SchagerCourant wie i i =3 sport kt van zondag Het Altaar der Eer „CARPE 9IED"Grost-Schaart. POLDER WAARD EN GROET. Derde Blad. GRATIS. Dinsdag 25 Maart 1930. 73ste Jaargang. No. 8634 ZICH MET INGANG VAN 1 APRIL 1930 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN MAART BLAUW-WITGO AHEAD. 1—3. (Van onze Voetbalredacteur.) Superieur spel der Oostelijke kam- pioensploegen. Na een 2—0 voorsprong „geloofden" de Deventenaren het well Om het Stadion heerschte reeds lang voor den aan vang een gezellige drukte; een duizendkoppige me nigte, heele ritsen auto's: geruischlooze wagens in allerlei opzichtige en in de zon schitterende kleurtjes dan weer een rammelend Ford je, doch allemaal blijde en lachende gezichten. Er was ook wel reden toe; het weer had zich best gehouden en het vooruitzicht van een mooien spannenden wedstrijd deed ook veel ter verhooging van de feestvreugde. Het Stadion zat eivol: dertigduizend toeschouwers waren er dus zeker. Een groepje supporters was uit Deventer met hun favorieten meegetrokken, terwijl het „Deventer Nieuwsblad" door middel van een telefoonlijn het verloop van den wedstrijd in Deventer bekend maak te. Om even over twee trad de Go Ahead-ploeg in 't veld. Tien minuten later ook Blauw Wit. Nadat eerst nog een minuut of vijf een soort receptie ge houden werd, waarbij de partijen enkele kransen te gen elkaar uitwisselden, kon getosst worden. Go Ahead was de gelukkige en koos het zonvoordeel en verdedigde dus het Zuidelijke doel. Windvoordeel was er hoegenaamd niet, daai het zachte briesje dwars over 't veld stond. De elftallen stelden zich als volgt op: Go Ahead. Leo Ilalle Udink Brookman Schmmekens Jan Ilalle Remeijer Stenvert, Theo de Kreek, Jan de Kreek, Brilleman, De Vries Scheidsrechter Voltijn Homburg Ferwerda Borenbosch Smit Gerritse Delsen De Boer Sitters Lietzen Van Asselt Scliindeler. Blauw Wit. De eerste aanvallen zijn reeds voor G.A., doch er is vooreerst geen gevaar. Als Blauw Wit verschillende tegenaanvallen forceert, blijkt het dat de roodgele achterhoede buitengewoon #oed buitenspel kunnen zetten, waardoor de soms aardig opgebrachte bal len ten prooi zijn aan vrije schoppen. Hierdoor voor namelijk wordt het spel verplaatst en G.A. komt er gaandeweg beter in, wat zich laai zien door de tal rijke gevaarlijke momenten voor het Blauw Wit-doel waar Van Asselt zijn dag niet, schijnt te hebben. Jan I-Ialle centert steeds uitmuntend. Ook begrijpen de Deventaren elkaar uitstekend, wat bij de tegenpartij lang niet altijd het geval Is. Zoo bijvoorbeeld Ger ritse en Smit, die weinig op elkaar aan kunnen. Nu is het ook best mogelijk dat Remeijers uitstekend spel hen dermate Imponeerde, dat beide spelers daardoor hun gewone spel niet konden ontplooien. Hoe het ook zij, Go Ahead was in het eerste kwar tier nog steeds onbedreigd de sterkste. Na tallooze, niet al te best gegeven voorzetten van Stenvert, waaruit soms niet onaardige momenten ontston den, kreeg J. Halle op het middenveld een keurig toegespeelden bal. Delsen liep toe, zoodat Theo de Kreek ongedekt stond; een keurige pass volgde, de Kreek plaatste zonder zich te bedenken naar den vrijstaanden Stenvert, die een kanonskogel op doel afvuurde. Schindeler stopte weer op z'n oude ma nier, maar Jan de Kreek gaf hem door en deponeerde den terugeslagen bal in de touwen 1,0-1). Nu begon het publiek zich te roeren. Dit had echter een ave- rechtsche uitwerking, want 10 