Schoonmaak Radioprogramma S C H 0 0 R L. ANNA PAULOWNA. HOOGWOUD BARS1NGERH0RN CALLANTSOOG. WINKEL WIERINGEN. HARENKARSPEL. ST. MAARTEN Z IJ P E. LANGEND IJ K NIEUWE NIEDORP Gemengd Nieuws. dat nog een extra nummertje werd gegeven. Ook 't laatste nummer van „Apollo", een komische serenade, getiteld „O, Pepita", was een waardig slot van dezen uitstekend geslaagden avond. Ook dit moest nog eens worden herhaald. „Apollo" kan weer met voldoening op dezen avond terugzien. De heer Van Ham deed nog een beroep op degenen, die Iets voor zang gevoelen, om als werkend lid zich op te geven. Vooral sopranen zijn hartelijk wel kom. De heer K. Zander sprak ten slotte een woord van dank voor de belangstelling en vooral aan O.K.K. voor het genot dat deze club ons heeft verschaft en wenscht hen veel succes bij hun a.s. optreden in de Residentie. Tot slot een druk bal. Politie. Verloren: een bruin handtaschje met inhoud Gevonden: een voetbal. Inlichtingen worden ter secre tarie verstrekt. Door den Commissaris der Koningin van Noord-Hol land is aan den dienstplichtige der lichting 1931, A. M. van den Berg, voorgoed vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens broederdienst Voor rekening van den heer R. Breen ^a] aan den Middenweg een woonhuis worden gebouwd. Den heer G. Hoornsman, timmerman te Julianadorp, is de bouw opgedragen. Zaterdagavond concerteerde Schools Gemengd Koor" in de zaal van den heer Schuijt. De opkomst van het publiek had grooter kunnen zijn. Jammer, zij die weg zijn gebleven, om welke redenen dan ook, ze hebben veel gemist. liet programma wertj gevuld door een zestal zang nummers. waarvan de vertolking, onder de goede lei ding van den hier Jonker uit Alkmaar, zeer gunstig genoemd kon worden. Kr werd beschnafd en mooi ge zongen, en zeer stellig viel er vooruitgang te consta- teeren, bij dit koor. Kr was steeds de beste harmonie en het juiste evenwicht in de partijen en we willen gaarne gelooven, dat een groot gedeelte der aanwezi gen echt heeft genoten van dezen mooien avond. Was liet „Ave Verum*' van Mozart een goede inzet, bepaald best werd gezonnen t bekende .,Du Hirte Israels". Een moeilijk nummer is: „Jezus slapen gaan", misschien beter geschikt als concoursnummer dan voor een avond als deze. Bepaald prachtig werd de compositie van Isr. J. Olman, „Sneeuw" gezongen. Als we een succesnummer van dezen avond moesten aanwijzen, dan zou 't bepaald dit nummer zijn, dat onze keuze kreeg. Het eenvoudige „Sterrennacht"' deed het ook goed, terwijl het laatste nummer: „Vlaamsche kermis" wel liet jolige en vroojijke gedeelte van den avond ver tegenwoordigde; zeker, een overbrugging voor het daarna komende bal; dit laatste zai mogelijk een hoo- ger moment geweest zijn voor enkelen welke gedu rende het afwerken van het programma teekenen gaven van weinig gevoel voor kunst. Jammer, dezul ken konden beter het moment van het bal afwachten om binnen te komen. Mooie zang wordt zoo licht Yerstoord door zulke menschen. Verder werd liet programma aangevuld met en kele nummers vioolmuziek, gegeven door mevrouw lilte-de Ruiter. Over het mooie spel van deze dame kan wel niet anders dan een gunstig oordeel volgen, terwijl de begeleiding van den heer Jonker uitstekend was; viool en piano sloten zich bijzonder mooi bij elkaar aan. Verder werd declamatie vermeld van den heer Eli Prins. De keuze der stukken was een goede; 't wa ren meest kleinen, deels uit de 'middeleeuwen, deels uit den tijd van Neerlandsch gouden eeuwa De ove rigen uit onzen tijd. De heer Prins bleek een goed declamator, echter met een ietwat te zwakke stem. Bijzonder mooi was zijn „Wilhelmus". Muziek en declamatie vulden op waardige wijze dezen mooien avond aan, waarop alle