Ingezonden Stukken. Uit onze omgeving. S C H 0 0 R L. LANGENDIJK ST. MAARTEN. HOOGWOUD Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. WI ER INGEN WARMENHUIZEN HEERHUGOWAARD ST. PANCRAS. BARSINGERHORN WINKEL ANNA PAULOWNA Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. De verdeeling van den Radio-zendtijd. geven, dat bij weging per klein gewicht, de aanvoerder niet voordeeliger uitkomt, oordeelde spr. dat het ver schil toch inderdaad niet van beteekenis is. Door den heer P. de Jong werd beweerd, dat het wegen per 100 KG. toch zeer wel uitvoerbaar ls; spr. gelooft, dat de handel er zich wel bij zal kunnen aan passen, terwijl de zaak beslist zuiverder wordt De discussie werd nog geruimen tijd voortgezét waar bij als eerste resultaat werd verkregen, dat er de hand aan zal worden gehouden, dat de bascules steeds zóó worden geplaatst, dat ook de aanvoerder gezicht heeft op den evenaar; voorts, dat als prae-advies wordt gege ven het voorstel aan te nemen. Door de afdeeling „Harenkarspel-Oost" werd voor gesteld bij de aardappel-sorteering de maat van 55 m.M. te brengen op 60 m.M. De afd. is van oordeel, dat de 60 m.M. maat nog een goede consumptie-aardappel oplevert Bij de discussie over de aardappel-sorteering bleek, dat men de door den handel voorgestelde sor teering onaannemelijk achtte; bovendien heerscht ook daar nog geen eenstemmigheid. Besloten werd te advi- seeren tot het aannemen der sorteering, voorgesteld door de Prov. Comm., dus tegen het ingediende voorstel. Wel achtte men het gewenscht de 35 mJM. maat te be houden, met het oog op het gebruikelijke sorteerings- materiaal. Mede werd door „Harenkarspel-Oost" voorgesteld het overladen in vletten te doen geschieden op een andere plaats. Waar het nu veelal geschiedt, veroorzaakt het veel hinder. Na gehouden discussie werd als prae-advies vastge steld, dat aan het bestuur opdracht wordt gegeven over deze zaak met de leiding te spreken, teneinde een mogelijke oplossing te verkrijgen. Namens „Nieuw Leven" werd er naar aanleiding der gehouden discussie op gewezen, dat het vaak zeer snelle varen der kleine motorschuiten veel last en zelfs gevaar oplevert. In dit verband wordt door den heer Ootjers medegedeeld, dat er een politie-verordening bestaat, en dat juist dezer dagen de opdracht is verstrekt, streng toe te zien op de naleving daarvan. Hedenmorgen, ver volgde spr., is er juist iemand voor overtreding bekeurd. De vereeniging „De Eendracht" diende het voorstel in voor het volgende seizoen het afgeven van bonnen, met ingang van 1 Jan. af te schaffen. Dit gaf weer aanlei ding tot tamelijk breedvoerige discussie, waarbij echter bleek, dat bij een toepassing, zooals die ter veiling van den N.M.B. geschiedt, afschaffing niet gewenscht ge acht moet worden; men acht het kwaad hierin gelegen, dat elders een geheel andere toepassing wordt gevolgd. Als prae-advies werd vastgesteld: Hoewel het bestuur het ook gewenscht acht, deze zaak nog eens ernstig te bespreken ter Algem. veragdering, verklaart het zich tegen het voorstel van „De Eendracht" Door het Bondsbestuur zal nog het volgende voorstel op de agenda worden gebracht: Het bestuur stelt voor het veilingspersoneel op leeftijd of bij invaliditeit pensi oen toe te kennen en vraagt machtiging der vergadering daarvoor een regeling vast te stellen. Door den penningmeester werden verschillende cijfers meegedeeld met betrekking tot de financiën, waarna het bouwplan voor een te stichten betaal kantoor, vergader