Raad Hoogwoud. Uit onze Omgeving. BARS1NGERH0RN ANNA PAULOWNA nieuwe aansluitingen garantie dient te worden gegeven of dat zij die aangesloten wenschen te worden zelf de aanlegkosten betalen. De heer Duin kon zloh met dit advies vereenigen, maar de heer Schermer meende dat dit gedeelte bij het opmaken van het groote plan was vergeten en de heer Kriller niet was gevraagd of hij aansluiting wensohte. Door den Voorzitter wordt evenwel opgemerkt dat algemeen bekend was dat tot aanleg zou worden over gegaan. De heer Gutter maande tot voorzichtigheid aan om, nu het bedrijf nog moet beginnen, onrendabele stukken aan te' sluiten. De heer Stam becijferde dat hier van 3 aansluitingen gesproken kon worden, waarvan de aanlegkosten f 1800 bedragen en dat ging spr. te ver. Met algemeene stemmen wordt besloten dat de aan vragers in de kosten van aanleg zullen moeten bijbe talen. Wat de verbreeding van den Damweg betreft, van den heer Koel is nu bericht ingekomen dat hij zijn haag wil verwijderen en het hek wil plaatsen, wanneer de ge meente de kosten van dat hek f 50. wil betalen. Nadat de heer Kaag nog om inlichtingen had ge vraagd wordt op het aanbod van den heer Koel inge gaan. De Voorzitter deelt den uitslag van de inschrijving voor de gasbuizenaanlcg mee, de aanleg is opgedragen aan de firma Wilson voor f 63020, met Duitsche buizen. Hoewel 14 dagen te laat is er nu een schip met buizen aangekomen, er zal met 2 ploegen gewerkt worden. Het straatwerk is opgedragen aan de gebroeders Min te Bergen, en in Aagtdorp is begonnen en een heele verbetering tot stand gebracht. Het vervoer der steenen is aan de firma P. Breed Jz. opgedragen en kost f 700 meer dan wanneer het aan den laagsten inschrijver te Schagen was gegund. Maar het werk is nu in Schoorl gebleven. Camperduin krijgt een avondbestelling. De verordening voor de zomerwoningen zal in de volgende vergadering (begin Mei) In behandeling ko men, want het advies van de Gezondheidscommissie is nog niet ingekomen. De raad vindt goed een uitbreiding van het electrisch net in den Postweg, kostende een paar honderd gulden en uit te voeren in eigen beheer. Van den bor.d van Bedrijfsautohouders is de mededee- ling ingekomen dat voor den overweg van de trambaan te Schoorl een spiegel beschikbaar zal worden gesteld. De Voorzitter zegt dat de moeilijkheid nu nog is om den spiegel zoodanig te plaatsen dat zij aan het doel beantwoordt. De raad vereenlgt zich met de voordracht van B. en W., tot wijziging der gemeentebegrooting, dienst 1920. Alleen merkte de heer Schermer op dat overgebleven was van den post onderhoud scholen maar dat in de openbare school te Schoorl de kleerhaken der kinderen op den grond wordt gelegd. De Voorzitter zal dit noteeren, het hoofd der school heeft er niets van gezegd. Do salarlsregeling voor de ambtenaren ter secretarie. Naar aanleiding van een verzoek van den Bond van Gemeenteambtenaren en verzoeken van de betrokken ambtenaren stellen B. eh W. voor tot verhooging der jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie met f 200 voor ieder en derhalve vaststelling dier wedde voor den len ambtenaar ter secretarie den heer F. Mosk op f 1500 en den 2en ambtenaar den heer W. K. Belonje op f 700 ingaande 1 Januari 1930. De heeren Stam en Schermer handhaven hun eerder ingenomen standpunt, waarbij zij als hun oordeel uit spraken dat een 2e ambtenaar niet noodig is, maar vol staan kan worden met een volontair, een meening die ook door den burgemeester werd