SchagerCourant Opening van de grootste sluis ter wereld. WARMEN HUIZEN. WIERINGEN WIERINGERWAARD KOEGRAS Tweede Blad. Uit onze omgeving. LANGENDIJK ANNA PAULOWNA Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. De Noorderschutsluis te IJmuiden officieel in gebruik gesteld. Z IJ P E Zondagavond gaf de gemengde zangvereenlging „Va ria" een uitvoering in de zaal van den heer H. Slik ker. Allereerst werden 7 zangnummertjes gegeven, welke zeer goed werden gezongen en waarvan we vooral mogen noemen „Lenteverwachting" van F. Schubert en „Het paard vaji Krelis" van Macfeenzle. Vervolgens kregen we te hooren een tooneelstukje in één bedrijf, getiteld „Het Kedoo" ln Westfriesch dialect door IJ. S. E. Wegener Sleeswijk-Van Balen Blanken. De rollen hiervan waren heel goed verdeeld, er werd keurig gespeeld en dit te zamen vormde aan ook één mooi geheel. Tenslotte nog een blyspel in twee bedrijven, getiteld „De Vacature" door J. P. Senior, een schets uit het dorpsleven (20 jaar geledep). Ook dit werd heel goed weergegeven en onbedaarlijk is hierom gelachen. Vooral aan Smout, dorpsbode en omroeper bij ver- koopingen, komt hiervoor een extra pluimpje toe. Hij is nog een oude bekende en al is hij wat ouder gewor den, wij hebben nog geen reden tot klagen dat zijn stem er minder op geworden is. Varia kan met genoegen op dezen avond terugzien. Een gezellig bal besloot den avond Bö het droogvallen der •Wieringermeergronden is even buiten den dijk van Polder Waard Nieuwland een fundament te voorschijn gekomen van een molen. Als bijzonderheid zij vermeld, dat de houten vloer ook nog aanwezig ia Van enkele visschers te Den Oever vernamen wij. dat de trek van ansjovis is waargenomen. De visschers maken zich nu gereed om op deze te gaan visschen. De chef-machinist Hermans te Den Oever is j.1. Zondag nabij te 't Zand aan het Noordhollandsch Kanaal met zijn motorfiets over den kop geslagen, waarbij hij enkele ernstigfe wonden opliep. Naar ons nader wordt medegedeeld, maakt H. het thans naar omstandigheden goed. Bij den heer K. Kruiten, Kleine Buurt, is Maandag morgen een postduif komen aanvliegen. Het dier had zich neergezet in een kippenhok, waardoor deze alle maal opvlogen voor deze ongenoode gast. Om den linkerpoot was een gummiring, waarop vermeld sto.id F 47—570 en aan den binnenkant Pulle Arnhem 893. Om den rechterpoot een alluminiumring, gemerkt 3-29 E 16088. Vermoedelijk afkomstig uit een wedstrijd. JULIANADORP. De heer A. J. Kef, alhier, heeft na afgelegd eind examen het diploma ontvangen als Melkcontroleur voor rundveefokvereenlgingen en melkinrichtingen, waar voor hij de opleiding daarvoor heeft gevolgd te Hoorn en welke gegeven werd door het Rijkszuivelconsulent- scfaap in Noordholland. Naar wij vernemen worden er hier ter plaatse pogingen in het werk gesteld om een afdeeling van den Christelijken Landarbeidersbond op te richten. Dat is dan ook voor de tweede keer, evenals dat met de Mo derne afdeeling het geval was. Daar er ook nog een afdeeling Zuivelbewerkers bestaat, zullen er dus wel dra een drietal organisaties zijn, als de pogingen ten minste succes hebben. Na het ongeval met den Chevrolet Zondagmiddag had een paar uur later wederom een ongeluk plaats, ditmaal met een motorrijwiel. Het betrof hier den heer Harmsen, chefmach. bij de Zuiderzeewerken, wonende te Bever wijk, die zich vandaar per „Reading Standard" op weg bevond naar Wieringen. We vernamen dat H. in 't geheel niet snel reed, doch door omkijken in den lossen kant van den weg is geko men. daarbij slipte en is komen te vallen. Opgenomen is hij bij Dr. Oterdoom in bewusteloozen toestand bin nengedragen. Dank zij den kalmen gang waarmede hij reed is H. er met een flinke hoofdwonde, ontveld gelaat en idem handen afgekomen. Na