Raad Harenkarspel. Botercontrölestation „N o o r d h o 11 a n d" Kaascontrólestation „N o o r d h o 11 a n d" Binnenlandsch Nieuws. tard liggen dood en haar eerste verdenking valt op Pierre. Beschuldigd van den moord wordt deze ge vangen genomen en naar het Duivelseiland verbannen. Ninette heeft thans na Gaston ook Pierre verloren en zij danst nu alleen. In den grond van haar hart Is zij overtuigd, dat Pierre onschuldig ls en steeds sterker wint de gedachte bij haar veld, dat slechts Gaston de dader kan zijn. Deze ontdekt zijn oude partner en 'dwingt haar door ruwe bedreigingen hem te volgen. Een toeval overtuigt haar dat Gaston Chautards moor denaar Is, doch hoe hem tot bekentenis te dwingen? De liefde voor Pierre maakt haar vindingrijk en op het laatste oogenbllk kan zij zijn onschuld bewijzen, nog juist voor Pierre naar het Duivelseiland gedeporteerd zal worden. Vol vreugde valt Ninette hem in de armen, overtuigd dat hun toekomst thans één droom van geluk zal zijn... DE PAPEGAAIEN-ZIEKTE. Dinsdagmorgen zullen op het afgepaalde terrein om onze Vleeschverwerkingsinrichting een drietal herten, één met groot gewei, uit het hertenkamp te Bergen, ter observatie worden opgenomen. Het schijnt dat deze edele dieren ook al vatbaar zijn voor de zoo gevreesde papegaaienziekte. Mocht het onderzoek uitmaken dat ze wezenlijk daardoor zijn aangetast, dan zullen ze moeten worden afgemaakt en aan onze inrichting ten offer vallen. AL VROEG. In enkele weiden van onzen omtrek ziet men al Jongvee in de weide. Men tracht den grasgroei te bevorderen met zwa velzure amoniak. UITVOER. Van half Februari tot half Maart werden na goed keuring uit ons land naar het buitenland uitgevoerd 2832 runderen, waarvan 2388 naar België, 182 naar Italië, 150 naar Tsjecho-Slowakije, 7 naar Chili en 5 naar Portugal. Op de veetentoonstelling te Parijs verkregen 2 ver leden jaar in Friesland gekochte stieren een len prijs. Naar België worden wekelijks over Rotterdam eenige honderden zware varkens uitgevoerd. BEVORDERD. Dirk Arnoldus en Dirk v. d. Vlies te Schagen zijn be vorderd van de le naar de 2e klasse der Ambachtsschool te Den Helder. V.D. KIESVEREENIGING. Donderdagavond had ln het lokaal van den heer Roo- bol de algemeene vergadering plaats van bovengenoem de vereeniging. Aanwezig waren 10 leden. De Voorzitter, de heer A. de Heer, opent de vergade ring, waarna door den secretaris, den heer K. S. Legult de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was de agenda van de Federatievergade ring. Als afgevaardigde naar die vergadering werd de Voorzitter aangewezen. Het Jaarverslag wordt vervol gens uitgebracht. De penningmeesteresse doet daarna rekening en verantwoording. De ontvangsten met saldo waren f 172.30, uitgaven f 131.96, saldo f 40.34. Nog te be talen f 131.63 alzoo een nadeellg saldo van f 91.29. De rekening was nagezien door de heeren Jb. de Vries en Ph. Roobol, die alles ln de beste orde hadden bevonden Als nieuwe bestuursleden in de plaats van de heeren Wissekerke en Kerkmeer, werden de heeren D. P. Tim merman en A. M. Kossen gekozen. Bij de rondvraag werd nog gesproken over het win nen van nieuwe leden, waarna de vergadering werd ge sloten. AMBACHTSSCHOOL. C. Smit uit Schagen, leerling aan de Ambachtsschool te Den Helder ls bevorderd van de 2e klas naar de 3e klas en J. van Rooyen is voorwaardelijk bevorderd van de le naar de 2e klas. N. Koenis is toegelaten tot de Ambachtsschool te Alkmaar. DOORLOOPEND TELEFONEEREN. Naar men ons meedeelde worden er pogingen aange wend om in onze gemeente een gelegenheid te krijgen waar doorloopend, zoowel overdag als 's nachts en Zon- dags als in de week steeds getelefoneerd kan worden. De firma Blaauboer en Kossen heeft zich bereid ver klaard haar