gedeeld. Met de ver hooging van do jaarwedde van den len ambtenaar gaan ze accoord. De heer Bijl meent dat, waar in de adressen gewezen wordt op de nieuwe salarisregeling voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers, niet altijd gekeken kar worden naar menschen die meer verdienen en spr. wil zoowel aan den len als aan den 2en ambtenaar een ver hooging van f 100 toekennen. De heer Gutter vindt het heel logisch dat men wel kijkt naar do menschen die meer verdienen; spr. wijst op het vele werk en meent dat het niet opgaat, den 2en ambtenaar voor f 500 te laten loopen. De heer Duin kan zich lettende op het vele werk, met het voorstel van B. en W. vereenigen. De 2e amb tenaar doet volledig werk en is een beste kracht voor den len ambtenaar. De Voorzitter wijst er den heeren Schermer en Stam op dat de raad nu eenmaal met 4 tegen 3 stemmen heeft besloten dat er een 2e ambtenaar moet wezen en deze dient dan een behoorlijk bestaan te hebben. En als er geen 2e ambtenaar was geweest, dan zou de ge meente met het vele werk In 't vorige en In het a.s. jaar wel een tijdelijke kracht hebben moeten aanstellen. De heer Van Lienen zegt dat als do eerste ambtenaar niet zoo'n sterken kracht achter zich had, hij wel eens niet in staat zou kunnen zijn geweest om zijn werk te verrichten. De heer Stam wijst er neg op dat als een 2e ambte naar noodig is, f 700 salaris ook niet voldoende Is. De heer Kaag merkt op dat wel besloten Is tot aan stelling van een 2en ambtenaar, maar niet met het idee van een volledigen 2en ambtenaar, doch iemand op matig salaris. Spr. is voor een kleine verhooging van den 2en ambtenaar en wel tot f 600. Het voorstel van B. en W. aan belde ambtenaren f 200 verhooging, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen de hoeren Kaag, Stam, Schermer en Bijl. Het voorstel om den len ambtenaar een verhooging toe te kennen van f 200 wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen de heeren Kaag en Bijl. Het voorstel om het salaris van den len amtenaar met f 100 te verhoogen wordt aangenomen met 5 te gen 2 stemmen, tegen de heeren Schermer en Stam. De niet rendabele gebieden voor het Wa terleidingbedrijf. Aan de orde komt: a. Voordracht B. en W. aanvaarding in algemeenen zin der verplichtingen voortvloeiende uit de onlangs door Ged. Staten vastgestelde regeling Inzake het van Provinciewege verstrekken van bijdragen tot dekking van de kosten rechtstreeks verbonden aan het aanslui ten van -niet rendabele gebieden aan het buizennet van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. b. Idem medewerking te vorleenen voor aansluiting der perceelen Onderweg, Omloop en Hargervaart, met de beperking van f 5 per aansluiting als bijdrage; een en ander voor door B. en W. in opgemelden zin ook voor onJere nader te bepalen perceelen. Wat punt a. betreft merkt de heer Duin op dat het z.i. een kleinzielig standpunt is van het provinciaal be drijf om de gemeente te laten meebetalen, terwijl het bedrijf toch met groote winsten werkt. De Voorzitter wijst op de algemeene regel van 1/3 voor het rijk, 1/3 voor de provincie rn 1/3 voor de ge meente, daargelaten dan of het bedrijf er el of niet goed voorstaat. De heer Schermer zegt dat de provincie evenwel het mooie beginsel, dat de waterleiding van belang is uit het oogpunt van volksgezondheid, onmiddellijk -loslaat wanneer een gedeelte niet rendabel is. Het onder punt a genoemde voorstel wordt algemeen aanvaard. Ook n-.et het bcginscl-be.