Groote Opruiming Voorwetenschap. PRHiCESSEGERST BAL VERHUIZINGEN mst gesloten wagen. HUISHGUDSTER H. IJZER, aankomend Knechtje, EEK WOONHUIS Flinke Dienstbode De Londensche Vlootconferentie. Uit onze omgeving. LANGEND IJ K Z IJ P E. BARS1NGERH0RN WINKEL. ANNA PAULOWNA WIERINGEN HOOGWOUD De regenproef herhaald. Vrachtauto in elkaar gezakt. Een drama uit den oorlog. Advertentiën. Plaatselijk Nieuws. wegens verandering van zaak. Koopjes halen. Hooi, Stroo en V oederbieten. H. Vriesman. socialisme een der stadia zal zijn, ■welke de menschheld zal doormaken, hoe verschrikkelijk dit velen thans moge lijken. Slavernij en lijfeigenschap zijn toch ook verdwe nen zonder dat de wereld is vergaan. Zij is er naar onze opvatting zelfs beter op geworden en zoo kan misschien een later geslacht oordeelen over de afschaffing der loonslavernij. Intusschen hoeven wij ons daarover thans niet moei lijk te maken. Iedere dag, zegt men wel, heeft genoeg aan zijn eigen zorgen. Dikwijls en ook nu kan men zelfs eerder spreken van „teveel" dan van „genoeg". De roep gaat uit naar middelen, die dade'ijk kunnen helpen en niet pas na vele geslachten. Daarover spreken we nog in een volgend nummer. Ken volmaakte mislukking van de confe rentie voorkomen. „Zij begint nu pas". De stand van zaken op de Londensche Vlootconferentie die vorige week door velerlei strubbelingen tot een vol maakte mislukking gedoemd scheen, wisselt snel. Dinsdag begon men den dag In de verwachting dat het Itallaansche voorstel om de conferentie voor een half jaar te verdagen, ten einde Frankrijk en Italië gelegen heid te geven hun geschillen te begraven en de andere drie zeemogendheden nu reeds tot voorloopige overeen stemming te laten komen, wel kans had, maar later op den dag werd bekend dat MacDonald voor dat denk beeld nog niet voelde en eerst het uiterste wilde be proeven om nog een overeenkomst tusschen alle vijf tot stand te brengen. Deze wanhopige poging van MacDonald ls volkomen begrijpelijk, want als de conferentie niets van het eigen lijke program verwezenlijkt, kan Engeland gedwongen worden zijn vlootprogram weer uit te breiden in een tijd waarin de schatkist niet weet waar zij het geld vandaan moet halen om het tekort op de opbrengst der middelen te dekken en de nieuwe begrooting sluitend te maken. De gedachte dat het Britsche rijk zich door Amerika In groote kruisers zou moeten laten overvleugelen is Iets waarmee zelfs zulk een pacifistisch premier als Mac Donald zich moeilijk zou kunnen verzoenen. Inmiddels ls nu weer de confertenle gekomen op het punt, waarop zij zich drie weken geleden bevond en cy nische waarnemers verklaren, dat „zij nu pas begint". Na een korte afwezigheid In Londen terugkomende, vind ik hier een verrassend veranderde situatie, aldus een particuliere correspondent van de N.R.Ct., meer zelfs nog veranderd dan uit de Engelsche bladen ls gebleken. De verandering Is volgens dezen correspondent op de volgende wijze ontstaan. In bet begin der vorige week werd door MacDonald tegenover de Amerikanen, die een volmaakte misluk king van de conferentie vreesden, toegestemd om als een verdrag tusschen vijf mogendheden niet tot stand kon worden gebracht, een verdrag van drie mogendheden te sluiten. Nadat hij dit had toegezegd, bracht hij het denkbeeld ln een vergadering van het Engelsche kabinet, waar het echter een