In den dienst overleden. Ü2 molenaar en zijn zoon. Riimosrige protest-meeting in Den Haag. De Kommensaal. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Schedel van een onbekende apensoort. Afschuwelijk misdrijf in de Belgische Kempen. NIEUWE N1ED0RP BARSINGERHORN CALLANTSOOG. HARENKARSPEL. Tengevolge van onvoldoende zorg. Het Tweede Kamerlidd e heer Ter Laan heeft den minister van Defensie de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de dienstplichtige Frans Hageman, van Vriescheloo, gem. Bellingwolde, Ingedeeld bij het 12de reg. infanterie in October 1929, een brief heeft overgelegd van dr. P. B. Middendorp, te Bellingwolde, dat hij lijdende was aan blindedarmonsteking, en, zoo ja, is deze brief ter hand gesteld aan den militairen dokter? Is het juist, dat Hageman eenigen tijd later in het academisch ziekenhuis te Groningen is opgenomen we gens blindedarmontsteking? Is het juist, dat Hageman zich op 10 Febr opnieuw ziek heeft gemeld en dat de militaire dokter hem toen zonder onderzoek gestraft heeft met „drie dagen na diensttijd onder, de wol"? Is het juist, dat hij, terwijl hij die straf onderging, op 11 Febr. moest worden opgenomen in het academisch ziekenhuis en nog dien zelfden avond geopereerd is? Is het juist, dat aan den chirurg van het academisch ziekenhuis niet is meegedeeld, dat Hageman zich reeds des morgens van den vorigen dag had aangemeld met verschijnselen van blindedarmontsteking? Indien dit alles geheel of in de hoofdzaken juist is, wil dan de minister mededeeling doen van zijn maat regelen tegenover den militairen dokter, die verant woordelijk is voor de goede behandeling van den op 24 Febr. 1930 overleden patiënt Hageman? HEIDEBRAND. 17 II. A. In-asch gelegd. Dinsdag heeft te Stroe, gemeente Barneveld, een he vige heidebrand gewoed, die een oppervlakte van 16 a 17 H.A. In de asch heeft gelegd. Gelukkig mocht de af- deeling Stroe van den boschbrandweerkring bijgestaan door boschwachters en personeel van het Staatsboschbe- heer, er in slagen de vlammen te blusschen vóór zij de naburige Staatsbosschen hadden bereikt De heidegrond Is eigendom van de heeren P. Bouw en H. van Wenum De brand is vermoedelijk ontstaan door vonken uit een locomotief. AUTO TE WATER GERAAKT. De drie inzittenden gered. In het Oosteinde te Nieuwer-Amstel sprong gistermid dag een der banden van een in snelle vaart rijdenden auto. De bestuurder, de heer K. uit Amsterdam, raakte daar bij de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto over den kop sloeg en terecht kwam in de ring vaart. De bestuurder en de beide Inzittende dames konden door toegeschoten hulp worden gered, waartoe een zij raam van den auto werd stukgeslagen. Het gebeurde gaf eenige stagnatie in het zeer drukke autoverkeer ter plaatse. Opstaan in de tram? Toen nu de molenaar en zijn zoon met den tak, waar aan ze den ezel droegen, op de markt kwamen, werden ze braaf uitgelachen. „Het is ook nooit goed of het deugt niet," zei de zoon. „Eerst vond de burgemeester niet goed, dat vader mij liet loopen, toen vond de meester niet goed, dat ik omdat ik jong ben, vader liet loopen, daarna wilde de mevrouw Eulalia van de dierenbescherming niet hebben dat we beiden op den ezel zaten en toen lachte de post bode ons uit, dat we beiden naast den ezel liepen en dien zonder vracht lieten." Toen ze den ezel nu verkocht hadden, gingen vader en zoon naar Amsterdam en ze stapten in de tram, om naar het Rembrandtplein te gaan. Bij