spr. bepleit openbare aanbeste ding en zegt niet overtuigd te zyn dat de werken bij den polder op de meest economische wyze worden uitgevoerd Een goede specificatie van de kosten van het grondwerk by het nieuwe gemaal, waaruit kan blyken of de kosten binnen de raming zyn gebleven, heeft spr. nooit gekre gen. En spr. wijst nog eens op ar,t. 71 van het alge meen reglement, waarbij openbare aanbesteding regel ls. Door den secretaris wordt er' aan herinnerd, dat aan de algemeene vergadering daarom ieder jaar machtiging gevraagd wordt om de werken in eigen beheer te doen uitvoeren. Met 7 tegen 6 stemmen verklaart de vergadering zich voor openbare aanbesteding. Tegen stemden de heeren M. Vethman. P. Brugman, Vis, de Voorzitter, P. Kiste maker en Wilken. Nog eens nagaan. Volgt een bespreking over de achtersloot naast de Kleine Kade in den Groetpolder. Het plan van den opzichter bestond hierin, dat de kade zou worden weggegraven en de breede sloot te verdiepen en de grond te brengen op het lage rietland, wat daardoor met 50 c.M. zou kunnen worden opgehoogd De kosten werden geraamd op ongeveer f 18000 en daar- mee zou worden verkregen 9 H.A. land. Door den heer Melchior wordt aan de hand gedaan, om de breede sloot uit te diepen, de uitkomende grond over de kade in de achtersloot en dan de kade aan te sluiten bij het bouwland. De heer Trapman geeft in overweging, dat het Dag Bestuur eens met een goede berekening komt, die &f is en waarbij vóór- en nadeelen tegenover elkaar komen te staan en dus ls na te gaan wat het te winnen land kost en of het dat waard is. De Voorzitter vindt het bedrag ook veel te hoog. Het bestuur zal de zaak nader onder de oogen zien. Lager lasten. De begrooting vermeldt een post onvoorzien van ruim f 4000 en de heer J. Vethman vraagt of een dergeiyk bedrag voor onvoorzien wel noodig is. De heer Van Splunter wil de lasten met f 2 verlagen. De heer K. Kistemaker vreest dat er dan volgend jaar weer verhoogd moet worden, terwijl de Voorzitter vreest dat als tot lastenverlaging wordt overgegaan, de gou- daliteproef wel van de baan raakt. De heer Trapman geeft in overweging de lasten met f 1 te verlagen. Met 7 tegen 6 stemmen wordt het voorstel-Van Splun ter aangenomen, tegen stemden de heeren K. Kistema ker. Melchior, Trapman, Vis, de Voorzitter en P. Kiste maker. De lasten worden dus bepaald op f 20 en f 18, de be grooting vastgesteld tot een bedrag van f 49941.37. De kohieren van omslag en wellonbelasting wordt vastge steld, de termyn van betaling bepaald op 19 April, 21 Juni en 20 September. Van de losrente loot uit no. 106. Het Dag. Bestuur verkrijgt machtiging tot af- en over- schryvingen en kleine werken in eigen beheer, te doen uitvoeren. De heer Trapman merkt hierby op dat hij vertrouwt dat het Dag. Bestuur in deze rekening zal houden met de geest van de meerderheid van deze vergadering. De bydrage voor kanalisatie. Van Ged, Staten kwam de vraag hoe de polder stond tegenover het verzoek om by drage voor de kanalisatie. Het Dag. Bestuur heeft geantwoord dat gedurende ten hoogste 40 jaren een bijdrage van f 500 per jaar werd toegezegd, onder nadrukkelijk beding dat het kanaal AlkmaarHuigendyk—Kolhorn in den Groetpolder door het bestaande Boerensluiskanaal zou gaan en het ka naal Stolpen-Schagen-Kolhorn door den boezem van de Strijkmolens der Schager Kogge. De heer K. Breebaart Dz. acht het gewenscht dat de vergadering