Alexander Moissi. Gemengd Nieuws. Ter dood gebracht Veerpont in Japan omgeslagen. De onrustbarende werkloosheid in de Vereen. Staten. Afgrijselijke misdaad. Assistent door koelies belegerd. Uit den Romeinschen tijd. „Hebt uw vijanden lief." Merkwaardig vliegtuig-ongeluk. Vreeselijke dood voor zeevogels. Amerika „verbetert" zijn film. Bomaanslag in een warenhuis. en middelen ter voorkoming"; 5.306.00 Gramofoonpla- ten, populair programma, 6,00 Tijdsein, 6.016.45 Gra mofoonmuziek (voortz.); 6.457.15 Cursus Spaansch voor beginners, 7.15—7.45 Radiocursus vanwege het On derwijsfonds voor de Binnenvaart, overt „Hoe te hande len bij en na een aanvaring"; 7.45 Politieberichten; 8.00 Tijdsein, 8.01 Kerkconcert, medewerkenden: Annie Woud, altzangeres, Ferd. Hellman, viool, Ferd. Kloek, orgel; 9.00—9.35 Eerste Lezing over het onderwerp; „Kunnen Menschen in de Wereldruimte reizen?" door A. Veraart; 9.35—10.00 Concert door het A.V.R.O.- Strijkorkest o.l.v. Nico Treep; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.15—11.00 Populair Concert door het Omroep- oerkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Gramofoonmuziek, Gevarieerd „Variété"-progra.mma; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M., na 6 uur 1071 M.) N.C.R.V.10.30—11.00 Tijdsein en Korte Ziekendlenst. K.R.O.: 1130—12.00 Godsdienstig Halfuurtje; 12.15 1.15 Lunchmuziek door het K.R.O.-trlo; 1.153.00 Platen- concert. N.C.R.V.: 4.00—5.00 Derde Christelijk Llede- renuurtje, te houden door Johannes de Heer; 5.006.30 Concert: Mej. Lies Thoen, sopraan,'Mej. Jo Thoen, viool, M. Coe, fluit, Daniël F. Gildemeester, piano en orgel. K.R.O.: 6.306.40 Beursberichten Vaz Dias; 6.407.00 Tuinbouwhalfuurtje: „Voorjaars en Zomerbespuitingen bij Vruchtboomen"; 7.007.10 Causerie door Mevr. M. Reiber-Nan, naar aanleiding v. d. cursus in schriftver betering; 7.10 Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: Uitzend- avond: 7.30 Persberichten van het Vrijzinnig Godsdien stig Persbureau; 7.40 Cyclus: Kerk en kerkgaan (IX) door Ds. P. B. Westerdijk, Amsterdam; 8.15 Concert; 8.50 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Voordracht. Paaschge- dachten, spreekster: Lien de Jong, Arnhem; 10.20 Con cert. ZATERDAG 5 APRIL 1930. Hilversum (298 M.) 10.00 Tijdsein en Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.152.00 Middagmuziek door het A.V.R.O.-Kwintet; 2.00—2.30 Causerie over „De makelaardij in den lande in nieuwe banen gebracht"; 2.304.00 Aansluiting van het Tuschinsky-Theater te Amsterdam, Illustratieve Filmmuziek; 4.004.30 Modepraatje door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.305.00 Sportpraatje door H. Hol lander; 5.005.30 Gezondheidshalfuurtje: „Het leven van den tuberculoselijder"; 5.306.00 Cursus Duitsch: Gevorderden en Conversatie; 6.00 Tijdsein, 6.01 Voor avondconcert door de Stafmuziek van het 5de Regi ment Infanterie; In de rustpoos: Causerie door J. B. Sprenger over „De zeilvaart in onzen tijd"; 7.45 Politie berichten. V.A.R.A.: 8.00 Concert door het V.A.R.A- orkest onder leiding van Hugo de Groot, met medewer king van Bep Jonckers-Tiggers, sopraan, Tabe Bas, te nor en Arend Jonckers, bas; Johan Jong bespeelt het V.A.R.A.- StandaaTd-orgel; Opvoering van de Komische Operette in één acte: „Een vijand van Muziek"; Pers berichten van Vaz Dias; „Op veelvuldig verzoek": Her haling van eenige Oude Dansen; V.A.R.A.-Varia; Gra- mofoonplaten. Hulzen (298 M., na 1 uur 1071 M.) K.R.O.: 8.15—8.3Ö Platenconcert, 11.30—12.00 Godsdien stig Halfuurtje, 12.151.00 Gramofoonplaten, 1.00—2.00 Lunchmuziek door het K.R.O.