De ramp te Columbus. Deensch marine-vliegtuig vergaan. Kloosterbrand te Ehrenbreitstein. Botsing op de Parijsche Metro. In den val geloopen. Brutale inbraak in een Juwelierszaak. De tramstaking in Japan. Binnenlandsch Nieuws. De moord te Waddinxveen. Enorme stroobrand. Verkeersongelukken. Het Juliana van Stolbergmonument onthuld. Een historische penhouder zoek. Uit onze Omgeving. LANG END IJK WINKEL. Z IJ P E. WIERINGEN Het onderzoek naar de schuldvraag. De oppassers de zondebokken, doch behoorlijke instructies ontbraken. Uit Columbus wordt gemeld, dat de door den gou-, vemeur van Ohio ingestelde commissie van onderzoek heeft vastgesteld, dat het groote aantal slachtoffers bij den brand in de staatsgevangenis te wijten is aan de schuld der oppassers. Als eerste getuige werd de directeur der gevangenis verhoord, die in tegenstelling met hetgeen aanvankelijk werd bericht, voorloopig op zijn post gehandhaafd blijft. Deze verklaarde o.a. dat de voornaamste schuld den oppasser Radkinson treft, die weigerde de sleutel af te geven. Deze beriep zich echter op de instructies van zijn superieuren. Vastgesteld is, dat het personeel der gevangenis geen instructies had, hoe te handelen voor het geval van brand. Critiek van overheidswege op de Amerl- kaansche gevangenistoestanden. De Parijsche editie der New-York Herald schrijft naar aanleiding van de gevangenisramp te Columbus het volgende: De afgrijselijke bijzonderheden van de ramp in de staatsgevangenis van Ohio zijn slechts de climax van een reeks opstootjes en muiterijen, waarbij bloed vloeide, in bonds- en staatsgevangenissen in de Ver. Staten, welke reeds herhaaldelijk aanleiding gaven tot kritiek van overheidswege op de Amerikaansche gevangenis- toestanden en tot propaganda voor den bouw van nieuwe gevangenissen. De overbevolktheid in de fede rale en staatsgevangenissen is op de kaak gesteld in het Congres te Washington en in de staatscongressen. Niet enkel was gewezen op het gevaar voor brand, maar ook hadden de deskundigen op het gebied van het gevangeniswezen dat het de verouderde gebouwen wa ren, die als medeoorzaak moeten worden beschouwd voor de ontevredenheid onder de gevangenen, welke dan leidde tot muiterijen, waarbij bloed vergoten werd. Dr, Raymond F. C. Kieb, directeur van het gevange niswezen in den staat New-York, had een onderzoek ingesteld om uit te maken, welke wijzigingen er zou den moeten worden aangebracht in de elf staatsgevan genissen om het verblijf daar „hygiënisch en mensch- waardig" te maken. Hij was reeds in het afgeloopen najaar tot de slotsom gekomen dat 28,000.000 dollar noo- dig was om nieuwe brandvrije, zakelijk ingerichte ge bouwen te zetten, ter vervanging van de oude, die brandgevaar opleveren. De attorny-generaal te Washington, William D. Mlt- chell, deelde in December aan het Congres mede, dat de 7.000.000 dollar voor verbeteringen van de federale gevangenissen, welke op do begrooting waren aange bracht, onvoldoende zouden zijn, en dat het dept van justitie nog binnen het jaar opnieuw gelden zou moeten aanvragen. Bij de verdediging der overbrenging van 97 federale gevangenen uit de gevangenis te Atlanta, naar een staatsgevangenis, legde de minister uit dat die over brenging noodzakelijk was geweest, omdat de federale gevangenis te Atlanta berekend was op 1500 gedetineer den, terwijl er 3600 gevangenen in waren opgesloten. De beide vliegers omgekomen. Bij nachtvluchten tussohen Warnemünde en Kopen hagen, ter voorbereiding van