De z a a k-F r u y t i e r. Uit onze Omgeving. BARS1NGERH0RN WIER1NGEN S C H 0 0 R L. HARENKARSPEL. WARMENHU1ZEN HEERHUGOWAARD ST. MAARTEN. WINKEL. Z IJ P E. Gemengd Nieuws. Schipbreuk bij IJsland. Het einde van een berucht NewYorksch type- De hoofdinspecteur Huygens blijft te 's-Gra- venhage. De motie-SIlngenberg inge trokken. De begTooting van Arbeid, enz. aangenomen. (Zie ook 1ste pagina Vierde Blad.) De Eerste Kamer heeft gistermorgen de be spreking van de zaak-Fruytier bij de Begroo ting Arbeid, H. en N. voortgezet. Minister Verschuur zegde toe dat de heer Huygens als hoofdinspecteur in Den Haag gevestigd zal blijven, waarop de heer Slingenberg zijn mo tie introk. De begrooting is daarop aangenomen zon der hoofdelijke stemming. Wij gelooven wel, dat hiermee de belangrijke zaak- Fruytier achter den rug is. Minister Verschuur heeft bakzeil moeten halen, wat allesbehalve prettig voor hem geweest is, al was het wel verstandig. Had hij het niet gedaan, dan zou hem gewis een votum van afkeuring ten deel zijn gevallen, al zou het dan ook een minden heidsvotum geweest zijn, waaraan niettemin twee van 's ministers eigen fractie hadden deelgenomen. Nu heeft hij, materieel, een veer moeten laten, schrijft de hoefijzer-corr. van het „Hsbl.", doch moreel heeft hij gewonnen: zijn prestige is stellig in deze Kamer èn in den lande nog heel wat gestegen. Er was, voor deze beslissing, een groote belangstel ling op de zeer volle tribunes en op het Binnenhof, waar degenen stonden, die geen toegang meer konden krijgen. En nogmaals is ons volk niet teleurgesteld in zijn ver trouwen op de Eerste Kamer, die niet naar leuzen luis tert, maar wat er werkelijk leeft in het volk, op 't stuk van het nationaal belang. En van het Recht. KANTOORHOUDER POSTERIJEN GESCHORST. De kantoorhouder der posterijen te Den Hulst (0.) Is in zijn betrekking geschorst wegens onreglma- tigheden, die in zijn administratie zouden zijn ont dekt. ONDER EEN AUTO GELOOPEN. Ernstig ongeluk te Maastricht. Donderdagavond liep te Maastricht op den Ton- gerschenweg J. Sch., die zich naar zijn werk begaf en het linkergedeelte van den weg hield, blijkbaar geschrokken door licht en signalen van een hem op het rechter gedeelte van den weg achterop komenden auto, hij het plotseling naar rechts oversteken, onder de auto en bekwam een been- en hersenfractuur. Stervend werd de man door den G.G.D. naar het hospitaal Calvariënberg overgebracht. Het ongeluk gebeurde op nog geen vijftig pas af stand van de woning van J. Sch. TARIEFSVERLAGING VERVOER VAN AARD- APPELEN. Met ingang van 31 Maart. Uit 'sGravenhage: Van bevoegde zijde deelt men aan het Corr. Bur. mede, dat de tariefsverlaging voor het vervoer van aardappelen met 50 den 31sten Maart a.s. zal in gaan. AUTO IN EEN SLOOT. Bestunrder met veel moeite gered. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur is een luxe auto van den heer L. B. uit Den Haag, komende van Brielle tusschen Geervliet en Spijkenisse tengevolge van slippen van den dijk gereden en in de sloot te recht gekomen. Den heeren H. M. van Nieuwkerk uit Schiedam en J. IJland uit Rotterdam, die juist in een auto pas seerden, gelukte het met groote moeite den heer L. B., die onder eenige koffers, welke hij in zijn auto had, was bekneld geraakt, te bevrijden. DE WRAAK DER HEERLENSCHE COMMUNISTEN. Een verdachte aangehouden. In verband met de inbraak en de poging tot brandstichting in de woning van ds. Mol te Heer len heeft de politie den 34-jarigen communist A. H. v. B., loswerkman, wonende te Brunssum, gearres teerd, Van B. die alles onkent, zal vandaag naar Maastricht worden overgebracht. Zooals men weet had de inbraak plaats op het oogenblik, dat de