SchagerCourant Raad Heerhugowaard. Vergrootinpn en Reproducties Laagzijde B 56 SCHAGEN. Kinderportretten Arpad Moldovan, Radioprogramma Derde Blad. Afgepaste Chinamatten, enz. enz. Fotografische Ataliers Gemengd Nieuws. Zaterdag 12 April 1930. 73ste Jaargang. No. 8645 Vergadering- van den Raad op Vrijdag 11 April 1930, des middags 2 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer Wicbe van Slooten, burgemeester, tevens secretaris. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade ring worden gelezen; ze worden onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken. Een groote serie ingekomen stukken komt in be handeling. Verslag Gezondheidscommissie en idem Kamer van Koophandel liggen voor de leden ter inzage. Voor kennisgeving wordt aangenomen een dankbe tuiging van het fanfarekorps Hou en Trou voor de subsidie. Ged. Staten hebben goedgekeurd wijzigingen be- prooting 1929; keurden Maart 1930 goed de rekening der gemeente over 1927 en de begrooting voor 1930. Eervol ontslag. De heer J. Liefhebber, onderwijzer aan school IV, vroeg eervol ontslag wegens zijn benoeming tot hoofd eener U.L.O.-school te Emmor-Compascuum. In ver band met een schrijven van de gemeente Emmen, wordt.het ontslag eervol verleend tegen 1 Augustus 1930. De heer D. Gootjes Cz., vraagt aansluiting aan het elecirisoh net ten behoeve van zijn radio-toestel. Pe Commissie van Bijstand voor het G.E.B. advi seert afwijzend, met welk advies de Raad zich ver een igt. Het Armbestuur vraagt goedkeuring op zijn be sluit om het presentiegeld voor de leden van f 1.50 op f3— te bepalen. B. en W. weten niet of de werkzaamheden wel voor 100 zijn toegenomen, maar het presentiegeld is niet hoog, er is heel wat soesah aan verbonden en het aantal vergaderingen is niet groot Algemeen goedgevonden. Het Armbestuur vraagt ook goedkeuring op het met algemeene stemmen genomen besluit om het salaris van den secretaris-penningmeester met f 100 te ver- hoogen en te brengen op f250. De lieer Tromp kent de werkzaamheden niet, maar vermoedt dat er reden is voor de verhooging. De, Voorzitter zegt, dat B. en W. toestemmen dat het tegenwoordige salaris niet hoog is en er is geen enkele administratie die tegenwoordig meevalt. Zoo wel spr. als de heer Krom sommen de verschillende weerkzaamheden op en met algemeene stemmen wordt dan ook de verhooging goedgevonden. De heer J. Geuzebroek verzocht evenals vorig jaar, ook nu weer een gratificatie te mogen ontvangen. De Voorzitter zegt dat er heel veel werk op de secretarie is en de heer Geuzebroek is nu weer belast met de voorbereidende werkzaamheden voor de volks- "teiling. Vorig jaar is een gratificatie van f300 ver leend en hoewel B. en W. ook nu weer een derge lijke gratificatie gewenscht oordeelen, meent spr. bij nader inzien dat f300 geen buitensporig iets was en zou spr. het gunstiger vinden een gratificatie van f400 te geven. De heer Kostelijk kan zich met de gedachte van den Voorzitter, die in de eerste plaats over de werk zaamheden kan oordeelen, vercenigen. Met algemeene stemmen wordt een gratificatie van f400 toegekend. De bewoners van het Kilpad vragen om plaatsing van een eloctrisch lichtpunt. De Commissie van Bijstand adviseert afwijzend te beschikken cn de heer Tromp licht nader toe, dat er aan het Kilpad geen palen staan en het ongewcnscht wordt geoordeeld om voor één lichtpunt een zijlijntje te maken. Het verzoek wordt afgewezen. Voor den tuinbouwcursus van den L.T.B., afdeelin- gen Heerhugowaard-Noord en -Zuid, wordt met al gemeene stemmen f50.toegestaan. Opnieuw is ingekomen oen verzoek van P. Dekker om de ziokenhuisrekeningen, ten bedrage van totaal f350—, voor rekening der gemeente te nemen. De Voorzitter heeft met