Raad Oude Niedorp. POSTER'C Geweldig Jac. Zomerdijk, Pijn in den Rug. ^RugpijnNierenPillen^ droeg men er in het vóór- en najaar nog overschoenen bij. De buitenlander, die in Rusland deze fout der Rus sische hooge laarzen ontdekte, was een Nederlander, die daarna heel veel geld heeft verdiend met een fa- brlek van overschoenen te PeterSburg. Aan het noenmaal, dat evenals alle maaltijden apart moest worden betaald, verscheen de kapitein, die zich volstrekt niet boos toonde over het feit, dat we meer dan de helft van den passage-prijs hadden afgedongen. Er was nog een jeugdig Grieksch zakenman, die an derhalf jaar op Mont-Athos had geleefd en nu was vervangen door een ander lid zijner firma. Hij had onder zijn bagage vijf vaatjes van den smakelijksten wyn, dien men op Mont-Athos vindt en een dezer vaatjes werd door hem op tafel en ter algemeene be schikking gesteld. We vormden binnen enkele uren als het ware één familie, wat te aangenamer was, om dat de kleine „Heilige George" de kust volgde en tel kens bij een stadje of een dorp ten anker ging, waar door mijn terugreis van Mont-Athos vijf maal zoo lang duurde als de heenreis. De jeugdige koopman, die anderhalf Jaar (geduren de zijn verblijf op Mont-Athos) geen vrouwen had ge zien, werd dadelijk doodelijk verliefd op de jonge dame aan boord en we waren nog niet halfweg, of de oude dame, de moeder der Jeugdige, had het jonge paar reeds haar zegen gegeven. De aanstaande bruidegom was zóó ln de wolken over zijn geluk, dat hij nog cognac en champagne liet aanrukken en aan alle passagiers der eerste klasse een uitvoerig diner gaf, waarbij werd getoast en gezongen. Zoo eindigde mijn reis naar het land zonder vrouwen met een verlovingsfeest. J. K. BREDERODE. Vergadering van den Raad op Donderdag 10 April 1930, des namiddags ten 2 ure. Aanwezig zijn de leden J. Rakker Jz., D. Kriller, G. Liefhebber, J. Lifthart, J. Wit en J. van Zoonen. Eén vacature. Voorzitter: B. J. F. Meijer, Burgemeester. De Voorzitter opent de openbare vergadering en roept den leden het welkom toe. De notulen van 3 Februari 1930 worden onveran derd vastgesteld. 1. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw be noemd lid van den Raad, den heer C. de Boer. Aan de hand van artikel 1 van het reglement van orde wijst de Voorzitter voor het onderzoek van de geloofsbrieven en bijbehoorende stukken, de heeren Kriller, Ligthart en Van Zoonen aan. Bij monde van den heer Van Zoonen rapporteert de commissie, dat de stukken in orde zijn bevonden en tot toelating wordt geadviseerd. Op verzoek van den Voorzitter wordt het nieuw behoemde lid door de heeren Kriller en Van Zoonen hinnengeleid en de heer De Boer legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. Voorzitter feliciteert den heer De Boer en spreekt den wensch uit dat er een goede verstandhouding en samenwerking tusschen den heer De Boer en den Raad zal zijn en dat hetgeen de heer De Boer zich voorstelt van zijn nieuwe betrekking, werkelijkheid zal worden. De heer De Boer dankt voor deze woorden en zal trachten de functie zoo goed mogelijk waar te nemen. Algemeene felicitatie volgt, Mededeellngen. 2. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. gebruik ma kende van de machtiging van den Raad om een kas- geldleening van f27300 te sluiten, deze hebben onder gebracht tegen 4 rente, met een provisie van Yb over 't halfjaar. In de vorige vergadering was mededeeling gedaan van een ingekomen brochure van den Ned. Bond voor bescherming van Zuigelingen en uit die brochure bleek dat de zuigelingensterfte in onze gemeente bij zonder hoog was. B. en W. hebben nu besloten bij de aangifte van geboorten een handleiding voor de verzorging en een leidraad voor do voeding van zui gelingen uit te reiken, in de hoop daardoor bij te dra gen in de vermindering van de zuigelingensterfte. Van Mevrouw wed. M. TrompAnnes was een dankschrijven ingekomen voor de belangstelling en deelneming bij het overlijden van haar man onder vonden. Door den Griffier van Prov. Staten, werd namens Ged. Staten dank betuigd voor de bijdrage ad i 100. voor de versiering van het nieuwe Gouvernements gebouw. In verband met de toezegging in de vergadering van 11 November 1929, hebben B. en W. zich gewend tot de N.V. Gcruischlooze Weg en is een boete van Tante Edith kon nog niet van haar schelden. „Lieve ling", zei ze na een korte aarzeling, „je bent nog zoo jong, en somtijds vraag ik me af of je wel inziet of iemand je ooit gezegd heeft..." Ze hield op. Charmaine zei niets. Ze lag doodstil en plat uitgestrekt af te wachten, naar het scheen, met een soort stom en hoffelijk geduld, tot tante Edlth haar goeden nacht zou wenschen. Zoo althans, kwam haar houding tante Edith voor, die, zich dien slagboom, welke niet te overschrijden was, op nieuw sterk bewust, zich haastig bukte en haar een kus gaf. „Wel te rusten, liefje!" zei ze teeder. „Als er soms iets is dat e wilt zeggen, weet je dat je het altijd doen kunt, niet waar?" „O, ja," lispelde Charmaine weer. „Ik dank u er zeer voor. Wel te rusten, lieve tante Edith." Zoodra de deur gesloten was, richtte zij zich in het donker overeind, maar ze stond niet op. Tante Editn had altijd een zeer gerulmen tijd voor het in orde bren gen van haar nachttoilet noodlg, daar ze nooit als ze op Culverley was, wilde dat haar kaïnenier voor haar opbleef, en het zou niet raadzaam zijn het eerste uur eenig gedruisch te maken. Als ze er in toegestemd had nog wat te blijven napraten zou er een onduldbaar uit stel ontstaan zijn, en reeds nu was het zoo laat, dat ze zich met een kloppend hart herinnerde dat als Rory zijn woord hield, hij inderdaad zeer lang op haar zou moeten wachten. Uit de aangrenzende kamer drongen de geluiden van het heen en weer loopen van tante Edith tot haar door. Ze trok laden open en schoof ze dicht, en scheen een massa te doen te hebben. Terwijl ze, overeind in bed, zat te luisteren, maakte een koortsachtig ongeduld zich van Charmaine meester. De tijd ging steeds maar voor bij, en Rory zat bij den Minnaars' Poel op haar te wach ten. Als ze eindelijk gelegenheid gevonden had om te gaan, zou er nog maar zoo weinig tijd overschieten. Dat hij inderdaad op haar wachtte, daarvan bezat ze volkomen zekerheid. Zij voelde zijn geest haar toeroepen haar eigen verlangens gingdn naar hem uit, maar ze kon niets anders doen dan er lijdelijk bijzitten en wach ten. Want, tot Tante Edith in slaap gevallen zou zijn, zou ze onmogelijk iets kunnen verrichten. Als ze er ver moeden van kreeg dat haar beschermelinge' nog wak ker lag, was ze in staat tot haar terug te keeren en aan te bieden bij haar te blijven zitten tot de slaap kwam. Bij die gedachte werden de handen van Char maine, die zij dicht om haar knieën gestrengeld had, klam. Want ze was niet langer in tweestrijd omtrent hetgeen ze zou doen. De vreemde kracht, waarvan ze f 100 reeds betaald en de garantie voor den teerpor- flerweg verlengd tot 2'A jaar Deze mededeelingen worden voor notificatie aange nomen. Ingekomen stukken. 