Paasch- tentoonstelling. Plaatselijk Nieuws. NIEUWE NIEDORP Moordaanslag in een café te Rotterdam. Kieskringen. Na negen jaar gevat Incident voor het Vredespaleis te Den Haag. Gemengd Nieuws. De actie van Gandhi. De Vlootconferentie. De landbouw-beschêrming in Duitschland. MIEBVOT5DI61! STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 8 April. Uitspraken zitting 1 ApriL Gerbrand O., reiziger te Alkmaar, hooger beroep vonnis kantongerecht terzake overtreding artikel 22 motor en rijwielwct. Vrijgesproken. Jan Willem van A., Rotterdam, thans rijkswerkinrich ting te Hoorn. Hooger beroep vonnis overtreding artikel 453 we tb. van strafrecht (openbare dronkenschap bij 11e herhaling vonnis kantonrechter bevestigd.) Petrus K., Spanbroek, Hooger beroep vonnis overtre ding motor en rijwielwet. Vrijgesproken. W. G. V., Bergen, Rotterdam, vroeger te Bergen, verduis tering interlocutoir vonnis: nadere instructie gelast. Joh. B., Castricum, bedreiging met eenig misdrijf te gen het leven, f 25 boete of 25 dagen. Theodorus J., stationschef, Bovenkarspel, Gevaar voor zaken op een spoorweg f 25 boete of 25 dagen. Itze de V., Helder, thans gedetineerd, zedenmisdrijf art. 249, wetb. v. strafrecht, 6 maanden gev. voorwaat lelijk met 3 proefjaren. SCHAGEN WEER EEN KEURIGE ZAAK RIJKER. Opnieuw was de redactie uitgenoodigd om de ope ning bij te wonen van een nieuwe zaak, althans een nieuwe branche in een reeds bestaande winkel. In het perceel Laatgzijde B 51, waar voorheen de heer Böttger zijn zaak in heerenkleeding dreef, heeft nu Suze Kuiper, wier hoofdmagazijn te Alkmaar in de Houttil is gevestigd, een filiaal gesticht van dames hoeden en pelterijen. En laten we direct zeggen dat het een en ander er keurig uitziet en de winkel een eerste plaats zal innemen in de rij van zaken, waar mee de Gedempte Gracht aan weerszijden bebouwd is. Het interieur van den winkel is geheel veranderd enten goede. De geheele ruimte is thans aan hot etaleeren dienstbaar gemaakt en door een modern aangebrachte verlichting tot in alle hoekjes voor het publiek „zichtbaar". Aan de voorzijde afgesloten door een smaakvol opgestelde étalageruimte, waarin de sierlijke modelletjes en de met zorg gekozen kleu- ren-combinaties de wandelaars tot het nemen van een kijkje uitnoodigen. En aan die uitnoodiging hebben reeds gisteravond bij de opening al velen geen weerstand kunnen bie den, om vervolgens verder in den winkel „hun hart to kunnen ophalen" aan de groote keuze van „schat tige en snoezige" hoedjes, die langs de wanden en op standers stonden opgesteld, met daarnaast een goed gesorteerde collectie in pelterijen, als vossen e.d. Zooals reeds hierboven neergeschreven, is Schagen weer een keurige zaak rijker geworden. Mooi weer!, dat was hedenmorgen onze eerste uit roep. Als 't mooi weer is, slaagt onze Paaschtentoon- stelling steeds voor 100 Geen wonder dus dat wij met groote belangstelling naar dezen onmisbaren factor tot geheel welslagen kijken. Zoo menigmaal in de lange jaren dat wij in Scha pen Paaschtcntoonstellingen houden, is het mis ge weest en joegen regen- of sneeuwbuien ons om de ooren, dat het altijd een opluchting is als het weer meewerkt. Nu, dat was vandaag het geval en alles stond in een helder vroolijk zonnetje. En dan is het een echt genot om langs onze Gedempte Gracht te dwalen, en niet minder om een kijkje te nemen op onze Markt. Want daar vindt ge de prima Paaschbeesten opgesteld. Het wordt al afgezaagd als men dat al zoo vele jaren neerschrijft, maar hier kan men bewonde ren de fijne kwaliteit vee die in Hollands Noorden wordt gemest. Wat een zorg wordt er aan deze beesten besteed en met welk een welgevallen staan de kenners deze dieren te bekijken en te bewonderen. Onze pluimvee- en konynenhoek had ook als altijd weer een groote belangstelling. En daar de inzendin gen grooter waren dan andere jaren, was er voor de liefhebbers hier ook wat te zien. En dan op de Gedempte Gracht: weer van alles en nog wat. Die „uitstalling" van