zaal en woning bezichtigd en besproken wordt Aan -ie bouwcommissie werden naar aanleiding dezer bespre king verschillende opdrachten verstrekt. Hierna volgde sluiting. Anna Paulowna, 2 April 1930. M. de R., Cndergetcekende verzoekt beleefd om een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat dank. Voor de zooveelste maal konden we j.1. Zaterdag weer eens zien, wat er overblijft van maatregelen, getroffen ter voorkoming van ongelukken en schade aan passa giers per autobus. De zangvereeniging „de Stem des Volks" gaf n.1. een uitvoering in „Veerburg", en maakte voor het vervoer van leden enz. gebruik van afgekeurde en ongekeurde autobussen. Ter besparing van mis schien enkele guldens, stellen zich die mer.schen aan gevaren bloot, waartegen niets te doen is. Toen er een wet kwam om menschenlevens aan zoo weinig mogelijk gevaar bloot te stellen, ging dat gepaard met tamelijk groote onkosten voor de Bushouders, want er moet allo 3 maanden worden gekeurd en elke passagier moet ver zekerd zijn tegen ongelukken en schade. Niet gekeurde bussen leveren dus een niet gering ge vaar op, maar door niet te doen, wat de wet voor schrijft, bespaart men veel geld en kan goedkooper wor den gereden. Volgens mijn bescheiden meening dient elk er op te letten, of veiligheidsvoorschriften worden In acht geno men en georganiseerde arbeiders wel in de eerste plaats, waar zij toch in werkplaatsen en fabrieken eiken dag daardoor voor erger behoed kunnen worden. EEN BUSHOUDER. Dinsdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Kroon alhier de Begrafenisvereeniging „Le Laatste Eer". Aanwezig waren 39 leden. De voorzitter, de heer Wognum, bracht bij de ope ning naar voren, dat 1929 een zwaar en duur jaar voor de vereeniging is geweest Nooit te voren wa ren er zoovele sterfgevallen geweest, en de veile be grafenissen welke de vereeniging heeft verzorgd, maakten dat de finantiën er natuurlijk niet gunstiger op werden. Aanmoedigend evenwel was, dat de voor- looper, dragers enz., op waardige wijze het vele werk hebben gedaan, waardoor het bestaansrecht van de vereeniging wel prekend' naar voren kwam. Dank bracht spreker aan deze functionnarissen, alsmede aan den heer Timmerman, welke zoo uit stekend voor het rollend materieel heeft gezorgd. Ook wilde do voorzitter nog noemen het vele ver dienstelijke werk, verricht door het ijverig bestuurs lid, den heer J. Kreijgsman. Deze toch is huis aan huis bij de leden rond geweest en heeft gezorgd dat er een deugdelijk archief bestaat, waar vooral de pen ningmeester groote waarde aan toekent. Het jaarverslag van den secretaris sprak in den- zelfden toon als dc voorzitter bij zijne opening. Bo stuurvergadoringen zijn er niet gehouden, daar de zaak goed liep. Oolc in het personeel kwam weinig verandering; klachten kwamen niet binnen, daar tegenover wel dankbetuigingen. Van de diensten van de vereeniging werd in 1929 24 keer gebruik ge maakt, w.o. door 8 niet-leden. Het ledental, waaron der 141 jongeren, staat thans op 738, terwijl er 5 do nateurs zijn, wat de secretaris, de heer Jonker, wel wat weinig vindt. Vervolgens deed de penningmeester, de heer J. Hoogland Jzn., zijn finantieel verslag, waaruit bleek dat de ontvangsten en uitgaven sloten met een eind cijfer van f 1235.17. Echter, het voordeelig saldo was op 1 Januari 1929 f 360.82 en op 31 December f32.57, roodat de middelen met f 328.25 zijn achteruitgegaan. Dc heer P. Kos adviseerde namens de commissie, liolast met het nazien van de rekening, om deze goed 4e keuren, daar alles in dj beste orde was. Zulks geschiedde. Tevens dient vermeld dat de secretaris, de pen ningmeester en de commissie door den voorzitter •werden bedankt voor het goede werk. Bij de daarna volgende bestuursverkiezingen, wer- Hen de aftredende heeren J. Hoogland, W. Keizer en ■J. Kreijgslnan, met zoo goed als algemeene stemmen herbenoemd. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel, toegelicht door den voorzitter, ter tafel, om, met het oog op het weinige kasgeld, per 1 Juli een extra bijdrage te hef fen van f0.50 per gezin, dit zoo noodig per 1 Febr. nog eens herhalend. De vergadering was het blijkbaar roerend eens mol het bestuur dat een extra steuntje noodig was, wil het bedrijf gaande blijven, althans ieder kon zich er zeer goed mede vereenigen. Nog werd medegedeeld dat er plaats is voor een tweetal reservedragers, één in de buurt Schoorl, de ander in de buurt Groet. Gegadigden geven zich op bij den secretaris, den heer C. Jonker te Katrijp. Deze laatste heer deelde verder nog eenige bepa lingen mede volgens welke het personeel gedurende den dienst voor ongevallen zijn verzekerd. Uitge keerd zal worden 21 gulden per week voor tijdelijke invaliditeit, 3500 gulden voor geheele invaliditeit, en f3500 bij een doodelijk ongeval; verder met de zelfde schadeberelcening als in doorsnee elke onge vallenverzekering er op na houdt. Op een vraag van den heer Braak deelde de voor zitter mede, dat de Engelsche maatschappij wel so lide is. Bij de rondvraag informeert de heer A Delver naar 't richtig binnenkomen der boetegelden bij wegblij ven van de vergaderingen. Als er menschen zijn welke niet betalen, schept dit een onredelijkheid te gen hen die wel betalen. De voorzitter zegt, dat hét bestuur beslist deze boete zal handhaven. Bij wanbetaling zal royement volgen. Na nog een paar minder belangrijke vragen volgt sluiting. Naar men ons meedeelde, was het op 1 April jl. den dag waarop de heer W. Greup, boschwachter bij het Staatsboschbeheer alhier, vóór 25 jaren bij ge noemden dienst in functie trad. De heer Greup is hier geen onbekende, reeds als volontair was hij in onze duinen werkzaam onder boschwachter Rusch, en 't was dan ook geen wonder, dat, ofschoon hij dezen dag stil voorbij wenschte te doen gaan, er toch nog belangstelling was. Deze had echter veel grooter kunnen zijn, daar de jubilaris een gezien mensch en een gezien ambtenaar is, doch velen wisten niets van dit jubileum. We wenschen den heer Greup nog menig gelukkig jaar toe, in zijn mooie werkkring, ressorteerende over een groot gedeelte van Schoorls mooie duinen. NOORDSCHARWOUDE. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dinsdagavond trad voor de afdeeling Langendijk als spr. op de heer Andries de Rosa met als onderwerp „Lijkverbranding". Spr. schetste dit onderwerp als een nieuwe levensopvatting in tegenstelling met de nog al gemeen gebruikelijke manier van begraven. Een klein, doch aandachtig gehoor volgde den spr. In zijn duidelijke uiteenzetting. ZUIDSCHAR W OUDE. Alhier aal van particuliere zijde een poterbewaarplaals worden gesticht Alhier is op de gemeente-secretarie werkzaam gesteld de jongeheer A. Groen Jbz. Door een transactie tusschen de Coop. Boerenleen bank II en de Coop. Centrale Boerenleenbank te Eind hoven, ls, naar we vernemen het verlies opgeheven en begint de Bank na een 19-jarig bestaan weer met een Bchoone lei. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de 'maand Maart 1930. Geboren: Anna, dochter van Petrus Bet en Dleuwer- tje Grootjes. Dorathea, dochter van Johannes Buur en Catharina Johanna de Groot. Maria, dochter van Johan nes Hink en Geertruida Bleeker. Nellle, dochter van Frederik Appel en Neeltje Swager. Johanna, dochter Lourens Schrijver en Elisabeth Maria Kaag. Nlcolaas Abraham, zoon Abraham Borst en Maaartje Swager. Ondertrouwd: Simon Kuiper, oud 24 jaren en Brech- tje Reinauwtje Blokker, oud 23 jaren. Gehuwdendezelfde. Overleden: Ariën van Eerden, oud 86 jaren, weduw naar van Aaltje Hemke. Sijbrand Theuni3z, oud 59 ja ren, echtgenoot van Adriana Regter, wonende te Am sterdam. Immetje Wahlen, oud 77 jaren, weduwe van Arie Schrijver, wonende te Zuldscharwoude. GEMEENTE SINT-MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: Dieuwertje Carolina, dochter van Klaas Borst en Maartje Mul. Jannetje, dochter van Nicolaas Pleter Homan en Jantje Peetoom. Gerrle, dochter van Tamis Jacobus Kuijper en Grietje Petronela Weij. Anna Gezina, dochter van Cornelis Meijles en Trijntje Gjalte- ma. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jan Langerveld en Maria Kistemaker. Overleden: Neeltje Geel, oud 81 jaren, weduwe van Dirk Brommer. Ariën Meijles, oud 78 jaren, weduwnaar van Trijntje Jonker. Aan onzen plaatsgenoot L. de Vries Jz. in de Kerkelaan alhier werd dezer dagen het einddiploma uitgereikt van de Ambachtsschool te Alkmaar (afdeeling auto- motor en rijwieltechniek. In de op heden Dinsdag, 1 April 1930 gehouden be stuursvergadering van de afdeeling Hoogwoud en Om streken der Kinderherstellings- en Vacantiekolonie's ls gekozen tot secretaresse dier afdeeling Mevrouw T. Ver hoevenBlankstein aan de Langereis alhier, in plaats van wijlen Mej. T. GlasPijper. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en met 31 Maart 1930. Geboren: Anna, dochter van Tijmen de Haan en van Duifje Dekker; Anna Josephina, dochter van Petrus Theodorus Meester en van Cornelia Bakker; Catharina Cornelia, dochter van Jacobus Klaver en van Cornelia Manshanden. f Ondertrouwd: Jacob Jan Beets, oud 22 jaren, te Aven- horn met Cornelia Korver, oud 19 jaren te Hoogwoud. Getrouwd: Pieter Slagter, oud 27 jaren met Neeltje Slagter, oud 21 jaren, belden te Hoogwoud. Overleden: Aaltje Hoogland, oud 90 jaren, weduwe van Pieter Renooij. Vertrokken en Ingekomen personen van 1 tot en met 31 Maart 1930. Johannes Jo3eph Ruyter, R.K, van Zuidend D 4 naar Hoorn, Koepoortsweg 102; Dieuwertje Bulsman, N.H., van Aartswoud E 41 naar Schagen; Gerrit Jan Eos, N.H. van Pade B 12 naar Barslngerhorn; Jan Blokker, N.H. van Gouwe H 38 naar Winkel; Harm Venerna en gezin N.H., van Aartswoud E 10 naar Wervershoof; Geer truida Pater, R.K, van Weere K 12 naar Grootebroek; Pieter van Leeuwen, N.H. van Aartswoud G 12 naar Amsterdam, Vossiusstraat; Huibertus de Jong, N.H., van Gouwe H 35 naar Harenkarspel; Jan Fecnstra en gezin, N.H., van Menaldumadeel naar Aartswoud E61; Fokke de Vries, N.H., van Winkel naar Gouwe H 49; Cornelia Korver, N.H., van Hensbroek naar Aartswoud G 16; Tjeerd de Bruin en gezin, N.H. van Earsingerhorn naar Pade B 26; Geertje Pruim, weduwe van R. Baron en gezin, N.H. van Oostellingwerf naar Langereis A 48; Friedrich Hinrich Wilms en vrouw, E.L. van Hoorn naar Aartswoud G 1; Jeile Faber, N.H. van Barsingerhorn naar Aartswoud G 9; Cornelia Maria Groen, R.K, van Sijbekarspel naar Langereis A 2. Op Zaterdag 12 April a.s. komt voor de afd. Wie ringen van het instituut voor