C. v. IET - OEN HELDER n't Haar wat COSTUUMS Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. 9 uur achter elkaar gesproken. Communistische beetdsprakerigheid in den Danzigei Volksdag. In den Danziger volksdag heeft tijdens de debatten over de begrooting 1930 en de door de regeering voor gestelde belastingwetten, die reeds 1 April in werking zouden treden, de communistische afgevaardigde Pieni- lcowski gisteren tegen 5 uur des middags het woord genomen. Tegen middernacht was het einde van zijn redevoering nog niet in 't zicht. Daar de communisten reeds bekend hadden gemaakt, dat nog eenige leden hunner fractie het woord zouden voeren, werd het mogelijk geacht, dat de zitting Woens dagmorgen neg zou voortduren. V.D. verneemt later nog uit Danzig: De plenaire zitting van den Danziger volksdag duurde tot 's nachts kwart over één. De communistische obstructie-spreker, Plenikowskl, sprak tot het einde. Hij heeft bijna negen uur achtereen gesproken. Groote brand m een Duitsche maalderij. De schade op ettelijke millioenen geschat. Wolff meldt uit Eberswolde, d.d. gisteren: Naar uit Finofurt gemeld wordt, zijn de bedrijven van de ..Strassfurter Mühlen A.G.", een filiaal van de „Schle- sische Mühlenwerke", door een brand vernield. Binnen een minimum van tijd stond het hooge midden gebouw van den groeten molen in vlammen, zoodat de voorraden onmogelijk meer geborgen konden worden. Hoewel verschillende brandweren den brand trachtten meester te worden, tastte het vuur een daarnaast ge legen woning met groote voorraden koren en zemelen aan. Men probeerde daarna, een aan de overzijde van de binnenplaats gelegen nieuwe schuur, eveneens met graan gevuld, van den brand vrij te houden; alle po gingen echter bleken vruchteloos. Tegen kwart over elven 's avonds stortte onder reus achtig gekraak een deel van het hoofdgebouw In, terwijl andere gedeelten onmiddellijk volgden. De brand woedt op het oogenblik nog voort. De schade wordt op ettelijke millioenen geschat. Nieuw Berlijnsch schandaal. Van gelijken omvang als de Sklarek-affaire. V.D. verneemt uit Berlijn: Het „Berliner Tageblatt" maakt melding van een nieuwe stedelijke schandaalaffaire, waarbij „Schlebun- gen" gepleegd zijn bij den aankoop van stukken grond in het centrum der stad voor de „Verkehrsgesellschaft". Wat de schade en den kring van betrokken perso nen betreft, moet dit er v schandaal van gelijken omvang als de Sklarek-affalrsr zijn. Verdacht worden o.a. „Stadtrat" Busch en vooral Gol- de, de leider van de „Berolina G. m. b. H." Behalve r<imen van bekende firma's duikt ook de naam van burgemeester Schnelder op, benevens die van „Stadt'-at" Zangemeister. Officleele tegenspraak Later wordt nog uit Berlijn gemeld: De zaak Sklarek behoort nauwelijks tot het verleden of reeds houdt de pers zich bezig met een ander on verkwikkelijk geval. Ditmaal moeten de knoeierijen met terreinen en panden zijn gepleegd. Behalve de verant woordelijke wethouder Busch moet ook 'een zekere Golde, leider van de Berolina G.m.b.H. ernstig nadeel hebben berokkend aan de gemeente Berlijn. Ook ditmaal moeten een aantal voormannen van vrijwel alle partijen in de zaak betrokken zijn. Verschillende hunner moeten echter geheel te goeder trouw hebben gehandeld. In verband met deze zaak wordt ook de naam van wethouder Zan gemeister genoemd. Zangemeister is het Duitsch natio nale lid van den Berlijnschen gemeenteraad dat van de Sklarelts geld voor verkiezingspropaganda ten bate van zijn partij had gevraagd. Zangemeister moest toe zicht oefenen op de onroerende goederen van de Berli ner Verkehrsgesellschaft, een functie die gedeeltelijk ook was toevertrouwd aan de Berolina G.m.b.H. Ongeveer een jaar geleden hekelden tal van bladen het feit. dat een Amerikaansch consortium eenige pan den aan