Alienm Nieiws- Mitrttilii- L Het West-Friesch Kanalenplan. e DE LANGENDIJKER GROENTENVEH1NGEN. Cugescbenhen, Dinsdag 13 Mei 1930. 73ste Jaargang No. 8661 Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. De laatste loodjes wegen het zwaarst. Ring van Boerenleenbanken. De Huisvlijttentoonstelling te Heerhugowaard. SCHAGËR COURANT Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitknmcnd nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIüN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bcwijsno. inbegrepen). Grootere letters worden nnnr plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. De weigerachtige besturen van gemeenten en polders nemen wel een zeer groote ver antwoordelijkheid op zich. Het is al eenige weken geleden, dat wij in ons blad melding maakten van het heugelijke feit, dat minister R e ij rn e r op aandrang van Ged. Staten van Noord- Holland in beginsel toezegging had gedaan van een rijksbijdrage tot één derde van de kosten der ontwor pen Westfriesche Kanalen van Stol penSchagenKolhorn, van Alkmaar naar Kolhorn en van Hoorn naar Medemblik. Onze lezers zullen zich nog herinneren, dat vanuit een vergadering der Schager Handeldrijvende en. In- dustrieele Middenstandsvereeniging den minister daar voor telegrafisch een dankbetuiging is gezonden. Er zij hier nog eens aan herinnerd, dat de kosten van deze kanalen zijn geraamd op rond zeven millioen gul den. Voor land- en tuinbouw, handel, nijverheid en scheepvaart zijn deze kanalen dringend noodig en de de urgentie dringt nog des te meer omdat de droogval lende Wieringermeer aldus voor het verkeer te water kan worden toegankelijk gemaakt. Het punt, dat de grootste zorg baart. In de „Tel." van gisteravond lezen wij nu omtrent deze, voor Hollands Noorderkwartier zoo belangrijke kwestie: Thans echter is het punt, dat de grootste zorg baart, het verkrijgen van de bijdragen der gemeenten en wa terschappen in de belanghebbende streken, die bij het ontwerpen der kanaalplannen billijk zijn geacht. Naast het één derde gedeelte, dat het rijk bijdraagt, neemt de provincie niet minder dan de helft der kosten voor haar rekening. Slechts één zesde blijft dus voor reke ning der gemeenten en waterschappen. Aan de toezeg gingen voor het kanaal HoornMedemblik ontbreekt nog veel, maar beter is het gesteld met de kanalen AlkmaarKolhorn en StolpenKolhorn. De provincie, die voor haar rekening de kanaalwer- ken zal uitvoeren, heeft zich intusschen op het stand punt geplaatst, dat het één zesde gedeelte door de streek belanghebbenden ten volle moet zijn toegezegd, als met de uitvoering zal worden begonnen. Ged. Staten heb ben zich nu kort geleden tot de gemeenten en water schappen gewend met sterken aandrang de ontbreken de bijdragen alsnog toe te zeggen. Ook hierbij blijkt echter, dat de laatste loodjes het zwaarst wegen, want reeds hebben enkele besturen hierop afwijzend beschikt. Het gevaar wordt nu dreigend, dat van de genoemde kanalen vooralsnog geen enkel kan worden gegraven, waarmede de besturen der gemeenten en polders, die een afwijzend standpunt innemen, wel een zeer groote verantwoordelijkheid op zich nemen. De eenige oplossing schijnt nu, dat anderen de ont brekende bijdragen voor hun rekening nemen. Vooral in de streken van Alkmaar en Schagen wordt naar de beide noordelijkste kanalen zeer verlangend uitgezien en gehoopt, dat een oplossing uit de bestaande moeilijk heid spoedig zal worden gevonden. Voor het provinciaal bestuur van Noord-Holland, dat hierbij krachtig wordt gesteund door de Kamer van Koophandel van Hollands Noorderkwartier, de commis sie-Van Aalst, het plan goed gezinde gemeente- en pol derbesturen en landbouwvereenigingen als bijv. de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol lands Noorderkwartier, is in deze een moeilijke