pre dikant in het Volkshuis een rede hield over Chris tenvervolging in Rusland. De indringer had een pa pier in de woning achtergelaten, waarop geschre ven stond: „Communistenwraak." DE ZENDTIJD. En de V.A.R.A. Het dagelijks bestuur van de V.A.R.A*. heeft, naar het Volk meldt, besloten tot het houden van een demon stratief congres „voor een billijker verdeeling van den zendtijd". Het wordt waarschijnlijk op 13 April gehou den in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage. MOORD OP EEN PASGEBOREN KIND. Het geval te Arnhem. Het Gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan ln de zaak tegen een 21-jarige dienstbode, die haar kind van veertien dagen in een relstasch tot verstikking bracht Het vonnis dat de Arnhemsche Rechtbank, waarbij zij wegens moord tot 3% jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, is door het Gerechtshof bevestigd. VERKEERSONGEVAL. Het slachtoffer gedood. Donderdagavond is de 59-jarige J. J. Dekker, toen hij op de Hooge Woerd te Leiden twe dames op het trottoir wilde laten passeeren, en daardoor even op den rijweg kwam, door een electrische tram gegrepen. Aan de bekomen verwondingen is hij kort na het on geval In het Academisch Ziekenhuis overleden. Woensdagavond vond de algemeene vergadering der leden van de coop. Boerenleenbank gevestigd te Bar- singerhorn plaats In de zaal van den heer A. de Graaf. Aanwezig 34 leden. De Voorzitter heette den aanwezigen hartelijk wel kom, en kon tot zijn genoegen mededeelen, dat het af- geloopen jaar voor den Bank wederom een goed jaar was geweest Hij meende er echter goed aan te doen, de leden reeds nu voor te bereiden op een mogelijke ver laging van den rentestandaard voor spaargelden, zulks ln verband met de lagere rente welke voor uitstaande gelden kan worden verkregen. Het bestuur Is er wel ln geslaagd een flink bedrag nog tegen goede rente uit te zetten en tracht ook geld te verstrekken op le hypo theek, doch zij acht een verlaging in de toekomst voor spaargelden toch onvermijdelijk. Na deze uiteenzetting leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd en onder dankzegging worden goedgekeurd. Voorzitter deelt hierop nog mee, dat de kassier nu te lefonisch is aangesloten onder no. 2. •Uit het jaarverslag, dat vervolgens door den kassier wordt uitgebracht blijkt, dat in het afgeloopen jaar 5 nieuwe leden toetraden, terwijl 1 lid werd afgevoerd, waardoor het ledental per 31 Dec. 1929: 148 bedroeg 34 spaarders zijn er in 1929 bijgekomen, 17 afgevoerd. Totaal aantal op 31 Dec. 362. Aan spaargelden werd ontvangen t 308551.98, uitgege ven f 271974.75. Saldo per 31 Dec. f 515.297.63. Ontvan gen in loopende rekening van leden f 260.230.39, uitge geven f 316.788.03. Ontvangen rente van voorschotten f 9948.55, in loopende rekening f 13391.26. Betaald aan rente voor spaargelden f 18.191.61. De winst bedroeg f 1494.85. De rente voor spaargelden heeft over 1929 bedragen 4 pet, voor voorschotten 5 pet Den kassier wordt dank gebracht voor de uitbrenglng van zijn verslag. De financieele commissie brengt bij monde van den heer A. Bakker Gz. verslag uit, en deelt mee, datalles in de beste orde is bevonden en zegt namens de commissie den kassier donk voor zijn gehouJfen finantieel beheer. De vergadering keurt daarop de rekening over 1929 goed met de bepaling, dat de winst ad f 1494.85 zal worden toe gevoegd aan het reservefonds, waardoor dit stijgt tot f 15259 58. Hierna wordt overgegaan tot verkiezing van een lid van bestuur wegens periodieke aftreding van den heer D. van der Oord, en een lid van den Raad van Toezicht wegens periodiek aftreden van den heer Alb. Vis. Beide heeren worden met resp. 33 en 32 stemmen herbenoemd en laten zich deze benoeming welgevallen. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden verko zen de heeren, Jb. Kistemaker en Alb. Vis. De Voorzitter brengt vervolgens verslag uit van de algemeene vergadering van'de centrale bank. Dit ver slag geeft geen aanleiding tot op of aanmerkingen. Het bestuursvoorstel om letter a, van Art. 6 van het huishoudelijk reglement te wijzigen en te bepalen dat van alle inleggers van spaargelden mag worden opge nomen een bedrag van ten hoogste f 600.000; wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag brengt de heer J. A. Schenk namens de leden den Voorzitter dank voor al hetgeen hjj ook dit jaar wederom in het belang van de Bank heeft ge daan en wenscht hem geluk met zijn herstel. De heer Jm. Blaauboer Gz. zegt den Voorzitter en den ltassier namens het bestuur en den raad van toe zicht dank voor de aangename en prettige wijze waarop steeds is samengewerkt, en hoopt dat die zelfde samen werking nog vele jaren zal mogen blijven bestaan. De Voorzitter sluit tenslotte de vergadering met dank aan de leden voor hunne opkomst. Donderdag had te Ktppolytushoef de jaarlijksche Pro vinciale stierenkeuring plaats. Aangeboden werden 3 stuks, waarvan 2 afgekeurd. Goedgekeurd word de lhs- jarige Frans Max op afstamming eigen. wed. D. N. Mul der. Keursmeesters waren P. Schenk Dz. en E. Koster Dz. Bij het op 26 Maart gehouden eindexamen der Rljks- landbouwwinterschool. te Schagen werd bet diploma uit gereikt aan P. Bakker Hz., en S. P. Bakker Nz. Deze beiden ontvingen tevens het diploma ais melkcontroleur Van de eerste naar de tweede klasse werd bevorderd J. Koorn, Stroe. De Dansclub „Spessalutes" te Den Oever geeft haar feestavond op 2 April aa. De laatste dansavond van de dansclub „Ons Genoe gen" te Hippolytushoef is bepaald op 3 April a.s. Deze avond zal feestelijk worden gevoerd. Succes-nieuws. A-s. Zondag zullen de volgende wedstrijden gespeeld worden: Succes IH.R.C.-Combinatie; Andijk I—Suc ces II; Succes adspiranten tegen elkander. De heden gehouden vergadering van de tuinbouwver- eeniging was schaars bezocht, terwijl de agenda weinig belangrijke punten bevatte. De heeren Corn. van Duin en M. Boschman werden als leden aangenomen. Op een aanbieding van dubbele stamprlnsesseboonen voor de zaai a 52 ets. per kilo volgden enkele bestel lingen. Een tarief werd vastgesteld voor 't vervoer van goederen naar de Alkmaarsche veiling,t.w. voor groen ten en dubbele bakken 10 ets., en enkele bakken 8 ct., en pootjesbakken 5 ets., fruit per bakje 12 ets., aard beien per slof 3 ets en in doosjes, verpakt 10 stuks per bak, 5 ets. per bak. Aardappelen en kool 60 ots. per 100 Kg., Bloemkool le soort 1 ct., 2e soort bfs ct., meloenen 6 cent. De heer Druijven werd voor één jaar, opnieuw als vrachtrijder benoemd en zal tevens voor eene vergoeding van 10 ets. per bedrag tot f 50 en van 20 ets. voor bedra gen van 50—100 gulden, zorgdragen voor thuisbezorging van de veilinggelden. De gelden worden uitbetaald van de geveilde goederen van een week tevoren. Verder deelde de voorzitter dé bijzonderheden en de voordeelen mede van het nieuwe veilingssysteem, waar door de drukste veiling in een paar uur is afgeloopen. Dit systeem, voldoet beide partijen, de handel en de tuinders zeer goed, al zijn er natuurlijk nog enkelen, welken zich nog moeilijk weten aan te passen. De heer Jan Beeldman werd voor 1930 weder opnieuw als bode aangesteld. Op een aanbieding voor teelt van pronkboonen (voor zaaizaad) werd niet ingegaan, 't Seizoen is, met 't oog op aankoop van rijshout, reeds te ver gevorderd. Een adres van vogelhandelaars, om den bond voor die renbescherming niet te steunen in haar streven voor vogelbescherming, werd voor kennisgeving aangenomen Ofschoon de leden erkenden dat enkele vogelsoorten schade aan onze gewassen teweeg rengen, voelde men niet voor steun aan de handel in levende vogels. Geluk kig maar. Waar, met 't oog op de dertigjarige termijn, welke weldra verstreken is, reglemcnts goedkeuring door de kroon noodzakelijk zal zijn, besloot de vergadering om de voorstellen van het bestuur in deze aan te ne men. Verder nog een paar puntjes voor de rondvraag, en daarna sluiting. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Doekes werd op 27 Maart ten huize van den heer D. Bruin de algemeene vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank alhier gehouden. De opening van den overigens zoo gemoedelijken voor zitter stond in mineur. Is het bouwersbedrijf altijd zeer risquant, het afgeloopen jaar Is over de gansche linie niet voordeelig geweest. Toch heeft onze Bank daar nog geen onaangename gevolgen van ondervonden, hetwelk zeker te danken is aan 1928. Spreker besloot met de op merking, dat deze vergadering de eenige openbare Is in het geheele jaar, en die is noodzakelijk voor de voeling tusschen bestuur en leden. Na lezing der presentielijst door den kassier, las de secretaris, de heer J. Groot de notulen der vorige alge meene vergadering, welke onder dankzegging wei-den goedgekeurd. De rekening van den kassier, den heer A. Kistemaker, den leden in druk thuis bezorgd, gaf een aanleiding tot bespreking. Uit het jaarverslag van den kassier vermel den we: het 19de boekjaar wijst aan 146 leden, waarvan 99 ter algemeene vergadering. Er werden 1747 posten geboekt tot een bedrag van f 971798.31. Het saldo van spaargelden was f 489426.66 terugbetaald werd f 230804.24 Het tegoed der inleggers was nog f 258622.42. In loopen de rekening werd uitgegeven f 520532.16 en terugbetaald een bedrag van f 433S74.10. Aan voorschotten werd ge plaatst f 78280 en terugbetaald f 34755. Aan het eind van het jaar bedroeg het totaal der verleende voorschotten f 163127. De winst bedroeg f 1121.47, waardoor het re servefonds is gestegen tot f 11083.94. De Voorzitter dankt den kassier voor zijn verslag, en deelt mee dat voorioopig zal worden voortgegaan met te geven een rentevergoeding van 3% pet en voor een jaar vast aan de leden van 4 pet. Voor verleende voorschot ten wordt 4-li berekend. Bij de thans volgende verkiezing wordt herkozen tot lid van het bestuur de heer J. Spaan3 Rz. en tot lid van den Raad van Toezicht de heer J. Dam, beiden met nagenoeg algemeene stemmen. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden herkozen de heeren M. de Pee en D. Swart. Na eenige bespreking omtrent de veranderde finan- tieele omstandigheden, ontvangt het bestuur machti ging om, zoo noodig, den rentevoet te verlagen,, ofschoon men hiermee voorzichtig zal wezen, met 't oog op het binnenkomen van spaargelden. Aan het einde der vergadering erlangt de heer L. Reuvers het woord, om den voorzitter, ln hartelijke be woordingen te danken, niet alleen voor het prettig lei den der vergadering, maar meer nog voor het vele werk, dat hij reeds jaren geheel belangloos voor de Bank ver richt. Spreker meent hiermee wel te handelen in don geest van alle aanwezigen. Een daverend applaus on derstreept deze meening. Op zijn bekende leuke wijze beantwoordt de Voor zitter den heer Reuvers, zoodat voor eenige oogenblik- ken de vergadering in een vroolijker stemming verkeer de. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen en met den wenseh, dat de omstandigheden zich ten gunste zullen wijzigen en onder herinnering aan de spreuk; Eendracht maakt macht! DIRKSHORN. Bij een door tusschenkomst van de plulmveevereenl- ging „Ons Belang" alhier gehouden keuring door den assistent-pluimveeconsulent, den heer Van Asperen Vervenne uit Den Haag, zijn goedgekeurd de Witte Leghorns van: D. Brouwer, Valkkoog 3—65; N. Wiors- ma, Groenveld 1—10; E. Barten, Stroet 140; S. Veter, Dirkshorn 3105; J. Rentenaar, Woudmeer 125; J. Burger, Spelceter 345. Donderdagavond haddon wij het genoegen, in de kolf baan van den heer Slikker do première te aanschouwen van de film: „De bestrijding tegen de diphtherites en roodvonk. Voorzitter, Dr. van Hesteren, opende deze bijeenkomst en beschouwde deze als een bijzondere avond, uit hetgeen straks uit de film zal blijken. Spr. heette allen hartelijk welkom, verheugde zich over de talrijke opkomst en ook het aanwezig zijn van verschil lende autoriteiten, w.o. Dr. den Hartogh uit Koedijk en Mevr. Frytagh uit Schoorl, die voor dergelijke nuttig heden zoo veel gevoelen, deed spr. zeer veel genoegen. En dan Dr. Doijer, de pionier voor de volksgezondheid, die zoo welwillend was geweest, naar Warmenhuizen te ko men. Hierna werd het woord verleend aan Dr. Doijer. Spr. begon, dat het niet de eerste maal was in de kolfbaan te sproken voor de inwoners van Warmenhuizen. Voor de bezoekers vindt hij het nu ook zoo buitengewoon In teressant, deze film te zien en ook je zelf te zien, waar- over je altijd verbaasd staat en veelal „ben ik dat nou"! valt me niet mee. Van groot belang is het een dergelijke film te vertoo- nen, die ten doel heeft de diphtherites en roodvonk te bestrijden. Hier en ook in andere gemeenten waar de in spuiting heeft plaats gehad tegen de diphtherites, is deze ziekte bijna geheel verdwenen. Aanbevelenswaardig is het, volgens Dr. Doijer, om kinderen wanneer ze naar school gaan, en met de buitenwereld in aanraking ko men, de immunisatie toe te passen. In 1924 is men te Uitgeest, waar de diphtherites vrij ernstig heerschte, met immuniseeren begonnen en volgens de grafische ge gevens, die Dr. Doijer ons toonde, met reuze-succes. In Warmenhuizen Is men ln 1927 met de immunisatie tegen de diphtherites begonnen en in 1928 zag men hiervan de mooie resultaten. We kunnen hleT spreken van een doelbewust plan met veel succes. Hierna werd begonnen met de vertooning van de film. In het eerste gedeelte kregen we te zien het samen stellen van de Toselne en antl-Toselne (gif en tegengif voor de inenting) in het Rljks-Serologisch Instituut te Utrecht. Zeer belangrijk om te zien en op welk een hy giënische wijze dit alles geschiedt; alles gaat met de meeste nauwkeurigheid en wordt verricht onder toe zicht van Dr. Aldershoff, Inspecteur voor de volksge zondheid. Het tweede gedeelte van de film gaf te zien verschillende bekende plekjes van ons dorp en van de ingezetenen. Eerst kregen we te zien het afleggen van visite's door den dokter bij dlphtherites-patiënten, be spreking hierover op het gemeentehuis, het inenten der schooljeugd en als bijzonderheid mag worden genoemd de natuurgetrouwe weergave in het gezin van Jansen, waarvan de echtgenoote haar talrijk kroost niet wilde laten inenten, ze had geen zin in dat geprik, vroeger deed men dat ook niet. Weldra wist men echter deze moeder tot Inkeer te brengen, waarover ze later met voldoening sprak. Dr. Van Hesteren bracht een woord van dank voor den mooien en leerzamen avond, die door de aanwezi gen met aandacht Is gevolgd en richtte tevens een ver zoek aan de ouders van de schooljeugd voor de welwil lendheid om hunne kinderen met Mei te laten inenten, waarvan de werkwijze absoluut ongevaarlijk ls. Aan Dr. Doijer een woord van welgemeenden dank voor de dui delijke en prettige wijze waarvan wij hebben genoten. Vernamen we aanvankelijk, dat de heer Moet, -com mies bij de belastingen, met