medewerken den, en niet het minst de heer Jonker, met genoe gen kunnen terugzien. Algemeene jaarvergadering van de Vrijz. Gem. Kiesvereeniging Hoogwoud, op Vrijdag den 21 Maart 1930, des avonds 7 uur bij den heer J Modder alhier. Voorzitter de heer S. Glas, heet de opgekomenen welkom en opent de vergadering. Nadat de door den secretaris gelezen notulen zijn goedgekeurd, en ge- teckend, doet de penningmeester, de heer S. Koorn, rekening en verantwoording. De heeren C. Slagter en G. Glas zien de bescheiden na en adviseeren de reke ning goed te keuren met een batig saldo van bijna 04 gulden. Bij de nu volgende bestuursverkiezing worden her kozen de heeren Jac. Kuiper Cz., D. Koorn Jz., C. Slagter cn J. G..Spaander, de laatste tevens als se cretaris. Nadat bij de rondvraag eenige huishoudelijke za- acn zijn behandeld, sluit voorzitter met dank de ge zellige vergadering. Aan het jaarverslag van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den kring Barsingerhorn over het jaar 1929 ontleenen we het volgende: In 1929 werden gekeurd 6246 dieren met 846 afkeuringen. Het aantal slachtingen, waarbij het vleesch voorwaardelijk werd goedgekeurd, bedroeg 749. Het aantal huisslachtingen bedroeg 40. In 85 gevallen werd bacteriologisch onderzoek verricht. KOLHORN. In de jongstleden gehouden vergadering van de ver eeniging „Denk en Doe" is besloten om gezamenlijk met de afdceling Barsingerhorn van de Noordholland- sche Vereenlging „Het Witte Kruis" een bad- en zwem inrichting te stiphten. Deze inrichting zou dan gemaakt worden in de haven tegenover de boerderij van den heer P. Koomen, een plaats, die zich bij uitstek voor dit doel leent. In de plaats van den heer A. Vis, die als zoodanig niet meer herkiesbaar was, werd tot secretaris der ver- eeniging „Denk en Doe" gekozen de heer S. Breebaart alhier. De Zangvereeniging alhier zal een openbare uitvoe ring geven ln de zaal van de Wed. Jonker op Zondag 6 April a.s. Naast enkele zangnummers zal opgevoerd worden een tooneelstukje, getiteld: „De gevolgen van een leugen". Bij onderhandschen verkoop is het woonhuis, tevens postkantoor, door den vroegeren eigenaar en bewoner, D. de Haan, overgedaan aan den nieuwen postbode, te-, vens kantoorhouder D. Visser. Voor een goed bezette zaal werd door de RederiJ- kerskamei „Nieuw Leven" op Zondag 23 Maart een uitvoering gegeven in Hotel „Duinzichtvan den beer P. T.uikes Butler .Opgevoerd werd „Gebroeders Kalkoen", een vroolfjk spel in 3 bedrijven, door Ge- rard Nielen. Daar dit stuk in deze omgeving reeds meermalen is opgevoerd, mag de inhoud als bekend worden verondersteld en we zullen ons van een na dere uiteenzetting onthouden. Het is een stuk waar pit in zit, een stuk dat bij het publiek inslaat, dat de (UM&dftCht voortdurend gespannen houdt. Geeh too- neeltjes, die 't minder goed doen, alles past zich keu rig aan. De tooneelaankleeding is zeer eenvoudig, zoo- dut het spel alles moet doen en laten we 't maar da delijl: zeggen: Er is heel goed spel geleverd. Misten we enkele der trouwe medespeelsters, leden waarop de \ereeniging pleegt te drijven, 't moet eerlijk ge- zegd, <le nieuwe leden hebben getoond, dat zij waar dige reserves zijn. 