bepaalt hoeveel voor het eene kanaal ls toe gezegd en hoeveel voor het andere. De Voorzitter zegt dat er alleen gevraagd is voor het kanaal Kolhorn-Schagen. De heer Trapman zegt ook dat de bydrage is gevraagd en ook toegezegd voor het kanaal Kolhorn-Schagen, maar daarbij is wel de voorwaarde gesteld over den loop van het kanaal Alkmaar-Kolhorn, en deze voorwaarde kan ook gehandhaafd blijven. Met de voorgestelde nadere vaststelling der pensioen grondslagen van de ambtenaren gaat de vergadering ac- coord. De onderhandsche verhuur van poldereigendommen zal 5 April plaats vinden. De aanbevelingslyst voor de benoeming van heemraad. Aan de orde ls het opmaken van een aanbevelingslijst der benoeming van een heemraad, wegens periodieke af treding van den heer M. Vethman. De heer Vethman verklaart niet meer in aanmerking te willen komen. Het resultaat van de stemmingen ls dat de aanbeveling zal luiden: 1. P. A. Melchior, 2. G. D. Geertsema, 8. P. Koomen. De heer Trapman die als no. 2 op de aanbe- lingslijst werd gekozen, wenscht niet in aanmerking te komen. De hoofdingelanden blijven. Ingekomen ls een verzoek van Ingelanden en verte genwoordigers van ingelanden om de hoofdingelanden af te schaffen, het Dag. Bestuur te behouden en dan 1 of meer algemeene vergaderingen van stemgerechtigden per jaar te houden. Als motief wordt genoemd dat de polder nu binnenpolder is geworden. De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur adviseert niet op het verzoek ln te gaan. Het weet niet zeker of de ge volmachtigden wel de bevoegdheid zullen hebben zu'.k een bestuursvorandering voor te stellen, maar waar het verzoek is onderteekend ook door een 3-tal hoofdingelan den, n.1. de heeren K. Breebaart, Melchior en J. Veth man, wil het Dag. Bestuur het maar beschouwen alsof deze 3 onderteekenaars het verzoek doen. Dat de polder nu binnenpolder is geworden, acht het Bestuur geen motief om wyziging in het bestuur te brengen. Spr. noemt meerdere binnenpolders, die een college van hoofdingelanden hebben, en het Dag. Bestuur stelt dan ook voor afwyzend op het verzoek te beschikken. De heer Van Splunter wfo'st er op dat de hoofdinge landen door de Ingelanden worden benoemd en dus aan gewezen is om hun belangen te behartigen. Spr. acht het verzoek feitelyk beleedigend voor het bestuur en is dan ook voor 100 pet. er tegen. De heer J. Vethman zegt dat hy er niet zooveel tegen had dat de tegenwoordige toestand bleef, maar ook niet tegen de verandering is, en hy stond dan ook In twee strijd voor hy het verzoek onderteekende. Spr. Is een klein beetje verwonderd over de woorden van den heer Van Splunter, want de heeren K. Kistemaker en Van Splunter waren ln de vergadering der kiesvereenlging tegenwoordig er wel voor, maar ze wilden het verzoek niet teekenen tegenover het Dag. Bestuur. De heer Van Splunter zegt dat het onjuist is, dat hy zich voor verandering van het bestuur heeft uitgesproken, spr. wilde het Lag. Bestuur niet vooruit loopen. En wat het worden van binnenpolder betreft, de komende 5 ja ren zullen niet zoo kinderachtig zyn, wat de besluiten betreft, misschien wel belangrijker dan de 5 Jarer. die gepasseerd zijn. De heer Trapman verschilt met den heer Van Splunter van meening, dat dit voorstel zou zijn een beleediging voor het bestuur. De mogelijkheid toch tot deze wijze vari besturen, zooals voorgesteld wordt, is in het algemeen reglement neergelegd, waar