Ingang van 1 April zou worden overgeplaatst naar Oudkarspel, een paar dagen terug ontving de heer Moet de mededeeling, dat met ingang van dien datum Egmond zijn standplaats zal zijn. Trok de laatste Jaren de kassenbouw hier alge meen de aandacht, niet minder is dit het geval met den woningbouw. In den loop van het eerste kwartaal dezes jaara kwamen niet minder dan 16 aanvragen in voor een bouwvergunning. Mede zijn al de woningen bezet van de bouwvereeniging, zoodat aan ingekomen aanvragen reeds niet meer voldaan kan worden. Donderdagavond gaf de Gymnastiekvereeniging „W. I-K." te Stroet, onder leiding van den heer Keesman uit Schagen. een openbare uitvoering in café „Halfweg" al daar. Deze wekelijksche avond was gekozen met het oog op de Christelijk gezinde bevolking, waarbij nog velen zijn, welke het lichamelijk nut van het „gimmen" alsh eilzaam beschouwen en alzoo op dezen avond gele genheid geboden werd om deze heilzame sport te aan schouwen. De uitkomst viel echter niet mee, daar maar enkele dezer waren opgekomen. Toch hebben ztj, die van deze sport houden, iets ver zuimd, daar het gepresteerde van velen op hoog peil stond en voor iemand, die er Iets van weet, alle respect afdwingt. Het hoogrekwerk vooral is 't, waar bijna alle leden een heel goed figuur maken en van kracht en vlugheid getuigen. Ook de dames-afdeeling en dat zijn er vele, gaven blijk van: willen is kunnen, daar hun werk netjes, soepel en af is. Mooie plastische standen gaven deze dames-leden tot slot, wat dan ook een dave rend applaus verwekte. Rest ons nog te vermelden dat de adspiranten-afdeeling, welke ook rijk vertegenwoor digd was, heel aardig werk verrichtte, dan is dit verslag ten einde en roepen wij „W.I.K." een tot weerziens toe. VALKKOOG. Woensdag had alhier de laatste les plaats van den tuin- bouwcursus, leider de heer W. C. Speets. Aanwezig waren de heeren Rljkstuinbouwconsulent, de commissie van toezicht en een bestuurslid der tulnbouwvereeniging. Nadat de onderwijzer een overzicht had gegeven van het behandelde en de leerlingen blijk hadden gegeven het onderwijs goed te hebben gevolgd, werden de diploma's uitgereikt en wel aan: J. J. Groet, C. v. d, Steen, A. v. d. Steen, J. Schrijver, te St-Maarten, B Hofmann, K. de Geus, D. Brommer, E. Barten, G. Keetman. P. de Graaf, te Stroet, C. Burger, C. v. d. Molen, P. Gootjes. K. Frans, te Groenveld. H. Kuiper, Tollce, J. Smit, J. Manneveld, C Kruit, H. Rentenaar te Dirkshorn. De heer Hazeloop zoowel als de heer Klerk, burge meester, spraken hun tevredenheid uit over den goeden afloop van den cursus, begonnen met 21 leerlingen, eindigend met 19, waarbij tevens nog goede raadgevin gen voor de toekomst der leerlingen werden gevoegd. Ten slotte werd namens het bestuur der tulnbouw vereeniging „St.-Maarten" bij monde van den heer T. Rens, deze goedgeslaagde cursus voor gesloten verklaard, daarbij het gemeentebestuur dankende voor het afstaan van een verlicht en verwarmd lokaal. Aan den onderwijzer werd een stoffelijk blijk van waardeering door do leerlingen aangeboden. Wij verwijzen naar een ?n dit nummer voorkomende advertentie, waarin een muzlek-avond wordt aangekon digd in de zaal van den heer de Bruin. De toegang is voor ieder gratis. Bij de op 27 en 28 Maart gehouden zitting van den. Keuringsraad, zijn de dienstplichtigen der lichting 1931 uit deze gemeente, C. de Betke, J. Fijnheer Hzn., J. Jonk, A. Kossen, A. C. Langerels, P. Mui, J. van der Oord en C Hartog, goedgekeurd en Jb. tle Boer afge keurd. ST.