b\j kennis gekomen en verbonden te zijn heeft C. Johannes hem per auto naar zijn woonplaats vervoerd* We vernamen dat de motor er nog het best is afgeko men. In 't laatst der vorige week geraakte een span paar den van den heer P. V. te Gr. Keeten, 't Zand, bespan nen voor een driewieldekar, aan den hol. Terwijl het zoontje van V. n.1. de kraan van den gierbak, welke op de kar stond, zou sluiten, legde hij even de teugels neer, ongelukkigerwijze kipte op 't oogenblik dat hij zich er achter bevond de gierbak, waarna de paarden er van door gingen zonder voerman. De bak sloeg al gauw van de kar, terwijl het heele gevalletje in een hoek van het land in de sloot en over een hek terecht kwam. Na de strengen te hebben doorgesneden kon een en an der op het droge worden gebracht, waarna bleek dat alles nog best was afgeloopen, dank zij de omstandig heid, dat de jongen niet mee was gereden. De Coop. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" G. A. alhier betaalde voor over het tijdvak 2 April—29 April 1930 ge leverde melk gem. f 7.26 per 100 Kg., bij een gem. vet gehalte van 3.06, dus per pet vet f 2.37 aan haar leve ranciers. Dinsdag 29 April 1930. 73ste Jaargang. No. 8653 Dat de toestanden in den tuinbouw niet gunstig, ja bepaald zeer ongunstig zijn, bleek ook bij de ge houden voorveiling van rabarber. De kooplieden, on getwijfeld verwachtende, dat, als de tijd van plukken gekomen is, er weinig vraag naar dit artikel zal zijn, hebben het niet aangedurfd, deze groente in voor veiling te koopen. Het vorige jaar is rabarber waar deloos geweest; het ziet er naar uit, dat het dit jaar niet veel beter zal zijn. Zondag stonden tal van tulpenakkers in bloei; nog enkele latere soorten, w.o. Darwintulpen, zullen a.s. Zondag haar bloemenpracht vertoonen. Bij mooi weer is het te verwachten, dat. velen dan per vaar tuig een tochtje zullen maken, om, al is het dan niet in de mate van Lisse cn omstreken en Breezand, te genieten van de kleurenpracht van Flora's kin deren. Intusschen blijkt er wel uit, dat de bollenteelt hier al meer en meer wordt uitgeoefend. We vernamen, dat ook dit jaar weer veel contrac ten zijn afgesloten voor den verhouw van kool in streken ver van Langendijk gelegen. Van twee koop lui vernamen we, dat ze voor 65 H.A. hadden ge contracteerd, terwijl er zijn, die nog een grootere oppervlakte zullen bebouwen. Als we juist zijn in gelicht is het zeker, dat dit jaar nog een groot er aan tal bunders is gecontracteerd dan verleden jaar, zoodat men zich blijkbaar niet laat ontmoedigen door de minder gunstige finantieele resultaten. In de gehouden vergadering van de afd. Langendijk van den A.N.G.O.B. werd door den voorzitter verslag uitgebracht van de verg. van het Langendijker Drank- weer Comité. Daar was besloten voor dit comité te be stellen 100 bloempjes, 10 platen en 1250 kranten, welke zullen worden verspreid te St. Pancras en Langendijk. Verslag van de a.lg. verg. der N.H.P.C. werd uitge bracht door den secretaris. De aftredende hoofdbestuurs leden werden opnieuw candidaat gesteld. Een tweetal voorstellen werden ingediend voor de algemeene verga dering, n.1. tot het aanschaffen van lantaarnplaten en beschikbaar stellen van f 100 voor prijsraadsels Jeugd rubriek doo rde bladadministrtie. Twee afgevaardig den zullen de afd. op de sluitingsdemonstratie van de Blauwe Week vertegenwoordigen. Bovendien zal ge tracht worden een reisgezelschap daarheen te vormen. De volgende maand zal een colportagetocht worden ge- ihouden. OUDKARSPEL. Tuinbouwverceniging „De Eendracht" Analyseverslag. Genomen van het N.V. Landbouwkantoor te Alkmaar, vertegenwoordiger de heer P. Langendijk alhier: Ureum, gegarandeerd 46 pet. stikstof, uitslag:' 46.15 pet. Zwavelzure ammoniak gegarandeerd 