den Alexanderplatz voor vijftig jaar in erfpacht had gekregen. Thans blijkt dat consortium een belang rijk bedrag in dollars aan Golde te hebben toegezegd ingeval hij er in slaagde dc erfpacht die door Berlijn op dertig jaar was bepaald te verleenen voor vijftig jaar Golde is nog steeds de leider van de Berolina G.m.b.H. Voor deze gebeurtenissen zal vermoedelijk ook wethouder Zangemeister aansprakelijk worden gesteld. Wethouder Busch vertoeft nog steeds te Lugano en wordt hier eerst over veertien dagen terugverwacht. Het Wolff-bureau verneemt van bevoegde zijde, dat de bovenstaande berichten onjuist zijn. Volgens het tot nu toe verrichte onderzoek staat vast, dat dlreceur Golde geen steekpenningen heeft aangenomen. Ook an dere onregelmatigheden van welken aard ook heeft men tot nu toe niet ontdekt. Noodweer boven het Serdangsche. Groote schade op cultuurondernemingen. Aneta seint uit Medan. 26 Maart. Boven het Serdangsche heeft zich een hevig noodweer ontlast. Een sortéerloods op do onderneming „Tjoeklr" van de te Amsterdam gevestigde Serdang Maatschappij is omgewaaid. Op de onderneming „Tandjong-Morawa" van de Senembah-Maatschappij zijn voorts vijf droog schuren vernield. De vallende boomen vernielden zes te lefoonlijnen en tien droogschuren van de onderneming .Tandjong-Morawa Kanan". Vele boomen zijn ontwor teld. Assistenten vluchtten uit hun huizen; de koelies verlieten de schuren. Er hebben zich gelukkig geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. De schuren waren niet verzekerd. DE DROOGLEGGING VAN HET NEMI-MEER GESTAAKT. Hen zal het tweede keizersschip niet bergen. Uit Rome wordt gemeld: De werkzaamheden tot drooglegging van het Netni- ineer zijn gestaakt. Aangezien volgens de opvatting der arrhaeologen de bouwwijze van het tweede schip geheel gelijk is wan die van het eerste, zal dit tweede schip niet ge- horgen worden, doch zal men door duikers slechts <le belangrijl&te kostbaarheden doen bergen. 10 PERSONEN VERDRONKEN. Door een breuk in een waterreservoir. Volgens een bericht uit Mexico zijn in een voor stad van tyexico City 10 personen om het leven ge komen, tengevolge van een breuk van een waterre servoir. Nadere bizonderheden zijn nog onbekend. DE WATERSNOOD IN SPANJE. Groote schade. Alleen in de prowncic Saragossa moet de door de overstrooming van de Ebro aangerichte schade, naar JBelga meldt, twintig millioen peseta bedragen. Spoorstraat 126 J" Telefoon 370. Wij ontvingen een Pracht-Colleclie voor het voorjaar, waar zeker wel iets voor U bij is. RUIME KEUZE - LAGE PRIJZEN. SNEEUWSTORM IN ILLINOIS. Dooden en gewonden. Het verkeer tusschen den Amcrikaanschen staat Illinois en de naburige staten ondervindt groote moeilijkheden door een hevigen sneeuwstorm. Tal rijke mensrhen, die op straat liepen, hebben verwon dingen opgeloopen, terwijl drie menschen gedood zijn. Een circus kwam door het noodweer in ernstige moeilijkheden. Door het onweer waren de dieren zeer verschrikt, zoodat zij wegkropen. Niet minder dan 200 mannen zijn noodig geweest om de dieren uit te laden. ONGELUK MET HANDGRANATEN. Bij een oefening van een eskadron cavalerie in het werpen van handgranaten bij Ungvar in Slowakije, is een projectiel ontploft boven het hoofd van een soldaat. Den soldaat en een luitenant, die achter heni stond, werden een oog uitgeslagen, den soldaat bo vendien den linkerarm afgerukt. Beiden zijn dade lijk naar het ziekenhuis gebracht en geopereerd. Hun toestand is ernstig. Verder werden nog drie sol daten lioht gewond. BANDIETISME IN MANTSJOERIJE. Te Kririn in Noord-Mantsjoerije, overvielen roovers het filiaal van een Chineesche Vereenigingsbank. Zij wierpen met handgranaten en roofden 15.000. Drie beambten werden gedood. De roovers wisten in een auto to ontkomen. DE GENERAAL ALS REDDER. Gistermorgen