-trlo; 2.003.15 Kinder- uurtje. N.D.O.: 4.004.30 Cursus Esperanto voor be ginners; 4.305.00 Cursus Engelsch voor beginners. K.R.O.: 5.006.00 Vooravondconcert door het Patro naatsorkest ,,Sint Caecilia" te Amersfoort; 6.016.15 Spreker: Max K. Gerisch, onderwerp: „Het groene hart van Duitschland, Thüringen"; 6.15 Journalistiek week overzicht door Paul de Waart; 6.30—7.30 Vervolg Voor avondconcert; 7.30—8.00 Spreker: W. van Veenendaal, Verkeersvlieger der K.L.M. Onderwerp: Luchtvaart; 8.0010.00 Studio-opvoering van „Het Poortje of de Duivel in Kruimelburg", Blijspel ln 5 bedrijven en een voorspel van Frederik van Eeden, door het Ver. Rotter- damsch Hofstad-Tooneel onder directie van Cor van der Lugt-Melsert; pl.m, 9.30 Nieuwsberichten Van Dias; 10.30 10.45 Gramofoonmuziek, 10.4511.00 Mandoline-Ensem ble; 11.0011.15 Gramofoonmuziek; 11.15-^11.30 Mando line-Ensemble, 11.3012.00 Gramofoonmuziek. 1880 2 APRIL 1980. Van 30 April tot 15 Mei treedt h\j in ons land op. Alexander Moissi, een der grootste acteurs van het wereldtooneel, die deze maand naar Holland komt, herdacht Woensdag 2 April a.s. zijn vijftigsten verjaar dag. Omtrent zijn levensloop willen wij hieronder ln het kort enkele bijzonderheden verhalen. Ten onrechte houdt men hem vaak voor een Duit- scher; Moissi is echter een Italiaan en werd in 1880 te Triest geboren. Op zeer eigenaardige rpanier is hij aan het tooneel gekomen. Hij was nog zeer jong, toen hij te Weenen kwam, waar hij Italiaansche les gaf en een weinig Duitsch leerde spreken. Na veel moeite verkreeg hij in het Wiener Burgtheater een plaats als figurant, waarmede hij 80 kreuzer per avond verdiende. Op een avond zou Tartuffe van Molière worden opgevoerd, en Moissi kreeg de rol van Laurent, den bediende van Tar tuffe, die gespeeld werd door den beroemden acteur Joseph Kalnz. Het was gedurende die voorstelling, dat Kalnz ont dekte, welk een groot talent er in dien jongen, beschei den figurant stak en hij sprak over Moissi met den directeur van het theater, Hofrat Dr. Schlenther. Deze stelde den jongen voor aan het Regiecollege van het Burgtheater, welk college echter na onderzoek eenparig van oordeel was, dat Moissi in het geheel geen talent bezat Joseph Kalnz bleef echter gelooven in het talent van zijn beschermeling en hielp hem zooveel mogelijk. Na Weenen ging Moissi naar Praag en vandaar naar Berlijn ,waar hij bij Max Reinhardt kwam. In 1904 trad MoJssle voor het eerst bij Reinhardt op. In zijn critlek schreef de „Voss. Ztg." toen: „De nog zeer jong uit ziende heer Moissi komt ons voor, alsof hij een twee lingbroeder van Kalnz was. Hij werkt echter eerder prikkelend dan betooverend." In 1905 schreef de be roemde Weensche criticus Albert Leitich: „Een tooneel- apeler, die tot zoo weinig ln staat is als Moissi, zulk een onaangename vernietigende verschijning, geheel zonder stem, en iemand, die zijn hoofd, armen en beenen bezit om hem een menschelijke gestalte te verleenen, zoo'n tooneelspeler waagde het tot nog toe nooit, zich aan het Weensche publiek te vertoonen." De Berlijnsche bladen waren in dat jaar van oordeel, dat Moissi nog onmogelijker was dan tevoren. Eerst in 1906 begon men zijn spel te waardeeren; Richard Nord- hausen vergeleek hem toen met een betooverende slanke palm en noemde hem een bijzonder talent. Toen volgden zijn triomfen en hij kon verzekerd zijn van de gunst van het publiek en van de critici. Moissi heeft een groote voorliefde voor de Russische Kunst en hij is er van overtuigd, dat de moderne tijd geheel overheerscht wordt door de Russische litteratuur. Van 1928/1929 heeft hij een tournée van meer dan een jaar door Amerika gemaakt, waar hij vooral optrad in de steden van Zuld-Amerika. Ook bezocht hij Holly wood, waar hij optrad in enkele klankfilms. Moissi heeft toen de Duitsche klankfilms een goede toekomst