slechte ontvangst vond. Henderson, minister van buitenlandsche zaken, was ertegen, omdat veel slech tere betrekkingen tot Frankrijk daarvan het gevolg zou den zijn, en hij, een dergelijke politiek, niet voor zijn verantwoording wilde nemen. Alexander, de eerste lord van de admiraliteit, zeide dat hij in geval van zulk een verdrag met het oog op Frankrijk meer geld voor de vloot noodlg zou hebben. Hetzelfde zeide, wat zijn depar tement betreft, de minister voor luchtvaart. Daarop ver zette Snowden zich tegen het plan. om financleele rede nen. Tegelijkertijd crltlseerde hij het beleid der oonfe- rentle. waar men slechts over tonnemaat gesproken heeft en het politieke element te veel op den achtergrond heeft gehouden. Na deze kabinetszitting moest MacDonald den Ameri kanen mededeelen, dat hij niet in staat was mee te gaan met een verdrag tusschen drie mogendheden alleen. Men wist trouwens reeds dat Japan veel hoogere eischen zou stellen in geval van een drie mogendheden- verdrag, dan wanneer een algemeene overeenkomst tot stand kwam. President Hoover zag zich toen tegenover een volsla gen mislukking van de conferentie geplaatst Daarvoor is hij teruggedeinsd. Dit is de oorzaak van den omzwaai In de Amerikaansche politiek. Amerika stelt nu zooals men weet, voor: een consultatief verdrag, onder voor waarde. echter dat Engeland zich bereid verklaart een verdrag van veel verdere strekking voor de Mlddelland- sehe Zee met Frankrijk en Italië te sluiten zooals de Franschen dat ongeveer wenschen. Amerika zou zich dus tot niets verplichten, en Engeland zou wel degelijk een verplichting op zich moeten nemen ten opzichte van gebieden waarbij het zelf ten nauwste geïnteresseerd is. Verder ls echter daaraan weer de voorwaarde verbon den dat Frankrijk in ruil voor dit Middellandsche Zee verdrag veel van zijn eischen af doet. Ik heb reeds vorige week meegedeeld, dat de tegen-" stand tegen een politiek verdrag in het Engelsche ka binet niet zoo heftig was als het naar buiten heette. Het Engelsche kabinet beraadslaagt vandaag dan ook over het beginsel van het geeischte verdrag betreffende de Middellandsche Zee en de kansen dat men dit begin sel aanvaardt, schijnen niet slecht te staan. Zoo zal het dus verder van Frankrijk afhangen, of dit daarop zijn vloot-elschcn zal willen beperken. Dit is de toestand van het oogenblik, die, naar men ziet, allerlei belooft NOORDSCHARWOUDE. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat mej. M. Da- vlds als huishoudster in dienst is gekomen bij den heer J. Brakeboer aan de Spoorstraat alhier. Wij vernemen dat het haar aan belangstelling niet heeft ontbroken. het te Wognum gehouden examen vanwege de ver eniging tot bevordering van het vakonderwijs in West- friesland slaagden de leerlingen J. Kout, P. Zijp, P. Mo lenaar, K. Koopman en M. Kuilman. ZUIDSCHARWOUDE. In den voormaligen schoenenwinkel van den heer J. de Ruiter Pz. zal een kruidenierswinkel worden geves tigd, door den heer P. de Ruiter Jnz. T ZAND. Dinsdag j.1. geraakte een paard van den heer P. A. alhier, bespannen voor een driewieldekar doordat het ».g. kroongestel d.1. het voorgedeelte, der kar brak. aan den haal, doch werd gelukkig op enkele tientallen ma ters reeds gegrepen en tot staan gebracht. Het ongeval gebeurde juist op den vlotbrug alhier, zoo dat de gebroken kar met vereende krachten daarvan