3. Ingekomen stukken. a. proces-verbaal van opname boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger der gemeente; b. missive van Gedeputeerde Staten, d.d. 29 Januari 1930, no. 38, ten geleide van het besluit van hun col lege van 4 December 1929, no. 1, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 17 Januari 1930, no. 20, tot nadere regeling van de jaarwedde van elk der wet houders; c. kantsohrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 28 Februari j.1., no. 62, ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit van 3 Februari j.1., tot het aangaan eener kasgeldleening van f27300. d. jaarverslag 1929 van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Hoorn; e.' verslag over 1929 van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, ge vestigd te Alkmaar; f. verslag over 1929 van den Correspondent der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid verzekering in deze gemeente. Deze stukken worden voor notificatie aangenomen, uitgezonderd de verslagen, die gedurende de maand April voor de raadsleden ter inzage zullen liggen. g. Schrijven d.d. Maart van M. WuisOvertoom te Oude Niedorp, daarbij verzoekende het raadsbesluit tot onbewoonbaarverklaring der door haar gezin be woonde woning, in te trekken. B. en W. adviseeren, om in verband met de bepa lingen der wet, afwijzend op het verzoek te beschik ken. De heer Ligthart vraagt of aan dit verzoek nu niet kan worden voldaan, want anders moet er weer een nieuwe woning worden gebouwd. De Voorzitter zegt, dat intrekken van Jiet besluit niet meer mogelijk is. De eigenaar-bewoner heeft dc gelegenheid gehad tegen het besluit in beroep te ko men bij Gedeputeerde Staten, maar heeft dat niet ge daan. De Gezondheidscommissie heeft geadviseerd de woning onbewoonbaar te verklaren en de Raad heeft daartoe het besluit genomen. Bovendien, de woning is tenslotte in zoodanigen toestand dat ze voor menschelijke bewoning ongeschikt is. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt door den Raad besloten. h. Verzoek van M. Smit, Zwarteweg, om onthef fing van zijn aanslag in de hondenbelasting over 1929. De gevraagde ontheffing wordt verleend. i. Verzoek van het Nationaal Comité tegen het Alcoholisme, om maatregelen te nemen tot vermin dering van het aantal openbare gelegenheden voor den verkoop van sterken drank. De oorzaken zijn velerlei: een ge vatte koude, tooht, influenza, over spanning enz. En de taak der nieren, die het bloed moeten zuiveren van de zich erin bevindende onzuiver heden, is toch reeds zwaar. Zoodat wanneer de nieren verzwakken, het geen wonder is, dat gij kunt gaan lijden aan lendenpijn, duizeligheid, een vermoeid gevoel, waterzuchtige zwellingen en urinekwalen. Geef aan de overwerkte nieren juist die hulp, die zij noodig hebben en welke van zoo groot belang voor u is. Volg het voorbeeld van zoo- velen, die Foster's Rugpijn Nieren Pillen gebruikten en er volgens hun eigen verklaring ba2t bij vonden. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon zich zoo lang bewust geweest was, had zich nu geheel van haar meester gemaakt, en haar geest vroeg en onderzocht niet langer. De tijd van gedwongen wachten ging langzaam voor bij, terwijl ze daar angstig zat te verbeiden, gespan nen als een veer, iedere zenuw trillende. Toen de stal- klok het middernachtelijk uur sloeg, schrikte ze op, als onder de aanraking van het wreede, kleine martelwerk tuig, waarmee Grlselda destijds haar naakte huid ge- geeseld had. Maar na den laatsten slag kwam de her ademing, want terstond daarna hoorde ze Tante Edith in haar kamer het electrlsch licht uitknippen. Dit was het teeken dat ze zich eindelijk te bed begeven had. Toch tyleef Charmaine, voor de zekerheid, nog tien minuten talmen. Toen stond ze stil en onhoorbaar op. Ze durfde in haar eigen kamer