telefooncel daarvoor kosteloos disponibel te stellen, terwijl de gemeente de kosten op doorloopende verbinding vallend, zal betalen. De algemeene ledenvergadering van het botercon- trolestation „Noordholland" vond Vrijdag 28 Maart, 's morgen elf uur, plaats ln het Landbouwhuls te Alk maar. Voorzitter de heer A. Commandeur, secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. De Voorzitter heet de weinige aanwezigen welkom en hoopt, dat al is de opkomst niet groot, het gehalte van dien aard zal zijn, dat de agenda op aangename wijze zal worden afgehandeld. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging aan den secretaris vastgesteld. Medegedeeld wordt dat het ledental op 31 December 1929 bedroeg 74, n.1. 51 zuivelfabrieken, 10 melkinrich tingen en 13 handelaren. Daarna zijn nog uitgetreden 2 leden, n.1. 1 melkinrichting en 1 handelaar, zoodat het ledental op dit oogenblik bedraagt 72, n.1. 51 zuivelfa brieken, 9 melkinrichtingen en 12 handelaren. Als bestuurslid treedt de heer H. Tijdens te Puriner- end op 1 Januari 1931 af. De aftredende wordt met algemeene stemmen herko zen, hij neemt onder dankzegging de benoeming weer aan. De exploitatierekening. Volgt de vaststelling van de exploitatierekening over 1929 en de balans per 31 December 1929. De explotatle- rekening sluit met een batig saldo van f 1806.68. Voor gesteld wordt van dit bedrag f 1600 te bestemmen als bijdrage in de exploitatiekosten 1930 en de rest te voe gen b»j de reserve, waardoor deze stijgt tot een be drag van f 5492.33. Het accountantsrapport luidde gunstig en ook de fi nancieels commissie adviseert de balans en exploitatie rekening onveranderd goed te keuren. Zonder eenige discussie wordt de rekening goedge keurd. Begrooting voor 1930. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van de be grooting voor 1930. Ze sluit op een bedrag van f 11500, met een post onvoorzien van f 200. Als deel van het ba tig saldo over 1929 komt f 1600 op de begrooting voor. de uitgaven zijn geheel gelijk gehouden aan die van de vorige begrooting. De finantieele commissie gaat accoord met de begroo ting. Ook deze geeft den aanwezigen geen aanleiding tot eenige bespreking en wordt mitsdien goedgekeurd. De bijdragen der leden. Volgens de begrooting zullen de leden over 1930 bij dragen f 9700. In 1929 werd door de leden in totaal bereid 3.184.126 K.G. en bijgekocht 1.420.344 K.G. boter. De productie is 148.188 K.G. hooger en de bijkoop 59.774 K.G. hooger dan in 1928. Er zal contributie kunnen worden geheven over een totaalomzet van 4.458.600 K.G. Hieruit volgt in verband met art. 4 van het Huishoude lijk reglement dat de omslag per 100 Kg. boter per jaar zal bedragen: le klasse 32 cent. 2e kl. 28.8 cent. 3e kl. 25.6 cent, 4e kl. 22.4 cent, 5e en hoogere klassen 19.2 ct. De omslag was in 1929 respectievelijk: 34 cent, 30.6 cent, 27.2 cent. 23.8 cent. 20.4 cent. zoodat het bestuursvoorstel een contributieverlaging beteekent van 6 pet. Algemeen goedgevonden. Bij de rondvraag stelt de heer Bas, van „Aurora" te Opmeer de agenda's in ruimere mate te verstrekken, op dat de bestuurleden der fabrieken er een kunnen krijgen. Bij de overige fabrieken zal geïnformeerd worden of dezen wensch door meerderen gesteund wordt Hierna volgt sluiting, waarbij de Voorzitter den wensch uitspreekt, dat de volgende vergadering door meerdere leden zal worden bezocht. In het Landbouwhuls te Alkmaar werd Vrijdag 28 Maart, des middags 1 uur, de algemeene verga dering gehouden van het Kaascontrólestation „Noord holland" te Alkmaar. Voorzitter de heer G. Nobel, Lutjewinkel, secreta ris de heer Ir. D. C. de Waal te Alkmaar. De Voorzitter heet de aanwezigen welkom en ge zien de moeilijkheden in den landbouw meent spr., dat het beste