daar wordt gesproken in art. 1 van het besturen met of zonder hoofdingelanden. Maar spr. is geen bewonderaar van een dergelijke wijze van het besturen van een polder, omdat hij in de besluiten van zulk een algemeene vergadering van stemgerechtigde ingelanden niet altijd zooveel ver trouwen stelt. Immers op zulk een algemeene vergadering van menschen die zich uit den aard van de zaak niet zoo in de te behandelen kwesties hebben ingewerkt, krijgt hij die het grootste woord voert, of hetgeen wat hij zegt op de aannemelijkste wijze voordraagt, in den regel zijn zin. En spr. betwijfelt of men wel dan in den regel zulke gedegen en weloverwogen besluiten krijgt, dan die, welke genomen worden in een vergadering van enkele daartoe gekozen Hoofdingelanden, die in kalm over leg, en door hun ondervinding in deze geschraagd hun stem zullen uitbrengen De laatste vergadering van adressanten is naar spr.'s bewering reeds het bewijs. Zooals reeds gezegd, ontbreekt elk motief bij het verzoek, vervolgens hebben verschillende onderteekenaars bij volmacht dit adres geteekend, terwijl spreker gelooft dat hun volmacht niet verder ging dan het uitbrengen van hun stemmen bij een verkiezing, maar volstrekt niet inhield zich namens hun opdrachtgever uit te spreken voor zulk een ingrijpende bestuurswijzi- ging. Spr. kan dat niet van allen met zekerheid zeggen, maar van óén weet spr. dit toch zeker. En blijkt toch ook hieruit dat adressanten de draagkracht vnn hun onderteekening niet duidelijk genoeg hebben gevoeld. Voorts heeft het spr. gefrappeerd, dat de drie pas gekozen hoofdingelanden voor hun verkiezing heb ben beloofd te zullen meewerken de hoofdingelanden af te schaffen, dus zichzelf ten doode op te schrijven en toch de eed of belofte zullen afleggen- „hun post eerlijk en getrouw te zullen waarnemen." Hoe de hee ren dat samen willen rijmen is spr. niet erg duide lijk. Manr sp.r's hoofdbezwaar is, dat menschen die dat niet doen krachtens hun recht als eigenaars, maar alleen bij de gunst of gratie van anderen, bij deze bestuurswijziging een zeer overwegenden invloed op den loop der zaken in dezen polder zouden kunnen uitoefenen. Wij zien hier al reeds bij de polderverkiezingen, waar verschillende boerderijen door éónzelfden ren- termeester worden bestuur, dat door dezen aan ver schillende personen volmachten worden gegeven om bij verkiezingen van hoofdingelanden hun stem uit te brengen Op deze wijze wordt op de inrichting en samenstelling van het college van hoofdingelanden door die personen al een overwegenden invloed uit geoefend. Dat is iets wat door het Algemeen Regle ment wordt toegestaan, dus waaraan niets is te ver anderen. Maar spr. wil dien invloed nog niet vergrooten door aanstonds die op deze wijze aan hun stem recht gekomen menschen een direct aandeel te ge ven in het practische bestuurswerk van dezen pol der. Spr. wil dat besturen zooveel als dat dan nog mogelijk is, vrij en onafhankelijk houden. Adressanten zeggen, dat onze polder is geworden een binnenpolder, dus bedoelen daarmee wellicht, dat een eenvoudiger wijze van besturen nu wel mo gelijk en gewenscht is. Welnu, wil men dat, krimp dan het aantal leden van het Dagelijksch bestuur in en verklein het aantal hoofdingelanden. Dan ook vervalt grootendeels liet argument van te weinig keus. Spr wijst op gemeenten als Winkel, Nieuwe Niedorp e.d., die nok door 1 burgemeester. 