de halte voor de Beurs kwamen alle banken vol en toen nu op den Dam een gezette dame van onbepaalden leeftijd binnenkwam, wilde de molenaarszoon opstaan, om plaats te maken voor de dame. Maar deze zei: „Dank je wel, vent, ik iheb steviger beenen dan jij dat was waar! ik kan wel staan." De molenaar meende hierin een wenk te zien en stond op. Aanstonds nam de dame zijn plaats in. „Hier vader," zei de jongen en stond op. „Neen, mijn jongen," zei de molenaar en haalde een rooden zakdoek uit den zak, want zijn voorhoofd werd vochtig van angst wat hij als hij zitten ging, te hooren zou krijgen en ging op het achterbalcon staan. De zoon zoon zat ook in angst en vreeze voor terechtwijzing van iemand uit het tram publiek en durfde niet gaan zitten en daarom ging hij bij zijn vader staan. Er was nu een leege plaats, terwijl het balcon overvol was, doordat er vele rookende heeren stonden. „Daar is nog plaats," wees de conducteur en wilde den vader animeeren plaats te nemen, maar de durfde niet. De zoon durfde evenmin. „Ga daar zitten, jongen," zei de conducteur, „het is hier zoo vol." Vragend keek de molenaarszoon zijn vader aan en deze wees dat hij moest gaan zitten. „Het is toch wat met die jongens tegenwoordig", zei een werkster, die den jongen naast zich kreeg, „die laten hun ouwen vader staan." Ze stond op en hield zich aan de lus vast. De zoon was ook opgestaan. Maar de vader, die genoeg hoffelijkheid had om niet de plaats van een vrouw in te nemen, weigerde, waarop een chic gekleed jongr.— 'sch met keurig geplakte haren opsprong en zijn voorteek! werd gevolgd door een jongen van de ambachtsschool cn misschien zouden er nog meer men iehen zijn opgestaan, als niet op de Munt verschillende passagiers Instapten en de plaatsen Innamen. Toen va der en zoon uitgestapt waren op het Rembrandtplein, zei de molenaarszoon: „Vader, nu weet ik het heelemaal niet meer. Moet je nu in een tram wel opstaan voor een ander of niet? Zou dat niet in den Enkhuizer Al manak te vinden zijn?" „Ik weet het niet, jong", zei de molenaar, „het is Jammer dat we den ezel verkocht hebben, anders had den we het hem kunnen vragen." „Laten we het aan de krant vragen, die weet óók al les", zei de zoon. En zoo geschiedde. De krant nu is zeer gevleid met haar gelijkstelling met den ezel, maar ze verklaart bij dezen, het ook niet te weten. In de politiek is het wel eens goed te „laten zitten wat zit", maar in de tram gebiedt hoffelijkheid wel eens anders. Fr. v. R. in het „Hsbl." Herriemakers op een vergadering tegen do godsdienstvervolging in Rusland. Oud-minister De Visser voor leugenaar uitgemaakt. rovond heeft zich tijdens een groote protest- vorgaiicring in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen tc Den Ilaag tegen de godsdienstvervol gingen in Rusland een ernstig incident voorgedaan. Op deze vergader - waren verscheidene Kamerle den en ministers aanwezig, alsmede oud-minister dr. J. Th. de Visser, die mede een van de sprekers was en constateerde, dat de gebeurtenissen in Rusland niet het minst weerzin en afschuw in Nederland hebben verwekt. De strijd, die in Rusland gevoerd wordt, gaat volgens spr. niet alleen tegen de kerk, maar tegen den godsdienst zelf. Op de meest schok kende wijze wordt deze strijd gevoerd, wat tot ge volg heeft gehad dat over de heele weield een golf van afschuw is gegaan. Spr. kan zich voorstellen, dat er ook menschen zijn die medelijden hebben met de stumperds die de neiging naar het