20% pet. stikstof, uitslag 20.74 pet.; Chilisalpeter gegarandeerd 15% pet stikstof, uitslag: 15.20 pet.; Superphosphaat gegaran deerd 14 pet. phosphorzuur, uitslag: 14.20 pet BROEK OP LANGENDIJK. In de j.1. gehouden vergadering der finantieele com missie en bestuur der Chr. Harmonie vereeniging, is de heer van Kalken te Hoorn, welke reeds een jaar als di-, rigent is werkzaam geweest, als zoodanig vast aange steld. Maandagmorgen werd de heer G. Glas. welke nog gauw de straat wou oversteken, aangereden door een motorrijder, waardoor hij tegen den grond sloeg. Liet zich het ongeval eerst ernstig aanzien, doordat de heer G. veel pijn had, al spoedig bleek na geneeskundig on derzoek dat geen edele deelen zijn geraakt, zoodat de getroffene wel geen nadeelige gevolgen hiervan zal on dervinden. ZUEDSCHARWOUDE. B. en W. dezer gemeente hebben gevolg gegeven aan den indertijd in den raad geuiten wensch, om de In gezetenen in den schoonmaaktijd de gelegenheid te geven den dan te voorschijn komenden rommel als ander ongerief af te geven aan den vuilnisman, die per schuit een en ander in ontvangst zal nemen. Zondagavond gaf de heer Koehof, Professeur de Bil- lard, een seance bij den heer Kramer. Hij speelde 500 car. met een voorgift van 400, De heer A. Mooij wist in 20 beurten 83 car. te produceeren, de heer Koehof maak te er 502 in 20 beurten. Zijn hoogste serie was 100, die van den heer Mooij 13. Na dezen kamp amuseerde de heer Koehof het publiek met een aantal kunststooten, die meermalen een spon taan applaus verwierven. Opheffing van de Veilingsvereeniging. Zaterdagavond vergaderde in de „Vlas- en Koren beurs" de tuinbouwvereeniging „Anna Paulowna". De heer D. Stammes, voorzitter, merkt in zijn ope ningswoord op, dat het groot aantal belangstellen den hem doet denken aan den tijd, dat de vereeni ging nog bestaansrecht had. De laatste twee jaren is er echter geen aanvoer geweest en de belangstelling zal dan ook thans wel zijn oorzaak vinden in punt 3 van de agenda, dat het bestuursvoorstel brengt: de vereeniging te ontbinden. Na de voorlezing der notulen, door den heer D. J Kaan, die onder dankzegging goedgekeurd wor den, brengt de penningmeester, de heer C. Wuis, verslag uit over zijn beheer over 1929. De ontvangsten bedroegen f215.48, de uitgaven f174.06 Saldo dus f 41.42. Het batig saldo 1928 was f 1886.50 en be draagt dus thans f 1927.92. De heeren J. C. Geerligs Gz. en H. op 't Veld zien de bescheiden na. Alles wordt volkomen in orde bevonden en voorzitter dankt de commissie voor haar moeite en den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Dan volgt het belangrijkste punt van de agenda, het reeds aangeduide voorstel, de vereeniging te ont binden. Mei algemeene stemmen wordt het be stuursvoorstel aangenomen. Ook de door het be stuur gevraagde machtiging de veiling te mogen li quideeren, wordt met algemeene stemmen verleend. Voorzitter brengt dank voor het vertrouwen, dat de vergadering in het bestuur stelt en komt thans met het bestuursvoorstel de weegbrug aan een vereeni ging te verkoopen voor een bedrag van f500, waar voor aandeelen A f 10 uitgegeven zullen worden. Staande de vergadering geven zich reeds 12 per sonen op, die aandeelen wenschen te nemen. Het blijkt, dat het bestuursvoorstel instemming heeft, dat de weegbrug in een behoefte voorziet en deze niet 'n eigendom van één persoon zal komen. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakt de de heer M. Cornelissen gebruik door te informeeren of het veilingsgebouw publiek zal worden verkocht. Zoo mogelijk zal dit niet gebeuren. Als daarna, met instemming van de geheele ver gadering, de heer J. C. Geerligs Gz. een woord van dank brengt aan het bestuur voor het goede beheer, waardoor nu de opheffing kan plaats vinden met een ruim overschot, sluit de heer D. Stammes de verga dering met een tot weerziens op den dag, dat de af rekening kan geschieden. Uitvoering O.B.K, De tooneelvereeniging O.B.K. gaf Zondagavond in de zaal van den heer W. Kossen een opvoering van „De schaduw van het verleden" van Jaap van der Poll. Het zeer gemengde publiek (het was een openbare uitvoering, tevens toegankelijk voor donateurs en dus waren er behalve de jongelui ook veel ouderen) heeft met aandacht het spel gevolgd en beloonde de spelers aan het slot met een luid applaus. Daar naar te oordeelen is het vertoonde dan ook wel in den smaak gevallen. We weten met welke moeilijkheden O.B.K. te kam pen heeft gehad en willen dus ook niet te critisch zijn. Na het verlies van den leider is één der mede spelenden opgetreden als regisseur. Men zal wel ondervonden hebben, dat die combinatie bij een di lettantenclub bijna onmogelijk is en zeker heeft de opvoering daar ook onder geleden. Ook de keuze van stuk vonden we niet gelukkig. Dit zwaar-drama- tisch spel lag boven de krachten van de vereeni ging. Het best daartegen opgewassen vonden we nog den heer A. v. Zandwijk in de rol van Joh. Ren ner, terwijl ook de heer R. Rezelman als den vee koopman Bake Sepp goed voldeed, maar dat was dan ook de min cf meer komische rol in het stuk. Zonder tooneelverandering volgden de drie bedrij ven vlot op elkander en met een gezellig bal konden de talrijke aanwezigen den avond besluiten. BREEZAND. Drukte in de bollenstreek. Het mooie weer van jl. Zondag heeft velen uit den omtrek den tocht naar de bollenvelden doen maken. Het was dan ook gezellig druk in den Westpolder, auto's, fietsers, en wandelaars in groepjes langs de wegen en vele vermoeiden en dorstigen, die een zitje en 'n verfrisschenden dronk vonden in de verschil lende cafés In tegenstelling met „de Zuid", waar het Zondag wel „de" dag was. gelooven we niet, dat hier het toppunt al bereikt is In ieder geval zal in de ko mende weken nog heel veel moois te zien zijn, als de tulpen achtereenvolgens in bloei komen. Daarin toch zijn veel mooier kleuren te bewonderen dan in nar cissen en hyacinthen. We kunnen dus een eerste cf een herhaald bezoek ten volle aanbevelen. VAN EWIJCKSLUIS. Vrijdagavond hield de Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel een districtsvergadering in de zaal van den heer W. Waiboer, aan welke vergadering tevens een tentoonstelling was verbonden. Waar reeds van elders in dit blad uitvoerig werd uiteengezet, wat door het bestuur op deze vergaderin gen wordt naar vorpn gebracht en wat de hieraan verbonden tentoonstelling te zien geeft, zullen wij hierop niet nader ingaan, doch ons beperken tot slechts enkele opmerkingen en feiten, waardoor deze vergadering zich van andere onderscheidde. Bij de behandeling van het jaarverslag werden o.a. door den heer D. KrouweJ enkele vragen gesteld, die aldus kunnen worden samengevat: Welke zijn de kosten der reeds voorgenomen, doch nog niet tot uit voering gebrachte Personeelsverzekering? Hoe komt het, dat het resultaat der brandstoffen-afdeeling te Anna Paulowna zoo belangrijk minder is, terwijl toch de omzet aanzienlijk is toegenomen? Is het juist, dat de gelden, uitgetrokken op het Fonds leden, voor propaganda-doeleinden zijn aangewend? Door den heer Beukraan, door wien de gestelde vra gen werden beantwoord, wordt medegedeeld dat oe kasten der Personeel-pensioenverzekering op f2500 a f2600 per jaar zal komen te staan, ongeacht de bij dragen van het personeel hiervoor. Inzake de brand stoffen-afdeeling te Anna Paulowna, wordt eenerzijds de thans ten laste der exploitatie-rekening gebrach te aanzienlijke afschrijving op de brandstoffen-auto, anderzijds de aanstelling van oen tweeden bezorger, die nog niet direct voor 100 