Arbeidersontwikkeling in de zaal van den lieer N. Kok te Hippolytushoef spreken de heer J. W. v. Achterbergh, over de nieu we Ziektewet, welke op 1 Maart jl. in werking is ge treden. Het bouwen van een winkelhuis en magazijn voor d8 firma Albert Heijn, onder architectuur van den heer Chr. Dekker te Schagcn, is gegund aan den laagsten inschrijver den heer P. Tuin te 't Zand. Aan de veiling te Warmenhuizen werd In de maand Maart verhandeld: In Maart '30 In Maart '29 Roode kool 2.149.525 KG. 2.151.500 KG. Gele kool 310.700 KG. 502.375 KG. Deensche witte keol 2.041.325 KG. 915.400 K.G. Uien 62.600 K.G. 48.795 K.G. Peen 14.150 KG. 18.450 K.G. Aardappelen 3.533 K.G. 1.000 K.G. Bieten 1.225 KG. 10.650 KG. De omzet bedroeg in Maart 1930 f 229.603.53, tegen f 411.571.25 in Maart 1929. Gom ee n te-werkman. Naar wij vernemen, is tot gemeentewerkman benoemd P. Groot Az. Verloren voorwerpen. 1 Sleutelbos. Gelieve terug te bezorgen ter gemeente secretarie. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: Helena Maria, dochter van Pieter Nannes en van Lucia Ligthart. Cornelia Maria, dochter van Theodorus Ooijevaar en van Maria Tesselaar. Theodo rus, zoon van Bartholomeus van Duin en van Jacoba Groen. Klaas, zoon van Aart Leendert Jonker en van Jannigje va<n Andel. Gehuwd: Johannes Groot, oud 25 jaar, onderwijzer en Maria Elizabeth de Koning, oud 25 jaar, onderwijzeres, wonende beiden te Warmenhuizen. Overleden: Jan Vreeker, oud 63 jaar, echtgenoot van Elizabeth van der Molen. Jan Kraakman, oud 65 jaren, weduwnaar van Aaltje Zuurbier. GEMEENTE HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: Petrus Cornelis Joseph, zoon van J. Kroon en A. Telleman. Arie, zoon van Jb. Leegwater en C. Bouwens. Afra Catharina, dochter van J. Groot en E. Boots. Trijntje, dochter van D. Wagenaar en S. Hoogland. Johannes Petrus, zoon van P. Smit en C. Duin. Izaak Albertus, zoon van E. Dekker en T. Roselaar. Cornelis, zoon van Th. Tamis en A. Cath. de Wit. Maar ten, zoon van P. Kool en Joh. Verwey. Pietertje, dochter van K Kleimeer en G. Pauw. Divera, dochter van N. Weel en P. Strooper. Johannes Jacobus, zoon van P. van Langen en G. Schaap. Geertruida, dochter van J. Wokke en Eva Korver. Elisabeth Greta, dochter van Sj. de Vries en A. Vader. Petrus Jacobus, zoon van W. Dek ker en A. M. Roozendaal. Weintje, dochter van D. Goot jes en Elisabeth den Hartigh. Jacobus Petrus, zoon van G. Burger en E. Fakkeldij. Adriaan, zoon van L. Ver hulst en M. Leegwater. Ondertrouwd: C. Dijkshoorn, jm., 24 jaar, te Beem- ster en A. Oostmeijer, jd., 27 jaar. Overleden: Jacoba Kenter, wed. C. Appelman, 84 jr. Mietje Blom, 53 jaar, dochter van S. Blom en E. de Haan. Bregje v. d. Jagt, 72 jaar, echtgen. van H. J. Overman. GEMEENTE SINT-PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand Maart 1930. Geboren: Maartje, dochter van Klaas Hauwert en Wijntje Korver. Dieuwerjte, dochter Klaas Wiedljk en Aagje Balder. Gehuwd: Geene. Overleden: Antje Kroon, 77 jaren, wed. van Dirk Eriks. HARINGHUIZEN. De heer J. Baas, Hoofd der O.L.-school alhier, komt als No. 1 voor op de voordracht voor de benoeming van een hoofd der O.L.-school te Callantsoog. De heer K. Over heeft zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad aangenomen. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan P. Wlsselcerke, smid alhier, vergunning verleend om van 1 April tot en met 27 September 1930 door 4 mannen van 18 jaar of ouder arbeid te laten verrichten, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. In het gezin van P. Holkema is een geval van be smettelijke ziekte, roodvonk, waargenomen. Naar wij vernemen ls, naar aanleiding van de afwij zende beschikking van de Nederlandsche Spoorwegen om de verlichting van het station en de perrons te willen verbeteren, door het Bestuur van de afd. Anna Paulowna der Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsver- eenlging een adres aan de Ned. Spoorwegen gericht, met het verzoek op de beschikking terug te komen en tot electrische verlichting over te willen gaan. De bouw van het woonhuis, welke ingevolge de Land- arbeidswet aan den Noorder Molenvaartsweg op een perceel van den heer W. Komen voor den heer G. Boontjes zal worden gebouwd, zal door aannemer J. de Graaf worden uitgevoerd. Het voetbalfelftal van school I speelde gistermiddag tegen dat van school 5 van Den Helder, wat geoefend wordt door de heeren Kramer en Mol. De Kleine Slui- zers wisten met rust een 10-voorsprong te krijgen. In de tweede helft werd de score tot 30 opgevoerd. De eerste goal maakte Chr. de Leeuw, A. de Graaf de beide andere. Den kleinen keeper van School 5 komt een woord van lof toe. Beide elftallen hadden invallers voor hun beste spelers. De Heldersche jongens hadden best een tegenpunt verdiend. De heer Mol leidde op prettige wijze. A.s. Zondagmorgen komt de Oudesluizer school waarschijnlijk op bezoek. BREEZAND. Woensdagavond gaf de heer N. Raap de laatste open bare les van den Landbouwwintercursus.Aan allen, die 't onderwijs gedurende twee jaar gevolgd hebben, kon een diploma uitgereikt worden. Voor den heer G. van den Berg zal aan den Schorweg een bloemboilenschuur met pakhuis worden gebouwd. De heer G. de Beurs Gzn., te Den Helder, is met den bouw belast ZONDAG 6 APRDj. 1Ü30. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Van de Poel. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Het Rechthuis". Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Het Rechthuis". Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar Dirkshorn, geen Samenkomst Winkel, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Alleen. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Oosterland, voorm. 10*uur, Ds. Van Beek. Bevestiging van Lidmaten, Collecte. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Zang van het Kerkkoor. Schagerbrug, zie Oudesluis. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Bevestiging lidmaten. Valkkoog, voorm. 9*6 uur, Ds. Van Loon. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Homan. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Hak. Veenhuizen, zie Heerhugowaard. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Avondmaal. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Avondm. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur. Ds. Haars. Avondm. EVANGELISATIE te: Breezand, vo^rm. 10 uur, Ds. Vaandrager van Den Hel der. Bevestiging nieuwe leden. Nam. 3% uur, Ds. Vaandrager. H. Avondmaal. Hippolytushoef, vourm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer V. Boegen, v. A'dam. Nam. 7 uur, de heer Van Boegen. Een nieuw advies van den Radioraad aan den minister van Waterstaat Het ,Hsbl." van gisteravond schreef: Onze mededeelingen over het advies van den Radio- raad in zake den zendtijd, hebben, behalve een leven dige bespreking In de pers, thans ook blijkbaar nieuw beraad van dien Raad tot gevolg gehad. Wij vernemen thans van zeer betrouwbare zijde, dat het college een nieuw advies