2 wet houders en 5 raadsleden worden bestuurd. Waar de inrichting van bestuur bij een polder als de onze nog zooveel eenvoudiger is, acht spr. een oplossing in die richting wel gewenschtor. De heer K. Kistemaker heeft het verzoek niet on derteekend, omdat vorig jaar het Dag. Bestuur had toegezegd, een onderzoek te zullen instellen en de vergadering daar nog niets van had gehoord. Een andere vraag is, wie is de meest belanghebbende, dat zijn de huurboeren, die moeten de wegen enz. ge bruiken. De heer Van Splunter merkt op, dat als de ingelan den toch grieven hebben, zij zich tot de bestuursle den kunnen wenden en di6 dan toch wel alle mede werking zullen verleenen De heer K. Kistemaker beaamt dit, maar als die menschen in de vergadering van stemgerechtigde in gelanden komen, zullen zh meer overtuigd geraken. De heer Van Splunter voorziet vergaderingen die een halve week duren en de opzichter mag wel plan nen overwegen om logeerkamertjes aan te brengen. De heer Melchior wijst op de eigenaressen, die krachtens de wet niet tot het bestuur worden toege laten. Het is gewenscht dat ook die hun rechten la ten gelden. De Secretaris on de heer Trapman wijzen er op, dat volgens art. 3 eigenaressen ook lid van het be stuur kunnen zijn, dat is volstrekt niet verboden en dat art. 6 de bevoegdheid aan haar geeft een verte genwoordiger aan te wijzen aan wien haar eigen dommen als grondbezit kunnen worden toegekend. De heer Melchior zegt dit niet te hebben geweten. Met 4 tegen 9 stemmen wordt het verzoek om de Hoofdingelanden af te schaffen, afgewezen. Voor stemden de heeren Melchior, K. Kistemaker, K. Breebaart Dz. en J Vethman. Bij de rondvraag danken de gasten voor het ver trouwen in hun gesteld en zeggen ze gaarne hun beste krachten aaii de belangen van den polder te zullen wijden. De heer Melchior wijst op de groote schade die de vuile bietenwagons aan de wegen veroorzaken en dringt aan op het schrapen van de wiolen. De Voorzitter wil de bemaling wel strakker aan- nalen, maar om de feiten te constuteeren, is niet zoo gemakkelijk. We wijzen de menschen steeds op het belang van wielenschrapcn. De heer I\. Breebaart Dz. informeert naar het eigendomsrecht van den zwarten polder. De Voorzitter herinnert aan de overeenkomst met de Zuiderzeewei ken. Overdracht heeft tot nu toe niet plaats gehad. De heer Breebaart wijst op de aanvraag om er cn betonfabriek te bouwen. De heer Vis brengt een verzoek over van Denk en Doe, om, bij den heer Komen ln de haven een bad gelegenheid, hoofdzakelijk voor kinderen te mogen maken. Wordt aan het bestuur overgelaten Nadat de Voorzitter de scheidende hoofdingelan den, de heeren Breebaart en Spaans cn den aftre- lenden heemraad, den heer M. Vethman, dank had gezegd, voor hetgeen zij in het belang van den pol der hadden gedaan, volgt sluiting. WOESTE WIELRIJDERS. Oude man het slachtoffer. Vier jongelui hielden in de Damstraat te Steenbergen een '„wielerwedstrijd". De 71-jarige P., die langs den weg wandelde werd daarby door een der fietsers aange- denen en bekwam een ernstige hersenverbloedlng. In le vensgevaarlijken toestand ls hy ln het ziekenhuis „Cha- ritas" opgenomen. De politie heeft tegen de jongelui procesverbaal opgemaakt. JONGEN ONTVOERD OP EEN MOTORFIETS. De 24-jarige K. de J., die Woensdagmiddag een 12-Ja- rig jongetje op zijn motorfiets uit het Haagsche Bosch heeft ontvoerd, met welk kind hy later door de politie in de duinen