kaasproduct de meeste kansen zal bie den cn door een krachtige kaascontrole en samen werking met den handel, getracht dient te worden een goeden afzet te verkrijgen. Met dien wensch verklaart spr. de vergadering voor geopend De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging goedgekeurd. De provinciale letters in de kaasmerken blijven. Naar aanleiding van de notulen deelt de Voorzit ter mede, dat van den waarnemenden directeur-gene raal van den Landbouw bericht is ingekomen, dat het verzoek van den Fneschen bond, omtrent de ver wijdering van de provinciale letters in de kaasmer ken is afgewezen. (Teekenen van instemming.) Het bestuur heeft gemeend nog niet te moeten in gaan op het verzoek van den heer Ham om een film te vertoonen, teneinde de vergaderingen aan trekkelijker te maken. Het bestuur zal deze quaestie in gedachten houden. Het ledental. Medegedeeld wordt dat het ledental op 31 Decem ber 1928 bedroeg 651, n.1. 64 kaas- en boterfabrieken, 44 kaasfabrieken en 543 zelfkaizende boeren. In den loop van 1929 zijn toegetreden 6 zelfkazende boeren, en uitgetreden 72 leden, n.1. 8 kaasfabrieken wegens opheffing en 64 zelfkazende boereai. Verder werden nog 4 kaasfabrieken omgezet in kaas- en boterfabrie ken. Op 31 December 1929 bedroeg het ledental dus 585, n.1. 68 kaas- en boterfabrieken, 32 kaasfabrieken en 485 zelfkazende boeren. Daarna zijn nog uitgetre den 1 kaas- en boterfabriek wegens opheffing en 11 zelfkazende boeren, zoodat het ledental op dit oogen blik bedraagt 573, n.1. 67 kaas- en boterfabrieken, 32 kaasfabrieken en 474 zelfkazende boeren. De Voorzitter deelt nog mede, dat waarschijnlijk de prijs der kaasmerken nog wat zal worden ver laagd. Benoemingen. Afgetreden zijn het lid van den Raad van Beroep de heer D. Brander Tzn. te Hoogkarspel en het plaats vervangend lid Dr. H. van Gulik te 's-Grav&nhage. Het Bestuur stelt voor beide heeren weer te herkie zen. Aldus wordt besloten. De exploitatierekening over 1929. De exploitatierekening, boekjaar 1929, sluit op een bedrag van 164225.98, met een voordeelig saldo van f 11424.19. Aan boeten is ontvangen een bedrag van f 7184.50. Het bestuur stelt voor van het batig saldo f2124.21 te restitueeren aan de leden, zijnde 5 van de con tributie over 1929 en de rest of f 9299.98, aan te wen den als bijdrage in de exploitatiekosten 1930. De accountant kan zich met dit voorstel vereeni gen en rapporteerde dat alles steeds in de beste orde werd bevonden. Ook de finantieele commissie bracht een gunstig rapport uit cn adviseert balans en exploitatiereke ning onveranderd goed te keuren. De heer Spaander vraagt, of de restitutie niet wat grooter kan worden gesteld. De Secretaris licht toe, dat dit mei het oog op de gewijzigde productie t.a.v. de klassen voorzichtig heid geboden is. De Voorzitter zegt, dat als het aantal zelfkazers nog meer vermindert, volgend jaar een controleur zal kunnen worden gemist. Dit jaar is dat echter nog niet het geval. De rekening wordt goedgekeurd. Begrooting voor 1930. De begrooting voor 1930 sluit zooals het bestuur die ter behandeling aanbiedt, tot oen bedrag van f 56.299.98, met een post onvoorzien van f 99.08. De post bijdragen der leden is uitgetrokken op f38.000, de abonnementskosten voor het botercontrolestation op f8500. De finantieele commissie kan zich met de begroo ting vereenigen. In 1929 is de productie weer meer verschoven naar de hoogere klassen, waarvoor de lagere contributies gelden cn dat. cr in 1929 weinig zelfkazende boeren hebben gekaasd. Dit heeft tengevolge dat met het be staande contributieschema de bijdragen der leden over 1930 slechts op f38.000 kan worden geraamd. Daarom moet het Bestuur voorstellen om van het batig saldo over 1929 zoo'n groot bedrag te gebruiken voor de nieuwe rekening over 1930. Bij de uitgaven zijn de volgende posten verlaagd, vergeleken met de becrooting over 1929: de post van de controleurs met f 100.de post van de verzeke ring met f300.de post van de vergaderkosten met f200.de post van do propaganda met f500.