is te Berlijn van de Lichtensteinbrug een jonge vrouw in het kanaal gesprongen. Een ge neraal, die juist voorbij kwam, sprong haar na en smaakte het genoegen de vrouw van een wissen dood te redden. TEGEN DE WERKLOOSHEID IN DE V. ST. Reuter seint uit Washington: De Senaat te Washington heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij een krediet van 389.000.000 wordt toegestaan voor openbare werken ter bestrij ding van de werkloosheid. Er zullen gebouwen wor den gezet en wegen aangebracht. OVERBLIJFSELEN VAN EEN OFFICIER EN 57 MANSCHAPPEN GEVONDEN. In een gezonken Engelsohen monitor ln de haven van Dover. Men heeft de stoffelijke overblijfselen gevonden van een officier en 57 manschappen van een Engelschen monitor (soort pantserschip) die 8 weken voor den wapenstilstand in de haven van Dover in brand ge raakte en daarop wegens het gevaar voor een ont ploffing werd getorpedeerd. De overblijfselen zijn thans geborgen en zullen met militaire eer ter aarde worden besteld. Brand in een bioscoop. Zonder eenige paniek wandelden de be zoekers kalm het gebouw nit. Door vreeselijke ervaringen gewaarschuwd voor de gevolgen van paniek bij brand in een bioscoop, heeft men in Engeland overal uitgebreide voorzorgsmaat regelen getroffen, voor het geval van herhaling. Toen er Maandag tijdens een middagvoorstelling in een bioscoop te Stratford dus brand uitbrak, kon het publiek van 1000 menschen kalm wegwandelen op de muziek van Three Blind Mice (Drie blinde muizen). Dit wijsje was een vooraf afgesproken sein voor de suppoosten, die alle deuren van de uitgangen open wierpen vóór de menschen in de zaal iets van den brand afwisten. In een minuut was het gebouw zon der paniek ontruimd. De organist bleef doorspelen tot de laatste bezoe ker het gebouw uit was en toen moest hij rennen wat hij kon, daar de vlammen hem reeds begonnen in te sluiten. Het parlementslid Tom Groves, die op dat oogen blik in het gebouw was, wenschte de directie geluk met de koelbloedige houding van het personeel. De directeur vertelde later dat hij heel trotsch op zijn personeel was. De vorige week had men nog een re petitie van alarm bij brand gehouden, en toen had de chef van den dienst van openbare werken hem een compliment gemaakt. Maar hij had niet gedacht( dat de toepassing van de voorzorgsmaatregelen zoo spoedig noodig zou worden. Met Groves noenniaalde Hollings, de burgemeester van Stratford, in het restaurant van de bioscoop toen de brand uitbrak. Beiden hielpen bij het rustig wegleiden van het publiek. Een brandweerpost is vlak tegenover de bioscoop en binnen een half uur was men den brand meester. Het toestel voor de sprekende film werd bescha digd, maar later op den middag kon de bioscoop heropend worden. Het Berlijnsche „spook". Bi] een spannende achtervolging in den trein breekt het „spook" een been. Wolff meldt uit Berlijn: Sedert langen tijd maakte een inbreker verschei dene wijken van Berlijn onveilig, doordat hij 's nachts spookachtig dan hier, don daar opdook, zonder dat men er in slaagde hem aan te houden. Slechts aan een toeval is het te danken, dat men het spook thans te pakken heeft gekregen. Gisternacht had de inbreker een bezoek gebracht aan een woning aan het Savignyplein te Charlotten- burg. De bewoner van het huis was door het ge stommel van zijn ongenooden gast wakker gewor den rn had hij het schijnsel van de zaklantaarn van den dief vluchtig diens gestalte gezien. Toen de inbreker, zich ontdekt ziende, de vlucht nam, achtervolgde de bewoner van het huis met, zijn zoon hem. De inbreker had bij het station Savigny plein een kaartje genomen.''Zijn vervolgers slaagden er in nog in de laatste coupé 'te springen van den juist vertrekkenden Nordringtrein, waarin het spook was gestapt. Bij elke halte stapten de