familieleden een confe rentie gehad en die was nu niet direct aangenaam, raadsleden werden over den hekel gehaald, maar spr. wil aannemen dat dit was in het vuur van de verontwaardiging dat de Raad het verzoek vorig maal niet had toegestaan. Spr. doet ook nu weer uitkomen, dat B. en W. wel een gedeelte van de kosten voor rekening van de gemeente willen nemen, maar cr dient eenige zekerheid te wezen dat de fa milieleden ook iets willen bijdragen. Ook andere leden achten dit gewenscht en de heer Krom wijst er op dat in het gezin 4 verdieners zijn en het is nu wel gemakkelijk om er de gemeenschap voor te laten opdraaien, maar daardoor moeten de goedwilligen betalen. En de wed. Dekker heeft nog bezitting ook. De heer Kostelijk deelt ook mee een bespreking met een der broers te hebben gehad en spr. stelt nu voor dat wanneer de familieleden f25— bijdragen, de ge meente f75 bijdraagt, zoodat van de rekeningen dan alvast f 100 kan worden betaald. Er dient voor.de familie een prikkel te zijn in de kosten te blijven bijdragen. Algemeen gaat de Raad accoord met het voorstel- Kostelijk. Wie hebben de halve wereld?? Van den vroegeren administrateur-lijnwerker C. Bruin is een verzoek ingekomen om eervol ontslag als lijnwerker, wat hij tot nu toe, zooals hij schrijft, nog niet ontvangen heeft. De Voorzitter zegt, dat Bruin van meening is dat hij als 1 ij n w e r k e r geen kwaad heeft gedaan. B. en W. stellen voor, om geen eervol ontslag te verlee- nen, want dat zou toch een beetje belachelijk wezen. Met algemene stemmen wordt afwijzend op het verzoek beschikt. De heer Voskuil, lijnwerker bij het G.E.B., verzoekt om een rijwiel voor liet bedrijf. De Commissie van Bijstand adviseert om voor het gebruik van een rijwiel jaarlijks een vergoeding te ge ven van f 25. B. en W. daarentegen oordeelen, dat de salarissen tegenwoordig goed op peil zijn en meenen dat er geen reden is om deze vergoeding te geven. De heer Tromp zegt, dat de Commissie van BU- stand erkent dat het salaris goed op peil is, maar daar gaal het hier niet om. In de instructie staat niet VITRAGES VOILE STOFFEN VELOURS. PLUCHETTE Houten-, Koper- en Bronzen Raamgarnituren. KARPETTEN - VLOERZEILEN - LOOPERS. DE GROOTSTE KEUZE. Jl Jl Jt Jt M VAKKUNDIGE BEDIENING. dat de lijnwerker verplicht is een rijwiel te houden en toch is het gebruik ervan in het voordeel van het bedrijf en ook van de aangeslotenen, omdat even- tueele storingen spoediger kunnen worden opgehe ven. Door de beide wethouders wordt nog eens gewezen op de algeheele salarisherziening, op de verlaging van den levensstandaard en op het feit dat als deze vergoeding wordt toegestaan, er anderen om den hoek zullen staan om te trachten weer iets los te krijgen. De heer Van der Oord wijst op de uitstekende fi nantieele resultaten van hot bedrijf en om de ener gie van den lijnwerker nog meer op te wekken, zou spr. het advies van de C. v. B. willen opvolgen. De heer Kostelijk onderschrijft in zeker opzicht de motiveering van de wethouders, maar toch in dit ge val vindt spr. de vergoeding van f25 van zoo weinig importantie, dat er voor hem geen reden is oiA aan het advies van de C. v. B. zijn stem te onthouden. De heer Van Lange vindt een vergoeding van f25 niet hoog, Voskuil heeft heel wat voor het bedrijf verdiend. Met 8 tegen 3 stemmen wordt besloten adressant jaarlijks een vergoeding van f25 te geven, tegen stemden de heeren Pool, Krom cn Wijnker. De heer Kostelijk acht het gewenscht dit besluit in de instructie van den lijnwerker vast te leggen. Een mooi winstsaldo. Ingekomen is de rekening van het G.E.B. over 1929, De ontvangsten bedroegen f43795,02, de uitgaven f34201.54, winstsaldo f9593.48. De kapitaalsrekening geeft aan ontvangsten f 15111.39, uitgaven f 11.083,48, batig saldo f4027.91. Voorloopig wordt de rekening voor kennisgeving aangenomen, te zijner tijd zal zij door een commis sie worden nagezien. Evenals vorig jaar krijgt de gymnastiekvereeni- ging K.D.O. ook nu weer een subsidie van f50. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1929 geeft aan: ontvangsten f8535.95, uitgaven f9834.77K, nadeelig saldo alzoo f 1298.82Ook deze rekening wordt voorloopig voor kennisgeving aange nomen. BRUID- en BRUILOFTFOTO'S, FAMILIE- en VEREENIGINGSGROEPEN, enz. in allerfijnste, moderne uitvoering. Specialiteit in: naar elk bestaand portret. Opnamen ook aan huis, in eigen omgeving. Nieuwe Niedorp - N.-Scharwoude. 'VyV~VWWW~W,yWWyVr'VWr'WWW^^W Met leedwezen, zegt de Voorzitter, hebben B. en W. kennis genomen van het ingekomen verzoek om eervol ontslag, we gens huwelijk, van mej. Van der Poll, als vroed vrouw, tegen 15 Augustus a.s. Nadat het ontslag eervol is verleend, brengt de Voorzitter in bespreking de vraag tegen welke voor waarden iu de vacature zal dienen te worden voor zien. Mej. Van der Poll had een salaris van f950, en daarbij de verplichting een auto te gebruiken. Die zelfde verplichting is moeilijk aan de opvolgster op te leggen. Wel acht de raad het gewenscht dat de vroedvrouw een auto gebruikt en het resultaat van de bespre king is dan ook, dat in de oproeping zal worden ver meld, dat het salaris zal zijn van f800 tot f950. De eventueele vergoeding ad f 150 voor gebruik van een auto is alleen te beschouwen als het aandeel dat de gemeente in die kosten neemt, terzake de armen praktijk. Door den heer Tromp wordt op spoedige benoe ming aangedrongen in verband met den soms langen opzegtermijn in andere gemeenten. Wat betreft het verzoek van den Ned. Bouwvakar beidersbond om de gemeente te doen aansluiten bij het Werkloozenbesluit, wordt door den raad goedge vonden af te wachten of meerdere werknemers zich hij een werkloozenkas aansluiten. Vroeger is de ge meente aangesloten geweest, maar er waren hier geen georganiseerde menschen. Het Nationaal Comité tegen alcoholisme vraagt vermindering van het aantal drankgelegenheden. De Voorzitter deelt mede, dat wat het zielenaantal betreft, onze gemeente 19 vergunningen mag hebben, maar er 12 heeft En al zou spr. het aantal liever op 10 zien, dan vermeerderd, de tegenwoordige vergun ningen zijn nogal over de gemeente verdeeld, zoodat verandering niet noodig wordt geoordeeld. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangeno men. De glasbedrijven en de waterleiding. Van C. Wagenaar, Blankman e.a. is het verzoek ingekomen, om den Boterweg aan te sluiten bij de waterleiding. De Voorzitter zegt, dat de gemeenten dit niet kun nen doen, maar er bestaat een regeling, waarbij met bijdragen van provincie en gemeente, uiet-rendabele gedeelten kunnen worden aangesloten. Vooral de twee eerste onderteekenaars wenschen ten behoeve van hun kassen aansluiting. B. en W hebben zich tot het P.W.B. gewend en aan het bijkantoor Alkmaar is op» gedragen een onderzoek in te stellen. Tot nu toe is het rapport nog niet ingekomen. De heer Kostelijk zegt, dat het leidingwater een belangrijke levensader blijkt te zijn voor de glasbe- drijven, want de resultaten met de bevloeiing met slootwater is bijzonder slecht. Menige oogstmisluk- i.ing wijt men aan ongeschikt bevloeiingswater, al ueeft spr. gehoord, dat ook het leidingwater niet in alle opzichten aan de eischcn voldoet. De heer Tromp wijst er op, dat in de toekomst evenwel het slootwater wel beter zal worden, door de zoetwatervoorziening uit het IJsselmeer. Goedgevonden het rapport van het P.W.B. af te wachten. Uit het rapport over de kasopname bij den admini strateur