-Iuit dat sprecltt uit het onder punt b genoemde gaat de raad accoord, al gaan er stemmen op die vreezen dat er nog wel wat haakjes aan de te maken regeling zullen zitten. De heer Schermer wijst op de vrijwillige bijdragen die te Camperduin vcor da aansluiting zijn toegezegd. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. aan hot P.W.B. zullen verzoeken om ook dat gedeelte in de nieuwe re geling op te nemen. De heer Duin denkt dat die aanvrage wel zal inko men, Het gasbedrijf. B. en W. stellen voor tot instelling van een gasbe drijf der gemeente Schoorl op nader te bepalen datum en vaststelling dien overeenkomstig van: a. Verordening regelende de levering van gas door het Gasbedrijf der Gemeente Schoorl; b. Verordening, regelende de voorwaarden voor de le vering van gas over muntgasmeters door het Gasbe drijf der gemeente Schoorl. Uit de verordeningen vermelden we dat het gewone gas zal kosten 14 cent, dat een waarborgsom geeischt zal kunnen worden tot 14 van het te schatten jaarlijkscb gebruik. Naar aanleiding van een door den Jieer Kaag ge plaatste opmerking wordt besloten dat de meterhuur over het gehcele jaar verschuldigd zal zijn. Het muntgas zal 1 cent duurder kosten dan het gewo ne gas, aan de muntgasverbruikers willen B. en W. tegen den kostenden prijs afstaan de comforen, en die kosten zullen in 5 jaar desgewenscht afgelost kunnen worden. De heer Gutter meent dat de muntgasverbruikers 1 cent meer betalen en dacht dat daarbij nu alles was in begrepen. De heer Duin komt nog eens terug op de belofte die in Groet en Catrijp is gedaan, dat de aangeslotenen een gratis toestel zouden krijgen. Overigens meent spr. dat de raad voor alles toch zal hebben te zorgen dat het gasbedrijf zichzelf dekt en spr. geeft dan ook in overwe ging om niet al te milde bepalingen te maken. Voortgaande met de onder b genoemde verordening, blijkt dat door de muntgasverbruikers per jaar 240 M3. gas moet worden verbruikt, en voor elke M3. minder 2 cent moet worden bijbetaald. Voor perceelen die een ge deelte van het jaar worden bewoond, is het te verbrui ken hoeveelheid 20 M3. per maand. Door verschillende leden wordt gewezen op het ge vaar van deze bepaling, die tot gevolg zal hebben dat zij, die toch voor het betrekken van gewoon gas in aan merking komen, muntgas betrekken. Bij het verdere debat komt naar voren dat de munt- gasaflevering bedoeld is als te zijn voor de minder goed- gesitueerden en het resultaat van de besprekingen is dan ook dat bewoners van perceelen die een mindere huurwaarde hebben dan f 4.50 per week het bovenge noemde garantiebedrag (2 cent per M3.) niet behoeven te betalen. De heer Kaag wijst nog op de moeilijkheden die zich ook bij het G.E.B. voordoen, dat men ln de meters cen ten in plaats van kwartjes doet en dan bij het opne men der meters verrekening moet plaats hebben. De rondvraag Bij de rondvraag brengt de heer Duin ter sprake, dat een schuit steenen, die door den deskundige van de ge meente n.1. een ambtenaar van het Hoogheemraad schap, was afgekeurd, later door B. en W. weer was ge accepteerd. Spr. vindt dat zeer onaangenaam voor den persoon, die de gemeente in dezen gratis ten dienste staat. In een zeer uitvoerige bespreking komt naar voren dat de steenen op keur aan de fabriek zijn gekocht, en niet op keur aan den wal, dat toezegging is gedaan dat niet meer van deze gele steenen zouden worden gele verd en dat de directie het leggeld heeft betaald aan de schippers. Door den heer Schermer wordt