voor speld; door de gebroeders Warner werd hij geëngageerd voor een hoofdrol in „Die KÖnigllche Loge". Onlangs werd uit Temesvar (Roemenië) gemeld, dat er demonstraties hadden plaats gehad tegen Alexander Moissi, die daar de hoofdrol in Hamlet zou spelen. De theater-directie had bepaald, dat de voorstelling om negen uur zou beginnen, doch daar Moissi om tien uur rol als Hamlet naar een speciale tee- kening van den Hollandschen artist Giseken. weer wilde vertrekken, begon hij ondanks hevig protest, om acht uur voor een leege zaal. Het publiek, dat tegen negen uur de zaal vulde en zeer hooge prijzen had be taald, kreeg nauwelijks meer iets van het stuk te zien. En gelijk hij zich had voorgenomen vertrok Moissi om tien uur. Momenteel treedt hij weer op te Weenen, waar hij veel succes heeft. Van 30 April tot 15 Mei a.s. zal hij een tournée maken door ons land. SMOKKELEN VAN SIGARETTEN. Vier smokkelaars aangehouden. De politie te Keulen is er volgens een Wolffberlcht in geslaagd vier leden eener smokkelaarsbende aan te hou den, die per auto biutenlandsche cigaretten van slechte hoedanigheid over de grens brachten. In twee pakhui zen werden duizenden cigaretten gevonden. Bij lederen rit werden 100.000 cigaretten vervoerd. Een 19-jarige jongen in Frankrijk, die een moord op zijn geweten had. Een B.T.A. bericht uit Versailles meldt, dat Marcel Morice, de 19-jarige slagersjongen, die het vorige jaar de weduwe Darlan heeft vermoord, gistermorgen terecht gesteld is. Meer dan 100 personen verdronken. Reuter seint uit Tokio: Tengevolge van het omslaan van een veerpont zijn In het Zuiden van Japan, naar men meldt, meer dan hon derd personen verdronken. De ramp is klaarblijkelijk het gevolg van te zware bevrachting van de veerpont Meer dan 3% mlllioen menschen zonder werk. Maandelijks verlies aan loon van 400 mlllioen. Het N.T.A. seint uit New York: De voorzitter van de Amerikaansche Federatie van den Arbeid, William Green, heeft in de Senaatscommis sie, die zich met het onderzoek der werkeloosheid bezig houdt, een zeer pessimistisch overzicht van den toe stand gegeven. Volgens Greens schatting waren er in Februari 3.700.000 werkloozen. Het verlies aan loon be draagt per maand meer dan 400 millioen. Green be toogde dat de regeering voor de werkloozen dient te zorgen, daar zij anders revolutie op haar dak krijgt! Zij moet of meer arbeidsgelegenheid scheppen, of groote- re uitkeeringen doen. Sedert October is de werkeloosheid tengevolge van den slechten toestand op zakengebied van 11 pet. tot op 22 pet. gestegen. In Februari zijn zelfs ongeveer 25 pet. der arbeiders werkloos geweest. Green bepleitte aanneming van het voorstel van Se nator Wagner en een commissie in het leven te roepen om het plan tot het ondernemen van openbare bouw werkzaamheden op langen termijn te bestudeeren. DE ACTIE VAN G AND HL Te Soerad aangekomen. Uit Soerad wordt gemeld, d.d. gisteren: Gandhi ls vandaag hier aangekomen en heeft in een vergadering het aftreden van 170 gemeente-beambten in een aantal dorpen bekendgemaakt. AARDBEYING IN GRIEKENLAND. Groote schade. Een B.T.A.-bericht uit Volo (Gr.1.) meldt, d.d. giste ren, dat gedurende den geheelen dag aardbevingen zijn geregistreerd. De schade is twee millioen. De bewoners verblijven in de open lucht. DE OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. Nod. Indië's flnancieele hulp voor de slachtoffers. Een Aneta-telegram d.d. Dinsdag meldt dat de inschrij vingen ten bate van de slachtoffers ln Frankrijk mo menteel ruim tienduizend gulden bedragen, ongerekend de opbrengst van een fancy-falr, welke op 26 Maart onder leiding van mevrouw Weiter, echtgenoote van den vlce-president van den Raad van Ned.