van het G.E.B. bleek dat het kassaldo was f 1561055, uit het proces-verbaal van de kasopname bij den gemeente-ontvanger, dat daar het kassaldo bedroeg f 13155,89. Alles was in orde bevonden. Bijzonder Lager Onderwijs. De heer C. Bart verzoekt om bijdrage in de kosten verbonden aan de toelating van 2 kinderen tot de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alk maar (voor achterlijke kinderen), terwijl L. Stuur man verzoekt voor één kind de reiskosten en het schoolgeld voor rekening der gemeente te nemen. De Voorzitter heeft vernomen, dat het schoolgeld per jaar en per kind f 60 bedraagt en volgens mede- deeling van den laatstgenoemden verzoeker zou de provincie de reiskosten aan de gemeente vergoeden. Spr. heeft nog geen gelegenheid gehad om daarnaar een onderzoek in te stellen. Blijkens ingekomen schrijven van den onderwijzer, den heer Liefhebber, is de plaatsing der kinderen op die school wel ge- -wenscht. De heer Kostelijk zegt, dat er wel een provinciale regeling getroffen zal worden, maar spr. vindt het niet gewenscht om op die regeling vooruit te loopen. B. en W. zullen dan ook eerst een onderzoek in stellen en daarna advies aan den raad uitbrengen. De heer Kostelijk verlaat de vergadering. Het kohier hondenbelasting over 1930 wordt vast gesteld op een bedrag \^n f727. Belastingverhooging. Aan de orde is de vaststelling van het te heffen percentage der gemeentelijke inkomstenbelasting, wat ditmaal noodig is voor de laatste 8 maanden van het jaar, in verband met het in werking treden van het nieuwe belastingstelsel. B. en W. adviseeren nu het volgende: Volgens de begrooting 1930 moet over de acht maan den van dit jaar een bedrag van f 12.000 aan gemeen telijke inkomstenbelasting ontvangen worden om sluitend te zijn. Over het belastingjaar 1929—1930 heeft deze be lasting opgebracht volgens de kohieren f 15.547.—, welk bedrag moet worden verminderd met de kwa de posten, geschat op pl.m. f 1.500, zoodat ruim f 14000 wordt ontvangen. Dit is de opbrengst, berekend volgens het totaal in komen van het kohier dezer gemeente over het jaar 1926 ad f2.220.000.—. Waar het jaar 1929 bij lange na niet zoo voordeelig is geweest voor de land- en tuinbouwers in deze ge meente, vermeenen wij dat de opbrengst dier be lasting over dit jaar zeer belangrijk minder zal zijn, hetgeen tengevolge heeft, dat velen zeer laag en an deren soms niet worde® aangeslagen, en zal door dien ongunstigen toestand de belasting bij een heffing van 1 zooals vorige jaar, een veel te laag bedrag op leveren, in geen geval bij lange na niet het bedrag van f 12.000. Het belastingjaar 19291930, zal vermoedelijk een klein overschot geven boven de geraamde som, zoo dat dit overschot de gemeente wel ten goede komt, maar tooh meenen wij, dat, met het oog op een slui tend kasbeheer, het wenschelijk is een hooger per centage te heffen over dit jaar, vooral met het oog op de nog zeer onzekere uitkomst der nieuwe finanti- eele verhoudingswet Om deze reden stellen wij Uwen Raad voor het te heffen percentage der gemeentelijke inkomstenbe lasting voor 1930 te bepalen op 1.5, in de verwachting met deze verhooging te kunnen uitkomen. De Voorzitter licht nog toe dat een percentage van 1.5 nog niet voldoende zou zijn, ware het niet dat de personeele- en grondbelasting meer opbracht Zonder bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Goedgekeurd wordt een wijziging van de begrooting voor 1929, waarbij van „onvoorzien" f 1379^6^ wordt afgenomen. Van de Vereeniging van tot Zekerheidstelling, ver plichte gemeente-ambtenaren, is de mededeeling in gekomen, dat terzake de zekerheidstelling van den voormaligen administrateur van het G.E.B., Bruin, een bedrag van f 1000 aan de