-MAARTENS VLOTBRUG. Naar wij vernemen, ls het burgerwoonhuis met erf en tuin, voorheen eigendom van den heer P. Blaauw uit de hand verkocht aan den heer L. Kreulen alhier. ST,-MAARTENSBRUG. Blijkens een ln dit nummer voorkomende advertentie zullen de gymnastiekvereenigingen S.S.S. en D.I.N.D.U.A onder leiding van den heer Bood, Zondagavond een uit voering geven in het lokaal van den heer Ivossen. Waar de heer Bood als uitstekend leider bekend staat en waar het ijverig bestuur alles in het werk stelt dien avond naar wensch te doen slagen, twijfelen wij er niet aan, of de bezoekers zullen ook nu weer kunnen genieten van een mooie gymnastiek-ultvoering. SCHAGERBRUG. Na het doorloopen van den 3-jarigen cursus aan de Ambachtsschool te Den Helder behaalde Pieter Ott Wz. alhier het getuigschrift voor timmeren en vaktheorie. Voor zijn prestaties als leerling dier school werd hem door het Bestuur een mooi stuk gereedschap als prijs toegekend. De leerling A. S. Ligthart werd bevorderd van de le naar de 2e klasse timmerlieden. - PETEN. Tijdens de verbouwing van de openbare lagere school te Petten zal het onderwijs worden gegeven in het gym nastieklokaal, ln de Ned. Herv. Kerk en in het daar boven gelegen vertrek. ZIJPE. Van de Ingeschrevenen voor den dienstplicht, uit deze gemeente, lichting 1931, werden Jannes Delver en Roin- dert Cornelis Moeijes tijdelijk, cn Gustaaf Biesboer, Jan Hoep, Jan Meeldijk, Albertus N. Nap, Gosse Noppert, Jo- hannes van Schalk en Petrus Th. van den Hoorn, voor goed ongeschikt verklaard. De overige ingeschrevenen werden, voor zooveel zij niet zijn vrijgesteld, goedge keurd voor den militairen dienst. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Pieter, zoon van Arie Kater en Grietje Blaauw. Dieuwertje Geertje, dochter van Willem Ha- verkorn en Klaslne Biesboer. Ondertrouwd: Jacob den Das, 23 jaar, fabrieksarbei der, te Warmenhuizen en Jannetje Glas, 19 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Antje Morsch, 68 jaar, ongehuwd. GROOTE BRAND IN JAPAN. 700 huizen verwoest. Reuter seint uit Tokio: Zeven honderd gebouwen, waaronder het. commis sariaat van politie, het stadhuis en scholen, werden door een brand verwoest te Komatsumachi, in het Noord-Westelijk gedeelte van het land. De schade wordt geschat op honderdduizend pond sterling. Een brandweerman werd gedood en drie brand weerlieden werden ernstig gewond door een brand spuit, die omsloeg. Negen slachtoffers. V. D. verneemt uit Kopenhagen: Uit Reykjavik wordt gemeld, dat een vlschkotter van de Faroer-cilanden Donderdagnacht gedurende een he- strand. Van de bemanning verdronken acht man, terwijl de overige achttien man aan land wisten te komen. Een aantal hunner was er echter zoo ernstig aan toe, dat één spoedig na zijn redding overleed, terwijl een ander in levensgevaar verkeert. Het schip is geheel wrak gesla gen. MADAME HANAU. Wordt steeds zwakker. Donderdag werd uit Parijs gemeld: Ofschoon Mme. Hanau een vrij kalmen nacht heeft gehad, verzwakt zij nog steeds. „Klauwhand" door leden ©ener smokkelaars bende doodgeschoten. Een befaamd lid van de New Yorksche „onderwereld" Giuseppe Paranowitsj geheeten. die wegens zijn ver minkte hand den bijnaam van „Klauwhand" had, heeft Donderdag volgens een N.T.A. bericht, den dood gevon den. Drie leden eener smokkelaarsbende wachtten hem in de Italiaansohc wijk op en legden hem met zes re volverschoten neer. Hij stond bekend als de grootste smokkelaar van alcohol te Brooklyn, Paranowitsj ging steeds zeer elegant gekleed. De parel op zijn das moet een waarde gehad hebben van f 6000. Gedurende zijn „loopbaan" was de thans overleden driemaal aange klaagd wegens moord, maar telkens vrijgesproken. Een dezer gevallen was de zgn. „moord in de ton" van 1918, waarbij een man met 23 messteken dood in een ton was gevonden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15