verwijderd moest worden om verkeersopstopping te voorkomen. Politie: gevonden een jas. In de zitting van den 13den keurlngsraad op 24 Maart 1030 te Schagen zijn ten aanzien van de Ingeschrevenen j voor den dlensfnTfcht <*er lichting 1031 uit deze gemeen te dc volgende uite: :--ken gedaan: Geschikt: L. Anürlnga, A. Bakker, W. Reuving, P. Liefhebber. Voorgoed ongeschikt: A. Kossen, S. Kuiper. De hoer L. van Wijk heeft zijn benoeming tot lid van den Raad aangenomen. Jaarvergadering begrafenisfonds. Hoewel het fonds zich In een groot ledental mag ver heugen, was het aantal van hen, die zooveel belang stel len In hun fonds, dat zij ook de algemeene vérgaderlng bezochten, die Woensdagavond In het café van den heer W. Kossen werd gehouden, zeer gering. We zullen maar niet verklappen hoeveel leden bulten het bestuur aanwe zig waren. De Voorzitter de heer C. Tysen noodigt na z'n wel komstwoord, den secretaris uit de notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag over 1929 voor te lezen. Beiden worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd Uit het verslag van den heer W. Kossen blijkt, dat na afschrijving door overlijden en inschrijving van nieuwe leden een vooruitgang van 4 is te boeken en er op 31 December 1929 442 leden waren. Er ls f 160 uitbetaald bij overlijden. De heer P. List, verslag uitbrengend over de financien deelt mede, dat de ontvangsten over het afgeloopen jaar f 749,25 en de uitgaven f 399.53 bedroegen. Een voordee- lig saldo van f 349.72. Hiermede is het bezit op 31 Dec. 1929 gestegen tot f 8283.15, zoodat het fonds er met on geveer f 3000 boven de vereische premie-reserve uitmun tend voorstaèt De heeren A. Kooiman en C. Ligtendag kijken de be scheiden van den penningmeester na en bevinden alles in orde. Als daarna de heeren Co melissen en Kossen, aftre dende bestuursleden, met algemeene stemmen zijn her kozen en de rondvraag niets bijzonders oplevert, kan Voorzitter deze vlot afgewerkte vergadering met dank voor de smenwerklng sluiten. BREEZAND. Het huis en land aan de Oosterzandvaart van den heer P. Borst Gz. is bij onderhandschen verkoop over gegaan aan den heer W. v. d. Zalm uit Zoeterwoude. Het telefoonnet alhier zal weer met een 18-tal aanslui tingen uitgebreid worden, zoodat er dan 52 aangeslote nen zullen zijn. De heer J. K. Loffers, Cand. t. d. H. D., alhier, is beroepen te Garsthuizen (Gr.). De heer L. Noorden alhier heeft zijn woonhuis In de Elft bewoond door den heer M. Geel uit de hand ver kocht aan C. Schel tus te Hippolytushoef. Het woon- en winkelhuls thans bewoond door den heer D. Koorn te Westerland, is in onderhandschen ver koop overgegaan aan Jb. Ruitenburg, mede te Wester land. Woensdag werd in opdracht van de firma Albert HelJn door den architect Chr. Dekker te Schagen In Hotel de Haan te Hippolytushoef aanbesteed: het bouwen van een woon- en winkelhuis met bergplaats aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef. De uitslag is als volgt: N. J. Poel f 17350, P. Doves f 17400, J. C. de Vries f 17450, W. Hermans f 16300, J. D. Kooij f 17600, J. C. Klein f 16200, Gebr. Boersen f 16800, S. Blaauboer f 17396, allen te Wieringen. Geusebroek te Medemblik f 16800, P. Tuin te 't Zand f 14980, Rutsen f 17700, Faust f 17584, de belde laatsten te N. Niedorp. Gunning is aangehouden. Op Maandag den 24 Maart jl. hield het departe