minuten later knalde FEUILLETON door ETHEL M. DELL. 17. Haar ontroering trof hem, hij trok haar weer naast zich. „Ik begrijp het misschien beter dan jij, lieve ling", zei hij. „Jin als je maar vertrouwen in me wil de stellen, geloof me, dan zou ik het veel gemakke lijker voor je kunnen maken. Wil je niet probeeren mij je volle vertrouwen te schenken, Charmaine?" „Ja", lispelde zij flauwtjes, „ja!" „Kunnen we dan over een paar weken niet trou wen en kalm onzen intrek nemen, hier bij Hugh?" ging hij voort. „Hij heeft ons bitter noodig. De last is te zwaar voor hem alleen." „Ja-V herhaalde Charmaine. „Je gaat immers liever niet naar je vader en je zuster terug, niet waar?" „O, neen!" riep zij, vol afgrijzen, reeds bij het denkbeeld alleen. „Voor geen geld van de wereld!" „En Tante Edith wenscht aan het einde van Juli naar Baden te gaan, hoewel ze beloofd heeft haar ver trek uit te stellen en voor Hugh te zorgen, tot onze wittebroodsweken voorbij zullen zijn", vervolgde hij. „Het wil me dus voorkomen dat er van uitstel geen sprake behoeft te zijn. Kunnen we daarom geen da tum bepalen, liefste? Of wil ik het voor je doen? Welnu, daar gaat hij dan! We zullen trouwen, van daag over drie weken. En ik zal je vader een bezoek gaan brengen om hem te vragen ons huwelijk bij te wonen." „O, en Griselda ook!" voegde hij er snel bij. „En je moet extra aardig voor haar zijn." „Dat zal ik", beloofde h.ij „Ik zal etftra aardig zijn tegen iedereen. Dat blijft dus zoo afgesproken, niet waar? En zie je er nu nog zoo tegenop?" Haar oogen glimlachten hem geruststellend tegen. „Neen, ik voel me veel flinker. Maar, mag ik je één ding vragen, Basil? Eén ding maar? Het zou voor mij zoo'n verschil maken al het verschil in de wereld." „Wat is het dan, in 's hemelsnaam?" vroeg hij vol verbazing. „Natuurlijk is het toegestaan. uit vrije verkiezing, met blijdschap wat het ook is". Jan de Kreek een voorzet van Stenvert langs Schin deler. (0—2). Nu ging Go Ahead het een beetje mooi doen. Halle c.s. probeerden hun aanvallen zoo mooi mogelijk op te bouwen en behalve op rechts werd nu ook op links gespeeld, waar De Vries zich een goede renner en ballenvrijmaker toonde. Aan z'n speltechniek ontbreekt nog wel 't een en ander. Toch brak hij keer op keei door, mede dank zij de slechte conditie van Van Asselt Eenmaal knalde hij juist over. Blauw Wit begon het nu met geestdriftig spel te probeeren. Bijna steeds strandde men op buitenspel, foch gelukte het de Blauw Witte voorhoede enkele malen Halle in het nauw te brengen. Tweemaal red de deze door uitloopen, terwijl hij zich bij de uit een corner ontstane scrimage een keurig keeper toonde. Een zijner fouten is echter, dat hij den bal uitschiet naar het middenveld. Een bal op de buitenwenken te recht gekomen, kan gemakkelijker worden bewerkt dan een bal die in de kluwen van spelers op het middenveld neervalt. In het opvangen van den bal toonden de Amsterdammers zich meesters, zoodat er tenslotte nog vrij veel ballen aan de voorhoede doorgegeven werden. Tot een doelpunt kwamen de Blauw Witters echter hij lange na niet toe. Aan den anderen kant hield Schindeler nog een hakbal van Theo de Kreek. Een minuut of tien voor rust kwam het derde doelpunt voor G.A., dat een oostelijke over winning tot een voldongen feit maakte. Theo de Kreek schoot nl. eenmaal keihard op doel, Sitters veranderde de schuiver iets van richting en voor de derde maal had Schindeler