-Indië, Is gehou den en welke tweeduizend gulden bedraagt. De lijst die op 10 April a.s. wordt gesloten zal naar Parijs worden gezonden, en aldaar volledig worden gepubliceerd. Zijn medeminnaar vermoord en in stukken gesneden. Naar het B.T.A. uit Ciboume in Zuid-Frankrijk meldt, zijn in verband met de ontdekking van verschillende 11- chaamsdeelen, de Spanjaard, Siva en zijn vriendin Ma ria Liron gearresteerd, verdacht van moord op den Por tugees Gomez, met wien laatstgenoemde samenleefde. Silva heeft medegedeeld, dat hij 10 Maart des avonds geholpen door zijn vriendin, de kamer van Gomez is binnengedrongen, hem heeft vermoord en het lijk in het kippenhok gestopt heeft. Later zijn deelen van het lijk in de rivier geworpen of verbrand. De beide misdadigers zijn gevangen genomen, Maria Liron had haar man en drie kinderen die in Santander wonen, verlaten. Silva is eveneens getrouwd en vader van elf kinderen. Gevolg van een klap. Reeds spoedig de aanvallers weer afgeworpen. Aneta seint uit Medan: Een assistent van de tabaksonderneming Paija Ba king, gelegen ln het Gouvernement Oostkust van Suma- tra, afd. Dell, onderafd. Beneden-Deli, de heer R. maak te aanmerking op het werk van een Javaansche koelie. Deze koelie lachte daarop. De heer R. verbood dit. De koelie bleef doorlachen, waarop de assistent in drift zijn stok wegwierp en den koelie een slag in het gezicht toe diende waardoor een kleine wonde ontstond. Na het in cident was alles aanvankelijk rustig. Maar na een week belegerden plotseling vijf en twintig koelies, allen gewa- pen met parangs en stokken het huis van den heer R. Deze trad gewapend met een revolver op de voorgalerij tegenover de aanvallers. Deze begonnen te schreeuwen, roepend: „Krojok batjok". Tenslotte echter dropen zij, onder den indruk van de houding van den assistent af De aanstoker van den aanval Is gearresteerd. Een on derzoek is gaande. Romeinsche villa bij Reims gedeeltelijk blootgelegd. Bij graafwerk ter verruiming van den kelder heeft een koopman te Reims de sporen gevonden van een Ro- meische villa, waarvan de cementen muren bedekt wa ren met fresco's, die dieren en landschappen voorstel den. In het midden werd een borstbeeld van wit carra- risch marmer opgedolven, dat levensgroot een Ro- melsch keizer te zien geeft De schoone fijnheid van uitdrukking en technische afwerking worden geroemd. Verderi s o.a. een kandelaber in geciseleerd brons, 1 M. 39 hoog en rustende op drie geklauwde voeten, bloot gelegd. De schacht moet blauw geschilderd zijn geweest en het kleine olievat bleef ongerept. Vele andere voorwer pen werden nog .gevonden. Ze moeten uit de tweede eeuw na Christus dagteeke- nen. Op 4 en een halven meter diepte werden ze op gegraven. Bij den brand van de betrokken villa moeten ze in den kelder zijn gestort want het Romeinsche peil ligt slechts anderhalven meter onder den tegenwoordi- gen beganen grond. Een oud-Engelsch kapitein van de koop vaardijvloot vermaakt 10.000 p. st aan de Duitsche oorlogsinvalieden. Uit Londen wordt gemeld: Een Engelsche kapitein van de koopvaardijvloot, die in den ouderdom van 84 jaar is overleden, heeft een bedrag van 10.000 p. st aan de Duitsche oorlogsinvalie den vermaakt. In zijn testament heeft hij geschreven, dat het overwinnende Engeland zeer goed voor zijn inva- lieden kan zorgen, zoodat hij dit legaat ter beschikking van de Duitsche regeering stelt ten behoeve van de Duiltche oorlogsinvaliden, die tengevolge van den slech ten financieelen toestand slechts een geringe onder steuning ontvangen. Mocht het testament om de een of andere reden on geldig worden verklaard, dan moet het bedrag ter be schikking worden gesteld van generaal Smits, die het gebruiken moet voor de