rendabel kan zijn, als redenen voor minder gunstige exploitatie opgegeven. Daarbij komt nog, dat de lasten op deze afdeeling drukkende, aanzienlijk zwaarder zijn, dan die derzelf de afdeeling te Winkel. Wat betreft, het Fonds leden, dit heeft slechts ten deele de propaganda-kosten gedragen, want hiervoor is bovendien nog f 1480 uitgegeven. Uit het fonds le den worden steeds taarten bij jubilea, chocoladereep pen bij festiviteiten, enz. verstrekt. Tot leden van den ledenraad zijn bij enkele candi- daatstelling ge (her) kozen de heeren K. Keuris Az., P. Hoogmoed, J. Noorden en H. Raven, benevens mevr. A. WoudenbergLangedijk. Bij de rondvraag worden door den heer H. Raven nog enkele vragen gesteld inzake de ontslagen per soneelleden en de brandstoffen-afdeeling te Anna Paulowna, welke door het bestuur ten genoege van den heer Raven werden beantwoordt. De heer K. Keuris spreekt als zijne meening uit, dat het bestuur, toen het besloot tot eene aparte boe king der bakkerij-afname, om op dieze wijze t.e kbmen tot eene wijziging in de uitbetaling van dividend, daarvoor wel hare redenen zal hebben gehad, maar zou toch de argumenten, welke tot die wijziging heb ben geleid, wel wat nader willen zien toegelicht. Het mag dan al waar zijn, dat de bakkorij-afdeeling tot heden ste<eds de beste resultaten heeft opgeleverd, doch spr. is er niet voor in de Coöperatie alles zóó precies uit elkaar te scheiden, dooh meer de zaak als één geheel te beschouwen. .Tuist door het ultkeereu van dividend, ook voor de minder voordeelige afdee lingen, meent spr. den omzet dezer afdeelingen het meest vooruit te brengen cn de exploitatie ook hier van dus beter rendabel te kunnen maken. De heer Beukman, namens het bestuur deze opmer kingen beantwoordende, zegt, dat het ook den heer Keuris wel bekend is, dat in verschillende coöperaties de thans door het bestuur voorgenomen wijziging in dividend reeds wordt gevolgd. Het is dus niet iets nieuws, wat thans wordt voorgesteld. Het is echter billijk, dat van de afname van het meest-rendabele be drijf ook het meeste dividend wordt gegeven en het kan ook tengevolge hebben, dat dit nog verdere stij ging van omzet voor deze afdeeling tengevolge heeft, wat dan ook weer hare gunstige weerslag in de alge meene bedrijfsresultaten zal vinden. Nadat nog enkele andere stemmen zich te dezer zake hebben laten hooren, meent de heer Keuris zijn standpunt nog eens nader toe te moeten lichten. Wan neer van de minder rendabele afdeelingen geen uit- keering wordt gegeven, terwijl van de betere wel di vidend wordt verstrekt, verwacht spr. van nieuwe af deelingen, die den eersten tijd nog niet rendabel zijn, een minder snellen groei. Al is spr. voor zich zelf van het nut van coöpera tie overtuigd, ook al zou nooit geen dividend wor den uitgekeerd, dat is nog niet met ieder het geval en de coöperatie heeft daarmee rekening te houden. De heer Beukman zegt, dat wel blijkt, dat zoowel de heer Keuris als spr zelf, hetzelfde beoogen, nl. den groei der coöperatie. Spr. kan echter wel mede- deelen, dat het niet in de bedoeling ligt, van de min der gunstig werkende afdeelingen in 't gpheel geen dividend te geven, doch wel om verschil in de uit- keering te maken, waarop de heer Keuris zegt, na deze toezeging met het voorstel van het bestuur wel mee te kunenn gaan. Nadat als verrassing nog een drietal taarten on der de aanwezigen is verloot, sluit de voorzitter om streeks half twaalf de vergadering. Velen bleven echter nog eenigen tijd de tentoon gestelde artikelen en waren bezichtigen. EEN GEBEURTENIS, WAAROP ONS LAND TROTSCH MAG ZIJN. De totstandkoming van dit gigantische werk. waaraan een lange reeks van jaren gestaag is ge arbeid en dat in zijn geheel een product is van Ne- derlandsche aannemers en