— Het is de bedoeling dat ons station in zal zenden op de Wereldtentoonstelling te Antwerpen 1930. Mocht de post propaganda ad f 1500.daarvoor te la'ag zijn. dan stelt het Bestuur zich voor het ont brekende bedrag te betalen uit de Buitengewone Re serve. Do finantieele commissie kon zich hiermede zeer goed vereenigen. Alleen wat betreft den post reclame merkt de fi nantieele commissie op, dat geoordeedl wordt., dat de post wel wat laag is gesteld. De Voorzitter zegt, dat over de tentoonstelling te Antwerpen nog onvoldoende gegevens zijn mede te deelen. wel zal het voor het station een tijdelijke tentoonstelling zijn, voor de afdeeling zuivel. Moch ten de kosten hooger worden, dan zal het bestuur de vrijheid nemen meer uit de reserve te putten. De begrooting wordt vervolgens goedgekeurd. Het contributieschema voor 1930. De totale kaasproductie met merk bedroes in 1929 19.860.755 K.G., terwijl dit in 1928 was 20.131A74 K.G., een vermindering dus van 270.419 K.G. Er kan slechts contributie worden geheven over een totale productie van 19.650.158 K.G., door opheffing van en kele fabrieken, verdeeld over: 285 leden der le klasse, 17 der 2e klasse, 25 der 3e klasse, 45 der 4e klasse, 9 der 5e klasse, 3 der fio klasse, 3 der 7e klasse, 1 lid der 8e klasse, 1 lid der 10e klasse, 3 leden der 12e klasse, 1 lid der 15e klasse. Bij vergelijking van de cijfers met die over 1928 valt in. de eerste plaats op dat er in 1929 105 leden minder hebben gekaasd dan in 1928 en dat de kaas productie zich nog weer meer heeft verplaatst naar de hoogere klassen. In 1828 werd door de leden van af de 6e klasse geproduceerd 5.239.524 K.G. kaas en in 1929 door de leden vanaf de 6e klasse 7.755.185 K.G., dit is dus 2.515.661 K.G. meer in die hoogere klassen, waarvoor de lagere contributies gelden. Daarom konden op dc begrooting voor 1930 met het bestaande contributieschema de bijdragen der leden niet hooger dan f38.000.worden geraamd. Het Be stuur stelt U nu voor de bijdragen per 100 K.G. weer volgens dit schema vast te stellen, n.1.: le klasse 55 cent, 2e klasse 33 ct, 3c klasse 27.5 ct., 4e klasse 22 ct, 5e klasse 19.25 ct., 6e klasse 16.5 ct, 7e klasse 13.75 ct., 8e klasse 11 ct., 9e en hoogere klasse 8.25 ct, alles per 100 K.G. kaas. Goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Bos van Opmeer meerdere verspreiding van de agenda onder de be stuursleden der fabrieken. Gtracht zal worden aan dien wensch te voldoen. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Vrijdag 28 Maart 1930, des middags half 3. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secreta ris de heer J. Dam. Afwezig de heer de Vries met kennisgeving. Na opening volgt lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen stukken. a. Processenverbaal kasverificatie bij den Gem.- Ontvanger en bij den adm. van het electr. bedrijf te Waarland. Aanwezig in overeenstemming met de boe ken resp. f2746.53 en f273.16. b. Verslag schoolarts, idem Comm. tot wering van schoolvesrzuim, idem Kamer van Koophandel en Fa brieken, alle over 1929. c. Schrijven van Ged. Staten, geleidende het goed gekeurde besluit tot wijziging der begrooting over 1929. d. Dankbetuiging van Ged. Staten voor de ingezon den bijdrage voor aankleeding van het nieuwe Gou vernementsgebouw. e. Bericht van Ged. Staten dat de rekening en ba lans voor den Warenkeuringsdienst over 1928 en de begrooting voor 1930 zijn goedgekeurd. f. Rekening van den Vleeschkeuringsdienst over 