taak weggelegd. Uit alles blijkt Intusschen, dat deze zoo krachtig mogelijk wordt voortgezet, zoodat men voor het uiteindelijk welslagen vooralsnog vol goeden moed blijft. Dc Ring van Boerenleenbanken voor Alkmaar en Omstreken, vergaderde Zaterdagmiddag in Café Cen tral te Alkmaar, onder voorzitterschap van den heer W. van Slooten, lid van den Raad van Toezicht eener Coop. Boerenleenbank tc Heerhugowaard. Er waren 12 Banken vertegenwoordigd door een 25-tal afgevaardigden. Deze werden door den Voorzit ter welkom geheetcn, terwijl hij de hoop uitsprak, dat de besprekingen in het belang der Banken zou den zijn. In het hijzonder verwelkomde hij den hoer Weber, Inspecteur der Centrale Bank, die de noodige inlichtingen omtrent een en ander zoo noodig zal verstrekken. De heer S. Wagenaar te Broek op Langcndijk las daarna als secretaris de notulen der laatstgehouden bijeenkomst voor, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Uit de rekening van don penningmeester, welke functie ook door genoemden secretaris wordt waarge nomen, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f93.9G, de uitgaven f52.75, zoodat er een batig saldo Was van f 41.23. De bescheiden, nagezien door dc heeren Bokkor te Zuidscharwoude en Schermer te Schoorl, werden in de beste orde bevonden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. van Slooten te Heerhugowaard en S. Wagenaar tc Broek op Langcndijk, die beiden hun benoeming aannamen. Bij de bespreking van de agenda voor de Vergade ring der Centrale Bank, te houden op Donderdag 22 Mei, werd meegedeeld, dat voor de vacature-Baron Collot d'Escury door de Zeeuwsche Ringen moeite is gedaan, om weer iemand uit Zeeland als zoodanig benoemd tc krijgen. De voordracht bestaat dan ook uit 3 personen, afkomstig uit die provincie. Waar geen hunner aan de vergadering hekend is, wordt verwacht, dat de candidaten geschikte personen zou den zijn. Het voorstel tot het invoeren van een andere dis pensatie-regeling inzake dc dispensatie-grens door de Centrale Bank te bepalen voor voorschotten en cre- dieten, gedekt door recht van hypotheek, waarbij wordt voorgesteld, aan een Bank, lid van de Cen trale Bank, niet toe te staan, onder bepaalde voor waarden, voorschotten op langen termijn te ver strekken, lokte heel wat discussie uit. Niet geoor loofd zal het aan een locale Bank zijn, dergelijke credicten te verstrekken, zoodra het totaalbedrag dier voorschotten meer dan de helft zou gaan bedra gen van het laagste totaalbedrag aan spaargelden op eenig tijdstip in de laatste 3 afgeloopen boekja ren gedeponeerd en ook, zoodra het totaalbedrag aan uitstaande voorschotten op korten en langen termijn (de laatste zijn die, waarop niet tenminste 10 per jaar van het verstrekte bedrag wordt afgelost en zoo genaamde bevroren credieten), vermeerderd met het totaalbedrag aan door de Bank geopende credieten meer bedraagt dan 80 van het bedrag der spaar gelden en deposito's in loopende rekening en reserve per 31 Dec. van het afgeloopen jaar. De bedoeling van dit voorstel, aldus werd nader toegelicht, was een te langdurige vastlegging van gel den te voorkomen en een volledige liquiditeit veilig te stellen. Hoe goed ook bedoeld, meenden sommigen, kon deze maatregel belemmerend werken voor een vlotte werking dier banken, op welke, uit den aard van de kapitaalkrachtigheid harer leden, betrekke lijk weinig spaargelden worden verleend. De wen- schelijkheid werd uitgesproken, dat in deze meer re kening werd gehouden met de autonomie der locale Boerenleenbanken. Men was ook van oordeel, dat de maatregel eerder dc speciale tuinbouwbanken zou treffen, dan die welke meer den landbouw finan cieren. De vergadering kon zich vereenigen met het voor stel om in geen geval uit het Waarborgfonds eenige tegemoetkoming te doen plaats