wat de zaken- menschon uit Schagen en omgeving hebben aan to bieden, blijft toch maar een prima gelegenheid tot reclame. Geen enkele dag in een heel jaar is een winkelier in staat om zooveel menschen voor zijn stand of winkel te krijgen, om aan te toonen en te laten zien wat er bij hem te koop is. En er was vandaag weer een massa te zien. Lnnd- bouwwerktuigen, zadelmakérsartikelen, meubelen, ta pijten, naaimachines, klokken, barometers, snelwe gers, slagerij-gereedschappen, melkmachines, rijwie len, eggen, driewielde karren, touwwerk, mandwerk, huishoudelijke artikelen, stofzuigers, enz., enz. Deze opsomming geeft ongeveer weer wat daar in bonte mengeling den bezoekers wordt aangeboden. Eén arti kel hebben wij nog niet genoemd en dat zijn automo bielen. Daarvan was een ongekend mooie inzending. Schagen's Paaschtentoonstelling is de R.A.I. van onze omgeving, men kan er te kust en te keur terecht, in alle prijzen en kwaliteiten. Op de bovenzaal van den heer Peetoom had de officieele opening plaats in het bijzijn van heeren keurmeester, burgemeester Cornelissen en wethouder Loguit en verdere belangstellenden. De lieer J. B. Wilken, de populaire voorzitter van flchagen's Paaschtentoonstellingsvereeniging, zeide bij deze opening het volgende: Mijne Heeren, De dog waarop onze Vereeniging hare jaarlijksche Tentoonstelling houdt is een belangrijke dag, die al tijd met groote belangstelling door velen wordt tege moet gezien. Het is in den loop der jaren geworden een geëikte dag, die nog altijd beantwoordt aan het doel, dat de oprichters van de vereeniging daarme de hebben beoogd. Ieder jaar komen uit alle deelen van de provincie en zelfs van daar buiten de bezoekers naar Schagen om onzo tentoonstelling te bezichtigen, om zaken te doen, om vrienden en kennissen to ontmoeten, om daarmede eenige uren te midden van een opgewek te bedrijvigheid gezellig door te brengen. liet is voor velen een dag van ontspanning, het is mij daarom als voorzitter een aangename taak U na mens het Bestuur welkom te heeten; vooral is het ons aangenaam, dat we hier weer in ons midden zien onze eere-leden, de leden van de commissie van bij stand, de heeren De Boer, Schenk en Zijdewind, hee ren juryleden en de heeren van de pers, die allen naar hier zijn gekomen om hun medewerking te ver- leoncn, wat door ons ten zeerste wordt gewaardeerd. Ook heet ik welkom het Dagelijksch Bestuur van de gemeente Schagen, wiens tegenwoordigheid door ons op prijs wordt gesteld. Dat het gemeentebestuur belang stelt in het werk van onze vereeniging, hebben wij ook dit jaar weer ondervonden, door het geven van een subsidie en het beschikbaar stellen van het marktterrein, waarvoor wij bij deze aan de heeren onzen dank betuigen. Ook brengen wij het gemeentebestuur van Schagen nog dank voor den steun en medewerking die wij het vo rige jaar mochten ondervinden bij het houden van den districtsfokveedag, en wij hopen, dat wanneer de ze het volgend jaar weder mag worden gehouden, wij ook dan weer op de hulp en steun van het ge meentebestuur mogen rekenen. Wat de tentoonstelling van vandaag betreft, kun nen wij in alle pozichten, gezien de inzendingen te vreden zijn. In de afdeeling rundvee is een pracht- collectie ingezonden; ook dt inzending van schapen en varkens is ruim voldoende, terwijl in de afdeeling pluimvee en konijnen dooi de goede zorgen van de plaatselijke pluimveevereeniging een mooie collectie is tentoongesteld. De Gedempte Gracht en de Laan zijn bijna geheel gevuld met mooie étalages en een groote collectie automobielen en landbouwwerktuigen. Alles bij elkaar is de tentoonstelling van vandaag weer een prachtig geheel en ik breng daarvoor bij deze hulde aan de inzenders Wat de toekomst ook voor onze vereeniging in zich verbergt weten we niet, maar ik hoop, dat door krach tige samenwerking van de belanghebbenden uit Schagen en zijn omgeving het ons zal gelukken de vereeniging in stand te houden, ja zelfs in bloei te doen toenemen. Met de