1929, sluitende met een batig saldo van f783.79. g. Bericht van het Kerkbestuur der Herv. Ge meente alhier, dat toestemming wordt verleend tot afgraving van het Kerkplateau te Kerkbuurt. Zal aan het kerkbestuur dank worden gebracht h. Schrijven van Ged. Staten, geleidende de door de Kroon goedgekeurde verordening tot heffing eener belasting als bedoeld in art. 242d der Gemeentewet, van aangeslotenen aan het electr. net te Slootgaard, Speketer en Woudmeer. Al deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Volgt vaststelling pensioensgrondslagen Burge meester, Secretaris en Ontvanger in verband met de herziening der jaarwedden met ingang van 1 Januari dezes jaars. Vast te stellen op de grondslag der jaarwedde. Allen voor. In behandeling komt het verzoek van het Bestuur van de Banne Harenkarspel om f2500.subsidie in de kosten van bestrating van grintwegen te geven. Door B. en W. wordt voorgesteld dit verzoek in te willigen en er mee accoord te gaan, dat in dit jaar zullen worden bestraat de Warmenhuizerweg, een gedeelte van den Koorndijk, alsmede de weg in den Voorpolder vanaf Dirkshorn tot het perceel van K. Kant. De bestrating ls 692 M. lang en begroot op f 12500. De heer Francis zegt dat toen Indertijd de aanvrage van het polderbestuur Inkwam de gemeenteraad ln principe zich heeft uitgesproken dat de gemeente wilde helpen en de verplichting aanvaardde om in de bestra ting bij te dragen.. Dat hield in dat er wel een jaariyk- sche aanvrage zou komen en zoolang de omstandigheid niet verandert, zal dat ook wel gebeuren. Deze aan vragen ls dus een gevolg van den reeds eerder door ons aangenomen houding en daarom kan spr. volkomen met het voorstel van B. en W. meegaan. De heer Duyvis zegt dat de resultaten schitterend zijn en algemeen bijval vindt dat de bestrating zóó wordt verbetert. Op den duur meent spr. zal het wel blijken dat deze wijze van wegverbetering verre de voorkeur verdiend. Er ls al reeds heel wat grint op die wegen vermorst- Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Door B. en W. wordt voorgesteld om de huur der woning van A. Kant, die 1 Mei a.s. eindigt, wederom voor 2 jaren op de bestaande voorwaarden te ver lengen. De huur is f 200 per jaar. Goedgevonden. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van den Bond Heem schut om de toegezegde bijdrage te verhoogen tot f37.50 per jaar, zijnde de kosten van beoordeeling der bouwplannen. B. en W. stellen voor dit'verzoek af te wijzen. WfJ is het aantal der in het vorig jaar ter beoordeeling ingezonden bouwplannen belangrijk geweest, doch het gemiddelde is merkelijk lager. De contributie is tot nu toe f 25. Wel wordt het goede werk van „Heemschut" op prijs gesteld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. De afd. Harenkarspel van het Witte Kruis verzoekt om de toegezegde bijdrage van f1200.— voor de wijk verpleging, die op de begrooting gesplitst werd in f 100.voor t.b.c.-bestrijding en fS00.— voor wijkver- p: ing, te wijzigen in f200 voor t.b.c.-bestrijding cn. f 1000.voor wijkverpleging. B. en W. stellen voor aan dit verzoek gevolg te geven. De Voorzitter zegt dat het schynt te zyn een interne politieke kwestie van Het Witte Kruis. De heer Duyvis vraagt of het een voordeel ls voor Het Witte Kruis. De Voorzitter weet het heusch niet. Het verzoek wordt zonder hoofdelijke stemming toe gestaan. B. en W. stellen voor in de politieverordening een bepaling op te nemen, waarbij houders van honden karren kunnen worden verplicht op schriftelyk bevel van B. en W. karren met honden en tuigen en met geleide ter keuring aanwezig te doen zijn. Met het oog op de controle is het beter den men- schcn zoodanig te kunnen verplichten met hun honden karren to verschynen. Volgt het verzoek van