geen licht ontste ken. Dat was veel te gevaarlijk. Ze gunde zich zelfs den tijd niet zich aan te kleeden. Ze sloeg een mantel om, dien ze gewoon was te dragen als ze in den auto ging rijden, en deze bedekte haar van den 'hals tot de voeten. Haar haren hingen ln twee dikke vlechten tot op haar middel neer. En wat deed dat ook er toe? Ze was overtuigd dat Rory daar geen aanstoot aan zou vinden. Ze had zoo weinig tijd en de nacht was zoel. Had Rory zelfs niet gezegd dat hij haar haren gaarne zou zien, geheel los hangende? Ze stak haar bloote voeten in een paar muiltjes, maar zich het volgende oogenblik herinnerende dat de dauw bulten alles be dekken zou, deed zij ze weer uit. Neen, ze mocht geen enkel spoor van dit nachtelijk avontuur om voorgoed afscheid van Rory te nemen, achterlaten. Ze besloot blootsvoets te gaan. Het pad was over den geheelen afstand effen. En al was het vol doornen geweest, dan zou ze dit om zijnentwil gaarne getrotseerd hebben. Nu was ze gereed en liep naar de deur. Ze had de beste manier om naar buiten te komen reeds lang te voren bedacht. In de eetkamer bevond zich een kleine openslaande tuindeur, die vlak bij het rosarium in den tuin uitkwam, en dit was de kortste weg naar den Minnaar's Poel. Geen andere vensters verleenden die zijde uitzicht, en om de eetkamer te bereiken, behoefde ze niet voorbij de kamer van Lord Conister te gaan. De moed der wanhoop was over haar gekomen en ze was verbaasd over haar eigen doorzettingsvermogen. Ze slaagde er in haar kamerdeur te openen zonder eenig geluid te maken en stond in de diepe duisternis, die op de gang heerschte. Overal doodsche stilte een stilte als in het graf, die zich tot ln het oneindige scheen uit te strekken. Het zwakke rammelen van den De Voorzitter deelt mtfde dat er in onze gemeente 5 vergunningen zijn, die zeer goed over de gemeente zijn verdeeld cn in verband daarmede stelt de Voor zitter voor, het adres voor kennisgeving aan te ne men. Aldus wordt besloten. De voorstellen. 4. Voorstel, om de jaarwedde van deri Gemeente- Opzichter, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1930, vast te stellen op f 150. In hun schriftelijke voordracht deeleii B. en W. mede, dat de belooning tot nu toe was bepaald op f 10.per nieuw te bouwen woning en een bedrag gelijk aan de ontvangen leges voor andere bouw werken, vermeerderd met 125 voor de overige hem opgedragen werkzaamheden. Over de jaren 1926 tot en met 1928 heeft de opzichter ontvangen gemiddeld f 124.en in het jaar 1929 f 187.Nu de opzichter eenige jaren in dienst is geweest, oordeelen B. en W. het gewenscht den opzichter een vast salaris te ver zekeren en stellen zij voor den heer Keet te benoemen op een jaarwedde van f 150, met bepaling dat door hem geene vergoeding wordt genoten voor andere hem in zijne kwaliteit van gemeente-opzichter door B. en W. opgedragen werkzaamheden. De heer Van Zoonen informeert of dit salaris ook onder de Pensioenwet valt of dat het daarvoor te laag is. De Voorzitter antwoordt dat het salaris daartoe te laag is. Zonder hoofdelijke stemming wordt de voordracht van B. en W. aangenomen. 