hoop, dat de tentoonstelling van vandaag tot ons aller genoegen mag slagen, verklaar ik hier mede de 37e tentoonstelling voor geopend. Verschillende berichten. Een wandeling, die niet meeviel. In den nacht van Zaterdag op Zondag vertrokken de heer B. met zijn zoon, beiden enthousiaste voetballief hebbers, per voet van Nieuwe Niedorp naar Amster dam, om den voetbalwedstrijd HollandItalië bij té wonen. De heeren kwamen op tijd op hun bestemming en konden nog juist een staanplaats bemachtigen. Na afloop van den wedstrijd voelden de heeren zich zeker wel eenigszins verreisd, en keerden per spoor weer naar Nieuwe Niedorp terug. De wandeling was hun zeker slecht bekomen, want het kostte heel veel moeite om hen uit de autobus vandaan te krijgen, aangezien te veel van hun krachten was gevergd. Wanneer de hee ren nog weer eens zoo'n wandeling willen, raden we ze aan, zich vooraf behoorlijk te oefenen. Dinsdagmorgen te ongeveer half twaalf brak brand uit in de boerderij „Koetenburg" alhier, bewoond door den heer Jb. Kooij Cz. Waar de brand zeer waar schijnlijk boven in den schoorsteen is aangekomen, was er juist tijd genoeg om al het vee te redden. Hierna stond alles echter spoedig in lichte laaie en viel er aan redden van have en goed niet meer te denken en vond het vuur gretig voedsel in het oude ge bouw met rieten dak. Het duurde dan ook niet lang of „Koetenburg" was door het verterende vuur gelijk met den grond gemaakt. De werkman, een knecht van Kooij en de postbode Druif, die juist met het uitbreken van den brand aanwezig was, hebben door hun snel en handelend optreden veel bijgedragen, dat geen vee in de vlammen is omgekomen. Man niet een mes gestoken. Het slachtof fer er goed afgekomen. Do dader gear resteerd. Gisteravond omstreeks acht uur bevond zich een 33-ja- rlg man in een café aan den Oppert te Rotterdam. De man zat op het biljart en hij vertoonde kunstjes met zijn herdershond voor de overige klanten. Na eenigen tijd kwam een 43-jarig gasfitter uit Eindhoven het café bin nen, en deze man wilde den hond streelen. Hij werd gewaarschuwd, dat het dier gevaarlijk was, maar de nieuw aangekomene, die een weinig onder drankinvloed was, gaf het dier een slag, waarop het angstig onder het biljart kroop. Hierna ontstond een woordenwisseling tusschen de beide mannen, welke door het publiek werd gesust. De eigenaar van den hond ging naar het buffet, ten einde te betalen, en toen hij daar stond sprong de Eindhovenaar op hem toe en hij bracht hem vijf steken in den rug toe met een knipmes. De getroffene liep de zaak uit en op straat werd hem nog een steek toege bracht. Hij vluchtte toen in de richting van de Oppert- brug en zijn aanrander zette hem na. Vlak bij de brug, welke open stond, bleef de getroffene in het kozijn van een winkel zitten en de dader liep daarop terug in de richting van de St, Jacobstraat Inmiddels waren eenige burgers en agenten bij den getroffene gekomen, die zij naar den politiepost in de Galerij brachten, vanwaar de man per auto van den ge- neesk. dienst naar het ziekenhuis op den Coolsingel werd vervoerd. Op aanwijzing van eenige burgers is kort daarna de dader in een café op den hoek van de St. Jacobstraat en den Oppert gearresteerd en naar het politiebureau in den Oppert overgebracht Het mes, waarmee de daad is gepleegd, werd door een burger aan de politie overge geven. Onmiddellijk werd de verdachte gehoord. Hij zeide, dat hy zich niets meer wist te herinneren. Het mes herkende hij als het zyne. Naar uit zyn verklaring viel op te ma- 'ken, vertoefde hy pas sinds eenige uren in Rotterdam. Hy is in bewaring' gesteld. De getroffene bleek na onderzoek in het ziekenhuis geen zware wonden te hebben opgeloopen. De gevaarlylc- ste steek is op een rib afgestooten. Behalve de steken in den rug. bleek hy nog een wond rechts in den hals te hebben opgeloopen, vlak by den slagader. Hij is na be handeling in het ziekenhuis heengezonden. Bij K. B. zijn, voor het tijdvak van 16 April 1930 tot 15 