Zuid-Afrikaansche boeren, die in de Transvaalschen oorlog schade hebben geleden RELLETJES TE POSEN. Door stakende slagersknechts. Te Posen is het Dinsdag tot relletjes gekomen van stakende slagersknechts. Sedert twee weken zijn de slagersknechts te Posen wegens loongesch.il 1 en in sta king. Nadat het reeds verscheidene keeren tot relle tjes was gekomen, hebben een honderd stakers Dins dag de grootste vleeschwarenzaak te Posen bestormd. De slagersknechts drongen het gebouw binnen, ver nielden de inrichtingen en gaven de werkwilligen een pak ransel. De politie is met blanke wapens te gen de belhamels moeten optreden, 's Nachts is het opnieuw tot onlusten gekomen. GROOTE KATOENBRAND TE BREMEN. 500 balen katoen door het vuur vernield. In een loods van de expeditiefirma P. H. Ulrichs en Co. te Bremen, is Dinsdagmiddag brand uitgebro ken. Het vuur greep zeer snel om zich heen, terwijl door de in de loods opgeslagen katoen geweldige hoe veelheden rook ontwikkeld werden. De brandweer bestreed het vuur met 14 stralen. Ongeveer een vierde gedeelte van de opgeslagen 2000 balen werden door het vuur vernietigd. De oor zaak van den brand is nog niet bekend. SPRINKHANENPLAAG IN PALESTINA. Palestina wordt nog steeds door ontzaglijke sprink hanenplagen geteisterd. Men tracht de zwermen, die uit het Zuiden komen, te vernietigen door groote vu ren aan te leggen. In Oost-Jordanie overtreft de plaag alles, wat tot nu tóe is voorgekomen. BOMAANSLAGEN TE NEW ORLEANS. Drie tramwagens vernietigd. Uit New Orleans wordt gemeld, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag drie tramwagens vernield zijn door bommen, welke op de rails waren gelegd. Men vermoedt, dat deze aanslag verband houdt met de staking, die thans reeds .enkele maanden duurt en in het verloop waarvan' reeds 60 bomaan slagen zijn gepleegd. Toestel zonder piloot de lucht in cn brandend neergestort. V.D. verneemt uit Rome: Op een militair vliegveld ln de nabijheid van Rome ls gisteren een vliegtuig, merkwaardigerwijze zonder be manning opgestegen en na een korten vlucht neerge stort De oorzaak hiervan was, dat de mecanicien, die het vliegtuig, dat voor vertrek gereed stond, nog eens had nagezien, bij het uitstappen toevallig op de gas- handle gedrukt schijnt te hebben, ten gevolge waarvan de motor onmiddellijk sneller begon te loopen en het vliegtuig over het veld begon te taxiën. Tevergeefs poog de de mecanicien nog het toestel in te halen. Na onge veer 100 M. steeg het plotseling op, cirkelde over de da ken der kazerne, maakte een grooten boog en stortte dan van een hoogte van ongeveer 200 M. neer, waarbij het in brand vloog. Op het vliegveld was de schrik groot, daar niemand kon gelooven dat het toestel zonder piloot de lucht Ingegaan was. MOORDAANSLAG DOOR EEN INLANDER. Een 18-jarig meisje levensgevaarlijk gewond. Aneta seint uit Batavia: Een inlander, wiens identiteit niet werd vastgesteld, pleegde, terwijl zij sliep, een moordaanslag op de achttienjarige dochter van den hotelhouder A. Bek kering, mejuffrouw Poppie Bekkering. Mej. Bekke ring bekwam twee messteken in borst en rug. Haar toestand is levensgevaarlijk. BLOEDIGE VECHTPARTIJ IN EEN GEVANGENIS. Twee dooden, vijf gewonden. Aneta seint uit Malang: In de gevangenis alhier heeft een bloedig treffen plaats gehad tusschen een Boeginees cn acht Java nen. Twee vechtersbazen bleven dood liggen, terwijl vijf van de vechtenden gewond bleken te zijn. Olie op de kustwateren komt tusschen de vleugels en belet het verder vliegen. Te Cambridge is Dinsdag een conferentie gehou den, om te beraadslagen wat er te doen is tegen de sterfte onder de zee- en strandvogels, omkomende door de olie die schepen in de kustwateren met hun