eeuwige ^rachtcn af te 9iiijden of te beknotten. Als dr. De Visser deze gedachten verder ontwik kelt en enkele voorbeelden aanhaalt, wordt er van de tweede galerij af geroepen: „Leugenaar, je liegt 1" Meteen ontstaat er veel deining in de zaal Van alle zijden wordt er geroepen en geschreeuwd, terwijl ook een groote roode vlag van de eerste galerij af vlak naast de loge waar de ministers zaten, wordt ont vouwd. Ook worden er van de galerijen af stink bommen naar beneden gegooid, waardoor de men schen beneden in de zaal op verschillende plaatsen uiteenstoven. Terstond waren tal van rechercheurs op de bedreigde punten aanwezig om de herriemakers die zich hevig verzetten, de znal uit te werken. On der het uiten van de ergerlijkste vcrwenschingen tverden de veroorzakers der wanorde uit de zaal ge zet. ZIJN VROUW VERMOORD. Tegen den dader 10 jaar geëischt. De officier van justitie bij de rechtbank te Leeuwar den eischte gister tegen den 29-jarige S. K., die op 26 Februari zijn vrouw na een huiselijke twist met messteken om het leven bracht, 10 jaren gevangenis straf. Do officier zeide in zijn requisitoir, dat wel nooit met absolute zekerheid zal zijn uit te maken, of de vrouw haar man heeft gestoken of dat hij zichzelf heeft verwond, hetgeen de deskundige, dr. Mieremet uit Groningen, verklaard had, wel waarschijnlijk te achten. De uitspraak is bepaald op 16 April. LIJK DRIJVENDE GEVONDEN. In de Zuiderzee. Men meldt uit Hoorn: Gistermiddag werd in de Zuiderzee drijvende ge vonden het lijk van de ongeveer 40-jarige ongehuw de vrouw P. W. uit Hoorn. Dr. Baesjou heeft tever geefs gepoogd de levensgeesten op te wekken. DE ONTVOERING UIT HET HAAGSCHE BOSCH. De 3e kamer der Haagsche rechtbank heeft gisteren afgewezen het verzoek van den handelsvertegenwoor diger K. de J. om zijn gevangenisstraf op te heffen. Zooals men weet is de J. gearresteerd als verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen in de Wassenaarsche duinen met. een 12-jarig jongetje, dat hij op zijn motor uit het Haagsche Bosch had mee genomen. Kort verhaal Oorspronkelijke Novelle door CARLA SIMONS. (Nadruk verboden). De kommensaal was een blonde, verlegen jongen. Juist doordat hij zoo groot, forsch gebouwd en breed geschouderd was, kwam zijn hulpelooze onhandigheid des te sterker uit, en het was grappig om te zien hoe deze boom van een kerel kleurde als een schoolkind, alleen al als hij het hoofd in de deur Btak, in de huis kamer, om iets te vragen aan zijn hospita, of wanneer hij op de smalle trap de jonge vrouw zélf tegen kwam. Als ze alleen in de kamer zaten, de man en zijn jonge vrouw, zeiden ze tegen elkaar: Wat een verschil met den vorigen! Dit keer hebben we het echt getroffen! De vorige was een luidruchtig jongmensch geweest, dat 's avonds laat vroolijk zingend de trap opkwam, dat zijn schoenen smakte op de gang en asch en sigaretten eindjes morste op iederen pluche-stoel en op het gloed nieuwe tafelkleed. Van een kommensaal kon je alles verwachten; je hoorde de gruwelijkste dingen vertellen. Maar met dezen hadden ze het getroffen; die blonde, verlegen jongen, die te nuchter was om iets te vragen, die op de teenen loopend rond-ging en die, de juffrouw had het zelf gezien, 's avonds twee kranten uitspreidde op het tafelkleed voor hij ging werken met zijn boeken en inktpot. Er was één moeilijk probleem. De jongen was lastig. Niet, dat hij ooit een aanmerking maakte, liever nog had ze dit gehad, maar op zijn bord of op