evenwel juist op ver dienste van den ambtenaar van het Hoogheemraad schap gewezen, waar deze onmiddellijk wees op de zeer gevaarlijke clausule dat de koop zou geschieden op keur aan de fabriek en op die aanmerking is toegezegd, dat die voorwaarde zou worden veranderd ln „op keur aan den wal". Ook spr. vindt het onaangenaam voor dien ambtenaar dat B. en W. aldus hebben gehandeld. Uit de overgelegde bescheiden blijkt evenwel dat de voorwaarde keur aan de fabriek is gehandhaafd en de heer Schermer geeft zijn misnoegen er over te kennen dat hiervan aan spr. geen mededeeling is gedaan, waar spr. als vertrouwensman voor den raad ln dezen optrad De Voorzitter antwoordde dat de heer Sohermer van die bescheiden inzage had kunnen nemen ter secretarie maar de heer Schermer merkt op dat hij dan wel eens niet welkom had kunnen wezen. De heer Gutter brengt ter sprake de groote opslag van puin te Aagtdorp. Ook over deze zaak dreigt weer een zeer lange dis cussie te ontstaan, de klok wees reeds kwart over één en de verslaggevers vonden het nu welletjes en lieten Schoorl's al maar door pratende vroedschap in de ver gaderzaal achter. Vergadering van dein Raad de>zer gemeente op Woensdag 16 April 1930, des middags half drie uur. Voorzitter de Edelaohtb. heer J. Breebaart Dz., te vens secretaris. Aanwezig allen. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vergadering van 7 April j.1. wor den door den heer D. Breebaart gelezen. Ze Worden onveranderd goedgekeeurd. Ingekomen stukken. Verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1929. Beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting is verricht in de gemeente over 1929. Beide verslagen liggen ter visie voor de leden. De werkelijke bevolking bestond op 31 Dec. 1928 uit 1059 vr. en 1109 m., in totaal 2168. Gedurende 1929 was de vermeerdering door: geboorte 20 vr., en 31 m., totaal 51; door vestiging: 109 vr. en 88 m., totaal 197. Gedurende 1929 was de vermindering door: overlij den 14 vr. en 11 m., totaal 25; door vertrek 101 vr. en 96 m., totaal 197. Totale vooruitgang 26. Het bevolkingscijfer bedroeg op 31 Dec. 1.1. 2194. Dankbetuiging van den gemeente-geneesheer, de ambtenaresse der secretarie, den bode en den ge meente-veldwachter voor de verleende vrijstelling van betaling van de pensioensbijdrage. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Bespreking benoeming eener 3e leerkracht aan de O. L. school te Aartswond. In de vorige vergadering werd besloten het ver zoek naar B. en W. te renvoyeeren om prac-advies. Dit college heeft in hare onlangs gehouden vergade ring het adres behandeld. Het resultaat is, dat de meerderheid van B. en W., n.1. Voorzitter en de heer Schilder, wel voorstanders van dit verzoek zijn; in dien de Raad de consequentie wil aanvaarden, dat dan ook gelden moeten worden beschikbaar gesteld voor de benoeming van een nieuwe leerkracht aan de R.K. school in het Zuidend alhier. De kosten van benoeming dezer beide leerkrach ten, t.w. tweemaal f800 (d.i. het salaris over de resteerende 8 mnd. van 1930), zullen geheel uit de gemeentekas moeten worden bestreden, terwijl deze gelden niet op do begrooting, dienst. 