hebben in de schade, welke mocht ontstaan door het verbranden, den diefstal of de verduistering van waarden, aanwezig in verhuurde bewaarplaatsen of in gesloten bewaar geving toevertrouwd. Bij de rondvraag werden nog eenige quacsties be sproken ten aanzien van ongevallen cn ziekte der kassiers in verband met Ongevallen- en Ziektewet. Volgens de Raiffeisenbode vallen de kassiers onder de Ziektewet en bij uitspraak in hoogste instantie ook onder de Ongevallenwet. Ten aanzien der Ziekte verzekering werd door sommigen meegedeeld, dat door hen de betreffende formulieren van den Raad van Arbeid zijn ontvangen en ingevuld, door anderen, dat dit niet is geschied. Een onderzoek zal worden ingesteld. Met de gewone plichtplegingen werd de vergadering daarna gesloten. Nog groote aanvoeren. Een stem uit de of- flcieele tuinbouwkringen. Geen rooskleu rige vooruitzichten. Wat moet worden ge daan. Slechte prijzen voor roode en gele kool. Deensche witte aanmerkelijk lager. Uien iets beter. Idem peen. Eerste aan voer vroege aardappelen. Hooge prijzen voor de stooktomaten. Groote hoeveelheden kool werden de laatste week nog aan de veilingen aangevoerd, hoeveelheden, als onge twijfeld nog nimmer is voorgekomen omstreeks dezen tijd van het jaar. Dit feit is een uitvloeisel van den gang van zaken in den tuinbouw met betrekking tot de het geheele jaar door bedongen prijzen op de tuin- bouwmarkt. Waren de financieele resultaten van de vroege aardappelteelt goed geweest, zonder twijfel zou den de meeste bouwers niet zoo veel gewaagd hebben met hun winterkool en zou in den tijd. toen de roode kool tot f 12 en de gele tot ook ongeveer dat bedrag was gestegen, veel meer van deze producten opgeruimd zijn geworden. Als waren de genoemde prijzen, op zich zelf beschouwd, zeer bevredigend, de financieele uitkomsten voor het geheele boekjaar werdén er niet goed door ge maakt. Vandaar dat velen (en onder hen waren er ver- scheidenen. die eigenlijk niets te risqueeren hadden), hun stapelproducten nog niet voor die prijzen verkoch ten en er als het ware mee gingen speculeeren, wijzende op het vorige jaar, toen het laatste deel van het sei zoen ook zulke abnormaal hooge prijzen werden be steed. Het is nu voor den lezer gemakkelijk te begrijpen wat de gevolgen van deze speculatie zijn geweest, nu de prijzen der roode, gele en Deensche witte kool. waar van nog honderden wagens aanwezig waren, toen ze nagenoeg onverkoopbaar konden worden genoemd, even abnormaal la£g werden als ze het verleden jaar hoog waren geweest. Ja. de laatste 6 a 8 weken hebben velen tuinbouwers de das omgedaan en er zullen er verschil lenden zijn, die door de slechte prijzen, den laatsten tijd bedongen, in groote moeilijkheden zijn gekomen. Die moeilijkheden worden wel algemeen beseft en het is een teekenend verschijnsel, dat het orgaan van het Centraal Bureau uit de Veilingen, in Nederland, welk orgaan niet spoedig met jammerklachten komt. nu bij zonder pessimistisch gestemd is. Het uit zich o.m. in deze woorden: „In breeden kring gaat men inzien, dat de boer het gaat opgeven, omdat zijn bedrijf onder de steeds ongunstger wordende omstandigheden hem zelfs geen sober bestaan meer oplevert. Symen zal straks niet meer kunnen betalen. Er is reeds nood, groote nood, zelfs in den akkerbouw. Straks volgen ook de andere leden van de groote boerenfamilie, waartoe ook de tuin bouw kan worden gerekend, want het is niet denkbaar, dat de landbouwcrisis zich zal beperken tot hen. die den eersten slag ontvingen, den graanbouw en in het alge meen den akkerbouw. Ook in andere takken van bodeiu- cultuur, ook in den tuinbouw gaat het. en zal het. naar wy vreezen, nog meer gaan nijpen." Het blad wijst dan op vele recepten, die gegeven worden, om de ziekte te genezen en op de noodzakelijkheid, spoedig