ment Hoogwoud van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen haar laatste bijeenkomst met dames in het lokaal van den heer Modder, kastelein alhier. In deze bijeenkomst zijn tot bestuursleden van de Flo- ralia-vereeniging. wegens bedanken van de heeren J. Breebaart Dz. en B. Verhoeven, gekozen de heeren Mr. II. de Boer en Dirk Breebaart, terwijl als be stuurslid dier vereeniging is herkozen de heer Jac. Kuiper Cz. De verschillende functies van het be stuur der vereeniging zullen onderling verdeeld worden. Hierna volgt een keurige lezing van me vrouw Koomen-de Carpenticr en nog verschillende bijdragen door de heeren Ds. Spaargaren en D. Breebaart, terwijl men door het zingen van verschil lende liederen de gezelligheid verhoogde. Om onge veer twaalf uur volgde sluiting van dezen aangena- men avond. Verschillende berichten. De heer Veraart opnieuw de lucht ln. Geen succes, maar misschien een vooruit gang. Een onverklaarbaar verschijnsel. Daar de weersomstandigheden gisterenmiddag niet ongunstig waren, heeft de heer Veraart van Rijswijk zijn voornemen om de regenproef te herhalen, uitge voerd. Naar men weet, wil de heer Veraart de wolken van haar vocht ontlasten door een groote koude te ver wekken door middel van sterk onderkoeld Ijs. Daartoe gingen dan gistermiddag weer twee Fokker-vliegtuigen geladen met zakken fijngemalen koolzuurijs omhoog, In twee volgvliegtuigen zaten de heer W. Vogt, die voor de A.V.R.O. verslag uitbracht van het verloop der proefne ming, verscheidene persvertegenwoordigers en andere genoodlgden. Aanvankelijk was het voornemen om bo ven de Noordzee ter hoogte van Schevenlngen het ijs op de wolken te werpen. Tot het laatst hield de heer Ver aart ook aan dit voornemen vast, maar het bleek, dat boven de geheele Noordzee de hemel wolkeloos was. Bo ven het land mocht de proef niet genomen worden en daar zich boven de Zuiderzee een vrij flinke bewolking bevond, werd dan maar besloten de regenproef boven schelllngwoude uit te voeren. Om kwart over vier stegen de vliegtuigen op. Bizonder hoog behoefden we niet te gaan, schrijft de corr. van de „Msb.". De wolken hingen slechts op een hoogte van duizend meter, zoodat we tusschen de zestien honderd en tweeduizend meter al hoog genoeg waren. Bij Hul zen bereikten we de Zuiderzee. Eenlgen tijd zochten we naar de beste bewolking, maar ook boven de Zuiderzee viel het niet zoo bijster mee. Rechts en links waren on getwijfeld wolken genoeg, maar daar wash et verboden land. Tenslotte vonden we boven Pampus nog de guns tigste omstandigheden en werden de ijszakken geledigd. De uitwerking viel niet waar te nemen, dus zoo vlug mogelijk zetten we weer koers naar Schiphol, teneinde daar de rapporten af te wachten. Te ruim vijf uur streken de machines weer op Schip hol neer. Telefonisch kregen we verbinding met het marine-vliegkamp te Schelllngwoude. Daar vertelde ons een „parlevinker", die met z'n schuitje op het Bulten-IJ geroeid had gadegeslagen, dat hij de ijsmassa ongeveer recht op hem neer zag komen vallen. Op een gegeven moment verdween het ijs ln de wolken. Regen was er niet gevallen ln zijn omgeving, maar ook had hij nergens het ijs zien neerkomen, zooals de vorige keer wel ln Durgerdam was gebeurd. Een bevredigender bericht kregen we van Pampus. Daar vertelde men ons. dat kort nadat de vliegtuigen waren overgevlogen