gemeente zal worden betaald en verzocht wordt dan de zekerheidstelling als opgeheven te beschouwen. Wordt goedgevonden. In verband met de nieuwe salarisregeling van bur gemeester, secretaris en ontvanger, wordt de pen sioensgrondslag dezer ambtenaren nader vastgesteld. Een scheidend raadslid. De Voorzitter deelt daarna mede, dat hem door den heer Van der Oord is medegedeeld dat deze op 12 Mei de gemeente gaat verlaten en daarom bedankt als lid van den Raad. Spr. wijst er op, dat de heer Van der Oord in de plaats is gekomen van d«n heer Mienes en dan ook niet zoo heel lang zitting in dit college heeft gehad. Toch heeft dc Raad geaoegelijk met hem samengewerkt en heetft de heer Van der Oord meegeholpen met het nemen van belangrijke besluiten. Spr. dankt hem uit naam van de gemeente daar hartelijk voor en wenscht hem veel goeds toe in zijn nieuwe gemeente en een beleren gezondheids toestand van zijn vrouw. Het is jammer dat de heer Van der Oord de gemeente, waar hij zoovele jaren heeft gewoond, gaat verlaten. De heer Van der Oord betwijfelt of zijn verdiensten zoo groot zijn als de Voorzitter die schildert, maar spr. dankt den Voorzitter voor den lof die hem wordt toegezwaaid en de raadsleden voor de prettige sa menwerking. Hierna sluiting. StM ZONDAG 13 APRIL 1930. Hilversum (1071 BI.) V.A.R.A: 9.00 Gram of oon platen, 9.30 „Doe het veilig", 9.45 Mededeelingen van het Reissecretariaat van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, 9.48 „Dichters der Opstandigheid", 10.15 Uitzending van het Demon stratief Congres van de V.A.R.A. A.V.R.O.: 1.30 Aan sluiting van het Concertgebouw te Amsterdam, uitzen ding van de model-uitvoering van Johann Sebastian Bach's „Matthaus-Passlon"; daarna Sportuitslagen door Vaz Dias. VjA.RJV.: 5.00 Kinderuurtje. V.P.R.O.: 600 Halfuur voor de rijpere jeugd, 6.30 Kerkuitzending u. d. Ned. Herv. Kerk te Zaandam, spreker: Ds. A» Klaver, Hoorn. A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein, Pers- en Sportnieuws door Vaz Dias, 8.15 Licht Klassiek Con cert door het versterkte Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep; Liederen-recital door John. Armstiong. tenor; 9.15—9.45 A.VJt.O.-Radio-tooneei, Studio-opvoering van „Het aanzoek"; 9.45 Voortzetting van het Liederen- Recital; 10.0011.00 Populair Concert door het ver sterkte Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Gramo» foonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O.: 8.30—9.30 Morgenwijding. N.C.R.V.: 9.50 Kerkdienst uit de Hooigrachtkerk te Leiden, voorgan ger: Ds. H. Thomas. K.R.O.: 12.301.30 Lunohmu- ziek door het K-R.O.-trio, 1,302,00 Godsdienstonder richt voor ouderen, 2002.30 Literair halfuurtje, 2.30— 3.45 Palmzondag-Middagprogramma, 3.454.15 Gramo» foonmuziek, 4.155.00 Ziekenlof uit de kloosterkapel der kweekschool „Concordla" te Den Bosch. N.C. R.V.: 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Nieuwe Kerk) te Sobiedam; K.R.O.: 7.30—7.55 Spreker; 7.55—8.00 Voetbaluitslagen R.K. Voetbalfederatie, 8.01—- 8.05 Voetbaluitslagen door Vaz Dias; 8.058.20 Mede deelingen door Pastoor Perquin, 8.2010.45 Avondcon cert door het KLR.O.-orkest, pl.m. 9.30 Nieuwsberichten Vaz Dias, 10.45 Epiloog. MAANDAG 14 APRIL. Hilversum (1071 M., van 12—6 n.m. 298 M.). 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.002.00 Mid- dagmuzlek door het A.V.R.O.-Kwintet, 2.002.45 Wen ken op het gebied van kookkunst door P. J. Kers, 2.4-5 4.30 Illustratieve Filmuziek uit het Rembrandt Thea ter te Amsterdam; 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00 Tijdsein, 6.01 Vooravondconcert door het A.V.R.O.