te Wassenaar we.rd aangetroffen, ls naar het huis van bewaring overgebracht en aldaar opgesloten. BRAND OP DE BLLTDENDIJK. Het schip geheel verloren By de directie van de Holland-Amerika iyn is bericht ontvangen, dat de brand aan boord van het stoomschip Blijdendyk in hevigheid is verminderd. Het schip zelf is totaal verloren. Het is mogelyk, dat van de lading nog een klein gedeelte kan worden geborgen. OF HET OOK NOODIG IS! Een schooljongen levert 1300 rupsennesten ln. In een week tijds zyn ten gemeentehuize te Hengelo (Gld.) nadat de burgemeester de hulp der jeugd had ingeroepen bijna 8000 nesten ingeleverd. De leerlin gen van een school leverden 3530 stuks in; een der jon gens had er 1300 gevonden. ONBEWAAKTE OVERWEG. Een oude man overreden en gedood. Zaterdagmorgen te ca. 9 uur wilde de bejaarde werk man J. Vissenberg uit Hoeven, werkman ln de boom- kweekerij van de fa. J. G. van der Bom te Oudenbosch, den onbewaakten ovenveg ln het Groenewoud per rij wiel oversteken, op het moment dat een personentrein uit Roozendaal naderde. De oude man heeft den trein niet zien aankomen en is door de machine gegrepen, waardoor hem het hoofd van den romp is gescheiden. HET EERSTE KIEVITSEI. Het eerste kievitsei is aan H.M. de Koningin aangebo den door Evert van Grootveld te Rysenburg. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN. Een 10-jarige Jongen op slag gedood. Vrijdag heeft te Naaldwijk op den Dykweg een ern stig ongeval plaats gehad. De 10-jarige Jan van Uffelcn was achterop een wagen geklommen. Op een gegeven moment liep de knaap achter dit voertuig vandaan, on stak den weg over. Juist passeerde een autobus van de Vlos Maatschappij De bestuurder kon zyn voertuig niet tydig meer tot stil stand brengen met het gevolg dat de jongen werd over reden. Hij was op slag dood. De politie heeft de autobus voor een onderzoek in- beslag genomen. De remmen bleken echter volkomen In orde te zijn, zoodafc het voertuig later weer vrij ls gege ven. „Wat gaan jullie nou doen"?, kraakte Redneb, toen hy zag, hoe Bllly en Skulabaa ijlings terug keerden en hard wegliepen, gevolgd door de woeste honden. „Wat gebeurt er," vroeg Jerry, zyn hoofd uit het nest stekende. „Bllly is weer opnieuw In gevaar," antwoordde Redneb." „Biyf nu waar je bent, en dan zal ik ze achterna vliegen, om te zien, of Ik ze helpen kan. „Dat ls goed," zeide Jerry, „maar vergeet nou niet om terug te keeren." „Wees maar niet bang, dat ik Je in den steek laat," antwoordde Redneb geruststellend; toen vloog hy zoo snel mogeiyk weg, en hy rustte niet, vóór hy 'over de hoofden van Billy en het hert vloog. „Ben Je weer dom geweest", kraakte hy, terwyi hij zijn vleugels uitstrekte en op de schouders van Billy ging zitten. „Heb Je niet verwacht, dat het zoo zou afloopen?" „Och, hoepel op," zeide Billy erg zenuwachtig, Ik wil dat je me helpt, aan jou aanmerkingen heb ik niets." En Inderdaad, het was voor hen geen prettig vooruitzicht, toen ze zagen, dat het hert reeds teekenen vap vermoeidheid gaf, terwijl de hon den ieder oogenblik nader en nader kwamen. „Wrijf je amulet!" riep Redneb. „Ik kan niet," zeide Billy, die zich met beide handen om den nek van het hert had geklemd. „Als Ik het doe, dan val Ik." „O, hemeltje," zeide Redneb, „daar zitten we aardig ln een moeras". Het scbynt heusch, dat het laatste uurtje voor Bllly is geslagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10