vervolgers uit en kwamen telkens dichter bij de coupé, waarin de inbreker zat. Deze begon echter lont te ruiken en sprong bij het station Wedding op het laatste oogen blik uit den trein. Zijn vervolgers deden hetzelfde cn maakten het spoorwegpersoneel zoo snel mogelijk op den verdachte opmerkzaam. De inbreker trachtte in- tusschen over den spoorweg te ontsnappen, doch bij een sprong kwam hij zoo leelijk te vallen, dat hij een been brak. Men vond op hem inbrekersgereedschap en ook eenige ringen( die hij uit de woning aan ht Savigny plein had ontvreemd Of de man, die werkloos is en Kostrow heet, in alle gevallen het beruchte „spook" is geweest, is onzeker. Eenige inbraken van dezen aard te Charlotten- burg komen echter wel degelijk op zijn rekening. MILITAIR AVONTUUR TE POSEN. Dz „generaal" was niet model gekleed. Naar het W.B. uit Warschau meldt, verscheen Dins dagnacht in de kazerne van een regiment Infanterie te Posen een generaal, vergezeld door een majoor, die bevel gaf onmiddellijk het regiment te alarmeeren. Daar de generaal echter geen voldoende aan de voorschriften beantwoordende uniform droeg, verzocht de officier van de wacht om diens legitimatiepapieren. Daar noch de generaal, noch de majoor aan dit verlangen kon voldoen, werden beide gearresteerd. Tot dusver kon niet worden vastgesteld wat het doel was van deze nachtelijke poging om een regiment te alarmeeren. De onbegrensde mogelijkheden van de Radio. Marconi ontsteekt vanuit zijn woonplaats 't licht op de tentoonstelling te Sydney in Australië. Gistermorgen heeft markies Marconi van zijn jacht „Eelectra", de electriciteitstentoonstelling te Sydney in Australië draadloos geopend. Nadat de radioverbinding op korte golf met Australië was tot stand gebracht, nam Marconi den microphoon en las een boodschap voor Hij zette uiteen wat hij voornemens was te doen, n.1. door middel van de korte golf waarmede Marconi sinds enkele jaren opereert, het licht op de tentoonstelling in Sydney te ontsteken. Voor deze proef bestaat groote belangstelling. Mar coni zal in den loop van den ochtend 11 uur in Italië, 8 uur 's avonds ln Sydney de proef nemen ter ont steking van het licht. Telegrammen uit Sydney melden: Marconi's proef is volkomen gelukt. De golven, die het jacht „Electra" te Genua uitzond, werden te Borchester opgevangen en van Grimsby uit naar Australië gedragen, in Victoria opgevangen en geleid naar het stadhuis van Sydney, waar zij drie duizend electrische lampen aan 't gloeien brachten. Een aantal journalisten hielden van Marconi's jacht uit draadloos gesprekken met collega's te Sydney. Krishnamurtï filmacteur. Zijn geestelijke rol opgegeven voor een-meer wereldsche. Jiddu Krishnamurtï, de jonge theosofische „profeet" van Hindoe-origlne, die door zijn volgelingen als de „nieuwe Messias" werd aangeduid, heeft deze geestelijke rol opgegeven om een meer-wereldsche te spelen bij een Amerikaansche filmonderneming. Aldus heeft, volgens een bericht uit Rome aan „The Herald", een vriend van den jeugdigen Hindoe, de ma- haradjah Tripura van Bengalen, meegedeeld: De maharadjah verklaarde: „Misschien heeft Krishna murtï nimmer roeping als geestelijke leider gevoeld, doch die rol werd hem opgedrongen." Intusschen valt niet te ontkenden, aldus voegt de „Msb." aan dit bericht toe, dat de klaar-oogige Ooster ling de theosofische philosophie met groote energie ge predikt heeft, sinds hij een zestal jaren geleden door zijn „ontdekster" en beschermvrouwe, de hoogbejaarde An- nie Besant, voor het voetlicht werd gebracht. In verschillende landen (ook, zooals men weet, in Ne derland) Is hij als spreker opgetreden om zijn „leer" te propageeren. Het is nog niet bekend, of Krishnamurtï ook een rol voor sprekende films zal vervullen. Zij die hem rede voeringen hebben hooren houden, achten zijn stemge luid bijzonder geschikt voor de „talkies." Purol wrijven des morgens; daardoor wordt het mooier en zachter en blijft boven dien na het kammen den geheelen dag keurig zitten. Doo» 30-60.Tube 80 cl. Bl| Apoth. 