een nachtdienst voor postvervoer, zijn twee Deensche vliegers om het le ven gekomen. Daar 1t Deensche vliegtuig eergister avond van Warnemünde was vertrokken, niet te Ko penhagen was aangekomen, heeft men gisterochtend vroeg een onderzoek naar do verdwijning van het vliegtuig ingesteld. Men vond het toestel 10 K.M. van Warnemünde verwijderd. Vermoedelijk hebben de vliegers in volle zee een noodlanding moeten doen, waarbij het toestel tnet zulk een kracht op het water is .gekomen, dat het geheel vernield werd. De vlie gers zijn omgekomen. Het lijk van één der vliegers, kapitein-luitenant Jen- sen, is vlak bij het wrak van het vliegtuig gevonden. Naar het lijk van den ander wordt naastig gezocht, o.a. ook door eenige Deensche duikbootcn en door de loodsboot van Warnemünde. De kloosterkerk wegens instortingsgevaar gesloten. V.D. verneemt uit Ehrenbreitstein: Gistermorgen vroeg is een groote brand uitgebro ken in het katholieke klooster te Ehrenbreitstein. De brand ontstond op de dakverdieping van het klooster en sloeg ook op het dak van de kloosterkerk over. Het blüsschingswerk leverde groote moeilijkheden op, daar slangen tot aan den Rijn moesten worden gelegd, om water te bekomen. Ondanks de inspanning van de brandweer, is de„ dakverdieping geheel uitgebrand, evenals het dak van de kerk. Een groot gedeelte van het dak kwam op heit altaar terecht, dat eveneens in vlammen opging. De kerk moest wegens gevaar voor instorting wor den gesloten. BIOSCOOPBEZOEK OP AFBETALING. Verschillende bioscooptheaters te Ghicago geven te genwoordig entrée-biljetten op afbetaling, waarbij als regel geldt, dat het wekelijksch crediet niet boven een bedrag van twee a drie dollar komt. Ook kinde ren hebben op deze voorwaarden toegang, mits zij een briefje van hun ouders meebrengen. Daaronder bevinden zich natuurlijk ook wel eenige falsificaties, doch dat schijnt aan het succes der instelling geen afbreuk te doen. DRAMA IN EEN BERLIJNSCHE VOORSTAD. Moeder wil haar kind dooden. Een vreeselijk drama heeft zich in de Berlijnsche voor etad Schmargendorf afgespeeld. Een 31-jarige vrouw overviel in een vlaag van waan zin haar achtjarig dochtertje met een scheermes en trachtte haar den hals af te snijden. In doodsangst sprong het kind uit het raam en bleef bewusteloos op straat liggen. Het werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar het spoedig overleed. De moeder werd gevangen genomen en naar een krankzinnigengesticht overgebracht. HOOVER BEPLEIT ZUINIGHEID. Tekort van 30 millioen verwacht. V.D. verneemt uit New York: President Hoover heeft in het congres tot uiterste spaarzaamheid aangemaand, aangezien op grond van de huidige begrooting in het komende begrootingsjaar een tekort van 30 millioen dollar verwacht zou worden. EEN BRUG INGEZAKT. Een werktrein In de diepte gestort. Bij de basaltgroeve van Somoa-Ujfalu Is, volgens een bericht uit Salgótarjan, een brug onder het gewicht van een trein van een mijnspoor ingestort. Verscheidene wa gens, met de remmers, gingen mee naar de diepte. Eén remmer is gedood, twee andere hebben ernstige kwetsu ren opgeloopen. ITALIAANSCHE TANKBOOT VERGAAN. Twintig- der opvarenden omgekomen. Te Pyrgos op een van de Cycladen zijn drie mannen aangekomen, die verteld hebben de eenige overlevenden te zijn van de bemanning van 23 koppen van het Itali- aansche stoomschip Frederico Carolo, dat Zaterdag tus- schen Zante en Cephalonia vergaan is tengevolge van het springen van den ketel. EEN VORSTELIJKE