het juiste geneesmiddel toe te passen. Het gaal dan voort: „Als wij niet gaan streven naar een doelbewuste welvaarts- politiek met onzen landbouw, als er geen eenheid en gezonde samenwerking komt tusschen alle organisa ties op land- en tuinbouwgebied, als wij niet gaan vor men een eenheidsfront, gaan wij met zijn allen dood. Er i3 levensgevaar. Wie dat niet ziet. is stekeblind. V/ij mogen ons n!?t langer doelloos laten sollen en voort la ten drijven c den golfslag van den tijd, een tyd. die voor ons niet veel goeds In don schoot bergt; wij moe ten we tan, wat wij willen en in welke richting er moet worden gestuurd." Verder betoogt het blad de aanstel ling van een directeur-generaal voor den Landbouw en wijst op de stuurloosheid bij de regeeringsbemoeiingen n zake land- en tuinbouw. „Maar ook de land- en tuin bouworganisaties moeten de koppen by elkaar steken er. in het belang van den boer en den tuinder een eenheids front vormen. Dat er niet kan zijn één groote organisatie aanvaarden wjj, Verschillen in geestelyke en materieeie belangen hebben geleid tot wat wij op het gebied van land- en tuinbouwvereenigingsleven hebben. Maar dit behoeft geen beletsel te zyn om te streven naar samen werking tusschen land- en tuinbouworganisaties onder ling, een samenwerking, waarop het mogelyk is, geza menlijk verder te trekken." Wjj hebben een en ander geciteerd ,om aan te toonen, hoe ook in leidende kringen van den tuinbouw den nood der tijden wordt gezien, niet om te weerleggen de stelling, dat men het in Nederland niet met één groote organisatie zou afkunnen. Hoe verleidelyk het overi gens ook is, de vraag te belichten, waarom alleen in tijden van nood allen éen moeten zijn en in gewone tijden niet, we zullen ons daaraan niet wagen en slechts de hoop biyven koesteren, dat er nog eens een tqd kome, dat men gaat Inzien, dat samenwerking ten allen tijde geboden is. Waren er, die hadden verwacht, dat de koude der laatste week nog een prijsstyging der kool tengevolge zou hebben, deze zyn bedrogen uitgekomen. Dinsdag werd aan de Broekcr veiling voor roode kool f 1—2.60 betaald, aan die te Noordscharwoude was de noteering toen f 0.603.60. Woensdag was de prys nog lager. Dit bleef zoo de geheel week door. Alleen Zaterdag werden aan de veiling van den Noordermarktbond enkele par tijtjes verkocht, die even boven de f 4 per ICO K.G. opbrachten. Herhaaldelyk werd echter roode kool ver kocht, die niet meer dan 1 0.60 kon maken, dezelfde kool, waarvoor men enkele weken geleden f 8 voor kon bedingen. Aan de Broeker veiling begint de aanvoer aanmerkeiyk te verminderen; hij bestond uit 8 spoor wagens. Te Noordscharwoude werden nog 36 spoorwa gens geveild. Aan de veiling te Noordscharwoude bracht de gele kool aanvankelyk f 0.60—1.40 op. Later trokken deze zeer slechte prijzen nog wat aan, doch het allermooiste goed kon het niet verder brengen dan f 4 en dit nog wel bij hooge uitzondering. Aan de Broeker veiling werd van f 0.504.30 gemaakt, zoodat de pryzen deze week ongeveer dezelfde waren als in de tweede helft der vori ge. In totaal beliep de aanvoer ongeveer 16 spoorwa gens. aan iedere veiling nagenoeg evenveel. Met de Deensche wite kool liep het nog haast slechter dan verleden week en de prijzen zijn zoo laag, dat men er goedkoop veevoeder aan heeft. Bracht ze aanvanke- Iqk f 0.50—f 1 op. Donderdag was de noteering te Broek op Langendijk f 0.10—1.10, den volgenden dag zelfs f 0.100.80, gemiddeld f 45 voor een spoorwagen van 10.000 K.G. beste witte kool! Aan de velling te Noordscharwoude was de minimum prijs eiken dag f 0.60 en de gemiddelde hoogste prijs f 1.20. Van deze koolsoort blyken nog groote voorraden aanwezig: immers aan de Noordscharwouder veiling werden aangevoerd 75 spoorwagens, aan die te Broek op Langendyk 24. dus ongeveer 