de schaaltjes bleven, onaangeroerd, de spijzen liggen als een stil ver wijt Het middageten scheen hem best te smaken, maar het ontbijt en het twaalfuurtje, dat was om wanhopig te worden. Van alles had ze geprobeerd: ham. kaas, rookvleesch, gemarineerde haring: tevergeefs. De ham, de kaas, het vleesch bleven liggen op het propere schaaltje. Een dag had het vrouwtje hem zelf ge vraagd „wat meneer dan wel bliefde bij het koffiedrin ken". Meneer had verschrikt opgekeken, kleurde als een schooljongen en mompelde iets van: het is zoo best, heel tevreden. Maar het jonge vrouwtje was niet gerust. En voor niets ter wereld wilde ze dezen kommensaal kwijt, zoo'n beleerde, nette jongen, van keurige menschen uit de provincie. En opnieuw probeerde ze het hem naar den zin te maken. Ja, worst, ontbijtkoek, eieren. Het lukte met eieren. Twee gekookte eieren. En ze verdwenen eiken dag. Re gelmatig nu bracht ze hem eieren, niet te hard gekookt, twee versche eitjes en zoodra hij uitging, en ze de boel kwam afhalen, zag ze tot haar voldoening hoe de kom mensaal met smaak gegeten had, het broodmandje leeg en de eieren verdwenen. Dat duurde zoo een paar weken. Tot, op een avond, aan de kamerdeur geklopt werd. Om de deur keek het blonde hooofd en op het noodend kom toch binnen, me neer, stond hij zelf in de kamer, het kleine vertrek vul lend met zijn zware gestalte, zijn forsche schouders. Verlegen ging hij zitten. Hij keek om zich heen. Hoe was het mogelijk dat een jongen zoo onhandig was. en nuchter als een meisje! Je zou zeggen haast mensche- schuw. En toen ze vriendelijk tegemoet kwam wat me neer wensebte? zei hij hakkelend en aarzelend dat het hem speet, dat hij vertrok naar huls, in de provincie. Geschrokken vroeg ze: Is meneer niet tevreden? H« stelde gerust: zeker, zeker. Dat was het niet. Het was niet voorgoed. Een bezoek aan zijn ouders, over twee weken was hij terug. M^r hij had een verzoek aan de juffrouw of ze in zijn afwezigheid zijn kast eens flink wou uitruimen, schoonmaken en de boeken stoffen. Verlicht beloofde ze het. Meneer kon gerust zijn. Alles kwam netjes In orde. De kommensaal stond op van zijn stoel, stotterde een bedankje en onhandig breed schoof hij de kamer uit. Den volgenden middag, vlak voor zijn vertrek, bracht do vrouw hem het dagelijk^che twaalfuurtje; een kop koffie, een bakje boterhammen en twee gekookte eitjes. 's Middag3 do mouwen opgestroopt, een groot bont schort voor, pakte ze de kamer eens flink aan. De sleu tel van de boekenkast had meneer haar gegeven. En toen ze de kast openmaakte, zag ze voor haar ont stelde oogen, eieren, alle eieren, alle eieren weggestopt, groen en blauw geworden tusschen de stoffige onfris- sche boeken, op de beladen planken, alle versche kos te lijke eitjes weggestopt door den verlegen kommensaal. SCHAGEN, 3 April. 6 stuks paarden f 150300, gelde koeien f 170—320, 35 idem (vette) f 250400, kalfkoeien f 270410, 4 pinken f 125—150, 361 nuchtere kalveren f 10—20, 234 Overhouders f 2536, 5 bokken en geiten f 815, 29 varkens magere f 3050, 344 idem vette per kg. f 070—0.74, 188 biggen f 28—35, 14 konijnen f 0.5O—2.50, 23 kippen f 1.50—3, 22 Kg boter f 1,35—1,60 EIERVEILING, SCHAGEN, 3 April. Aangevoerd zijn 200 partijen 117307 stuks kipeieren, 55 partijen 13031 stuks eendeieren, 19 kiefteieren. De prijs liep van: kipeieren f 4.404.70, eendeieren f 4--4.10, kieft eieren f 0.210.22. De veiling.duurt voort. ALKMAAR, 2 April. Boerenkool f 1—2.30, kropsla