VERLOVING. Romeinsche bladen kondigen de verloving aan van den hertog van Spoleto met een der dochters van den koning van Spanje. De hertog heeft In Spanje lezingen gehouden over zijn reis naar de Karakorum en schijnt daarbij het hart van de prinses gestolen te hebben. De hertog, die een achterneef is van koning Victor Ema- nuel, is 30 jaar oud. Prinses Beatrice, die de verloofde schijnt te zijn, is 21 jaar. ROCKEFELLER BEZUINIGT. Eenigszins ironisch wordt bekend gemaakt, dat de multimillionair John D. Rockefeller Sr. zich bij an dere rijke Amerikanen heeft aangesloten, die in de tegenwoordige benarde omstandigheden bezuinigen. Inplaats van glimmende nieuwe dimes (kwartjes) 'weg te geven aan vreemde knapen en meisjes die hem aanstaan, zooals langen tijd zijn gewoonte is geweest, betaalt hij thans zoo wordt gemeld met even glimmende nieuwe nickeis (ongeveer f 0.12%). Zondag woonde Rockefeller den kerkdienst bij te Lakewood, in Ncw-Jcrsey, en deelde bij het uitgaan van de kerk nickeis uit aan verscheidene kinderen, die zich om hem hadden verzameld. GROOTE DORPSBRAND IN SIBERIë. Verscheidene huizen en de kerk in asch gelegd. Volgens berichten uit Moskou is in het dorp Doe- koeki in het gouvernement Minsk een geweldige brand uitgebroken, waardoor verscheidene huizen, be nevens de kerk, in asch werden gelegd. Het aantal slachtoffers van dezen brand kon nog niet worden vastgesteld. Dit is reeds de derde brand in vier maanden, waardoor dit dorp geteisterd wordt. De G.P.O. .ver onderstelt dan ook, dat hier kwaadwilligheid in het spel is en heeft reeds eenige arrestaties doen ver richten! DE HUWELIJKSCADEAUX VOOR EDDA MUSSOLINI. Voor een waarde van anderhalf millioen. Naar Vaz Dias uit Rome bericht, heeft Edda Mus- solini tot dusver huwelijkscadeaux gekregen tot een gezamenlijke waarde van meer dan anderhalf milli oen Lire. Onder de cadeuax is een gouden armband, bezet met juweelen van den koning en de koningin. De fascistische partij schonk een hanger, uitgevoerd volgens teekening van Turati, haar secretaris, en ver sierd met paarlen en cdelsteenen. Gisteravond zou een receptie worden gehouden op Villa Torlonia. Het. huwelijk zal heden worden inge zegend in de parochiale kerk van San Giuseppo op de Via Nomentana, die vlakbij de villa Torlonia is gelegen. Twee treinen op elkaar geloopen. Dertig gewonden. Uit Parijs wordt gemeld: Gistermorgen is op de Parijsche Metro een trein, doordien een signaal niet werkte, op het Noord-Zuid- traject op een stilstaanden trein gereden. De botsing was zoo hevig, dat 30 personeti ge wond werden, van wie er 8 in levensgevaar ver- keeren. De materieele schade is vrij belangrijk. De twee eerste rijtuigen zijn geheel onbruikbaar geworden. De banken zijn versplinterd. Het duurde ruim een half uur, voordat de reizigers uit hun bo narden toestand konden worden verlost. Dank zij het koelbloedig optreden van enkele rei zigers, werd een paniek vermeden. Het verkeer op de lijn is gestoord. De politie heeft terstond een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ingesteld. Twee gevaarlijke Duitsche inbrekers door een automobielongeluk in handen van de politie gevallen. Door een automobielongeluk aldus wordt uit Kopen hagen aan de N.R.Ct. gemeld, zijn een paar gevaarlijke Duitsche Inbrekers in handen van de politie gevallen. Zondagnacht kwamen twee auto's in de buurt van Ko penhagen in botsing. In den eenen auto zaten 6 men- schen, in de andere twee Duitschers. van wie later bleek