100 spoorwagens aan beide veilingen, en dat in de maand Mei! Nog nooit vertoond. Niemand had waarschynlyk gedacht, dat het met de uien nog iets zou verbeteren. Niet, dat de verbetering van groote beteekenis is, doch de pryzen waren eenigs- zins gunstiger, terwyl verwacht werd. dat de uien. bij het vorderen van het seizoen, als waardeloos in de sloot zouden moeten worden geworpen. Aanvankelyk werd er f 11.60 voor betaald, later steeg de hoogste prij3 tot f 2.40, terwyl op het eind der week nog f 4.40 werd be dongen. Voor drielingen werd aanvankelyk nog f 0.20 betaald, op het eind der week steeg de prijs tot f 1. Grove uien werden in het begin der week voor gemid deld f 1.50 verkocht. Zaterdag was de gemiddelde prijs f 2.50. Peen bracht ongeveer dezelfde prijzen op als de vorige week, d.w.z. zeer lage. Er werd van f 0.401 be steed; later werd dit f 1.101.70 voor groote. Voor kleine, die aanvankelijk f 0.10—0.20 opbrachten, werd op het eind der week f 0.80 bedongen. Nog kwamen enkele partyen consumptie-aardappelen (oude) aan de veiling. Eravo's brachten f 1.501.60 cp, blauwe f 1.802.40. Het eerste partytje nieuwe aard appelen, afkomstig uit de kas van het Demonstratie- bedrijf, werd deze week aangevoerd. Ze brachten f 18.50 op. een niet zeer hoogen prys. Tenslotte zyn ook de tomaten aan de veiling ver schenen. Het zijn de zoogenaamde stooktomaten, ge kweekt in verwarmde kassen. Voor A-kwaliteit werd van f 63 tot f 73 betaald; B. bracht f 6374 op en voor C werd f 75 betaald. Deze prijzen zijn hoog. Met eenige spanning wordt afgewacht, hoe lang deze pryzen zich in onzen crisistijd zullen kunnen- handhaven. Een groot succes voor de vereeniging. De vereeniging ter bevordering van huisvlijtten toonstelling hield Zaterdag en Zondag hare eerste ten toonstelling en het mag al dadelyk worden gezegd, wat de inzentflngen betreft, met groot succes; niet alleen wat het aantal Inzendingen betreft, doch ook het ge halte der inzendingen. Doch laten we niet vooruitloopen. Zaterdagavond even 6 uur werd in het bijzyn van ge- noodigden deze tentoonstelling door den voorzitter der vereeniging. den heer Hartog. geopend. Na een woord van hartelyk welkom werd door spr. gewezen op het ontstaan der vereeniging als gevolg der gehouden ten Een spannend boek voor jou. Die fraaie pijp voor mij. Wie BAAI -TABAK van GRUNO roott Die kryql ze er qrahs by! J GRUNO's ECHTE fRIESCME AAI-TABAK leb buitengewoon tegen zeer lagen pryy toonstelling by het 300-jarig bestaan van den polder en het mooie succes, dat werd verkregen bij het werven van leden; meer dan 600 personen toch konden op de ledenlijst worden ingeschreven. In aanmerking genomen den korten tyd van voorbereiding voor eventueele in- zenders(sters) van Sept. tot heden, mag zeker ook deze eerste tentoonstelling een succes heeten. Hiervan zal men, hoopt spr., overtuigd zUn na bezichtiging van het ingezondene. et nadruk werd door spr. gewezen op hot opvoedende element der beoefening van huisviyt Het ingezondene zal ongetwijfeld aan velen menigen zweet droppel hebben gekost. Dank werd gebracht aan allen, die het bestuur in staat hebben gesteld pryzen beschik baar te stellen, doch wil er even op wijzen, dat het behalen van prijzen toch niet hoofddoel der inzenders mag zijn: de ware tentoonstellingsgeest moet zijn: het aanschouwen, waardeeren, en. voegde spr. er aan toe, ook het becritiseeren van eikaars arbeid. Voorts werd gewezen op de attracties, op de verzorging van het muzikale gedeelte door de firma IJpma te Alkmaar cn het fanfarecorps „H.U.G.O.", op het rad van avontuur enz., om daarna de tentoonstelling voor geopend te verklaren. Al aanstonds bij het binnentreden der zaal waren we getroffen door den aangenamen aanblik van het geheel en de groote massa inzendingen, vooral, omdat voor mededinging