het nakijken. Het tem po zakte danig af. De Vries kreeg nog enkele kansen, doch deze belandden óf in des keepers handen, óf juist over. Evenzoo was het het geval met Smit, de eenige dié nog de gelegenheid kreeg om Halle te benaderen. Door uitloopen bezwoer hij echter steeds het gevaar. Even voor rust ondernam G.A. nog een goeden aanval over links. De Vries passeerde Van Asselt, schoot tegen Schindeler aan; de terugsprin gende bal werd vervolgens door Brilleman in den hoek geplaatst, waar Lietzen juist klaar stond om de reddende hand toe te steken, zoodat het bij 30 bleef. Een vrij lusteloos partijtje besloot de eerste helft. De tweede helft kenmerkte zich door heldhaftige» tegenstand van Blauw Wit. Zelfs ging de strijd gelijk op. Gerritse en Smit spelen echter slechts samen, waardoor voorloopig geer gevaar aan dien kant be staat. Theo de Kreek en Dorenbosch krijgen ieder nog een kans, doch beider schoten falen, 'l icn minu ten na rust gelukte het Homburg door te breken en van vlakbij via Halle te scoren (13). Chauvinist- sche Amsterdammers hadden nog hoop, doch toen Go Ahead de teugels weer even strakker aantrok, was het B.W. overwicht afgeloopen. Enkele mooie corners van Stenvert werden gevolgd door aardige schermutselingen, waarbij Schindeler zwaar werk te verrichten had om de verraderlijke kopballen en listige schoten van het Oostelijke binnentrio te ver werken. Een voorzet van Stenvert. wordt door Theo de Kreek overgekopt. Dorenbosch wordt ot driemaal toe de kans ontnomen als Halle steeds uitloopt. Een omhaal van De Vries kan nog juist door den val lenden Schindeler gestopt worden. Dorenbosch ko gelt nog eens naast. Een schot van Smit gaat den zelfden weg op. Nog steeds wordt nog vrij slap ge speeld. Tot groote momenten komt het niet meer. Th. de Kreek schiet nogmaals rakelings over. De laatste minuten zijn nog voor Blauw Wit, doch dan fluit scheidsrechter Voltijn. die het spel veel onder brak, en enkele kapitale blunders maakte, einde. Go Ahead maakte den indruk dat ze het zoo ge makkelijk mogelijk wil zien te winnen. Onnoodige krachtsverspilling acht men bepaald niet noodig. Blauw Wit werd totaal overspeeld voor rust door het keurige positiespel der Deventenaren. Na rust, toen Go Ahead het niei zoo moer noodig had, kwamen de Amsterdammers wat meer op den voorgrond, zon der dat er van een overwicht sprake was. Bij Go Ahead vonden we Remeijer, J. Ilalle, L. Halle en J. de Kreek uitstekend Minder opvallend waren Schemmekens en Brilleman. De rest was goer. Bij Blauw Wit waren niet zoo zeer slechte spelers aan te wijzen. Delsen echter moet hierop een uitzonde ring maken. Zooals gezegd was Go Ahead als ploeg verreweg de betere. Volgens een Deventer collega haalde de thans door Go Ahead vertoonde vorm niet bij die, in welke Wil lem II haar verleden weck aantrof. „Het is eenvoudig dit. Ik ben zoo bitter verlangend naar Juffrouw Dicker Juffrouw Dicker, je weet wel, ik heb je van haar verteld Mag zij bij mij blij ven? Zou het je kunnen schelen als ze bij ons woonde als we getrouwd zijn? Ze kan uitmun tend koken." „Lieveling! Je mag vijftig Juffrouwen Dicker hij je hebben, als je wilt! Natuurlijk zullen we haar bij ons laten komen! Waarom niet?" Ze nestelde zich tegen hem aan. „O, dank je, Ba sil lieve Basil! Maar ik weet niet hoe ik beslag op haar zal kunnen leggen, want ik zou het Griselda moeten vragen, en ik weet vooruit dat ze weigeren zal. Dat