dat zij na een geslaagden rooftocht op weg naar huis waren. Door de botsing werden allen gewond en naar een hospitaal gebracht. De Duitsche autobestuurder Nauendorff, ofschoon tamelijk ernstig aan 't hoofd ge wond, weigerde beslist in het hospitaal te blijven en men liet hem dan ook naar huis gaan. Den volgenden dag bleek, waarom hij zoo'n haast had weg te komen, toen men in zijn auto allerlei inbrekerswerktuigen, als mede in een paar sokken door hem en zijn vriend ge stolen pasmunt vond. Het papiergeld had hij in zijn zak en hij is daarmee naar Zweden gevlucht om echter reeds te Trelleborg, toen hij naar Sassnitz wilde over steken, aangehouden te worden. Doordat hij een groot verband om het hoofd droeg was hjj naturlijk dadelijk te herkennen. Het ongeluk heeft hij te wijten aan het feit, dat hij aan het stuur in slaap gevallen was. Nauen dorff, vroeger een berucht dranksmokkelaar, zal later door Zweden worden uitgeleverd; eerst zal hij daar zijn straf moeten ondergaan omdat hem het verblijf in Zwe den eenige jaren geleden verboden was en hij nu het verbod heeft overtreden. Drie dagen werk gehad om zich een weg naar den winkel te banen. I V.D. verneemt uit Saarbrücken: Gedurende de Paaschdagen had te Saarbrücken in de juwelierszaak van de firma Brems Varain in de Bahn- hofstrasse een inbraak plaats, welke wat vermetelheid betreft, doet denken aan die in het Berlijnsche filiaal van de Diskontogesellsohaft. De inbrekers hebben drie dagen eraan gewerkt om zich over binnenplaatsen en daken een weg te banen naar de juwelierszaak, waar g-roote waarden aanwezig waren. Hun bult kon zelfs bij benadering nog niet worden geschat. De wanden van den winkel en van de achter den winkel gelegen kantoren waren alle ver sterkt met dikke stalen pantserplaten. De inbrekers, die de plaatselijke gesteldheid nauwkeurig bestudeerd moe ten hebben, zijn van de zijde van de rivier doorgedron gen tot op de binnenplaats van het huis. Vandaar wisten zij in een naast het kantoor liggend magazijn te komen door het breken van een gat in een dikken muur. Tusschen dezen muur en het juwelierskantoor bevond zich de eerste stalen wand. die den indringers weerstand bood. Een houten deur wisten zij te forcee- ren, doch toen stuitten zij op den stalen wand. Zij zochten dus een anderen weg, klommen op een glazen dak en kwamen tenslotte op deze wijze ln het kantoon Door middel van aan elkaar geknoopte doeken lieten zij zich zakken. Zij hebben talrijke fraaie ringen, kettingen en gouden voorwerpen meegenomen, alsmede een hoeveelheid baar geld. Tot nog toe ontbreekt elk spoor van de daders. Tienduizend arbeiders er bij betrokken. Alles wijst op een hevigen strijd. Omtrent de in ons nummer van gisteren vermelde tramstaking in Japan, geeft de Engelsche pers nog de volgende nadere bijzonderheden. Het geschil dreigde reeds sedert geruimen tijd, daar de tiendui zend beambten weigerden een besluit van den ge meenteraad te aanvaarden tot vermindering van hun bijslag op het loon met tien pet. De arbeiders schij nen van plan, den strijd tot het einde uit te vechten. Zij worden gesteund door de georganiseerde arbei ders van het geheele land, zoodat men het waar schijnlijk acht dat de strijd heviger zal zijn dan een soortgelijke strijd tien jaar geleden. In het alge meen is het onder de arbeiders onrustig als gevolg van de malaise in de bedrijven en de heerschende werkloosheid, die worden geweten aan de overijl de opheffing van het goudembargo en de