ruimwater spuien. Men weet dat deze taaie, kleverige olie, op de op pervlakte van de zee drijvend, tusschen de vleu gels van de vogels komt, en liün het vliegen belet. H. de Vere Stacpoole, die de conferentie toesprak, zeide dat deze doodsoorzaak de vreeselijkste was wel ke de duivel ooit bedacht heeft. De altijd bij de kust ronddrijvende olie vreet als een kanker in het vo gelleven. Het middel ertegen is dat de tankschepen van een „separator" voorzien worden, die de olie van het ruimwater scheidt, dat daarna zonder gevaar voor de vogels geloosd kan worden. De olie die men op deze wijze behoudt, heeft waarde en in een paar jaar heeft men de kosten'van den „seperator" goedge maakt. De conferentie nam een motie aan, waarin de zaak dringend onder de aandacht van den Volkenbond wordt gebracht. De films voortaan beter in overeenstem ming met de goede zeden, dan. thans het geval is. Recht, wet, orde en braaf heid op het witte doek. De film-indu'strieelen in Amerika zullen in 't ver volg films maken dio beter in overeenstemming zijn met de goede zedeen, dan thans het geval is. Dit meenen de film-producenten is dringend noodza kelijk geworden, nu de „talkies" bezig zijn veld te winnen ten koste van de zwijgende film. De mededeeling van deze nieuwe politiek is ge daan door den machtigen oud-minister W H. Ha.ys, den leider van de Amer. filmindustrie Het bestuur van de Motion Picture Producers and Distributors of America heeft de denkbeelden van Ilays aanvaard en reeds officieel goedgekeurd, Voortaan zullen de Amer. films de heiligheid van het huwelijk en van het huiselijk leven hoog houden. Overspel zal niet in direct worden verdedigd. Liefdeshartstocht mag niet, dan in absoluut nood zakelijke gevallen, op het doek komen. Sexueele ge- perverteer cllieid wordt niet gefilmd; de handel in blanke slavinnen komt niet op de film, geen gods dienstige secte wordt geridiculiseerd. Geestelijken worden niet belachelijk gemaakt. De vlag zal altijd met eerbied worden behandeld. Geschiedkundige personen en ook de vertegenwoordigers van andere naties worden op faire wijze voorgesteld. Profaniteit wordt niet geduld. Terechtstellingen, „derde-graad"- ondervraging, wreedheid jegens vrouwen, kinderen en dieren enkel met takt en beheerschtheid te be handelen. De film moet aan den kant staan van recht, wet, orde en braafheid. Dronkemanstooneelen: verboden of zoo goed als verboden. In de voornaamste studio's te Hollywood vond Hays instemming met zijn program. De actie der film-magnaten willen zij beschouwd zien als een daad van vrijwillige discipline en autonomie der film-in dustrie. Geen slachtoffers. Wolff meldt uit Hamburg: In het warenhuis van Tietz aan de Jungfernstieg te Hamburg is gisteren een bomaanslag gepleegd. Laat in den middag klonk in het trappenhuis van het warenhuis een hevige knal. De ruiten sprongen cn het glafcen dak van den ingang werd in de hoog te geslingerd en viel in den lichtkoker. Het metsel werk aan de tweede verdieping leed bij het trappen huis aanzienlijke schade. Brandweer en recherche waren spoedig te plaatse. Gebleken is dat er in een W.C. op de tweede ver- dieping een ontplofbare stof was neergelegd, vermoe delijk zwart kruit in een of ander omhulsel, waar aan een lont verbonden was. Het moet als een groot geluk worden beschouwd dat de ontploffing in de richting naar boven ging, waar de talrijke ruiten wei nig weerstand boden aan den luchtdruk. Anders ware een ontzettend ongeluk gebeurd daar het wa renhuis om dezen tijd druk bezocht was. DRONKEMANSTAAL. (Fliegende Blaetter). Arrestant, hoe is uw naam? Ik ben hem vergeten, maar als u mij 't adresboek geeft, zal ik hem u wijzen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2