doet ze altijd." „Dan is het zeker noodig dat ik eens een woordje met Griselda spreek", antwoordde Basil. „Wanneer zullen we er heen gaan? Aan het einde van de vol gende week? Dan kun je eerst schrijven en alles re gelen!" „Dat is niet noodig". zei Charmaine, iets van hem afgaande. „Ze komen naar Londen. Daarvoor zou Sylvia maatregelen nemen. En ze wilde het huwelijk laten plaats hebben vanuit haar flat, zoodat, als de datum werkelijk zoo nabij is, ik misschien in 't ge heel niet naar huis zal behoeven terug te gaan", „Wil je dan volstrekt niet naar huis terug?' 'vroeg hij. „Is er niemand van wien je afscheid wilt nemen zijn er geen dierbare souvenirs die je bijeen wilt pakken?" „O, neen! Er is niets dat ik verlang te hebben met uitzondering van Juffrouw Dicker. En zou het mogelijk zijn dat ze werkelijk bij me kwam?" vroeg zij ongeloovig. „Lieve kind", zei Basil, „als je niet buiten haar kunt, schrijf haar dan en zeg het haar! Ze is haar eigen meesteres. Is ze bereid te komen, dan zal ze komen." „O, ik weet veel te goed dat ze bereid zal zijn. Ze zei altijd dat ze zonder mij niet zou kunnen. En ze is bovendien zoo'n uitmuntende huishoudster", zei Gharmaine. „Alleen alleen Griselda zal er woe dend om zijn!" Ze liet haar stem dalen. „Welnu, laat haar woedend zijn! Wat trekken wij ons daarvan aan?" zei Basil, en toen hij voelde dat ze beefde: „O, jij trekt het je dus wel aan? Nu, schrijf dan Juffrouw Dicker dat ze haar dienst moet opzeggen tegen den tijd dat wij getrouwd zijn! Dan zal ik Griselda van antwoord dienen''. „O, zou je dat willen?" zei ze, merkbaar verlicht „Hoe lief van je." Ze keerde zich met een vaar haar impulsieve gebaren tot hem en vleide zich tegen hem aan. „O, Basil, wat ben je toch goéd voor me. Ajax in haar laatsten wedstrijd nog ge klopt. Haarlem wint op het kantje af van K.F.C. P.E.C. handhaaft zich vrij zeker. W.V.V. definitief onderaan. K.N.V.B. overzicht van Zondag 23 Maart. Onder begunstiging van ideaal voelbalweer werd gisteren het volledige programma afgewerkt. Voor het kampioenschap van Nederland zag Go Ahead haar kansen aanmerkelijk stijgen, door Blauw Wit een gemakkelijke 31 nederlaag toe te brengen. Zondag a,s. worden de volgende wedstrijden ge speeld: VelocitasBlauw Wit, Willem IIAjax, zoo dat dan alle mededingende» twee matches achter den Go Ahead Ajax Willem II Blauw Wit Velocitas AFDEELING I. 't Was bekend, dat Ajax zich in het geheel niet zou inspannen in haar laatsten competitiewedstrijd te gen H.B.S. De Hagenaars daarentegen stelden er een eer in de kampioenen te kloppen, evenals ze het met A.D.O. gedaan hebben. Het resultaat was dan ook een 3—2 overwinning voor Dénis c.s. Hilversum maakt een goede kans voor de tweede plaats, door D.F.C. een 3—0 nederlaag toe te brengen. Promotie-degradatie le klasse. Haarlem had een heele dobber aan het stoere K.F.C., dat heftig tegenstand hood aan de thuisclub. Het eene puntje, dat de 1—0 overwinning van Haar lem bewerkte, moet bovendien nog op vrij gelukkige wijze verkregen zijn. Onze felicitaties voor K.F.C.! Ze heeft zich kranig gehouden. De stand is: 2 2 0 0 6—2 4 1 1 0 0 8-0 2 1 0 0 1 1—3 0 1 0 0 1 1—3 0 1 0 0 1 0-8 0 D.E.C. Haarlem K.F.C. 1 1 0 0 4—3 2 2 10 1 4—4 2 10 0 1 0—1 0 Promotie-degradatie 2e klasse. O.V.V.O. sloeg tegen onze verwachting De Vole- wij.kers met 32. In 2 B. bewerkte 1I.V.C. een 11 gelijk spel tegen Holland (Utrecht). AFDEELING IIL Promotie-degradatie le