een wolk op het eilandje neersloeg, en een verschrikkelijke koude veroorzaakte. Noch van regen noch van ijs had men echter iets ontdekt Een bevestiging van dit koude-verschijnsel konden wij even wel niet krijgen, daar ons geen andere inlichtingen meer ten dienste stonden. Het is van groot belang, dat wordt vastgesteld, dat het neerslaan van een wolk vergezeld van temperaturdaling al of niet heeft plaats gehad. Wat den heer Veraart betreft deze verkeert natuur lijk In gespannen verwachting aangaande het resultaat dat de proef heeft opgeleverd. Men kan, na de Inlich tingen van Schelllngwoude en Pampus wel aannemen, dat de proef ook dezen keer niet geheel geslaag is. Re gen zal wel nergens gevallen zijn. Het ls mogelijk, dat de bewolking wat te dun was dikker dan een twee honderd meter waren de wolken niet Wanneer chter mocht blaken, dat het ijs Inderdaad een wolkneerslag heeft veroorzaakt, dan zou men toch hiervan niet aan een succes ln de toekomst mogen wanhopen. Het ls ech ter een onverklaarbaar raadsel, waar het ijs, dat niet gesmolten en ook niet is neergevallen ls gebleven. In leder geval ls de heer Veraart van plan om Sn Mei weer een nieuwe proef te nemen. Op den Amersfoortschenweg te Apeldoorn. Elf kalveren gedood. Op don Amersfoortschenweg te Apeldoorn had een auto-ongeluk plaats, dat aan elf kalveren het leven kostte. Deze bevonden zich met nog 78 andere in een overvol geladen vee-auto op weg van Purmerend naar Olst, toen op den Amersfoortschen weg, de bo venverdieping vol geladen met kalveren, den last niet langer kon torsen, en in elkander zakte, waar door 11 kalveren werden gedood. Deze werden naar het slachthuis te Apeldoorn vervoerd. De levende zijn in drie auto's( waarvan er twee uit Olst waren gekomen, naar de plaats van bestemming gebracht. Tegen den ondernemer tevens bestuurder B., is pro cesverbaal opgemaakt. Een ergerlijk geval van dierenmishandeling. De arme dieren ln den wagen „geperst". Naar de Apeldoornsche corr. van de „Tel." over dit ergerlijk geval van dierenmishandeling verneemt, werd door den ondernemer B. N. uit Barneveld, een lading van 89 nuchtere kalveren per auto van de markt te Purmerend naar de exportslagerij der firma Zendljk te Olst vervoerd. De 89 kalveren waren alle ln de uit twee verdiepingen bestaanden auto geladen. Ter hoogte van het pompstation der gemeentewaterleiding aan den Amersfoortschen Straatweg te Apeldoorn bezweek de vloer van de bovenverdieping. De ongelukkige dieren, die daar stonden, vielen op de gelijkvloersche verdieping tusschen hun soortgenooten. De politie kreeg hiervan kennis en spoedde zich naar de plaats van het ongeval. Onder politietoezicht werd de wagen gedeeltelijk ont laden, en niet minder dan elf dieren werden dood uit den wagen gehaald. Zij werden per polltie-auto naar het abattoir vervoerd. Tegen den vervoerder werd proces verbaal opgemaakt. De totale oppervlakte van beide verdiepingen te za- men bedroeg niet meer dan 16 vierkante meter, zoodat op lederen vierkanten meter ongeveer vijf a zes kalve ren waren samengeperst De aanblik van de doode en gewonde dieren was verschrikkelijk. De niet gedoode dieren moesten ln drie veewagens, waarvan alle beschik bare ruimte noodlg was, verder worden vervoerd. De berging van den „Monitor", waarin zich 58 lijken bevinden. Zooals reeds elders in dit nummer gemeld, zullen