5. Voorstel tot opheffing der noodslachtplaats te Zijdewind. Door de Commissie van Uitvoering van den Keu ringsdienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsin- gorhorn, wordt in. overweging gegeven, om maatre gelen te treffen, waardoor de noodslachtplaatsen in de tot den Kring behoorende gemeenten worden op geheven. B. en W. oordeelen, dat waar de Centrale Nood- slachtplaats te Schagen thans in gebruik is genomen, er aanleiding bestaat om de noodslachtplaats te Zij dewind op te "heffen, te meer daar op het oogenblik reeds al het daarvoor in aanmerking komende vee naar de Centrale Noodslachtplaats gaat. De heer Van Zoonen juicht het voorstel toe en het doet hem genoegen dat de Commissie van Bijstand een dergelijk besluit in overweging geeft. Spr. hoopt dat de Commissie in de toekomst nog het_ initiatief zal nemen om het opheffen der plaatselijke nood- slachtplaatsen verplichtend te stellen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 6. Voorstel om: a. goedkeuring te verleenen aan de door de Com missie van uitvoering van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsingerhorn geslo ten overeenkomst met niet bij den dienst aangesloten gemeenten tot het verwerken van afgekeurd vleesch; b. toestemming te verleenen aan voormelde Com missie, om met de daarvoor in aanmerking komende gemeenten overeenkomsten te sluiten tot het verwer ken van afgekeurd vee en vleesch. Allen voor. Aankoop perceel. 7. Voorstel tot aankoop van het perceel, kadastraal bekend sectie A 721, groot 5 aren, 10 centiaren en tot verkoop op afbraak van de daarop staande onbewoon- baarverklaarde woning, bewoond door het gezin-De Jong te Zijdewind. Blijkens de schriftelijke voordracht stellen B. en W. voor bedoelde woning te koopen voor de som van f340.en de woning op afbraak te verkoopen. De heer Wit geeft in overweging, om, als de over dracht plaats vindt, in de acte te bepalen dat de ach ter de woning wonende persoon overpad krijgt, zij het tegen eenige vergoeding. De Voorzitter zegt dat dit in de acte niet beschre ven kan worden, er rust geen overpad verplichting op het perceel. Wel kan overwogen worden om later tegen vergoeding overpad te verleenen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. 8. Voorstel tot het aanvragen van twee rijksvoor schotten voor den bouw van twee eenvoudige wonin gen en te besluiten tot spoedigen bouw dier wonin gen, een en ander indien en voor zoover de omstan digheden daartoe aanleiding geven. In de voordracht wijzen B. en W. er op dat het de bedoeling is, dat indien de voorschotten niet of niet tijdig worden verkregen, voor rekening der gemeente 2 woningen te doen bouwen. Het is vanzelf sprekend, dat niet wordt gebouwd indien blijkfl dat huurders niet in staat zijn de huursom te voldoen. Bovendien moet de huur-overeenkomst gedekt worden door goede borgstelling. De heer Van Zoonen merkt op, dat het maar de vraag is, voor hoelang de borgstelling geldt. De Voorzitter deelt mede, dat als de woningen voor 3 jaren worden verhuurd, ook de borgstelling voor 3 jaren zal moeten gelden. De woningen worden zeer klein en zullen dan ook door iedereen bewoond kun nen worden. De voordracht wordt aangenomen. deurknop toen ze hem losliet, klonk haar als een pistoolschot in de ooren. Ze bleef verscheidene seconden daarna in onbewegelijke houding staan, met het gevoel alsof die deurknop alles verraden had. Maar er ge beurde verder niets dat de spookachtige stilte in het oude huis verbrak, en zelve op een spook gelijkende, bewoog ze zicht met uitgespreide handen voorwaarts, haar weg op den tast zoekende, en weldra was ze de deur van de kamer van Tante Edith veilig voorbij. Een zwak lichtschijnsel uit een venstei ,ian het uit einde van de gang wees haar den weg. Dicht in de nabijheid daarvan was de kamer van Basil gelegen, en daar schuilde 't grootste gevaar dat ze ontdekt zou wor den. Maar zoo geweldig was de kracht die haar voortdreef ze kwam daar en ging er voorbij, zonder door een enkele huivering bevangen te worden. Uit de kamer van Basil was niet het geringste geluid hoor baar. Geen streep licht