fabrieken en van Ne- derlandsch vernuft! is 'n gebeurtenis, waarop ons land terecht trotsch mag zijn, een gebeurtenis ook, die van groote beteekenis voor de hoofdstad mag heeten, wijl thans de grootste schepen ter wereld haar haven zullen kunnen bereiken! Groote drukte te IJmuiden. Reeds in de morgenuren heerschte er heden in en om IJmuiden een groote drukte en bedrijvigheid. De burgerij had door het uitsteken van de vlag blijk gegeven van haar medeleven met het grooische ge beuren, dat te wachten stond; ook van alle openbare gebouwen en fabrieken in den omtrek wapperde de driekleur, zoodat de stad eeri bijzonder vroolijk en feestlijk aspect bood. In de verschillende straten en VERKRIJGBAAR IN 1? KLAS RUWIELZAKEN Catalogus op aanvraag W.KERKMEER - ALKMAAR T ZAND. Zondagmiddag j.1. is hier op den Rijks-weg ten zuiden van ons dorp de off. mach. M. S. D. Ziezoo, met zijn zoo goed als nieuwe Chevrolet six met een vaartje van ten minste 100 K.M. over den kop geslagen. De oorzaak hier van was, dat Z. voor een dame en twee heeren. welke vóór hem per rijwiel eveneens in zuidelijke richting gin gen. moest uitwijken en daarbij door zijn onbesuisden gang aan 't slingeren raakte, in den kant kwam en drie maal over den kop sloeg. De ooggetuigen, voorn, fiet sers. verklaarden ons. dat Z. reeds bij de eerste looping welke de auto maakte, door de kap heenvloeg met een boog tftt een hoogte van pl.m. 4 a 5 meter en over een afstand van pl.m. 20 meter werd neergesmakt. De wa gen maakte hierna nog 2 salto mortales, waarbij hij sprongen maakte van 8 a 9 meter en daarna op zijn lin ker zij kwam te liggen. Een der fietsrijders heeft hierna Z. helpen opstaan, waarbijl bleek, dat hij ietwat versuft was en slechts een kleine hoofdwonde en een ontvelde knie had opgeloopen. Z. stak hierna vrij kalm een siga retje op, waarschuwde den rijksveldwachter, heeft zich laten verbinden en is per autobus „Noord-Holland" weer naar Den Helder getogen. De wagen intusschen is vreeselijk gehavend en zal naar wij vernamen door Jb. Nelis worden gelicht en naar Den Helder gesleept op de buitenwegen bewoog zich een vrij dichte me nigte, mannen, vrouw en kinderen, de meesten ge tooid met het traditioneele oranjestrikje of knoopje, wel een bewijs dat de vele met dit artikel ventende kooplui goede zaken maakten! Zelfs degenen, die om trent het aantal inwoners van Amsterdam'» voor haven in absolute onwetendheid verkeerden, konden beslist later wel gissen, dat de zich over de toegangswegen tot het sluizengebied bewegende massa IJmuiden's woningcapaciteit verre overtrof! Er waren dan ook tallooze belangstellenden van heinde en verre gekomen om de plechtigheid bij te wonen. Wat de vervoermiddelen betreft, lieten voor al de fiets, het motorrijwiel en de auto zich in groote verscheidenheid zien; de openbare macht zag echter streng toe dat al deze vehikels het verkeer niet in gevaar brachten. Zoo waren reeds van negen uur af het Sluisplein, do overgang der bruggen en sluisdeuren en het sluis- terrein voor geen enkel vervoermiddel toegankelijk; zelfs was het verboden om met een fiets aan de hand zich op deze plaatsen te vertoonen. Voor de zeer vele auto's was er op het Kennemerplein, in de Kennemer- laan cn op de Visschershaven, allo dicht bij het sluis- terrein gelegen stadsgedeelten, een uitstekende gele genheid om te parkeeren terwijl op tal van plaatsen rijwielstallingen waren ingericht. Van een en ander werd oen druk gebruik gemaakt. Voor den groo'en „aanvoer" van buitenaf waren bij Velsen drie ponten in gebruik gesteld, een maatregel, die zeker niet overbodig bleek te zijn. Vooral van dit punt af begaven talloozen zich, de gemeente mijden de, naar de Noordzijde van de nieuwe sluis.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5