't Ligt niet in ons bestek de spe lers stuk voor stuk te bespreken, allen hebben vol daan, ieder naar zijn kunnen, maar vooral ieder naar zijn rol. Dat is 't eenige bezwaarlijke in dit stuk, dat naast enkele zeer groote rollen, meerdere kleine, ja zelfs heel kleine rollen voorkomen. Ieder heeft echter zijn deel gehad in 't werkelijk groote succes, 't Publiek heeft genoten, er is hartelijk gelachen, 't was een buitengewoon prettige avond. „Nieuw Le ven" kan niet groote voldoening terugzien op deze welgeslaagde uitvoering. Een gezellig bal hield het groote aantal jongelui nog eenige uren bezig. Door den heer Chr. de Vries, broodbakker te Breezand Is vergunning verleend ingevolge de Hinderwet om ln zijn nieuwe bakkerij een electromotor te mogen plaatsen Naar wij vernemen zal met ingang van 1 April a.s. de vlsscherij ln de afgesloten Wieringermeer zijn verpacht aan de vis3chersvereenlglngen te Medemblik, Kolhorn, Van Ewljcksluis en Wlerlngen. gezamenlijk. Slechts zal gevischt mogen worden in dat water door hen, die van die vereenigingen daartoe vergunning heb ben verkregen. Uit 's Rijks kas is aan deze gemeente eon voorschot verleend van f 7195, Ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaatsje voor twee landarbeiders. Het bouwen.van een woonhuis met garage voor reke ning van de gemeente en ten behoeve van den Reini gingsdienst is door B. en W. gegund aan A. A. Schou ten. aannemer alhier, als laagsten inschrijver. Een en ander zal aan den Noorder Molenvaartsweg worden gebouwd. BREEZAND. Het ligt in de bedoeling van den heer G. Wisse, te Rot terdam, zich als timmerman-aannemer in deze gemeente te vestigen. Door hem zal een woonhuis worden gebouwd aan den Ooster Zandvaartsweg op een perceel van de Boerderij „Cérês" Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Linde boom, assistent le klas bij de Posterijen te Amster dam, is met ingang van 1 Maart jl. benoemd tot adjunct-commies bij de P.T.T. aldaar. De gémeentebode, de heer Alb. Veerding is door den Commissaris der Koningin tevens benoemd tot bui tengewoon gemeenteveldwachter. De heer S. Juisting, hoofd der Chr. school te Den Oever, heeft zijn benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs aangenomen. De dienstplichtigen G. Holtjer en H. Feiken zijn opgeroepen om 111 werkelijken dienst te komen, res pectievelijk op 5 Mei te Nijmegen en op 7 Augus tus te Assen. Maandagmiddag omstreeks 12 uur, heeft de vis- scher J. Klein Swz. van Stroe op den Zuidwal het lijkje opgevischt van een ongeveer vierjarig meisje. Vermoed wordt, dat dit het lijk is van het kind Ma- rietje Ambriola, die voor eenige dagen te Den Hel der in de haven is gevallen en verdronken. Maatregelen tegen overlast. In den laatsten tijd is tegen diverse personen 'pro ces-verbaal opgemaakt wegens venten langs de hui zen zonder vergunning, alsmede tegen verschillende houders van honden wegens het laten losloopcn van honden. Maandagmiddag is door den krulkelvlsscher Klein van 't Stroe alhier in zee tusschen Wieringen en Den Helder een kinderlijkje opgehaald. Onmiddellijk werd aangifte gedaan van het geval bij de gemeente-autoriteiten en politie alhier, welke constateerden dat het signalement overeenkwam met een ongeveer 14 dagen geleden ver mist 4%-jarlg meisje uit Den Helder.'De ouders van het kind werden van het geval in kennis gesteld en her kenden in het lijkje hun kind. DEN OEVER. Hoewel het den laatsten tijd te den Oever rustig was, is het Zondagnacht in den sluisput weer ru moerig geweest. Enkele polderjongens hebben elkaar wat afgeranseld, zoodat de dokter er nog bij te pas kwam de wonden te heelen. De heihameis zijn met een van het werk ontslagen. Zondagmiddag omstreeks 2 uur is hier een ernstig auto-ongeval gebeurd. De heer P. Tijsen Jz. kwam nl. met een luxe auto van den heer B. den Gesterweg af rijden, toen onverwachts een 4^-jarig dochtertje van den heer S. Lont achter een hekje vlndaan den weg op kwam. Een botsing wa3 onvermijdelijk, met het noodlottige gevolg, dat het kind bijna op slag werd geaood De bestuurder reed zeer kalm en de remmen der auto waren in orde zoodat deze geen schuld treft. De verslagenheid is algemeen. Maandag, juist onder den middag, geraakte een met twee paarden bespannen boerenwagen geladen met