viel onder de reet van de deur Onhoorbaar, snel, sloeg ze den hoek om en bereikte zonder ongevallen de groote galerij, die naar de trap voerde. Ze bewoog zich vast en zeker voort, als op vleugelen gedragen. Haar bloote voeten droegen haar over den geboenden parketvloer zonder dat ze bij die aanraking eenige koude gevoelde. Nu daalde ze de trap af, en weer werd de duisternis voor haar opgelicht, want de opkomende maan scheen door het hooge oostelijke venster van de hal. Het schijnsel speelde flauw op een paar wapenrustingen, die hier en daar geplaatst wa ren. Te iederen anderen tijde zou dit haar met diep ontzag vervuld hebben. Dezen nacht liet ze zich door niets terughouden. Rory wachtte haar, ginds bij den Minnaars' Poel had daar reeds urenlang op haar gewacht Er was geen oogenblik meer te verliezen. Ze bereikte den voet van de trap en liep door de broede gang, die naar ded deur van de eetkamer voerde Ze had haar hand reeds op den knop gelegd. Ze draaide er aan, maar ondervond weerstand. Nu tastte ze naar den sleutel. Deze draaide knersend in het slot, en de schrik sloeg haar om het hart Weer stond ze eenige oogenbllkken met hijgenden boezem te luis teren, maar nog gebeurde er niets. Alleen de mane schijn liet zijn licht sterker vallen op die beweging- looze stalen figuren, die in de hal zwijgend de wacht hielden. En opnieuw beving haar dat gevoel dat ze het erop wagen moest. Nu kon ze den knop van de deur met beter gevolg omdraaien. De deur gaf toe, en ze stond op den drempel van de met eikenhout beschoten eet kamer. groot is onze sorteering COLBERT COSTUUMS KINDERPAKJES OVERHEMDEN ZELFBINDERS HOEDEN en PETTEN. Voor KLEEDING NAAR MAAT een schitterende Stalen°collectie. Vraagt stalen of zichtzending. ZIE DE ETALAGES. Schagen Hoog'zijde E 21. Het terrein voor lichamelijke oefening. 9. Voorstel betreffende de verkrijging van een ter rein voor het onderwijs in lichamelijke oefening. De openbare vergadering wordt geschorst en de Raad begeeft zich voor goniimen tijd in comité. Na heropening zegt de Voorzitter, dat, na uitvoe rige bespreking in comité, B. en W. voorstellen om pl.m. 4000 M2. grond, liggende achter de openbare school te Oude Niedorp, van de wed. Mijts, aan te koopen en indien deze daartoe niet. bereid is, te zij ner tijd met een voorstel bij den Raad te komen tot onteigening van een of ander terrein, gelegen in Oude Niedorp. Zonder bespreking gaat de Raad met dit voorstel accoord. 10. Concept-besluit tot wijziging en aanvulling van den gewonen dienst der begrooting 1929. De totaal geraamde meerdere ontvangsten bedragen f223.10, de totaal geraamde mindere uitgaven bedra gen f 1188.28, zoodat de totaal geraamde meerdere uitgaven bedragen f 1411.32, met welk bedrag de post „onvoorziene uitgaven" is te verlagen. Wordt goedgevonden. 11. Voorstel tot wijziging en aanvulling der be grooting, dienst >930. De wijziging wordt voorgesteld in verband met en kele opmerkingen van Ged. Staten en heeft oorzaak dat B. en W. voorstellen om de begrooting nader vast te stellen in totaal op: inkomsten f42072.77V2» uitgaven f 42072.771/4, sloten op f 27508.36V2. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. 12. Hernieuwde vaststelling der strafverodening nopens „Uitwegen". De Voorzitter licht toe, dat door omstandigheden de verzending van de vorig maal -vastgestelde veror dening en binnen den bij de wet bepaalden termijn ter kennis te brengen van Ged. Staten, is vertraagd en het daarom noodig is tot hernieuwde vaststelling te besluiten. Aldus wordt besloten. Aanvulling politieverordening. 