klasse. P.E.C. behaalde gisteren haai tweede overwinning en wel op Ensched. Boys (41). Waarschijnlijk hand haven de Zwollenaars zich wel De stand is. P.E.C. Ensched. Boys A.Z.C. 2 2 1 0 1 0 0 0 0 1 0 1 8—1 1-4 0—1 AFDEELING IV. Voor de eerste klasse werden drie wedstrijden ge speeld. P.S.V. maakte Wilhelmina's kans tot ontloo- ping der laatste plaats Kleiner door een 7—3 neder laag. B.V.V. sloeg M.V.V. met 03, terwijl Willem II Eindhoven met 60 kraakte. AFDEELING V. W.V.V had Be Quick op bezoek Dit was haar laatste kans om de laatste plaats t: ontloopen. Werd gewonnen, dan was 't nog mogelijk dat de Winscho- ters den dans ontliepen. Ei werd echter met 4—1 verloren, terwijl Alcid» s tevens het zekere voor het onzekere nam en G.V.A.V met 42 klopte. Leeuwar den werd thuis met 43 door Velocitas geklopt, ter wijl Achilles haar thuismatch tegen Friesland met 42 won. Promotie-degradatie le klasse. In Hoogezand streden 11 S.C. en M.S.C. om even tueel W.V.V. te vervangen. De eer werd gedeeld (1—1), waarmee M.S.C. het meest gebaat is, daar t voor een uitwedstrijd was. Bloem* en Boomkweekerij Telef. 502 Het adres voor sterk, en gehard plantsoen. VOORDEELIGE PRIJZEN. Algemeene vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den Polder Waard en Groet in het polderhuls te Winkel op Zaterdag 22 Maart '30, des mid dags half 2. Voorzitter de heer A. J. Walboer, dijkgraaf, secretaris de heer J. Breebaart Dz. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot de 3 nieuwgekozen hoofdingelanden de heeren D. Molenaar, G. D. Geertse- ma en P. Koomen, die vandaag als gasten aanwezig zijn. en als na 8 dagen geen bezwaren tegen hun benoeming zijn binnengekomen, definitief zitting zullen nemen. Wat den algemeenen toestand betreft, oordeelt spr. dat de bedrijfsomstandigheden zeer critiek zijn en het einde en de gevolgen ervan niet te overzien zijn. Alles zal dienen te worden gedaan om daar verandering in te brengen, lastenverlaging kan niet uitblijven en laten we daartoe allen meewerken. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Onder dankzegging aan der secretaris. Naar aanledlng van de notulen deelt de Voorzitter mede dat de brug bij den heer Melchior klaar ks, de ha ven is uitgediept geworden voor f 9000, waarvoor van het op het Grootboek geplaatste bedrag f 15000 ad 60% is verkocht en dat men over dit werk van de fa. De Vries en Van den Bosch tevreden is. De brandkluis is gereed en ziet er keurig uit. De woning van den dijk graaf is telefonisch aangesloten, vanaf het kantoor Kol- horn, wat belangrijk minder kostte dan over het kan toor Winkel. De heer K. Breebaart Dz. oordeelt dat Kolhorn ook het centrum is. Overigens vraagt spr. of permissie is verleend tot het plaatsen van telefoonpalen naar den heer Vis. De Voorzitter zegt dat de menschen van de telefoon erg vrij zijn, wel is permissie gevraagd en door het be stuur verleend, maar over de plaatsing zou overleg plaats vinden met spr., doch er is nergens naar gevraagd. Spr. heeft daar een opmerking over gemaakt, ook over het verplaatsen van de palen voor de radiodistributie, wat ook weer is gedaan zonder er de heeren Kalf en Tielrooij in te kennen. Wel zijn de palen vrij goed verplaatst, maar onder de electrische draden en spr. denkt niet dat de radio er beter op zal zijn geworden. De heer, Vis zegt dat betrokken personen hebben gezegd dat het goed was. De geloofsbrieven van de 3 benoemde hoofdingelanden