niet in aanmerking kwamen, voorwerpen, welke reeds op de September-tentoonstei- ling waren ingezonden. Het bleek, dat niet minder dan 263 inzendingen een plaats vroegen op tafels of aan den wand. Daar Vrijdag de inzendingen moesten worden gebracht, heeft het Bestuur stellig zeer hard moeten werken om Zaterdag vóór 6 uur met de plaatsing en rangschikking gereed te zijn, en we meenen dit cr wel aan te mogen toevoegen. rangschikking en plaatsing waren uitstekend. By onzen eersten rondgang merkten we al aanstonds op. dat ook extra pryzen wa ren beschikbaar gesteld, wat voor het bestuur onge- twyfeld gegolden zal hebben, als een mooi bewys van belangstelling. Deze extra prijzen waren beschikba-ir gesteld door den Burgemeester. Pastoor de Meulder, Pastoor Pietersen, Pastoor van Noort, Dr. Spierings en den heer P. A. Zut. Voor de te houden verloting waren aangekocht: een kapstok, een barometer cn een rook stel als hoofdprijzen. Onder de inzendingen ter opluis tering merkten we op: eenige radio-toestellen van de firma IJpma, het in hout uitgevoerde prachtige elec- trische stoomgemaal, dat reeds op de tentoonstelling van Sept. j.1. zoo zeer de aandacht heeft getrokken, een collectie hout-, koperwerk, enz. van mej. W. van den Berg te Alkmaar, die les geeft in handenarbeid; voorts een groot aantal nuttige en fraaie handwerken door verschillende dames, een verzameling karton- en klei- werk door leerlingen der O.L-school I. Trokken deze inzendingen, ter opluistering reeds de volle aandacht, niet minder geld dit van de Inzendingen ter mededinging en het scheen ons toe. dat de Jury, bestaande uit den heer Harder, leeraar aan de am bachtsschool en mej. De Glee en mej. Piet, allen te Alkmaar, een zeer moellyke taak gehad moet hebben voor de juiste toekenning der bekroningen, zoowel in de groep van jongeren als in de groepen van ouderen. Bij onzen rondgang hebben we speciaal onze aan dacht geschonken aan de dapies onder het inmiddels toestroomende publiek. De groote aandacht en de op getogenheid. welke we opmerkten uit blik en woorden van de dames, was voor ons de geruststellende verze kering. dat haar oordeel geheel strookte met het onze, n.1. dat er zeer vele mooie, neen, we mogen gerust zeggen, prachtige Inzendingen waren tc bekijken en ze werden bekeken, vooral de inzendingen fraaie hand werken. Men zal hieruit wel niet willen afleiden, dat er ook voor de heeren niet veel moois te zien zou zijn geweest. Wat er is ingezonden op het gebied van Jon- gensarbeid. mocht ook inderdaad volle belangstelling wekken, wat zelfs mede mag gelden voor het werk van schoolkinderen. Natuurlijk wagen we ons niet aan bo- oordeeling van afzonderlijke nummers; dit is de taak der jury geweest. Een rondgang met de bekroningslijst in handen geeft ons wellicht aanleiding tot enkele op merkingen. (Bij onzen rondgang maakte iemand de opmerking: wat een mooie combinatie zou hiermee een floralia- tentoonstelling vormen, 'n Groepje vormde zich, waarin over dit Idee nader werd gesproken en het zou ons inderdaad niet verwonderen, of naast onze vereeniging voor huisvlijt, vormt zich een floralia-vereeniging. om dan jaarlijks gemeenschappclyk een tentoonstelling te organiseeren. Ook ons lykt dit een zeer mooie combi natie. Burgers en burgeressen van onzen 30O-jarigen polder, zou het vormen eener florariavereeniging niet een mooi teeken van nieuw leven zyn, bij de intrede van den 4en bestaansceuw Verslaggever.) Het bezoek. Stemde het bezoek van Zaterdag tot tevredenheid, Zondagmiddag overtrof het verre de verwachting, ter wyl ook 's avonds de zaal nog aardig gevuld was. Van het gezellig zitje onder het genot van radio-muziek werd een dankbaar gebruik gemaakt. In het begin van het avondbezoek geraakten reeds de loten geheel uitver-

Schager Courant | 1930 | | pagina 1