bezuini- gingspölitiek. Verc'-.chte in hooger beroep tot twaalf jaar veroordeeld. Het Haagsche gerechtshof heeft gister arrest gewezen in de zaak tegen den 35-1arigen houtbewerker A. K., uit Waddinxveen, thans gedetineerd, die in eerste instantie door de rechtbank te Rotterdam, wegens moord op zijn buurman H. B. Schotman, wien hij op 10 Augustus van het vorige jaar met een scheermes eenige sneden heeft toegebracht, aan de gevolgen waarvan Sch. is overleden is veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het O. M. bij de rechtbank, dat van dit vonnis in hoo ger beroep was gegaan, had 15 jaar gevangenisstraf te gen den verdachte geëischt. De eis: h van den advocaat- generaal bij het hof luidde -12 jaar gevangenisstraf. Het hof heeft den verdachte overeenkomstig dezen eisch veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Blijkens het uitvoerig gemotiveerde arrest kan het hof zich niet vereenigen met de overweging der rechtbank, dat de verdachte wèl willens, maar niet wetens heeft gehandeld. Te Öude Pekela. Yier millioen kilogram verloren gegaan. Gisternachtomstreeks één uur werd brand ontdekt in den stroovoorraad achter de stroocartonfabriek van Free en Co. te Oude Pekela. De brandweer moest zich beperken tot het beschermen van de fabrieksgebouwen en belendende perceelen. Den geheelen nacht heeft het vuur gewoed. Het grootste gedeelte van den voorraad naar schatting ongeveer vier millioen kg., is verbrand. De voorraad is op beurspolis verzekerd. De fabriek zal voorloopig doorwerken met een kleinen nog beschikba ren voorraad stroo. Men denkt dat er kwaadwilligheid in het spel is. Door ©en auto overreden. Jongen op slag gedood. Een negenjarigen jongen, G. genaamd, sprong gister middag omstreeks kwart voor een ln de Groote Straat te Maastricht van een melkwagen, terwijl juist een ge meentelijke autobus naderde. De chauffeur kon een on geluk niet meer voorkomen en de jongen werd door de bus gegrepen. Toen men hem opnam bleek hij reeds overleden. Auto tegen een boom gereden. Twee der Inzittenden levensgevaarlijk gewond. Op den weg NijmegenGrave reed de heer v. D. uit Overlangel bij Ravenstein tegen een boom onder Wij- chen. De auto werd verbrijzeld. De bestuurder v. D. en een der twee inzittenden, de heer G. V., werden zwaar gewond en moesten naar Nijmegen worden overgebracht Men vreest voor beider leven. Beide beenen verbrijzeld. Te Middelatum is het zoontje van M. S. onder den melkauto geraakt van den heer R. te Westeremden. Beide beenen werden den jongen verbrijzeld. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het Academisch zieken huis te Groningen overgebracht. Een wiel over het hoofd gekregen en ge dood. Op den Zandberg te IJsselmuiden bij Kampen is" Dinsdagmiddag een 9-jarig meisje onder een vrachtauto geraakt; het kreeg een wiel over het hoofd en werd ge dood. De stammoeder van het Oranjehuis. Door prinses Juliana onthuld. Gistermiddag heeft in tegenwoordigheid van de Koningin en de Koningin-Moeder, de plechtige ont hulling door Prinses Juliana van het gedenkteeken, opgericht voor Juliana van Stolber, de stammoeder van het Huis van Oranje, op het Louise de Coligny- plein in Den Haag plaats gehad. De figuur van Juliana van Stolberg is voorgesteld, omringd door haar vijf zonen. Zij heeft de handen uitgestrekt, als omvatte zij de omgeving, waarin hare zonen geplaatst zijn. Zij beheerscht de compositie, zooals zij haar om geving boheerschte. Haar hooge levensopvatting, haar groot plichtsbesef, werden