f 6.508.90, per 100 stuks gele kool f 4.70, roode kool f 8.30, spruiten f 2629, uien f 0.801.40, wortelen f 1.20, witlof I f 6.903.80, II f 3.805.20 per 100 Kg., perziken 25 cent per stuk, pos telein f 1.221.28, spinazie f 0.300.75 per bak; prei f 3.10 3.70, raapstelen f 1.202, radijs f 2—5.20, selderie f 1.70 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 2 April. Roode kool f 4.808.60, gele kool f 4.709.10, Deensche witte kool f 1.40—2.20, uien f 1.50—1.70, grof f 1.40—1.60, peen f 1.301.40 per 100 Kg. Aanvoer: 46000 Kg. roode kool, 42000 Kg. gele kool, 54000 Kg. Deensche witte kool, 6000 Kg. uien, 2250 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 2 April Roode kool le kw. f 5.208.30, 2e soort f 4.305.60, witte kool le soort f 11.70, 2e soort f 0.60 per 100 Kg. Aanvoer: 20600 Kg. roode kool, 15000 Kg. witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 2 April. Uien f 1.101.50, drielingen f 0.70, grove f 1.40, roode kool f 4.709.50, gele kool f 6.409, Deensche witte kool f 1.10—2.10 per 100 Kg. Aanvoer: 3200 Kg. uien, 65200 Kg. roode kool, 15600 Kg. gele kool, 75200 Kg. Deensche witte kool. AMSTERDAM, 2 April. Zeeuwsche bonten f 1.702.60, ld. blauwen f 2.102.60, id. bravo's f 1.301.40, id. eigenheimers f 1.101.20, id. blauwe poters f 1.251.40. id. bonte poters f 1.251.40. id. Bevelanders f 1.101.20, IJpolder eigenh. f 1.101.20, id. bravo's f 1.301.40, id. Bevelanders f 1.101.20, An na Paulowna zand f 1.251.50, Hillegommer zand f 1.25 1.50, alles per H.L., winter malta f 99.50, per 100 Kg. Flakkeesche eiger.h. f 1.101.20, Sguische eigenh. f 1.10 —1.20 per H.L. AMSTERDAM, 2 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 270 vette kal veren, le kw. f 11.10, 2e kw. f 0.860.98, 3e kw. f 0.G3 0.74. per Kg. levend gewicht; 169 nuchtere kalveren f 815, 370 varkens, vleesch varkens 90110 Kg. f 0.89- - 0.90, zware varkens f 0.S70.89, vette varkens f 0.84 0.86 per Kg. slachtgewicht. SCHOOLNIEUWS. Daar mej. De Vries, het hoofd onzer bewaarschool, te Alkmaar van een trap is gevallen en zich daarna on gesteld gevoelde, is de school heden gesloten. Gelukkig wordt nog voor ernstige ernstige gevolgen van den val niet gevreesd. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Pieter Jan, zoon van Cornelis Keesman cn van Neeltje Nieuwland. Een andere beschouwing? Met groote belangstelling hebben we kennis genomen van D. N.'s artikel In de Schager Courant van 2 dezer. Moeten we nu met hem gaan redetwisten? Wij zien daarvoor al heel weinig reden, want wat hij aanvoert, gaat grootendeels langs ons betoog heen. Het Is volkomen waar, dat de ontwikkeling niet gaat langs een regelmatig stijgende lijn. Inderdaad zijn er in de geschiedenis voorbeelden te over, dat de tijd terug schijnt te loopen, maar de geschiedenis leert ook, dat op eiken teruggang, op elke inzinking weer een stijging volgt Misschien heeft Keljserling gelijk en gaat de tegen woordige Europeesche beschaving te gronde. Daarmee zal echter de beschaving niet gedood zijn. Europa is niet altijd de heerscher der wereld geweest, noch de pionier der beschaving. Best mogelijk, dat het zijn leidende positie verliest en dat het blanke ras tot een bescheidener plaats zal worden teruggedrongen. Dat zal niet prettig zijn voor Europa en voor ons, blanken maar het hoeft niet te beteekerien, dat de wereld terug zal vallen In barbaarschheid. Hoogbeschaafde volken dat wil zeggen: voor hun tijd hoogbeschaafde volken zijn ten onder