1930, zijn ge raamd. Bij inwilliging van het verzoek zal de go- •meenterekening, dienst 1930, derhalve mot een na deel ig slot sluiten. De heer Klaver vermoedt, dat er misschien gevaar kan bestaan, dat het volgende jaar op de school te Aartswcud minder leerlingen zullen zijn, dan dit jaar. Als de Raad eventueel een 3e leerkracht be noemt, don kan z.i. toch slecht de benoeming tz.t in getrokken worden. De heer Glas acht het benoemen van een tijdelijken leerkracht de goede oplossing. De heer De Wit w.enscht het lager onderwijs op een zoo hoog mogelijk peil te brengen. Voorzitter leest artikel 28 van de L. O. wet 1920 voor, waaruit blij'kt, dat 1 leerkracht wordt aange steld voor oen aantal leerlingen tot 32; van 3372 is het aantal leerkrachten 2, van 73—116: 3; van 117—160: 4; van 161—210: 5; van 211—260: 6; van 261-314: 7. De heer Schilder zegt, dat een gemiddelde van 211 leerlingen op de R.K. school in het Zuidcind in 1930 wel zal bereikt worden. De heer Groen is van dezelfde meening. Do heer Bossen zou willen afwachten, tot het aan tal leerlingen te Aartswoud zoo groot is, dat een 3e leerkracht door het Rijk zal worden betaald. Spreker acht het gemis van straatverlichting erger dan een 3e leerkracht op kosten der gemeente aan te stellen. Na nog eenige besprekingen wordt tot stemming overgegaan en blijkt dat met 43 stemmen het ver zoek van de Oudercommissio te Aartswoud is afge wezen. Voor stemmen de heeren Glas, De Wit en Schilder; tegen de heeren Groen, Bossen, Vijn en Klaver. Bespreking aansluiting aan de waterlei ding van de Zeebuurt te Aartswoud. In de vorige vergadering is een schrijven van het P.W.B. in verband met bovengenoemde aansluiting behandeld. De aanlegkosten der vereischte leiding zullen volgens het, P.W.B. f3640.bedragen. Volgens berekening van den Directeur van voor noemd bedrijf, zullen voor de gemeente de jaarlijk sche kosten f 100.24 bedragen. Deze kosten blijken vol gens ingewonnen informaties bij den heer Van dei- Plas. hoofd van 't Bijkantoor te Hoorn eeuwigdurend te zijn. De Raad heeft in hare laatst, gehouden ver gadering besloten om een bedrag ad f 100.24 voor tien jaar te voldoen. Er staan thans 2 mogelijkheden voor de gemeente open, om de kosten van aanleg van het buizennet te Aartswoud te voldoen, n.1.: a. eeuwigdurend een jaarlijkscb bedrag ad f 100.24 te voldoen; b. ineens of gedurende tien jaar een totaal bedrag ad f2160.te voldoen. Het bedrag ad f2160 is het ongedekte gedeelte der aanlegkosten, zijnde het ver schil van de begrooting van aanlegkosten ad. f3640 en het gedekte gedeelte der aanlegkosten ad f 1480. Voorzitter merkt op dat vanuit de Bozum ook stem men zijn opgegaan om aansluiting aan de waterlei ding. De heer Schilder deelt mede, dat volgens den heer Van der Plas de Groetpolder niet direct zal worden aangesloten, omdat in dien polder de boerderijen vrij ver van elkander verwijderd zijn en tevens dat het verbruik van water op die boerderijen niet groot zal zijn. De heer Bossen stelt voor om aan Geestmerambacht te vragen, of dat ambacht misschien voor oen ge deelte wil bijdragen in de kosten van aanleg. In verband met eventueele aansluiting van de Bo zum, deelt de heer Bossen mede, dat de hoofdleiding reeds bij R. Kuiper aan de Langereis ligt. Vandaar zal vermoedelijk wel water kunnen worden gebracht naar de Bozum. Voorzitter licht toe, dat de kosten van aanleg per meter ongeveer f 6.bedragen. Besloten wordt, dat aan Geestmerambacht gevraagd zal worden om in een gedeelte der kosten bij te dra gen. De heer Bossen stelt nog voor om aan het P.W.B. te vragen, wat de aanlegkosten zullen bedragen tot de woning van L. Bos. De Raad besluit om op de onder a. genoemde vol doening niet in te gaan. Het in de vorige vergadering genomen besluit wordt ingetrokken. Mocht het blijken dat Geestmerambacht