worden nagezien door de heeren Melchior. Van Splunter en K. Kistemaker, met het resultaat dat bij monde van den heer Van Splunter tot toelating wordt geadviseerd. Met dit advies vereenigt de vergadering zich waarna de Voorzitter de 3 heeren feliciteert. De heer Van Splunter brengt ook rapport uit voor de commissie die de rekening over 1929 heeft nagezien Alles was keurig in orde en tot goedkeuring wordt ge adviseerd. De ontvangsten bedroegen f 73991,23%, de uitgaven f 72124.44, batig saldo f 1866.79%. De dienst be gon met een batig saldo van f 1400.58%. Zonder hoofde lijke stemming wordt de rekening goedgekeurd. De begTOoting voor 1930. De lasten met f 3 per bunder verlaagd. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van de be grooting voor 1930. Bij den post salaris sluiswachter f 412.50, geeft de heer K. Breebaart Dz. in overweging dat salaris lager te stel len en een gedeelte van het bedrag te brengen op den post salaris machinist Het eindbedrag voor de beide functies die door een persoon worden vervuld, kan dan hetzelfde blijven. Spr. wijst er op dat de werkzaamheden voor den sluiswachter zijn verminderd. De heer Melchior zegt dat de consequentie dan zou meebrengen dat er minder geld werd betaald. De heer K. Breebaart Dz., zegt daar niet voor te zijn. De heer J. Vethman geeft in overweging de beide uit getrokken salarissen dit jaar maar te handhaven, ook spr. wil de hoofdsom onveranderd laten. De heer Trapman zou het salaris van Van der Welle als machinist niet direct willen verhoogen, immers de polder heeft nog een machinist. Er is al verschil tus- schen hun salaris en dat verschil moeten we niet grooter maken. De post blijft gehandhaafd. De heer J. Vethman acht het geweascht voortaan wat fijner besalt voor de wegen te gebruiken. Een proef zal worden genomen. Dezelfde spr. bepleit het opruimen der grinthokken en vraagt of het materiaal niet direct op den weg kan worden gebracht. De heer K. Breebaart Dz. wijst op de Paad onder Hoog woud, waar de grinthokken half over de sloot zijn ge maakt De Voorzitter antwoordt dat directe opbrenging weer duurder kost. Wanneer over 5 a 6 jaren de wegen alle maal met goudalite zullen zijn behandeld hebben we geen grinthokken meer noodig. Wel kan eenige verbetering van de grinthokken plaats hebben. De heer K. Breebaart Dz. informeert of van de sluis in de Voorhaven de drempel op diepte is. Ik zal me zeer verheugen als we getrouwd zijn." Hij lachte flauwtjes en drukte haar tegen zich. „Is dat werkelijk zoo, lieveling? Meen je hot heusch?" Ze maakte zich los en hief haar reine oogen met onwankelbaar vertrouwen tot hem op. „Ja, nu ben ik er vast en zeker van overtuigd", antwoordde zij. En toen haar lippen zijn kus beantwoordden, doem de het bij hem op dat hij eindelijk op weg was om haar te winnen. HOOFDSTUK XIV. De Familie-Eer. Charmaine zag Lord Conister dien avond niet \%oer, want hij bracht hem in zijn eigen vertrekken door, te vermoeid om aan verdere gesprekken deel te nemen. Hij liet zich bij haar verontschuldigen door een hoffelijke boodschap, waarvan tante Edith de overbrengster was, en na afloop van het diner zetten ze zich buiten op het terras en bespraken de maatregelen voor het ophanden zijnde huwelijk, tot het Charmaine toescheen dat de droom inderdaad een einde had en de koude werkelijkheid begonnen was. Eindelijk begaf ze zich te bed in de kamer, die bestemd Was weldra de hare te worden, en