J. Dekker te Tuitjenhorn om een voorschot ter brkoming van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet. B. en W. stellen voor dat verzoek in te willigen, mits de gelden van Rijkswege worden beschikbaar gesteld. Het verlangde voorschot bedraagt f 3450. De heer Duljvis zegt dat bij hem er druk over wordt gepraat dat er een cafe zal komen. De Voorzitter zegt dat dit in geen geval veroorloofd zal zyn. Gebouwd zal moeten worden een landarbeiders woning. Het verzoek wordt met algemeene stemmen toege staan. Voorgesteld wordt door B. en W. tot uitbreiding van he4 eloctrisch net te Waarland door aansluiting van het perceel van VV. W. Bleeker. De Voorzitter deelt mede dat dc aanlegkosten worden begroot op f 120 en dat volgens algemeene gewoonte de belanghebbende f 20 zal dienen bü te dragen. Volgens den administrateur zaJ de uitbreiding een kleine winst opbrengen. Word goedgevonden. Tenslotte stellen B. en W. voor tot wijziging en aan vulling der begrootingen voor 1929 en 1930. Voor den dienst 1929 houdt de wyziglng ln af- en over schrijving tot een bedrag van f 533.61, voor 1930 worden de inkomsten verhoogd met f 40 en verlaagd met f 1118,59. de uitgaven verhoogd met f 3603.50, verlaagd met f 4682.09 Goedgevonden. By de rondvraag vraagt de heer Dekker of de Voor zitter ndet een beetje gemakkelyk door de ingekomen stukken is gegaan. Ze zyn alleen maar van een papier tje gelezen. De Voorzitter vraagt of de heer Dekker dan gewild had, dat spr. ze in extenso had voorgelezen. Spr. wyst er op dat de stukken voor de leden ter inzage liggen, ai weet hy wel dat het niet voor alle leden gemakkelyk is de stukken te komen inzien. Spr. gelooft niet dat de Ingekomen stukken van zoodanig belang waren dat ze in extenso voorgelezen dienden te worden. De heer Dekker zegt dat het hem dan goed is. De verbetering te Kerkbuurt. De heer Francis zegt, dat het kerkbestuur dus nu heeft goedgevonden dat het kerkplateau te Kerkbuurt wordt afgegraven. Door het bannebestuur zyn plannen bespro ken tot verbetering van het Laantje en spr. acht het gewenscht dat die verbetering nu annex met het af graven van het kerkplateau geschiedde. Spr. zou daarom willen, dat B. en W. zich met het bannebestuur daar omtrent verstonden. Spr. Is biy, dat het kerkbestuur ln dezen zyn houding heeft gewyzigd, want de verbete ring. waarover in de vorige vergadering is gesproken, zou hooge kosten vorderen en spr. denkt niet, dat de verbetering in verhouding van die kosten zou zyn. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. van hetzelfde gevoelen zyn als de heer Francis en ook reeds stappen hebben gedaan. Wel ls men nog niet tot overeenstem ming gekomen, maar de onderhandelingen zyn gaande. Straks héopt spr. er nog enkele mededeelingen over te doen. De maatregelen ten aanzien van de maxi mum-snelheid. De heer Duijvla zegt dat by de brug te Kalverdyk een paal, waarop de maximum-snelheid is aangegeven, voor oud vuil ligt. Zouden we, zegt spr., die palen maar niet verwyderen, het geeft toch niets. We hebben ook een paar chronometers van f 65 gekocht, maar we hebben er niets aan, en het is zóó een beetje belacheiyk. Er wordt toch de hand niet aan gehouden. De heer De Groot is het wel met den heer Duijvis eens, maar spr. bevestigt niet dat er de hand niet aan wordt gehouden. De heer Duyvis zegt, dat er in de gemeente als de duivel wordt gereden en van een proces-verbaal heeft spr. nooit gehoord. De Voorzitter zal er de politie op wijzen. De heer Duyvis wyst er op, dat de borden dan wel goed mogen worden onderhouden. De Voorzitter zegt dat er dan by elke paal wel een polltle-agent mag staan, want onophoudelyk worden de palen neergehaald. De heer Dekker eordeelt dat de palen dan wel in betonnen bakken mogen worden