heeft ingediend, dat in hoofdzaak gelijk is aan het eerste. In dit tweede advies eigenlijk het derde, wanneer men de aanvankelijke, betuiging van overmacht mee rekent wordt het aandeel van den V.P.R.O. (Vrijz. Prot. Radio Omroep) in de 5 pet. „diversen" gefixeerd op acht uur. De „Open Brief" van deze vereeniging heeft dus blijkbaar zijn uitwerking niet gemist. De nu voorgestelde regeling zou voor één jaar moeten gelden Heel erg eens is men het intusschen ook niet over dit advies geweest, want het wordt weer vergezeld van twee minderheidsnota's:één van „links" en één van „rechts". Wij merken op, aldus het Hdbl." dat op 100 pet bruik bare zendtijd op twee zenders totaal 160 uur bedraagt, Wanneer de V.P.R.O. daarvan de aoht uur krijgt, welke haar in dit laatste advies worden toegekend, zijn de 5 pet. „diversen" al terstond opgepeuzeld; de V.L.R.A. c.s. vinden dan den hond in de pot. Zij zullen dat wel niet op prijs stellen... Zoodat wij nog meer schalmen aan de adviezen-ketting van den Raad mogen tegemoet zien... Gistermiddag heeft ter Amsterdamsohe beurze een adres aan den minister van Waterstaat gecirculeerd, ge- teekend door verschillende verantwoordelijke personen in handel en bankwezen, waarin verzocht wordt de A.V.R.O. niet in haar zendtijd te beknotten. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Geen persoonlijke ongelukken. Gisterochtend kwam onder de gemeente Voorburg een der wagens der Blauwe Tram, die de verbinding tusschen ScheveningenDen HaagVoorburg en Lei den onderhouden, in botsing met een vrachtauto, gela den met zand. Deze wagen wilde uitwijken voor een andere auto, maar kwam, bij het passeeren op de tram baan. De vrachtauto werd zoo goed als geheel vernield. Ook de tram werd zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken kwam niet voor. Er ontstond een aanmerkelijke vertraging in het tramverkeer. MELKOORLOG TE VLAARDINGEN. Veehouders venten de melk zelf uit. Te Vlaardingen is een melkoorlog ontstaan tusschen de veehouders en de grossiers. Het gaat uitsluitend om de consumptiemelk. Naar de meening van de veehouders krijgen deze voor de melk te weinig en daarom beslo ten zij zelf de melk te laten uitventen. De prijs hier voor was vastgesteld op 9 cent (de prijs der slijters is 12 cent), doch zoowel de grossiers als de slijters lever den voor denzelfden prijs, waarop de veehouders weder om verlaagden tot 7 en 6 cent per liter. EEN KUNSTGEBIT DOORGESLIKT. Aan de gevolgen overleden. Te Kerkrade (L.) heeft gisteren de 37-jarlge mijnwer ker Jacobi zijn kunstgebit doorgeslikt. De ongelukkige is aan de gevolgen daarvan overleden. OVERLAST VAN VLIEGEN. Eenige jaren geleden werd in den watertoren te IJ- muiden een electrisch verlichte klok aangebracht. Deze schijnt een buitengewone aantrekkingskracht op de vliegen te hebben. Deze toch kwamen zich in zoo groo- ten getale in de warmte der lampen koesteren dat on langs een drijfjacht georganiseerd werd en ontelbare exemplaren konden worden gedood. Het euvel blijft aanhouden, zoodat de directie van de waterleiding in overweging heeft genomen het uurwerk weg te nemen, omdat het voor een watertoren alelrminst wenschelijk is, dat zich daarin de besmetting overbren gende vliegen gaan inkwartieren. 300 KUIKENS GESTIKT. Door het uitwaaien van de gaskachel. Bij een pluimveehouder te Scherpenzeel zijn 300 kui kens gestikt, door uitstroomend gas ten gevolge van het uitwaaien der gaskachel.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6