mest, van den veehouder B. te Oosterland, op hol in de richting den Oever. In vliegende draf ging het door de straten van den Oever, de haven op, waar de paarden draaiden en van vaart verminder den. Toegeschoten mannen konden de paarden tot stilstand brengen. Als een wonder mag het heeten, dat op dit oogenblik de anders zoo drukke straat ge heel ruim was, Op de haven kwam de wagen in bot sing met een lichtpaal, welke afknapte. Overigens kwam het ongeval best Hf. DIRKSHORN". In de door eenige dames keurig versierde zaal van den heer D. Swager vierde Zaterdag de Gymnastiek- vereeniging U.d.I. alhier haar 25-jarig jubilé onder groo te belangstelling, zoowel van oud-leden en donateurs, als van de andere hier bestaande Vereenigingen, welke op ultnoodiging mede aanwezig waren. De eere-voorzitter van U.d.I. verwelkomde de tarijke aanwezigen en schetste daarna in een beknopt overzicht de oprichting, den groei en den bloei der Vereenlging. de laatste vooral onder leiding van den heer Pol, thans onder die van den heer Keesman. Met enkele zeer waar- deerende woorden aan het adres van den tegenwoordigen directeur eindigde de spreker. De voorzitter van U.d.I. de heer Kant, bood nu den heer Keesman een horloge ketting en Mevr. Keesman een fraai bouket aan. Na het zingen van het Turnlied werd de feestvierende Vereeniging gecomplimenteerd door de voorzitters van „Excelsior" en „Onder Ons", de heeren Biesboer en Smit, onder aanbieding van mooie geschenken en een enve loppe, meden amens „Nieuw Leven" en de burgerij Uit handen van het dochtertje van den heer Swager ont ving de directeur nog een bouket. Hierna werd een uitgebreid programma, bevattende gymnastieknummers en voordrachten met zang afge werkt. waarmee het gezelschap eenige uren aangenaam werd bezig gehouden. Met dame voor de medewerking en den prettlgen geest der aanwezigen, alsmede aan de muzikanten voor hun goede muziek, sloot de leider der feestvergaderlng het officieele gedeelte van den avond. De aanwezigen bleven daarna nog eenigen tijd gezellig bijeen. Zondag gaf onze Symphonie, onder leiding van den heer S. Schut, in lokaal „Rust en Lust" een openbare uitvoering. De zaal was best bezet, hetgeen wij bij dergelijke avonden gewoon zijn. Naast de verschillende numifeers muziek, welke het applaus der aanwezigen verwierven, hoorden wij ook nog eenige zangnummers, welke keurig werden uitgevoerd en in groote mate aan allen voldeden. Een grapig toooneelstukje getiteld „Een tooneelrepetitie" bracht de vroolijke stemming er in en was soms niet te volgen door de lachtsalvo's. Wat werd er genoten! Als extra attractie kregen wij heden het met vraagteekens geannonceerde slot: „Aansluiting op het orgel van Tuschinsky". Nu, wij zagen een orgel en wij hoorden muziek en 't zij hier r-gezegd: het was heel aardig bedacht en wel om deze reden. Door den heer Schut werd de mededeeling gedaan, dat de symphonie dit jaar jubileerde, graag dit feit wilde herdenken, maar het geld er voor miste. Nu zou onder de muziek van dit nummer door dames een rondgang met de col lectebus gedaan worden. Het feit nu, dat deze collecte gepaard ging met, ja wij zouden zeggen Jordaan of Zee dijk-allures, deed haar op haar plaats zijn en wij willen hopen, dat bij telling, de opbrengst meevalt. Na dit alles een gezellig bal tot slot. Vrijdagavond werd in het lokaal van de openb. school, onder voorzitterschap van het hoofd der school, alhier, ren ouderavond gehouden. Bij de ope ning sprak voorzitter zijn groot genoegen uit over de heden betoonde belangstelling, daar in totaal 28 per sonen aanwezig waren. Deze werden hartelijk wel kom gehecten, waarna lezing en goedkeuring der no tulen volgde. Voor den secretaris, aftredend