13. Voorstel tot aanvulling der Algemeene Politie verordening. De aanvullingsverordening bevat de bepaling, waar bij houders van hondenkarren verplicht zijn te vol doen aan het hun door of vanwege B. en W. gegeven bevel om hunne karren en tuigen cn met geleide op de in het bevel aangegeven plaats en tijd ter keuring aanwezig te doen zijn. Het tweede artikel luidt: Het is den eigenaar of gebruiker van'eenig onroe rend goed verboden op een van den openbaren weg zichtbare plaats in of nabij de bebouwde kom der gemeente op het onroerend goed voonverpen en afval te hebben, welke naar het oordeel van B. en W. uit een oogpunt van welstand, hetzij op zichzelf, hetzij in verband met de omgeving, niet toelaatbaar is. De heer Kriller vraagt wat met het onroerend goed wordt bedoeld, want spr. zou het niet gewenscht vin den dat de mensohen verplicht zouden zijn een boetje of varkenshok op te ruimen. Spr. zou in dit opzicht niet al te streng willen zien opgetreden. De Voorzitter zegt dat het alleen bedoelt tegen te kunnen gaan, dat het op epn bepaald terrein een buitengewone rommel is. van wat niet op het terrein thuis behoort. Op varkenshokken slaat deze bepaling niet, daarvoor is reeds een bepaling in de politie-verordening opgenomen Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. 13. Voorstel tot vaststelling van den pensioens grondslag van den Burgemeester-Secretaris.. In verband met de nieuwe jaanvedde-regeling van den burgemeester, secretaris cn ontvanger, wordt de Diepe duisternis gaapte haar tegen. Ze beefde, toen ze binnentrad. Maar eenmaal daarbinnen, keerde haar vertrouwen terug. Nu was de glazen deur naar den tuin vlak in haar nabijheid. Ze zag de omtrekken daarvan reeds tegen de buiten heerschende soheme- ring afgeteekend. Ze sloop voorbij het kolossale eiken houten buffet en kwam bij de deur. Terwijl ze naar den grendel tastte, voelde ze niet dat de grove mat die er voor lag, in haar bloote voeten prikte. Er deden zich geen moeilijkheden voor. De grendel schoof bij de eerste aanraking terug, en het volgende oogenblik stond de deur open. Ze stond in den zomer nacht. Duizend geuren stroomden haar tegemoet, omhulden haar volkomen. Eén oogenblik stegen ze haar naar het hoofd, werd ze door een bovenaardsche zaligheid be vangen Toen maakte de betooverlng zich geheel van haar meester. Ze liep voort naar de wachtende betoo- vering van een wereld, die ze nog nooit gekend had. HOOFDSTUK X. De tempel der liefde. Vlug, snel voort, tusschen de schaduwrijke beuken, gelijk een fladderende mot, naar den rand van den Minnaars' Poel, zonder vrees, vol vertrouwen, gehoor zaam aan het magnetisme dat haar onweerstaanbaar voortgeleidde, evenals het kind van lang geleden, dat zich op bevel van den knaap Rory langs het strand naar de kreek van Malahide voortbewogen had! Nu, evenals toen, was hij het, die haar wachtte. Nu, even als toen, begaf ze zich ln het geheim tot hem, onver schillig voor het gevaar, niet het minst malende om het opkomende getij, dat haar zou kunnen overrom pelen. Hij liep haar tegemoet, langs den bemosten oever van den poel. Zijn jeugdige armen werden om haar heengeslagen, en ze liet hem begaan, met een lachje van louter zaligheid. Deze nacht althans, behoorde hen. „Ik kon niet ik kon niet eerder hier komen," fluisterde ze te midden van zijn heete kussen, die haar het bloed als vuur door de aderen joegen. „Heb je lang moeten wachten? Het spijt me zoo. Maar je wist, dat ik komen zou." „Ja," antwoordde hij. „Dat wist ik." Zijn stem klonk diep en trillend. Hij hield haar vast als wilde hij haar nooit meer loslaten. (Wordt vervolgd).

Schager Courant | 1930 | | pagina 14