gegaan. De heer D. N. heeft ze opgesomd, maar ik houd me over tuigd, dat hij die tijden evenmin terug wenscht als Ik. Het was immers slechts een beschaving van weinigen, steunend op de slavernij der massa of op de schatplich tigheid van andere volken. Wij willen toestemmen, dat soortgelijke verhoudin gen ook thans nog voortduren. Europa, het blanke ras. is niet uit eigen kracht alleen de heerscher der aarde geworden. Het heeft andere rassen uitgebuit, ja zelfs uitgeroeid en gaat daarmee voort. Er zijn echter tee kenen. die wijzen op het naderend einde van deze over- heerschlng en op haar vervanging door samenwerking. Misschien zijn wij te optimistisch, doch laat dit dan onze troost zijn, dat pessimisme geen stuwkracht is naar hooger en beter. Wat zou er van de menschheid wor den, als zij niet kon gelooven in haar groei naar hoo ger plan? Die groei schijnt soms stil te staan of wanproducten voort te brengen. Wij denken er niet aan om wat zich thans in Rusland bezig is te ontwikkelen, toe te juichen Wat daarvan tot onze kennis komt, erkennen wij niet als gezonde groei, al spreken wij daarom niet van boos doeners, misdadigers en krankzinnigen. Wij, Westerlin gen hebben ook ontzettende misdaden op ons geweten, niet slechts tegen de gekleurde rassen, maar ook tegen elkaar. Ook onze schuld is het, dat we leven in een we reld. die op een gekkenhuis gelijkt, waar overvloed en gebrek elkanders trouwe makkers zijn, waar de mogelijke welvaart wordt vernietigd door den razenden wedloop in bewapening alleen geschikt om inderdaad het voort bestaan der beschaving onmogelijk te maken. Ondanks dit alles gelooven wij in een betere toekomst Wij weten heel goed, dat het menschelijk kunnen niet onbegrensd is en met moeite verkregen winst weer ver speeld kan worden. Onze lijdensweg leidt door afgronden. Zijn eindpunt is daar echter niet, hccvelcn er mogen bezwijken. Kruisdragers zijn we, maar ook fakkeldragers. Brandende dus het licht. Excelsior! Verschillende berichten. Gevonden in ccn dopartemsnt van Zuid- Frankrijk. In een moerassigen bodem bij Sénéze, departement Haut-Loire, in Zuid-Frankrijk, aldus een bericht van de United Press, is een vrij goed bewaarde apmschc- del gevonden, die op geen cnlteten tot dusver beken den lijkt. Professor Charles Depérct van de universiteit te Lyon, die den schedel nauwkeurig heeft bestudeerd en wetenschappelijk beschreven, meent, dat die af-' komstig is van een oud apenwijfje. Hij maakt dat op uit de betrekkelijke kleinheid van de oogtanden cn uit het afgesletene van de tanden in het algemeen. De aap moet een tamelijk groot dier zijn geweest, want de schedel heeft een lengte van 19 cn een breedte van 11 c.M. De afstand van de oogkassen tot aan het ondereind van de kin bedraagt 12Vfe c.M. De schedel is merkwaardig door het sterk naar vo ren treden van het gezicht, bijna zoo sterk als hij de bavianen in onzen tijd. Dcpéret heeft den fossie len aap van Sénéze dolichopiteens avernenris ge noemd. EEN BOM IN EEN POSTPAKKET. V.D. verneemt uit Parijs: De in Parijsche sportkringen bekende groot-in- dustreel en renstal bezitter graaf de Viennc, ontving gisterochtend per post een pakket, dat aan zijn echt- genoote geadresseerd was. In dit pakket bevond zich een doosje, en toen do gravin het open maakte, had plotseling een hevige ontploffing plaats en sloeg er een steekvlam omhoog. De politie stelt een onderzoek in naar den dader van dezen aanslag, die des te meer opzien verwekt, daar