bestuurslid, werd, daar deze dit jaar zijn jongste kind van school ziet gaan, gekozen de heer P. Jonker. Nu volgde een heel aardige lezing door voorzit- •ter, betreffende beantwoording van kindervragen. Het groote nut wordt hierin bepleit en de taak uitgestip peld, welke de ouders bij het vormen der geest van het kind is opgelegd. Deze geestelijke of verstande lijke vorming wordt opgebouwd, veelal door aandrang uit het kind zelf, welke steeds vraagt naar alles en nog wat, zoowel het mogelijke als onmogelijke. Wan neer, zegt voorzitter, aan deze vragen aandacht wordt geschonken en zooveel mogelijk in goeden zin beantwoord, dan komt dit het kind heslist voor zijn verdere leven ten goede. Doch daar het kind deze vragen uit den aard der zaak buiten don schooltijd om doet, is deze taak ook bijna geheel voor de ou ders. Na sluiting der vergadering en nadat Burgemeester de ouders en onderwijzend personeel verzocht had elk voor zich de kinderen te wijzen, met het oog op de zeden, om niet zoo maar met een vreemdeling mee te rijden of te wandelen, kwamen wij aan het laatste gedeelte van dezen avond en wel het bekijken van het kinderwerk, dat op een groote tafel was ten toon gespreid en veel op een mooien St. Nicolaas-tafel deed denken. Naast schrijf- en teekenschrift, was ook de afd. handwerken als boekbinden, plakwerk, enz., geëxposeerd, wat in een woord keurig en netjes door de jeugd was uitgevoerd. Na bezichtiging, hetwelk door de aanwezige da mes luid pratend en lachend geschiedde, ging 'n elk hoogst voldaan huiswaarts. 'T ZAND. Naar we vernamen zal het Noord-Hollandsch Too- neel, dir. B. C. Loevens, op Zondag 30 Maart a.s. een jubileumvoorstelling bij den heer H. Schrieken geven in verband met Loeven's 25-jarige tooneelloopbaan. Opgevoerd zal worden „Hot circuskind", romantisch tooneelspel in 3 bedrijven, met een voorspel, speciaal voor deze gelegenheid geschreven door Mw. G. J. Loevens.Tongejan, schrijfster van „Het schooiertje". Volledigheidshalve vermelden we nog even dat de rol van Annie, het circuskind, in het voorspel wordt gespeeld door den jongeheer Piet Loevens, die het vorig jaar met zooveel succes bij Schrieken de rol van het schooiertje vertolkte. Uitgebreide bizonderheden vindt U als advertentie In dit nummer vermeld. OUDESLUIS. Zondag gaf de Harmonievereeniging „Concordia" een uitvoering in café Bulsman voor een talrijk opgekomen publiek. De verschillende muzieknummers werden uit stekend ten gehoore gebracht met als extra nummer „De Trouwe Huzaar", (zang en muziek). Tot slot nog een blijspel ln één bedrijf „De sjaal van Mevrouw", waar aan een paar dames hun welwillende medewerking ver leenden, en hetwelk zeer in den smaak viel. Jammer dat spoedig na de uitvoering enkele personen ruzie begon nen te maken, waardoor het bal spoedig werd beëindigd. NOORDSCHARWOUDE. Zaterdagavond gaven de Gymnastiekvereenigingen „Hercules" en „Hygiëa" een uitvoering in de zaal van den heer J. de Bakker, onder leiding van den heer K. Bóod. De zaal was geheel bezet. Zooals gewoonlijk, werd er door allen zeer goed ge werkt, alle oefeningen liepen vlot van stapel. Heel veel succes hadden de dames met de rythmlsche dansen en de heeren met de vrije oefeningen, welke moeten worden gemaakt op den wedstrijd te Dordrecht. Zeer veel bijval ontvingen ook de tableaux, welke dan ook schitterend waren verzorgd. Tot slot een gezellig bal. Tevens had nog een verloting plaats van een taart en eenige worsten. „Hercules" en „Hygiea" kunnen op een zeer goed ge slaagde uitvoering terugzien. BROEK OP LANGENDIJK. Ds. J. J. Drentli, predikant bij de Chr. Geref. Kerk, is beroepen te Sneek. ZUIDSCHARWOUDE. De prijs van de melk is hier met een cent per L. ver laagd en alzoo op 13 cent gebracht. Uitgaande van de afdeellngen van den J.G.O.B.