-octet cuLv« Louis Schmidt, solo-viool: Boris Lensky, Mevr, C. Geysel, sopraan, 6.30 Vaz Dias: Koersen, 6.457.15 Tooneelhalfuurtje, spreker: Dr. J. L. W&lch; 7.15 Voort zetting concert; 8.00 Tijdsein, 8.01 Concert door de muziekvereeniging „Harmoniekapel" van de Ned. Gist en Spiritusfabriek en Oliefabrieken Calvé-Delft; 9.00 Populair concert door Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. Willy Welss; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.r 8.15—9,30 Tijdsein en Morgenconcert; 10.80—» 11.00 Korte Zlekendlenst, 11.0011.30 Lezen van Chr« Lectuur, 12.00—12.15 Politieberichten; 12.30—1.45 63e Or gelconcert uit de Herst Evang. Luth. Kerk te Amster dam, door Jan Zwart; 2.002.35 Gramofoonplaten, 2.35 —2.45 Spreker: A. J. Herwig te Bussum. Onderwerpt „Snijbloemplanten en het behandelen van snijbloemen", 3.153.45 Cursus Knippen en Stofversleren; 4.005.00 Ziekenuurtje, 5.006.30 Concert, 6.306.45 Gramofoon muziek, 6.457.15 Sprekers namens dc Nederlandscha Christelijke Reisvereeniging; 7.15—7.45 Causerie over: „Het opfokken van kuikens (III) door Joost Sluis; 7.45 Politieberichten; 8.009.30 „Ds zeven Kruiswoorden"; 9.309.45 Gramofoonmuziek, 9.45—10.00 Persberichten van Vaz Dias, 10.0010.40 Declamatie van Arie Post; 10.4011.CO Vervolg Concert. DINSDAG 15 APRIL 1930. Hilversum (1071 M., van 126 rum. 293 M.) 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.002.00 Mid- dagmuziek door het A.V.R.O.-kwintet, 2.004.00 Gra mofoonmuziek, 4.005.00 Solisten-conceit door Ans Bierman, zang, Adriaan da Sllva, zang, A M. Horsman, plano; 5.306.00 Dinermuziek door Dick Groencveld en zijn orkest; 0.00 Tijdsein, voortzetting concert, 6.30 Vaz Dias, Koersen; 6.45 Vooravond-concert door de Staf- muziek van het 5e Regt. Infanterie, Amersfoort; met medewerking van tamboers en hoornblazers: 8.00 Tijd sein; 8.01 Aansluiting van de Groote Doelenzaal te Rotterdam; daarna persberichten van Vaz Dias; Gra mofoonmuziek, populair programma, 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O.: 8.159.30 Platenconcert, 11.3012.00 Godsdien stig halfuurtje, 12.00—12.15 PoliUeberichten. 12.15—1.15 Lunchmuziek door het K.R.O.-trio, 1.152.00 Gramo foonplaten, 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Mevr, F. Steenberghe-Engerlngh: Onderwerp: „De Internatio nale Unie van R.K. vrouwenbonden en haar 8e Congres te Rome ln Mei 1930". N.C.R.V.: 4.00—5.00 Zieken uurtje. K.R.O.: 5.006^0 Debutanten-uurtje, 6.01— 6.15 Sportpraatje door S. Hooy, 6.155.45 Gramofoonmu- ziek, 6.457.15 Spreker: J. A. Rosier. Onderwerpt „Van Ouders en Kinderen"; 7.15-7.45 Spreker: Dr. R. Post, Onderwerp: „De invoering van het Kahollcisma in het tegenwoordig Nederland"; 7.458.00 Politiebe richten; 8.019.30 Lijdensoverweging, pl.m. 9.30 Nieuws berichten van Vaz Dias, 9.35 Kamermuziekavond; 12.00 Tijdsein en Sluiting. De wederopbouw in Zuid-Frankrijk. Wat reeds hersteld werd stroomde gebieden. In de over- Een groote maand is verloopen sedert Zuid-Frank rijk door overstroomingen werd geteisterd, met de schrikkelijke gevolgen ervan. Het „Journal" is eens gaan kijken hoe het met den wederopbouw staat. Op het eerste gezicht lijkt het of er nog heel weinig is geschied, en het schouwspel van het geteisterde ge-, hied toont dan ook niet veel verschil met dat on middellijk na de ramp. Maar bij nauwkeuriger be schouwing blijkt dat er flink gewerkt wordt, dat men allerwege bezig is het herstel ter hand te nemen. De prefect van het dep. Haute-Garonne, die belast is met de leiding van den administratieven dienst van den wederopbouw l.oudt elke week een bespre king met de prefecten der geteisterde departementen. Ofschoon de periode van de dringende steunverle ning geëindigd is, wordt ze in verscheidene ernstig gehavende plaatsen nog gehandhaafd. De ter be-

Schager Courant | 1930 | | pagina 9