kort geleden ook een an dere rcnstalbezitter een dergelijke helsche machine thuis kreeg. Een man en een 9-jarig jongetje in het bosch vennoord gevonden. Naar de Brusselsche corr. van de Msb. meldt, hreft een ontzettend drama groote ontroering gewekt bij do inwoners van het dorp Mol], in de Kempen. Een 27-jarig houtkoopman, die samen met een 9- iarig jongetje het bosch was ingegaan om hout te kappen, zijn daar beiden den volgenden dag ver moord teruggevonden. Het hoofd van den ongelukkigen koopman was let teer! ijk van zijn romp genikt, terwijl het jongetje met afschuwelijke wonden overdekt was. Er bestaan niet de minste aanwijzingen, die ophel dering in dezen zouden kunnen brengen, noch roof schijnt het motief tot deze misdaad geweest tc zijn. Ter aanvulling van een bericht van gisteren over de Stierenkeuring alhier, dient nog vermeld te wor den, dat ook is goedgekeurd de 2-jarige stier Frans 1*28 van den heer Jb. Kooij Cz. te N. Niedorp. KOLHORN. Woensdagavond had ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh de verkooping plaats van twee huizen alhier: A. Woonhuis met erf en tuin van de erven van nu wijlen den heer W. Oudt; kooper de heer P. D. Klare alhier, voor f2860. B. Arbeiderswoning van den heer D. Wagemaker, te Oudesluis, kooper de heer K. Kaper alhier, voor f930. De voordracht voor hoofd der O. L. school alhier luidt: 1. J. Baas. hoofd der school Haringhulzen; 2. J. P. Rond, onderwijzer, Amsterdam; 3. M. Quant, onderwijzer, Den Helder. Mej. H. C. Zuêlen, tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school alhier, komt voor als no. 1 op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. schoal alhier. GEMEENTE CALLANTSOOG. Geboren: Gijsbertus, zoon van Petrus Johannes van Mullum en Cornella van Spelden; Jan, zoon van Cor nelis Hoep en Guurtje van Twuijver; Joanna Maria, dochter van Cornelis Adrianus de Wit en Lucia Heddes. Overleden: Reijer Bregman, oud 44 jaar, echtgenoot van Aaltje Kooij. Ingekomen en vertrokken personen In de maand Maart: Ingekomen Johannes van der Fluit en gezin uit Zijpe, Harmen Hoogland uit LeeuwarderadeelLuust Duin kerken uit Kloosterburen; Wybern Dijkstra uit Den Helder; Gerrit Willem Bulder en gezin van Texel; Rein- tje Poel uit Baflo; Dirk Visser en gezin uit Wieringer- waard; Johannes Van Graar en gezin uit Haarlemmer meer; Klaas Blom uit Lelden; Jan Blom uit Leiden. Vertrokken: Arle van der Vorst naar Zijpe; Corneli» van Buren naar Schagen; Forra van Doorn naar Den Helder; Dirk de Haan en gezin naar Haarlem. GEMEENTE HARENKARSPEL. Geboren: Alida, dochter van Gerrit Kruijcricn Afra Alida Broersen. Anna Elisabeth, dochter van Gerrit Bos en Wilhelmina Geertruida Boekcl. Anna Emma, dochter van Cornelis Limmen en Trijntje Spaans. Geertje Hendrikje, dochter van Roelof Bouwes en Johanna Christina Bloemen. Johannes Simon, zoon van Willem Jong en Johanna Ilessing, Anna, doch ter van Jacob Overman cn Petronella de Jong. Jan tje Jouwkje, dochter van Roelof Ypma cn Trijntje de Vries. Andries, zoon van Johannes Kuilboer en Anna Filmer. Divera Afra, dochter van Johannes Dekker en Elisabeth Divera Slijkerman. Gerardus, zoon van Pieter Volkers cn Alida Koomen. Johannes, zoon van Everardus Tesselaar cn Elizabeth Catharina Groot. Afra Cornelia, dochter van Mattheus Hoogeboom en Margaretha Pronk. Pieter, zoon van Pieter Frans Borst en Wijntje Slot. Ondertrouwd en Gehuwd: Gecne. Overleden: Geenc.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7