-Ned. Vereen, en A.N.G.O.B. aan den Langendijk is Zaterdag avond onder goede belangstelling herdacht het S3-jarlg bestaan der Geheelonthoudersbeweging aan Langendijk Door den heer F. U. Schmidt van Bussum werd een rede gehouden, waarin hij op meesterlijke wijze schetste het verleden, het heden en de toekomst der drankbestrij ding als cultureel doel tot heil en .opheffing der mensch- heid. Door Mej. Portegies van Alkmaar werd op gevoel volle wijze voorgedragen „De Zondares", „Zijn eerste gulden", „Drie rekeningen", „De kroeg", en fragmenten uit het bekende boek „Van het Westelijk front geen nieuws". Een en ander werd afgewisseld door tableau's muziek en zang, op zoodanige wijze, dat de avond ook uit het oogpunt van kunstgenot op hoog peil stond. NOORDSCHARWOUDE. Voor rekening van den heer Joh. Mol zal een neiuw woonhuis gebouwd worden op het bouwterrein van den heer G. Bos. Op hetzelfde terrein wordt tevens een woonhuis gebouwd voor den heer Becker. Successen van de gymnastiekver. „Hercules." Op Zondag 23 Maart had te' Dordrecht een revanche wedstrijd plaats tusschen de turnkring Dordrecht cn Omstreken, omvattende 18 vereenigingen, en de gymna- stiekvereeniging „Hercules" van hier. Voor iedere afdeeling kwamen 8 deelnemers uit, dus zoowel van „Hercules" als van de Turkrlng Dordrecht Een groote durf van onze plaatselijke vereeniging om tegen 8 der besten uit die 18 aangesloten vereenigingen te kampen. Het vorige Jaar heeft een dergelijke wedstrijd hier plaats gehad, welke toen door „Hercules" is gewon nen, Het is alzoo te begrijpen dat men in Dordrecht al op al zou zetten om dezen wedstrijd te winnen. Dit is niet gelukt. „Hercules" heeft slechts met eon punt gewonnen, n.1. met 852 p. tegen 851% punt. Uit dit geringe puntenverschil blijkt dus dat het een spannende wedstrijd is geweest. Aan Directeur en leden onze welgemeende felicitatie. Zondag 23 Maart j.1. gaf de gymnastiekvo.recniging „HerculesHèbe", onder leiding van mej. H. Sepers en den heer W. Keesman, een openbare uitvoering in de Prins Maurits. alhier. We hadden het genoegen om van het geboden pro gramma, dat een twintigtal nummers bevatte en voor een elck wat wils bood, een gedeelte voor de pauze en de nummers 12 tot en met 20 te aanschouwen. Uit het gebodenc bleek ons, dat de leiding zoowei bij de dames als bij de heeren in zeer goede handen is. Mj. Seepers weet met de vele. meisjes, die onder hare leiding staan, aardige oefeningen in te stu- deeren. Elk nummer werd correct uitgevoerd en oogst te een vriendelijk applausje van de talrijke aanwe zigen. Ook bij de heeren-aftieeling was de afwerking van het gebodene tot in de puntjes verzorgd. Tus schen de diverse oefeningen, zoowel vrije als brug- en rekoefeningen door, werden we vergast op enkele dansen. De klompendans, uitgevoerd door de derde afdeeling meisjes, sloeg geweldig in, evenals de dans, die uitgevoerd werd door de dames. Als laatste nummer voor de pauze kregen we te hooren een zangspel, waarin de sport met al haar wel en wee door een negental dames en heeren werd bezongen. Hoewel de gezongen liederen niet allen duidelijk verstaanbaar waren, achterin de zaal werd ons de strekking van dit zangnummer toch duidelijk. De zang-enthouaiasten brachtn het er wer kelijk goed- af. Vooral de gewonde midvoor in het zangspel kon ons terdege bekoren! Tot slot gaven de dames, zooals gezegd, een rhyt- mische dans, waarvan de muziekbegeleiding in goede handen was bij mej To Pluister. - We willen tenslotte de andere damesleden nog een complimentje maken, voor de door hen uitgevoerde vrije zoowel als brugoefeningen. De prestaties dier zeven dames dwongen onze bewondering werkelijk