lag in een soort van duizel tot de slaap zich over haar ontfermde, tot ze in zulk een vasten sluimer viel, dat ze eerst wakker werd toen 's morgens het zon licht over haar bed golfde. Toen lag ze zich een oogenblik in stilte te verba zen over den wonderbaarlijken toestand waarin ze geplaatst was, tot ze niet langer onbeweeglijk kon blijven liggen, en, uit bed springende, liep ze naar het venster. Door den lichten nevel ving ze in de verte een glimp op van een huis, verscholen tusschen hoo rnen, die in den nacht daar opgesloten schenen te zijn, want ze herinnerde zich niet ze eerder op gemerkt te hebben. Toen zij na het ontbijt met Basil over het terras drentelde, vroeg ze hem omtrent dat verafgelegen huis uit. „Het lijkt zulk een mooi plekje", zei ze. „Geheel tusschen boomen genesteld, maar het is van geen ander punt zichtbaar". „O, dat is Starfields", lichtte hij haar in. „Het is de laatste jaren verscheidene malen in andere han den overgegaan. Ik weet waarlijk niet wie er op 't oogenblik de eigenaar van is. Dat kun je beter aan Hugh vragen. Hoor nu eens! Zou je het me kwalijk nemen als ik met Tante Edith naar de kerk ga cn je alleen achterlaat? Ik weet dat die beste Hugh je gaarne een oogenblik voor zich alleen zou heb ben, en daar je morgen weer vertrekt voor al dat geharrewar met je uitzet de Hemel sta mij bij!" Half lachende, brak hij zijn woorden af. „Als het voor iets anders was, geloof ik niet dat ik het zou kunnen verdragen. In ieder geval, tegen het einde van de volgende week zal ik als een bom in huis vallen en je vader en je zuster te Londen een bezoek brengen en, zoo terloops ook eens even naar jou omzien." Het gezicht van Charmaine klaarde op. „O, ja, en het zal niet zoo heel lang vallen, niet waar? En als die uitzet niet te veel tijd in beslag neemt, mag ik van Lord Conister de week daarna misschien weer hier terugkomen vóór ons huwelijk, bedoel ik". Ze bloosde over haar eigen vrijpostigheid, met zulk een voorstel aan te komen. „Zou hij er iets tegen hebben, denk je?" „Iets tegen hebben!" Basil barstte in lachen uit. Je hebt het hem maar voor het vragen!" „O, dat zou ik niet durven", zei ze. „Ja toch, ja toch", hernam hij, „je moet. Hij zal er eenvoudig verrukt over zijn, geloof me op mijn woord Ze zag dat hij het initiatief geheel aan haar over liet en zou er tegenop gezien hebben als tegen een berg, als hij haar niet herhaaldelijk gerustgesteld had dat haar verzoek in goede aarde zou vallen. Het zou dit insluiten: dat er voor haar geen tijd over-» bleef, vóór haar huwelijk naar huis terug te keeren, en juist dit was hetgeen Charmaine in het innerlijke van haar gemoed zoo vurig wenschte. In een eenigszins tegenstrijdige stemming over ziohzelve zag zij Basil en zijn tante het park verla ten en het voetpad inslaan dat naar Bentbridge voer de. Ze zou er verre de voorkeur aan gegeven heb ben hen te vergezellen, want het vooruitzicht van een samenzijn van eenigen langen duur, met Lord Conister, vervulde haar met ontzetting, in weerwil van de den vorigen dag door heim betoonde vrien delijkheid. Toen ze dan ook een oogenblik later zag dat hij in zijn rolstoel door de bibliotheek naar zijn lievelingsplekje op het terras gereden werd, had ze gaarne gevolg geven aan een opwellenden aandrang om weg te loopen. Hij, van zijn kant, had haar evenwel ook gezien, en hij wenkte haar bij hem te komen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9