6 Droquttn ZONDAG 30 3IAART 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Petten, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Alleen. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Burgerbrug, voorm. 10 uur, D.s Witkop. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Zang van het kerkkoor. Collecte Fonds Noodl. Kerken en Personen. Burgerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. H. Avondmaal. St.-Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, geen dienst wegens vacature. Schagerbrug. geen dienst wegens vacature. Julianadorp, nam. 7 uur, Ü3. Damsté. Onderwerp: „Doe het haastig". Huisduinen, geen dienst wegens vacature. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Oude Nledorp, geen dienst. Nieuwe Nledorp, nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hippolytushoef, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Wierlngerwaard. voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Eeves- tlging van lidmaten. Collecte. Winkel, geen dienst Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rykx. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Spaargaren Heerhugowaard en Veenhulzen, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Doop. Burgervlotbrug, nam. 2 uur, Ds. R. v. d. Veen. Doop. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Heeresma, v. A'dam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna. voorm. 10 uur. Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma. Beslag op safe-loketten en hun inhoud. Gewenscht geacht door het Kamerlid Gose- ling bij excutoir beslag. Het Tweede Kamerlid de heer Goseling heeft den mi nister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is de minister niet van oordeel, dat wetsaanvulling noodzakelijk, althans gewenscht is, nu volgens de leer van den Hoogen Raad .(arpst 17 Januari 1930 W. 12099) de wet een derde, wiens medewerking noodig is voor het leggen van een executoriaal beslag onder een schuldenaar niet verplicht die medewerking te verleenen. zoodat goe deren onder dien derde veelal aan het verhaal van een schuldeischer zijn onttrokken? Acht de minister het niet eveneens noodig, dat de wet wordt aangevuld in dier voege, dat ook bij wege van derden-arrest beslag op een safe-loket en op den inhoud daarvan mogelijk is? Indien de minister de beide voorgaande vragen beves tigend beantwoordt, wil hij dan bevorderen de spoedige indiening van een ontwerp van wet, houdende voorzie ningen, als in de vragen bedoeld? Een z.g. naaktlooper gearresteerd. Reeds een half jaar lang deed de Hilversum- sche politie pogingen om den man te snap pen. Het Is de politie te Hilversum gelukt, Dinsdagavond den zoogenaamden naaktlooper te arresteeren, die sinds een half jaar in afgelegen lanen dames en meisjes ver ontrustte. De commissaris van politie heeft eerst het geheele personeel in burgerkleeding dienst laten doen, doch spoedig bleek, dat de man zich op deze wijze niet liet snappen. Eenige politie-agenten hebben zich daarop in dameskleeding gestoken; doch ook op deze wijze liet hij zich niet verschalken. Dinsdagavond heeft een re chercheur zich verstopt in een boschje aan den Vader- landscheweg. Na eenigen tijd passeerde een man op een damesfiets. Hij scheen zoekende. De rechercheur is hem achterna gegaan, waarop de man aan de haal ging. Hij werd echter gegrepen en heeft op het politiebureau be kend, verschillende feiten bedreven te hebben. UIT EEN WOONWAGEN GEVALLEN. Doodelijk ongeluk te Olst. Een woonwagenvrouw viel Zondag te Olst uit den rijdenden wagen en kreeg