niet of niet voldoende wil bijdragen in de aanlegkosten, dan ge voelt de Raad niet voor inwilliging van het verzoek der bewoners van de Zeebuurt. De straatverlichting. Van het Prov. Electr. Bedrijf is ingekomen een schrijven, d.d. 8 April 1.1., waarbij gevoegd is een ont werp contract betreffende de straatverlichting in deze gemeente. Bij art. 4 van het ontwerp is vermeld, dat defecte lampen en smeltzekeringen door en voor rekening der gemeente worden uitgewisseld, dit is een afwij king van het thans geldende contract. Volgens het tot 1 Mei a.s. geldende contract is de gemeente verplicht voor de lichtpunten jaarlijks te betalen: f9 voor een bovengronds aansloten licht punt, f 12 voor een ondergronds aansloten lichtpunt. Deze bedragen voornoemd zullen volgens het ont werp van het nieuwe contract verlaagd worden tot resp. f 6.50 en f 9. De max. belasting, het stroomverbruik, de meter- huur en de kolentoeslag zullen bij heide contracten gelijk blijven. De straatverlichting in deze gemeente bestaat thans uit 86 bovengronds aangesloten lantaarns. Daarvoor zal volgens het nieuwe contract moeten betaald wor den een vergoeding van 86 X f6.50 f559 per jaar. Het nieuwe contract biedt de gemeente de gelegen heid om de lantaarns in eigendom te verkrijgen, in welk geval de vergoeding ad f559 per jaar dan komt te vervallen. Hiertegenover staat, dat dan van ge meentewege voor onderhoud en vernieuwing der aan wezige lantaarns en voor levering en plaatsing van nieuwe (voor eventueele uitbreidingen) lantaarns ge zorgd zal worden. liet aansluiten van deze laatst-ge- noemde lantaarns zal door het P.E.N. geschieden. Het P.E.N. heeft ter oriënteering een vergelijkende kostenberekening gemaakt, waarbij als basis is ge nomen het stroomverbruik over 1929 en de huidige kolenprijs, ad f 12.75 per ton. Raming van kosten volgens het geldende contract voor de 86 bovengronds aangesloten lichtpunten: Vergoeding: 86 X f9 f774. Vergoeding voor de max. belasting 4.8095 KAV.U. f150 f721.43. Stroom verbruik over 1929 3443 KAV.U. k iA cent is f 154.94, kolentoeslag k 0.39 cent f 13.43, is f 168.37. Meterhuur 12 X 8 X f0.75 is f72. Aantal maanden: 12, aantal meetinrichtingen: 8. Totaal per jaar f 1735.80. Raming van kosten volgens het nieuwe contract voor 86 bovengronds aangesloten lichtpunten: Vergoeding: 86 X f6.50 f559. Vergoeding voor de max. belasting 4.8095 KAV.U. k f 150 is f721.43. Stroom verbruik over 1929 3443 KAV.U. a iA cent is f 154,94, kolentoeslag a 0.39 cent f 13,43, is f 168.37. Meterhuur 12 X 8 X f0.75 is f72. Vergoeding voor onderhoud straatverlichtingsnet en aansluitleidingen der lan taarns: 3A X f3540.— is f 123.90. Totaal per jaar f 1644.70. Het nieuwe contract geeft dus een voordeel van f91.10 per jaar. Voor onderhoud van het bestaande overgenomen net en aansluitleidingen zal het P.E.N. vanaf het tijd stip van ingang van het nieuwe strnatverlichtings- contract een jaarlijksche vergoeding, moeten bere kenen van 3Vi X f3540 f 123.90. Het bedrag ad f3540 is het door het P.E.N. berekend bedrag voor het straatverlichtingsnet en de aansluitleidingen. Indien deze vorengenoemde werken aan algeheele vernieuwing onderhevig zijn, en het P.E.N. dus zelf een aanlegkapitaal in het straatverlichtingnet en de aansluitingen moet vastleggen, dan zal vanaf dat oogenblik de hiervoren genoemde 3A veranderen in de ten volle verschuldigde vergoeding, nl. 9 Na voorlezing van dit schrijven deelt Voorzitter mede, dat in de gemeente Wognum