April 1934, benoemd tot Hoofdstembureau ter ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Goneraal: In kieskring X, tot lid: W. Biersteker, J. Kamman, dr. C. H. Ketner, F. Dekker, tot plaatsvervangend lid: D. Bakker, P.'A. Smits, D. C. A. de Zwart, allen te Den Helder. Een autodief voor do Arnhemsche rechtbank. Door verraad zyn misdrijf aan het licht gekomen. Voor de rechtbank te Arnhem heeft gisteren terecht gestaan een 42-jarige stucadoor, die negen jaar geleden met een kameraad uitging, een auto huurde, daarin een passagier vervoerde, naby Wolfhczen wist uit te lokken, dat de passagier uitstapte, en dezen daarop een tabaks pyp onder den neus hield, als ware het een revolver, om hem te bedreigen en te noodzaken achter te biy- ven. Hij is daarna met de auto doorgereden naar Duitsch land, waar hy den wagen heeft verkocht. De man heeft in Duitschland zich eveneens aan autodiefstal schuldig gemaakt en werd daar tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. Toen zyn straf byna om was, week hy naar Nederland uit en bleef gerulmen tyd onder een anderen naam te Haarlem als stucadoor werkzaam. Door verraad kwam aan het licht dat hy de autodief was. De officier van Justitie eischte, rekening houdend met het feit, dat het misdrijf negen jaar geleden is gepleegd, een jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 15 April. De toegang aan vrouwen geweigerd. Verbazing onder de gedelegeerden. Terwijl de verschillende commissies der conferentie voor de codificatie van het internationaal recht te 's-Gravenhage dag aan dag haar beraadslagingen voortzetten, vertoeft ook, zooals men weet, te 's-Gra venhage de inter-Amerikaansche vrouwencommissie, die ageert voor gelijkstelling van mannen en vrouwen terzake van het natjonaliteitsrecht. Aan de gedelegeerden van genoemde „inter Ame rican Women commission" is nu gisteren plotseling de toegang tot het vredespaleis geweigerd. De „commission" verstrekt zelve over dit „inci dent" 'n communiqué, waarin 't heet, „dat den vrou wen Dinsdagmorgen tot haar groote verbazing de toe gang tot het Vredespaleis werd geweigerd. Zooals zij gewoon waren gingen zij confereeren met leden van de nationaliteitscommissie der codificatie- coiferentie. Doch Dinsdagmorgen werd haar op last van den voorzitter der conferentie de toegang ontzegd. Verscheidene der vrouwen haddan afspra ken gemaakt voor een onderhoud met gedelegeerden, die op het hooren der weigering den secretaris der conferfentie lieten vragen, van wien de order was uitgegaan. Ten slotte bleek, dat de order was uitgegeven door den heer Daniels, adjunct-secretaris, met volledige instemming van den heer Heemskerk, den president van de conferentie. Het scheen, dat niemand een schrifteiyke order had, er was slechts een algemeen bevel gegeven, om geen vrouw toe te laten. Gedelegeerden spraken hun verbazing uit over den maatregel en een van hen zeide, dat het vredespaleis evenzeer zijn huis als dat van den president was." Hij wil gearresteerd worden. Zyn zoon veroordeeld. In het nummer van gister is reeds gemeld, dat en kele aanhangers van Gandhi tot twee jaar gevange nisstraf zyn veroordeeld wegens overtreding van de zoutwet. Bet blijken drie voorname medewerkers van Gandhi te zyn die aldus de eerste slachtoffers zijn van de campagne van hun leider. Gandhi heeft gisteren te kennen gegeven dat hy de politie zou uitnoodigen hem heden te arresteeren. Hy deed deze belofte toen men hem, na een botsing tusschen de politie en zyn volgelingen, een man bracht met een gekneusden pols. De leider was zoo ontroerd dat hy een toespraak op schreef voor zyn volgelingen. Hy adviseerde zyn volge lingen daarin het zout dat zy hadden vergaard niet af te geven, ook al sloeg de politie hun handen stuk. Thans zyn ook vrouwen met de zoutwinning begon nen. Te Mthaloezmi, een plaats aan de zee by Bombay, kookten zy zeewater in emmers. Er was een sterke politiemacht aanwezig, maar er hadden geen incidenten of aanhoudingen plaats. Protestbeweging