als het ware door haar zo nen in daden omgezet; men kan zeggen; Zij uitte zich door haar zonen. Zij was de ziel van en de inspiratie voor de groote daden, door dezen voor de zaak der Nederlanden volbracht, waarvoor vier ervan ten offer vielen. Onder haar rechterhand is geplaatst Willem van Oranje, de Denker en Zwijger, nu in reismantel en gelaarsd, als om zijn rusteloos be staan aan te geven. Aan de linkerhand Lodewijk met den bevelhebbersstaf in de hand, de groote leidersfi guur in het veld. Op de hoeken de jeugdige figuren Adolf en Hendrik in wapenrusting, waarin zij voor de Nederlanden streden en gevallen zijn. Johan de Oude, de Stadhouder en de man van de Unie van Utrecht, neemt het midden der achterhoede in. Het opschrift op het gedenkteeken is: Juliana, Gravin van Stolberg, Stammoeder van het Hals Oranje-Nassau, geboren 1506—-overl. 1580. en haar Zonen. De onthnlling. Terwijl de Koninklijke Militaire Kapel het Wilhel mus inzette, en de klokken uit den toren van de Wilhelminakerk, welke aan het Louise de Colieny- ptein staat, haar zware klanken over de menigte de den galmen, verliet Prinses Juliana de Koninklijke loge en schreed naar het inunument. Het hulsel viel af, en het grootsche gedenkteeken vertoonde zich aan aller oog. Prinses Juliana legde een krans neer namens de geheele Koninklijke familie. De linten, welke aan de zen krans bevestigd zijn, dragen liet opschrift: „Van de nakomelingen' met de initialen: W. E. H. J. Daarna werd een krans gelegd aan den voet van het standbeeld namens het dagelijksch bestuur van het comité, versierd met linten in de nationale kleu ren. Voor en na de plechtigheid werd door verschil lende vooraanstaande autoriteiten het woord ge voerd. De- penhouder, waarmee het verdrag van Locarno is geteekend. Zoekgeraakt op de Haagsche Vradestentoonstelling. De Haagsche recherche is op 't oogentolik op zoek naar een gouden penhouder, in den vorm van een ganze- pen. Dit is geen gewone penhouder, maar een stuk van historische waarde, n.1. de penhouder, waarmee het verdrag van Locarno is geteekend en dien het comité voor de Vredes- en Volkenbondstentoonstelling, welks in Februari te 's-Gravenhage is gehouden, met andere op de onderteekening van het verdrag betrekking heb bende voorwerpen, zooals de klok uit de vergaderzaal, een inktkoker met gegraveerde handteekeningen van bekende staatslieden, enz. enz., van den gemeenteraad van Locarno te leen heeft gekregen. De penhouder moet tenrflTnste, blijkens de douane- verklaringen naar Den Haag zijn afgezonden, ontvangen heeft men hem echter niet, noch heeft men bij het uit pakken gemerkt, dat een van de geadviseerde voorwer pen ontbrak. De mogelijkheid wordt nog niet uit uit gesloten geacht, dat men zioh te Locarno bij het af zenden van het voor de tentoonstelling bestemde heeft vergist en dat men den penhouder wel op de douane- verklaring vermeld, maar door een verzuim niet afge zonden heeft. Doch evenzeer is het mogelijk, dat de penhouder er wel bij geweest is, maar men hem bij het uitpakken van de klok, die gedemonteerd en in onder deden verzonden was, tusschen het pakpapier over het hoofd gezien heeft. Is dit laatste het geval, dan is de relique verloren, daar het pakpapier 'in den oven van de centrale verwarming verbrand is. Tenzij eem onbe voegde hem gevonden en onder zich gehouden heeft. Men kan zich begrijpen, dat dit voorval voor het co mité van de tentoonstelling hoogst onaangenaam is en men er zich niet weinig zenuwachtig