f10 per lantaarn wordt berekend door het P.E.N. voor overname der lantaarns. Dit zou dus voor onze gemeente worden 86 X f 10 f 860. De heer Glas vindt de handelwijze van het P.E.N. zeer vreemd en spreker doelt hierbij op de jaarlijksche vergoeding van 3A X f3540. Deze vergoeding wordt bij het thans geldende contract niet betaald. Voorzitter merkt op, dat in het schrijven van het P.E.N. meegedeeld wordt, dat deze vergoeding des tijds is vergeten. De heer Glas informeert of nog gesproken is over verplaatsing der palen langs den weg van Opmeer naar Hoogwoud. Voorzitter zegt, dat de vergadering met het P.E.N. nog niet heeft plaats gehad, als die bijeenkomst plaats heeft, zal spreker ook over die verplaatsing der palen spreken. Voor een nacht. De heer Vijn: Jullie mogen dan wel voor een nacht naar het P.E.N. De Raad besluit, het schrijven van het P.E.N. aan te houden en eerst de te houden vergadering eens af te wachten. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur in het Zuidend alhier om te mogen beschikken over een bedrag ad f2192.62 tot het doen van de laatste betalingen ten behoeve der uitbreiding der R.K. School in het Zuid end alhier. Bij de indertijd gehouden aanbesteding van den bij bouw van een 5e en 6? lokaal aan bovengenoemde school, is door force majeur het tijdstip, waarop de bijbouw moest zijn gereedgekomen, overschreden. Doordat de aannemer niet genoeg personeel in dienst kon nemen, zijn de kosten met ruim f 2000 overschre den. B. en W: hebben na een toelichting van den Voorzitter van het R.K. Kerkbestuur ingezien, dat door overmacht wegens te hooge arbeidsloonen van het personeel, de aanneemsom werd overschreden. De heer Bossen oordeelt, dat de aannemer verplicht is zelf de risico te dragen en niet de gemeente. De heer Schilder licht toe, dat door huur van een vertrek, dat dienst moest doen als tijdelijk leslokaal, de kosten aanmerkelijk verhoogd zijn. Volgens den heer Groen is dit tijdelijk lokaal 4 maanden in ge bruik geweest. De heer Schilder deelt nog mede, dat de Pastoor alle mogelijke inlichtingen en bescheiden wil overleg gen, om aan te toonen, dat de kosten zoo ver zijn overschreden. Algemeen wordt goedgevonden, dat dit verzoek in de volgende vergadering wederom aan de orde zal worden gesteld. B. en W. zullen dan de noodige in lichtingen van pastoor Bitter hebben ontvangen, om den raad van advies te dienen. Financieele regelingen. B. en W. stellen voor een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f 10000, in verband met het doen van betalingen voor den verhouw van de openbare lagere school in de Kerkelaan alhier, aangezien de geldleening voor dezen verhouw nog niet gesloten is. Deze leening zal worden afgelost uit de gelden der aan te gane geldleening, terwijl de rente zal worden vergoed uit de gewone middelen der gemeente. Aldus besloten. B. en W. stellen voor, een geldleening aan te gaan van f 14000 tegen een koers van 92A voor boven genoemde schoolverbouwing. Een ontwerp-besluit zal gezonden worden naar de geldgeefster, t.w. de Ilollandsche Sociëteit van Le vensverzekeringen te Amsterdam. Indien blijkt, dat het ontwerp in overeenstemming is met den wensch van bovengenoemde geldgeefster, dan zal de goed keuring worden gevraagd aan Ged. Staten. Allen voor. Rondvraag. De heer De Wit deelt mede, dat J. Burger, de eige naar van het perceel, staande aan de Langereis, be woond door C. Mienes, f200 vraagt voor overname de zer woning door de gemeente. De heer Burger zal dan