een der wielen over de borst. Het slachtoffer is gisteren aan de gevolgen in het ziekenhuis te Deventer, waarheen ze was vervoord, overleden. KOKENDE SOEP OVER HET LICHAAM. Kindje aan de gevolgen'overleden. Te St. Oedenrode is in het St. Oda-gesticht over leden een 2-jarig dochtertje van v. Rossum uit Lies hout, die een ketel kokende soep over het lichaam had gekregen en ernstige brandwonden had beko men. ONGEVAL OP HET STATION TE HELMOND. Lorrie versplinterd. Bij het uitladen van een goederenwagen op het stationsemplaccment te Helmond, werd gebruik ge maakt van een lorrie. Toen deze volggcladen was met confectie-goederen en men wilde wegrijden, kwam een losse locomotief uit de richting Deurne aanrij den. Een botsing kon niet meer worden vermeden. De lorrie werd gegrepen en totaal versplinterd. De lading werd gedeeltelijk vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BOEFJESBENDE TE SCHOONHOVEN. Niet minder dan 27 winkeliers bestolen. Gedurende eenige weken is een viertal knapen van 8 tot 10 jaar le Schoonhoven bezig geweest om bij herhaling winkels te bezoeken met het oog om al wat van hun gading was, weg te kapen. Snoepe rijen, sigaren, cigaretten, zelfs schoenveters en bloc notes waren van hun gading. Zij deden dit door openstaande deuren of stapten de winkels in en vroe gen om een doos of iets dergelijks en hadden dan hun buit reeds binnen voor de winkeliers in den winkel kwamen. Het staat thans reeds vast, dat de kwajongens op deze wijze niet minder dan 27 winke liers hebhein bestolen. Zij werden ten slotte op hee- terdaad betrapt. THEORIE EN PRAKTIJK. De vertegenwoordiger van een der groote verzeke ringsmaatschappijen was dezer dagen bij een slacht offer te Oegstgeest op bezoek en liet daar zijn auto onbeheerd voor de deur staan. Na enkele uren de groote voordeelen van verzekering tegen inbraak cn diefstal te hebben uiteengezet of de transactie al dan niet tot stand kwam ging hij vertrekken, maar vond buiten gekomen geen a.uto. Hij wreef zich de oogen eens uit, maar de wagen was en bleef weg. Voor den verzekeringsman een strop want hij was niet verzekerd. AFDOENDE MAATREGEL. Een huis dat in den weg stond. Het gemeentebestuur van Marum (Gr.) heeft een nieuwen weg laten aanleggen, welke te Niebert aan sluit aan den provincialen weg van Groningen naar Friesland. Ter plaatse stond op een der hoeken een huis, waardoor het uitzicht geheel werd benomen. In overleg met de Wegencommissie A.N.W B.—K.N. A.C. heeft het gemeentebestuur van Marum dit huis laten afbreken en elders doen opbouwen, waardoor een geheel vrij uitzicht is verkregen. ln de kosten hiervan hebben beide vereenigingen een bijdrage van f 100 verleend. AUTOMOBIEL TE WATER. Bestuurder met veel moeite gered. Onder dc gemeente Hoogkerk (Gr.) is gistermorgen de melkauto van den heer Gorter bij het passeeren van een wagen over den kop in liet Aduarderdiep geslagen. De bestuurder, P. Gorter, is met veel moei te door een voorbijvarenden schipper gered. De jon geman had veel water binnen gekregen, zoodat zijn toestand niet zonder gevaar is. HAZARDSPEL IN WESTFRIESCHE DORPEN. In verschillende West-Friesche plattelandsgemeen ten, aldus wordt uit Hoorn aan de „Tel." gemeld, schijnt het hazard- en dobbelspel in café's ernstige afmetingen aan. te nemen. Reeds in verschillende ge meenteraadsvergaderingen is dit euvel onder de oogen gezien. In den raad van Avenhorn werd zelfs een voorbeeld genoemd van een werkman, die Za terdags na afloop van zijn werk zijn huis voorbij liep en eerst te middeinacht zonder een cent voor vrouw en kind huiswaarts keerde. Ingrijpen van overheidswege blijkt vrijwel ondoenlijk door de moeilijkheid de overtreders te betrappen, daar meestentijds met fiches enz. wordt gewerkt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6