over maakt. NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond 28 April zal een ledenvergadering van de Vereemging „Onderling Hulpbetoon" plaats vinden, waar o.m. aan de orde komt een bespreking over de Ziektewet. De Middenstandstentoonstelling der Langendij- ker Winkeiliersvereeniging, zal op 3, 4, 5 en 6 Juli plaats vinden in „Concordia" alhier. Op het Meifeest van de afdeelingen der S.D.A.P. en den Bestuurdershond zal door de Arbeiderstooneel- vereeniging „Kunst Na Arbeid" te Nieuwe Niedorp, het bekende stuk: „Er staat geschreven", opgevoerd worden. - LUTJEWINKEL. Zaterdagavond 19 April j.1. had in het lokaal van den heer K. Zeeman Pz., een biljartmatch plaaPts tusschen de hoeren: J. Schenk, Schagen, J. Schenk, Barsingerhorn en C. Keijzer, Amsterdam. De uitslag was als volgt: le partij: J. Schenk, Barsingerhorn, 250 punten in 24 beurten, hoogste serie 29, gem. 10%; C. Keijzer, Amsterdam, 187 punten in 24 beurten, hoogste serie 87, gem. 8. 2e partij: J. Schenk, Schagen, 250 punten in 19 beur ten, hoogste serie 30, gem. 13; J. Schenk, Barsinger horn, 106 punten in 19 beurten, hoogste serie 35, gem. 5%. 3e partij: C. Keijzer, Amsterdhm, 250 punten in 14 beurten, hoogste serie 66, gem. 19; J. Schenk, Scha gen, 167 punten in 14 beurten, hoogste serie 28, gem. 12. Er was heel aardig bezoek en het materiaal was goed in orde. Revanche-partijen zullen a.s; Zondagmiddag 2 7April in de Cérès te Schagen, gespeeld worden. BURGERBRUG. Maandag, 2en Paaschdag, gaf Petten's tooneelgezel- schap eene uitvoering in café Langendijk alhier. Op gevoerd werd „De Distel" of „Pietje do Landlooper". Jammer dat er zoo weinig belangstelling was. Een dergelijke club is het wel waard een flinke belang stelling te heibben, want heusch, we kregen van de Pettemer's weer lang geen kinderspel te zien, doch in tegendeel, evenals altijd, werd er zeer verdienstelijk spel. gegeven, waarvoor in 't bijzonder den heer Geensen een woord van lof toekomt. Niet ontmoedigd en laten we de oorzaak van de slappe belangstelling maar toeschrijven aan de vele uitvoeringen met de Paaschdagen gehouden. Woensdagavond had in Hotel de Haan de jaar- lijksche verpachting plaats van het grasgewas van de dijken, kaden en wegen in Polder Waard Nieuw- land. De dijk: Van paal 0 tot 4, opgehouden op f54 Van paal 4 tot 8, opgehouden op f55. Van paal 8 tot 12, opgehouden op f55. Deze drie perceelen gecombineerd brachten op f 163, aan C. v. Savoijen. Van paal 12 tot 16, opgehouden op f25. Van paal 16 tot 20, opgehouden op f25. Van paal 20 tot 24, opgehouden op f25. Deze drie perceelen gecombineerd brachten op f85, aan C. Lont Dz. Van paal 24 tot 28 opgehouden op f25. Van paal 28 tot 32 opgehouden op f20. Van paal 32 tot 36, op gehouden op f20. Deze drie perceelen gecombineerd werden opgehouden op f 65. Van paal 36 tot 40, opgehouden op f25. Van paal 40 tot het terrein van de Zuiderzeewerken, opgehou den op f20. In combinatie deze 2 perceelen, opge houden op f95. Combinatie van de Kaap tot het einde uit opge houden op f 160. Westkade aan C. v. Savoijen voor f83 Middenkade f30, aan F. de Maarschalk. Kaapweg met kleine ka de, f10, aan F. de Maarschalk. Hoofdweg, Oostdeel, aan F. de Maarschalk, voor f25. Hoofdweg van J. Heijblok tot den Westhoek f20 aan S. Wagemaker Hz. Van de Burge tot den Dijk f30, aan F. de Maar schalk. Visscherij in de haven en de ringsloot, opgehou den op f 40. Totaal opbrengst f64G(, vorig jaar fS04. Deze min-

Schager Courant | 1930 | | pagina 6