te Bombay. Gisteren meldde Reuter nog uit Bombay: Wegens de aanhouding gisteren van leiders van de burgerlijke ongehoorzaamheid zyn heden de meeste door Hindoes en Parsi's gehouden winkels gesloten evenals de meeste plaatselijke markten. Tweeduizend scholieren hebben het werk gestaakt Gandhi's zoon tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. Ram Das Gandhi, de zoon van Gandhi, en vier van zyn metgezellen zyn tot zes maanden gevangenisstraf onder strenge voorwaarden veroordeeld. Nieuwe veroordeelingen van schenders van het zoutmonopolie. Opnieuw zyn personen, die de wetten op het zout monopolie hebben geschonden, veroordeeld, drie elk tot twee jaar gevangenisstraf en boeten, twee elk tot één jaar gevangenisstraf. Steun van de nlet-offlcieele meening voor de regeering. Uit Simla wordt gemeld: Uit de berichten uit verscheidene deelen van Indië biykt, dat het optreden van de regeering tegen de plegers van burgerlyke ongehoorzaamheid gesteund wordt door de niet-officieele openbare meening. Of schoon vele personen werden gearresteerd, zoo geeft de openbare meening der buiten het Nationaal Congres staande politici geen blyken van sympathie met de plegers van burgerlyke ongehoorzaamheid. Een rede van Gandhi's zoon in de rechtszaal. Over de arrestatie en veroordeeling te Surad tot 6 maanden van Damdas Gandhi, een zoon van den leider der Indische beweging, deelt het Exchange telegraaf- agentschap mede, dat hy in het Hof een rede hield tegen de regeering. Na het uitspreken van het vonnis werd buiten het Hof een demonstratie gehouden door een groote menigte. Een ander volgeling Jamnalal Ba- je j werd tot 2 jaar veroordeeld. Voorts kregen nog twee beklaagden twee jaar zware gevangenis en twee ande ren een jaar gevangenis. Het drietal, dat tot twee jaar veroordeeld werd, kreeg bovendien boete. Voorts meldt Reuter uit Simla, dat uit berichten uit verschillende deelen des lands biykt, dat de wyze, waar op de regeering de deelnemers aan de burgerlyke on gehoorzaamheid aanpakt, ook buiten officieele kringen steun ondervindt. Ondanks de vele aanhouding wordt er in politieke kringen bulten die van het congres geen sympathie voor de verzetslieden geuit Gandhi's strijd om Indië's onafhankelykheld wordt thans door oplichters uitgebuit. Eenige lieden die zich als aanhangers van Gandhi voordoen trekken de dorpen af met kleine pakjes zout, dat naar zy voorgeven op onwettige wyze gewonnen ia De inboorlingen betalen hiervoor vrij groote bedra gen om zoodoende de onafhankelykheid9beweging te steunen. By deskundig onderzoek is echter gebleken dat de pakjes gewoon zout Inhouden. DE STRIJD OM DE MACHT IN CHINA. Staat van beleg te Kioekiang. Reuter seint uit Sjanghai: Te Kioekiang is de staat van beleg afgekondigd. Het laden van goederen is geheel stopgezet Vijf en twintig kinderen van buitenlanders zijn uit Koelink, een station in de heuvelen by Nanking,zijn daar van daan gehaald naar aanleiding van geruchten dat de communisten zich hadden meester gemaakt van Nantsjang, de hoofdstad der provincie. Overeenstemming inzake de afschaffing der duikbooten definitief mislukt. Reuter seint uit Londen. In een hedenmiddag gehouden byeenkomst van het eerste comité verklaarde Alexander, de minister van Marine, het uit naam der Britsche delegatie zeer te betreuren, dat men niet tol een overeenkomst was kunnen komen volgens het standpunt, door Groot- Brittanië, de Dominions en de Verecnigde Staten be kend gemaakt voor de afschaffing der duikbooten, en dat tenslotte was overeengekomen mede te deelen, dat er in geenen deele overeenstemming bestond. Een verklaring van MacDonald. In het Engelsche Lagerhuis vroeg gistermiddag Commander Southby den premier of het in de bedoe ling lag, op de vlootconferentie iets anders tot stand te brengen dan een pact tusschen de vijf mogend heden. Ramsay MacDonald antwoordde ontkennend en voegde er aan toe, dat de regeering nog steeds haar best deed om de overeenkomst tusschen de vijf mo gendheden