geplaatst, zoodat ze onvermurwbaar zyn. De heer Duyvis zegt dat de paal by Kalverdyk vrij wel Is verroest De Voorzitter zegt dat er tegen moedwil niet veel ia te doen. De gemeente heeft voor één veldwachter een verschrikkeiyke uitgebreidheid en men kan het hem dus niet kwaiyk nemen. De heer Duyvis wyst nog eens op het te snel rijden. De Voorzitter zal een paar keer een val laten zetten. De heer Duyvis zegt dat aan dat huisje van hem wel een bord mag worden bevestigd. De heer Dekker zegt dat het inderdaad geld in 't wa ter gooien Is geweest. Voor de Kanalisatie. De Voorzitter deelt nog mede dat van Ged. Staten een schrijven ls ingekomen, waarin wordt medegedeeld a&t biykens bericht van den minister door het rijk voor 1/3 in de kosten van de kanalisatie van Westfriesland zal worden bijgedragen. Daaronder Is ook het kanaal Hui- gendykKolhorn, waarvoor volgens de CommissieVan, Aalst de gemeente Harenkarspel f 1500 per jaar zou moeten bijdragen. Waar provincie en rijk voorgaan, wordt met nadruk verzocht, dat ook de gemeente me dewerking zal verleenen tot de uitvoering van dit werk ten algemeene nutte en die medewerking wordt met klem ingeroepen. De Voorzitter zegt dat het niet de be doeling is dit schryven nu te behandelen, maar in de volgende vergadering en dat er mededeeling van wordt gedaan, opdat de leden er hunne gedachten over zul len kunnen laten gaan. Hierna sluiting. EEN WONDERDOKTER VEROORDEELD. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft Donderdag be vestigd een vonnis van den kantonrechter te Dokkum, die den wonderdokter van Rinsumageest veroordeelde tot f 300 boete wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunst. De rechtbank te Leeuwarden had hem een maand hechtenis opgelegd. VERPLETTERD. Donderdagmiddag is de 34-jarige stoker F. de Beer uit de Bajonetstraat te Rotterdam aan boord van de in de Maashaven by het terrein van Frans Swarttouw lig gende kraan bekneld geraakt tusschen de machine van die kraan. De man is door den kraanmachinist dood ge vonden met een verpletterd hoofd. WINKELHUIS UITGEBRAND. Merkwaardige brandweer-opvattingen. Donderdag nacht ls brand uitgebroken ln perceel Aker- dyk 41 te Sloten (N.-H.) waar gevestigd is de groen- tehandel van de wed. Van DUk. Deze laatste wist zich in nachtgewaad In veiligheid te brengen. De Amster- damsohe brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft geen hulp verleend, daar het huis zich buiten de kom der gemeente Amsterdam bevond. Toen de eveneens ge alarmeerde brandweer uit Hoofddorp ongeveer 2 uur later arriveerde was het huis reeds een puinhoop. De oorzaak van den brand is onbekend. Alles was verze kerd. Persooniyke ongelukken gebeurden niet BRAND TE WILNIS. Twee woonhuizen en een schuur afgebrand. Woensdagmiddag ontstond brand ln de woning van den heer Schaapbuizen te Wilnis. De woning is zeer oud en afgedekt met een rieten dak, zoodat het geheele per ceel spoedig in volle vlam stond. Het belendende per ceel, woonhuis van den heer Schuller, werd ook vrij spoedig door de vlammen aangetast Ook dit huis was met riet afgedekt De brandweer van Wilnis was met de motorspuit, welke evenwel niet mechanisch wordt voortbewogen spoedig ter plaatse. De brand liet zich ernstig aanzien en de perceelen in de omgeving Hepen ook gevaar, zoodat assistentie werd gevraagd in My- drecht De vrijwillige brandweer van deze plaats was heel spoedig ter plaatse en met vereende krachten werd nu de strijd tegen de vlammen aangebonden. Na een half uur was men den brand meester. Beide woonhuizen en een schuur brandden af, van den Inboedel kon niets worden gered. Het magazyn van den heer Schaaphuizen bleef behouden. Verzekering dekt slechts gedeelteiyk de schade.

Schager Courant | 1930 | | pagina 14