af. Hulde aan dit zevental! Na het afwerken van het programma werd door velen nog van de gelegenheid gebruik gemaakt van een dansje. Rest ons nog te vermelden, dat in de pauze een taart en boterletters werden verloot, waarbij als ge lukkige prijswinnaars uit da rietenmand met lootjes te voorschijn kwamen de dames Ph. Koomen en H. v. d. Molen en de heeren J. Blokker Sen., Jb. en A. Arts. De uitvoering is een succes geworden voor de plaatselijke gymnastiekvereniging, welke met ge noegen op dezen avond kan terugzien. geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaf, zacht en blank door Purol WOENSDAG 26 MAART 1930. Hilversum (1875 M.) 10.00 Tijdsein en morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.152.00 Middagmuziek, 2.00—3.00 Radio Kinderkoor zang o.l.v. Jacob Hamel, 3.004.00 Naalcurus door Mevr. de Leeuw van Rees, 4.004.30 De voornaamste studie- muziek voor piano, 4.305.00 Gramofoonmuziek, 5.30 Vooravondconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, 6.457.45 Cursus Italiaansch: beginners en gevor derden. 7.45 Politieberichten, 8.00 Tijdsein, 8.0- A.V.R.O.- Radio-Tooneel, studio-opvoering van „De Heks van Haarlem"; in de rustpoos Persberichten Vaz Dias; na afloop: vroolijke gramofoonmuziek. Hulzen (298 M., na 6.00 1071 M.) 8.159.00 Morgenconcert, 10.3011.00 Korte Ziekendienst door Ds. D. Tom, 11.0011.30 Gramofoonpiaten, 11.30— 12.30 Harmoniumbespeling door M. J. Jurjaanz, 12.30— 2.00 Middagconcert,, 2.002.45 Concert voor sopraan, hobo en piano, 2.45—3.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink, 3.15—4.15, Vervolg concert, 4.15—5.00 Gramofoonpiaten, 5.006.00 Kinderuurtje, 6.006.30 Gra mofoonpiaten, 6.306.40 Vaz Dias: Koersen, 6.407.10 Cursus Radiotechniek, 7.10-7.40 Causerie over verschil lende technische onderwerpen, 7.408.00 Spreker: R. P. Baas te 's-Gravenhage, lid van het hoofdbestuur der N.C.R.V. Onderwerp: „Met de N.C.R.V. naar Zwitser land, het land van den toerist"; 8.008,50 Concert door de Arnhemsche Orkest-vereeniging o.l.v. Martin Spanjaard, 8.509.10 Bestuursmededeelingen, 9.109.50 Vervolg con cert, 9.5010.00 Persberichten, 10.0011.00 Gramofoon piaten. MERKWAARDIG ONGELUK OP EEN VLIEGVELD. Op het vliegveld te Buenos Aires zijn een vrouw en een soldaat van de kustwacht, die haar over het veld bracht, door een neerdalend vliegtuig gegrepen en gedood. Bij een poging om de menschen te ont wijken sloeg het toestel tegen den grond en werd ernstig beschadigd. De passagiers bleven ongedeerd. DOOR ZWAVELZUUR VERGIFTIGD. Drie dooden. Zaterdagmiddag is te Warschau bij het schoonma ken van een kanaal in de voorstad Wola een ernstig ongeluk gebeurd. In een chemische fabriek van de glasfabriek was een ketel met zwavelzuur lek ge raakt. Het zuur raakte in het kanaal, zoodat zich daar vergiftige dampen ontwikkelden. Van de aan het kanaal werkzaam zijnde arbeiders werden er zestien vergiftigd. Drie arbeiders zijn intusschen reeds overleden. ONTPLOFFING ROOKLOOS KRUIT. Drie personen gedood. Reuter meldt uit Denver (New Jersey): Een officier en twee burgerarbeiders werden ge dood bij het nemen van proeven met *een nieuw soort rookloos kruit in het legerarsenaal te Picatin- ny. Een klein gebouw niet medegerekend, bleef het arsenaal onbeschadigd. ONDER EEN LAWINE BEDOLVEN. Uit Landeck wordt gemeld, dat bij de Jahntal- hutte in Tyrol drie dames door een lawine bedolven zijn. Alle drie zijn om het leven gekomen De lijken zijn naar Landeck overgebracht. Een der veronge lukten is mej. Helga Opitz uit Froiburg, wier vader, professor in de gynaecologie aan de universiteit te Freiburg, voor eenige jaren bij een auto-ongeluk in Tyrol om het leven is gekomen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6