tot stand te brengen. DE WERKELOOSHEID IN ENGELAND. Nieuwe toeneming. Reuter seint uit Londen: Het aantal werkloozen bedroeg op 31 Maart 1.677.500 of 38.701 meer dan in de voorafgaande week. CANADEESCHE FABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. Eén doode. Reuter seint uit Montreal: In een fabriek in de nabijheid der stad ontplofte 1500 pond dynamiet, waardoor het geheele gebouw volkomen werd verwoest De eenige aanwezige, een waker, werd gedood. De oorzaak der ontploffing is onbekend. DE SCHOOLSTAKING TE NEUKÖLLN. Men meldde gisteravond uit Beriyn:. Op de scholen te Neukölln hebben heden alle leerlingen de lessen weder bygewoond. De ouders der stakende kinderen hadden in een gisteren gehouden vergadering besloten hun actie niet langer voort te zetten. Van Com munistische zyde worden echter thans reeds nieuwe sta kingen aangekondgid; tevens wordt verzekerd, dat deze ditmaal aan een veel grooter aantal scholen zal worden geproclameerd. Deze staking geldt als protest tegen het besluit van het Berlynsche gemeentebestuur tot het ver minderen van het aantal onderwyzers. AUTO TEGEN EEN HUIS GEREDEN Een vrouw verpletterd. Men meldt uit Beriyn: Te Duimen in het Roergebied is een groote vrachtauto tegen een huis gereden. De gevel werd geheel ingedrukt Een 29-jarige dienstbode werd in de woning door den auto verpletterd; twee andere meisjes van 18 en 19 jaar liepen levensgevaarlijke verwondingen op. De chauffeur van den vrachtauto werd in hechtenis genomen, daar hy niet in het bezit van een geldig rybewys bleek te zijn. DE ONTPLOFFING OP EEN ENGELSCHEN TORPEDOJAGER TE HONGKONG. V.D. verneemt uit Londen: Met betrekking tot de ontploffing, welke buiten de haven van Hongkong heeft plaats gehad (zie ook el ders in dit nummer) aan boord van den Britschen torpedojager Sepoy, wordt nog vernomen, dat een 5e matroos in het hospitaal aan de gevolgen! is overle den. De explosie had plaats tydens marinemanoeuvres, waarby een met 400 pond ontplofbare stoffen gevulde cylindervormlge trommel onder water werd afgeschoten De cylinder ontplofte te vroeg en 2 man van het be dienend personeel werden overboord geslingerd. Hoe het komt, dat aan boord betrekkelyk weinig schade is aangericht, is nog niet opgehelderd, hoewel de lading van de cylinder voldoende is geweest om het geheele schip op te blazen. De Sepoy is een schip van 1075 ton, dat in 1917 tezamen met 53 zusterschepen van de S-klasse gebouwd werd, 36 knoopen loopt en een equi page van 93 koppen heeft. Verhooging van invoerrechten. Onze export in gevaar. Volgens het B.T. stelt de ontworpen wet tot be scherming van den landbouw een verhooging van het invoerrecht van spek van 14 tot 20 Mk. voor en een verhooging van het invoerrecht op reuzel van 6 tot 10 Mk. Ook wordt een verhooging van het invoerrecht ge steld op de grondstoffen voor de margarine-nijver heid voor talk, stijfsel en dextrine. Ook het invoer recht op melk zal worden verhoogd. Ten slotte wil het wetsontwerp ook iets doen voor de hoenderparken, om deze schadeloos te stellen voor de verhooging van het invoerrecht op graan. Gedacht is hierby aan een verhooging van het in voerrecht op eieren, wat echter volgens het genoemde blad zeer langdurige diplomatieke onderhandelingen noodig zal maken, aangezien dit recht in de handels verdragen met Joego Slavië en Italië vastgelegd is. V.D. verneemt nog uit Beriyn: Het rykskabinet hield gistermiddag een zitting, waarin de beraadslagingen over het agrarisch pro gram beëindigd werden. Naar vernomen wordt, werd in deze zitting volkomen overeenstemming bereikt» In aansluiting hieraan werden de vertegenwoordl" gers der regeeringspartyen ontvangen, die op de hoogte gebracht werden van de beslissing van het kabinet. De agrarische ontwerpen zullen als initiatiefvoor stellen der regeeringspartyen in den rijksdag behan deld worden. Omtrent den inhoud van het besluit van het kabinet is nog niets naders bekend.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2