huis, boet en struikgewas opruimen. Op een vraag van den heer Glas, deelt Voorzitter mee, dat de grond op erfpacht staat, het erf is groot 20 c.A. Geen stenn. De heer Bossen wil één van het ambtenarenperso- neel een vrije Zaterdagmiddag geven. De Raad gaat met het geopperde idéé niet mee. De heer Klaver bespreekt nog aansluiting van een woning in de Weere, bewoond door C. van Diepen, aan de radio-distributie. Hierna volgt sluiting der vergadering. Woensdagmiddag speelde het voetbalelftal der open bare lagere school tlhier hun laatsten wedstrijd voor de schoolwedstrijden te Schagen tegen Schagen II. Met 30 bleven de Schager jongelui in de meerderheid, zoo dat Barsingerhorn zich met den 4den prijs tevreden moest stellen. - KOLHORN. De plannen tot stichting van een zweminrichting in de binnenhaven alhier door de vereeniging „Denk en Doe" in samenwerking met de afd. Barsingerhorn van de NoordhollandsOhe vereeniging „Het Witte Kruis" zijn thans in vergevorderd stadium van voorbereiding. De inrichting zal reeds dezen zomer gereed komen. De oppervlakte wordt 80 keer 40 M. De diepte der beid» bassins zal bedragen, resp. 1 M., en 1.50 M., terwijl vlak buiten de inrichting voor geoefende zwemmers praoht- gelegenheid tot zwemmen is. De diepte bedraagt daar 3% M. Voorts kunnen wij nog mededeelen, dat 12 kleed hokjes zullen worden aangebracht. Zooals een advertentie in dit blad aankondigt, zal het tooneelgezelschap van den heer B. C. Loevens uit Alk maar den eersten Paaschdag in het café van Mej. wed. J. Jonker alhier een opvoering geven van het tooneel- stuk „Sohooiertje." Zangconcours. Zondag j.1. vergaderde in „Veerburg" het hoofdbe stuur van „De Noordhollandsche Zangersbond" met het bestuur der vereeniging „Zanglust", ter bespreking van de plannen voor het a.s. concours. Goedgekeurd werden de maatregelen, die „Zanglust" denkt te treffen, waar door het mogelijk zal zijn om aan pl.m. 1100 personen in de groote tent een plaats te verschaffen. Een begroo ting werd opgemaakt met een totaal aan geraamde uitgaven van f 1200. De volgorde van optreden der deel nemende koren is reeds bij loting vastgesteld; op 6 Juli zingen 16 koren, waaronder 3 vrouwenkoren, en op 13 Juli 13 koren. Het totaal aantal zangers en zangeressen is op beide dagen alleen al ongeveer 550, zoodat met de ruimte in „Veerburg" natuurlijk gewoekerd moet wor den. De aantrekkelijkheid van het concours zal zeker verhoogd worden, doordat alle vereenigingen een ver schillend vrij nummer zullen zingen. Een concours wordt door den bond alleen dan ln de gemeente van een der aangesloten vereenigingen ge houden, wanneer de geraamde uitgaven zijn gedekt door een waarborgfonds. Het spreekt, dat de kas van „Zang lust" niet alleen garant kan zijn voor dit bedrag en dus zullen de inwoners van Anna Paulowna flink moeten steunen door te teekenen op de lijst van het waarborg fonds en door het schenken van een bedrag, waarvoor medailles en andere prijzen kunnen worden aange kocht. De raad heeft ln de laatste vergadering reeds het goede voorbeeld gegeven, door een bedrag van f 40 uit te trekken voor een medaille, die hij beschikbaar wil stellen als prijs van het bestuur der ontvangende ge meente. B REE ZAND. Paschen en de bollenvelden. Wellicht hebben reeds velen uit den omtrek het plan opgevat met de Paaschdagen de bollenvelden eens te gaan bekijken. Voor hen deelen we mede, dat, tenzij het weer heel vlug omslaat, het nog niet de moeite

Schager Courant | 1930 | | pagina 6