de stoffelijke overblijfselen van een officier en 57 man der equipage van het geborgen oorlogsschip „Monitor" op 3 April a.s. met militaire eer op het kerkhof Gillingham worden bijgezet. Over het vergaan van het oorlogsschip geeft de „Daily Telegraph" de volgende bijzonderheden De „Monitor" was op 16 September 1918, acht we ken dus voor den wapenstilstand, in de haven van Dover, toenmaals het centrum van de verdediging van het Kanaal, in brand geraakt Daar er gevaar bestond voor een ontploffing, die groote verwoestingen ten gevolge zou hebben gehad, werd bevel gegeven, dat het vaartuig moest worden getorpedeerd. Van de 330 leden der bemanning vonden er hier bij meer dan 100 den dood. In 1926 werd het vaartuig aan de oppervlakte ge bracht en naar den wal gesleept. In den loop der bergingswerkzaamheden werden toen de geraamten van een deel deij met het schip gezonken beman ning gevonden en aan de marine-autoriteiten over gedragen. BRANDSTICHTING. De schoenenwinkelier Ezerman, bij wien te Zeist eind Februari 's nachts een felle brand uitbrak, waarbij heel het perceel afbrandde, is Dinsdag ter be- schikkinig van den officier van justitie gesteld als verdacht van brandstichting en het opgeven van ge fingeerde posten aan de verzekeringsmaatschappij. Heden overleed, na een lang durig, doch geduldig lijden, on ze lieve Echtgcnoote, Moeder, Behuwjl- cn Grootmoeder, T. REITSMA, Echtg. van M. Wagemaker, in den ouderdom van bijna 64 jaar. Hier diepbedroefde Echtgenoot, Kinderen en Kleinkinderen. Anna Paulowna, 26 Maart 1930. Voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte onzer Dochter ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. W. MUNTJEWERF. B. MUNTJEWERF-Hartman. Oudesluis, Maart 1930. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan voor C. AMBUUL, JULIANADORP. gevraagd bij wedn. met 2 kinderen resp. 1*2 en 5 jaar. Adres: D. MIX- KEMA, Nieuwerkerk (Zeel.). KORTE VREUGD. Aan het Directeurschap van den heer Jac. Jansen van de Gemengde Zangvereeniging Euphonia alhier, is gisteravond eensklaps een einde gekomen. Strub belingen tusschen bestuur en dirigent brachten het zeer ongewcnschte resultaat dat de verhouding werd verbroken. Wij betreuren het zeer, dat van heide zijden niet meer soepelheid is betoond in het belang der ver eeniging, die thans reeds meer dan 58 leden telde en met reuzenschreden vooruit ging. Hoogst-jammer als aanstonds de een of andere maatslaander het zaakje weer onherroepelijk in den grond boort. SCHOOLNIEUWS. Ter vervanging van den tijdelijken onderwijzer, den heer Molenaar, die tot onderwijzer te Texel werd benoemd, werd aan onze school de heer Koch van Castricum tot tijdelijk onderwijzer benoemd en mej. Groen uit Alkmaar als tijdelijk onderwijzeres voor een zieke leerkracht. VERONTWAARDIGD. Op niet onaardige, maar niet gewilde, manier gaf een enthousiast voetballer, die niets dan edels in dat spel vindt, een meening te kennen, in lijnrechte tegenspraak met zijn voetbalgevoelens. Hij was ver ontwaardigd over het plaatsen van ons berichtje be treffende het ongeval, den heer B. op het voetbal veld overkomen en riep uit: „daarmee kan de Tele graaf s Maandags wel een heele bladzij vullen." De hoorder stond paf toch een alleredelst spel. Zet er asjeblieft niets ongewcnschts van in de krant. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHAGEN. Bij het op 26 Maart j.1. gehouden eindexamen der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen, werd het d 1- ploma uitgereikt aan: Corn. Bakker, Julianadorp; P. Bakker Hzn., Ooster- land (Wieringen); S. P. Bakker Nzn., Oosterland (Wie- ringen); C. D. Broersma, Lutjewinkel; D. M. 't Hart, Burgerbrug; M. C. Hoornsman, Callantsoog; S. Jim- mink, Schagen; F. Keijser, de Waal (Texel); P. Kiste- maker, Kolhorn; D. J. Lindenbergh, Anna Paulowna; P. D. Lindenbergh, Oudesluis; P. C Rezelman, Wlerin- gerwaard; D. Schenk, Alkmaar. Afgewezen één. Het diploma als melkcontroleur ontvingen de leerlingen: Corn. Bakker, Julianadorp; P. Bakker Hzn., Ooster land (Wieringen); S. P. Bakker Nz., Oosterland (Wie ringen); C. D. Broersma, Lutjewinkel; D. M. 't Hart, Burgerbrug; M. C. Hoornsman, Callantsoog; S. Jlmmink, Schagen; P. Kistemaker, Kolhorn; D. J. Lindenbergh, Anna Paulowna; P. D. Lindenbergh, Oudesluis; P. C. Rezelman, Wieringerwaard en de toehoorder: L. Wiers- ma, Zljpe. Vaa de eerste naar de tweede klasse werden bevor derd: A. Bakker, Keinsmerbrug; P. Biesboer, St-Maarten; G. Boontjes, Schagen; D. Brak, St-Maartensbrug; J. Breed Mz., Petten; H. A. Dingemans, Rossum (Geld.); A. Dros, Eierland (Texel); D. C. Geerligs, Anna Pau lowna; P. Homan, Harenkarspel; A. Kaan, Anna Pau lowna; D. Kater, Wieringerwaard; H. Kistemaker, Kol horn; J. Koorn, Stroe (Wieringen); K. Lap, Den Hoorn (Texel); A. L. v. d. Marei, Scheveningen; G. R. Sas burg, Benningbroek; K. G. Smit, Barsingerhorn; J. D. Stammes, Schagen; H. Waiboer, Anna Paulowna; P. v. d. Wal, Moerbeek; H. J. Weeder, Oostwoud; Joh. W. H. Zeehuisen, Bergen (N.-H.); Jb. Zeeman, St-Maartens brug en de toehoorder: D. Raar, Schagen. Over één leerling zal wegens ziekte nader een beslis sing worden genomen. Afgewezen: twee. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Bernardus, zoon van Geertruida Agatha Roo- beek. Gevonden: een schroevendraaier, een sleutel. Komt en overtuigt U van de waarheid. ZIET DE ETALAGE. Geen zichtzendingen. Beleefd aanbevelend, KOLHORN. Gevraagd, half April: Een goed kunnende melken* Voor goede behandeling wordt ingestaan. Adres: D J. DEKKER, Lange- vliet, gem. Helder, Julianadorp. te koop of te huur, zoo goed als nieuw. Te bevragen bij de eigenaresse en bewoonster Wed. J. SLIKKER, Stations weg 93, Oudesluis. Vraagt prijs totj Bulsman en v. d. Vliet» Oudesluis N.H. Telef. No. 2. Gevraagd: voor dag en nacht, in kl. gezin, bij M. LOUW, slagerij, Middenweg, Uitgeest. Slechts daardoor kan men aan de Beurs geld verdienen. Ik kan U zoo danig inlichten, dat uitsluitend sprake is van winst. Aankoop kan desge- wenscht ook door Uw eigen bankier plaats vinden. Geen kosten, alleen ver lang ik een matig winstaandeel. Br. motto .Beursgoud" bur. v. d. blad. voor de zaai. per 100 K.G. f 9.inclusief zak, af magazijn. N.V. De Heldersche Graan- en Kunstmesthandel, voorheen C. R. KEYSER en CO., Den Helder. Hoestende Kinderen nemen graag een ge neesmiddel dat lekker smaakt en waarvan zij weten dat het ook on middellijk helpt. Dit middel is Gebuco'sTeerstroop Bij alle drogisten in fla cons van f 0.90 en f 1.60. Te Schagen verkrijgbaar bij: Drogisterij Firma Gebr. Rotgans, Hoogzijde E 16; Drogisterij „Het Groene Kruis", Hoogzijde E 27. op Zondag 30 Maart te PETTEN. Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1930 | | pagina 2